Geen tam-tam en heisa en geen dronkemanspraatjes uit C? het znkentort Ruim 30.000,— aan prijzen in de Grote Nationale Vleeswedstrijd Ê7 Kori V of ONDERNEMERSBORREL: VLISSINGEN MOET SAMENWERKEN 'De waeckende Boey' voor betaalbare maaltijden dat ik bij de Boerenleenbank ging werken, was een bewuste keuze' Woensdag 21 augustus 1985 DE FAAM - DF. VLISSINGER Al resultaten Krachten bundelen 105 jaar Vogelopvang DIRECTEUR L. RIEMERSMA BLIJ MET UITBREIDING RABO Welzijn ouderen Rommel- en pretmarkt Arsenaal Vrijwilligers Grafschennis Eerste mis Zomertrio Bedrijvencontact V akantieactiviteiten Speelweek r Wal te melden? BEL 01180-27651 - Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Vrouwenraad Sport overdag Zestig jaar gehuwd Postkantoor Mariekerke Westkapelle ZIKV Zandstroomcontact Heemkundige kring Schilderen Voetbaltoernooi Koken voor mannen Milieu Tweede kans-markt Goedkoop theater Nagasaki 'De buitenkant van het gezellige eetcafé. Of het nu voor een complete maaltijd, een broodje met koffie of zomaar een pilsje is, de heer en mevrouw De Groot, zorgen er voor dat de bezoekers van het eetcafé 'De waeckende Boey' tevreden zijn. Vrijdag 9 augustus opende het echtpaar De Groot hun eetcafé aan de Stationsstraat 24-26 in Middelburg met een drukbezochte receptie. In enkele weken tijd werd het door hen gekochte pand -een mo numentaal woonhuis- omgeto verd tot een sfeervol eethuis. De Voorzitter J. van Gent (links) en mr. A.J. Sauer van de werkgroep Ondernemend Vlissingen. Ondernemend Vlissingen, dat is een werkgroep van de VOC (Vlis- singse Ondernemers Centrale) gaat de zogenaamde 'onderne- mersborrel' intensiveren. Op dins dag 3 september houdt de werk groep de volgende bijeenkomst in restaurant De Gevangentoren aan de Boulevard te Vlissingen. Aan vang van het treffen tussen onder nemers en mensen die iets met za ken hebben te maken is 17 uur. Als regel is deze spontane lobby om streeks 19 uur afgelopen. De ondernemersborrel is niet be doeld om met veel tam-tam en heisa ondernemers dronken te krijgen. "Eigenlijk is het woord verkeerd gekozen", lacht voorzit ter J. van Gent van de organise rende werkgroep. "Het treffen is niet uitsluitend bedoeld voor on dernemers, ook mensen die zijde lings iets met zaken hebben te maken zijn van harte uitgenodigd. Het gaat er niet om dat de mensen zich op kosten van welke organi satie dan ook vol gooien met drank. Onze werkgroep heeft na melijk helemaal geen geld. De bezoekers moeten elk drankje zelf betalen". Voornaamste doel is -zo ver woordt Van Gent- om mensen uit verschillende disciplines bij elkaar te brengen. "Sommigen zien el kaar uitsluitend tijdens een ver gadering. Weer anderen hebben elkaar nog nooit eerder gezien. Na een ontmoeting blijkt dat er za ken. kunnen worden gedaan. En we hebben wat dit betreft de af gelopen anderhalfjaar dat dit ini tiatief loopt al wat resultaat be reikt". De heer Van Gent somt vervolgens enkele voorbeelden op van zakenlui die van eikaars bes taan niet af wisten en dankzij de ondernemersborrel contracten af sloten of bij elkaar iets bestelden in plaats van bijvoorbeeld buiten Vlissingen of zelfs in een andere provincie. Belangrijk vindt de werkgroep het ook om alle ondernemers op één lijn te houden. En dat gebeurt niet uitsluitend met een ondernemers borrel. Oud-Hema-directeur Van Gent is derhalve voortdurend op pad en hij schuwt het daarbij niet om met sommigen, als ze bijvoor beeld hun presentatie (etalage) wat verwaarlozen een 'hartig woordje' te spreken. Secretaris (notaris) mr. A.J. Sauer over het bundelen van de krach ten: "Het belangrijkste is dat de winkeliers niet uitsluitend aan hun eigen belang denken, maar eerst bekijken of bijvoorbeeld ac ties mogelijkerwijs samen kunnen worden gevoerd. Een voorbe'eld is de Sint Nicolaas loterij, die vorig jaar door zowel de Scheldestraat- als de binnenstadswinkeliers werd gehoudén. We hebben toen ge zien welk enorm succes dit ople vert. Dit jaar kunnen we nog meer loten verkopen". Sauer voegt er aan toe dat het streven is om alle winkeliers in de gemeente hun krachten bundelen. De ondernemersborrel is in de eerste plaats een informeel sa menzijn. Niettemin begint elke bijeenkomst met een thema dat maximaal in tien minuten wordt toegelicht. Op 3 september spreekt J. van Gent over het zo merseizoen en welke resultaten de ondernemers boekten. Verder wordt er in de Gevangentoren een tentoonstelling geopend van de in Goes geboren beeldhouwer Hank Hans uit Rotterdam. Vervolgens kan iedereen op eigen wijze bezig zijn, met anderen praten of zo maar een drankje drinken. "Niets moet maar als er positieve zaken voor Vlissingen uitkomen, is dat aardig meegenomen", filosoferen Van Gent en Sauer eendrachtig. Van 1 september tot en met 31 oktober staan veel slagerijen en vleesverkopende supermarkten in het teken van de Grote Nationale Vleeswedstrijd. Het Voorlichtingsbureau Vlees, de organisator van deze wedstrijd, heeft de handen inéén geslagen met een landelijk bekend Zweeds Woonwarenhuis. Het prijzenpak ket van de wedstrijd bestaat dan ook uit waardebonnen, waarmee de prijswinnaars "een vrije keuze kunnen maken uit een assorti ment keuken-artikelen, dat dit woonwarenhuis uit Zweden voert. In totaal zijn er 250 prijzen te winnen, waarvan de drie hoofd prijzen elk een waarde hebben van niet minder dan 2.500.— De opzet van de wedstrijd is een voudig gehouden, zodat iedereen de kans heeft om één van de prij zen in de wacht te slepen. Het gaat erom te raden welke vleessoorten Vandaag (woensdag 21 augustus) wordt mevrouw Cornelia Labru- jere in Vlissingen 105 jaar. Ze is daarmee de oudste inwoonster van deze gemeente. Mevrouw Labrujere woont in bejaarde noord 'Sonnevanck' aan de Dr. Gallandatstraat in Vlissingen. De heer en mevrouw Westerhout hebben de jarige eergisteren al namens het gemeentebestuur de gelukwensen aangeboden. De Stichting Vogelopvang Wal cheren heeft sinds kort de be schikking over het voormalige openluchttheater Toorenvliedt in Middelburg. Daar is een begin gemaakt met de verbouwing van het oude kleedlokaal. Maar al het geld van de stichting is inmiddels op, zodat het lokaal niet kan wor den afgebouwd. De stichting hoopt daarom op geldelijke steun van de bevolking. Informatie: Poortugaalstraat 7 Oost-Souburg, Van Bossestraat 32 Vlissingen of Nieuwe Vlissingseweg 188 Mid delburg. Gironummer: 5545590 t.n.v. Vogelopvang, Van Bosse straat 32, Vlissingen. Vanaf de eerste dagen dat de uit Friesland afkomstige heer L. Rie- mersma directeur was, (1967) werd er gepraat over nieuwbouw. Maar met het oog op de onzekere toe komst van -vooral- het Geerege- bied, werden die plannen op sterk water gehouden en af en toe te voorschijn gehaald om correcties en/of aanpassingen in te voegen. Directeur Riemersma van de Ra bobank in Middelburg glundert nu als hij een rondleiding houdt en uitleg geeft over het technische vernuft dat in de nieuwbouw is toegepast. Op maandag 7 oktober is evenwel de grote dag. Dan wordt het nieu we gedeelte van het bankgebouw in bedrijf genomen en kunnen de cliënten zowel vanuit het Geere- gebied als vanaf de Langeviele in Middelburg de bankzaken komen plegen. Ruim een maand er na (20 november) krijgt de opening een officieel tintje. Het kantoorgebouw had in z'n nieuwe staat al klaar moeten zijn. De koude koning winter gooide echter roet in het eten; een aantal keren moesten de bouwvakkers, gehinderd door vorstverlet, ver stek laten gaan. Maar bij de Ra bobank let men niet op de nega tieve zaken. Directeur Riemersma en zijn 44 medewerkers bezien vooral het eindpróduct: een gloednieuw kantoor er bij en het oude deel wordt aangepast aan de moderne eisen. Beide gebouwen -zo heeft architect ir. P, Dekker van Rothuizen 't Hooft bedacht, sluiten harmonisch op elkaar aan, zonder afbreuk te doen aan de bestaande monumentale gebou wen alsook aan de hedendaagse bouwkunst. "Er loopt zelfs een oude goot van het oude kantoor door de nieuwbouw. En die wordt niet geverfd", pronkt de zestigja rige bankdirecteur Riemersma. Met de nieuwbouw en het mo derniseren van het oude gedeelte is een bedrag van vier miljoen gulden gemoeid. Bewuste keuze De Rabobank in Middelburg heeft tijdens de periode dat Rie- merma directeur was een bijna revolutionaire groei doorge maakt. Toen hij in 1967 uit het Friese Anjem naar Middelburg kwam, telde de loonstaat nog acht werknemers. Dat is nu meer dan verviervoudigd. Verder zijn er ook bijkantoren in gebruik genomen. Rabofilialen van de sinds 1969 aan de Langeviele opererende moeder (elke Rabo werkt zelf standig) zijn er in St. Laurens, de Oosterscheldestraat, in de Magis- traatwijk en één in Dauwendaele. "Dat ik destijds na de Mulo en een paar jaar werken bij een waterlei dingmaatschappij bij de toenma lige Borenleenbank kwam, was een zeer bewuste keuze", stelt de heer Riemersma vast. Hij legt uit: "De dienstverlenende taak die naar mijn idee bij de Rabo hoog in het vaandel staat, heeft me al tijd enorm aangesproken. We besteden veel aandacht aan op leidingen voor de baliemedewer kers, die trouwens tegenwoordig relatiebeheerder heten, hebben we hernieuwd aangepakt. In de periode van de industriële groei in Zeeland was daar nog wel eens te weinig tijd voor. Er kwamen steeds meer mensen in de omge ving van Middelburg wonen. Daardoor groeide ook ons cliën tenbestand. In 1967 bedroeg het balanstotaal elf twaalf miljoen gulden. Dat is nu meer dan ver tienvoudigd tot plus minus 135 miljoen. Van oorsprong staat de cliënt centraal bij de Rabobank. Dat heeft onder meer te maken met de coöperatieve gedachte: het behartigen van de stoffelijke be langen van de leden. Tegenwoor dig is niet elke rekeninghouder meer lid, maar in principe is dat wel mogelijk". Niet saai Gemeend wordt wel eens dat het beroep Bankbediende een saai vak is. Riemersma is het daar ab- soluut oneens mee. Hij illustreert dit aan de hand van een ervaring op een middelbare school in Middelburg waar hij het werken op een bank uit de doeken deed. Met ingehouden adem hing de jeugd aan zijn lippen en na afloop merkte een schooldecaan op: 'Dat hebben we nooit geweten. We wisten niet dat een bank zo'n be drijf vol leven was. En .de Mid delburgse bankleider voegt er aan toe: "Als er mensen aan de balie komen, moeten die onmiddellijk worden geholpen. Het bureau werk moet dan even wachten. En daarom is het zeker geen saai kantoorbaantje waar het werk om vijf uur blijft liggen tot de volgen de dag. Wat er op de dag aan de balie is behandeld, moet worden verwerkt. Die mensen hebben een enorme verantwoordelijkheid". Exposities Terug naar het gebouw dat er zo prachtig bijstaat en waar het oude deel nog gerenoveerd moet wor den, merkt de heer Riemersma op dat de ruimtes niet uitsluitend voor bankzaken zijn bestemd. Zo is er in de kelder een zeer ruime kamer waar in de toekomst expo sities worden gehouden. Gedacht wordt in de eerste plaats om daar Middelburgse kunstenaars de ge legenheid te geven hun werk te tonen, hetgeen kan worden uitge breid naar beeldende kunstenaars uit heel Zeeland. Verder komt er vanaf de Langeviele een soort passage naar de nieuwbouw die zo royaal is, dat ook daar kunst of andere zaken kunnen worden ge toond. De eerste expositie in de passage staat al vast. Er worden bekroonde foto's getoond van amateurfotografen die hebben deelgenomen aan de wedstrijd die de Rabo uitschreef ter gelegen heid van de nieuwbouw. *L. Riemersma De Stichting Welzijn Ouderen in Middelburg begint in september weer met oude en nieuwe activi teiten. Sjoelen en tafeltennissen: maandag 14 uur; bewegingsles: dinsdag 10 uur; zangkoor woens dag 10 uur; volksdansen: donder dag 14 en 15.15 uur; squaredan- sen: zaterdag 13.30 uur; stijldan sen: woensdag 14 uur. Minimum leeftijd 50 jaar (biljarten 65 jaar). Plaats: Dienstencentrum, Schut tershofstraat IA in Middelburg. Informatie: 01180-27537. Meer dan veertig kraampjes staan opgesteld tijdens de open dag, rommel- en pretmarkt van de Vlissingse ruitersportvereniging De Scheldestad. Het gebeuren speelt zich zaterdag 7 september vanaf 10 uur af op het vereni gingsterrein aan de Gerbrandy- straat 180 in Vlissingen. De op brengst is bestemd voor het af bouwen van de nieuwe binnen- manege. De demonstraties door ruiters en hun paarden ontbreken evenmin. Onder meer rijden twintig ruiters tegelijk allerlei fi guren. Inlichtingen: 01l84-f»"7 iss De gemeente Vlissingen probeert opnieuw het Arsenaal aan te ko pen. Nadat eerdere pogingen om financiële redenen waren mislukt, is nu een nieuw ontwerp-akkoord tussen het rijk en de gemeente uit de bus gekomen. Dit houdt in, dat Vlissingen bijna vier ton minder hoeft te betalen dan aanvankelijk was overeengekomen. Zoals be kend wil Vlissingen in het Arse naal een multifunctionele ruimte onderbrengen. De gemeenteraad zal zich binnenkort over de kwes tie buigen. Buurthuis De Paraplu in Vlissin- gen-Paauwenburg zoekt vrijwilli gers voor het nieuwe seizoen. In formatie: 01184-65453. B en w van Westkapelle doen een beroep op ouders om hun kinde ren niet meer met crossfietsen te laten rijden op de begraafplaats in Westkapelle. Daarbij zijn regel matig kettingen van grafmonu menten vernield. De oud-Middelburger Peter Daalhuizen draagt zondag 25 au gustus zijn eerste plechtige heilige mis op in de Rooms-katholieke Petrus en Pauluskerk in Middel burg. Peter Daalhuizen is onlangs in Brazilië tot priester gewijd. De mis begint om 10 uur. Recreatiecentrum De Schotsman in Kamperland is zaterdag 31 au gustus opnieuw het toneel voor het Zomertrio. Dat is de naam van een kwart- en een achtste thriath- lon. Bij de kwart-triathlon zwem men de deelnemers 1000 meter, fietsen ze 44 kilometer en lopen ze 10, 15 kilometer. Bij de achtste- triathlon zijn de afstanden: 600 meter zwemmen. 22 kilometer fietsen en 6 kilometer lopen. Aanmelden tussen 8.30 en 10.30 uur op 'De Schotsman'. De orga nisatie is in handen van Zeeland Sport, de stichting Triathlon Ne derland en elf andere organisaties. Vele honderden bedrijven, instel lingen en gemeenten zijn verte genwoordigd tijdens de bedrij- vencontactdagen, die dinsdag 22 en woensdag 23 oktober onder de naam 'Contacta '85' in de Zee landhallen in Goes worden ge houden. Doel van de manifestatie is het leggen van contacten en het uitdiepen van bestaande zakenre laties. Informatie: 01803-14662. Buurthuis De Paraplu in Vlissin gen heeft de volgende vakantie activiteiten voor jongeren in pet to: Donderdag 22 augustus: 13.30 badminton en squash; 21.00 dropping; Vrijdag 23 augustus: 19.30 kampvuur en barbecue. Za terdag 24 augustus: 20 uur disco en discjockeywedstrijd. Opgave vooraf is nodig. Info: 01184-65453. Kinderen tot 12 jaar kunnen toten met vrijdag 23 augustus nog deel nemen aan de speelweek, die wordt gehouden in de Speeltuin Lammerenburgh aan de Koude- kerkseweg in Vlissingen. Onder meer staat een bezoek aan Nep- tunus op het programma. Ook is er een kinderplaybackshow. Een disco en barbecue sluiten het feest af. De speeltuin is geopend van 9 tot 16 uur. Een greep uit onze voordelige parketprijslijst. Nu of nooit: eiken lamel zonder noest 59,00 m2 eiken lamel met noest 49,00 m2 kastanje lamel 49,00 m2 merbau massief 1 0 mm45,00 m2 zeeden massief 23 mm49,00 m2 eiken parket massief 23 mm59,00 m2 eiken blokparket 8 mm 19,50 m2 kant en klaar gelegd parket: eiken massieve stroken A z noest 89,00 m2 eiken massieve stroken A met noest 79,00 m2 In kurkparket hebben wij voor u o.a.: kurkschorstegel-grove schorstegel-kurkgraniettegel-middelfijne kurkschors-gemèleerde bruine tegel-kurkparket smirna-tegelreliëf- en kurkparket sagaro Al deze soorten incl. lijm en lak maar32,50 m2 Bovendien deze week 10% korting op alle kurkparket!! Ook vele soorten witte kurkparket. Grote sortering kurk en parket te bezichtigen in onze showroom. Door gezamenlijke inkoop kunnen wij tegen scherpe prijzen leveren. Wilt u voor parket even een afspraak maken, bij: KURK- EN PARKETMAATSCHAPPIJ Fr. v. Waesberghestraat 56. Hulst, tel. 01140-13312 (zondags geopend). DE BOOMSCHORS Lange Vorststraat 43. tel. 01 100-32005, Goes. op de wedstrijdkaart zijn afge beeld. Daarnaast wordt gevraagd een zin zo origineel mogelijk aan te vullen. De wedstrijdkaart is verkrijgbaar bij slagerijen en supermarkten, die herkenbaar zijn aan de "Grote Vleeswedstrijd"-poster. Inzenden van de kaart kan tot 15 november, alle prijswinnaars krijgen eind november of begin december persoonlijk bericht. familie De Groot komt uit Am sterdam maar zag het daar niet meer zo zitten. Mevrouw De Groot -zij bezit de horecaerva- ring- deed haar schoonheidssalon van de hand en de heer De Groot (47) gaf zijn duikerscarriëre op. Samen met hun twee zoons -elf en vijftien jaar- probeert het echt paar De Groot in de Zeeuwse hoofdstad een nieuw bestaan op te bouwen. "We willen tegen be taalbare prijzen en in een sfeer volle entourage goede maaltijden serveren", betoogde de heer des huizes, die evenals zijn echtgenote bijzonder gemotiveerd zijn taak als gastheer opneemt. In 'De Waeckende Boey' - de naam van het schip van de ont dekker van Australië (kapitein Lehman) - is een ronde bar ge plaatst en kunnen vijftig gasten een plaatsje vinden aan de tafelt jes. Een ouderwetse schoorsteen en een plattebuiskachel moeten er voor zorgen dat de klanten zich echt 'thuisvoelen', aldus de uitba ters. Ook kaarslicht en stemmige achtergrondmuziek moeten daar toe bijdragen. 'De waeckende Boey' is iedere dag geopend van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. De stichting Middelburgse Vrou wenraad begint in oktober met een cursus vergader- en discussie techniek. Docent is de heer J.D. Cozijnsen. Inlichtingen: 01180-13207 of 01180-26121. De badmintonclub Astroïden in Oost-Souburg stelt belangstellen den in de gelegenheid om ook overdag te sporten. Die mogelijk heid doet zich vanaf vrijdag 6 september tussen 10.30 en 12 uur voor in de sporthal Souburg aan het Koopmansvoetpad. De As troïden gaan overigens door met de wekelijkse avondtrainingen voor competitiespelers en re creanten. Inlichtingen: 01184-70762. De heer en mevrouw Berendsen- Meulmeester in Vlissingen zijn woensdag 28 augustus 60 jaar ge trouwd. Burgemeester drs. Th. Westerhout en zijn echtgenote fe liciteren het paar om 10 uur in hun woning aan de Gerbrandystraat 154. De gemeente Arnemuiden wil een stuk grond aan de Korenbloem laan verkopen aan de PTT. die er een postkantoor wil bouwen. De gemeenteraad behandelt dit voorstel in zijn vergadering, die maandag 26 augustus om 19.30 uur begint in het gemeentehuis van Arnemuiden. De gemeenteraad van Mariekerke vergadert dinsdag 27 augustus. Dan moet het bestemmingsplan Loodhol worden vastgesteld. Ook wordt het voorstel om onroerend goed te laten hertaxeren behan deld. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Meliskerke. De raad van de gemeente West kapelle komt woensdag 28 augus tus in vergadering bijeen. Dan buigen de raadsleden zich over de bestemming van de winst van de Stichting Economische Ontwik keling Zeeland (SEOZ). Ook in Westkapelle moet het onroerend goed opnieuw worden getaxeerd, tenslotte bepaalt de raad waaf in Westkapelle de komende jaren woningen mogen worden ge bouwd en hoeveel. De raadsver gadering wordt gehouden in hel gemeentehuis van Westkapelle en begint om 20 uur. Het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming (ZIKV) in Mid delburg heeft het cursusprogram ma voor het komend seizoen ge presenteerd. De cursussen worden gehouden in Hulst, Middelburg. Oostburg. Aardenburg en Ter- neuzen. De 'Kursuskrant' is aan te vragen bij het ZIKV, Kuiper spoort 21 in Middelburg, telefoon 01180-34711. De vrouwencontactgroep voor de Stromenwijk en 't Zand, Zand stroomcontact genaamd, opent het nieuwe seizoen op woensdag 28 augustus. De dames komen om 9.30 uur bijeen in 'De Vergulde Baars' aan de Baarsjesstraat in Middelburg. Centraal deze keer staat het maken van afspraken voor clubs en cursussen. De mo gelijkheden zijn: Volksdansen, gymnastiek. Engels, tekenen, schilderen, naaien, handwerken en bloemschikken. Info: 01180-14904. De heer C. Klap uit Aagtekerke leidt de jaarlijkse dorpswandeling van de Heemkundige Kring Wal cheren. Het gezelschap bezoekt zaterdag 24 augustus Aagtekerke. De tocht begint om 10 uur bij de kerk. Iedereen kan er aan deelne men. Zeventien jonge schilders uit Vlaanderen en Zeeland nemen deel aan een tentoonstelling, die binnenkort in Middelburg te zien is. De expositie gaat vervolgens naar Amsterdam, Deinze, Oos tende en West-Duitsland. 'Drie keer schilderen' is de titel van de expositie, die is samengesteld in het kader van een actief cultureel uitwisselingsbeleid tussen de pro vinciale besturen van Oost- Vlaanderen. West-Vlaanderen en Zeeland. De werken hangen van 13 september tot en met 6 oktober in de Vleeshal aan de Markt, in het Zeeuws Museum aan de Ab dijplein en in het gebouw van de SBK aan de Kuiperspoort in Middelburg. Inlichtingen: 01180-33024. De afdeling zaterdagvoetbal van de VV Middelburg heeft een toernooi georganiseerd, waaraan naast Middelburg - zaterdag ook Flakkee uit Middelharnis, 's-Heer Arendskerke en Aardenburg deelnemen. Het toernooi begint zaterdag 24 augustus om 11 uur op het sportcomplex Nadorst aan de Nadorstweg/Nassaulaan in Middelburg. Maximaal twaalf mannen van 60 jaar en ouder kunnen deelnemen aan de cursus 'koken voor man nen', die op 7 oktober begint in de ZLM-school in Oostkapelle. In lichtingen: 01187-1514 of 01188- 2598. De provinciale raad voor het mi lieu vergadert vrijdag 23 augustus om 9.30 uur in de provinciale griffie in Middelburg. Het gaat daarbij vooral om de aanpak van bodemverontreiniging. Opnieuw wil het Regionaal Edu catief Centrum Walcheren men sen informeren over mogelijkhe den op het gebied van de volwas seneneducatie. Dat gebeurt met een 'tweede kans-markt', die za terdag 24 augustus aan de Lange Zelke in Vlissingen en zaterdag 31 augustus bij de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg worden ge houden. De markten zijn toegan kelijk tussen 10 en 17 uur. De eerste 1500 Zeeuwse jongeren, die een cultureel Jongeren Pas poort (CJP) kopen, krijgen twee waardebonnen met in totaal tien gulden. Daarmee halen ze de aanschafprijs van het CJP (9,50 gulden) er in één keer uit. Met de bonnen krijgen ze korting op de toch al lage entreeprijzen. Deze korting is een geste van het pro vinciaal bestuur en de werkgroep Jongerenjaar van de Zeeuwse Culturele Raad. Info: 01180-15256. Wethouder M. Vinke brengt don derdag 22 augustus verslag uit van zijn reis naar Japan. Daar woonde hij de eerste wereldconferentie voor burgemeesters bij, die in het teken stond van het streven naar wereldwijde vrede. De bijeen komst begint om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aart de Kousteensedijk in Middelburg Onder meer wordt de film 'Hiros hima and Nagasaki, the harvest of nuclear war' vertoond. Informa tie: 01180-33382.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7