informatiepagina van de gemeente vlissingen Voorstel wijziging plan Spuistraat Zie ginds komt de stoomboot... Wel onderwijs bevoegdheid en geen werk? Behandeling begroting 1986 M m m \f Q 1/ Bouw woningen Hudsonstraat vordert I Wat ligt ter inzage? Bespreking reacties op bouwplan Aagje Dekenstraat mm mm mm a a m a i Ha Ha mm EB DE VLISSINGER Woensdag 20 november 1985 Om terras mogelijk te maken Burgemeester en wethouders willen het terras bij Hotel Bos Internationaal in de Spuistraat planologisch mogelijk maken. Hiervoor stellen zij voor het bestemmingsplan te wijzigen. Op deze herziening van het bestemmings plan is inspraak mogelijk tot 1 januari a.s. Commissies vergaderen Hinderwet Aanvragen Ontwerp-besluit Verkeer Diverse besluiten ffl Vrijwilligers Vacature Bank Cursus solliciteren Vrijwilligers Belangstelling? Route Ter inzage Informatiehoeken Wat doet het gemeente bestuur? Even bijpraten met burgemeester Westerhout Belangrijk Verkiezingen Stem IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Alle omwonenden en overige betrokkenen hebben deze week van burgemeester en wethouders het voorontwerp van deze planherziening ont vangen vergezeld van een be schrijving van de inspraakpro cedure. Het gaat om de 1e her ziening van het bestemmings plan Spuistraat, gedeelte Spui straat. Binnen dit bestem mingsplan vallen de momenteel in aanbouw zijnde "blokken" woningen in de Spuistraat en het bewuste terras (het gebied binnen de stippellijn op bij gaand kaartje). Alle reacties zullen na 1 januari a.s. worden verwerkt in een zogenaamd in spraakschrift. Daarin zullen b w hun commentaar en conclu sies op elke reactie geven. Alle indieners van een reactie zullen op 31 januari 1986 dit inspraak schrift ontvangen tesamen met een uitnodiging voor de verga dering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de ruimtelijke ordening op 4 fe bruari 1986. De insprekers en andere belangstellenden kun nen tijdens deze vergadering mondeling reageren en daar mee bijvoorbeeld hun schrifte lijke reactie nader toelichten. Zo zal uiteindelijk een ontwerp- bestemmingsplan ontstaan dat, zo is de bedoeling, gedurende de maand maart 1986 ter visie zal komen te liggen. Pas dan kunnen formele bezwaren op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening worden ingediend. Deze en volgende vergaderen er drie bestuurs-commissies. Naast een lid van het college van burgemeester en wethou ders en een gemeenteraadslid bestaan ze overwegend uit personen die - op één of andere wijze betrokken zijn bij het werk- en beleidsterrein van de commissie. Zo hebben in de commissie Sportbelangen vertegenwoor digers van Vlissingse sportve renigingen zitting. Deze com missie vergadert volgende week woensdag in het stadhuis (aanvang 19.30 uur). De stuk ken voor deze vergadering lig gen ter inzage in de gemeente lijke informatiehoeken. In de bestuurscommissie van de ge meentelijke MTS hebben onder meer een leerkracht en een vertegenwoordiger van ouders van leerlingen zitting, naast ^personen uit het bedrijfsleven. Deze commissie komt op 27 november bijeen in het school gebouw aan de Marconiweg 1 (10.00 uur). Donderdag 28 november ver gadert de MDGO-bestuurs- commissie, in het gebouw aan de Troelstraweg om 16.30 uur. In deze commissie hebben onder anderen vertegenwoor digers van het bedrijfsleven zitting. De bouw van woningen op de hoek Hudsonstraat/Buteux- straat vordert goed. Van de 26 bejaardenwoningen die er wor den gebouwd (Hudsonstraat 1-29) en Everastraat 2-22) ko men er per 15 december a.s. 18 in de verhuur, de resterende 8 volgen per 1 januari 1986. Er bestaat grote belangstelling voor, met name voor de 13 be nedenwoningen. De woningen hebben een woonkamer, keu ken, twee slaapkamers en een toilet/douche. De voorlopige huurprijs bedraagt 419,— per maand. De woningen zijn ge bouwd in opdracht van de Wo ningstichting Walcheren. De 22 premiekoopwoningen die eveneens aan de Hudsonstraat - in opdracht van de firma Stienstra BV uit Heerlen zijn gebouwd, zijn vorige week op geleverd. Ze zijn alle verkocht. Voor beide projecten zorgde het architectenbureau Jobse BV uit Vlissingen voor het ont werp. Op de woningbouwplannen is in 1984 inspraak van omwo nenden mogelijk geweest. Met het gereedkomen van deze wo ningen is ook in Oost-Souburg weer een "open plek" opge vuld! Bij burgemeester en wethou ders van Vlissingen zijn hinder wetvergunningen aangevraagd door: - Handboogsociëteit d'Een- dracht voor het uitbreiden en wijzi gen van een clubruimte an nex schietgelegenheid voor de handboogsport. De be doeling is dat er een buiten- schietgelegenheid komt op een perceel bij het Baskens- burgplein; - Kuwait Petroleum (Neder land) b.v. voor het vervangen van 50.000 litertank voor diesel olie, door een 100.000 liter tank. Deze tank komt op de hoek Westerhavenweg, Oosterhavenweg. - Brammetje Dump voor een winkel annex opslagplaats van klein vuurwerk op het perceel Walstraat 62. B. en w. zijn van plan om, onder voorwaarden, de gevraagde vergunningen te verlenen. De aanvragen liggen tot en met 6 december ter inzage bij de afdeling milieuzaken in het stadhuis. De openingstijden, op maandag tot en met vrijdag, liggen tussen 8.30- en 12.30 uur en 13.30en 15.00 uur..Ook op woensdagavond (van 17.15- tot 20.15 uur) kan men in het stad huis terecht om deze stukken in te zien. Het is wel zinvol om dan eerst even met de afdeling mi lieu te bellen (tel.nr. 87204). Bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen tot en met 6 december schrifte lijk bij b. en w. worden inge diend. Mondeling mag ook. In dat geval moet men wel voor 29 november (telefonisch) contact opnemen met de afdeling mi lieuzaken. Wat ook ter inzage ligt is het ontwerp-besluit van b. en w. om vergunning te verlenen aan het NV Sportfondsenbad voor uit breiding van het zwembadcom plex aan het Baskensburgplein. De aanvraag, tekeningen en het ontwerp-besluit liggen bij de afdeling milieuzaken in het stadhuis. Schriftelijk bezwaren indienen is mogelijk tot en met 20 november. Burgemeester en wethouders willen een aantal verkeersbe- sluiten nemen. Hierna volgt daarvan een verkorte weerga ve. Het gaat om ontwerp-be- sluiten waartegen tot 14 de cember bezwaar kan worden gemaakt. Die bezwaren moeten worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden ingediend bij de commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, St. Pieterstraat 42 te Middelburg. De te nemen be sluiten liggen ter inzage bij de dienst VROM in het stadhuis. B w willen het volgende: 1. inrichten van de Molenstraat als woonerf 2. opheffen van de voor rangssplitsing bij het par keerterrein aan de Zeilmarkt Momenteel is een bouwplan in ontwikkeling voor de Aagje De kenstraat nummers 11 t/m 21. Alle omwonenden zijn hierover enige tijd geleden door de gemeente op de hoogte gebracht en in de gelegenheid gesteld inspraakreacties in te dienen. Deze reac ties zullen worden besproken tijdens een openbare vergadering van de projectgroep Scheldebuurt op woensdag 4 december a.s. om 20.00 uur in welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104. Deze datum komt in de plaats van een eerder afgesproken datum. Alle omwonenden zijn van de wijziging op de hoogte ge bracht. Op de foto: de bestaande oude gemeentewoningen in de Aagje Dekenstraat (foto: Johan Murre). De tekening geeft de toekom stige situatie weer. De Vrijwilligersvacaturebank (VVB) is een soort uitzendbu reau voor onbetaald werk. De VVB bemiddelt voor vrijwilliger- sprojecten en is tevens meld punt voor de Klussendienst. De Klussendienst verricht werkjes in huis en tuin voor de zogehe ten "echte minima". De VVB en de Klussendienst zijn geopend van maandag morgen tot en met donderdag morgen van 9.00-12. 00 uur. U kunt er dan terecht voor allerlei vragen op het gebied van vrij willigerswerk en het opgeven van klussen. U kunt vragen naar Marijke Slough op Corrie de Jonge. De VVB en Klussendienst zijn gevestigd op het adres Bachten Komme, Badhuisstraat 104, 4381 LV Vlissingen, tel. 01184-19397. Het VJV Vlissingen organiseert een cursus solliciteren, die met name bestemd is voor werkloze jongeren van 17 tot en met 25 jaar. De volgende zaken wor den behandeld: - sollicitatiebrieven (lezen en selecteren advertenties; de vorm en het schrijven van zo'n brief); - sollicitatieprocedures (de verschillende vormen; het voeren van een sollicitatie gesprek); - de arbeidsovereenkomst en CAO; - de rol van het arbeidsbu reau. De cursus vindt plaats op don derdagmorgen van 9.30-12.00 uur op 28 nov.: 5,12 en 19 dec.; en 9 en 16 jan. in het gebouw van de VJV Vlissingen, Verkuyl Quakkelaarstraat 95, tel. 17819. Opgaven voor 26 november a.s. bij dit nummer of bij J. Doorns (tel. 87427). De deelnamekosten bedragen 20,— en dat is met inbegrip van koffie. 3. aanwijzen tot voorrangss plitsing van de uitrit van het parkeerterrein op het Bella- mypark 4. instellen van een parkeer verbod in delen van de Gasthuisstraat, de Dam en de Breestraat 5. inrichten van de Slijkstraat, de Kaaskadestraat, het Bo- terplein, de Bakkersgang en een gedeelte van de Grote Markt als woonerf 6. opheffen van het parkeer verbod in een gedeelte van de Slijkstraat 7. opheffen van de gesloten verklaring van de Kaaska destraat 8. tijdelijke maatregelen die voor het hele jaar 1986 zul len gelden in verband met kermis, ringrijden, wieler wedstrijden en dergelijke. Tegen de volgende ontwerp- verkeersbesluiten kan op de eerder aangegeven wijze bezwaar worden gemaakt, maar dan tot 21 december a.s.: 1. maken van twee invaliden parkeerplaatsen bij "De Vij geeter" 2. verbieden van voertuigen van meer dan 5 ton op de houten brug in de Lange- leenweg 3. opheffen van de invaliden parkeerplaats tegenover het pand Kasteelstraat 202 4. maken van twee invaliden parkeerplaatsen in de Gast huisstraat. 5. Inrichten van de Willem van de Veldelaan en de Jan van de Capellelaan als woonerf en de hier geldende par keerverboden bij een gele streep op te heffen. In de laatste weken van november hebben ze het altijd heel druk, Sinterklaas en z'n Pieten. Zaterdag waren ze al op bezoek in Souburg bijvoorbeeld. Maar ondanks alle drukte is Sint de Vlis singse kinderen niet vergeten. Zaterdagmiddag zal hij echt de tijd I voor hen nemen, dat heeft hij aan de burgemeester beloofd. Sinterklaas komt natuurlijk met vard De Ruyter en in de buurt de boot, daar is hij aan gewend. Die boot komt om ongeveer half twee aan in de Koopmansha ven. Zoals ieder jaar staan daar op de wal de burgemeester en... een heleboel kinderen op hem te wachten. En, niet te verge ten, een muziekvereniging. Want de Sint verwacht wel dat er gezongen gaat worden! Al die kinderen en hun vaders en moeders willen een mooi plaatsje om de bisschop van Smyrna te kunnen zien. Daar om mogen er zaterdagmiddag van half een tot twee uur geen auto's worden geparkeerd op de volgende plaatsen: - Keizersbolwerk (bij het standbeeld van Michiel de Ruyter); - Noordzeestraat, hoek Beursplein; - Smalle Kade (bij de "Flying Dutchman") en, zo nodig, het De Ruyterplein (voor de oude vismijn). Uiteraard zal doorgaand verkeer over Boule- Kinderen uit de culturele minderheidsgroepen (individueel) hel pen met het maken van huiswerk en bij andere dingen die op school belangrijk zijn. Dat is het doel van het project huiswerk klassen. De medewerkers van dit project helpen met name kin deren uit de laatste groepen van de basisschool (bij de vroegere lagere scholen de klassen 5 en 6). Huiswerkbegeleiding wordt gegeven in de wijken Paauwenburg, Bossenburgh, Papegaaien burg, de 'middensector' en Oost-Souburg. Omdat er, gelukkig voor hen, regelmatig vrijwilligers in een vaste baan aan de slag kunnen, ontstaan er even regelmatig vacatures. Ook nu zijn er enke le. Wie heeft belangstelling? Verwacht wordt wel dat men in het bezit is van een onderwijs bevoegdheid. Wie een uitkering heeft, hoeft overigens niet bang te zijn om die te verliezen. Het project is namelijk officieel goedgekeurd door de regionale toetsingscommissie voor vrij- willigersprojecten èn door bur gemeester en wethouders. Mensen die belangstelling heb ben voor dit project en zich als medewerker willen opgeven kunnen dit doen bij: - de Vrijwilligers Vacature bank, Badhuisstraat 104 (tel. 19397); - de Heer C.W.A. Betram, coördinator onderwijs cultu rele minderheden, per adres Bonedijkestraat 275 (tel. 13973); - de heer W.M.C. van Baaien,* secretaris van de begelei dingscommissie van het project, per adres stadhuis (tel. 87334). Algemene beschouwingen al in informatiehoeken Gisteren, dinsdag, heeft de gemeenteraad een begin gemaakt met de behandeling van de begroting voor 1986. De voorzitters van de zes fracties gaven daarbij hun visie op de ontwerp-begroting en de plannen die burgemeester en wethouders voor dit jaar hebben. van de Koopmanshaven op ge noemde tijd niet mogelijk zijn. Na de ontvangst bij de haven zal de Sint op z'n schimmel stij gen en met z'n pieten een ron drit door de stad maken. Het verkeer in de binnenstad en nabije omgeving dient daarom rekening te houden met moge lijk oponthoud. De route die Sint Nicolaas met zijn gevolg aanstaande zater dag 23 november volgt is: Beursplein - Bellamypark - Nieuwendijk - Walstraat - Betje Wolffplein - Aagje Dekenstraat - Scheldestraat - Paul Kruger- straat - Singel - Brouwenaar- straat - Paul Krugerstraat - Badhuisstraat - Betje Wolffplein - Coosje Buskenstraat - Spui straat - Bussestraat - Schutte rijstraat - Lange Zelke - Spui straat - Bellamyp^k - Smalle Kade - Beursplein. (foto: Cor Schuilwerve). Vandaag, woensdag 20 no vember, en vrijdag wordt de begrotingsbehandeling voort gezet. De aanvangstijden zijn om respectievelijk 19.30 en 10.00 uur. In de rubriek 'Even bijpraten met...' gaat burge- neester Westerhout, de voorzit ter van de raad, nader in op het belang van deze begrotingsbe handeling. Wilt u zich tevoren nader oriën teren op de komende vergade ringen, dan kunt u terecht in de gemeentelijke informatiehoe ken. Daar is heel wat 'leesvoer' met betrekking tot de begroting 1986. Iets wat zeker ook geldt voor de leeshoek bij het Staf bureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. In al deze 'hoe ken' kunt u met betrekking tot de begroting (en natuurlijk nog veel meer) het volgende vinden: - de beleidstoelichting, beho rende bij de begroting van uitgaven en inkomsten; - de begroting van uitgaven en inkomsten met memorie van toelichting; - bedrijfsbegrotingen en be grotingen van instellingen en commissies; - financieel meerjarenover- zicht; - de algemene beschouwin gen, zoals die gisteren door de fractievoorzitters zijn uit gesproken. De informatiehoeken zijn ondergebracht in de volgenae gebouwen: - de openbare bibliotheek (spuistraat 22-24), geopend op maandag van 13.30 tot 20.00 uur, overige werkda gen van 10.00 tot 20.00 uur, en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur, donderdag de gehele dag gesloten. - het stadhuis (bij het Stafbu reau voorlichting en in spraak), geopend op maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur; - het wijkcentrum 'Midden hof' (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maandag- en dinsdagmor gen van 9.30 tot 12.00 uur, op donderdagmiddag van 13,30 tot 16.30 uur en op maandag tot en met don derdag 's avonds van 19.30 tot 21.00 uur. - buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), geopend tijdens werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur. - wijkcentrum 'Open Hof' (Al exander Gogelweg 59), geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. De informatiehoeken worden beheerd door het Stafbureau voorlichting en inspraak. Wie er niet kan vinden wat hij zoekt, kan bij dat bureau met zijn vra gen terecht. Het (rechtstreek se) telefoonnummer is: 87335. (foto Cor Schuilwerve). r ÜP w WÊm 3P Welke wethouder is waarvoor aanspreekbaar? Misschien zit u wel eens met zo'n vraag. Er zijn verschillende manieren om achter het antwoord te komen. Door de gemeentelijke infor matiegids op te slaan. Of door even in de folder 'Het gemeen tebestuur van Vlissingen' te kijken. Want daar staan ze alle vier in, samen met hun 25 col lega-raadsleden. En, niet te vergeten, de burgemeester en de gemeentesecretaris, 't Is echter niet alleen bij hun namen en adressen gebleven. Er staat bijvoorbeeld ook in wat de gemeenteraad is en doet, waarom er vaste commissies van advies en bijstand zijn. Met de nadruk op de verschillende manieren waarop u met alle bovengenoemde in contact kunt komen. Interesse? Het Stafbureau voorlichting en inspraak stuurt u graag een folder toe, (als u even telefoonnummer 87335 draait of drukt). Ophalen bij dit bureau of in een van de infor matiehoeken is ook mogelijk). het gemeentebestuur van vlissingen W&m. \iz-~ "ffi In mijn vorige 'praatje' - op 16 oktober - heb ik een ogenblik stil gestaan bij de voorbehandeling van de begroting voor 1986, die kort daarvoor in een openbare raadsvergadering had plaatsge vonden. Dat was een korte verga dering, maar daarom niet minder interessant. Over tal van zaken, die op één of andere manier IKis singers raken, werden toen vragen gesteld, die door leden van het college van burgemeester en wet houders werden beantwoord Het was jammer dat bij die gelegen heid de publieke belangstelling zo gering was. Behalve gemeente ambtenaren woonden namelijk maar vier bezoekers deze verga dering bij. Ik vraag me dan steeds weer af waaraan de geringe be langstelling voor zo 'n raadsverga dering, die toch in de avonduren word gehouden, is toe te schrij ven. Er is moeilijk een verklaring voor te vinden. Gelukkig zijn er deze week nieuwe mogelijkheden om de begrotingsbehandeling te volgen. Gisteren hebben de frac tievoorzitters hun algemene be schouwingen gehouden, waarop vanavond door het college van b en w. zal worden gereageerd. De fractievoorzitters komen dan vrij dagmorgen weer aan het woord. Bijzondere omstandigheden daar gelaten zal dan deze belangrijke begrotingsbehandeling aan het eind van de middag worden afge sloten met de vaststelling van de begroting en het welzijnspro- g ram ma Het is daarom een zo belangrijke begrotingsbehandeling, omdat het de laatste is van de zittings periode van de raad in deze sa menstelling. Daarbij zal ongetwij feld worden stilgestaan bij de be reikte resultaten in deze periode Het is verheugend te mogen con stateren dat de beleidsafspraken, zoals die voor de periode '82-'86 waren gemaakt, vrijwel zonder uitzondering zijn gerealiseerd. Over meer 'spectaculaire' zaken als de vernieuwing van het zwem bad, de stadsvernieuwing en de renovatie van de Vissershaven zijn niet alleen besluiten genomen, maar is de uitvoering ook al gro tendeels afgerond. Aan de hand van beleidsnota 's zijn over zaken als de werkwijze van de politie, de drughulpverlening en emancipatie door de gemeenteraad beleidslij nen voor de naaste toekomst uit gestippeld. Bovendien zal deze periode ook de behandeling van de milieunota worden afgerond. Alles bij elkaar kan zeker worden gesproken van een verheugend resultaat, van belang voor het welzijn van alle Vlissingers. Juist daarom zijn de raadsverkiezingen op 19 maart a. s. zo van wezenlijk belang. Momenteel worden door politieke partijen de programma 's voor de zittingsperiode '86- '90 opgesteld èn zijn kandidatenlij sten in bespreking. Kort na de jaarwisseling zal dan de 'verkie zingsstrijd' ook in Vlissingen los branden. De 19de maart zullen de resultaten daarvan, en daarmee de nieuwe samenstelling van de raad, bekend zijn. Belangrijk dus, die verkiezingen, omdat ze de richting waarin de gemeente zich de daarop volgende vier jaar zal bewegen bepalen. Daar heeft iedere Vlissinger belang bij. Een nieuw element zal zijn dat ook de leden van de groepen culturele minderheden - als ze tenminste vijf jaar hier verblijven - aan deze verkiezingen zullen kunnen deel nemen. Dat zal, gezien het vrij grote aantal, mede van invloed kunnen zijn op de verkiezingsre sultaten. Belangrijk is dat zoveel mogelijk Vlissingers hun stem uitbrengen. Want in een democratie is stem men de eerste en belangrijkste mogelijkheid voor iedere burger om invloed uit te oefenen op de richting van het beleid. Kortom: belangrijk genoeg om eens even bij stil te staan. Temeer, omdat de raadsverkiezingen in mei al wor den gevolgd door de kamerverkie zingen. Die zijn in meer dan één opzicht voor ons allen belangrijk, omdat per saldo in 'Den Haag' bepaald wordt hoeveel geld de gemeentebesturen in de komende tijd voor uitvoering van hun taken ter beschikking krijgen.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7