at C? het zakenhart AAP, NOOT, MIES... Schoolfoto uit de oude doos Verzeeuwst Tros-programma met toetje in Vlissingen 'Persoonlijk contact wordt enorm op prijs gesteld' OPNAME TE GAST BIJ HERMAN EMMINK' DRIE MARINESCHEPEN IN VEERE IN KADER VAN VLAGVERTOON REIS Woensdag 7 augustus 1985 DE FAAM-DE VLISSINGER BEP HUIJBREGTSE, FILIAALHOUDSTER AMROBAIMK Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Tweede kansmarkt V rouw en werk Triathlon De schakel Stijldansen Schaken voor iedereen Badlift Vijvervreugd Jehova's Snuffelen De Brug Ringrijden Poppentheater Rammenkenshoek De Schuur Nuttig handwerk Geveltjesweek Disco de Piek M'n makkers. Raad Domburg. Bedreigend likeurtje Financiën Veere De 126ste Midzomeravond buffet Aap, noot mies Mevrouw L. Bos- Verboom zond ons deze foto van de Grote Markt School in Vlis- singen. De inzendster woont zelf momenteel aan de Schutterij straat 125 in Vlissingen. Ze noemt ons de volgende namen van de leerlingen van klas 3 en 4 in die school. Het jaartal weet mevrouw Bos niet, althans het wordt niet vermeld. 3e en 4e klas. Annie Bernard, Rietje Kramp, Lientje Buurma, Nelly Zwemer, Antoinie Jansen, Jola Iseboud, Carolien Fliers, Mientje Gebraad, Leentje v. Belzen? Leentje Bakker, Willy Maas, Jopie Genter, Daan v. Enenaam. Ties Verboom, Bram Telleman, J. v. Sorge Bos, Piet Noels, Piet Schot, Annie Sugers, Jopie Smit, W. de Kok, Ko Muntjeswerf, P. v. Planke, Isak Roelse, v. Oorschot, Jaapje Meul- meester. Leentje Vertoom (de in zendster) Janna Fliers, Beppie Warman. Jopie Dekker, Sofie v. Riet, Mien Verplanken, Adrie Trompe, Jaap Verburg, Daan Koolwijk? Lenaerts? Ko Goed- bloed Frans Hendriks Onderwij zers: de heer Hoste, de heer Brugman. Deze foto is niet te bestellen. Als een duizendpoot verricht ze diensten aan de cliënten. "Maar", zo benadrukt ze, "ik kan altijd te rugvallen op specialisten van de bank op de Markt. Als ik ergens onzeker over ben, schroom ik het niet om de telefoon te pakken. Doe je namelijk iets fout, dan kun je een cliënt verliezen. En dat is niet de bedoeling". En de vrouw die vaak in de publiciteit is van wege haar werk voor de korfbal vereniging Swift (ze was ook nog enkele jaren verzorgster van het nationale jeugdteam) beklem toont: "Behalve voor reizen kun nen de mensen hier voor alle bankzaken terecht". Verschil Bep Huijbregtse heeft gemerkt dat er qua benadering van de bankklanten een groot verschil bestaat tussen een grote (Markt) en een kleine geldwinkel. "Het is hier allemaal veel persoonlijker. We kunnen meer tijd vrij maken voor de cliënten. Op de Markt is het vooral in de zomermaanden enorm druk. Hoewel we als Am- robank steeds proberen de klan- Monteny is, na veertien jaar uit de showwereld te zijn geweest enkele maanden geleden weer begonnen met zingen. De voormalige zan geres van de Lazy River Six brengt een repertoire van ever greens, disco en het populaire genre. Tijdens het buffet kan gra tis gebruik gemaakt worden van de faciliteiten in Piccard, zoals Herman Emmink zwembad, sauna, whirlpool en zonnebanken. Kaarten voor zowel het radiopro gramma (gratis) als voor het Mid- zomderavond buffet zijn te ver krijgen bij hotel-restaurant Pic card. Voor de derde achtereenvolgende keer houdt het Regionaal Educa tief Centrum Walcheren (REC) een tweede kansmarkt. Het doel is mensen te informeren over de mogelijkheden die het onderwijs biedt voor volwassenen. Zowel in Middelburg als in Vlissingen vindt er een dergelijke markt plaats. Zaterdag 24 augustus is Vlissingen het centrum van de in formatievoorziening (terrein Lan ge Zelke) en zaterdag 31 augustus geeft het REC informatie in Mid delburg nabij de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk. Beide informatiedagen worden gehouden tussen 10 en 17 uur. Staatssecretaris mr. A. Kappeijne van de Coppello opent op don derdag 5 september het experi mentele project 'vrouw en werk'. De coördinatoren van het project, Irma Bogers en Antonie de Beau- mont-Ausems, houden kantoor in het pand aan de Nieuwstraat, waar ook de Stichting Vrouwene mancipatie Zeeland is gehuisvest. Na de opening op 5 september is er een foto-expositie van de Eva Besnyö die de titel draagt 'vrou wen in mannen-beroepen'. Vrouw en Werk in Zeeland wil zich voornamelijk inzetten om de achterstand van de vrouw op de arbeidsmarkt weg te werken. Op en rond het recreatiecentrum de Schotsman in Kamperland wordt op zaterdag 31 augustus voor de vierde keer een triathlon gehouden. Er wordt een kwart- en een achtste triathlon afgewerkt met de onderdelen zwemmen, Fietsen en lopen. De kwart-triath- lon begint om 10.30 uur en de achtste een uur later. De kwart- triathlon deelnemers hebben één kilometer te zwemmen, 44 kilo meter te fietsen en 10,15 kilometer hard te kopen. Deelnemers aan de achtste triathlon lopen 6 kilome ter, fietsen 22 kilometer en zwem men zeshonderd meter. Onder de kop 'Van scheepswerf via industrieterrein tot woonge bied, een historische terugblik' meldt het personeelsblad van de Vitrite in Middelburg het relaas van het terrein aan de rand van de stad, dat binnenkort wordt verla ten. Het blad, met de naam De Schakel, laat zijn lezers verder kijken in de toekomst: delen van de nieuwe fabriek op het indus trieterrein zoals de mengkamer, naast het vele nieuws over perso nen in de onderneming. Liefhebbers van de tango. Engelse wals, foxtrot, cha-cha-cha of alle andere danssoorten die maar zijn te bedenken, kunnen op zaterdag 10 augustus terecht bij Dans school De Jong aan de Oude Markt in Vlissingen. Er is levende muziek. Aanvang 20.45 uur. De Ceremoniemeesters, de even ementencommissie van de Mid delburgse VVV, houdt in samen werking met de Schaakvereniging Middelburg een schaakdag op za terdag 10 augustus tussen 11 en ongeveer 17 uur op het plein met de gele steentjes voor het stadhuis in de Zeeuwse hoofdstad. Er zijn deze dag demonstratiepartijen piet een openluchtschaakspel, schaken tegen de computer en snelschaken tussen leden van de schaakvereniging en voorbijgan gers. M.L. Almekinders, algemeen di recteur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ), stelt vrijdag 9 augustus om 14 uur bij het zwembad van "Vijver vreugd" in Middelburg een nieu we badlift in gebruik. Dat gebeurt met enig officieel vertoon, omdat het hier gaat om een geschenk in het kader van het vorig jaar ge vierde 35-jarig jubileum van de SVRZ. Een lange levertijd is er onder meer debet aan dat de overdracht pas nu kan plaatsvin den. De lift dient om gehandicap te bewoners van de zwakzinnige ninrichting op een gemakkelijke wijze in het water te kunnen brengen. Na afloop van de offi ciële handeling, waarbij ook het "duik team" van de instelling een inbreng heeft, wordt een zwemin- stuif gehouden. Hieraan kunnen alle bewoners van "Vijvervreugd" deelnemen. Ruim zevenhonderd Jehova's Getuigen uit Zeeland zijn tussen 8 en 11 augustus in Utrecht waar een internationaal congres wordt gehouden. De geloofsbroeders en zusters zijn daar met zo'n veertig duizend anderen bij elkaar. Vol gens de organisatie zijn er uit elf landen afvaardigingen gestuurd. De naam van het congres luidt: 'rechtschapenheidbewaarders'. Koopjesjagers kunnen op zater dag 10 augustus weer terecht op de boulevard in Vlissingen, waar in de nabijheid van de zeevaart school weer een snuffelmarkt wordt gehouden. Zoals bekend is daar weer van alles te koop. En... zo zegt de organisatie, verrassin gen zijn troef tijdens deze snuffel- markten. De markt is er tussen 14 en 21 uur. Voor de organisatie te kent het evenementenbureau Zuid-West-Nederland. In het personeelsblad van de nv PZEM beschouwt de schepper van het kunstwerk voor het gloednieuwe PZEM-gebouw in Middelburg, de Vlissinger Her man Bisschop, dat beeld als een van zijn mooiste werken. Ook Anneke Ruimschotel wordt in de zomeruitgave aan de tand ge voeld. Zij leverde een touwplas- tiek aan de nieuwbouw. Verder gaat de redactie van de Brug in op de nieuwe verkeerslichten in de Middelburgse stationstraat en de stationsbrug, die het verkeer in de Zeeuwse hoofdstad 'in goede ba nen moeten leiden' en is er een uitvoerig verslag opgenomen van de interprovinciale sportdagen. De Zeeuwse ringrijdersvereniging is op zaterdag 10 augustus actief in Ritthem. Ko Kemeling is op zaterdag 10 augustus actief in de Vlissingse binnenstad met zijn poppen. Ke meling is daar tussen 13.30 en 16.30 uur op uitnodiging van de Vereniging Winkelcentrum Vlis singen. Op dinsdagavond 13 augustus kunnen wandelliefhebbers terecht op Rammekenshoek. Onder lei ding van gidsen wordt een ander half uur durende wandeling ge maakt. Aanvang 19.30 uur. Het trefpunt is Fort Rammekens. Kaarten zijn verkrijgbaar bij on der meer de VVV. Jongeren van de buurtvereniging Van Duyvenvoorde in Oost-Sou burg zijn op maandag 12 en dins dag 13 augustus actief in en rond het buurtgebouw De Schuur in Oost-Souburg. Voor de jeugd vanaf 12 jaar zijn er (gratis) zo- meractiviteiten georganiseerd. Aanvang van dit 'vakantiewerk' is dagelijks half tien 's morgens. Wie van fraaie handwerkjes houdt kan op vrijdag 16 augustus terecht in Oostkapelle. In het her vormd gemeentecentrum tonen de ouderen van de Stichting Be- jaardenbelangen fraaie en nuttige handwerken, die ter verkoop worden aangeboden. De ver kooptentoonstelling in het cen trum aan de Dorpstraat begint om 14 uur en is tegen 19. 30 uur afge lopen. In de week van 10 tot en met 17 augustus staat er in Yerseke een groots programma op stapel on der de titel 'geveltjesweek'. Dage lijks zijn er talrijke activiteiten, waaronder veel sport. We doen een greep uit het programma. Za terdag 10 augustus is er 's avonds vanaf zeven uur een fietstocht door de straten van Yerseke. Maandagavond is er een play- backwedstrijd in de tent. Dinsdag spelen Wim Wegman en Peter Iren tafeltennis vanaf 19 uur. Diezelfde avond zijn er nog tal rijke sportieve evenementen. Woensdagavonds staat voor een groot deel in het teken van de muziek en donderdag is Yerseke in de ban van de vierkamp. Vrij dag is er vanaf 16 uur een de monstratie van de sterkste man van Yerseke en wordt er gek luund. Zaterdag 17 augustus ten slotte reikt burgemeester H. Boer de prijzen uit van de talrijke wed strijden die in de geveltjesweek werden gehouden. Gedurende de gehele week is er een tentoonstel ling van amateurschilderkunst en modelleren. DJ Jok Bollok draait plaatjes tij dens de discoavond in De Piek aan de Hellebardierstraat te Vlis singen. De deuren van het Vlis- sings ontspanningscentrum gaan om 21 uur open. In het kader van de internationale anti racismefascisme-actie, ge naamd 'kom niet aan mijn mak kers', toont de jongerenbeweging verbonden met de FNV de ten toonstelling 'tekens aan de wand'. Deze expositei maakt een verge lijking tussen het fascisme in Tweede Wereldoorlog en gelijk soortige tendensen vandaag de dag. De tentoonstelling wordt ge houden in het pand van de jonge renbeweging aan de Dam 12-14 te Middelburg. Nog tot en met ok tober is deze expositie te zien. Renovatie van het vakantieoord Bos en Duin, de bouw van zes woningwetwoningen door de Woningstichting Walcheren en het verbeteren van enkele wonin gen zijn agendapunten aangaande woningbouw, die de raad van Domburg op dinsdag 13 augustus bespreekt in het gemeentehuis vanaf 19.30 uur. Verder dient de raad nog een aantal knopen door te hakken'. Het college van b en w is namelijk verdeeld over de vraag of een uitgave van zes mille ve rantwoord is om te onderzoeken of het gebouw Amsterda in Dom burg geschikt is voor permanente bewoning. Het college verschilt ook van mening met de commissie financiën of er een extra mede werker kan worden ingezet op de afdeling ruimtelijke ordening. De commissie adviseerde negatief. Nu moet de raad een oordeel vel len. Tot grote tevredenheid van de Nederlandse likeurproducenten en -importeurs heeft de jeugd "het likeurtje" ontdekt. "Ze drinken het in de disco bij sloten tegelijk", aldus Bols' bestuursvoorzitter J.A. Bouwens bij de presentatie van de jaarcijfers '84 op de Algemene Aandeelhoudersvergadering. "Bessen" is favoriet, maar dan gedronken met ijs en prikwater. Direct gevolgd door een felgek leurde stoet exotische drankjes, veelal met Pisang-, Kiwi- of Ko kos-smaak- en geurstoffen. De Algemene Nederlandse Drank bestrijders Organisatie AN DO maakt zich ongerust over deze nieuwe ontwikkeling. "Jong ge leerd is oud gedaan. En hoe je 't ook noemt of eruit laat zien: het gaat om de alcohol. Het Amster damse Jellinekcentrum (hulpver leningsinstantie voor verslaafden of voor mensen met een ander al- cohol-/drugsprobleem) voorziet in de nabije toekomst een sterke toename van zeer jonge proble matische drinkers", aldus AN- DO-secretaris P. Kal. De gemeente Veere wil een nieu we medewerker in de buiten dienst. Dit is nodig door de in voering van arbeidstijdverkorting van 40 naar 38 uur in de week. In de binnendienst kunnen mensen met een deeltijdbaan door de ar beidstijdverkorting meer uren in de week gaan werken. Deze kwestie wordt besproken in de commissie financiën van Veere, die vandaag woensdag 7 augustus, om 16.30 uur bijeenkomt in de gemeentesecretarie. De commis sie buigt zich dan ook over het plan van b en w om tien PZEM- aandelen te kopen. Zoals bekend mogen alle Zeeuwse gemeenten hun aandelenpakket uitbreiden. "Hilversum III is de zender die de hele dag aanstaat als achtergrond, met veel geren en geschreeuw. Het lijkt me frustrerend om daar voor te werken. Hilversum I is de zen der die je opzoekt om bewust naar een bepaald programma te luiste ren. Mijn programma "Te gast bij Herman Emmink" op Hilversum I is een goed beluisterd, luchtig amusementsprogramma. Mensen kiezen bewust om te luisteren. Zodoende staan ze er positiever tegenover. Elke week luisteren er ruim 1 miljoen mensen naar mijn programma". Aan het woord de 58-jarige pre sentator van dit Tros-radiopro- gramma. Herman Emmink. Zijn "show", die op maandag tussen 11 en 12 uur via Hilversum I iste be luisteren, zal op zondag 11 augus- tu in het Vlissinge Bert Western Hotel-restaurant "Piccard" wor den opgenomen. Belangstellen den kunnen vanaf half vier in Piccard terecht om deze opnamen bij te wonen. Kaarten zijn bij het Vlissingse etablissement verkrijg baar. Tijdens het programma zul len optredens worden verzorgd door de populaire zanger Denny Christiaan, de Goese Zusjes Wouterse en het Goese duo Eddie en Ella. Verder zal Emmink een drietal spelletjes spelen met een aantal kandidaten in de zaal. Bij dit spel, "Maak 'm maar af', zijn drie Tros-radio's te winnen. Daarnaast is er een gast die door Herman Emmink te woord zal worden gestaan. Emmink: "De formule van het programma is erop gestoeld een luchtig amusementair karakte te dragen. We gan voornamelijk voor de opnamen naar een lokatie zoals op 11 augustus bijvoorbeeld Vlissingen. We zijn in 1982 met dit programma gestart en als de op namen in Vlissingen zijn afgelo pen zit de 126ste er al weer op". Emmink zit inmiddels al zo'n dertig jaar bij de omroep, en kreeg voornamelijk bekendheid door de presentatie van het Avro-pro- gramma "Muzikaal ontöaal" en het televisiespelletje "Wie van de drie dat hij ruim elf jaar heeft volgehouden "Daarnaast ben ik veel bezig met diverse activiteiten in het land. Het ve4zorgen van amusementsprogramma's, het presenteren van avonden met klassieke muziek en dergelijke. Dat geeft natuurlijk een bepaalde bekendhei en brengt een vaste luisterkring met zich mee. Tijdens het programma ben ik ook eigen lijk meer gastheer dan presenta tor, aldus Emmink, die benadrukt dat het in Piccard op te nemen programma duidelijk in de va kantiesfeer zal liggen. Met deze gedachte heeft André Pekaar, eigenaar van het Vlis singse hotel-restaurant, een spe ciale avond gekoppeld aan de op namen van het Tros-radiopro gramma onder de titel "Midzo meravond-buffet". Gasten die deelnemen aan dit buffet kunnen kiezen uit een keur van Zeeuwse specialiteiten zoals mosselen, mosselsaté's, "kreukels' kok haantjes en uiteraard zijn tradi tionele barbeque. André Pekaar: "Het leek ons een leuk idee om een Midzomeravondbuffet aan te laten sluiten op het radiopro gramma met Zeeuwse specialitei ten en met Zeeuwse muzikale be geleiding. Naast de Zusjes Wou terse, het duo Eddi en Ella, die ook 's middags al te beluisteren zijn, zullen ook de groep Enter prise en de Vlissingse zangeres Anja Monteny een optreden ver zorgen gedurende het buffet, dat tot twaalf uur zal duren". Anja vriendelijk werken is echter dui delijk commercieel, zo geeft de ongehuwde filiaalhoudster toe. "We zitten hier in het winkelcen trum met vier banken en we moe ten dus van alles doen om op te vallen. Ik kan wel foldertjes gaan verspreiden, maar dat biedt geen soulaas. Als ondernemer moet je je doelgroep kennen. In ons geval zijn dat voornamelijk jongeren die voor de eerste keer met een bank in aanraking komen, of mensen die verhuizen. Er zijn maar wei nigen die van bank veranderen. Maar het zijn vooral de jongeren van wie ik graag toekomstige Amro-cliënten wil maken". Tijdens de binnenlandse 'vlagver- toonreis' van de koninklijke mari ne bezoeken drie schepen de haven van Veere. Het zijn de beide pa trouillevaartuigen van de Bladar- klasse, hr. ms. 'Hadda', hr. ms. 'Freyr' en het haven duikvaartuig hr. ms. 'Nautilus'. Op maandag 19 augustus arriveren ze in Veere en zijn dan dagelijks tot en met don derdag 22 augustus te bezoeken. Maandag 18 augustus zijn de schepen tussen 18 en 21 uur te be- zichtigen en op dinsdag en woens dag tussen 14 en 17 uur. Donder- dag vertrekken de schepen. Tij dens de openingsuren verzorgen duikers demonstraties vanaf de 'Nautilus'. De afvaardiging van de marine bezoekt na Veere; Yerseke,. (zaterdag 17 augustus) Schoonho ven, Zoutkamp, .Groningen en Veendam. Behalve gevechtskracht op zee le veren heeft de marine in vredes tijd een controlerende functie. Zo worden de hr. ms. 'Hadda' en 'Freyr' ingezet bij de visserijin- spectië, opleidingen, opsporings- en reddingsacties en vlagvertoon in binnen- en buitenland, (vlag vertoon is onder meer'goodwill' kweken. Een van de voornaamste taken in Vredestijd zo meldt het stafbureau voorlichting bij het commandement der zeemacht in Nederland, is de visserij— in spectie. Met nog een aantal ande re schepen controleren de mari nemensen of de vissers wel de juiste maaswijdte gebruiken, de vereiste vergunningen en of ze wel de juiste scheepspapieren hebben. De P804, de hr. ms. 'Freyr', één van de drie schepen die Veere en later Yerseke bezoeken of er verboden vis aan boord is of dat men in verboden visgebied aanwezig is. Ook wordt de alge mene toestand van het schip ge controleerd. Om deze inspectie uit te voeren hebben de officieren aan boord een speciale opleiding moeten volgen. De marine bezit vijf schepen in de zogenaamde 'Baldar'-klasse. Ze zijn gebouwd op de Rijkswerf te Den Helder in het kader van het Marshall-plan. De naamgeving is ontleend aan figuren uit de Oud- noorse mythologie. Bep Huijbregtse (36) heeft het best naar haar zin in het filiaal van de Amrobank in het winkelcen trum Dauwendaele. Meer dan twintig jaar werkte ze op het dis trictskantoor aan de Markt in Middelburg. Ze begon zelfs nog voor de fusie in de Zeeuwse hoofdstad een feit was in het kan toor van de Rotterdamse Bank aan de Lange Noordstraat. En toen de Rotterdamse en Amsterdamse bank in 1965 werden samenge voegd verhuisde ze mee naar de Markt. Inmiddels beschikt ze over een rijke bankervaring. In die twintig jaar beoefende ze talrijke functies. Als kantoorbeheerster in de Middelburgse buitenwijk kan ze ruimschoots putten uit wat ze leerde op cursussen en in de prak tijk. ten vriendelijk te benaderen, gaat daar wel eens wat van verloren als er een lange rij wachtenden staat. Het persoonlijk contact hier in de filiaal wordt enorm op prijs ges teld door de mensen. Dat merkje gewoon. Bovendien hoeven de cliënten uit Middelburg-Zuid het Kanaal door Walcheren niet over". Tentoonstelling Toen ze in oktober vorig jaar fi liaalhoudster werd, had Bep Huijbregtse meteen door dat er met 'haar' zaak in het winkelcen trum van Dauwendaele veel is te doen. Uit haar plannen blijkt dat ze bereid is om flink aan de weg te timmeren. En er is al zo één en ander gebeurd. Zo is er nog tot en met 13 september een fototen toonstelling van drie Middel burgse fotografen (zie expositie agenda in deze krant). Verder be trekt ze andere ondernemers bij het inrichten van de vriendelijke en royale ruimte voor de balie. Voor het najaar heeft ze plannen om scholen te vragen iets te ma ken dat betrekking heeft op het bankwezen, dat dan later weer kan worden tentoongesteld. Opvallen De achtergrond van dit klant-

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7