informatiepagina van de gemeente vlissingen u o u Plannen voor een eigen bedrijfje? r Profielschets burgemeester I De mens Dure scherven Ook cursus voor vrouwelijke "starters" Andere behuizing voor VJV en buurthuis DE VLISSINGER Woensdag 4 september 1985 Bezin voor 't begin Cursus lm m Kwmoti ai TmiKQi MiliettEil. MswmHDtüjKl OhlDfRMMlNdfl/ zomdh ^84AH" fiï'lOMM- i)\EUttveKmil/6SC£m,UM KLtmm'ijf. StiuLïilK, ST/AM/M 00 'WSKOLLliCfii^ p/VDfiMMiNGiïl \\p ikmcMi io 1 jiscf/t z riNG SfiUttiNG HL St. VekE/V/GDET TpuodöS \JemNi Zeeuws >M/w. Vfi Gratis Informatie hoeken weer allemaal open Asfaltering gedeelten Burgemeester van Woelderenlaan Gedeeltelijke af sluiting Kanaal straat (zaterdag) Commissies vergaderen rRaadsvergadering op 9 september Even bijpraten met wethouder A. Hoefkens Wat ligt ter inzage? Bouwaanvraag garageboxen Noordzeestraat Aanvraag ontgrondingsvergunnin- g Ritthem Verkeersmaatregelen r«nr Etsen Concert op beiaard St. Jacobstoren Culturele Raad Twijfel? IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie; stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Ondernemen is in. Sommige mensen spreken zelfs van 'starteritus', een soort nationale, besmet telijke ziekte. Vaak blijkt de economische situatie aanleiding om eigen ondernemer te worden. De voornaamste drijfveer is in de meeste gevallen het zelfstandig, eigen baas zijn. Vaak speelt ook een rol het feit dat solliciteren geen vruchten afwerpt öf dat de huidige baan eigenlijk niet je-dat is en zelfs misschien wel eens verloren kan gaan. Hoe dan ook, de economische situatie waarin we zitten blijkt dus een belangrijke aanleiding te zijn om eigen ondernemer te worden. Alleen: hoe? Onderne men is geen alternatief voor werk; het is een geheel andere levenswijze. Is de start van een eigen bedrijfje alleen bedoeld om(dreigende)werkloosheid te ontvluchten, dan kunt u raar terecht komen. Het middel kan dan wel eens erger zijn dan de kwaal; de mislukte starter wordt vaak met meer narigheid ge confronteerd dan hij of zij daarvoor besefte. Daarbij moet ook bedacht worden dat tegen over de denkbeeldige lusten vaak vele lasten staan: lange dagen maken, verdienen ver onder het minimum, afhankelijk zijn van instanties in plaats van 'bazen'. Bezint eer ge begint is dan ook een gezegde waar startende ondernemers hun voordeel mee kunnen doen. De ge meente- in de persoon van de medewerkers van het project werkloosheid Vlissingen - wil len u er graag bij helpen. Heel concreet: In een persoonlijk overleg met hen die met plan nen rondlopen of die deze al wat meer vorm hebben gege ven. Maar ook met een 'star- ters'-cursus'. Doel is de 'rode draad' aan te geven die men kan volgen als men een onderneming wil be ginnen. Op de twaalf bijeen komsten komen de volgende onderwerpen aan bod: Kamer van Koophandel, begroting, marktonderzoek, financiering, werken met behoud van uitke ring... Vertegenwoordigers van verschillende instanties zullen daarbij als spreker optreden. Verder zullen enkele voorbeel den van kleine bedrijven wor den behandeld. Natuurlijk kun nen binnen dit alles deelnemers zelf onderwerpen aan de orde stellen. Deelname aan de cursus, die op 8 oktober begint, kost niets. Leeftijdsgrenzen zijn er niet, net zomin wordt er naar gekeken of men wel of geen werk heeft of hoever men gevorderd is met de plannen. Er is echter maar plaats voor 25 deelnemers. Deze foto van Johan Murre toont het gebouw van de voormalige Nuts- kleuterschool aan de Julianalaan. Over enige tijd kan het VJV zich hier gaan vestigen. De gemeenteraad heeft vorige week vrijdag in totaal 300.000,- beschikbaar gesteld, waarmee voor twee instellingen op wel- zijns-gebied passende huisvesting kan worden gerealiseerd. Dat zijn het Vormingsinstituut voor Jonge Volwassenen (VJV) en het club- en buurthuis voor de binnenstad/Scheldebuurt. Het grootste deel van genoemd bedrag 195.000,zal worden besteed aan aanpassing van de voormalige Nutskleuterschool aan de Julianalaan. Dat ge bouw wordt het nieuwe onder komen van het VJV. Dit insti tuut, dat nu nog gevestigd is aan de Verkuijl Quakkelaar- straat, moet onder de nieuwe wetgeving voor volwassenene ducatie uitgroeien tot een in stelling die belangrijke delen van de niet certificaatgerichte educatie voor volwassenen kan gaan uitvoeren. Het pand dat het VJV gaat verlaten kan wor den verbouwd tot club- en buurthuis. Daarmee krijgt de werkeenheid Scheldebuurt/ binnenstad van het sociaal-cul tureel werk weer een 'vaste stek'. Geruime tijd geleden moest namelijk het voor dit werk niet meer bruikbare pand aan de Glacisstraat worden verlaten. De activiteiten van de ze werkeenheid hebben zolang stilgelegen,. De aanpassing van het gebouw in de 'V.Q.' kost f 105.000,-. Scherven brengen geluk, zeg gen ze. Of dat ook geldt voor het gebroken glas dat regel matig in en rond de gymzaal van de Jan Ligthartschool moet worden opgeveegd? Vooals- nog kost dat de Vlissingse ge meenschap alleen maar geld, teveel geld. Vorig jaar was het, letterlijk en figuurlijk, diverse keren raak. Meestal gingen, puur door van dalisme, de onderste ruiten van de gymzaal aan diggelen. De rekening? Bij elkaar 2500,—! Aanhouding van, de dafers vindt, helaas, meestal niet plaats; verhaal van kosten is dan ook vaak niet mogelijk. Dat kan natuurlijk niet zo doorgaan. Mede daarom heeft de ge meenteraad vorige week vrij dag besloten de onderste kozij nen met multiplexplaten te laten dichtzetten. Dat kost weliswaar 9.000,—, maar helpt herstel- kosten voor ruiten te voorko men. Wacht daarom niet te lang met het opgeven. Bellen gaat het snelst. De medewerkers van het project zijn bereikbaar onder nummer 87427. U kunt ook even bij ze langs. Ze zijn door gaans te vinden in het stadhuis op het bureau Welzijn (eerste verdieping). Als steuntje in de rug is er voor de cursisten een werkboek be schikbaar. Daarin komen - op papier - de meeste onderwer pen aan de orde die ook tijdens de cursus worden behandeld. De illustratie bij dit artikel van de hand van Jacqueline Borger - is er ook uit afkomstig. Onder de titel 'Vrouw en eigen bedrijf' start er op 2 oktober een informatieve cursus voor vrouwen die een bedrijf willen beginnen. In zeven bijeenkomsten van drie uur zal daarbij aandacht worden besteed aan zaken die speciaal voor vrouwelijke 'starters' van belang zijn. Bijvoorbeeld onderwerpen als 'werken in een collec tief', 'tijdsinvestering' en 'positie van vrouwelijke ondernemers'. Natuurlijk worden ook de onderwerpen belicht, waar ieder startend bedrijf mee te maken heeft. Daarbij wordt ge bruik gemaakt van een deel van de stof, zoals die ook tijdens de 'Starterscursus' (zie hoofdarti kel) wordt behandeld. De sa menstellers van die cursus wa ren dan ook betrokken bij de opzet van 'Vrouw en eigen be drijf', naast de organisatie 'Vrouw en werk Zeeland'. Daar kan men zich (op donderdag van 10.00- tot 13.00 uur) ook aanmelden. Het adres van U kunt weer volop terecht in al le gemeentelijke informatie- hoeken. Die in de wijkcentra 'Middenhof' en 'Open Hof' en het buurthuis 'Aldegonde' wa ren namelijk de afgelopen an derhalve maand 'wegens va kantie' gesloten. Inmiddels is de voorraad informatiemate riaal weer 'opgefrist', of het nu gaat om de commissiestukken, nota's of allerlei folders. De gemeente komt ermee naar de burgers. Het bespaart u mis schien een ritje of wandeling naar het stadhuis. Vindt u in de informatiegids niet wat u zoekt, neem dan gerust contact op met het Stafbureau Voorlich ting en Inspraak in het stadhuis (tel. 87335). De komende anderhalve week zal de brug bij de kruising van de Sloeweg en de Burgemees ter van Woelderenlaan voor autoverkeer zijn afgesloten. Dat geldt ook voor het gedeelte Burgemeester van Woelderen laan tussen de Vredehoflaan en de President Rooseveltlaan. Deze afsluitingen houden ver band met asfalteringswerk- zaamheden. Men is daarbij vrij afhankelijk van de weersom standigheden. De werken kun nen dan ook wat langer duren dan anderhalve week. De af sluitingen èn omleidingen zul len met borden worden aange geven. Na afloop van bovengenoemde werkzaamheden wordt er een zogenoemde oppervlaktebe handeling van asfalt uitgevoerd op de volgende weggedeelten: Burgemeester van Woelde renlaan (tussen de President Rooseveltlaan en de Paau- wenburgweg); President Rooseveltlaan (tussen de Burgemeester van Woelderenlaan en de Koudekerkseweg). Deze weggedeelten zullen overigens slechts gedurende enkele uren voor het autover keer afgesloten worden. Ook hier zullen de afsluitingen en omleidingen met borden wor den aangegeven. Zaterdag a.s. houden de Sou- burgse middenstanders een najaars-straatverkoop. Dat be tekent onder meer dat er in de Kanaalstraat, tussen Paspoort straat en Braamstraat, kraamp jes zullen worden geplaatst. Dit straatgedeelte zal dan afgeslo ten zijn voor alle verkeer be halve, uiteraard, voetgangers. De middenstandsvereniging 'Nemidso', die de markt orga niseert, heeft daarvoor van burgemeester en wethouders toestemming gekregen. Daar bij is wel als voorwaarde ges teld, de overgangen Hudson- straat-Haaksbergenstraat en Van Visvlietstraat-Beciusstraat vrij te houden. Dit, voor het verkeer dat de Kanaalstraat op deze plaatsen kruist. De informatiehoek in "Midden hof" (foto Cor Schuilwerve). De informatiehoeken zijn te vinden in de volgende gebou wen: openbare bibliotheek (Spui straat 22-24), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 20.00 uur en zater dags van 10.00- tot 12.30 uur; donderdags is de bibliotheek de gehele dag gesloten. wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg), open op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur, tot en met donderdag nog van 19.30- tot 21.00 uur. wijkcentrum 'Open Hof' (Al exander Gogelweg 59), open op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), open op maandag tot en met vrijdag van 9.00- tot 17.00 uur. stadhuis (bij het Stafbureau Voorlichting en Inspraak), open op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 1 7.00 uur. 'Vrouw en Werk' is Nieuwstraat 13, 4331 JK Middelburg; het te lefoonnummer is (01180)37555. Ook bij het project werkloos heid Vlissingen kan men voor aanmelding terecht (stadhuis Vlissingen; telefoonnummer 87427). Tot slot: de cursusplaats is -Vlissin gen; de bijeenkomsten worden 's morgens gehouden; er zijn mogelijkheden voor kinderopvang; deelname is gratis. Maandag 9 september houdt de gemeenteraad van Vlissingen een buitengewone raadsvergadering. Daarbij zal aan de Commissaris der Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, een profielschets voor de nieuw te benoemen burgemeester worden aangeboden. Er zal daarbij voor de fracties gelegenheid zijn hun standpunt toe te lichten. Voorts dient de raad maandag een verordening vast te stellen, waarin taak en werkwijze van de vertrouwenscommissie worden vastgelegd. Die vertrouwenscommissie, bestaande uit leden van de raad, zal vervolgens worden benoemd. Volgende week vergaderen er twee vaste commissies van ad vies en bijstand. Dat zijn die voor: ruimtelijke ordening op dinsdag 10 september, aan vang 19.30 uur; verkeer op woensdag 11 september, aanvang 19.30 uur. De eerstgenoemde commissie komt bijeen in het stadhuis, die voor verkeer in het politiebu reau aan de Molenstraat. De stukken voor beide vergaderin gen kunnen worden ingezien in de vijf gemeentelijke informa tiehoeken. De gebouwen waar die zijn ondergebracht en de openingstijden daarvan, staan vermeld in een bericht elders op deze pagina. Zowel door middel van de pro fielschets als de vertrouwens commissie krijgt de gemeente raad, als hoofd van de ge meente èn vertegenwoordiger van de Vlissingse bevolking, gelegenheid richting te geven aan de keuze van de nieuwe burgemeester. Een keuze, die Door W.F. Christiaansen is bij burgemeester en wethouders een bouwaanvraag ingediend voor de bouw van drie garage boxen aan de Noordzeestraat. B. en w. zijn van plan die ver gunningen te verlenen. Voordat ze dat doen ligt de aanvraag, met bouw- en situatietekenin gen, in het stadhuis ter inzage bij de Dienst Openbare Werken (tweede verdieping, kamer 207). Men kan daar, voor dit onderwerp, terecht tot en met 11 september. Dat is ook de uiterste datum waarop belang hebbenden hun schriftelijke bezwaren kunnen indienen bij b. en w. Het Waterschap Walcheren wil volgend jaar bij Ritthem begin nen met de bouw van een in stallatie voor zuivering van rioolwater. Voor de uit te voeren werken is onder meer een ont grondingsvergunning nodig. De aanvraag en de stuKken die daarbij horen liggen tot en met vrijdag a.s. ter inzage in het stadhuis (bij de Dienst Open bare Werken, tweede verdie ping, kamer 207). Tot en met vrijdag kunnen er nog schrifte lijke bezwaren worden inge diend tegen het verlenen van de vergunning. Het adres daarvoor is: gedeputeerde staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42 in Middelburg. Eveneens tot en met vrijdag lig gen bij de dienst Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) een aantal ver keersmaatregelen ter inzage, waartoe b. en w. onlangs heb ben besloten. Het gaat om: -invoering éénrichtingsverkeer in Hendrick Vroomlaan, Willem van de Veldelaan, Simon de Vliegerlaan en Jan van de Ca- pellelaan; -aanwijzing van parkeerplaat sen en instellen blauwe zone voor diverse gedeelten van de Nieuwendijk. Voorts liggen, maar dan tot en met 27 september, de volgende verkeersbesluiten ter inzage. Ook om deze in te kunnen zien moet men zijn bij de dienst VROM. Het gaat om de volgen de verkeersmaatregelen: -aanwijzing tot 30 km/u zone de straten in het gebied, om sloten door de Nieuwendijk, Walstraat, Vrouwestraat, Wa- genaarstraat, Kleine Kerk straat, Steenen Beer, Kouden hoek, Onderstraat, Paarden straat, het westelijke deel van de Commandoweg tot bij het Landingsmonument, Simon Stevinstraat, Emmastraat en Zeilmarkt, inclusief genoemde straten, uitgezonderd de Wal straat; -markering van het parkeerter rein op de Zeilmarkt met bord 9 van bijlage 2 van het reglement verkeerstekens (aanduiding nadering voorrangssplitsing); -aanwijzing als algemene inva lidenparkeerplaats van het meest noordelijk gelegen vak op het parkeerterrein aan de Zeilmarkt. Dit, door plaatsing van bord 54c van het reglement verkeersregels en verkeerste kens. Gedurende de genoemde ter mijnen kan men eventueel be roep instellen bij de Kroon. De beroepsschriften moeten dan ook worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Ze moeten echter worden inge diend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Zee land, Sint Pieterstraat 42 te Middelburg. uiteindelijk wordt gemaakt door de minister van Binnenlandse Zaken. Die wordt daarin gead viseerd door de Commissaris der Koningin. Deze maakt onder meer een selectie van kandidaten èn voert ook ges prekken met hen. Dat doet de vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad ook. Uiteraard zal deze commissie haar bevin dingen aan de Commissaris der Koningin voorleggen, die ze dan weer in zijn advies aan de minister kan verwerken. De vertrouwenscommissie zal bij haar werk als uitgangspunt ne men de profielschets, zoals die door de raad aan dr. Boertien is aangeboden. De buitengewone raadsverga dering, die onder leiding zal staan van loco-burgemeester G.J.A.M. Adan, begint om 20.00 uur. De vergadering is open baar. Belangstellenden zijn maandagavond dan ook van harte welkom in het stadhuis. De mens. Waarschijnlijk is dat het meest getekende èn geboet seerde 'onderwerp', de eeuwen door. Het basisgegeven is een voudig. Er zijn mensen die lichaamsdelen moeten missen, maar meestal heeft men toch twee benen, twee armen, een romp en een gelaat. Net zoals ieder gezicht voorzien is van twee ogen, twee oren, een neus, een mond en, in meer of mindere mate haar. Het zijn dan ook vaak de 'vaste' onderdelen van de mensen, zoals die door kinderen worden weergegeven op papier en met klei. Die doen dat op hun manier, zoals ze iemand zien èn ervaren. In de loop van de jaren perfec tioneert dat zich. Tot op zekere hoogte. Wie daar niet tevreden mee is, struikelt over techniek of anatomie, kan verder worden geholpen door de Kunstzinnige Vorming Vlissingen. In de cur sus 'Portret en figuur tekenen en boetseren' ken men verder geholpen worden. Onder lei ding van Jan Haas, van wie in Vlissingen diverse beelden staan, komen zowel techniek als anatomie aan de orde. Niet alleen in theorie, maar zeker ook in de praktijk, Daarbij wordt, zowel bij het tekenen als het boetseren, naar model ge werkt. Voor wie belangstelling heeft (en er 33 dinsdagavonden voor wil uittrekken) is er nog plaats. (Zie, voor informatie en aanmelding, het slot van dit ar tikel.) Een heel andere techniek is het etsen. Wie het tekenen al wat 'in de vingers' heeft kan aan etsen öök veel plezier beleven. Want dat is méér dan iets met een naald op een metalen plaat 'te kenen'. Dat kunt u ontdekken tijdens de cursus 'Etsen', die eveneens gegeven wordt door Jan Haas. Die niet alleen de di verse mogelijkheden van het bewerken van de etsplaat laat Een cursus etsen volgen betekent ook samen gezellig bezig zijn! Liefhebbers van het klokken spel opgelet. Zaterdag a.s. geeft beiaardier Boudewijn Zwart de laatste uitvoering in de serie zomerconcerten op de beiaard van de St. Jacobstoren. U kunt zijn spel vanaf 15.00 uur zo'n zestig minuten lang be luisteren. De meest geschikte plaats daarvoor is het Bellamy- park. De wekelijkse concerten op vrijdagmorgen, door stads- beiaardier Henk van Putten, gaan overigens gewoon door. Morgen, donderdag vergadert het algemeen bestuur van de Culturele Raad Vlissingen. De bestuursleden worden tegen acht uur verwacht in welzijns- centrum 'Bachten Komme' (Badhuisstraat 104). De stuk ken voor deze vergadering lig gen ter inzage in de gemeente lijke informatiehoeken (gele ordner). zien, maar ook en vooral het de cursisten zelf laat doen. Uit eindelijk is de praktijk de beste leermeester. Wat ook geldt voor de techniek van het drukken, een onderwerp dat tijdens deze cursus niet ontbreekt. Ook bij de cursus 'Etsen' is nog plaats. Doet u het? Twijfelt u of u een van boven genoemde cursussen zal gaan volgen? Of een van de andere die in het onlangs verspreide cursusprogramma van de KW staan? Da's te begrijpen. Maar er is wat aan te doen. Want de KW biedt u de mogelijkheid om gedurende de komende twee weken een proefles te volgen. U kunt dan de sfeer 'proeven' en wat meer zicht krijgen op de in houd en werkwijze van de cur sus. Beide in dit artikel genoemde cursussen kosten 200,25, worden gegeven in het KVV- gebouw aan de Min. Lelystraat. Er zijn overigens diverse kor tingsregelingen, die het mis schien voor u nog aantrekke lijker maken om een cursus te volgen. Vraag er gerust naar bij de KVV-coördinator Danie Ie Due (Badhuisstraat 104; tel. 14928). Zij schrijft u uiteraard ook graag in -let was vorige week een feeste lijke aangelegenheid in de brand weerkazerne aan de Van Dis- hoeckstraat In aanwezigheid van vele uit de gezondheidssector af komstige genodigden werden twee nieuwe ambulances in ge bruik genomen. Als voorzitter van de Stichting Ambulancevervoer Walcheren, de stichting die ve rantwoording draagt voor de uit voering van de Wet Ambulance vervoer in de regio Walcheren, kan ik constateren dat deze vernieu wing van het wagenpark een niet onaanzienlijke verbetering bete kent. Met de vijf wagens die beschik baar zijn wordt vee! hulp verleend. In 1984 ruim 4C00 ritten op Walcheren en nog eens 100 OOO kilometer vervoer buiten dit ge bied. Een toename ten opzichte van voorgaande jaren en naar het zich laat aanzien zal ook het jaar 1985 weer een toenname te zien geven. Sinds de oprichting van de stich ting in 1953 verzorgt in de prak tijk personeel van de gemeente lijke brandweren van Middelburg en Vlissingen het vervoer. De ver deling is zo, dat er vier wagens in Vlissingen gestationeerd zijn en één in Middelburg. Deze statione ring is overeenkomstig het pro vinciaal spreidingsplan en heeft ten doel om in gevallen waarin "spoedvervoer" nodig is, dichtbij de patiënt te zijn. Er vindt ook veel "besteld" vervoer plaats (dus op afroepdat in tijd te plannen is. Dat gebeurt dan vanuit de con centratie van wagens in Vlissin gen. Het zal u niet ontgaan zijn dat in de gezondheidszorg bezuinigd moet worden Ook het ambulancever voer ontkomt daar niet aan. Na tuurlijk moeten we daarbij aan de wettelijke eisen blijven voldoen. Eén van de belangrijkste punten is, dat de vervoerder er voor moet zorgen dat binnen 15 minuten na het ontvangen van een verzoek daartoe van de Cfentra- le)P(ost)A(mbulancevervoerJ de ambulance "ter plekke" is. Dit vergt een hele organisatie en ik moet zeggen dat het stichtings bestuur zeer tevreden is over de wijze waarop de brandweermede werkers dit werk verrichten. Minder tevreden zijn we over de financiële middelen die ons voor dit werk ter beschikking staan en waarbij een verrekening plaats vindt volgens een systeem van "prijs per rit en per kilometer". Dat systeem houdt er onvoldoen de rekening mee, dat er een con tinu— bezetting van een ambu lance in Middelburg èn Vlissingen nodig is om aan de "15-minuten- eis" te voldoen en dat er drie wa gens 7 x 24 uur per week ter aan vulling continu beschikbaar moe ten zijn. leder weldenkend mens zal het met me eens zijn dat er meer mensen inzetbaar moeten zijn dan de 15, die op basis van de rittenfinanciering aan de stichting worden vergoed (en die is geba seerd op een bezetting van twee personen per wagen!) Het is dus een donkere wolk die boven ons hoofd hangt en het is begrijpelijk dat de beide gemeen tebesturen de stichting dringend verzoeken in die situatie verbete ring te brengen. Op korte termijn moeten we passende oplossingen zien te vinden in overleg met rijks- en provinciale overheid, ziekte kostenverzekeraars en vervoer ders. Kritisch, maar met de vinger aan de pols moet het in voorbereiding zijnde spreidingsplan worden sa mengesteld. Op basis daarvan zal een sluitende financiering moeten worden gegarandeerd, waarbij de kosten daar worden toegerekend waar ze horen. Voor de"ze vorm van voorzieningen in de gezondheidszorg stelt men hoge eisen aan het personeel wat betreft opleiding en inzet en aan het materiaal voor wat betreft veiligheid. En terecht! Maar: voor wat, hoort wat! Op een kritiek moment in het leven kan ieder van ons ermee geconfronteerd wor den. En dan blijkt zo'n ambulan cevoorziening van "levensbe-, lang te zijn!

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5