Pod ium LA bmuette snelle vliet amr Pil ms Kinder en jeu Expositie NADEREND ONHEIL schoonenberg KOMT U OOK 50.- (A DISTANT THUNDER) THE CHAPLIN BAND DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 27 november 1985 MIDDEN ZEELAND KINDERBOEKEN speciaalzaak in belegde broodjes ESSEN KERSTVERRASSINGSTOCHT - BEL 03240-22099 Vervolg van „Als een Dief in de Nacht". Deze film draait ZATERDAG 30 NOV. A.S. in de Doopsgezinde kerk aan de Vrijdomsweg 1 te Vlissingen. Deze film moet U zien! Komt allen en neemt iemand mee. Koffie met toebehoren aanwezig. Toegang GRATIS. Aanvang 19.30 uur. NIEUW OP DE ZONDAG: AVRO'S TOPPOP DISCOLYMPICS Swingende avond: DE NCRV ROCK AND ROLL SHOW Discotheater l'Etoile elke do., vrij, za. en zo. geopend vanaf 21.00 uur. Tel.: 01100-32255/30606. Tot volgende week. Een kompleet hoortoestel. Maar zo klein, dat het in vrijwel ieder oor past en dus onopvallend gedragen kan worden. Een staaltje van de meest verfijnde hoortech- niek. Bij ons te zien en... te horen. Gratis proefperiode na medisch advies. Desge wenst bezoek aan huis. hocrtoestellen MIDDEN ZEELAND De volle Evangelische Zakenlieden afd. Middelburg, nodigt U hartelijk uit voor haar bijeenkomst op Maandag 2 december a.s. in de Schouwburg te Middelburg. Onze gastspreker zal zijn A. Schenk uit Zwolle. Huisschilder. De bijeenkomst begint 20.00 uur.. Over de vreugde. E. Boelen uit Maassluis. Een origineel kado Balans 17 OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG Podium Circuit Zeeland staat open voor Zeeuwse bands. Nu is het de beurt aan Surrender en Blubber de Bie De Hooizolder Westkapelle, vrijdag 10.30 uur. Surrender omschrijft zijn muziek als eenvoudige, doch swingende rock- en bluesmuziek. Het trio geniet vooral in Goes en omge ving grote bekendheid. Blubber de Bie komt met heel wat meer mensen op het toneel. De forma tie heeft zowel een blazerssectie als een background koor. De mu ziek beschouwt de groep zelf als 'goed dansbaar'. Blues staat centraal tijdens het 'Chigago festival 1985' dat ook in deze provincie neerstrijkt. De artiesten die optreden zijn onder andere: Andrew Brown. Byther Smith. A.C. Reed. Maurice Vaughan en Julian Vaughn. Sporthal Van Duijvenvoorde Oost-Souburg, vrijdag 20.30 uur. Al sinds 1979 is dit jaarlijks terugkerend festival een begrip. Talrijke beroemdheden waren er te gast. .Jerrv Boeve De electronisch gestuurde synlho-disco van 'Clan of Xymoxheeft ook een uitgebreide film-, licht- en diashow. De Piek Vlissingen, zaterdag 21 uur Clan of Xymox scoorde hoog in de alternatieve hitlijsten met de eerste lp en de daarvan getrokken single 'A day' Toernees door Japan en Amerika staan op stapel. Ook al omdat er binnenkort nieuw plaatsma teriaal uitkomt en er een videoclip bij is gemaakt. Op Sky Channel acteren ze regelmatig. Het Gaudeamus Kwartet brengt werken van Huub Kerstens, Tristian Keuris. Chiel Mijering en Alban Berg. Kloveniersdoelen Middelburg, zaterdag 20.30 uur. Surrender De Dansgroep Krisztina de Cha- tel brengt 'solo's'en 'trio'met onder andere Jerry Boeye, Marijke Hu- bregts, Juliette van Ingen en Josje Neuman. Artistieke leiding Krisz tina de Chatel. Schouwburg Mid delburg, vrijdag 20.30 uur. De Hongaarse Chrisztina de Chatel studeerde moderne dans in Duits land en Nederland. Sinds 1972 is zij docente aan de theaterschool te Amsterdam. Ze leidt sinds 1976 haar eigen groep, bestaande uit vijf dansers, die zowel de moderne als de klassieke technieken beheersen. Haar choreograftën ontstaan in nauwe samenwerking met beeldende kunstenaars, lichtontwerpers en componisten. Het Gaudeamus Kwartet Het kwartet werd opgericht in 1957 naar aanleiding van de activiteiten van de Stichting Gaudeamus op het gebied van de hedendaagse mu ziek. De vier leden komen uit de omroeporkesten en krijgen de moge lijkheid zich te oriënteren op de literatuur voor strijkkwartet. Er wordt gerepeteerd - in de zomermaanden - en er worden concerten gegeven in binnen- en buitenland. (door Jan Smeekens) Wie zou niet willen weten hoe de wereld er over tien, honderd of duizend jaar uitziet? In haar jeug droman KINDEREN VAN MOEDER AARDE fantaseert Thea Beekman over de wereld na de Derde Wereldoorlog. Er zijn miljarden doden gevallen en de verwoeste continenten hebben een totaal veranderd klimaat. Al leen in verafgelegen streken van Canada, Centraal-Europa en Groenland leven nog mensen. Na honderden jaren ontstaat op de puinhopen weer een enigszins normaal leven. Het eerst in Thule, het voormalige Groenland, dat een heerlijk klimaat kreeg na de ramp die duizend jaar eerder, bij na het einde van de mensheid be tekend had. Thule wordt geregeerd door vrouwen en hoewel alles op rol letjes loopt, steekt bij enkele mannen het verzet tegen hun on dergeschikte positie de kop op. Vooral de man van de Konega van Thule is ontevreden met zijn rol van verwende kater. En ook bij zijn dromerige zoon Christian groeit het gevoel dat hij de Thu- lenen meer te bieden heeft dan hem wordt toegestaan. Bovendien verbieden de wetten van zijn land hem te trouwen met het meisje op wie hij verliefd is. Doordat de mannen een onmisbare bijdrage Ernest Rombout en Peter Bree (hobo), Roderick Shaw (clavecim- bel) en Mar greet Bongers (fagot) verzorgen het koffieconcert in de foyer van de Concertzaal te Mid delburg, zondag 1 uur. Het viertal speelt werken van Handel, Bach. Vivaldi, Teleman en Quantz. Ernest Rnmhouts leveren in het uitschakelen van de Badeners, een veroveraars volk uit Europa, zien de vrouwen tenslotte in dat ze hun maatschappij anders moeten inrichten. Maar dan zijn lezers wel 347 spannende bladzij den verder. De sombere toekomstverwachtin gen van veel jongeren, de verbo den liefde tussen Christian en Thura en de afwikkeling van het verhaal staan garant voor een even groot succes als dat van de historische romans, die Thea Beekman zo populair maakten. Kinderen van Moeder Aarde is in alle opzichten een omdraaiing van onze eigen samenleving en juist door het spiegeleffect confron teert het lezers heel direct met za ken die elders wel eens te afstan delijk afgedaan worden. Helaas slaagt Thea Beekman er niet he lemaal in duidelijk te maken in hoeverre een maatschappij die ty pisch vrouwelijke eigen schappen hoog waardeert, een betere en vredelievender oplos sing vindt tegen kwaadwillende machten dan de onze. De schip breuk van de Badeners waardoor het bestaan van Thule vooralsnog een geheim blijft, is daarvoor te veel een geschenk uit de hemel. De trouwe lezers die ze door haar boeken rondom zich verzameld heeft-en elk jaar komen er nieuwe fans bij-zullen daar overigens weinig moeite mee hebben. Kinderen van Moeder Aarde door Thea Beekman. Uitgeverij Lem- niscaat, Rotterdam. Prijs 29.50. hoek Jan en Wil van der Hofstede Wist u dat wij ook gespecialiseerd zijn in het verzorgen van salades, koude buffetten en borrelhapjes? Bestel tijdig uw schotels voor de komende feestdagen. Tel.: 01180-29697. Een folder en een fotoboek ligt voor u klaar, in onze zaak. Ook voor 5 december a.s. verzorgen wij graag uw hapjes. St. Janstraat 45, Middelburg. Zaterdag 14 december: Inkl. 1 x koffie gebak en diner's avonds\J p.p. 2e KERSTDAG Donderdag 26 december Inkl. 2x koffie warmeappelbol, lunch, kerstverrassing, diner, OC 1 x koffie en 1 x glas wijnO w P-P- Boekingen: Snelle Vliet Reisburo Goes 01100-20280/20445 of bij de overige bekende verkoopkantoren. BOOT AUTO VUEG TDUR/NGCARREIZEN Last van I en tesa informeert u over de meest Sm* goedkope oplossingen! op zondagmiddag 8 december a.s. van 15.00-19.00 uur. GRATIS ENTREE MOGELIJK D M V. DE AVRO'S SUPPORTERSKAART. Dus i.p.v. 5,— entree, een ingevulde kaart inleveren. M.m.v. D.J. Krijn Torringa. m.m.v. Drive in Show en Jaap de Groot. Avondvullend op vrijdag 20 december a.s. Wegens enorme belangstelling binnenkort reeds kaarten in de voorverkoop!! LET OP! LET OP! a.s. vrijdag 29 november met hun nieuwe aankomende hit in l'Etoile. Kaarten a 5,— verkrijgbaar. Life optreden van 2x1 uur. PODIUM IN T KORT Willem Parcival vertelt sprookjes van Grimm in de jeugdafdeling van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, donderdag 16 uur. I)rs. I'. treedt op op uitnodi ging van de Stichting Middel burgs Theater. Minithcater Middelburg, zaterdag 20 uur. 'Mannen onder het mes' is een blijspel van Alan Bleasda- le door de Vlaamse toneel groep Bent. De Schouwburg Middelburg, donderdag 20 uur. Het volkstheater Vranje en het Mandoline Orkest Con Aniore verzorgen een gezame- lijk optreden. Vranje brengt dansen uit Joegoslavië en Roemenië. Con Amore speelt werken van de componisten Carlo Mali/ia, Konrad Wöl- kym Herman Ambrozius en Karl Kleinig. Er is volksdans- bal na. Scheldekwartier Vlis singen, zaterdag 20 uur. In de serie concerten op de zondagmiddag is het nu de beurt aan twee Belgische for maties: Ostrogoth en Axel. Cavern Middelburg, zondag 15.30 uur. Vlijt en Volharding (fanfare) en het Vlissings Accordeon Ensemble presenteren samen het najaarsconcert. Vlijt en Volharding speelt onder lei ding van Peter de Rooy wer ken van Dowell, Segers, Boe kei en Walters. Gereformeer de Kerk Oost-Souburg, vrijdag 20 uur. Op uitnodiging van de Ra bobank (die viert feest) van wege de opening in het Geere- gebied) concerteren Leen de Broekert en Titia Dijkstra met medewerking van het Kuipcr- spoortorkest, Dick Boon en het meisjeskoor van de Zeeuwse Muziekschool. Koorkerk Middelburg, vrijdag 20 uur. Bij de officiële ingebruikna me van de geluidsinstallatie in het Stedelijk Museum te Vlis singen speelt het Koperen semble Oost-Souburg werken van Bach, Scheidt, Gabriëli en Coleman. Stedelijk Museum Vlissingen, zaterdag 20 uur. De Nederlandse band De div houdt een try out concert. De muziek van de formatie kan worden omschreven als 'zweet funk'. Het concert wordt ge houden met het oog op de lp die in december uitkomt, 't Beest Goes, vrijdag 22 uur. De leden van Wannes Raps: Ad Lijnse. Aaike Jordans, Kees Si mons, Cees de Jonge en Aagje Feldbrugge. De folkgroep Wannes Raps - een van de oudste in Neder land - werd opgericht in 1972 tijdens de Gentse Feesten. In 1980 veranderde de bezetting en hedendaagse invloeden werden toegevoegd. Maar nu stopt de groep, die bestaat uit Zeeuwen en Brabanders en verzorgt een laatste optreden in Razzmatazz Oost-Souburg, zaterdag 20 30 uur. The Madcaps of New Or leans spelen pure New Orleans jazz. Koper Galjoen Middel burg, zondag 14.30 uur. Het Zeeuws Orkest speelt werken van Borodin, Men delssohn en Rachmaninoff. Solist: Daniël Wayenberg. Dirigent: Louis Stotijn. Con certzaal Middelburg, vrijdag 20 uur. Het duo Gaston en Leo speelt de Two men show. Dorpshuis Wissenkerke, za terdag 20 uur. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Temeuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG 'Onze eerste wip'met Tom Cruise, Jacky Early Haly, John Stockwellen Sherry Long. Regie: Curtis Hanso. Alhambra U Vlissingen, vrijdag tot en met zondag 19 uur Alhambra I Vlissingen, maandag en dinsdag 20 uur (twaalfjaar). Een pretfilm vol spanning, misverstanden en erotiek. Centraal staat een aantal jongens dat na het eindexamen een dag en nacht van 'het leven' wil genieten. De slotvraag: zijn het nu 'échte' mannen geworden, of zijn het gewoon nog de jongens van vóór het 'mexicaanse avontuur'? 'Dead zone' met onder andere Christopher Walken. Brocke Adams en Tom Skerrit. Regie: David Cronenburg. Alhambra (ZVU) 1 Vlissingen, woensdag 20 uur. Een voor Cronenburgs doen en laten uiterst rustige film. waarbij de nadruk meer ligt op subtiele spanning en sfeertekening dan op de verontruste gruwelelementen zoals bij andere films. De inhoud: Johnny Smith ligt na een ernstig auto-ongeluk al vijf jaar in coma. Als hij bijkomt heeft hij het vermogen ontwikkeld om te voorspellen. Van alle kanten krijgt hij verzoeken om hulp. Hij negeert uiteindelijk die ver zoeken omdat elk visioen hem lichamelijk meer doet verzwakken. 'Prizzi's honor' is een persiflage op hel thema gangster - maffiafamilies zoals in 'The GodfatherAlhambra II Vlissingen, donderdag en maandag tol en met woensdag 20 uur. vrijdag 21.30 en 23.30 uur, zaterdag en zondag 21.30 uur. 'Cocoon'. Grand Theater Goes, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag tot en met zondag 19 uur. (alle leeftijden). Een confrontatie met buitenaardse wezens. Situaties die afwisselend komisch en dramatisch zijn. Vooral als bewoners van een bejaarde noord in Florida verbazingwekkende vitaliteit aan een confrontatie met de buitenaardse wezens - die als 'normale mensen' overkomen - over houden. 'Het jaar van de draak'met onder andere Mickey Rourke, John Lone en Ariane. Grand Theater Goes, vrijdag tol en met zondag 21.30 uur. (twaalf jaar). Deze film van Michael Cimino is niet een karatefilm zoals we die gewend zijn. Het is meer een politiethriller in de geest van 'French Connection' met Gene Hackman. 'Missing'met onder andere Jack Lemon en Sissy Spacek. Regie: Costa Graves. Meccano Middelburg, vrijdag en zaterdag 22.30 uur, zondag 20.30 uur. Een echtpaar verblijft ergens in Zuid-Amerika als er juist een staats greep plaatsvindt. Bij toeval komt de man te weten dat er een groep Amerikaanse soldaten bij betrokken is. Kort daarop is hij spoorloos. Zijn vader komt uil New York om hem te zoeken; zonder resultaat. De aanklacht die later in Amerika tegen regeringsfunctionarissen wordt ingediend wegens medeplichtigheid en moord, wordt jaren er na gese poneerd. 'Schadelijk voor het landsbelang', argumenteert men. 'Pèpé le Moko' met Jean Gabin, Mireille Balin, Dalio, Saturnin Labre, Gaston Modot. Regie: Julien Duvivier. Meccano Middelburg, maandag 20.30 uur. (alle leeftijden). Een Franse gangsterfilm uit de jaren dertig in het kader van 'cinemat- heek'. 'The Glenn Miller Story'met James Stewart, Louis Armstrong en Gene Krupa. Regie Anthony Mann. Electro Middelburg, donderdag tot en met zaterdag en maandag 20.30 uur. (alle leeftijden). Een onlangs hernieuwd uitgebrachte film met veel muziek van hitma ker Miller. 'Oblomow' is verfilmd naar de roman van Ivan A. Gotsjarov. Electro Middelburg, dinsdag en woensdag 20.30 uur. (alle leeftijden). Voor de liefhebbers die enige tijd geleden deze formidabele Russische film met een 16 mm-projector in Meccano hebben gezien, nu de kans om nog meer te genieten van de luie adelborst, die evenwel een mees terlijk filosoof vanaf zijn bedstede blijkt. 'La vie devant soi' met Simone Signorel. 't Beest Goes, zaterdag 21 uur. 'Die Chronik der Anna Magdalena Bach', uit 1967 van Jean-Marie Straub. Centrum Nieuwe Muziek, Kloveniersdoelen Middelburg, zater dag 22.30 (aansluitend aan een concert - zie podium). Deze film wordt getoond in samenwerking met het Goethe Instituut Amsterdam. Centraal staat de muziek, doch niet gebruikt als begelei ding en ook niet als commentaar maar als esthetisch materiaal. 'Als je begrijpt wal ik bedoel' met Olivier Bommel en Tom Poes in de hoofdrollen. Meccanootjes Middelburg, zaterdagen zondag 15 uur. 'Dik Trom weet raad' is een Nederlandse jeugdfilm. Alhambra I Vlis singen, zondag 14 uw. Dick ziet het spoken en dat belooft weer heel wat strijd met de norse veldwachter. GEPROLONGEERD 'Desperately seeking Susan' met Madonna, voor de tweede week. Alhambra 1 Vlissingen. donder dag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur en zondag 14, 19 en 21.30 uur. (alle leeftijden). 'Pervola' voor de derde week. Meccano Middelburg, donder dag. dinsdag en woensdag 20.30 uur. vrijdag en zaterdag 20 uur. (alle leeftijden). PORNO 'Dear Fanny'. Alhambra I Vlis singen, vrijdag 23 uur. (achttien jaar). De Artotheekbon jaarabonnenment kunstuitleen B.K.R.-centrum voor kunstuitleen en expositie wo., do., vr.: 12.00 tot 17.00 uur za.: 11.00 tot 17.00 uur St. Janstraat 41-43, Middelburg. Anneke Ruimschotel touwplastie- ken. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kruger- straat 61) Vlissingen. Landschap pen en portretten. Dinsdag tot en met vrijdag 13.30- tot 17.30 uur, zaterdag van 10 tol 12 uur en van 13.30 tot 17 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie, Oostkapelle. De natuur in Zeeland met onder meer acht meter zeea quaria. Fossiele schelpen zoeken en vinden in Zeeland. Dagelijks van 10 tot 17 uur. De Kunstuitleen, Kuiperspoort 22. Middelburg Joop Dam, graffi ti. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30-17 uur, donderdag avond van 19-21 uur. Galerie Marquis, Vlissingen Lidy Hoewaer, sculpturen, keramische juwelen en tekeningen. Woensdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur en op afspraak. Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg. Geschiedenis van Suriname en de rol van Zeeland. Maandag 17.30 tot 21 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10 lot 21 uur en za terdag 10 tot 13 uur. De Waeckende Boey, Stations straat 24 Middelburg Marlies Stroo-Buys en Annelien Boot- Scheele, olieverfschilderijen. Leerlingen van Andries Minder hout. Dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 22 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg Gera Dauvillier, schilderijen, aquarellen en kunstfoto's, maan dag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48, Middelburg Wil lem Vader schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 18, Vlissingen. Gerard van den Ee- renbeemt, schilderijen. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. zater dag van 13 tot 17 uur. (Opening zaterdag om 15 uur). NMB-bank en Ahrend Kantoor meubelen. Vlissingen Grajiek Gala '85. Verschillende openingstijden. De Gevangentoren Vlissingen Jack Vreeke, aquarellen. Maan dag tot en met vrijdag 12 tot 14 uur en 17 tot 21.30 uur. Zaterdag en zondag 17 tot 21.30 uur. Stadhuis, Vlissingen "Groeien naar Morgen". Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Aanvang vrijdag. Nieuwstraat 13, Middelburg Fo to's van Eva Besnyö, "Vrouwen in man nenberoepen". Tijdens kantooru ren. (Tot en met zaterdag). Zeeuws Kunstenaarscentrum, Achter de Houttuinen Middel burg, Henk Munnik, schilderijen. Dinsdag t/m zondag 14 tot 17 uur, donderdagavond 19 tot 21 uur. De Vleeshal Middelburg. "Archi tectuur voor een zee-land". Dins dag tot en met zaterdag 13 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur. Galerie B. Witte, Middelburg As- sumpcio Maleu. acryl schilderijen en etsen. Dinsdag tot en met za terdag 10 tot 12.30 uur en 13.00 tot 18 uur. Galerie de Wijnstock. Middel burg, Winterlentoonstelling van diverse kunstenaars. Donderdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Za terdag van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Balans 17, Middelburg, Teja van Hoften, plastieken. Woensdag tot en met vrijdag 12-17 uur, zaterdag 11-16 uur. Het Zeeuws Museum (Abdijcom plex) Middelburg, Lidy Hoewaer Scottish hills. Maandag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur. r

de Vlissinger | 1985 | | pagina 9