DE PAREL Drukwerk in de marge Archiefsprokkels rs mA Keiie PIO/INCIES aanvraag total ZEELAND INI)E PEX Dagboek van Nicolaas Bakker Woensdag 4 september 1985 COMMISSI KS DE VLISSINGER Alle scholen in de provincie zijn met het nieuwe leerjaar begonnen en het is nu de tijd het vakantieschema voor dat leerjaar bekend te maken. De vakanties voor het basis- en het voortgezet onderwijs lopen zoveel mogelijk gelijk. Herfstvakantie Kerstvakantie Crocusvakantie Paasvakantie Losse dagen Pinkstervakantie Zomervakantie Overleg IN BE HOL 1» mm rf.J: f Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Kunstgeschiedenis Kunstbeoefening ONDA Ritthem Culturele Raad Tieners of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Zelfverdediging SKW Vlissingen Ouderen Oudere vrouwen Recreatie provinciale griffie W oonlastencomité Rock and roll Poppenclub Walk Inn Soos Buurthuis Activiteiten ABDIJ Maandag 9 september. 13.30 uur vergadert de statencommissie voor waterstaat en verkeer. Aan de orde komen o.a. de be groting '86 en de rekening van de provincie over 1 984. Verder staat er een aantal staten- voorstellen ter discussie: veer dienst Anna Jacobapolder/Zijpe; verhoging tarieven Westerschel- deveren; onderzoek grondwater- beheer en onderzoek over de toe komstige Wet op de waterhuis houding. Dezelfde dag (9-9) maar om 16.00 uur vergadert de staten commissie voor economische za ken. Zij spreekt o.a. over de begroting '86 en de rekening '84 van de provincie, een eenmalige toevoe ging van anderhalf miljoen gulden aan het fonds bijzondere voorzie ningen en over een subsidiever hoging aan de acquisitiegroep Zeeland. De statencommissie voor ruimte lijke ordening bespreekt in haar vergadering van 13 september, 9.30 uur eveneens de begroting '86 en rekening '84. Verder komt aan de orde de voortzetting van subsidiëring aan het Instituut voor Natuurbeschermingseduca tie (IVN) en Stichting Land schapsverzorging Zeeland. "In het jaar 1824 hebben der buiten gewoon Rupsen geeerst. Ja het was verbaaszent zulks te moeten aanschouwen zij aaten alle vrugtbo- men kaal wat alstans de appels betreft heeft men twee jaar na den anderen weijnig ofte niets getrokken, dus men konde zeggen een plaag". Dit fragment is ontleend aan het dagboek van Nicolaas Bakker. Nicolaas Bakker, die leefde van 1 793 tot 1868, was boer, of zoals dat toen heette "landman" in de buurt van Terneuzen. Het is vrij uniek dat een dagboek van ie- mand uit de boerenstand uit de eerste helft van de vorige eeuw bewaard is gebleven. Het dag boek bevat niet een verslag van dag tot dag van de belangrijkste gebeurtenissen in het leven van Bakker - het is eigenlijk meer een kroniek, waarin hij zijn levensver haal beschrijft als een aaneen schakeling van goede en slechte jaren in de landbouw, van per soonlijke successen en tegensla gen. Zo meldt hij bijvoorbeeld: "1882 is mijn zuster neeltje geoppereerd van en wert, uit aaren als. Ja een knobbel met vlees uitgesneden ter groote een gewoon oenderei, door, dokter Jansen, uit Axel, en verbeek uit gend, gekost ƒ103,— guldens'" "in 1846 niet alleen een drogen maar ver- schrikkelijken heeten zoomer zoo dat alles over liep ja den zomer- oogst heeft heel mager geweest en ook den rogge gaf zoo weijnig geschat maar 4 en 6 zak van 't gemet den laten Augustus van dit jaar klaverzaad schoongemaakt. IEUWS Ook op 1 3 september, maar om 14.00 uur vergadert de staten commissie voor milieuhygiëne. Evenals in de andere commissie vergaderingen wordt ook hier ge sproken over de begroting '86 en rekening 84 van de provincie. Verder komen aan de orde het milieuverslag van de waterstaat en een GS-voorstel om 40.000,— beschikbaar te stel len als onderzoekskosten in de voorbereiding van het grondwa- terbeschermingsplan. Alle commissievergaderingen zijn openbaar en beginnen met een half uur spreekrecht voor het pu bliek. Ze worden gehouden in het Provinciehuis, Sint Pieteretraat 42 in Middelburg. van 180 Roe een mud en tien kop". De oudheidkundige kring "De Vier Ambachten" te Hulst heeft de kroniek van Nicolaas Bakker in haar jaarboek 1 984/ 1 985 volle dig gepubliceerd' waardoor het nu voor iedereen mogelijk is ken nis te nemen van het wel en wee van de familie Bakker in de vorige eeuw. Het dagboek vormt het uitgangs punt voor een uitgebreide studie door drs. A.M.J. de Kraker met medewerking van mej. L. Riemens over de omstandigheden waarin het gezin Bakker leefde. De ver mogenspositie van Nicolaas ver beterde, zo blijkt uit het onder zoek, in de loop van de jaren door huwelijk, erfenissen, eigen arbeid en speculatie, waardoor hij een van de rijkste boeren uit de om geving van Temeuzen werd. Uit de openbare functies die hij bekleed de, zoals wethouder, lid van de kerkeraad en dijkgraaf, blijkt, dat hij binnen de Temeuzense ge meenschap in hoog aanzien stond. Doordat de beide auteurs de ge schiedenis van de familie Bakker plaatsen in een breder demogra fisch en sociologisch verband, wordt een verhelderend beeld ge schetst van de traditionele sa menleving in wat toen nog het dorp Temeuzen was. Het jaarboek van de heemkundi ge kring bevat verder lezenwaar- dige artikelen over de kerkge schiedenis van Hulst, de staak- molen van Westdorpe en over Hulst onder Franse heerschappij. School vakanties De eerste rustperiode - de herfst vakantie duurt vijf dagen: van maandag 14 tot en met vrijdag 1 8 oktober. De kerstvakantie begint 23 de cember 1 985 en duurt tot en met 3 januari 1986. Het aantal vrije dagen is dan zeven. De voorjaars- of crocusvakantie loopt niet helemaal gelijk voor de scholen voor basis- en voortgezet onderwijs. De eerste vakantiedag is wel voor iedereen dezelfde: 10 februari, maar de basisscholen hebben dan tot en met 12 fe bruari vakantie en de scholen voor voortgezet onderwijs tot en met 1 4 februari. Ook bij de paasvakantie is er ver schil. De basisscholen zijn vrij van 28 maart tot en met 4 april en de scholen voor voortgezet onder wijs van 28 maart tot en met 11 april. Tussen de paas- en de pinksterva kantie vallen wat losse vrije da gen: Koninginnedag op 30 april, bevrijdingsdag op 5 mei en He melvaartsdag op 8 mei. Voor de basisscholen geldt bovendien dat de vrijdag na Hemelvaartsdag vrij is. De scholen voor voortgezet onderwijs kunnen die dag ook vrijaf geven, maar die gaat dan van een andere vakantie af. Het is echter niet uitgesloten, dat op de negende mei examens worden af genomen. De pinkstervakantie voor de ba sisscholen duurt van 1 9 tot en met 21 mei en die voor de scholen voor voortgezet onderwijs van 1 9 tot en met 22 mei, een dag langer dus. De zomervakantie is weer gelijk vooralle scholen. Het lijkt nog ver weg, maar het is toch aardig om ernaar uit te kijken. De zomerva kantie duurt van 14 juli tot en met 22 augustus. Alle scholen in Zeeland is ge vraagd zich aan het schema te houden. Het schema is opgesteld door de werkgroep uniforme vakantiere geling Zeeland. In de werkgroep zijn vertegenwoordigd de provin cie, het Diocesaan onderwijscen trum, de Zeeuwse protestants- christelijke schoolraad, het refor matorisch onderwijs, de gerefor meerde gemeente scholen, alle onderwijssectoren en de gemeen ten Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Tholen, Sint-Phi- lipsland, Terneuzen en Oostburg. De provinciale onderwijsraad en vervolgens gedeputeerde staten hebben het schema overgeno men. M Drukwerk in de marge heet de tentoonstelling die in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek wordt gehouden van 7 tot 28 septem ber. De naam is ontleend aan de stichting Drukwerk in de Marge, die zich bezig houdt met de be vordering van het drukken en uit geven van geschriften, boekwer ken, tijdschriften, affiches en an der drukwerk op bibliofiel, gra fisch en literair gebied. Het gaat vooral om niet-commerciële zaken en om werk van kleine drukkers en uitgevers. "De activiteiten spelen zich af "in de marge" van de offi ciële uitgeverij en drukkerij", al dus de uitnodiging tot de ten toonstelling. Vrijdag 6 september wordt de ex positie geopend. Namens de stichting Drukwerk ih de Marge spreekt de heer Johan Polak, ver zamelaar van bibliofiel werk en oud-mededirecteur van de uitge verij Atheneum, Polak en Van Gennep. Onderwerp van zijn toespraak zijn bibliofiele druk kers, verzamelaars en bibliothe ken. Boudewijn Büch praat over "het boek als betaalmiddel" en zal daarbij aandacht besteden aan het verschijnsel bibliofiele editie, de excessen op de bibliofiele markt en de ervaringen van au teurs met het uitgeven van biblio fiel werk. De openingshandeling is de over handiging van "Het goede mo ment" aan de dichter Hans War ren. Het gaat om het eerste ex emplaarvan een bibliofiel gedruk te bundel gedichten van Warren. Het goede moment is gedrukt bij de Carrera Pers in Middelburg. De tweede kamer uit Gedeputeer de Staten houdt dinsdag 10 sep tember tweemaal zitting om be roepschriften tegen gemeente lijke beslissingen over bijstands zaken te behandelen. Beslissin gen van de gemeenten Hontenis- se en Axel worden aangevochten. De zittingen beginnen om 10.20 en 10.40 uur. De eerste kamer uit Gedeputeerde Staten behandelt ook op 10 sep tember, maar om 11.00 uur, een bezwaar van Taxicentrale Vlissin gen b.v. De centrale is het niet eens met het besluit van B. en W.' van Vlissingen waarbij het aantal door Taxi Blaakman in Vlissingen te exploiteren taxi's met één werd uitgebreid. Landelijk neemt de vraag naar taxiritten sterk af. Dit is ook het geval in de regio Vlissin gen. Daarom vindt de taxicentrale Vlissingen het overbodig om een extra vergunning te verstrekken. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het Provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. gg De tentoonstelling is samenge steld uit materiaal van de stichting Drukwerk in de Marge eri van de Zeeuwse Bibliotheek. efuhiikMAl rstu .1! jhi: '..V Rh\?.,Li.kiü<n P ikhtHT«>pq:Miv wxy&atvd* mrupqisuw/xy::. a!\: DEfehijidrnno}- wxy ^kdcfghiikNf ARC.I Inopqrstu abc I )RUKW 1 ;R Kcfghi]klm,-ioj'q!>d alvdcfghlNjklmnopqrsuvy.-xN 2abc< mnopqrsuvwxyr. akDEfghijkimnof wxyz^bcdofghijk M A RGEnopq: -,tu> De Zeeuwse Bibliotheek is geves tigd aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg. De openingstijden zijn: maandags van 17.30-21.00 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-21.00 uur en op za terdag van 10.00-1 3.00 uur. Zaterdag 7 september wordt in de bibliotheek een verkoopmarkt ge houden. Privé-drukkers tonen hun werk en bieden het te koop aan. Ook wordt een drukpers gede monstreerd en er wordt speciaal ter gelegenheid van de markt een druksel gemaakt. De aula is die dag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 'I' -* mm) De pare! in de eerste helft van de 19e eeuw (gemeente-archief Middelburg). DOOR PETER SUNKE 'Archiefsprokkels' is een ru briek die in principe weke lijks op deze pagina ver schijnt. Voor de inhoud te kenen per keer de gemeen tearchivarissen Christ Peters (Vlissingen) of Peter Sijnke (Middelburg). Eindredactie Ad Hanneman. Vroeger telde Walcheren zeer veel buitenplaatsen en kastelen. Helaas hebben slechts weinige daarvan de tand des tijds doorstaan. In deze en de komende afleveringen zullen we de historie van enige kastelen en buitenplaatsen nader belichten. Vooral rondom de steden waren nogal wat. veelal uit de 18de eeuw daterende buitens te vinden (in 1824 waren er nog 46 grote bui tenplaatsen op Walcheren gele gen, waarvan 12 op het grondge bied van Middelburg en 8 op het gebied van de toenmalige ge meente Koudekerke, welks grondgebied zich uitstrekte tot aan de singels van Middelburg). Sommige grotere buitenhuizen werden permanent bewoond, maar de wat kleinere lust- of speelhoven deden dienst als zo merwoning van gegoede Middel burgse en Vlissingse burgers. Het huis de Parel, gelegen aan de (oude) Vlissingseweg, bevond zich op Koudekerks grondgebied. In welk jaar dit 18de eeuwse pand werd gebouwd is niet bekend, wel dat het in bezit is geweest van W. Ermerins en mr. PJ. van den Mandere, "die de aanleg aanmer kelijk verfraaide". In 1826 kocht M.M. de Puijt. weduwe van Hen drik van den Broecke, de Parel. Zij trad in 1832 in het huwelijk met Hendrik Adriaan Abrahams (1785-1874). die weduwnaar van haar zuster was. Abrahams was boekhandelaar, drukker en uitge ver, sedert 1815 samen met zijn broer Jacob onder de naam firma "De Gebroeders Abrahams". Ge durende vele jaren was hij redac teur van de Middelburgsche Cou rant, een voorloper van de PZC. Abrahams noteerde in zijn herin neringen: "Met bovengenoemde, mijne Schoonzuster in het huwe lijk getreden zijnde, heb ik met ons huisgezin er van 1832 tot 1843 zomers gewoond. Daarna ook nog drie zomers met mijne kinderen, toen het bij het overlijden van mijne vrouw bij de boedelschei ding aan mijn aanbehuwde doch ter, voQr eene waarde van 9.000,— in eigendom was over gegaan; en die den 19 Junij 1844, daarbij aangekocht een huisje dat in den grond van de Parel omvat was, en naar welks bezit als ei gendom lang gewenscht was, voor eene som van 1.200,28 de on kosten daaronder begrepen". Hij liet een grote moestuin aan leggen en de Parel enigszins ver bouwen aan de voorzijde. "Maandag den 26 October 1847 heb ik er voor het laatst geslapen; den volgende dag vertrokken wij naar de Stad", schreef Abrahams. Op een publieke veiling in 1854 werd de Parel voor 9.500,— verkocht aan mevrouw de wedu we G. Waller. In 1864 kocht J.H. Snijders het landgoed voor 13.011,— aan. De spoor- en ka- naalwerken op Walcheren (de aanleg van de spoorlijn naar Vlis singen en het Kanaal door Wal cheren tussen 1866 en 1873) deden een deel van de bij het buiten be horende landerijen verdwijnen. De laatste bewoner van de Parel was Willem Wilderom. Het huis werd in 1935 helaas gesloopt. Wilderom had echter voordien een fraai gekleurd glasraam uit het gebouw laten verwijderen en overgebracht naar zijn nieuwe woning aan de Noordweg te Sint Laurens. Ter plekke bouwde men enige nieuwe woningen, waarvan het hoekhuis de naam de Parel draagt. Ook het Parelwegje, waaraan deze huizen gelegen zijn houdt de herinnering aan het ou de buitenhuis nog levend. Het ge bied waar eens de Parel stond werd bij een grenswijziging in 1941 bij de gemeente Middelburg gevoegd. Kunstzinnige Vorming Vlissingen begint donderdag 5 september met een cursus kunstgeschiedenis. De cursus telt 15 lessen en wordt gegeven in de Margrietschool aan de Minister Lelystraat in Vlissin gen. Nadruk ligt op het kijken naar allerlei aspecten van kunst. Ook brengen de deelnemers be zoeken aan musea. Info: 01184-16672 of 01184-14928. De sectie amateuristische kunst beoefening van de Culturele Raad Vlissingen vergadert dinsdag 17 september vanaf 20 uur in wel- zijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissin gen. Informatie: 01184-14928 of 01184-16672. De brassband ONDA in Ritthem bestaat 80 jaar en viert dit jubi leum zaterdag 7 september met een muziekavond op en om de muziektent in de Dorpsstraat in Ritthem. Medewerking verlenen Drumband Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg, Majorettenpe- loton Young Stars uit Oost-Sou burg, Oosterlands Fanfare uit Oosterland. muziek-vereniging Excelsior uit 's-Heer Arendskerke en natuurlijk ONDA zelf. Het festijn begint om 19 uur. De Culturele Raad Vlissingen vergadert donderdag 5 september vanaf 20 uur in welzijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuis straat 104 in Vlissingen. Het gaat daarbij onder meer om de afreke ning van de stichting Nieuwe Muziek. Inlichtingen: 01184- 14928 of 01184-16672. Buurthuis Aldegonde, Wester- zicht 386 in Vlissingen, begint woensdagavond 4 september met het tienerwerk. Vanaf 19.30 uur wordt een film vertoond over een reusachtige haai, die mens en dier de stuipen op het lijf jaagt. De voorstelling begint om 20 uur. In formatie: 01184-66318. Buurthuis Aldegonde, Wester- zicht 386 in Vlissingen, is van plan om een cursus zelfverdediging voor vrouwen te geven. Daarin wordt een aantal technieken ge doceerd. Reactievermogen is daarbij belangrijker dan lichame lijke kracht. De cursus omvat tien lessen op de donderdagochten den. Opgave en info: 01184-77415. Het Woltershuis, De Ukkies, Het Buut, De Prietpraters, Marnix, Aldegonde en De Hummeltjes vormen het SKW in Vlissingen. Deze organisatie heeft onlangs het jaarverslag over 1984 uitgebracht. Inlichtingen over het Sociaal- Kultureel Werk in Vlissingen via: 01184-14660. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen wil een aantal contactochtenden voor ouderen houden. Ze nodigt Vlissingse ou deren (60 plus) uit om te komen praten over verschillende kanten van het ouder worden. De infor matie-bijeenkomst hierover be gint vrijdag 6 september om 10 uur in Bachten Komme aan de Badhuisstraat 104 in Vlissingen. Informatie: 01184-16440. Oudere vrouwen hebben het in de maatschappij dubbel moeilijk. Ze worden achtergesteld omdat ze vrouw zijn én omdat ze oud zijn. Dat vindt althans de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin gen. die rond dit gegeven een aantal gespreksochtenden wil houden. Gisteren heeft al een in formatie-ochtend plaatsgevon den. Inlichtingen: 01184-16440. De wijkvereniging Bossenburgh in Vlissingen heeft het gymnas tieklokaal De Houtuyn gehuurd om op dinsdag- en donderdaga vonden sportieve recreatie moge lijk te maken. Dinsdag van 21 tot 22.30 kunnen belangstellenden volleybal spelen; donderdag van 21 tot 22 uur tafeltennis en don derdag van 22 tot 23 uur badmin ton. Inlichtingen: 01184-60547. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Total Raffinaderij Nederland N.V. te Vlissingen heeft bij hen op 26 juli 1985 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wef inzake de luchtverontreiniging in gediend. Het betreft het wijzigen van een aardolieraffinaderij door toe te staan onbeperkt LPG te importeren. Het is niet nodig dat daartoe verandering of uitbreiding in/van de bestaande apparatuur plaatsvindt. De inrichting is gelegen aan de Luxemburgweg te Borsele, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nos. 278, 313, 314, 326, 329, 332, 342, 347, 371374, 377, 382, 384/16. 384/26 en 386. Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 5 sep tember 1985 tot en met 4 oktober 1985 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stenge plein 1 te Heinkenszand (van 17-20 uur); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, te Middel burg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 4 oktober 1985 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Mid delburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de gevraagde vergunningen en wel tot en met 4 oktober 1985. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden inge diend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht, kunnen tot en met 27 september 1985 tegen de aanvraag mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn. (01180-31364). Middelburg, 4 september 1985. sint pieterstraat 42, postbus 60014330 la middelburg, tel. 01180-31011 Het Woonlastencomité Vlissingen vergadert vanavond (woensdag 4 september) in welzijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuis straat 104 in Vlissingen. Agenda punten: Huurverhoging, energie prijzen. verkiezingsprogramma's, centraal antennesysteem enzo voorts. Inlichtingen: 01184-70469. De drive-in-show Powerlight ver leent medewerking aan de rock and roll-avond. die vrijdag 6 sep tember om 20 uur begint in buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg 59 in Viissin- gen-Paauwenburg. Info: 01184-65453. Volwassenen kunnen binnenkort deelnemen aan de poppenclub voor volwassenen, die buurthuis Marnix/ Aldegonde in Vlissingen in petto heeft. Inlichtingen: 01184-66318. Soos Walk Inn is gevestigd in de Minister Lelystraat in Vlissingen en is bedoeld voor jongeren van 12 tot 15 jaar. Ze kunnen tafel tennissen, voetbalspel spelen en platen draaien. Zaterdag 7 sep tember is er een discjockeywed- strijd. Aanvang 19.30 uur. Infor matie: 0 Tl 84-14276 of 01184-19690. Buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen begint hel nieuwe seizoen op zaterdag 7 sep tember met een fancy fair. een te kenwedstrijd en met het optreden van het eigen poppentheater. Verder treedt een drive in-show op. Ook zijn enkele clowns aan wezig. Aanvang 10.30 uur. 's Avonds is er een disco met de discjockeys Diana en Lucy. In lichtingen: 01184-65453. Buurthuis De Paraplu in de Vlis singse wijk Paauwenburg heeft het activiteitenprogramma voor het nieuwe seizoen bekend ge maakt. Het ziet er zó uit: Maan dag: 15.45 Beatballet (jon gens/meisjes), 21.00 Volleybal voor wijkbewoners. Dinsdag: 15.45 Toneelclub. 15.45 Kookclub voor kinderen, 19.30 Fotoclub. Woensdag: 10.00 Werkelozen- krant. 14.00 Handenarbeid- club/spel, 14.00 Speel-o-theek. 14.00 Kleutergroep. Donderdag: 9.30 Kleding maken peuterop- vang. 14.00 Werkelozen overleg. 15.45 Kookclub kinderen. Vrij dag: 14.00 Muzikale workshop (1 x per maand). 15.00 Scholieren instuif, 18.00 Zaalvoetbal. 19.30 Rock and Roll avond (om de 14 dagen). 19.30 Jongeren activiteit (1 x per maand). Zaterdag: 10.30 Speel-o-theek, 10.30 Speciale kin- deracliviteit (1 x per maand). 20.00 Disco (om de 14 dagen).

de Vlissinger | 1985 | | pagina 13