Actie Tankslag De Vlissingse brandspuitfabriek fCnte 1*^0 I vergunningen eurogas ïEiSÖDEN TOEGANG Woensdag 28 augustus 1985 DE VUSSINGER V&TCRWmCEBIEP ART: 461 WETB: STRAFRECHT Studiedag roldoorbreking onderwijs IN BEHOEP Bewoningspatroon Het dagelijks bestuur van de provincie heeft provinciale sta ten voorgesteld de planologische belemmeringen voor de bouw van nieuwe kerncentrales bij Borssele weg te nemen. De procedure voor de herziening van het streekplan Mid den-Zeeland zou moeten worden gestart. Rijksbeleid Statenmotie 1 977 Afval Positieve invloed Inspraak kernenergie Natuurjongeren ABO-sportcursus Filmlijn Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 ZVU 4330 KA Middelburg Euthanasie provinciale griffie Alleenstaande ouders Vrijwilligers Welzijn ouderen Activiteitencentrum Vrijwilligers ABDIJ IEUWS In 1981 is in het wateiwinge- bied Nieuw-Haamstede een actie gestart, gericht op het on schadelijk maken van olietanks die een risico vormen voor de drinkwaterwinning. "Actie tankslag" genoemd. Provinciale Staten hebben voor dit doel ƒ100.000,— beschik baar gesteld. De actie, geba seerd op de vrijwillige mede werking van de tankeigenaren heeft tot nu toe nog niet geleid tot een volledige sanering van olietanks. Uit een inventarisatie die gehou den is door Provinciale Waterstaat is gebleken dat zich in het water wingebied nog 148 olietanks be vinden (62 ondergrondse en 86 bovengrondse). Een groot aantal van deze tanks voldoet niet aan de eisen die gesteld zijn in de (pro vinciale) Verordening Bescher ming Waterwinplaatsen (VBW). Omdat in dit gebied de mogelijk heid bestaat tot aansluiting op het aardgasnet wordt een vervolg actie gehouden die gericht is op een zo volledig mogelijke sane ring van de olietanks. GS hebben tankeigenaren, die in strijd handelen met de VBW, aangeschreven. In een brief wordt o.a. gewezen op het ge vaar van olietanks in waterwin gebieden in verband met een mogelijke grond- of waterver ontreiniging, vooral omdat de veiligheidseisen van de VBW niet in acht zijn genomen n!.: waterdichte tanks, geplaatst in waterdichte kelders of bakken. Omdat het belang van een blij vend verantwoorde drinkwater voorziening in het geding is en het sinds enkele jaren mogelijk is op het aardgasnet aan te sluiten vra gen GS medewerking voor de volgende maatregelen: aanvra gen van een ontheffing voor het hebben van een olietank of oprui men van de olietank en overgaan op aansluiting op het aardgasnet. De kosten voor het verwijderen van bovengrondse tanks zal de provincie volledig voor haar reke ning nemen. Dit komt per tank op circa ƒ125,—. Voor 86 tanks komt dit dus in totaal op 10.750, Verder neemt de provincie 75% van alle onder grondse tanks voor haar rekening 450,—). Voor 62 tanks komt het bedrag op circa 27 .900, De totale kosten zullen dus circa 38.650,— bedragen. GS wijzen erop dat zij - in het belang van de drinkwatervoor ziening - eventueel kunnen overgaan tot het toepassen van politiedwang, indien tankeige naren geen voorzieningen tref fen of toestemming geven tot verwijdering van de tank. Op donderdag 10 oktober a.s. wordt in het Statencomplex in Middelburg een studiemiddag georganiseerd over roldoorbre king in het onderwijs. Deelname aan deze middag staat open voor alle mensen die te ma ken hebben met leerlingen in de leerjaren 1 en 2 van het lager en individueel beroepsonderwijs, het middelbaar en hoger algemeen voortgezet onderwijs, het voorbe reidend wetenschappelijk onder wijs en het voortgezet speciaal onderwijs. "Uitspraken genoeg over rol doorbreking in het voortgezet on derwijs", zo zegt een begeleiden de folder. "Te vaak blijft het bij praten alleen. Het is dan ook niet eenvoudig om in de lessen inhoud te geven aan de gelijke behande ling van jongens en meisjes. "Gelijke behandeling" is eigenlijk al verkeerd gesteld. Jongens en meisjes zijn niet gelijk. Gelijke behandeling doet geen recht aan individuele verschillen". De studiemiddag wordt georga niseerd door de Werkgroep rol doorbreking in het onderwijs van de afdeling voortgezet on derwijs van de Zeeuwse provin ciale onderwijsraad. Wie informatie wil hebben, kan bellen met mw. van Putten (01180) 31429 of de heer M. Landsman (01180) 31416. De AROB-commissie uit Gedepu teerde Staten houdt, dinsdag 3 september twee hoorzittingen. De eerste begint om 11.00 uur. Het gaat om een bezwaarschrift van de heer D Kaijser uit Terneuzen. B en W van Terneuzen hebben verklaringen van geen bezwaar gevraagd voor de uitbreiding van een garage aan de Grenulaan te Terneuzen. GS hebben die ver klaringen gegeven. De tweede hoorzitting is om 1 1.30 uur. De directeur van Mo tel Goes, de heer A.V.J. van Es, maakt bezwaar tegen een aan schrijving van GS tot het toepas sen van politiedwang nadat hij zonder ontheffing van de Land schapsverordening Zeeland recla meborden heeft geplaatst. Beide zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het Provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Er is een bijgewerkt overzicht ver schenen van de inwoneraantallen per woonkern in Zeeland. Deze gegevens kunnen wel eens nuttig zijn voor organisaties en instellin gen op sociaal-cultureel en so ciaal-economisch gebied. Voor het begrip woonkern is aan sluiting gezocht bij de provinciale nota bewoningspatroon, die een typering geeft van de Zeeuwse woonkernen. Deze typering is nu vooral gericht op de vraag hoe sterk de kernen mogen groeien. Er worden vier kernen onder scheiden: regionale groeikernen (Vlissingen/Souburg, Middel burg, Terneuzen, Goes, Hulst Sint Jansteen en Zierikzee); kernen met aanvullende woon functie; opvangkernen en platte landskernen. Bij de gegevens van de inwoner aantallen is tevens een kaart af gedrukt die een beeld geeft van de kernen-typering. Het geheel is gratis verkrijgbaar bij bureau voorlichting provin cie Zeeland Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, tele foon 01180-31395. Provincievoorstel kernenergie Het nu ingenomen standpunt van gedeputeerde staten bete kent dat afstand is genomen van een motie van 21 oktober 1977 van de Zeeuwse staten, waarin werd uitgesproken dat de verdere bouw van kerncen trales in Zeeland niet aanvaard baar was. Het standpunt van gedeputeer de staten wordt niet gedeeld door de gedeputeerden mr J.P. Boersma en W. Don. Met hun voorstel haken gedepu teerde staten in op het rijksbeleid, dat streeft naar de bouw van twee kerncentrales van ca. 1000 me- gaWatt elk. Vorige week werd in deze rubriek dit beleid uitvoerig toegelicht. De directe bemoeienis van de provincie ligt op het vlak van de ruimtelijke ordening. Op dit moment biedt het streekplan Midden-Zeeland geen plaats aan meer kerncentrales. Er zal nu naar de mening van GS moeten wor den ingespeeld op de procedures die het rijk heeft gestart. Vandaar dat de staten wordt voorgesteld het streekplan Midden-Zeeland te wijzigen. Als het gaat om de veiligheid van het functioneren van kerncentra les merken GS op ervan uit te gaan dat een positieve uitspraak van regering en parlement tevens betekent dat dit veilig functione ren voldoende afgewogen en ver zekerd is. De te zijner tijd door de minister van Economische Zaken te verlenen vergunning op grond van de kernenergiewet hiertoe voldoende waarborgen moeten bevatten. Overigens, aldus GS, bestaat er op dit punt geen enkele twijfel ten aanzien van de huidige kerncentrale te Borssele. GS signaleren dat sinds het in werking zijn van de huidige kern- centrale in de staten steeds de opvatting is gehuldigd dat het rijk een antwoord zou moeten geven op de vraag of het aantal kern centrales in Nederland zou moe ten worden uitgebreid Toen in oktober' 1977 het Aan vullend Structuurschema Elektri citeitsvoorziening (ASEV) werd behandeld werd de eerderge noemde motie aangenomen, die o.a. aangaf, dat "op grond van de normen uit het ASEV geen verde re bouw van kerncentrales in Zee land aanvaardbaar is". Deze ASEV-normen hadden betrekking op de bevolkingsaantallen in de omgeving en een eventuele kern centrale In hun voorstel gaan GS uitge breid in op de ASEV-normen en de normen die nu in de rege ringsvoorstellen worden gehan teerd. Er wordt op gewezen dat Borssele als vestigingsplaats zowel indertijd als nu in principe voldeed aan de gestelde nor men. Het ASEV kende echter een aantal "aanvullende nor men" die belemmerend zouden kunnen zijn voor de ontwikke ling op ruimtelijk gebied. Deze normen worden in het beleids voornemen van de regering niet gehanteerd. Conclusie is dat Borssele als ves tigingsplaats binnen de normen blijft, zowel wat betreft bevol kingsdichtheid, de aanwezigheid van werknemers in bedrijven, als de aanwezigheid van recreanten. Voorts wijzen GS erop dat de in zichten van de Commissie reac torveiligheid en van de Gezond heidsraad over de aard en gevol gen van ernstige reactorongeval len zijn gewijzigd. Bij het zwaarst denkbare ongeval - het smelten van de reactorkern - zou de grens tot waar acute sterfte optreedt bij 6 km liggen. In het ASEV werd hiervoor nog 20 km aangehou den. GS achten de kwestie van de berging van radioactief afval een zaak van het rijk. Overigens wordt deze problema tiek niet beïnvloed door het al of niet aanwezig zijn van kerncen trales in Zeeland, aldus het colle ge Wat betreft de opslag van radio actief afval in het Sloegebied zul len GS de staten nog een apart voorstel voorleqqen. GS onderschrijven de opvatting van het kabinet dat Borssele als vestigingsplaats voor een kern centrale, zowel uit een oogpunt van bevolkingsomvang, plano logie, techniek en economie, zeer geschikt is. Ook zal de aanwezigheid van een of meer kerncentrales een positieve in vloed hebben op de verdere ontwikkeling van het Sloege bied. Er zal ook sprake zijn van stimule rende effecten op de regio, zoals bouw en onderhoud en de hier mee gepaard gaande werkgele genheid Tenslotte wijzen GS op de bete kenis voor de werkgelegenheid van het PZEM-personeel. De sta ten behandelen het voorstel op vrijdag 20 september a.s. Gewezen wordt op de voor lichtingsbijeenkomst over de plaatskeuze van kerncentra les, in De Stenge in Hein- kenszand, op maandag 2 september 20.00 uur. Deze bijeenkomst is voor ieder vrij toegankelijk Over de plaatskeuze kerncen trales vindt een inspraakpro cedure plaats (planologische kernbeslissing), die loopt tot 1 november a.s. Belangstellen den kunnen zich aanmelden (voor informatie en gespreks groepen) bij het provinciaal inspraakpunt, bureau voor lichting provincie Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31396 Abdijrtieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 DOOR CHRIST PETERS 'Archiefsprokkels' is een ru briek die in principe weke lijks op deze pagina ver schijnt. Voor de inhoud te kenen per keer de gemeen tearchivarissen Christ Peters (Vlissingen) of Peter Sijnke (Middelburg). Eindredactie Ad Hanneman. Ja, u leest het goed een Vlissingse brandspuitfabriek. Deze heeft in de vorige eeuw ruim dertig jaar een roemrijk bestaan geleid. Eigenaar van dit bedrijfje was de in 1813 in Middelburg geboren Willem van der Os. Deze man zou later de grootvader worden van de Willem van der Os, de mede-oprichter van de Oudheidskamer te Vlissingen wiens graf men nog kan vinden in het plantsoen aan de Koudekerkseweg. Willem van der Os kwam op 20- jarige leeftijd met zijn vrouw in 1833 in Vlissingen wonen. Hij was toen van beroep koperslager en vestigde zich aan de Oostzijde Haven G14, thans Bellamypark 28. Kennelijk ging het deze Wil lem voor de wind want al snel was hij eigenaar van dit pand. Ook had hij na enige jaren al inwonend huispersoneel. Later zou hij lid van de Gemeenteraad worden en vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel te Vlissingen. Als koperslager ging al direkt zijn aandacht uit naar het brandwezen in zijn woonplaats. In 1836 bereikt hij, dat hij het jaarlijks onderhoud mag doen aan de brandspuiten van Vlissingen voor 150,— per jaar. In datzelfde jaar mag hij een geheel nieuwe spuit leveren voor de som van J 968,35. Daarbij moesten door het gemeentebes tuur echter wèl drie afgekeurde spuiten worden ingeleverd. Tóch was Willem van der Os niet tevreden over de geleverde pro- dukten. Hij was naarstig op zoek naar verbeteringen. Hij meende deze gevonden te hebben in 1839. Om helemaal zeker te zijn liet hij de verbeterde spuit uitproberen door een aantal deskundigen. Te gelijkertijd vroeg hij alvast voor zijn vinding octrooi aan bij Ko ning Willem I. Nadat hij dit octrooi voor tien jaar gekregen had en nadat diverse keurmeesters hem groen licht ge geven hadden kon de grote pro- duktie beginnen. Verbetering Waaruit bestond dan die verbete ring? Van der Os wilde uit dezelf de menskracht die nodig was voor de toen gebruikte spuiten méér rendement halen. Daartoe werd door hem onder meer een aantal buizen en cilinders verwijd, de zuigerslag vergroot en de moge lijkheid geschapen om drie wa terstralen tegelijk aan te sluiten tegen twee op de tot dan gebrui kelijke. Ook hoefde de door hem ontworpen spuit niet meer van een wagen afgeladen te worden. Er waren op een zodanige manier wielen ondergebracht dat die ter plaatse er aan konden blijven. Deze en nog enkele andere ver beteringen werden door hem uit voerig beschreven en in de vorm van een boekje met tekening rondgestuurd. Al snel kreeg Van der Os, geoc- troyeerd Brandspuit-Fabrikant te Vlissingen, zoals hij zich noemde, bekendheid in het hele land. Vele gemeenten en instellingen bestel den bij hem een nieuwe brand spuit. Ook in de koloniën kwamen Vlis singse brandspuiten terecht. Zo lezen we in de Vlissingsche Cou rant van 30-8-1844: "29-8 met ge noegen kunnen wij meldendat on ze ijverige stadsgenoot den Heer W. van der Os, ten dienste onzer Overzeese he Bezittingen, eene bes telling ontvangen heeft van 60 stuks brandspuiten. Men zal zich herinneren dat in 1842 tijdens Zij ner Majesteits verblijf alhier II brandspuiten uit de Fabriek van gemelden Heer door H.D. zijn in oogenschouw genomen waarvan na genomen proeven, soo hier als in onze Koloniën, het groot nut is be kend geworden ten gevolge waar van gemelde bestelling heeft plaatsgehad. Een aantal huisge zinnen is daardoor gedurende ge- ruimen tijd voor gebrek beveiligd". Ook in het buitenland raakte Van der Os bekend. In 1846 werd hij in St. Pietersburg ontboden aan het hof van de Tsaar van Rusland. Ook daar wilde men dolgraag brandspuiten van hem betrekken. Eveneens deed men het verzoek te willen meewerken aan de oprich ting van een keizerlijke fabriek tot vervaardiging van brandspuiten volgens zijn model in St. Peters- burg (thans Leningrad). Dit ver zoek veroorzaakte in Vlissingen nogal wat onrust onder de bevol king, mede naar aanleiding van een bericht in de Middelburgsche Courant, daarin deed men het vóórkomen of de fabriek te Vlis singen gesloten zou worden en Willem van der Os in Rusland opnieuw zou beginnen. Alras bleek dit niet zo te zijn, waarna een geruststellende recti ficatie in de Middelburgsche Courant van 24-7-1846 volgde. Opgeheven Toch bestaat de zaak niet meer. Was dat bij gebrek aan een op volger? Waarschijnlijker is dit vanwege het feit dat deze spuiten van Van der Os verdrongen zijn door de stoombrandspuit. Hij zélf heeft die vernieuwing in zijn be drijf niet meer tot stand kunnen brengen. Hij is gestorven in 1872. Er waren echter wèl 437 brand spuiten volgens zijn model afge leverd. Eén produkt daarvan, zij het in model, is er nog van over. Het is uit 1855. Het staat nu, als bruikleen van het Stedelijk Mu seum Vlissingen, te pronken in de Brandweerkazerne aan de Van Dishoeckstraat. Daar koesteren commandant W.P. van Leersum en zijn mensen het spuitje als een pasgeboren kindje, trots als ze zijn op dit staaltje techniek van de Vlissingse Brandspuitfabriek W. van der Os. Hoogst Dezelve, daarmee wordt koning Willem II bedoeld. De Landelijke jongerenafdeling van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging brengt het weekeinde door op Walcheren. De jongeren bezoe ken natuurgebied Westhove en de omgeving van Fort Rammekens. Ook zijn er lezingen. De jongeren overnachten op minicamping Poppenkinderenburg. Ook Wal- cherse jongeren (20-30 jaar) kun nen deelnemen. Opgave en in lichtingen: 020-760611 of 020-761173. Voor de laatste keer organiseert het provinciaal Centrum voor Sportopleidingen van de Zeeuwse Sportraad een cursus Algemene Basisopleiding. Informatie: 01180-33024 of 01184-60267. De stichting Filmtheaters Mid delburg. (Meccano en Electro) heeft een filmlijn ingesteld: 01180-33414. Beide filmhuizen zijn namelijk meer dan vroeger afhankelijk geworden van pro longaties in andere theaters. Daardoor kan er geen volledig maandoverzicht meer worden ge geven. In plaats daarvan is er de filmlijn, die de juiste data en tij den geeft van de binnenkort te verwachten films. Ook de regio nale pers blijft de films publice ren. De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) houdt zaterdag 7 septem ber op verschillende plaatsen een open dag. Docenten zijn aanwezig om belangstellenden te informe ren over de inhoud van de cur sussen. Ook worden werkstukken, boeken en materialen getoond, zodat belangstellenden een in druk kunnen krijgen van hetgeen in een cursus kan worden bereikt. De plaatsen waar de open dag (vanaf tien uur) worden gehouden zijn: Middelburg, Zeeuwse Bi bliotheek (tot 16.30), Goes, Lunchcafé Grote Markt (tot 16 uur), Zierikzee. Prinses Juliana- school (tot 16 uur). Oostburg, Den Hoekzak (tot 12 uur) en Axel. Weststraat 65 (tot 14 uur). Het nieuwe cursusaanbod van de ZVU staat in het programma boekje, dat kan worden bekomen in het ZVU-kantoor, Dam 22 in Middelburg (01180-34800). 'Euthanasie in een pluriforme sa menleving' is het thema van een bijeenkomst, die vrijdag 11 okto ber wordt gehouden in het ge bouw van de scholengemeen schap 'Groot Stelle' aan de Berg weg in Goes. De organisatie is in handen van instellingen voor het maatschappelijk activeringswerk in Zeeland: Gereformeerd So ciaal Centrum. Provinciale Dia- konale Commissie van de NH Kerk. stichting Katholiek Maat schappelijk Activeringswerk en Humanitas Zeeland. Er zijn drie inleiders; twee hoogleraren en een jurist van de Nederlandse Vereni ging voor Euthanasie. Daarna vindt een forumdiscussie plaats, onder leiding van Veeres burge meester mevrouw G.W. van Montfrans-Hartman. De thema dag is vooral bedoeld voor artsen, medisch specialisten, pastores, humanistische raadsleden, bes tuurders, etcetera. Inlichtingen: 01180-15353. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne volgende bekend. Aanvraag Eurogas Terminals C.V. te Nieuwdorp heeft bij hen een aanvraag ingediend om vergun ningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uit breiden en wijzigen van een inrichting bestemd voor de op- en overslag van vloeibare gassen onder druk gekoeld (een zgn. gasterminal) door het uitbreiden van de produc ten op de installatie met VCM, uitsluitend voor overslagcapaciteiten. De inrichting is ge legen op een perceel aan de Frankrijkweg 4 te Nieuwdorp, kadastraal bekend ge meente Borsele sectie A, nrs. 577, 580 en 586. en gemeente Vlissingen sectie M, nr. 624. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder en luchtverontreiniging buiten de inrichting De aanvraag, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 29 augustus 1985 tot en met 30 september 1985 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stenge plein 1, Heinkenszand; - in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30- 15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woens dagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 29 augustus 1985 tot en met 30 september 1985 kan tegen voornoemde vergun ningen beroep worden ingesteld bij de Kroon door de aanvrager, de betrokken advi seurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 2122, 2e lid of 28 1 elid onder c van bo vengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 1 oktober 1985 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot schorsing dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening is gedaan. Eventuele beroepschriften moeten wor den gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moeten worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Graven- hage. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden ge richt aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 28 augustus 1985 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 FIOM-Zeeland begint binnenkort met een gespreksgroep voor al leenstaande ouders in Vlissingen. Het is de bedoeling om samen te praten over allerlei zaken waar alleenstaande ouders mee te ma ken hebben. Ook gezelligheid en ontmoeting is belangrijk. Info: 01180-27311. Het sociaal-cultureel werk De Hayman (actief in de vier wijken van Middelburg-Zuid) zoekt vrij willigers die activiteiten voor kin deren, jongeren en volwassenen willen begeleiden. Inlichtingen en opgave: 01180-29004. De stichting Welzijn Ouderen Middelburg heeft weer een groot aantal activiteiten voorbereid. Het programma is: Maandag: 14 uur tafeltennis en sjoelen; dinsdag 10 uur bewegingsles; woensdag: 10 uur zangkoor 'Zang houdt jong'; woensdag; 14 uur stijldansen; donderdag: 14 en 15.15 uur volksdansen en zaterdag: 13.30 uur squaredansen. Verder kan dagelijks worden gebiljart (och tend en middag) en gekaart (mid dag). Minimumleeftijd 55 jaar, maar voor het biljarten 65 jaar. De activiteiten worden gehouden in het Dienstencentrum aan de Schuttershofstraat in Middelburg. Inlichtingen: 01180-27537. Het Activiteitencentrum in het ontmoetingscentrum Dauwen- daele aan de Vrijlandstraat is be doeld voor uitkeringsgerechtig den. Elke dinsdag en donderdag kunnen ze daar contacten leggen of deelnemen aan allerlei cursus sen en activiteiten, waaronder Engels. Spaans, natuurverken ning, tekenen, schilderen, hout- bewerken, volksschilderkunst, yo ga en algemene ontwikkeling. In fo: 01188-1896. Het ZKC (Zeeuws Kunstenaars Centrum) is op zoek naar vrijwil ligers die willen helpen bij de or ganisatie. Opgave en inlichtingen: 01180-11791." I

de Vlissinger | 1985 | | pagina 13