BIJOU t Verras haar met een tas van BIJOU BIJOU BIJOU LEDERWAREN Ka**, Sint weet 't al 45 jaar te TASSEN RUGZAKKEN De beste kado's meer keus en de laagste prijzen bij BIJOU DE SPECIAALZAAK 11. 8.60 15.- 20,- Vanaf 29,00 Nylon rolbags Nylon reistas 59,- Herenriemen, leer Zeelands grootste kindertassencollectie Dokumentenkoffer Polstasjes 25,00 Reportertassen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 27 november 1985 V// Geel eep VLOTTE HANDTAS als geschenk 11. 5.25 10,- fcL,, Vanaf 16,00 liV Vanaf 24,00 tot 3 ^eTasngeruild 20,- Opvouwbare paraplu's 1 7.20.— 30.- 50.- Buggy schouder paraplu 15,- 19,- V boodschappentas Vanaf 25,00 tot 100,00 SINT AANBIEDING KANVAS EN NYLON 3JE5SS53 Clippertassen Lange Delft 44 - Middelburg DE ZAAK OP DE HOEK Damesvoetbal Scholingsproject horeca V rij willigerswerk Receptie Arnemuiden Peuterwachtlijsten Nieuwe communisten Zeeland helpt Polen Sint Nicolaastocht 'Mannenbanen' Vlissingen in de oorlog 'Ramé' dendang Sterrenkunde Vissen Reddingshonden EMM-appelflappen Sociale academie Afscheid Opbouwwerk Themadienst Koffiecontact Nog hoop Borstkankerpatiënten Sint in Scheldestraat Sint voor ouderen Wedstrijd redden Handwerkbazar Jonge kinderen Projektiel Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Sinterklaas v. ouderen Heropening school F ototentoonstel ling Stuif'ns in Bloedafname of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Multiculturele jongerenclub Ereleden TWV Zwemmen carapatiënten Welkomstdienst Raad Domburg TOEN EN NU U bedenkt '1 Byou brengt f S» Nicolaas schenM f Ad"ertZïje uit 1947 Lederen damesportemonee zeer hanc bordeaux ■8^ zeer handig. In zwart en Verwenprijs 20,- Sleuteletui, passend bij de portemonee Voor vier sleutels S3 Beautycase met vakken voor de vele flesjes en met een spiegel. Zwart, bordeaux en donkerblauw Grote mgat gg Kleine maat 45.- Luxe r> m bijouteriedoos .-•>'/ met schuiflaatjes. Luxe fluwelen voering '■«SB*: ïVYOU Hfiled*'hu,s Praktisch opvouwbaar koffertje in rode ruitstof Nu maar Softlederen billfold met ritsachfervak en betaalpasvak SINTPRUS En nog veel meer modellen tientallen modellen Cint-NlCO Royale softlederen overslagportemonee in bruin en zwart, waar vader lang plezier van heeft féty Enorme collectie leuke tassen. Moderne vormgeving. Laat Sint eens komen kijken... hij vindt bij BIJOU tassen voor elke leeftijd -f- synt. vanaf 19,- met vele vakken vanaf 39,- discotasjes vanaf 15,- Vlotte tassen met vakken in verschillende modekleuren vanaf lichtgewicht. Moderne kleuren.-n Vanaf IB," 2 stuks 15," per stuk 9,00 kindertasjes vanaf 5,00 7,00 8,00 9,00 enz. vanaf 42,- tot 700,- Attache case van slagvast ABS in de allernieuwste vormgeving Met cijferslot. In zwart Lederen manicure-etui met 2 scharen en pincettang SINTKAD0 Nu 42 cm 89,00 45 cm 99,00 in vele kleuren en modellen vanaf 10-tallen vanaf 15,00 in leer vanaf vanaf 23,- 33,50 enz. tot 180.,- veel vakken, vanaf 19,00 Op dinsdag 10 december komt in Middelburg het Zeeuwse dames (voetbal)elftal in de wei tegen het Nederlands elftal op het hoofd veld van de Nadorst. Gedepu teerde E. Maris-Koster verricht de aftrap om 19.30. Voor het treffen speelt Middelburg C tegen het Zeeuwse meisjeselftal, aanvang kwart voor zes. Om hei dames voetbal te promoten is voor een lage toegangsprijs gekozen, na melijk één gulden. De wedstrijd wordt gespeeld onder het nieuwe licht van het hoofdveld van de Nadorst. Wanneer de wintercursus voor koks en kelners van het geweste lijk arbeidsbureau Walcheren, een succes zal worden, zal deze volgend jaar worden herhaald. Het volgend jaar zal ook aandacht worden besteed aan onder meer plaatwerker, constructie bank werker, lasser, pijpfitter, proces- operator, automatiseringscursus sen, administratief medewerkster en secretaresse. De wintercursus voor koks en kelners wordt mo menteel gehouden in hotel 'Wal cheren' te Koudekerke. Aan de cursus nemen 31 personen deel. De Stichting vakopleiding hore- ca-bedrijven verzorgt de cursus. Aanleiding vormde de roep uit het bedrijfsleven om vakbekwaam personeel. Ook de arbeidsbureaus in Goes en Zeeuwsch-Vlaanderen leverden cursisten. De jongerenbeweging verbonden met de FNV en het VJV houden op donderdag 28 november een thema-avond over vrijwilligers werk. Er wordt een film gedraaid ('geen baan wel werk') en er is voor iedere bezoeker een infor matiekrant. Ook is er tijd inge ruimd voor een discussie. Deze themabijeenkomst vindt plaats in het pand van de jongerenbewe ging aan de Dam 12 tot 14 in Middelburg en begint om 19.30 uur. Werkende en werkloze jon geren tot 27 jaar zijn welkom. De voetbalvereniging Arnemui den sluit een jaar vol feest op vrijdag 6 december af met een re ceptie met aansluitend een feest avond met medewerking van de Fiësta Band, Leo Troost en de play-back Koos Alberts. Dit alles gebeurt in het verenigingsgebouw De Arne aan de Rademacher- straat te Arnemuiden en begint om kwart voor zeven. De peuterspeelzalen in Middel burg kunnen de vraag niet aan. Op drie van de zeven peuter speelzalen zijn wachtlijsten. Daarom is nu in overleg met de gemeente gezorgd voor een alter natief. In de wijken Griffioen en Middelburg-Zuid zijn middag- groepen gevormd van elk twintig groepen. De groep 'Pietepeutertje' (Middelburg-zuid) is al "begon nen, en is op dinsdag en donder dag tussen 13.15 en 15.30 uur geopend. Dezelfde dagen en tij den zal ook het 'Speeitreintje' (Griffioen) peuters gaan ontvan gen Het Verbond van Communisten in Nederland (VCN) - dat zijn de voormalige 'horizontalen' in de CPN - doen op zaterdag 30 no vember uit de doeken waarom een nieuwe communistische partij noodzakelijk is in Nederland. Sprekers zijn: Joop van Es, Ar- dengo Percijn (gemeenteraadslid Terneuzen) en Chris Schriks, het partijbesruurslid van de VCN. De bijeenkomst in 't Anker te Vlis- singen begint zaterdagmiddag om 14 uur. De Stichting Zeeland helpt Polen houdt in de week van 25 tot 30 november een collecte in Arne muiden. De opbrengst is bestemd voor medicijnen voor kinderen die aan kanker lijden. Op de Markt te Arnemuiden staat op zaterdag 30 november tussen 10 en 12 uur een auto waar onder meer kleding, levensmiddelen, schoenen, dekens, lakens, en speelgoed kunnen worden afge geven. Deze spullen gaan naar kindertehuizen en bejaardenoor den in Polen. Op 20 februari gaat er weer een transport naar Polen indien er voldoende goederen zijn verzameld. De wandelsportvereniging 'de vrolijke tippelaars' houdt op za terdag 30 november haar traditio nele Sint Nicolaastocht te Vlissin- gen. Zowel individueel als in groepsverband kan worden deel genomen. De afstanden: vijf, tien en vijftien kilometer. Bij het club gebouw van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein te Vlissin- gen wordt gestart vanaf 14 uur. De sint en vier pieten zullen de wan delaars onderweg moed inspreken bij het bejaardencentrum Ter Reede aan de Koudekerkseweg. Warme chocolade en speculaas horen daar uiteraard bij. Hoechst-inform, het personeels blad van Hoechst Holland nv be richt deze maand onder meer over drie vrouwen in zogenaamde 'mannenbanen'. Verder meldt het blad de vooruitgang bij het ver schepen van steenslak, nieuwe opslagloodsen en dat de leerlin gen van de bedrijfsschool klim- rekken maakten voor de speel tuinvereniging 'de Ganzehof uit Heinkenszand. En het gaat goed met de onderneming Hoechst Holland. Verwacht wordt dat de winst van bijna 92 miljoen gulden in in 1985 ongeveer hetzelfde zal zijn. Oorlogshandelingen en verzet in Vlissingen tijdens de oorlogsjaren. Dat is het thema van een bijeen komst en tentoonstelling in wijk- gebouw De Schuur aan de Mid delburgsestraat te Oost-Souburg op donderdag 28 november. Er zijn videobanden en films over die periode en enkele verzetsmensen spreken over hun ervaringen. De organisatie heeft een oproep ge daan om materiaal over de oor logsjaren mee te brengen. Deze oorlogsavond begint om acht uur. Het documentatiecentrum Mo- lukkers presenteert op zaterdag 30 november 'Ramé' dendang met een middag- en avondprogram ma. 's Middags komt de clown Pinario om half twee en wordt er de videofilm Karate Kid ge draaid. Tijdens het avondpro gramma (aanvang half acht), staan de volgende optredens op het programma: Mambesak, Franky Sessy en bodybuilding. Deze 'Ramé' dendang vindt plaats in De Zwaan aan de Kromwege- singel te Oost-Souburg. De jongerenwerkgroep van de Nederlandse vereniging voor weer- en sterrenkunde houdt op zaterdag 30 november vanaf 14.30 uur een filmbijeenkomst. Er zal een film worden getoond over sterrenkunde. Deze informatieve bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de volkssterren- wacht Phippus Lansbergen aan de Herengracht 52 te Middelburg en is voor iedereen toegankelijk. De aquariumvereniging Barbus Conchonius houdt op vrijdag 29 november een lezing over vissen uit de nieuwe wereld. Deze bij eenkomst in het verenigingsge bouw aan de Herengracht 52 te Middelburg begint om acht uur. Wie belangstelling heeft voor het werk van de reddingshonden werkgroep Zeeland kan op zon dagmiddag 1 december een kijkje nemen bij de puinhopen van de voormalige Vitrite-fabriek. Daar geeft de werkgroep een demon stratie tussen half twee en onge veer vier uur. De toeschouwer kan dan zien hoe trefzeker een hond naar de plaats des onheils gaat om er mensen onder het puin van daan te halen. Omdat een dag voor de training een toren wordt omgeblazen op het voormalige fabriekscomplex, lijkt het daar op een plaats waar een aardbeving is geweest. De handbalvereniging EMM uit Middelburg houdt op zaterdag 30 november een verkoop van ap pelflappen. De appelflappen, speciaal gebakken door een er kende warme bakker uit Middel burg, zullen de gehele zaterdag warm en vers te koop aangeboden worden bij de EMM-kraam in de Lange Delft tegenover de Vere nigde Spaarbank. De opbrengst van deze actie gaat in zijn geheel naar de jeugd van de vereniging, waar het zal worden besteed voor het jaarlijkse jeugdkamp in mei. De katholieke sociale academie 'Markendaal' in Breda houdt op vrijdag 13 december een infor matiedag, de tweede dit studie jaar. Deze bijeenkomst is georga niseerd omdat de academie, waar ook veel Zeeuwen studeren, veel verzoeken om informatie krijgt. Ook voor de onlangs gestarte da gopleiding voor volwassenen is veel belangstelling, zo laat men weten. Markendaal ontwikkelt momenteel een nieuwe studie richting, 'zorgen hulpverlening'. De bijeenkomst op vrijdag de dertiende begint om 14 uur. Het hoofd van het bureau Tech- nische Dienst van de provinciale griffie, W. Onderdijk. gaat per 1 december in de Vut. Op vrijdag 29 november neemt hij tussen 15.30 en 16.30 uur afscheid in de voor haal van het statencomplex. Abdij Alles over opbouwwerk in de ge meente Vlissingen. Dat is op maandag 2 december aan de orde tijdens een openbare vergadering van de stichting opbouwwerk Vlissingen in Bachten Komme aan de Badhuisstraat. Deze ver gadering begint om 20 uur. In de Johanneskerk aan de Bone- dijkestraat te Vlissingen wordt op zondag 1 december een thema- dienst gehouden onder de titel 'martelen is mensenwerk' Amnes ty International heeft dit jaar een aantal acties georganiseerd met dit thema. Op de vraag of de bij bel een antwoord geeft, antwoordt voorganger dominee J.W. Glas houwer. De vrouwencontactgroep "Kom uit je huis" houdt op woensdag 4 december haar maandelijkse kof- fiecontactochtend. Tijdens deze ochtend praten vrouwen met el kaar over de positie van de vrouw in december, waaronder de emo tionele verwachtingen en ver plichtingen die deze maand met zich mee brengt. De ochtend be gint om 9.30 uur en zal duren tot 11.30 uur. De koffiecontact- ochtend vindt plaats in het wijk- gebouw Zuiderbaken, M. de La Palmastraat, Middelburg. 'Er is nog hoop' is het thema voor de oecumenische doopdienst. die zondag 1 december om zeven uur wordt gehouden in de Kanaal- straatkerk te Oost-Souburg. Me dewerkenden zijn: ds. J.M. Snij ders uit Middelburg, pastoor A. Burm, het interkerkelijk gemengd koor 'de zuidergangers' onder lei ding van J. Heuseveldt en de or ganist J. Minderhoud. Op dinsdag 3 december houdt de praatgroep van vrouwen met een borstamputalie of een borstbes- parende behandeling weer haar maandelijkse koffiemorgen. Doel is het onderlinge contact met lot genoten. De ochtend begint om 10.00 uur en de toegang is vrij. Plaats van samenkomst is het wijkgezondheidscentrum aan de Rozenburglaan in Middelburg (wijk Dauwendaele). U bentallen hartelijk welkom! Sinterklaas brengt ook dit jaar weer een officieel bezoek aan de Vlissingse Scheldestraat. Op uit nodiging van de winkeliers in de straat komt hij zaterdagmiddag tussen half twee en vier uur. Op woensdagmiddag 4 december zijn de Sint en zijn Pieten er van half twee tot vijf uur. Beide dagen ontvangt de kindervriend de gas ten in zijn tijdelijke woning op de hoek Scheldestraat/Kasteelstraat. Er is dan ook gelegenheid om de kinderen en de Sint samen op de foto te laten vereeuwigen. Op dinsdag 3 december ontvan gen de ouderen in Vlissingen Sin terklaas. De Stichting Welzijn voor ouderen in die stad heeft Sint en Piet 's. middags uitgenodigd in Bachten Komme aan de Badhuis straat, aanvang twee uur en 's avonds komt het gezelschap in Bachten Reede om 19.30 uur aan. De Van Dixhoornbrigade uit Middelburg houdt vrijdag 29 no vember, samen met de afdeling Middelburg van de Nederlandse Vereniging EHBO, wedstrijden in Eerste Hulp Aan Drenkelingen (EHAD). Deze wedstrijden om de Van Dixhoorn-wisselbeker wor den jaarlijks gehouden tussen ploegen van diverse reddingsbri gades (waaronder Domburg -be kerverdediger-. Vlissingen en Oostburg) en ploegen van de twee organiserende verenigingen. De wedstrijd begint om 20.15 in hel zwembad Poelendaele in Middel burg. Toeschouwers kunnen van af 20.00 uur het bad betreden. De Stichting Welzijn voor oude ren in Vlissingen houdt op don derdag 28 november een hand werkbazar in Bachten Komme van 14 tot 17 uur. Verkocht wor den tv-sokken. pannelapjes, schortjes, poppen, tafelkleden, kralensnoeren en gehaakte kle den. Moeders met jonge kinderen kunnen elke maandagochtend te recht in het VJV aan de Latijnse Schoolstraat te Middelburg om met elkaar van gedachte te wisse len. T'jdens de ochtenden komen vele onderwerpen aan de orde. Naast praten over opvoeding en vrije tijd worden ook regelmatig films gedraaid. De bijeenkomsten worden gehóuden omdat vrou wen met jonge kinderen vaak 'erg gebonden zijn aan huis', aldus het VJV. Uiteraard is er tijdens de bijeenkomsten kinderopvang. De tijden: kwart over negen tot kwart over elf. In de tweede uitgave van het tijd schrift 'projektiel' (uit Vlissingen) wordt voor het eerst een centraal thema aangeroerd. Dat luidt 'al ternatieve geneeswijze'. Daar naast wordt aandacht besteed aan een actiedag in Woensdrecht (fietsen tegen raketten) en is er een aantal vaste rubrieken opge nomen zoals over vrijwilligers werk. Verder zijn er gedichten ge plaatst. Ouderen kunnen voor de Sinter klaasviering terecht in het Dien stencentrum van de Stichting Welzijn voor ouderen aan de Schuttershofstraat in Middelburg op vrijdag 6 december. Op het programma staan diverse spelen en een rad van avontuur. Het feest begint vrijdagmiddag om 14 uur. De basisschool 'Paauwenburg' heropent de verbouwde school. Wethouder ing. G.J.A.M. Adan verricht de officiële openingshan delingen. Dat gebeurt op vrijdag 29 november om 11 uur. Het schoolgebouw ligt aan de Alexan der Gogelweg te Vlissingen. Een dag later (zaterdag) houdt de 'Groeien naar morgen' is de titel van een fototentoonstelling die vanaf vrijdag 29 november is te bezichtigen in de hal van het stadhuis te Vlissingen. De ten toonstelling bestaat uit 87 zwart wit foto's en een vitrine met oude camera's. Een jury heeft deze ex positie samengesteld. 127 inzen ders stuurden 371 foto's. UW Middelburg en de Zonne bloem hebben voor woensdag 4 december een Sint Nicolaas stuif 'ns in georganiseerd in het UVV- gebouw aan de Herengracht 52 te Middelburg, aanvang half elf. Het programma omvat een koffietafel, daarna lunch en na de middag gelegenheid voor spelletjes. De afdeling Middelburg van het Rode Kruis houdt op dinsdag avond 3 december weer een bloe- dafname-avond. De plaats waar gezonde mensen tussen de acht tien en vijfenzestig jaar hun bloed kunnen inleveren is: De Hoek steen, Roozenburglaan 22. Voor informatie 01180-11429 of 12944. De Turkse werknemersvereniging Middelburg is begonnen met een multiculturele jongerenvereni ging, een uniek project waarin jongelui van alle nationaliteiten unnen samenwerken. Het is de bedoeling dat de club zelfstandig gaat draaien in Demerary aan het Oostkerkplein te Middelburg. De eerste afspraken (film. sport en hobby) zijn al gemaakt. De opzet van de Turkse vereniging is om op deze manier bij de jongeren een wederzijds begrip te kweken. Voor informatie 01180-11713. De Turkse werknemersvereniging Middelburg (TWV) heeft de Ne derlandse leden van het Neder lands-Turks vriendschapscomité benoemd tot erelid van haar ve reniging. De organisatie is uiterst positief over de rol van de Neder landse comitéleden. Elke woensdag tussen 11.30 en 12.30 kunnen luchtgehandicapten (cara) zwemmen in het sport- fondsenbad in Vlissingen. Zowel kinderen (onder begeleiding) als volwassenen zijn welkom. Voor meer informatie: 01184-10725. In de Welkomstdienst van 1 de cember om 18.45 uur in de Oost- kerk gaat ds. Burcks voor (mede werker van Youth for Christ)' Jim Denton verleent muzikale mede werking. Het welzijnsprogramma 1986, het vaststellen van de begroting voor 1986 en de meerjarenbegroting 1986-1989 zijn agendapunten die de raadsleden in Domburg op donderdag 28 november op het puntje van hun stoel moeten brengen. Verder is ook al een aantal begrotingswijzigingen aan de orde. De vergadering begint donderdagmiddag om half twee.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 22