mt Q? het zakeghart tn -■ M 'Steeds meer instrumenten openen geheimen voor me' if of f ZEELAND Feest met jazzband HELPT NEPAL Woensdag 10 juli 1985 DE FAAM-DE VLISS1NGER AAGJE FELDBRUGGE REPAREERT MUZIEKINSTRUMENTEN 35-MM-PROJECTOR IN MECCANO Wat te melden? 1 BEL 01180-27651 1 g - Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg k- Kinderfilm Expositie Kermis Prestatieloop Eindfeest Guatemala Denk- en doe-avond Senioren orkest Wielerwedstrijd Leefgemeenschap ouderen Landinrichting Burgeméestersenquete Stijldansen Expositie Magazine Raad Veere Jongerenmanifestatie Verkoping Geen douchewanden Zomerkamp Minder opbrengst Rommelmarkt Varende koffiebar Experimenteel NAC-Noormannen Discoavonden GIRO 7475 MIDDELBURG Zomermarkt Scheldestraat werd een groot succes Ringrijden in de Kasteelstraat Genieten De zomermarkt in de Vlissirigse Scheldestraat is een groot succes geworden. Drie dagen lang - vorige week donderdag, vrijdag en zater dag - waren er in en om deze Vlis- singse winkelstraat naast de acti viteiten in de vele kraampjes die langs het trottoir stonden opges teld, talrijke evenementen waar jong en oud veel belangstelling voor toonden. Alle partijen waren dan ook 'dik tevreden'. De winnaar van de play-back-wedstrijd in de ScheldestraatSerge Spe- nerman. Ook ambachtslieden waren aanwezig op de zomermarkt. Het publiek vermaakte zich uit stekend. de winkeliers deden goe de zaken en het club- en buurthuis Scheldebuurt - voor de eerste keer van de partij - kreeg veel positieve reacties. Vooral in de avonduren was het bijzonder druk in de Scheldestraat. De zomermarkt, die voor de vier de keer werd gehouden, kende enkele 'toppers', zoals de play- backshow van donderdagavond, een evenement van het club- en buurthuis. Het optreden van de vele 'artiesten' kreeg veel enthou siaste reacties van het publiek. De playbackshow begon wat later dan was aangekondigd en dat 'wreekte' zich weer bij de slui tingstijd van de zomermarkt - ne gen uur 's avonds. Het gebeuren liep drie kwartier uit. Veel publiek trok vrijdagavond ook het concert van de harmonie 'Ons Genoegen', dat evenals de playbackshow plaats vond in een muziektent die op het pleintje bij 'De Vrijbuiter' was opgesteld. Aan dit concert ging een ballon- Aagje Feldbrugge (31) vindt, dat ze afwisselend werkt. Ze geeft part time les aan de RPA (Rijks Peda gogische Academie) en zo'n 25 uur per week is ze te vinden in de werkplaats achter het huis aan de Gravenstraat, waar ze muziekin strumenten repareert. "Meestal snaarinstrumenten", verduidelijkt ze. "Maar geen piano's of zo. daar heeft Middelburg andere specia listen voor". Niettemin ligt er op haar keurig opgeruimde werkbank een accordeon, geen snaarinstru ment. Ze legt uit: "Behalve dan die grote instrumenten repareer ik ei genlijk alles wat er wordt binnen gebracht. Meestal zijn dat violen of gitaren. De muziekschool is een van mijn grotere klanten". Tussen de grote werkbanken met er boven allerlei soorten gereedschap waartussen een honderd jaar oude tandartsboordie ze op een rom melmarkt bemachtigde, vertelt ze over wal haar boeit aan dit am bacht. Al tijdens haar vijf jaar durende opleiding aan de kunstacademie in Groningen, de opleiding all round handvaardigheid, was ze gefascineerd door geluiden in 'dingen'. Haar afstudeerproject bestond dan ook uit een draailier, een instrument dat vooral in de folkmuziek wordt gebruikt. Toen ze tien jaar geleden een baan kreeg in Middelburg aan de RPA voor het vak handenarbeid, hield ze zich daarnaast intensief bezig met muziekinstrumenten. Ze schepte er het grootste genoegen in om een kapot instrument weer aan het spelen te krijgen". "On danks dat het nu mijn beroep is, heb ik er nog steeds enorm veel plezier in", stelt ze tevreden vast. "Of dit nog steeds zo is als ik er 25 jaar mee bezig ben, weet ik niet". Mooiste wachtkamer Het achterhuis van het pand aan de Gravenstraat doet dienst als werkplaats. "Voorheen werkte ik op de bovenverdieping. Dat was niet zo leuk voor de klanten. Ze moesten dan enkele trappen op voordat ze met hun instrument tevoorschijn kwamen". Dat is nu veranderd. De bezoeker komt via een gang in de helderverlichte werkplaats, met openslaande deuren naar de ruime binnen plaats. "Die binnenplaats is de mooiste wachtkamer van Middel burg", lacht ze terwijl ze op de stoelen wijst waar soms wachten de klanten zitten. Haar klanten komen aanlopen. De bekendheid geniet ze uitslui tend door mond-op-mond-recla me. Meestal komen de mensen eerst om advies. "Dat advies is gratis. Ik weet dat collega's in de randstad daar geld voor vragen. Maar ze doen uiteraard ook niets anders dan instrumenten repare ren". Ook stelt ze een richtprijs vast voor de uit te voeren repara tie. "Dat zijn plus-minus bedra gen. Je weet natuurlijk nooit hoe veel uren je ergens mee bezig bent". Randstad Dat ze niet wat meer aan de weg timmerde en bijvoorbeeld haar naam en wat ze doet via adver tenties bekendmaakte, had als re den dat ze steeds op die boven verdieping moest werken en het eigenlijk minder leuk voor fle klanten vond om ze daar te ont vangen. "Het is nu tijd om naam te gaan maken. Ik ontdekte na melijk dat velen met hun instru ment naar de randstad gingen, omdat ze niet wisten dat ik hier in Middelburg hetzelfde deed. Of ik de enige ben in Zeeland weet ik niet. Ik weet wel dat Henny van Ochten in Vlissingen gitaren re pareert". Aagje Feldbrugge is, ze zegt het een aantal keren tijdens het ges prek, helemaal bezeten van alles wat geluid maakt. Zelf speelt ze viool en ze maakte onder meer deel uit van een folkgroepje en begeleidde een volksdansgroep. "Ik speel nu niet meer in een groep, maar maak wel ontzettend veel muziek. Ik probeer allerlei instrumenten uit. En steeds meer instrumenten openen hun gehei men voor me". Nu ze tien jaar in Middelburg woont kan ze zich een oordeel vormen over de Zeeuwse hoofd stad. Ze vindt het een boeiend ge heel en heeft veel waardering voor het winkelbestand. Veel grote za ken, met daarnaast voldoende ruimte voor het kleinere werk, zoals het hare. "Bovendien", zo oordeelt ze, "ligt Middelburg cen traal. Je kunt naar België en de randstad ligt niet zo ver weg. In Groningen waar ik tot voor tien jaar heb bewoond, zat je meer in een uithoek". Aagje Feldbrugge nenwedstrijd vooraf. Enkele hon derden ballonnen, voorzien van een kaartje met naam en adres van de eigenaar gingen de lucht in. Hoogtepunten op de laatste dag - zaterdag - waren een kinderrom melmarkt op het plein van de Bouwen Ewoutschool en een rin- grijderij in de Kasteelstraat. Tijdens de rommelmarkt was het schoolplein geheel bezet door jeugdige kooplieden die hun overtollige speelgoed en andere attributen van de hand trachtten te doen. Hoewel het 'marktterrein' wat ver van het hoofdgebeuren in de Scheldestraat ligt, was de pu blieke belangstelling groot. Toch spelen de organisatoren met de gedachte om dit evenement bij een volgende keer in de Schelde straat zelf te houden. Ook de ringrijderij had over be langstelling niet te klagen. On danks het fraaie zomerweer was er veel publiek dat de verrichtingen van de ringrijders (12 van de Ritt- hemse ringrijdersvereniging en 18 van de Souburgse afdeling) met spanning volgde. Vooral het kampen om de ereprijzen had veel bekijks. Burgemeester Th. J. Westerhout reikte tot besluit de prijzen aan de ringrijders uit. Het club- en buurthuis Schelde buurt had een belangrijk aandeel in het welslagen van de zomer markt. Het buurthuis verzorgde onder meer de kinderspelen die drie dagen lang op het program ma stonden, zij begeleidden de playbackshow, de ballonnenwed strijd en de rommelmarkt. De samenwerking tussen de orga niserende winkeliersvereniging Scheldestraat en het club- en buurthuiswerk was optimaal en dit gezamenlijk optreden krijgt volgend jaar ongetwijfeld een vervolg. Dan moet het eerste lus trum een nog groter evenement worden, zo voorspellen de orga nisatoren. Bezoekers van het filmtheater Meccano kunnen juichen: vanaf deze week is er een 35-mm-projector een echte bioscoopprojector", onderstrepen de mensen in Meccano. De eerste film die er op wordt getoond is "the Cotton Club' een verhaal dat is doorweven met misdaad en liefde. Om de aanwinst van de projector te vieren, speelt er op donderdag 11 juli in café Maccano aan de Dam -zeg maar de voorkant van het filmtheater - 'The Cotton Club Jazzband'. Deze formatie brengt muziek uit de jaren twintig, de tijd dat de 'Cotton Club' floreerde. Aanvang van dit optreden is 22.30 uur. Tijdens de vijfde Spel Vijfdaagse van speeltuinvereniging Vlissin- gen-Oost aan de Irislaan die van 15 tot en met 19 juli is, wordt er weer een nieuwe kinderfilm ge maakt met als titel 'Kuilduiker en de Knarfen'. Vijf dagen lang zijn kinderen tot en met 13 jaar wel kom op de speeltuin van 9 tot 16 uur om mee te spelen in deze kin derfilm. Naast het maken van de film zullen er diverse spelletjes worden gehouden en er staat een zwembadje. In het Hervormde Centrum aan de Dorpsstraat in Oostkapelle is een tentoonstelling, georganiseerd door de inwoners en het VV,V uit Oostkapelle. Men kan er van alles zien zoals, tekeningen, borduur sels, houtbewerking zeeuwse pop pen. De openingstijdens zijn: woensdag 10 juli van 19 tot 21.30 uur, donderdag 11 juli van 15 tot 21.30 uur en vrijdag 12 juli van 19 tot 21.30 uur. Van zaterdag 13 juli tot en met zaterdag 20 juli (ook op maan dagmiddag) is er kermis in Vlis singen. De kermis is op de Zeil- markt, Nieuwendijk en Bellamy- park. Donderdag 17 juli is er om 22 uur vuurwerk bij de Koop manshaven. Zeeland Sport houdt in samen werking met het recreatie-cen trum 'De Schotsman' in Kamper land op woensdagavond 17 juli een prestatieloop. Er is een geva rieerd parkoers uitgezet van 2,8 kilometer, dat naar keuze één, twee of drie keer kan worden af gelegd. Er wordt om 19 uur ges tart. Inschrijven kan vanaf 18 uur in de kantine. Voor elke deelne mer is er een herinneringslint. Het seizoen van jongerencentrum Midgard aan de Kuiperspoort 12 in Middelburg wordt zaterdag 13 juli afgesloten met een daverend eindfeest. Het programma is 's middags vanaf 14 uur een jam session. waar ieder die een mu ziekinstrument bespeelt aan mee kan doen, vanaf 21 uut kan er geswingd worden op muziek van de D-j's van Tilt-incorporated, men kan televisie kijken en er zijn muziekvideo's, en de fameuze band D-control treedt op. De toe gang is gratis. De werkgroep Vrouwen voor Vrede Walcheren beperkt zich niet alleen tot het inzetten tegen kernwapens. Ook de Derde Wereld behoort tot haar werkter rein. De werkgroep stuurt kleding naar Guatemala waar een Neder landse vrouw zit, die voor een goede bestemming zorgt onder de Indianen. Omdat de verzendkos ten hoog zijn, zoekt Vrouwen voor Vrede mensen, bijvoorbeeld zee lieden, die op Guatemala varen. Het contactadres is Riek Kas, Pompstationstraat 2 Biggekerke, 01185-2509. Op het plein voor de zeevaart school aan de boulevard in Vlis singen kunnen liefhebbers van sjoelen en schaken op donderdag 18 juli terecht. Er worden demon straties verzorgd op schaakgebied zoals snelschaken en schaken met een computer. Ook zullen wed- strijdsjoelers iets van hun kunnen tonen. Aanvang van deze doe- en denk-avond is 19 uur. Het Vlis- sings Aktiviteiten Fonds, de schaakvereniging 'Vlissingen' en 'Schijf'83' zorgen er voor dat alles vlekkeloos verloopt. Op 18 september 1985 is het vijf jaar geleden dat het Senioren or kest Zeeland werd opgericht. Het orkest telt zo'n 45 leden met een gemiddelde leeftijd van 69 jaar. Ter viering van het eerste lustrum geeft het orkest een drietal con certen in de verschillende Zeeuw se regio's, zaterdag 21 september in de Vroone te Kapelle. aanvang 19.30 uur, zaterdag 5 oktober in de Nederlands Hervormde Kerk te Aardenburg, aanvang 16 uur. en zaterdag 2 november in de con certzaal te Zierikzee, aanvang 16 uur. De Werkgroep Jeugdactiviteiten is al met de voorbereidingen ges tart voor de grote jeugd-wieler- wedstrijd en dikke banden-race die op zaterdag 7 september mid den in de Magistraatwijk te Mid delburg zal plaatsvinden. Alle jongens en meisjes in de leeftijd van zes tot vijftien jaar kunnen meedoen. Zij worden ingedeeld in leeftijdsgroepen en in iedere groep is er een extra prijs voor het eerst aankomende meisje. De wedstrijd wordt verreden op ge wone fietsen. Wel ligt het in de bedoeling om ter afsluiting een wedstrijd te houden op race-fiet sen voor alle leeftijden tegelijk. Via de volgende Wijkkrant en basisscholen wordt er meer infor matie gegeven. Als alles volgens plan verloopt, zal de leefgemeenschap van ouderen op Walcheren in de eerste helft van volgend jaar een feit zijn. Op Hof Popkensburg zullen dan 15 wooneenheden zijn gerealiseerd voor 55 plussers. De Maatschappij van Welstand, de organisatie, is nog driftig op zoek naar gegadig den voor dit boerderijproject. In formatie: P.J. van Duijne sr. 01180-15547 of 01180-14890. 'Landinrichting op Walcheren, de visie van de Zeeuwse Milieufede ratie'. Zo luidt de titel van een boekje dat de Zeeuwse milieufe deratie onlangs heeft uitgegeven. De brochure telt vijf hoofdstuk ken. Achtereenvolgens worden behandeld: Landschap, natuur, landbouw, recreatie, overeen komsten en verschillen. Het boekje is te bestellen bij de mi lieufederatie. in Goes 01100- 28259. D/66 gaat Vlissingers ondervra gen over de wensen die ze hebben ten aanzien van een nieuw te be noemen eerste burger. Deze en- quete wordt telefonisch gehou den. Zoals bekend legt drs. Th.J. Westerhout van Vlissingen. per I januari zijn ambt neer. Dansschool De Jong op de Oude Markt 39 in Vlissingen heeft voor zaterdag 13 juli weer een Stijl- dansavond op het programma staan. Het begint om 20.45 uur. Co Dubbeldam is de derde expo sant in de kapel St. Maarten te Hoogelande. Ze toont aquarellen en gouaches. De expositieruimte is dagelijks geopend van 14 tot 18 uur. De opening geschiedt op donderdag 11 juli. Deze week verschijnt voor de vierde keer het Turks-Nederland se magazine 'Elele-Hand in hand'. Dit magazine is een uitgave van de Turkse Werknemers Vereni ging Middelburg. Het bevat in formatie over het Woonlasten Comitee en het CBB, een stuk van voorzitter Kilinc van de Turkse Werknemers Vereniging, een in terview over cultuurverschillen, mopjes en recepten. Voor infor matie: 01180-26343. De raad van Veere vergadert op woensdag 17 juli in het stadhuis vanaf 16 uur. Vooral onderwer pen die betrekking hebben op het onderwijs komen op de korte agenda voor. Op initiatief van de afdeling Wel zijn van de gemeente Middelburg is in maart een werkgroep in het leven geroepen met het oog op het ontwikkelen van activiteiten in het kader van het internationaal jongerenjaar. De manifestatie is met name bedoeld voor jongeren van vijftien tot 25 jaar en het pro gramma zal bestaan uit: een triathlon, bestaande uit veertig kilometer fietsen, vijfhonderd meter zwemmen en 7,5 kilometer hardlopen, dit zal plaatsvinden van 9.30 tot 13 uur, een kijk-doe- en-informatiemarkt, van 14 tot 17 uur, optredens van muziek- en theatergroepen films enz. Dit alles is op zaterdag 14 september. Voor meer informatie kan men terecht bij de secretariaat van de werk groep W. Caljouw. bereikbaar op de afdeling Welzijn van de ge meente Middelburg. De showgroep Vlissingen houdt van 13 juli t/m 20 juli een verko ping in het clubhuis aan de Koe straat in Vlissingen. De verkoping begint om negen uur en sluit om vijf uur. Niet iedereen zal zaterdagavond na de -overigens geslaagde- rom melmarkt in Serooskerke voldaan naar de aankoop hebben gekeken. Een meneer, zo meldt de organi satie heeft een fantastische dou checel gekocht, maar hij vergat twee wanden mee te nemen. Om nu te voorkomen dat de water stralen de omgeving rond de' bak kletsnat maken, heeft men in Se rooskerke de douchewanden naast de kerk gézet, zodat de rechtmatige eigenaar deze alsnog kan afhalen en thuis kan monte ren. Wie meer wil weten kan bel len: 01189-2907. Op de minicamping Louwerse, Kraaienholseweg 1 in Arnemui- den is er van 13 tol 20 juli een zomerkamp voor de jeugd. Elke avond is er een jeugdprogramma dat begint om 19.30 uur. met on der andere de speelfilm 'Ordinai- ry Guy', kampvuur en barbecue, bekende jeugdsprekers en samen zingen. Bij de collecte van het nationaal Fonds Sport Gehandicapten in mei hebben de Zeeuwen 6.000 gulden minder gegeven dan vorig jaar. In Koudekerke en Clinge waren geen collectanten. In totaal werd 77090,55 gulden gegeven, dat is 24 cent per inwoner. Op zaterdag 20 juli is er een grote rommelmarkt bij hel muziekge- bouw 't Westeinde' Oostkapel- seweg 11 in Serooskerke. De op brengst is voor muziekinstrumen ten van EMM. De rommelmarkt begint om 9.30 uur en duurt tot 15 uur. Van 20 tot en met 25 juli wordt er een bootevangelisatiecampagne gehouden. Dit gebeurt met de motorspits 'Elja' en 'Sica'. Het ruim van de 'Elja' wordt omge bouwd tot koffiebar en de 'Sica' dient als slaapschip. Het mede werkersteam is interkerkelijk sa mengesteld en bestaat uit enthou siaste jonge christenen. Verdere inlichtingen M. Ezinga, tel. 01180-34878. 'Vakantie: recreëren?' is de titel van de experimentele oecumeni sche dienst op zondag 14 juli in de Hofpleinkerk te Middelburg. Voorganger is ds E. de Boer-van Hessel. De dienst begint om half vijf. Dé voetbalclub NAC uit Breda is op woensdag 24 juli te gast in Westkapelle voor een oefenwed strijd tegen Noormannen. Ges peeld wordt op het sportpark Pre laat aan de Domineeshofweg. NAC speelt het komende seizoen in de eerste divisie. Noormannen is vierdeklasser. De wedstrijd be gint om 19.30 uur. Voor het komende zomerseizoen heeft de VVV in Oostkapelle zes discoavonden georganiseerd. De ze vinden plaats in het ontmoe tingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle en beginnen om 20 uur. De datums zijn 13, 20, 27 juli. 3 en 10 augustus. El Dorado drive in show uit Zoutelande verzorgt deze avonden. 0 Op maandag 8 juli was de stand ƒ201.000, Ook de Christelijke Basis school "De Linge" in Bie- zelinge heeft voor de zo mervakantie haar belang stelling gericht op de pro vinciale actie "Zeeland helpt Nepal". Op maandag 17 juni werd de diaserie "leren om te overleven" vertoond aan alle klassen, waarna een Nepal-week van start ging. Op vrijdagavond hielden de ouderraad, leerkrachten en leerlingen een grote bazar ter afsluiting. De' op brengst bedroeg 1.500,— De school heeft 150 leer lingen. Na de zomervakantie wordt de scholen een werk en informatiemap aange boden. Hiermee is het mo gelijk dieper op de proble matiek van Nepal en het onderwijsproject in te gaan. De Unicef-Nepaltentoon- stelling is half september gereed en wprdt in Middel burg geopend. Na half ok tober rouleert deze in de andere regio's. Voor informatie: Actie Zeeland helpt Nepal" Sint Pieterstraat 42 4331 EW Middelburg tel. 01180-31398 of 31507

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7