SBévier ,ss ss: Sinterklaas ka do's bij DeVKji EGERIA Rabobank opende nieuwe kantoor SAAB WEER TERUG OP WALCHEREN uit C7 het lakenhart 'Mannen willen kennelijk alleen nieuwe kleren...' Piet de Klerk Parketvloeren piet Sint vult schoenen in Jamin-winkels Beestenmarkt 12 Korte Delft 4 Goes Middelburg 01100-32213 01180-33830 Actie Vlissingse winkeliers verloopt goed DE FAAM - DE VLISSINGER W oensdag 27 november 1985 De techniek en de warmteafgifte van een kwaliteitskachel, ingebouwd in de haardpartij naar Uw persoonlijke smaak Dat is hoge kwaliteit en laag geprijsd. Ook in vloerkurk hebben wij u veel te bieden. DRUKBEZOCHT OPEN HUIS OP ZATERDAG Sinterklaas in T refcenter AGNES STEKETEE VAN FIFTY-FIFTY' - uitstroming van convectiewarmte via 4 of meer kanalen - gietijzeren binnenbekleding - geschikt voor alle vaste brandstoffen fllS- 5 jaar schriftelijke garantie m Openingstijden toonzaal Goes Zuidvlietstraat 75 telefoon 01100-12420 donderdagavond 19 00 21 00 u zaterdag 9.30 12 30 u Kom gerust eens vrijblijvend kijken in onze showroom. Kromme Weele 15. Middelburg of bel gewoon 01180-26721 jarenlang n0;\, listacon b.v. limburgs alu- en kunststofkonstruktiebedrijf kantoor en fabriek horselstraat 1 postbus 22124 l<—J 6360 ac nuth tel.: 045-243638 na 18.00 uur 01108-1834 ons programma voor nieuwbouw en renovatie aluminium en kunststofko'zijnen in vast en draai/kiep systeem deuren en schuifdeuren automatische schuifdeuren winkelpuien en luifels balkonhekwerken en boeiboorden gevelbekleding, zonweringen rolluiken en alle soorten glas 10 jaar volledige garantie snelle levering levering zowel aan particulier als aan aannemer LIMBURGS VAKWERK NU OOK IN ZEELAND EN GOEDKOPER DAN U DENKT De Sint Nicolaasactie van de Vlissingse middenstand (Sehelde- straat en binnenstad) verloopt tot volle tevredenheid. Meer dan tachtig ondernemers doen mee en dat is aanzienlijk meer dan vorig jaar, zo meldt de organisatie. De reacties van het publiek, aldus de winkeliers, stemmen tot tevre denheid. "Maar er zijn dan ook uiterst begerenswaardige prijzen te verdienen", voegt de Vlissingse middenstand in een persbericht daar aan toe. Zoals bekend ontvangt de klant bij ieder tientje dat hij besteedt een bon. De kans bestaat dat men meteen een tientje terugkrijgt. Ook kan het ingepakte bonnetje de melding 'niet' behelzen. De derde mogelijkheid is dat er op het bonnetje een nummer staat. De bon dient dan gedeponeerd te worden in een bus, waarna men meedingt naar een hoofdprijs. De actie loopt tot 7 december. De winnaars van een hoofdprijs ont vangen persoonlijk bericht. Ook dit jaar weer kunnen kin deren tot acht jaar hun schoen zetten in het Trefcenter. Bij zijn bezoek aan het Middel burgse warenhuis op woensdag 4 december zal de Sint, geas sisteerd door een aantal pieten van de Booniburghschool, de schoenen vullen in het restau rant. Sinterklaas is die woensdag om twee uur 's middags in het restaurant en zal ook de kin deren persoonlijk begroeten. De pieten strooien tot 16 uur met snoepgoed en delen kof fiebonen uit. De gevulde schoenen kunnen vanaf 14 uur worden afge haald. De Rabobank in Middelburg heeft vorige week woensdag het vernieuwde kantoorgebouw aan de Langeviele/Lange Geere officieel in gebruik geno men. Dat gebeurde met een openingstoespraak door de heer ir. II. Visser, voorzitter van het bestuur van de Rabobank. De openingshandeling verrichtte bur gemeester mr. Chr. Rutten. Uit handen van balieme dewerkster Yvonne Joosse kreeg hij het eerste ex- enplaar van de langspeelplaat 'Muzikale Monumen ten'. De opening vond plaats in het bijzijn van een aantal genodigden, het bestuur en alle medewerkers. Alleen directeur L. Riemersma moest verstek laten gaan. Hij kon de opening van de vernieuwde bank - dat toch wel een beetje als zijn levenswerk wordt beschouwd - niet bijwonen. De 61-jarige bankdi recteur moest met ernstige rugklachten het bed houden. De Rabobank aan de Langeviele was hard toe aan uitbreiding. Vooral in het vakantieseizoen waren er vaak lange wachttijden voor de cliënten. Daar is nu een einde aan gekomen. Er is een geheel nieuwe bank bijgekomen. Het 'oude' gedeelte wordt nu ge bruikt voor representatieve doeleinden. De nieuw bouw is bijzonder functioneel en efficiënt ingericht met een informatiebalie, een balie voor particulie ren en een afdeling bedrijven. Alles ruim opgezet en ingericht met de modernste apparatuur zoals beeldschermen en computers. Om optimaal mei de nieuwe apparatuur te kunnen werken heeft het per soneel recentelijk nog een bijscholing gehad. De Rabo-Middelburg heeft ook een geldautomaat in gebruik genomen waarmee het mogelijk is om vie rentwintig uur per dag geld op te nemen. OPEN HUIS Om de cliënten gelegenheid te geven een kijkje in het vernieuwde bankgebouw te nemen was er afgelopen zaterdag een 'open huis' dat bijzonder druk werd bezocht Onder het genot van een drankje en een hapje konden de bezoekers het gebouw bezichtigen en vooral de foto-expositie en de tentoonstelling van muziekinstrumenten in de kelder van het gebouw trokken veel belangstelling. Aan het eind van de rondgang kregen de bezoekers de speciaal voor de opening geperste langspeelplaat 'Muzikale Monumenten' met orgelmuziek van Bram Beekman en Leendert de Broekert mee naar huis. Ook voor de vertegenwoordigers van de be drijven werd een open dag gehouden. Het openingsfeest gaat nog door. Vrijdag 29 no vember is er een concert in de Koorkerk en zaterdag 30 november komt Avro's Toppop op verzoek van de Rabobank naar Middelburg voor een optreden in de veilinghallen. Kaarten voor deze evenementen kunnen zolang de voorraad strekt bij de kantoren van de Rabobank worden verkregen. Yvonne Joosse overhandigt burgemeester Rut ten de plaat 'Muzikale Monumenten' met orgelmu ziek van Bram Beekman en Leendert de Broe kert op de Weense vleugel. De Saab-rijders kunnen tevreden zijn. Er is weer een servicedealer op Walcheren. Sinds enkele weken heeft Autobedrijf Wondergem Melse het servicedealerschap op zich genomen. En dat betekent dat er vanuit het bedrijf aan de Indus trieweg in Vlissingen niet alleen nieuwe Saab-automobielen wor den verkocht; maar ook voor ser vice en onderhoud is het bedrijf compleet ingericht. Wondergem Melse had overi gens al goede contacten met Saab-rijders. Ruim een jaar gele den kwam het tot een controverse met de importeur die wilde dat het Vlissingse bedrijf ook Lancia ging dealen. Maar daar voelde het be drijf niets voor. Nu is Saab overi gens weer terug - op aandringen van de 'oude' klanten - zonder Lancia overigens. Show Om de Saab-terugkeer te vieren houdt Wondergem Melse vrij dag 29 en zaterdag 30 november een grootse Saab-show in het be drijf. Met enkele primeurs. Ge heel nieuw is de 'dikke 90', een sportieve uitvoering van de Saab 90 met verbrede wielkasten, brede velgen en banden, spoilers en alles wat maar bijdraagt tot een sport ief ogende wagen. Ook de turbo modellen met de intercooler ont breken niet. Een andere topper is de Saab 9000, een klassewagen die tijdens de showdagen voor een proefrit gereed staat. Er zijn Saab's in de prijsklassen en modellen vanaf zo'n vijfendertig duizend tot ruim zeventigduizend gulden. Tijdens de showdagen worden er kortingen gegeven. De openingstijden van de show zijn: vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. De primeur tijdens de show: de Saab 900 Voor kleuters heeft Sinterklaas dit jaar een verrassing in petto. Hij heeft met alle winkels van Jamin de volgende afspraak ge maakt: op zaterdag 30 november kunnen alle kleuters (tot 6 jaar) hun schoen zetten in een Jamin-winkel. Op maandag 2 december, vanaf 13.00 uur. kunnen ze hun schoen, die de goedheiligman intussen met een Sinterklaasattentie heeft gevuld, weer ophalen. Jamin heeft overigens haar toch al ruime assortiment van sin terklaasartikelen dit jaar uitgebreid met een aantal nieuwe pro- dukten. Sinds 1 november leidt Agnes Steketee een winkel in tweede hands kleding aan de Schelde- straat in Vlissingen. De 32- jarige onderneemster doopte haar zaak 'fifty fifty' en dat staat voor de formule waarmee de 'handel' wordt ingekocht. Wie namelijk kleding aanbiedt, krijgt de (contractueel) helft van de opbrengst. Gezien het grote aantal kopers die bij de uit Zeeuwsch-Vlaanderen af komstige zakenvrouw nu al slaagden, lijkt de winkel een gouden toekomst te hebben. Mevrouw Steketee hijst echter niet nu reeds de jubelvlag. een klant wil pingelen, dan neem ik altijd contact op met de eige naar. Op de prijs van de spullen met een lage prijs valt niet af te dingen. Is het kledingstuk na drie maanden nog niet verkocht, dan gaat het naar een organisatie die er wat mee kan doen; bijvoor beeld naar Polen sturen". Zoals gezegd is de helft van de opbrengst voor wie de kleding in bracht, de andere helft voor Agnes Steketee. "Maar ik moet er wel alle onkosten van betalen en uiteraard de belasting". Volgens de Vlissingse onderneemster, die tot voor haar huwelijk met on derwij/er Joop Steketee werkte op hel kanlongerecht in Oostburg. hanteren meer zaken in tweede hands spullen dit systeem succes vol. Er is er onder meer één in Vlissingen.. "Maar vooral in de randstad zijn ze veel te vinden". Punks Nagenoeg alles op het gebied van kinder- en dameskleding heeft 'fifty-fifty' in de rekken hangen. "Kinderkleding is een geliefd product. Er is vooral nogal eens tekort aan broeken en jacks. Ook zelfgemaakte truien zijn in een mum van tijd verkocht. Wie die over heeft en/of wil verkopen, kan altijd hier terecht. Mannen kleding heb ik niet zoveel, er is ook niet zoveel vraag naar. Man nen willen kennelijk alleen nieu we kleren om naar hun werk te gaan. Overigens verkoop ik veel die ouderwetse winterjassen voor mannen. De punks vooral zijn daar gek op". Agnes en Joop Steketee (onderw ijzer op de Pieter Louwerseschool in Oost-Souburg) hebben twee kinderen: een jongen en een meisje van vier en zeven jaar. De openingstijden van 'fifty-fifty'zijn onder meer op de kinderen afges temd. Van woensdag tot en met vrijdag is de zaak aan de Schelde- straat 28 geopend tussen half tien en half twaalf en half twee en vijf uur. Het idee voor de winkel ontstond toen de schoonmoeder van Agnes Steketee was overleden. Zij was namelijk eigenaar van het pand waar vroeger de heer Klein kan toormachines verkocht. "We stonden voor de vraag of we het huis zouden verkopen of dat we het zouden houden. We hebben het gehouden om er een zaak in fournituren en handwerkartikelen in te beginnen. Maar ik had niet de vereiste diploma's, alleen het middenstandsdiploma. Toen be dacht mijn man Joop en ik dat we ook met de verkoop van gebruikte kleding een kans van slagen had den". Vertrouwen De verkoop en in 'bewaring heb ben' van de aangevoerde kleding is een zaak van goed vertrouwen. Agnes Steketee is desondanks van mening dat ze een 'waterdicht' systeem heeft ontworpen, waar door de particuliere leveranciers van schone en onbeschadigde kleren niets te vrezen hebben. "We spreken van te voren een prijs af. Die wordt op een kaart genoteerd. Als we met wat duur dere spullen hebben te maken en Agnes Steketee

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7