Inkomsten van de provincie PO/INCE; ZEELAND OPHEFFINGSUITVERKOOP EXTRA: HONDERDEN PAREN UIT ANDERE FILIALEN OP IS OP! i Adverteren doet verkopen aanvragen hoechst Bezwaarden gehoord GEZONDHEIDSSANDALEN ALLE ZOMERSCHOENEN Nu 22,50 ALLES VAN BLENZO Nu 15,- ALLE HERENSCHOENEN Nu 35,- LINNEN SANDALEN Nu 10,- ALLE TRIMSCHOENEN Nu 20,- HEREN SANDALEN Nu 35,- KINDERSCHOENEN Nu 35,- Groeten uit Vlissingen Badstrand 1911 Woensdag 14 augustus 1985 IX BKKOKP Bestemmingsplannen COM MI SSI KS Milieu Ruimtelijke ordening DE FAAM - DE VLISSINGER De belangrijkste inkomstenbron van de provincie is de uit- Geld VOOr emancipatie kering van het rijk uit het provinciefonds. Volgens de begro ting van de provincie Zeeland kan volgend jaar op ruim 57,5 miljoen worden gerekend. Provinciefonds Profijtbeginsel Opcenten Rijksbijdragen provinciale griffie Vakantiesprokkel:' HALVE PRIJS HALVE PRIJS HALVE PRIJS ALLES HALVE PRIJS Vlissingen, Walstraat 64 HALVE PRIJS HALVE PRIJS 70,- HALVE PRIJS Molen van Zoutelande in de luwte van nieuwbouw woningen? De AROB-commissie uit gedepu teerde staten hoort dinsdag 20 augustus, 10.00 uur, vier inwo ners van Koudekerke die bezwaar hebben tegen de bouw van twee vrijstaande woningen aan de Kei weg in Koudekerke. Het dagelijks bestuur van de provincie heeft in het voorjaar verklaringen van geen bezwaar verleend aan het gemeentebestuur van Valkenisse, waardoor de bouw mogelijk werd. De vier Koudekerkenaren vragen herziening van die beslissing. De tweede kamer uit gedeputeer de staten houdt op 20 augustus tweemaal zitting: om 10.30 en om 11.20 uur. Aan de orde zijn beroepschriften van twee Vlissin- gers tegen een besluit van hun gemeentebestuur over algemene bijstand. Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De hoorcommissie bestemmings plannen behandelt vrijdag 23 au gustus vijf bezwaarschriften tégen drie gemeentelijke bestem mingsplannen. Tegen het bestemmingsplan Majoorwerf van de gemeente Valkenisse zijn drie bezwaar schriften ingediend. Het plan heeft betrekking op de kern Zoutelande. De heer P. Janse uit Zoutelande maakt bezwaar tegen een voet pad naast zijn huis en tegen be- drijfsbebouwing erachter. Zijn dorpsgenoot P. Zoon vindt, dat uitvoering van het hele plan de leefbaarheid van Zoutelande aantast. De vereniging Hollandsche Mo len in Amsterdam vindt, dat nieuwbouw te dicht bij de mo len moet verrijzen. Gevreesd wordt, dat de huizen te veel De statencommissie voor milieu hygiëne vergadert donderdag 22 augustus 14.00 uur. Besproken worden het bodemsa neringsprogramma voor 1 986 en de eventuele vestiging van een opslaggebouw voor radioactief afval in het Sloegebied. De statencommissie voor ruimte lijke ordening houdt op vrijdag 23 augustus vergadering. Begonnen wordt om 9.30 uur. Op de agenda staan de nota to taalvisie Deltawateren, een op slaggebouw voor radioactief afval in het Sloegebied, de verdeling van bijna vier ton die nog resteert van een extra krediet van 1 mil joen voor stads- en dorpsvernieu wing en de nota beleidsvoorne mens volkshuisvesting. Over het opslaggebouw voor radioactief afval is een notitie beschikbaar van de Provinciale Planologische Dienst. Het in dustriegebied in Vlissingen- Oost is een van de mogelijke vestingingsplaatsen en de (lan delijke) commissie-Geertsema heeft kenbaar gemaakt, dat het voor de opslag goed geschikt zou zijn. De nota beleidsvoornemens volkshuisvesting moet de plaats gaan innemen van de nota be- woningspatroon Zeeland. Sa men met het streekplan geeft de nieuwe nota aan hoe de wo ningbouw over de provincie verdeeld moet worden. De commissievergaderingen zijn openbaar en zij worden gehouden in het provinciehuis. Sint Pieter straat 42 Middelburg. De bijeen komsten beginnen met spreek recht voor het publiek. TEUWS wind voor de molen wegnemen. De drie bezwaarden kunnen om half twee hun zegje doen. Auto- en touringcarbedrijf firma de Muynck uit Borssele heeft een bezwaarschrift ingediend tegen» het bestemmingsplan Beschermd Dorpsgezicht Borssele van de ge meente Borsele. Het bedrijf vindt, dat het door de bestemming belemmerd wordt in de bedrijfsuitoefening. De zitting begint om 14.00 uur. De laatste hoorzitting is om half drie 's middags en heeft het be stemmingsplan Camping Olmen- veld van de gemeente Veere tot onderwerp. De heer en mevrouw M.C. Mol hebben bezwaar ge maakt tegen uitbreiding van de camping Olmenveld in Seroos- kerke. Zij vrezen overlast van de camping en storing in hun woon genot. Behalve de bezwaarden zijn ook de gemeentebesturen van Borse le, Valkenisse en Veere in de ge legenheid hun mening te geven. De hoorcommissie bestemmings plannen adviseert het dagelijks bestuur van de provincie over een beslissing op de bezwaarschrif ten. Alle drie de zittingen zijn in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42 Middelburg. Zij zijn voor iedereen toegankelijk. Voor alle provincies gezamenlijk is ƒ978,5 miljoen beschikbaar. Dit blijkt uit de geleidebrief bij de begroting van inkomsten en uit gaven van de provincie Zeeland voor 1 986. De begroting is vorige week gepresenteerd. Het provinciefonds wordt gevoed uit een aantal rijksbelastingen en vervolgens over de provincies verdeeld. Alle provincies krijgen hetzelfde basisbedrag en de hoogte van de totale uitkering wordt mee bepaald door het aan tal inwoners per provincie, de op pervlakte land en binnenwater en de lengte van de vaarwegen. Zoals gezegd komt dat voor Zee land op ruim 57,5 miljoen. Het dagelijks bestuur van de provincie schrijft in de aanbie dingsbrief bij de begroting, dat het rijk de afgelopen jaren flink op de provinciale uitkering heeft gekort om de eigen finan ciën rond te kunnen krijgen. Waren die kortingen achterwe ge gebleven, dan zou de uitke ring voor 1986 12,5 procent hoger zijn geweest. Als het rijk op zijn eigen uitgaven net zo had gekort zou de situatie er anders uitzien, aldus gedepu teerde staten. "Echter, de taak stellingen die de centrale over heid aan de lagere overheden heeft opgelegd, worden door de centrale overheid zelf in het ge heel niet gehaald". Het rijk vindt, dat de provincies voor verleende diensten aan de bevolking een kostendekkende vergoeding moeten vragen: het profijtbeginsel. Om die gedachte kracht bij te zetten, is in totaal 33 miljoen gekort op het pro vinciefonds. De korting voor 1 986 komt op 1 5 miljoen. Alle provincies gezamenlijk ontvan gen per jaar aan vergoedingen (leges) 38 miljoen. Als het profijtbeginsel zonder enige restrictie zou worden toe gepast, zouden de provincies hun tarieven voor vergunnin gen, paspoorten, rijbewijzen en dergelijke met 90 procent moe ten verhogen. Gedeputeerde staten zeggen daarover, dat zo'n inhaalmanoeuvre, zelfs in fasen, absurd is. Dit geldt zeker als wordt bedacht dat menigeen met minder inkomsten dan en kele jaren terug moet zien rond te komen. Overigens constate ren zij, dat het rijk zelf ook niet bij machte is het profijtbeginsel volledig toe te passen. Een andere inkomstenbron van de. provincie is de heffing van op centen op de motorrijtuigenbe lasting. Deze belasting wordt door het rijk geheven, maar de provin cies mogen op het bedrag een provinciale heffing leggen. Welk percentage de provincies volgend jaar mogen hanteren is nog niet bekend, maar aangenomen wordt dat dat op rond de 27,5 komt te liggen. De provincie Zeeland vol staat met 18 opcenten (een op- cent is gelijk aan een procent). De inkomsten die op deze manier worden verworven komen op Voor emancipatie-activiteiten die nog in 1985 hun beslag krijgen, kan voor 15 september een subsidie-aanvraag worden ingediend. Voor dit jaar is al 55.000,— aan subsidie voor emancipatoi re activiteiten toegezegd. Het bedrag bestaat uit 35.000,— rijksgeld en ƒ20.000,— van de provincie. Het is inmiddels goed gebruik geworden, dat een tweede ronde van subsidieaan vragen wordt opengesteld. Nu echter het hele budget van 1985 al is uitgegeven, vragen gedeputeerde staten aan pro vinciale staten tien mille extra. Ook voor 1986 staat weer een goede halve ton op de begroting voor emancipatie. Subsidie-aan vragen voor deze pot kunnen tot 1 november worden ingediend bij de provincie. Voor beide subsidieronden gel den de voorwaarden, dat de acti viteiten rolpatroondoorbrekend moeten zijn, de achterstand van vrouwen in het maatschappelijk leven verkleinen of wegnemen dan wel met de activiteiten een betere taakverdeling van mannen en vrouwen binnen- en buitens huis wordt bereikt. Andere bedin- ƒ4.618.000, De heffing is gelijktijdig met de rijksbelasting en wordt via dezelfde aanslag be taald. Het provinciale aandeel wordt met het rijk verrekend. De provincie krijgt op allerlei be leidsterreinen aparte uitkeringen van het rijk. Zo wordt bijdrage volgens de Wet uitkeringen wegen geraamd op ruim 38 miljoen. Verder zijn er uitkeringen voor onder meerkunst- uitingen (zeven ton), voor werk zaamheden volgens enkele ge zondheidswetten (ruim vier ton), stads- en dorpsvernieuwing (ruim 8,3 miljoen), voor voorwaarden scheppend beleid (werkgelegen heid via overheidsprojecten als ontsluitingg van industriegebie den; het bedrag is nog niet be kend) en voor milieuzaken, zoals bodemsanering (ruim 2,5 mil joen), luchtverontreiniging (ruim 1,5 miljoen) en geluidshinder (een goed half miljoen). De provinciale begroting wordt in november vastgesteld. gen zijn, dat de activiteit van bovenplaatselijk belang moet zijn (minimaal in vier gemeenten), dat voor de activiteiten geen andere subsidiebronnen voorhanden zijn en dat de organisatie wordt ge voerd door een instelling, groep of vereniging. Het is overigens niet nodig, dat de instelling een rechtspersoon is. In de aanvragen moet duidelijk worden vermeld om welke acti viteiten het gaat, welke kosten ermee zijn gemoeid en voor welke mensen de activiteiten zijn bedoeld. Met dit laatste wil niet gezegd zijn, dat eem lijst van deelnemers moet worden ingeleverd, maar dat het bij voorbeeld gaat om een meiden groep of een afdeling van de Nederlandse bond van Platte landsvrouwen. De aanvragen moeten worden ingediend bij gedeputeerde sta ten van Zeeland Sint Pieter straat 42, 4331 EW Middel burg. Aanvraagformulieren kunnen worden besteld bij de secretaris van de provinciale emancipatiecommissie, me vrouw M. van Putten, provin ciehuis, telefoon 01180.31429. Ook de subsidievoorwaarden, vermeld in een brochure, kun nen bij mevrouw Van Putten worden aangevraagd. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie; bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Hoechst Holland N V. te Vlissingen heeft bij hen op 5 juli 1985 een aanvraag om ver gunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 526, 559, 576 en 609. Het bétreft de tussenopslag van calcinaat afkomstig uit de ontzinkingsinstallatie. De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 15 augustus 1985 tot en met 16 september 1985 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30- 15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woens dagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Mid delburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de gevraagde vergunning en wel tot en met 16 september 1985. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan eventueel een verzoek wor den ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tevens is op 5 juli 1985 op grond van de Kernenergiewet vergunning gevraagd aan de Ministers van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en van Sociale Zaken en Werkgelegenheid voor het voorhanden hebben, toepassen en zich ontdoen van radioactieve stoffen. Voor deze aanvraag wordt dezelfde procedure als hierboven omschreven toegepast. Deze aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen, behalve op bovengenoemde plaatsen, ter inzage op het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer, directie Stralenbescherming, dr. Van der Stamstraat 2 te Leidschendam (gebouw A, kamer 613) op werkdagen van 9-12 en van 14-17 uur. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij de directie Stralenbescherming van bovengenoemd ministerie (tel.: 070-209367, tst 2623). Gemotiveerde bezwaren tegen deze aanvraag kunnen tot en met 16 september 1985 schriftelijk worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Mi nisters van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en van Sociale Za ken en Werkgelegenheid, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Mondelinge bezwaren tegen beide aanvragen kunnen worden ingediend tijdens de openbare zitting in het gemeentehuis van Vlissingen op 4 september 1985, om 19.00 uur. Hierbij wordt gelegenheid geboden over de aanvragen van gedachten te wisselen. Middelburg^ 14 augustus 1985. sint pieterstraat 42, postbus 60014330 la middelburg, tel. 01180 31011 il 1 li ook met wreefband halve prijs. (foto Gem. archiefdienst Tot 24 augustus houden de gemeente-archivarissen vakantie. Daarna gaan ze weer uitgerust verder met de inmiddels zeer pop ulaire rubriek 'archiefsprokkels', ofwel Walcheren toen.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 9