T. V. TIP! Kcitc 1+^0 Mj™» De renovatie/verbeteringen worden zichtbaar. Het word weer echt gezellig. NIEUWENDIJK WALSTRAAT-ZUID Verwarming tel 01150- Uw oude T.V. is 450.- waard! WARM EN VOORDELIG DE WINTER IN. KINDERJACKS 10 DAGEN LANG 10, 20: 30: EXTRA VOORDEEL. FIFTY FIFTY f TOP JANSSEN-JOBSE adverteren doet verkopen Woensdag 30 oktober 1985 DE VLISSINGER Fietstocht Zaalvoetbal Thuistaalgroep PZEM-winst Afgelast Hedy d'Ancona Najaarsruilbeurs Welkomstdienst Penningmeesters Bevrijding Commissie Borstkankerpatiënten Boos op Sas Babyopvang Carnavalscruise Try-out-concert JE VINDT ER MEER. JE BETAALT ER MINDER. Anthroposofie Fotografie Kabelkrant Speelgoedbeurs Mount Everest Wereldvrede Recht op nabestaan Mannen nodig Vrije School Wat te melden? BEL 61180-27651 Toestel 54 Vrouwen Ouderen Rittheni Bossenburgh Oud Vlissingen Koffie/kontaktmiddag Tekenclub Kleding maken of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Schildersbuurt Appèldienst Papegaaienburg Verkoop welfare Zeeënbuurt Ongehoorzaam "decoratie" VOOR UW NIEUWE VASTE TAPIJTEN Nieuw! - Nieuw! - Nieuw! vanaf vrijdag 1 november voor goede gebruikte kleding en speelgoed! FA. DERT DE SCHORPIOEN NIC. DE SMIT Nieuwendijk 19 F. TAMMEL DE VERGETEN BALK G. HEMELAAR DE RIE "SPORT" F. GILLISSEN GALERIE MARQUIS A. BROKKING SPORTLAND DE VERFBR0N PRIJS.. 1.998 INRUIL....450 NU 1.548. Scheldestraat 1 7 Vlissingen Tel. 01 184-12965 Siemens een klasse apart. De Middelburger Luukken heeft een fietstocht naar het Spaanse Santiago de Compostela gemaakt en zijn belevenissen op dia vast gelegd. Vrijdagavond, van zes tot acht in de kantine van de Biblio theek in Middelburg borden ze vertoond. In Sporthal de Kruitmolen. in Middelburg vindt op zaterdag een zaalvoetbaltoernooi plaats. Aan dit toernooi nemen tien teams deel. Voor de organisatie tekent sv SW '72. Behalve een eerste prijs valt er ook nog een sportiviteits- wisselbeker te verdienen, die be schikbaar is gesteld door de voor zitter van SW '72. de heer N.C'. van Noorloos. Het tournooi be gint om 8.30 uur en duurt tot circa 18.00 uur. Al twee jaar is binnen buurthuis Hel Buut in Vlissingen een zoge naamde thuistaalgroep actief. Daarbij geven Nederlandse vrou wen eenvoudige taallessen aan Marokkaanse en Turkse vrouwen. Omdat de belangstelling van deze buitenlandse vrouwen zeer groot is. is Het Buut op zoek naar nieu we vrijwilligers die de Turkse en Marokkaanse vrouwen Neder lands willen leren. Er zijn lesmet hoden beschikbaar en eventuele onkosten worden vergoed. Inlich tingen en opgave bij: 01184-16223. De PZEM verwacht over '85 een winst van 21 miljoen gulden te behalen. Dat komt door de mee vallende prijs van uranium: de brandstof voor de kerncentrale. De verwachte winst is zodanig, dat de 10 miljoen gulden die worden gebruikt voor de voorbereiding van de bouw van een nieuwe kerncentrale bij Borssele. er al van afgetrokken zijn. Voor het vol gend jaar verwacht de PZEM een licht verlies door de verwachte kleinere produktie van kernener gie. hogere afschrijvingen en een kleiner verschil in kosten van uranium enerzijds en olie en gas aan de andere kant. De gasprijs voor volgend jaar staat nog niet vast maar zal wel 3.5 cent onder het landelijk niveau blijven. De thema-avond, die kunstzinnig therapeut Hans Notenboom van avond (woensdag 30 oktober) zou houden voor de Slichting Me diaan in Middelburg, is door om standigheden afgelast. Hcdy d'Ancona. lid van het Eu ropees Parlement voor de PvdA. spreekt dinsdag 5 november tij dens de jaarvergadering van de afdeling Middelburg van de Rooie Vrouwen. Ze praat onder meer over feministische inzichten en de beleidspraktijk. Na haar spreekbeurt en na de discussie wordt het huishoudelijke gedeelte van de jaarvergadering behan deld. De bijeenkomst begint om 20 uur in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. Informatie: 01182-1952. De kantine van de scholenge meenschap Scheldemond in Vlis singen is zaterdag 2 november het toneel van een grote najaarsruil beurs van de afdeling Vlissingen van de postzegelverzamelaarsve- reniging Philatelica. De beurs duurt van 10 tot 17 uur. Er zijn handelaren aanwezig. Omstreeks 14 uur wordt'een veiling gehou den en de beurs wordt besloten met een verloting. 'Je naaste liefhebben, en God bovenal. Wat komt daarvan te recht?' is het thema van de wel- komdienst. die zondag 3 novem ber vanaf 19 uur wordt gehouden in De Hoeksteen in Middelburg. Medewerking verlenen ds. Don- dorp. de heer De Leur. het Vlis- sings Jongerenkoor en het Wel- kombo. Samenzang vanaf 18.45 uur. Penningmeesters van de afdelin gen die op Walcheren zijn aange sloten bij de Zeeuwse Vrouwen raad en apdere belangstellenden kunnen maandag 1 I november deelnemen aan een cursus voor penningmeesters. De cursus, waarvoor opgave vooraf vereist is. is een initiatief van de Zeeuwse Vrouwenraad. Informatie: 01180-34733. Zondag 3 november wordt om 11.00 uur bij het Landingsmonu ment aan de Commandoweg de bevrijding van Vlissingen (die dag 41 jaar geleden) herdacht. Het gemeentebestuur zal kransen leggen bij het monument van Commando's no. 4 en bij de her denkingssteen van de 52nd. Low land Division. Ook burgemeester drs. Th.J. Westerhout legt een krans. Dat doet hij op verzoek van The Old Comrades Association of the King's Own Scottish Borde rers. Voorts wordt een krans ge legd door een deputatie van het Korps Commandotroepen uit Roosendaal. Ook voor belang stellenden bestaat gelegenheid om bloemen te leggen. De commissie Financiën in Veere vergadert woensdag 6 november vanaf 20 uur in het gebouw van de gemeentesecretarie aan de Kerk straat 7 in Veere. De commissie leden praten vooral over de be groting '86. Op dinsdag 5 november houdt de praatgroep van vrouwen met een borstamputatie of een borstspa- rende behandeling, weer haar maandelijkse koffierhorgen. Doel van die ochtend is het contact met lotgenoten. Plaats van samen komst is het wijkgezondheidscen trum aan de Rozenburglaan in Middelburg. Aanvang 10.00 uur. Het district Zeeland van de ENV is verbolgen over het feit. dat de gemeenteraad van Sas van Gent de erfpachtcanons in die gemeen te met enkele honderden procen ten heeft verhoogd. De FNV on derzoekt nu of rechtskundige stappen mogelijk zijn. Info: 01180-25655. De babyopvang. een activiteit van de stichting kinderdagverblijf Kinderdijk in Middelburg, bes taat één jaar. Daarom vieren kin deren en leidsters vrijdag I no vember vanaf 15 uur feest. De babyopvang voorziet in een grote behoefte. Er zijn al wachtlijsten. Door het uitblijven van ministe riële subsidie moet nog steeds worden gewerkt met vrijwilligers. Omdat de stichting met ruimtege brek kampt, heeft zij het gemeen tebestuur verzocht het VOC-ge- bouw op het voormalige Vitrite- terrein te mogen gebruiken voor écn groep. Informatie: 01180-14532. De Europese Carnavalsvereni ging Europagarde der Uilenspie gels in Vlissingen viert haar vijf jarig bestaan met een minicruise naar Sheerness en terug. Ver schillende gasten en verenigingen uit binnen- en buitenland^ doen eraan mee. Ook andere belang stellenden kunnen zich lot 9 no vember nog inschrijven. De mini cruise begint zondag 17 november om 12 uur. Aan boord treden ver schillende bekende artiesten op. onder wie Music Set. Achterste Veure. Jacky Dee. Ronald Haert. Anja Monteney en Jacky van Oudheusden. Inlichtingen: 01184-68001. Drie Zeeuwse brassbands - ON- DA Middelburg. Excelsior 's- Heer Arendskerke en Crescendo Oostkapelle - geven woensdag 6 november een try-out concert in het ontmoetingscentrum 'De Hal ve Maan' in Oostkapelle. Het concert, dat 's avonds om acht uur begint, dient als voorbereiding op het Brassbandfestival van zater dag 16 november in de Jaar beurscongreszaal in Utrecht, waar de drie Zeeuwse brassbands aan meewerken-: De toegang tot het tryout-concert is gratis. UITGEKIEND. Vlissingen, Coosjc Buskenstraat (bij Torro) Ernst Anions houdt onder auspi ciën van de Anthroposofische Ve reniging in Zeeland op vrijdag een voordracht onder de titel "Wet matigheden in onze levensloop'. De avond begint om 20.00 uur in zaal twee van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Fotografie en alles wat daarbij komt kijken. Een cursus van het Zeeuws Instituut voor Kunstzin nige Vorming in Middelburg. De cursus wordt gegeven op de don derdagmiddag van half drie tot half vijf. Inlichtingen: 01180-34711 of 01180-33987. Het Woonlastencomité Vlissingen heeft de termijn voor de enquete over kabeltelevisie verlengd tot 8 november. De enquete komt voort uit de onlangs verspreide 'kabelkrant'. Inlichtingen: 01184- 61890 of 01184-16655. Speelgoed wordt vrijdag 1 no vember tussen 9 en 11.30 uur ver kocht tijdens de speelgoedbeurs van Razzmatazz aan de Middel burgsestraat in Oost-Souburg. In leveren is donderdag 31 oktober mogelijk tussen 19.30 en 20.30 uur. Twintig procent van de op brengst is voor Razzmatazz. In formatie: 01100-30168. De Middelburger Joost Ubbink. die vorig jaar één van de Neder landers was die de top van de Mount Everest bereikte, geeft dinsdag 5 november een dialezing in gebouw,De Schakel in Middel burg. De lezing, die om 20 uur begint, is georganiseerd door de Zeeuwse Volksuniversiteit. 'De aarde is slechts één land. waarvan alle mensen de burgers zijn'. Dit is de grondgedachte achter een beroep, dat de Baha'ï- gemeenschap heeft gedaan op de Verenigde Naties. Niet alleen de secretaris-generaal van de Vere nigde. Naties, maar ook staats hoofden. regeringsleiders, burge meesters en andere hoogwaardig heidsbekleders over de hele wereld hebben zo'n boodschap ontvangen. Daarin roepen de Baha'ï's op tot wereldwijde vrede. Ook commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. heeft een exemplaar van het appèl in ont vangst genomen. De Baha'ï-ge- meenschap Walcheren kan wor den bereikt via: 01180-16961. 'Rouwen' is het onderwerp dat dinsdag 5 november aan de orde komt tijdens een bijeenkomst van de werkgroep 'Recht op nabes taan'. een werkgroep van FIOM Zeeland.-Drs. A. Polspoel, mede werker aan de Theologische Fa culteit Tilburg en lid van de werkgroep Dood en Rouw West- Brabant. spreekt vanaf 14 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg over de noodzaak van te mogen rouwen, en de plaats van rouwrituelen in onze samenle ving. De bijeenkomst is bedoeld voor weduwen, weduwnaars, hun families, collega's, vrienden en voor professionele en vrijwillige hulpverleners. Inlichtingen: 01180-27311. Het Flushing Boy Barber Friends koor heeft dringend mannen no dig. Daarom houdt het koor dins dag 5 november een open repeti tie. die om 19.30 uur begint in de school van de Vlissingse School vereniging aan de Govert Flinc- klaan in Vlissingen. Het barbers- hopkoor stelt belangstellenden in de gelegenheid om te komen kij ken en luisteren. Aanvang 19.30 uur: informatie: 01 180-33226. Iedereen die geïnteresseerd is in het onderwijs, is welkom Op het "open schoolfeest' van de Vrije School aan de W. Arondeusstraat in Middelburg, dat zaterdag vanaf 10.00 uur gehouden wordt. Tij dens de bijeenkomst wordt door een aantal klassen een indruk ge geven van recitatie, muziek en bewegingsleer. Het feest zal on geveer één uur duren. Woensdagmorgen 6 november om 9.15 uur is er in het VJV-ge- bouw in de Verkuyl Quakkelaar- straat 95 te Vlissingen een infor matiebijeenkomst voor vrouwen, die interesse hebben in een asser- liviteitscursus. Bij voldoende be langstelling gaat de cursus de daarop volgende woensdagmor gen van start. De ochtenden zijn steeds van 9.15 tot 11.15 uur. Voor opgave en/of informatie: 01 184- 17819. Oudere inwoners van Ritthem kunnen dinsdag 5 november een sociaal-culturele middag bijwo nen die vanaf 14.30 uur wordt ge houden in De Vijf Klavers in Ritthem. De heer Vader uit Sou burg laat dia's zien van de Ritt- hemse dag en van de natuur in de omgeving van Ritthem. Ook wordt bingo gespeeld, waarvoor de bezoekers een prijsje moeten meenemen.. Inlichtingen: Stich ting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen: 01184-16440. De wijkvereniging Bossenburgh heeft het programma voor de re creatiesport veranderd. Het nieu we programma is: Dinsdag 21 tot 22 uur: Volleybal. Dinsdag 22 tot 23 uur. Tafeltennis. Donderdag 21 lot 22 uur: Badminton. Don derdag 22 tot 23 uur: Zaalvoetbal. Club- en buurthuis 'de Schclde- buurt' houdt vrijdag een dia avond over 'oud Vlissingen' in het VJV-gebouw aan de V. Quakke- laarstraat in Vlissingen. De heer F. Hintzen heeft zijn collectie dia's uitgebreid, dus liefhebbers van (oud) Vlissingen kunnen hun slag slaan. Aanvang 20.00 uur. Iedere zaterdagmiddag is er een koffie/kontaktmiddag in het VJV-gebouw aan de V. Quakke- laarstraat in Vlissingen. De mid dag begint om 16.00 uur en is om 18.00 uur afgelopen. Buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg begint maandag 4 no vember met een tekenclub voor kinderen vanaf 8 jaar. Zij kunnen om 15.30 uur terecht in het han- denarbeidlokaal. Info: 01 184-61252. Creatief kleding maken kan op de cursus die het V.IV vanaf zes no vember op de woensdag gaat houden. De cursus duurt elf bij eenkomsten. Inlichtingen: 01184- 16819 Het comité Sehildersbuurt-Noord komt woensdag 6 november om 20 uur in vergadering bijeen in de Jan Ligthartschool in Vlissingen. De verschillende werkgroepen brengen verslag uit. Info: 01184-72272. Met als voorganger ds. A.V. de Nooy wordt in de St. Jacobskerk te Vlissingen op zondag een appcldienst gehouden, met als thema 'Vertrouwen'. Medewer king verleent de interkerkelijke kantory. onder leiding van de heer H. Jacobs. De dienst begint om tien uur. 's morgens, met om kwart voor tien een samenzang. Babv en kleuteropvang is aanwe- zig. Het wijkcomité Papegaaienburg en het huurderscomilé BAS- CO/ Papegaaienburg vergaderen donderdag 31 oktober om 20 uur in de Franciscusschool. Ook hier brengen verschillende werkgroe pen verslag uil. Inlichtingen: 01184-6365 U De welfare-afdeling van het Rode Kruis Vlissingen houdt dinsdag 5 november de jaarlijkse verkoop middag van handwerken, die zijn vervaardigd door bejaarden en 'anders actieven'. De verkoop be gint om 13.30 uur in de westvleu gel van het bejaardencentrum Ter Reede aan de Koudekerkseweg in Vlissingen. De opbrengst is bes temd voor hel Rode Kruis. Het huurderscomité Sinke Ko- mejan/Zeeënbuurt in Oost-Sou burg vergadert vanavond (woens dag 30 oktober) vanaf 19.30 uur in wijkcentrum Middenhof in Oost- Souburg. Het comité praat over: voordeuren, cv-ketels. vocht, na- isolatie en schuurdakcn. Ook de huurprijzen wet komt aan de orde. Info: 01184-62776. Het VJV houdt rond het thema 'Burgelijke ongehoorzaamheid' een zestal bijeenkomsten in het gebouw aan de V. Quakkclaar- straat in Vlissingen. De eerste bij eenkomst is op 7 november en heeft als onderwerpen 'de eti quette van Schuyt' en 'vormen van actie en protest'. De avonden worden op donderdag gehouden en beginnen om half acht. VIDEO SCHUIL WERVE, BEELD- EN TOONAANGEVEND IN VIDEO Scheldesiraai 42 Vlissingen Tel. 01184-17244 The Killing Fields. Een film over onge looflijke vriend schap en ongeloof lijke wreedheid Een film die je be kijkt met tranen in je ogen. Wat zich voltrekt in 'The Killing Fields' is een waar ge beurd vehaal. 1 Maar wie hem ziet, zal ge neigd zijn het niet te gelo ven. Te huur bij: tapijtcentrale woninginrichting Hobeinstraat 69 telefoon 01184-17919 Scheldestraat 28 Vlissingen tel. 1 2 708 Gawoon 'n goad «drast Katoen is nu ook mode voor 't koude seizoen. Sportieve, ruime jacks met handige zakken en functionele details. Prima te combineren met comfortabele winterkatoenen broeken. Üll m ::'xWx foto-video-hifi-combinaties Nieuwendijk 35-39 Hotel-restaurant Nieuwendijk 23-25 Moderne hoarverzorging Hairstylist Nieuwendijk 16 Bar-bistro Nieuwendijk 17 off. Pfaff-dealer Nieuwendijk 29 Hengelsportspec. Nieuwendijk 7 Slagerij Nieuwstraat 53 Nieuwendijk 15 Brood- en banket Nieuwendijk 53 Gok- en speelautomafenhal Nieuwendijk 41 Verf-glas-behang-kunstart. Wolstraat 8-10 Razendsnelle stormgsservice door heel 2eeland Mobilofoonwagens die zó bij u zijn Meer weten over onze Hoog Rendements en r Energie Zuinige cv-ketels9 Bel ons! J_ 'UJ Zeeuwse Verwarmings Unie bv .711 Industrieweg 36 4538 AJ Terneuzen MAN MODE Kleurentele visie FC 8422/8427 32 programma's. Elektronische zenderzoekautomaat. In het geheugen kunnen 32 programma's opgeslagen worden. 15-Watt-luidspreker. Mogelijkheid tot het inbouwen van een stereo- moduul. Energieverbruik 75 Watt. Uw Siemens-dealer: fiflwunii U leest het goed: bij aankoop van deze Siemens kleurentelevisie (56 cm beeld) krijgt u voor uw oude toestel zomaar 450.— terug. Dat mag zelfs een zwart/wit toestel zijn. Stap snel bij ons binnen en bekijk dit feestelijke aanbod van Siemens.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 6