informatiepagina van de gemeente vlissingen \t Q w Plannen voor woningbouw aan Zuiderzeestraat 1 De kabel 1 1 iDe laatste.... Herstel daken sportaccommodaties kost 160.000,— Ook puntensysteem voor verhuur van kamers e.d. Verbetering aantal asfaltwegen dringend nodig DE VLISSINGER Woensdag 26 juni 1985 Inspraak voor omwonenden Bestemmingsplan Eengezins- koopwoningen Projectgroep Gravestraat Inspraak Vakantie en uitkering B. en w. willen pand Nieuwendijk 27, aankopen Pakket Commissies vergaderen Puntensysteem, commissies, de laatste S7 Overgangsfase Geen verplichting Vergadering commissie Communicatie Info map Gezondheids zorg maatschappelijk werk beleid Parkeerplaatsen De Karolingenbaan in Oost- Souburg ligt er nog maar kort; herstel daarvan is dus nog niet nodig. Wel is er behoefte aan 160 gaslampen voor het mid zomernachtcon cours gemeenteraadsvergadering voor de zo mervakantie is vrijdag as. (28 juni). Ze wordt ge houden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 14.00 uur. Bijeenkomst afscheid F. Naerebout V*" IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben plannen om woningen te laten bouwen op het terrein tussen de Zuiderzeestraat en de Bermweg in Oost-Souburg. Voor de bewoners van de Zuiderzeestraat, de Adriatische Zeestraat, de Waddenzeestraat, de Witte Zeestraat en het betref fende deel van de Bermweg is inspraak op deze plannen mogelijk. Zij zijn vorige week door de gemeente uitgenodigd hun mening over de bouwplannen te geven tijdens een inspraakavond op donderdag 27 juni (20.00 uur) in "De Zwaan" aan de Kromwegesingel. Voor het terrein geldt het be stemmingsplan "Zeewijksin gel". Daarin heeft het bouwter rein de bestemming "Uit te werken woongebied". Boven dien is in het bestemmingsplan opgenomen dat bebouwing hier zoveel mogelijk aan de zui delijke rand van dit stuk grond zou moeten plaatsvinden. Daarbij zou het om gestapelde woningen moeten gaan, varië rend van 9 tot 12 meter hoog. Het niet te bebouwen deel van het stuk moet volgens het be stemmingsplan gereserveerd worden voor parkeren en groen voorzieningen. Bovendien kan 10% van de bebouwing tot een hoogte van 3 meter voorzien in de behoefte aan bergruimte. Tot zo ver het bestemmingsplan waarmee en logische afronding van de bestaande bebouwing bereikt wordt en waarmee zou kunnen worden voorzien in de behoefte aan nieuwe woningen in Oost-Souburg. Inmiddels blijkt echter dat er minder vraag is naar gestapelde woningen. Wél is er een duidelijke vraag naar eengezinswoningen in de koopsector. Om op die vraag in te spelen is nu een bouwplan in die zin Ten behoeve van de stadsver nieuwing in het gebied Grave straat en omgeving hebben burgemeester en wethouders de projectgroep Gravestraat ingesteld. Deze groep, be staande uit o.a. vertegenwoor digers van het wijkcomité Bin nenstad en van de gemeente, vergadert aanstaande maan dag 1 juli om 20.00 uur in het gebouw van de speeltuinver eniging "De Oude Stad" aan de Paardenstraat. De vergadering is openbaar. Er zal, evenals in die van de com missie Communicatiebeleid van dezelfde avond (zie elders op deze pagina), een nota worden overlegd van de directeur openbare werken over de afwij kingen in het plan voor de woonbuurtverbetering van de Palingstraat en omgeving. Dit, naar aanleiding van een brief van de Werkgroep Gravestraat aan de gemeente over dit on derwerp. ontwikkeld, dat enigszins af wijkt van het geldende bestem mingsplan. Het gaat eigenlijk om twee bouwplannen, één voor koopwoningen tussen de Zuiderzeestraat en het fietspad en één voor gestapelde wonin gen tussen het fietspad en de hoek Zuiderzeestraat/Berm- weg. Het bouwplan voor de koopwo ningen is ontwikkeld door ma kelaars Theelen van der Weele naar ontwerp van archi tect B. Kraan. Het bouwplan voor de gestapelde woningen zal in de loop van dit jaar wor den ontwikkeld door een wo ningbouwvereniging. Het schetsplan voor de koop woningen ligt ter inzage bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. De in- Als u via de Gemeentelijke So ciale Dienst een uitkering ont vangt en u gaat met vakantie, dan moet u dat vooraf melden bij deze dienst. Dat kan telefo nisch op maandag tot en met vrijdag tussen 09.00- en 10.00 uur. Daarvoor zijn drie telefoon nummers beschikbaar. Welk nummer u moet bellen, hangt af van de wijk waar u woont. Dat is 87251 als de cijfers van de postcode van uw woonadres eindigen op 81 of 82. Het nummer 87546 is beschik baar voor hen, van wie de post code eindigt op 83, 88 of 89. Het nummer 87515 tenslotte kan worden gedraaid of inge toetst als de postcode eindigt op 84, 85,86 of 87. spraakreacties die morgen tij dens de inspraakavond kunnen worden ingediend, zullen wor den betrokken bij de uiteinde lijke besluitvorming over de be bouwing van het terrein aan de Zuiderzeestraat. Alle omwonenden zullen in de loop van de maand juli bericht ontvangen van deze beslissing van burgemeester en wethou ders. Daarbij zal worden aan gegeven welke procedures daarna al dan niet gevolgd zul len worden. Het pand Nieuwendijk 27 - vroeger discotheek Twenty One - staat al enige tijd te koop. Nadat de eigenaar (Heineken Exploitatie Maatschappij) niet tot oevereenstemming kon ko men met een andere kandi daat-koper, heeft zij het pand aangeboden aan de gemeente. In onderhandelingen tussen beide partijen is uiteindelijk een overeenstemming bereikt over een koopsom van 125.000,-. Burgemeester en wethouders zullen de raad vrijdag vragen akkoord te gaan met deze aan koop. Nu ligt het bedrag, waarop het pand getaxeerd is, 25.000,— lager dan de aankoopsom. Voor dit verschil geven b. en w. de volgende verklaring: "De wijze van gebruik van het per ceel heeft in het verleden voor de nodige overlast op de Nieu wendijk gezorgd. Teneinde in de toekomst ter plaatse daar van verschoond te blijven, zijn wij van mening dat dit pand door de gemeente dient te wor den aangekocht. Ons inziens rechtvaardigt dit gegeven de overeengekomen koopsom. "Het college wijst er daarbij op dat in de laatste twaalf maan den reeds vier soortgelijke be drijfspanden op de Nieuwendijk zijn aangekocht. Aankoop van het voormalige 'Twenty One" kan als sluitstuk dienen voor de verbetering van de algehele woon-, leef- en werksituatie in deze straat. B. en w. gaan ervan uit dat er'in dat pand later win kelruimte met bovenwoningen komen. Laten onderzoeken of er onder de Vlissingse bevolking voldoen de belangstelling bestaat voor een centrale antenne-inrichting. Dit, door middel van een objectieve enquete. Als basis kunnen daarbij dienen de offertes, zoals die zijn gedaan door: Casema BV, Zekatel BV en Onak BV. Dit voorstel doen burgemeester en wethouders aan de ge meenteraad. Vrijdag a.s. zal de raad het voorstel behandelen. Het is gevoegd bij de rapporta ge over de voortgang op het gebied van de kabeltelevisie- en radio in Vlissingen. In dat rap port zijn de offertes van de drie bovengenoemde bedrijven op een rijtje gezet. Aan de hand daarvan spreken b. en w. een voorlopige voorkeur uit voor de offerte van Zekatel. (Dat is een dochteronderneming van de PZEM). Het college vindt, dat deze offerte de door de raad gestelde uitgangspunten het dichtst benadert. Met name de ruime mogelijkheden die Zeka tel biedt om aan gemeenten op voor hen belangrijke terreinen inspraak te geven, heeft daarbij voor het college zwaar gewo gen. Daarbij wordt gedacht aan inspraak over bijvoorbeeld abonnementsprijs, program makeuze en dergelijke. Casema en Onak bieden die mogelijk heid slechts in beperkte mate. Het pakket tv- en radiozenders dat de drie firma's bieden ligt overigens een heel eind gelijk. De prijs loopt wel sterk uiteen. In alle drie de gevallen komt het abonnement op meer dan T 15,— per maand. Dat bedrag werd 1,5 jaar geleden door de gemeenteraad vastgesteld, zijnde het maximum dat 'de ka bel' per maand en per aanslui ting zou mogen gaan kosten. Nu zijn er in Vlissingen al diver se gemeenschappelijke anten ne-inrichtingen. In de opbouw van de prijs is er door Zekatel en Onak vanuit gegaan dat de ze allemaal compleet nieuw zullen worden geïnstalleerd. Bovendien is er ook al rekening gehouden met de overname van de gemeenschappelijke antenne-inrichtingen. Wélke daarvan (geheel of gedeeltelijk) Als het over woningen gaat is het ipeestal wel bekend hoe de huur daarvan berekend moet worden: met behulp van het puntensysteem. Wat echter minder bekend is, is dat ook voor de (ver)huur van kamers zo'n puntensysteem bestaat. Met behulp daarvan kan wor den nagegaan of de huurprijs redelijk is. Dit, in verhouding Vandaag 26 juni, vergadert in het stadhuis de commissie Sportbelangen. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Voorts komt volgende week de Culturele Raad bijeen. Dat is op donderdag 4 juli in 'Bachten Komme' (Badhuisstraat 104). De aanvang is om 20.00 uur. De stukken voor beide verga deringen liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoe- ken. Waar deze te vinden zijn kunt u lezen in een bericht el ders op deze pagina. fSilaÉbi Het dak van de kleedkamers op het sportcomplex Bonedijke is in zeer slechte staat. Dat geldt ook voor de dakbedekking van de sporthal Baskensburg. Door vele lekkages begint hier het dakbe schot zelfs te rotten. In beide gevallen kunnen de weersomstan digheden van de afgelopen winter als medeschuldige worden aangewezen. Herstel van de daken van zowel kleedkamers als sporthal is dus dringend nodig. Uitstel is eigenlijk niet meer mogelijk. De repara tiekosten zouden dan heel wat hoger uitkomen dan de 160.000,— die er nu, volgens raming, voor nodig zijn. Burgemeester en wet houders stellen de gemeenteraad dan ook voor genoemd bedrag beschikbaar te stellen. Hun voorstel daartoe komt vrijdag in de raad. Daarin schrijven zij ook dat er in de begroting voor dit jaar nog niet met een uitgave voor dit doel rekening is gehouden. Door enkele andere investeringen naar 1986 'door te schuiven' ont stond in de begroting echter de benodigde ruimte. De sporthal Baskensburg (foto Johan Murre). Misschien vindt u het een rare kop, zjet u het verband niet zo tussen de verschillende onder werpen. Deze kop is echter een 'samenraapsel' van enkele an dere op deze pagina. In al de daarbij behorende artikelen wordt verwezen naar het be richt over de informatie-hoe- ken; dit dus. Want de raadsagenda en bijbe horende voorstellen, de com missiestukken, de folder over kamer(ver)huur, ze liggen alle maal in de gemeentelijke infor- matiehoeken. Die kunt u vinden in de volgende gebouwen: - 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost-Souburg), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.3C- tot 11.00 uur, tot en met donderdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. - 'Open Hof' (Alexander Gogel- weg 59, Paauwenburg), geo pend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. 'Aldegonde' (Westerzicht 386), tijdens werkdagen geo pend van 9.00- tot 17.00 uur. Het buurthuis zal tijdens de va kantie gesloten zijn. - openbare bibliotheek (Spui straat 22-24), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 20.00 uur en zater dags van 10.00- tot 12.30 uur; donderdag is de bibliotheek de gehele dag gesloten. Bovendien is er een lees- en in- formatiehoek bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. Uiteraard kunt u bij de medewerkers van dit bureau ook terecht voor mondelinge informa tie. voorkom zakkenrollerij kunnen worden ingepast moet nog door alle drie de bedrijven worden bekeken. De uitkomst van dat onderzoek kan gevol gen hebben voor de abonne mentsprijs. Dat doet b. en w. dan ook opmerken dat de tarie ven, zoals die nu gepresenteerd zijn, nog geen reëel beeld ge ven. Daarin spelen trouwens ook factoren als rentebestand èn omvang van het zenderpak ket mee. "Wat gaat er gebeuren met het 'pakket' zenders dat ik nu kan ontvangen? Als ik die wil hou den, gaat me dat bij de aanleg van 'de kabel' nog extra kos ten?", zo vraagt u zich mis schien af. Wat Zekatel betreft kunt u -ook al loopt uw tv- en radio-ont vangst nu via een gemeen schappelijke antenne-inrich ting - het huidige pakket blijven ontvangen. U zult daar dan ook niet meer voor hoeven te beta len dan het huidige tarief. Niet eindeloos, maar tot het moment dat de technische afschrij vingstermijn van de huidige ge meenschappelijke antenne-in richting afloopt. Dit, met een maximum van twintig jaar. De Onak doet een soortgelijk voorstel, net als, zij het wat aar- zelender, Casema. Niemand is overigens verplicht haar of zijn woning te laten aansluiten op 'de kabel' Wie dus nog een goede antenne op dak heeft staan kan dus de ka bel aan de woning voorbij laten gaan. Mè.t het risico, als men later wel aansluiting wil, voor aanlegkosten komt te staan. Extra parkeerplaatsen Karo/ingenbaan 'Foto: de Burgemeester van Woelderenlaan, tussen de Vredehoflaan en Multatulilaan. Deze asfaltweg zal ingrijpend worden verbeterd, (foto Johan Murre). 350.000,—. Dat is het bedrag dat nodig is voor het herstel van diverse asfaltwegen in de gemeente. Burgemeester en wethou ders zullen vrijdag de gemeenteraad vragen het beschikbaar te stellen. Met deze uitgave was overigens al in de investerings schema's voor 1984 en 1985 rekening gehouden. Zodoende kun nen de kapitaallasten binnen de begroting voor dit jaar worden gedekt. tot de grootte, de voorzienin gen en de kwaliteit ervan. Het puntensysteem staat om schreven in de brochure 'Huur en verhuur van kamers 1985'. In de brochure staan overigens ook zaken toegelicht als: dat gene waarover duidelijke af spraken gemaakt moeten wor den (tussen huurder en ver huurder), onderhoud en repa raties èn de gang van zaken rondom huurverhoging. Want net als de woninghuurder, kan ook een kamerhuurder be zwaar aantekenen tegen huur verhoging. Bovendien kan, als men het niet eens kan worden, de zaak worden 'voorgelegd aan de huurcommissie. De uit spraak die deze instantie doet is overigens voor beide partijen bindend. De brochure 'Huur en verhuur van kamers 1985' - gehuld in bruine omslag - ligt voor u ge reed in de informatiehoeken van de gemeente. Zie, voor de plaats en de openstellingsuren daarvan, het bericht elders op deze pagina. Op zoek naar een instelling op het-gebied van gezondheids zorg of maatschappelijk werk? Dan hebt u wellicht iets aan de informatiemap 1985/1986. Hierin staan de namen en adressen van alle instellingen op deze gebieden. En dat niet alleen: ze geven ook een om schrijving van de werkzaamhe den van de vele instellingen. Dus of het nu gaat om aanmel ding voor een bejaardentehuis, het aanvragen van een uitke ring, de mogelijkheden voor gezins- of verpleeghulp, jeugd werk, rechtshulp, Het staat al lemaal in de informatiemap. Deze uitgave van de Stichting Federatie Maatschappelijke Dienstverlening op Walcheren ligt ter inzage in de gemeente lijke informatiehoeken in: - de openbare bibliotheek (Spuistraat), - 'Middenhof' (Oost-Souburg) en - in het stadhuis. Aanstaande maandag 1 juli komt om 19.00 uur in het stad huis de commissie Communi catiebeleid bijeen. Deze com missie houdt zich bezig met al le aspecten van de gemeente lijke communicatie zoals voor lichting en inspraak. In de commissie hebben o.a. verte genwoordigers zitting van alle fracties in de gemeenteraad en van de Vlissingse wijkcomités. Op de agenda van maandag staan o.a. een nota van de di recteur openbare werken over de afwijkingen in het plan voor de woonbuurtverbetering van de Palingstraat en de omgeving en een evaluatie van de in spraakprocedure bij de nota "De politie in de Vlissingse sa menleving". Als de raad met het voorstel van b. en w. akkoord gaat, zullen de komende tijd in de volgende strataten reparaties en profiel verbeteringen worden uitge voerd: Burgemeester van Woelde renlaan (tussen Vredeho flaan en Multatulilaan); Van Poperingbrug; Kruispunt Sloeweg/ Ger- brandystraat; Jacoba van Beierènweg; Vrijburgstraat; voetpad Westerzicht. Bovendien zullen in de volgen de straten reparaties en opper vlaktebehandelingen worden verricht: Burgemeester van Woelde renlaan, tussen Pres. Roos- eveltlaan en Paauwenburg- weg; Pres. Rooseveltlaan, tussen Koudekerkseweg en de Burg. van Woelderenlaan; Sloeweg (diverse kleinere reparaties). Tenslotte zullen van de volgen de wegen de dwars- en langs- naden worden afgedicht: Bachlaan; Burgemeester van Woelde renlaan, tussen Bachlaan en Paauwenburgweg; Sloeweg; Weyevlietweg, tussen Sloe weg en de Nieuwe Zuid- beekseweg. meer parkeerplaatsen. In ver band met de bebouwing van de hoek Vlissingsestraat/Verleng- de Kanaalstraat zijn er namelijk een aantal parkeerplaatsen ko men te vervallen. De behoefte aan parkeerruimte ter plekke is daarentegen toegenomen. B. en w. willen daar verbetering in brengen. Ze vragen de ge meenteraad daarom een kre diet van 20.100,— te verlenen. Voor dit bedrag kunnen vijf parkeerplaatsen op de Karolin genbaan worden aangelegd. 160 Nieuwe gaslampen zullen het komende midzomernacht- concours hun licht laten schij nen over de activiteiten van standwerkers en marktkooplui. Althans, als de gemeenteraad vrijdag akkoord gaat met een voorstel van burgemeester en wethouders daartoe. Dat voorstel komt voort uit een verzoek van de Centrale Ver eniging voor Ambulante Han del, die het concours organi seert. Met de gaslampen (cam pinglampen van voldoende lichtsterkte) kan ook de voor de komende jaren de verlichting van het concours worden gere geld. De aanschaf van de lam pen komt op 10.300,—. De vereniging neemt daarvan 1500,— voor haar rekening. In het tweede deel van dit arti kel staat een overzicht van welke onderwerpen er aan de orde kunnen komen. Kunnen, want onderdelen als 'over te leggen stukken' en 'medede lingen' kunnen in raadsverga deringen ook de nodige ge spreksstof opleveren. Een lijst van dergelijke stukken op deze pagina zou teveel ruimte vra gen. Wilt u zien of een brief, die u aan de raad of burgemeester en wethouders hebt gestuurd op deze lijst staat, dan kunt u daarvoor uiteraard naar de in formatiehoeken (zie het bericht elders op deze pagina). Bovendien liggen achterliggen de stukken bij de raadsagenda en -voorstellen niet alleen voor raadsleden maar óók voor u ter inzage. (Dat zijn rapporten, no ta's adviezen, berekeningen en dergelijke die bij raadsvoorstel len horen. Alleen de stukken die in de 'gesloten trommel' liggen mogen slechts gelezen worden door de raadsleden). De achterliggende stukken kunt u inzien bij het Stafbureau voor lichting en inspraak in het stad huis. De agenda voor de raadsver gadering van komende vrijdag ziet er als volgt uit: Opening. Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 26 april 1985. Mededelingen. Over te leggen stukken. Te behandelen punten: 0-1 Wijziging diverse rechtspo sitieregelingen. 0-2 Schenking Rabobank. 0-3 Benoeming ambtenaren burgerlijke stand. 0-4 Krediet voor uitbreiding tekstverwerking. 0-5 Afrekening extra bestuurs- kosten minderhedenbeleid 1984. 0-6 Aanpassing meubilair kof fiekamer/commissiekamer stadhuis. 1-1 Strandvervuiling/wijziging politieverordening. 2-1 Overeenkomsten met NV Nederlandse Spoorwegen. 2-2 Krediet herstel diverse as faltwegen. 2-3 Aanleg parkeerplaatsen Karolingenbaan. 3-1 Krediet verlichting Midzo- mernachtconcours. 4-1 Aanpassing gebouw Graaf Jan van Nassauschool. 4-2 Plan voor nieuwe openbare basisscholen. 4-3 Vaststelling vergoeding sa lariskosten medewerkers van 'De Triangel'. 4-4 Meerhoofdige leiding ba sisschool 'Vliedberg/Paau- wenburg'. 4-5 Toepassing art. 101 ter van Lager-onderwijswet 1920. 4-6 Voorzieningen voor en aanpassingen van scholen. 4-7 Formele wijziging in ver band met toepassing wetsarti kel. 4-8 Krediet voor verbouw en uitbreiding MDGO/MHNO- complex. 4-9 Naamgeving openbare ba sisscholen. 4-10 Krediet voor plaatsen noodlokaal bij Jacob Cats- school. 5-1 Centrale antenne-inrich ting. 5-2 Krediet voor herstel dakbe dekking sportaccommodaties. 5-3 Microverfilmingsproject ar chiefdienst. 6-1 Herinvoering verplichting 'tot inlevering inkomstenverkla ringen door GSD-cliënten. 8-1 Voorbereidingsbesluit Vlis- singen-Oost II. 8-2 Vaststelling bestemmings- plan Spuistraat. 8-3 Aankoop Nieuwstraat 35/Dorsmansstraat 2. 8-4 Woningbouwprogramma 1986. 8-5 Verkoop perceel grond aan Hermesweg. 8-6 Herziening kostprijsbereke ningen en grondprijzen diverse bestemmingsplannen. 8-7 Verkoop grond in Be schermd Stadsgezicht. 8-8 Aankoop Nieuwendijk 27. 8-9 Aankoop Marinestraat 12. 8-10 Vervangen c.v.-ketel Hel- lebardierstraat 4. 9-1 Financieel meerjarenover- zicht 1986 tot en met 1989. 9-2 Vaststelling wijzigingen in begroting 1984. Rondvraag Sluiting Burgemeester en wethouders hebben besloten tijdens een bijeenkomst voor genodigden in de burgerzaal van het stad huis afscheid te nemen van de heer F. Naerebout als secretaris van de commissie Sportbelan gen Vlissingen. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 27 juni a.s. in aanwezigheid van vertegenwoordigers uit de sportwereld en van het ge meentebestuur.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5