informatiepagina van de gemeente vlissingen Soms kost een vakantie veel te veel 1 De basis I 1 iTrim u fit U Q II I Wat ligt ter inzage? c5tHA festival GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! Glas, niet in de zak, wel in de bak! DE VLISSINGER Woensdag 3 juli 1985 Informatie hoeken Brieven aan de raad? VOORKOMING MISDRIJVEN Een zaak van de politie èn u. De tips: Drank- en Horecavergunning Smalle Kade 13 Hinderwet Aanvraag Aaanvraag Ontwerp-beschikking Ook naar 't straatfestival? Vergadering commissie Personeels zaken I Beiaardconcert Rapport over bodemonderzoek Korenstraat 11 ter inzage Verkeersmaat regelen door asfaltering wegen Vrijburgstraat/J. van Beierenweg Weijevlietweg/ Bossenburgweg Rechten en plichten van huurders en verhuurders Om bij de hand te hebben: telefoon nummers Waar kunt u nog meer naar toe in de vakantie? De Oranjemolen! Alarmnummers Nog meer Toeristische informatie. IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. De een laat zich over de baren naar Engeland varen, de ander spoort naar 'la douce France' en de derde gaat op de fiets de zon in België zoeken. Kortom: de tijd is weer aangebroken dat velen er voor een poosje lekker tussenuit gaan. Hoewel er ook Vlissingers zijn die zeggen: "Ik blijf hier; strand, zee, straatfestival, ik vermaak me wel". En wie geeft ook hen ongelijk? Maar of het nu Costa del Sol of Costa del Nol wordt, het zou plezeierig zijn als de vakantie niet teveel gaat kosten. Veel te veel. Omdat u bij thuiskomst bijvoorbeeld merkt dat er bij u is ingebroken. Probeer dat te voorkomen. Door te kijken wat u met onderstaande tips kunt. Voor de thuisblijvers zullen ze niet allemaal even interessant zijn. Echter: zeker tijdens deze vakantieperiode doet u er goed aan deuren en ramen dicht te doen, ook als u maar even om een boodschap gaat. - Bekijk uw huis nog eens kri tisch. Is dat slot van de achterdeur of de keuken deur echt wel voldoende. Zijn naar buiten draaiende deuren en ramen voorzien van dievenklauwen of iets dergelijks? Hebt u afspraken gemaakt met vrienden, buren of fami lieleden om een oogje in het zeil te houden? Weten zij ook waar u te be reiken bent voor het geval dat... Laat hen bij onraad de poli tie bellen! Zorg dat uw (langdurige) af wezigheid niet blijkt uit bij voorbeeld, briefjes op de deur of gesloten overgordij nen of een overvolle brie venbus. Vertel uw leveranciers dat u afwezig bent. Sluit, ook als u maar even weg bent, ramen en deuren goed af. Sluit ook de leidingen van gas, water en electriciteit af. Laat geen trap of ladder in de tuin achter, netzomin als volle vuilniszakken. Laat zeker geen sleutels aan de binnenzijde van de bui tendeuren zitten. Sluit binnendeuren en kas ten niet af. Dat klinkt mis schien vreemd, maar het kan braakschade helpen voor komen. Berg kostbaarheden en waardepapieren op in een kluis of safeloket bij de bank. - Noteer merken en nummers van waardevolle voorwer pen; maak er zo mogelijk fo to's van en breng indien mogelijk, postcode en huis nummer in daarvoor in aan merking komende voorwer pen aan. Het geeft geen ga ranties, maar het helpt wel om ze na een inbraak ooit nog eens terug te krijgen. Bij de politie en bij het Stafbu reau voorlichting en in spraak in het stadhuis kunt u gratis een registratiekaart halen. Die ligt daar trouwens naast de folder '32 Tips voor een onbe zorgde vakantie'. Ook nooit weg voor onderweg- Hoe u de vakantie ook door brengt: dat u hem als goed er varen moge! Burgemeester en wethouders hebben aan de heer H. Brassem ontheffing verleend van het verbod anders dan om niet-alcohol- houdende drank voor gebruik ter plaatse te verstrekken. Dit, in het perceel Boulevard Evertsen 9 (kiosk). Het college heeft daarbij in overweging genomen, dat door het verlenen van de gevraagde ontheffing het rustige woon- en leefklimaat in de nabije omgeving van genoemd perceel niet wordt aangetast. Het besluit is op 12 juni verzon den. Binnen vier weken na deze datum kan tegen het b. en w.- besluit beroep worden gedaan bij gedeputeerde staten van Zeeland. De brief moet echter worden gestuurd aan burge meester en wethouders. Aan de heren L. Huiszoon en G.J. Lut willen b. en w. een soortgelijke ontheffing verle nen, maar dan voor het pand Smalle Kade 13. Daarbij heeft het college wel wat extra voor waarden gesteld. Beroep is mogelijk tot 17 juli. Zowel de ontheffing voor de heer Bras sem als die voor de heren Huis- zoon en Lut kunnen worden in gezien bij de afdeling Bes tuurszaken in het stadhuis. Een inrichting voor de opslag In het natuur- en recreatiepark Westduin draagt de trimbaan een steentje bij aan de lichamelijke gesteldheid van jong en oud. (Foto: Cor Schuilwerve). "Beetje in conditie blijven", "Effe afreageren", "Lekker ontspan nend bezig zijn", "Ach, een beetje beweging op z'n tijd Iedere trimmer heeft duidelijk zo zijn of haar reden om te trimmen. Eén ding hebben ze heel vaak gemeen: ze gaan ervoor naar Westduin. Daar ligt namelijk een prima trimbaan: achthonderd meter lang en met de mogelijkheid vijftien zeer uiteenlopende oefeningen te doen. Op de tijd die het beste schikt, in uw tempo, alleen of samenVeel plezier! Het beginpunt is naast het par keerterrein bij de Skandia Sau na. De route is zo uitgestippeld, dat de te verrichten oefeningen oplopen van licht naar zwaar. Ze variëren van touwslingeren, tot armzwaaien, hoogspringen en hordenlopen. Bij iedere oe fening staat een bord van de Nederlandse Sport Federatie. Daarop is met een tekening aangegeven hoe men deze oe fening moet doen. Niet ieder een heeft natuurlijk dezelfde conditie. Om die reden staat op de borden naast een groene stip hoeveel oefeningen begin ners het beste maximaal kun nen doen. Daaronder wordt, bij een rode stip, vermeld hoever de gevorderden mogen gaan. De inwoners van de wijk Bos- senburgh hoeven niet eens naar Westduin trouwens. Aan de zijde van de Sloeweg, naast de watergang, hebben zij ook een trimbaan ter beschikking. Overigens: neem geen onnodi ge risico's. Raadpleeg, als u voor de eerste keer gaat trim men, desnoods eerst uw huis arts. Gezondheid is kostbaar! 'm» (foto Joh an Murre) Het fundament ligt er. Nu lijkt het daar, op de hoek Sloeweg/Ger- brandystraat, nog een betonvlakte. Binnen enkele maanden zal er echter de nieuwbouw van de gemeentelijke scholengemeen schap voor MDGO en MHNO verrijzen. (MDGO Middelbaar Dienstverlenings- en Gezondheidszorg Onderwijs; MHNO Middelbaar Huishoud- en Nijverheidsonderwijs. en aflevering van benzine en autogasolie mèt een autowa- sinstallatie op het perceel Gil- deweg 6. Dat is de omschrijving van de installatie, waarvoor Es- so Nederland BV een hinder wetvergunning heeft aange vraagd bij burgemeester en wethouders. Deze aanvraag ligt tot en met 5 juli in het stadhuis ter inzage bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM, kamer 021). De ope ningstijden zijn hier: maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Bovendien kan men de stukken inzien op woensda gavonden van 17.15- tot 20.15 uur. Wel is het dan zinvol om eerst contact op te nemen met de afdeling Milieuzaken van bovengenoemde dienst. Eveneens tot 15 juli is het mo gelijk schriftelijk bezwaar aan te tekenen tegen de aanvraag. Men moet dan zijn bij burge meester en wethouders. Ook de Stichting Christelijke Bejaardenzorg Vlissingen heeft een hinderwetvergunning aan gevraagd. Deze is bestemd voor het verzorgingstehuis voor bejaarden op het perceel Stad huisplein 22. B. en w. zijn van plan de ver gunning te verlenen, zij het onder voorschriften. De aan vraag en bijbehorende stukken liggen ter inzage tot en met 26 juli. (Adres: zie hierboven). Dat is ook de laatste dag dat er bij b. en w. schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de ver gunning kunnen worden inge diend. Als er (telefonisch) om wordt gevraagd kan men ook mondeling bezwaren indienen. De uiterste datum is dan wel 19 juli. B. en w. hebben wel reeds de aanvraag om een hinderwet vergunning van Aldi Bouw Best BV in principe goedgekeurd. Aldi heeft om zo'n vergunning gevraagd voor een opslag- en verkoopruimte voor levensmid delen aan de Vlissingsestraat in Souburg. Het ontwerp van het besluit ligt eveneens bij de dienst VROM ter inzage. Om precies te zijn: tot en met 10 juli. Op die dag loopt ook de termijn af waar binnen bezwaren kunnen wor den ingediend bij het college van b. en w. Die gelegenheid is er echter niet voor een ieder. Bij de dienst VROM (afdeling Milieuzaken) kan men vertellen voor wie wel. De hier genoemde termijn geld ook waar het gaat om de aan vraag van de heer Th. van Wanrooy voor een handel in tweede hands auto-onderdelen aan de Edisonweg. Op dit ver zoek hebben b. en w. echter af wijzend beschikt. De leerlingen van deze school zullen er het fundament, de ba sis kunnen leggen voor hopelijk hun latere werk in de verple ging, mode- en kleding en ago gisch of sociaal werk. Op de plaats waar nu alleen nog maar beton gestort is, zullen onder meer de aula en de vak lokalen voor de opleidingen verpleegkundige en mode en kleding worden gerealiseerd. Daarnaast zullen de bestaande gebouwen aan de binnenzijde ingrijpend worden verbouwd. (In deze panden was vroeger de LHNO/MHNO-afdeling van de gemeentelijke scholengemeen schap 'Swanenburgh' gehuis vest). Het streven is zowel nieuw- als verbouw eind no vember gereed te hebben. Vo rige week vrijdag hielp de ge meenteraad de financiële basis leggen voor dit project. De raad besloot er een krediet van 4.387.000 voor beschikbaar te stellen. Dat geld zal door de gemeente worden geleend. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen zal, op basis van een 25-jarige lening, de rente en aflossing vergoeden. Twee piek kost 'ie: géén geld voor zo'n boekwerk. Boordevol staat het. Met 't omvangrijke programma, met foto's van de artiesten en teksten over hun uiteenlopende kunnen en kun sten. 't Gaat hier over het pro gramma voor het Straatfestival. Wie niks wil missen tussen 20 juli en 4 augustus kan er niet zonder. Kopen? Dat kan bij alle boek handels in het Vlissingse, met als bij de VVV. Bij de Culturele Raad (Badhuisstraat 104) en het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis liggen ze öök op u te wachten. Voor hoe lang??? In afwijking van wat er in het bericht onder de kop 'Brieven aan de Raad' wordt gemeld wordt er volgende week toch vergaderd door een vaste com missie van advies en bijstand. Het is die voor personeelsza ken. De leden ervan komen dinsdag 9 juli in het stadhuis bijeen. De aanvang is om 17.00 uur. Aan de orde komt onder meer het ontwerp arbeidsduur verkorting en een aantal andere zaken, waarvan behandeling voor de zomervakantie gewenst is. De stukken voor deze verga dering worden ter inzage ge legd in de informatiehoeken. Over deze informatiehoeken staat elders op deze pagina een bericht. VUSSINCEN 20 iitlt t AUG Komende zaterdag, 6 juli, geeft Michel Gootmer een concert op de beiaard van de Sint Jacobs- kerk. Hij begint om 15.00 uur. Het Bellamypark is een van de meest geschikte plaatsen om het klokkenspel te beluisteren. voorkom zakkenrollerij Het wil nog steeds niet 'echt' zomer worden. Toch, als de voor spellingen van het KNMI uitkomen, zijn zon, blauwe luchten en warme temperaturen In aantocht. Temperaturen om dorst van te krijgen. Wanneer u uw dorst verhelpt met bier, fris of wijn uit een fles, waarop geen statiegeld zit, gooi de fles dan niet in de zak. De glasbak neemt graag dat glas rinkelend in ontvangst. Maar ook potten en ander gla zen afval. Want wat in de winkel 'waardeloos glas' wordt ge noemd, kan goed worden her gebruikt. Van de opbrengst van de glasbakken wordt nieuw glas gemaakt en daarmee vele natuurlijke grondstoffen ges paard! In Oost-Souburg en Vlissingen staan op de volgende plaatsen glasbakken: Oranjeplein Verlengde Kanaalstraat parkeerterrein MIRO, naast lege-flessen inname parkeerterrein winkelcen trum Papegaaienburg Parklaan, tussen Wester- zicht en Marnixplein Hercules Segherslaan, hoek Jan van de Capellelaan Alexander Gogelweg, hoek Schaepmanstraat; Troelstraweg, hoek Van Bossestraat Bonedijkestraat, hoek Sot- tegemstraat Scheldestraat, hoek Aagje Dekenstraat Parkeerterrein achter Zee manserve Nieuwendijk, bij De Ruyter- plein. De gemeente heeft, verspreid over de gemeente, vier infor matiehoeken in beheer. Daar ligt allerhande informatiemate riaal, variërend van folders (om mee te nemen) tot bestem mingsplannen, nota's en be grotingen (om in te zien). Me dewerkers van het Stafbureau Voorlichting en Inspraak 'ver versen' het materiaal regelma tig. Mocht er desondanks niet datgene liggen dat u zoekt, neem dan even contact met hen op (stadhuis, tel. 87335). In de ruimte waar zij werken is overigens ook een uitgebreide lees- en informatiehoek te vin den. Stap er gerust even bin nen. Kijken kost niets. Vragen trouwens ook niet. De informatiehoeken zijn ondergebracht in de volgende gebouwen: openbare bibliotheek (Spui straat 22-24), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkda gen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur, donderdag gehe le dag gesloten. wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64 in Oost- Souburg), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur, tot en met donderdag boven dien van 19.30- tot 21.00 uur. Tijdens de vakantie is het centrum gesloten. wijkcentrum 'Open Hof' (Al exander Gogelweg 59), maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. Tij dens de vakantie is het cen trum gesloten. buurthuis 'Aldegonde', (Westerzicht 386), tijdens werkdagen open van 9.00- tot 17.00 uur. In de zomer vakantie is het buurthuis dicht. Bij de afdeling Milieuzaken in het stadhuis ligt ter inzage het rapport over het oriënterende onderzoek naar bodemveron treiniging op het perceel Ko renstraat 11. Dit onderzoek is uitgevoerd door de Grontmij. Het rapport toont aan dat van sen ernstige bodemverontrei niging ter plaatse geen sprake is. Burgemeester en wethou ders hebben gedeputeerde staten van Zeeland gevraagd het onderzoek af te mogen sluiten. De gemeenteraad heeft vrij dagmiddag een krediet van 350.000,— beschikbaar ges teld voor het herstel van diver se asfaltwegen in de gemeente. Maandag is reeds begonnen met de uitvoering ervan. De werkzaamheden zullen zich over ongeveer twee weken uit strekken. Begonnen is met het herstel van het wegdek op het kruispunt Sloeweg/Gerbrandystraat. Dat betekent dat er over dit kruis punt mogelijk ook deze dagen nog alleen doorgaand verkeer van Vlissingen-centrum rich ting Koudekerke (en terug) mo gelijk is. Verkeer in zowel oos telijke als westelijke richting over de Sloeweg is niet moge lijk; omleidingen worden met borden aangegeven. Verder wordt of is er deze week begonnen met asfaltering van de Vrijburgstraat en Jacoba van Beierenweg (tussen Weijevliet- weg en Vrijburgstraat). Deze wegen zullen worden afgeslo ten voor alle verkeer. Ook hier geldt dat omleidingen met bor den worden aangegeven. Tot slot zal de komende weken het deel van de Weijevlietweg ten noorden van de Nieuwe Zuidbeekseweg èn de Bossen- burghweg (tussen Sloeweg en Lange Leenweg) onder handen worden genomen. Het verkeer zal hier met verkeerslichten worden geregeld. De Vlissingse raadsleden gaan, wat het besturen van de gemeente betreft, een rustige maand tegemoet. Er is deze maand geen raadsvergadering. Dat betekent ook dat ook de vaste commissies van Advies en Bijstand niet bij elkaar zul len komen. In deze commissies vindt meestal een voorbespre king van ontwerp-raadsvoor- stellen plaats. Wie de komende maand een brief aan de gemeenteraad stuurt, moet er dus rekening mee houden dat deze op z'n vroegst in de augustus-verga- dering behandeld kan worden. Overigens gaan bij alle ge meentelijke diensten de werk zaamheden gewoon door. Wel zullen in verband met de va kanties, niet altijd die mede werkers aanwezig zijn die u no dig hebt. In vele gevallen kunt u echter wel een beroep doen op hun collega's. Hoe moet de huur worden op gezegd? Wanneer mag de huur-overeenkomst worden beëindigd? Wat gebeurt er bij scheiding of bij het uit elkaar gaan van de huurder en zijn partner? Hoe is de situatie na overlijden van de huurder? Op deze en vele andere vragen kan men stuiten bij het (verhu ren van een woning. Pasklare antwoorden zijn dan lang niet altijd direct voorhanden. De brochure 'Bescherming bij huur van woonruimte' preten deert ook niet overal uitkomst te kunnen geven. Wèl wordt er in begrijpelijke taal in verteld wat de rechten en plichten van de verhuurder zijn, maar ook die van de huurder. Daarbij wordt uitgegaan van hetgeen er in het Burgerlijk Wetboek staat over de bescherming van huurders. De van een groene omslag voorziene brochure is (gratis) verkrijgbaar in de gemeente lijke informatiehoeken. Daar ligt trouwens ook een andere uit gave van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer; de folder 'Huur opzeggen gaat zo maar niet'. In dat vouwblad wordt ingegaan op enkele veel gehoorde vragen over de be scherming van huurders van woonruimte. Bescherming bij huur van woonruimte Soms is het gemakkelijk be paalde telefoonnummers bij de hand te hebben. Bijvoorbeeld dat van het voorbeeld dat van het KNMI in Vlissingen, wan neer u wil weten of het strand weer het vandaag wel 'houdt'. Of dat van de politie en brand weer. 't Is niet te hopen dat u die moet bellen. Maar als het nodig is kan er haast bij zijn... Dit zijn de alarmnummers voor Vlissingen en omgeving: -gemeentepolitie: 13333 (voor minder dringende gevallen 15050); -ambulance: (01100) 14444; -(regionale brandweer: 14444; -regionaal Hulpcentrum Noord en Midden-Zeeland: (01100) 14444; -rijkspolitie: (01180) 33333; -rijkspolitie te water: 15210; (foto Johan Murre) Al eens in een molen geweest? Nee? Nog nooit gezien hoe graan tot meel wordt vermalen? Het is echt een boeiend, in drukwekkend gebeuren. U kunt het zelf meemaken in de Oran jemolen. Die is namelijk in de maanden juli en augustus elke woensdagmiddag (van 13.30- tot 16.30 uur) en zaterdagmor gen (8.30- tot 11.30 uur) in be drijf. De molenaar demonstreert dan de werking van de molen door graan te malen. Indien mogelijk geeft hij daarbij graag een toe lichting. 't Is de 75 cent toegang (kinderen tot tien jaar één kwartje) zonder meer waard. Doen! De molen staat op de Oranjedijk en is niet moeilijk te vinden. Het is namelijk de dichtst bij zee staande molen in Nederland. Vanaf het Keizers- bolwerk (bij het standbeeld van Michiel de Ruyter) hebt u er al een fraai zicht op. De molen is eigendom van en in beheer bij de gemeente. Er is echter nog heel wat meer dat de gemeente de vakantievierder - Vlissinger of gast - biedt. De gerenoveerde boulevards hoe ven wat dat betreft nauwelijks vermelding; net als het straat festival, waaraan de gemeente op diverse manieren een forse bijdrage levert. Maar er is meer. Om een idee te geven: - Het Stedelijk Museum (Bel lamypark 19), geopend op maandag tot en met vrijdag van 10.00- tot 17.00 uur, za terdag en zondag van 13.00- tot 17.00 uur. - de Sint Jacobstoren, die u kunt beklimmen op maan dag tot en met vrijdag van 10.00tot 12.00 uur en 14.00- tot 16.30 uur. Op zaterdag kunt u er terecht van 10.00- tot 12.00 uur en van 14.00tot 16.00 uur. Behalve een bek limming van de toren is ook een bezoek aan de Sint Ja- cobskerk zeer de moeite waard. De openingstijden zijn gelijk aan die van de to ren. - Oók Vlissingen heeft vele monumenten. Met behulp van de door de gemeente vervaardigde vouwfolder 'Langs Vlissingse monu menten' kunt u ze zelf 'ont dekken'. De folder is voor ƒ1,— onder meer verkrijg baar bij de VVV, het Stedelijk Museum en het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. - 'De Natuur' bestaat in Vlis singen niet alleen uit zee, strand en plantsoenen. In-, tegendeel. Wie aan de hand van het boekje 'NATUUR PAD NOLLEBOS' een wan deling door dit gebied maakt zal -10 tegen 1 - zeg gen: "Nooit geweten dat...". Het boekje kost 1,50 en is verkrijgbaar bij de VVV, het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis, paviljoen 'De Kanovijver' (Nollebos). Skandia-Sauna (Westduin) en afdeling be plantingen (Zaaihoekweg 2). Voor meer vragen op toeris tisch gebied kunt u terecht bij: -KNMI: 12191 -VVV: 12345; -Badstrand: 12625; -Nollestrand: 87420; Stafbureau voorlichting en in spraak (gemeente): 87335; (weerkundige inlichting):

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5