informatiepagina van de gemeente vlissingen II 0 v iHet beleid I Aandacht Eenmalige uitkering '85 I Eet smakelijk Demonstraties kabeltelevisie DE VLISSINGER Woensdag 25 september 1985 v3" ^7 Jazzballet voor beginners Informatie hoeken jnformatiehoek gemeente vfissingei Openbare vergadering projectgroep Binnenstad Huisvesting Regionale Brandweer wordt uitgebreid Ontvangst Engelse burgemeesters in stadhuis Commissie Sportbelangen Geen formulier gehad? Voor wie? De hoogte Voorwaarden Let op Het aanvragen van de eenmalige uitkering '85 Even bijpraten met wethouder Bruinooge Vervanging deel riolering Clijverstraat Het formulier Het ADZ Informatie Inleveren Niet compleet Bezoek Bangladesh-jongeren Emancipatienota Jeugd-en jongerenwerk Peuterspeelzalen IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. De gemeenteraad, mede gekozen door u als burger, is het hoofd van de gemeente. Als zodanig 'maakt' de raad het beleid op de vele terreinen van de samenleving, waar de gemeente immers middenin staat. Bij het vaststellen van het beleid wordt veelal uitgegaan van de voorstellen, zoals die door burgemeester en wethouders zijn voorbereid (met ondersteuning van ambtenaren en, bij inspraak, ook door burgers). Logisch, omdat de wethouders door de raad zijn gekozen èn zelf raadslid zijn. (De burgemeester is door de Kroon benoemd). Het is ook b. en w. die zorg dragen - uiteraard weer met behulp van het 'ambtelijk apparaat' - voor uitvoering van het door de raad vastgestelde beleid. Over te leggen stukken. Te behandelen punten 0-1 Inrichting stadhuisruimten voor publieksopvang en expo sities. 0-2 Wijziging kledingreglement 1970. 0-3 Aanbieding gemeentebe groting 1986, inclusief nota van wijzigingen en begrotingen van bedrijven en commissies voor 1986 0-4 Beleidsnotitie Gemeente lijke Sociale Dienst. 0-5 Ontslag lid en plaatsver vangend lid welzijnscommissie. 1-1 Krediet uitbreiding en ver bouw regionale brandweercen trale. 4-1 Definitieve vaststelling sub sidiebedrag project educatieve activiteiten voor culturele min derheden 1983 en 1984. 4-2 Definitieve vaststelling sub sidiebedrag project alfabetise ring over 1984. 4-3 Medewerking als bedoeld in artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs ten behoeve van de 'Louise de Coligny- school' en de 'Vaste Burgh'. 4-4 Plan van de nieuwe basis scholen voor de periode 1-8- 1986 tot 1-8-1989. 5-1 Vaststelling emancipatie plan. 7-1 Krediet nader onderzoek bodemverontreiniging voorma lige stortplaats Oostelijke Bermweg. 7-3 Krediet vervanging riolering Clijverstraat. Komende vrijdag is het weer gemeenteraadsvergadering (aanvang 14.00 uur in het stad huis). Ook dan zal de raad zich nadrukkelijk met het beleid op zeer uiteenlopende terreinen bezighouden. Kijkt u de agenda hieronder er maar op na. U zult dan onder meer tegenkomen: 'Beleidsnotitie Gemeentelijke Sociale Dienst', 'Vaststelling Emancipatieplan' en 'Beleids plan drughulpverlening'. Wilt u precies weten hoe b. en w. over deze onderwerpen denken? Dat kan! In de informatiehoeken liggen ze stuk voor stuk ter in zage. Net als trouwens de an dere voorstellen aan de raad. Meemaken hoe de raad die beoordeelt? Ook dat kan! Ge woon, door een bezoekje te brengen aan de vergadering. U bent van harte welkom. Mede daarom ligt er voor een popu laire raadsagenda gereed. Daarin staan alle voorstellen in 't kort beschreven. Bij het Staf bureau Voorlichting en In spraak in het stadhuis kunt u trouwens deze week ook nog de achterliggende stukken in zien. Dat zijn de nota's, teke ningen en dergelijke die bij de raadsstukken horen en zoals die voor de raadsleden ter in zage liggen. De ingekomen stukken voor deze vergadering kunt u trouwens ook bij dat bu reau inzien. De agenda voor vrijdag ziet er als volgt uit: Opening. Mededelingen. De Zeeuwse kabeltelevisie maatschappij BV (Zekatel) houdt de komende dagen nog enkele demonstraties van de mogelijkheden van kabeltelevisie. Deze demonstraties zijn op donderdag 26 september a.s. in De Zwaan aan de Kromwegesingel van 15.00- 18.00 uur en van 19.00-22.00 uur en op zaterdag 28 september in het stadhuis van 10.00-17.00 uur en op dinsdag 1 oktober in het gebouw van de vereniging "VC Lammerenburg" aan de Zuid- beekseweg van 15.00-18.00 uur en van 1.9.00-22.00 uur. de zenders die door abonnees van kabeltelevisie zouden kun nen worden ontvangen. Daar voor zou Zekatel de abonnees een maandtarief van ca. 19,— in rekening gaan brengen. Tij dens de demonstraties is ook een brochure van Zekatel over kabel-tv verkrijgbaar. De demonstraties zijn vrijblij vend omdat nog niet zeker is of Zekatel ook daadwerkelijk tot aanleg en exploitatie van ka- bel-tv in Vlissingen, Oost-Sou burg en Ritthem zal mogen overgaan. Daarover moet de gemeenteraad nog een beslis sing nemen. Als hulpmiddel zal de raad daarbij kunnen be schikken over de uitleg van een telefonische enquete over ka- bel-tv die volgende maand in de gemeente zal worden gehou den. Een paraboolantenne, geschikt voor de ontvangst van satellieten. De demonstraties zijn vrij toe gankelijk en geven door middel van tv-schermen beelden van De vijf gemeentelijke informa tiehoeken zijn te vinden in de volgende gebouwen. Wijkcentrum Middenhof (Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg), geopend op maan dag- en dinsdagmorgen van 9.30- tot 12.00 uur, donder dagmiddag van 13.30- tot 16.30 uur. Op maandag tot en met donderdag boven dien 's avonds van 19.30- tot 21.00 uur. buurthuis Aldegonde (Wes- terzicht 386), geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00- tot 17.00 uur. Wijkcentrum 'Open Hof' (Al exander Gogelweg 59, Paauwenburg) geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. Openbare bibliotheek (Spuistraat 22-24) geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- tot 20.00 uur, overige werkda gen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur; donderdag is de bibliotheek de gehele dag gesloten. Stadhuis (bij het Stafbureau Voorlichting en Inspraak), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. Volgende week woensdag 2 oktober vergadert (20.00 uur) in het stadhuis de projectgroep Binnenstad in het openbaar. De projectgroep is een samenwer kingsverband van o.a. ambte naren en bewoners dat zich in opdracht van burgemeester en wethouders bezighoudt met de stadsvernieuwing in de bin nenstad. Het gaat daarbij om de zoge naamde actieve stadsvernieu wingsgebieden Spuistraat, Be schermd Stadsgezicht en Gra- vestraat. Met de instelling van de projectgroep Binnenstad zijn dan ook de voorheen bes taande projectgroepen Grave- De Kunstzinnige Vorming Vlis singen is de afgelopen maand gestart met de cursussen jazz ballet en klassiek ballet. Don derdag 26 september (morgen dus!) start men tevens met een cursus jazzballet voor begin ners. Het tijdstip van deze cur sus is van 19.30- tot 20.30 uur. De cursus is zowel toeganke lijk voor middelbare scholieren als volwassenen. Plezierig bewegen en daardoor bewustwording van het eigen lichaam staan in deze cursus centraal, waarbij tevens aan le nigheid en conditie wordt ge werkt. EJke les begin met een warming up en oefeningen voor specifieke spiergroepen. Bovendien wordt er tijdens de lessen ook aandacht besteed aan het instuderen van een dans. Voor verdere inlichtingen en aanmelding kan men bellen naar de KW, per adres Cultu rele Raad Vlissingen, tel. (01184)16672 of 14928. Even binnenstappen bij Badhuis straat 104 mag trouwens ook. Vrijdag behandelt de gemeen teraad een voorstel van burge meester en wethouders om 495.500,— beschikbaar te stellen voor de verbouw van de Regionale Brandweercentrale. De bedoeling is dat er op de tweede verdieping van het pand aan de Van de Spiegel straat een opbouw komt. Bovendien zal, als de raad het krediet verleent, de eerste ver dieping worden verbouwd. De uitbreiding en verbouwing houden verband met de reor ganisatie van de Regionale Brandweer en de uitbreiding van taken voor met name bui tengewone omstandigheden. De lasten voor het bedrag, dat voor de verbouwing moet wor den uitgetrokken, worden over igens gedekt door de hogere huuropbrengst (na de verbou wing). De Regionale Brandweer is gehuisvest in een deel van het pand, waar ook de ge meentelijke brandweer is ge vestigd. straat en Beschermd Stadsge zicht opgeheven. Op de agenda van aanstaande woensdag staan o.a. de eva luatie van de opstelling van de kermis van afgelopen zomer en de voortgang van diverse bouwplannen en herinrich tingsplannen. 7-4 Beleidsplan van de ge meente Vlissingen met betrek king tot de drughulpverlening 1986-1989. 8-1 Verdaging beslissing om trent vaststelling bestemmings plan Paauwenburg 11,1e plan herziening. 8-2 Voorbereidingsbesluit bes temmingsplan Westerschelde- mond. 8-3 Voorbereidingsbesluit bes temmingsplan 'De Schelde'. 8-4 Voorbereidingsbesluit bes temmingsplan Bossenburgh, gedeelte Wickenburg-Valken- burg. 8-5 Krediet bouwrijpmaken di verse bouwlokaties (woning bouwprogramma 1985). 8-6 Vaststelling voorberei dingsbesluit Buitenhaven, ge deelte Westerhavenweg. 8-7 Vaststelling voorberei dingsbesluit Zeewijksingel, ge deelte Zuiderzeestraat. Rondvraag. Sluiting. Zaterdag 28 september a.s. vindt om 16.30 uur in het stad huis een officiële ontvangst plaats van een aantal leden van lokale Engelse overheden. De Engelse gasten zullen namens het Vlisslngse college van bur gemeester en wethouders wor den ontvangen door de tweede loco-burgemeester, de heer D.J.P. Bruinooge en de heren wethouders W. Wisse en A. Hoefkens. Voor de ontvangst zijn ook alle gemeenteraadsle den uitgenodigd. Het Engelse gezelschap bes taat uit leden van "The asso ciation of Councillors". Deze groep neemt deel aan een se minar om de hulp te bestuderen die de EEG kan geven aan plaatselijke besturen in Enge land. Tevens wil de groep ken nis nemen van de structuur van de plaatselijke besturen in Ne derland. Jaarlijks vinden er in Zeeland gemiddeld 65 aanrijdingen plaats tussen landbouwvoer tuigen en ander verkeer. Daar bij vallen ongeveer 20 slacht offers, gewonden èn doden. In verhouding tot het totaal aantal verkeersongevallen lijken bovengenoemde aantallen niet zo groot. Feit Is echter dat de afloop ervan dikwijls veel erger is dan bi! andere aanrijdingen. In de oogsttijd - tussen augus tus en november - zijn er weer vele landbouwvoertuigen op de weg. Om deze reden is de pro vincie Zeeland een aktie gestart om verkeersdeelnemers te wij zen op de aanwezigheid van landbouwvoertuigen op de Zeeuwse wegen. Dat gebeurt in r Vanavond, woensdag, verga dert in het stadhuis de com missie Sportbelangen. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. De stukken die er bespro ken gaan worden liggen ter in zage In de gemeentelijke infor matiehoeken. Waar die zijn ondergebracht kunt u in een bericht elders op deze pagina lezen. Wie alleen of samen met een of meerdere personen van een minimum-inkomen moet leven, kan de eenmalige uitkering 1985 krijgen. Kan. Anders dan in voorgaande jaren Is deze 'koop krachttoeslag' namelijk alleen bestemd voor hen, die hem ook vorig jaar ontvingen. Daarom Is ook de manier, waarop de een malige uitkering 1985 moet worden aangevraagd, gewijzigd. De genen aan wie in 1984 de eenmalige uitkering werd toegekend, hebben de afgelopen maand een inlichtingen- of aanvraagformu lier thuis gekregen. Zij doen er goed aan dat formulier en de gevraagde bijlagen zo snel mogelijk terug te sturen. Op die ma nier helpt men bij het streven om de eenmalige uitkering nog voor het eind van het jaar uit te betalen. Vrijdag 15 november is overi gens de laatste dag waarop men het formulier kan inleveren. Voor alle duidelijkheid: er zal nooit automatisch een eenma lige uitkering worden toege kend. Afwijzing of toekenning gebeurt namelijk altijd aan de hand van een door betrokkene in te dienen aanvraag- of in lichtingenformulier. De mogelijkheid bestaat dat u vorig jaar wel een eenmalige uitkering hebt gehad, maar nog geen aanvraagformulier thuis hebt ontvangen. Dat kan bij voorbeeld gebeuren als u tus sentijds in deze gemeente bent komen wonen. In zo'n geval moet u er zelf een ophalen. U kunt daarvoor alleen terecht bij het Administratief Diensten centrum Zeeland (ADZ) aan de Mercuriusweg 12 Het ADZ ver zorgt namelijk voor de ge meente de administratieve ver werking van de eenmalige uit kering 1985. De eenmalige uitkering is be doeld als compensatie voor het verlies van koopkracht in het afgelopen jaar. Een verlies, dat ontstond doordat prijzen voor eten, goederen en diensten plus woonlasten en dergelijke stegen. De uitkeringen bleven echter vrijwel gelijk. Zodoende zijn juist mensen die het met een minimuminkomen moeten doen nog krapper komen te zit ten Zoals gezegd kan niet een ieder voor een eenmalige uit kering in aanmerking komen; wel zij, aan wie er vorig jaar een werd toegekend. Degenen die toen al een toeslag voor meer jarige echte minima ontvingen, krijgen ook dit jaar een hogere eenmalige uitkering. Een uit zondering geldt voor hen, die gehuwd zijn, of samenwonen. In dat geval moeten beide part ners of echtgenoten in 1984 zo'n toeslag voor meerjarige echte minima hebben ontvan gen. De eenmalige uitkering bestaat uit een basisbedrag en een be drag voor elk kind Dat geldt trouwens ook voor de toeslag. De uitkering bedraagt: voor gehuwden met kinde ren 685,—; voor gehuwden met kinde ren 660,—; voor een één-oudergezin 635,-; voor een alleenstaande van 23 jaar of ouder 460,—; voor een alleenstaande van 22 jaar 415,—; voor een alleenstaande van 21 jaar 375,-; voor een alleenstaande van 18 tot en met 20 jaar f355,-. Deze basisuitkering wordt ver hoogd met 60,— voor elk kind voor wie men over het tweede of derde kwartaal van 1985 kin derbijslag ontvangt en dat in Nederland woont. Dit bedrag ontvangt men dus per 'telkind'. Krijgt men bijvoorbeeld voor een kind dubbele kinderbijslag, dan ontvangt men dus twee keer dit bedrag. Bovenstaande bedragen worden verhoogd met een toeslag voor degenen, die in 1984 een meerjarige toe slag ontvingen. Deze bedraagt: voor gehuwden 145,— voor een één-oudergezin 130,-; voor een alleenstaande van 23 jaar of ouder 100,—; voor een alleenstaande van 22 jaar 90,-; voor een alleenstaande van 21 jaar 80,—; voor een alleenstaande van 18 tot en met 22 jaar 70,—; Deze toeslag wordt verhoogd met een extra bedrag van 100,— per telkind. Behalve de reeds in de inleiding genoemde voorwaarden om voor een uitkering in aanmer king te kunnen komen, gelden er ook nog enkele andere. Zo moeten, als men gehuwd is of samenwoont, beide partners of echtgenoten de eenmalige uit kering 1984 hebben ontvangen. Voorts moet er, voor wie dan ook, sprake zijn van een mini mumloon, een sociale uitkering op het minimum-niveau een bij standsuitkering of alimentatie wil men de koopkrachttoeslag kunmen aanvragen. Mensen die geen inkomen hebben, uit sluitend leven van rente of gif ten van anderen of alleen een studiebeurs hebben, kunnen geen aanspraak maken op een eenmalige uitkering. Tevens geldt als voorwaarde dat men ook het hele jaar in Nederland moet hebben gewoond en een eigen huishouding moet heb ben gevoerd. Personen, die in een inrichting of een bejaarde noord wonen, komen niet in aanmerking voor de eenmalige uitkering. Zij die in Nederland wonen en een inkomen ontvan gen uit het buitenland, kunnen er eveneens aanspraak op ma ken. Tot slot: heeft men een Inko men dat iets meer Is dan het sociaal minimum, dan kan nog recht bestaan op een deel van de eenmalige uitkering. Is die echter minder dan 50,—, dan wordt deze niet meer uitbe taald. nauwe samenwerking met het Veilig Verkeer Nederland. Daarbij zal onder meer op grote schaal het foldertje "Letten op landbouwtrekkers" worden verspreid. Bij de gemeente is het foldertje verkrijgbaar in de gemeentelijke informatiehoe ken (zie bericht elders op deze pagina). Hieronder alvast enkele aanbe velingen; ze kunnen van le vensbelang zijn! - Let de komende maanden op binnenwegen, maar ook de meer doorgaande wegen extra op. - Minder eerder snelheid als u een landbouwvoertuig na dert; deze rijdt langzamer dan u denkt. - Wees bij duisternis extra opmerkzaam op verlichting, stoplichten en richtingaan wijzers, die bij dergelijke voertuigen vaak minder goed zichtbaar zijn. - landbouwvoertuigen zijn vaak groter dan u denkt. Hou er rekening mee. - Wees erop bedacht dat landbouwvoertuigen vrij on verwacht kunnen afslaan en ver kunnen uitzwenken. - 's Morgens vroeg en bij re gen kunnen de wegen, als gevolg van moddersporen, extra glad zijn. Hou er reke ning mee! Over enige tijd zal worden be gonnen met de herinrichting van de Clijverstraat. Daarbij zal onder meer de verharding over de gehele breedte worden op gebroken. Burgemeester en wethouders willen die gele genheid aangrijpen om gelijk tijdig de huisaansluitingen op de riolering te vervangen. Daarmee wordt voorkomen dat In de toekomst, bij vervanging van het hoofdriool, de straat nog eens over de gehele breedte opgebroken moet wor den. Dat bespaart dan aardig wat kosten voor herbestrating. Niet dat er voor de vervanging van huisaansluitingen nü geen geld op tafel gelegd moet wor den. Daarvoor is namelijk een bedrag nodig van 62.000,—. Vrijdagmiddag beslist de ge meenteraad over een voorstel van b. en w. omdat geld be schikbaar te stellen. Er was al veel tijd, geld en zorg gestoken in de 'De Tuin' bij de wijk Papegaaienburg. Vele groenten en andere gewassen waren aan de oogst toe. Niet alleen de vrijwillige medewerkers aan dit wer kloosheidsproject kwamen echter tot die slotsom. Toen zij de afgelopen weken de oogst wilden binnenhalen, bleek dat anderen hen voor waren geweest. Wèg eten, wèg geld, wèg tijd, wèg het plezier van het plukken en proeven van 'eigen kweek'. Weten die 'anderen' (onbekenden die uiteraard geen visitekaartjes achterlieten) wel wat ze deden? Verschillende vrijwilligers, haan lozen, kunnen nu niet of nauwelijks meer in eigen verbruik van groenten en dergelijke voorzien. Bovendien wordt het werkproject als geheel - en daarmee een plezierige bezigheid 'van- zo'n twintig vrijwilligers behoorlijk gedwarsboomd. De bedoeling is namelijk door de verkoop van gewassen tot een kostendekkende exploitatie te komen. Bij dergelijke 'oogsthulp' kunnen ze dat dus wel verge ten. is dat nou nodig? Het aanvraag- of Inlichtingen- formulier is deze maand toe gestuurd aan de meesten, die ook vorig jaar een eenmalige uitkering ontvingen. Hebt u zo'n formulier niet ont vangen, dan kunt u het na 1 oktober ophalen bij het Admi nistratief Dienstencentrum Zeeland (ADZ) aan de Mercu riusweg (nummer 12). Dit be drijf is op werkdagen geopend van 8.30- tot 12.15 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Het tele foonnummer is 17910. Het ADZ is ook het adres waar men terecht kan voor inlichtin gen bij het invullen van het for mulier voor zover men er met de toelichting niet uit kan komen. Men kan het formulier tot en met 15 november indienen. Daarvoor kan gebruik worden gemaakt van de envelop, die men samen met de andere pa pieren heeft ontvangen. Alle aanvragen die na genoemde datum worden ontvangen, wor den niet meer in behandeling genomen. Met andere woor den: de aanvraag wordtdan zonder meer afgewezen. Dat laatste geldt ook voor aan vragen die niet compleet zijn ingediend en waarbij niet bin nen dertig dagen de gevraagde informatie is geleverd. De aan vraag is niet compleet als de bewijsstukken ontbreken, zoals die op de toelichting bij het aanvraag- of inlichtingen papier staan. In leder geval moet er altijd worden gezorgd voor een bewijsstuk met be trekking tot de toegekende uit kering In 1984. Vorige week is op deze pagina melding gemaakt van het bezoek dat een drietal jongeren uit Bang ladesh aan Vlissingen zal brengen. Zoals bekend steunt het gemeen tebestuur daar een scholings- en vormingsproject voor kansarme jongeren. Ik hoef daar niet zoveel meer aan toe te voegen. Wel zou ik bij gelegenheid van dit bezoek nog eens tot een stukje bezinning op de situatie in het moederland van deze jongeren willen oproe pen. Het is goed daar af en toe eens nadrukkelijk bij stil te staan! Vrijdag a.s. behandelt de ge meenteraad de emancipatienota. Ik vertrouw erop dat deze riota wordt aanvaard. Daarmee zal echter nog niet voor alle proble men om tot een emancipatorische samenleving te komen een oplos sing voorhanden zijn. Wel geeft de nota de richting aan, die wij in concreet beleid zullen moeten vertalen. Dat zal met name tot uitdrukking moeten komen in het zogenaamde facetbeleid, zoals op het gebied van volkshuisvesting, personeelsbeleid, onderwijs en vorming, gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverle ning, enz. Het belangrijkste as pect van de nota vind ik dat het gemeentebestuur daarmee aan toont dat het hem ernst is met de emancipatie en vooral, dat het daarop aanspreekbaar is door de genen die er mee te maken hebben Wij hebben het echter niet bij woorden willen laten. Naast mid delen die van de rijksoverheid ter beschikking worden gesteld wil len wij een fonds creëren ter grootte van een kwartje per inwo ner. Voor 1986 zal dat zo'n f 11.500,— bedragen. Dit fonds willen wij gebruiken om activitei ten te bekostigen die wij via het jaarlijks welzijnsprogramma wèl voor honorering aan het ministerie voordragen, maar die de toets der kritiek van dat ministerie niet kunnen doorstaan. Een ieder zal voor activiteiten een beroep op deze "pot" kunnen doen. Daarbij zullen de activiteiten vanzelfspre kend wel op hun emancipatori sche aspecten worden getoetst. Het gestructureerde overleg op het gebied van jeugd- en jonge renwerk in de Jeugd- en recrea- tieraad is nooit erg uit de verf ge komen. Ik huldig de mening dat je wat niet werkt, beter op kunt hef fen. Dat is met die raad dan ook gebeurd. Toch is er behoefte ge bleken aan een vorm van overleg tussen gemeentelijke overheid en het vrijwillig jeugdwerk. In sa menspraak daarmee is nu de basis gelegd voor een "Adviescommis sie voor jeugd- en jongerenwerk". Een aantal keren per jaar zal met degenen die populair gezegd de verenigingen "runnen" in die commissie overleg worden ge pleegd. Het gemeentebestuur kan daardoor inzicht krijgen in wat er leeft aan wensen en problemen. Daarmee kan bij het te voeren be leid dan nadrukkelijker rekening worden gehouden. Ik ben blij dat we elkaar in deze structuur heb ben kunnen vinden. In de vergadering van augustus heeft de gemeenteraad zich uit gesproken voor het samenbunde len van het werk van de drie in onze gemeente werkzame peuter speelzaalinstellingen in één alge mene stichting. Naar de mening van de raad zal het daardoor mo gelijk zijn vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen, een beter personeelsbeheer te voeren en een efficiënter gebruik van de ac commodaties te maken. Ik ben blij dat nu ook het SKW zich na dit raadsbesluit tot medewerking be reid heeft verklaard. Bedoeling is dat de nieuwe stichting per 1 ja nuari 1986 met haar werk start.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5