informatiepagina van de gemeente vlissingen re I Woningdelers en bijstand 'Kijk op het Nollebos' Gratis vrijkaartje voor Freek de Jonge (en 10 consumpties)? Oneven huisnummers Vlissingsestraat Oost-Souburg gewijzigd I Niet voor niets f Commissies vergaderen Parkeerverboden in verband met wielerwedstrijd BtS DE VLISSINGER Woensdag 12 juni 1985 Echtparen? 1-oudergezinnen? Wie niet? Geen woonkosten? Wie helpt de jeu de boules- baan aanleggen? Voor wat, hoort wat Onderhuurder of kostganger? Overgangsregeling Vacaturebank en klussendienst wegens vakantie gesloten Meer informatie? Het rechtstreekse telefoonnummer is 87882. HU? IN DE GLASBAK! Kwijtschelding onroerend goedbelasting Uitwerking nota over het werken van de politie Wandeling met gids Wandeling zonder gids Even bijpraten met wethouder A. Hoefkens Revalidatie. IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. In de bijstand is - naast de bekende normen van 100, 90 en 70% van het netto-minimumloon - met ingang van 1 Juni jl. een nieuwe norm Ingevoerd. Dat is de zogenaamde woningdelersnorm. Wo ningdelers ontvangen voortaan 60% van het nettominimumloon. Voor personen van 18 tot en met 21 jaar is bij deze regeling het normbedrag 719,50, voor personen van 22 jaar 750,50 en boven die leeftijd 874,95. De cliënten van de Gemeentelijke Sociale Dienst die met deze regeling te maken hebben ontvangen reeds bericht hierover. Wanneer bent u een woningde ler? Dat is als u als alleenstaan de op een niet-commerciële basis geen kostganger of onderhuurder) samen met an deren een woning bewoont. Bovendien moet u de lasten daarvan samen op kunnen brengen. Dus ook als u meer derjarig bent en bij uw ouders inwoont óf met andere huisge noten de woning deelt. Wie is een huisgenoot? Dat is: kind, kleinkind, pleegkind, aange trouwd kind, broer, zus, ouder of grootouder. Van deze huis genoten wordt namelijk niet geaccepteerd dat er met elkaar een contract wordt afgesloten, alsof men op commerciële ba sis samen de woning bewoont. Woont u met een broer of zus samen, dan kan wel een con tract worden afgesloten, maar u moet dat wel kunnen aantonen. Bent u jonger dan 21 jaar, dan blijft de oude norm gelden. Als echtparen en één-ouderge zinnen inwonende meerderjari ge kinderen hebben, of min derjarige kinderen met eigen inkomsten, dan kunnen woon kosten en andere vaste lasten ook samen worden gedeeld. Bij ouders met een bijstandsuitke ring wordt één vast bedrag van 154,95 op de uitkering in min dering gebracht. Dit, als er één of meer inwonende kinderen zijn die eigen inkomsten heb ben. Er is echter een uitzondering. Als er uitsluitend inwonende Het gebouw van de Gemeentelijke kinderen zijn wordt er niet op de uitkering gekort als zij: een bijstandsuitkering als thuisinwonende hebben of verdiensten die daar niet of nauwelijks bovenuit komen. De volgende personen zijn geen woningdelers: alleenstaanden die op com merciële basis een kamer huren; alleenstaanden die op com merciële basis ergens in de kost zijn; alleenstaanden in woon groepen of in andere vor men van centraal wonen, die ieder voor zich aanspraak kunnen maken op huursub sidie; bewoners van Blijf-van- mijn-lijf-huizen; degenen die samenwonen met naaste familieleden om dat er sprake is van hulpbe hoevendheid, die - bij niet Witte fietsen, rode fietsen, blauwe fietsen, zwarte fietsen. Kortom: fietsen. Voorzien van: twee wielen, twee trappers, ketting, stuur, bagagedrager en natuurlijk een welluidende bei. Wie heeft er nog één over, het liefst in goed berijdbare staat zijnde? 't Is maar voor twee weken, van 20 juli tot en met 4 augustus a.s. Sociale Dienst, (foto Johan Murre). samenwonen - zou leiden tot opname in een bejaardente huis of in een andere inrich ting; degenen die uitsluitend een kamer verhuren of een kost ganger hebben. Voor deze laatste categorie bijstand sontvangers gelden andere regels. Evenals de normen voor echt paren, één-oudergezinnen en alleenstaanden is de woning delersnorm van 60% een all-in norm. Dat wil zeggen: in deze normen is rekening gehouden met het feit dat er woonkosten moeten worden gemaakt. Als u géén woonkosten hebt, wordt een bepaald bedrag op uw uitkering in mindering ge bracht. Bij de 60%-norm is dat een bedrag van ƒ155,— per maand. De uitkering is dan af gestemd op het niet verschul digd zijn van de huur én de Voor de aanleg van een jeu de boulesbaan in Westduin wor den met spoed vrijwilligers ge vraagd. Het gaat hier om een officieel goedgekeurd vrijwilli- gersproject. Men kan er dus aan de slag met behoud van de (eventuele) uitkering. Belangstelling? U kunt zich dan aanmelden bij de afdeling be plantingen van de gemeente. Het telefoonnummer daarvan is 13902 (vragen naar de heer Hettinga). Ook de heer Goos- sens (medewerker project wer kloosheid) geeft graag nadere informatie. Zijn telefoonnum mer is 87427. In die periode zullen, tijdens het Straatfestival een aantal beel dende kunstenaars werken aan bepaalde kunstuitingen. Voor één daarvan zijn twaalf in rede lijke staat verkerende heren fietsen nodig. Deze zullen wor den voorzien van een schil dersdoek. Het is de bedoeling dat -3 schilders 4 routes gaan fietsen in Vlissingen. Daarbij zal een ieder een geschilderde im pressie geven van deze tocht en de daarbij opgedane erva ringen. De twaalf fietsen zullen vervolgens - in hun tijdelijke gedaante - samen één groot schilderij vormen. De rijwielen blijven daarbij absoluut onbe schadigd. Een ieder die zijn fiets van 20 juli tot 4 augustus beschikbaar stelt krijgt gratis: - een gratis entreebewijs voor de voorstelling van Freek de Jonge en - tien consumpties U kunt zich aanmelden bij de or ganisatoren van het Straatfesti val: de Culturele Raad Vlissingen, Badhuisstraat 104, tel. nr. 14928; vragen naar Leon Riek- wel. (foto Johan Murre) overige voordelen van het ge zamenlijk bewonen van een woning. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn als krakers geza menlijk een woning bewonen en geen woonkosten betalen. Zijn er in zo'n situatie toch onontkoombare, werkelijke kosten voor het wonen, dan kunt u bij de gemeente een vergoeding daarvoor aanvra- gen. Per 1 juni wordt in de bijstand met de verdiensten uit het in huis hebben van een onder huurder of kostganger op de volgende manier rekening ge houden. Bij het verhuren van één kamer aan één onderhuur der of het hebben van één kostganger wordt een vast be drag op uw uitkering in minde ring gebracht. Bij onderhuur is dat bedrag 154,95 per maand. Bij het hebben van een kost ganger komt het op ƒ235,15. Zijn er meer onderhuurders of kostgangers, dan bepaalt de gemeente hoeveel inkomsten op de uitkering moet worden gekort. Mogelijk had u op 31 december 1984 al een bijstandsuitkering. Krijgt u daarbij door Invoering van de nieuwe maatregel een lagere uitkering, dan hebt u tij delijk recht op een overbrug gingstoeslag. 'Wegens vakantie gesloten'. Dat bordje hangt sinds begin deze week aan de deur van de Vrijwilligers Vacaturebank. Het zal er tot en met augustus blij ven hangen. Ook de klussendienst, waarvan de administratie bij de vacatu rebank is ondergebracht, is die periode gesloten. Tegen de tijd dat de medewerkers van beide projecten weer aan de slag gaan, wordt u daarover op deze pagina geïnformeerd. Voor het projekt 'aanleg jeu de boules baan* worden overigens nog met spoed vrijwilligers ge vraagd. Zie daarvoor het be richt elders op deze pagina. Aan het begin van de Vlissingsestraat, ter hoogte van de Kanaal straat, zijn onlangs een supermarkt en achttien woningen gereed gekomen. Die hebben van burgemeester en wethouders de huis nummers 1 en 3 (supermarkt) en 5 tot en met 39 (woningen) gekregen. Dat betekende dat de bestaande nummers niet ge handhaafd konden worden; alle oneven huisnummers in de Vlis singsestraat zijn gewijzigd. Dat is met Ingang van 1 juni jl. ge beurd. Mogelijk hebt u vrienden, kennissen of relaties in de Vlissingse straat wonen. Wellicht kunt u dan in uw adressenboek of -bestand het huisnummer wijzigen, zodat later misverstanden voorkomen kunnen worden. Vragen over de woningdelers norm kunt u kwijt bij de Ge meentelijke Sociale Dienst. U kunt daar van maandag tot en met vrijdag 's morgens tussen 9.00 en 10.00 uur telefonisch terecht. In de hal van het gebouw van de sociale dienst ligt informatie materiaal over 'Woningdelers en bijstand' gereed. De folders in het Nederlands (gelijk aan dit artikel), Turks en Arabisch kun nen er gratis worden meegeno men. De 'Gids voor woningde lers' niet; die ligt er ter inzage. Wel kan men een exemplaar 2,—) daarvan ophalen bij de FNV Jongerenbeweging in Middelburg (Dam 12/14). Ze zijn er niet voor niets, de gemeentelijke Informatiehoe- ken. Ze zijn er, zogezegd, om u te dienen. Met tientallen folders bijvoorbeeld. Om mee te ne men. Of de stukken van raads- en commissie-vergaderingen. Om In te zien. Of inspraak- en bestemmingsplannen, de ge meentebegroting en de Alge mene Politieverordening. Om na te slaan. Vergewis uzelf. Welkom. Liever mondelinge Informatie of toelichting? Kan ook! Hoe? Door het Stafbureau voorlichting en Inspraak in het stadhuis te bellen (tel. nr. 87335). Een bezoekje brengen mag trouwens ook (begane grond, naast de hal). Zomerse temperaturen of niet, de gemeente moet bestuurd wor den. De komende weken wordt er dan ook onverminderd verga derd door de vaste commissies van advies en bijstand. Zij be spreken daarbij de ontwerp-raadsvoorstellen van burgemeester en wethouders. Daarnaast passeren er vaak ook nog andere on derwerpen de revu. Onderwerpen, die ook u aan de orde kunt stellen. Want in al deze commissies Is er spreekrecht voor het publiek. Dus hebt u een onderwerp op het gebied van één van de hieronder genoemde commissies, dat u aan het gemeentebestuur zou willen voorleggen Alle commissies vergaderen, tenzij anders staat vermeld, in het stadhuis. Agenda's en stukken liggen ter inzage in de vijf gemeentelijke informatie- hoeken. De commissies die gaan vergaderen zijn die voor: financiën op woensdag juni, aanvang 17.00 uur; 19 Vele Vlissingers hebben de af gelopen weken de aanslag voor de onroerend goedbelas ting over 1985 ontvangen. Niet iedereen zal In staat zijn deze belasting te betalen. In dat ge val kunt u kwijtschelding vra gen. U kunt daarvoor een stan daard-aanvraagformulier ge bruiken, dat voor u gereed ligt bij de Ontvanger van rijksbe lastingen, Lange Noordstraat 29 (Postbus 5010 4330 KA), en bij de Gem. Soc. Dienst. Dat Is ook het adres waar u het stan daard-aanvraagformulier naar terug kunt sturen. Voor het aanvragen van kwijt schelding moet u dus niet bij de gemeente zijn. Wel kunt u daar andere vragen over de onroe rend goedbelasting kwijt, bij voorbeeld over de berekening ervan. U moet dan in het stad huis zijn bij de afdeling finan ciën (begane grond, kamer 031). Voor nadere informatie rondom de procedure voor kwijtschel ding van de onroerend goed belasting kunt u in Vlissingen terecht bij: Woonlastencomité (Van Turn houtstraat 12, Oost- Souburg, tel. 61820) en de Stichting Op bouwwerk (Badhuisstraat 104, tel. 16655). Komende zaterdag (15 juni) wordt er een wielerwedstrijd voor trimmers gehouden. Daarvoor wordt het volgende parcours uit gezet: Kenau Hasselaarstraat - Coosje Buskenstraat - Boulevard Bankert en Boulevard Evertsen. De start en de finish zijn ter hoogte van hotel 'Britannia'. Het gehele parcours wordt zaterdag om 8.00 uur afgezet en om streeks 18.00 uur weer opengesteld. Voor beide zijden van de rijbanen (inclusief parkeerstroken!) waarover het parcours loopt geldt deze uren een parkeerverbod. Auto's die er geparkeerd staan en gevaar kunnen opleveren voor bezoekers en/of wielren ners zullen worden weggesleept. Bewoners, bezoekers, hotel- en pensiongasten zullen worden aanbevolen hun auto vóór 8.00 uur buiten het wedstrijdterrein te parkeren. (Foto Cor Schuilwerve). onderwijszaken op woens dag 18 juni, in 'De Triangel' (De Savornin Lohmanlaan 58), aanvang 19.30 uur, mo gelijk 17.00 uur); openbare werken en volks huisvesting op maandag 17 juni, aanvang 19.30 uur; personeelszaken en organi satie op woensdag 19 juni, aanvang 17.00 uur; sociale aangelegenheden op woensdag 19 juni, aan vang 19.30 uur; volksgezondheid en milieu hygiëne op dinsdag 18 juni, aanvang 17.00 uur; welzijn op maandag 17 juni, aanvang 17.00 uur; In de laatst gehouden vergade ring van de Vlissingse ge meenteraad heeft de burge meester een nota over het wer ken van de Vlissingse politie voorgelegd. Hij deed dat omdat hij als hoofd van de politie ook de gemeenteraad wil betrekken bij de komende ontwikkelingen bij de politie. Eén van die ontwikkelingen is het meer surveilleren in de Vlis singse wijken. Behalve onder werp van bespreking in de raad is de nota ook onderwerp-van inspraak voor de burgers ge weest. De raadsleden konden zich allen vinden in hetgeen de nota aangeeft. Het is nu de be doeling dat deze in de komende tijd nader door de politie wordt uitgewerkt. Daarbij zal de raadscommissie voor de open bare orde worden ingescha keld. Nieuw nummer: Voorheen: 81 nr. 31 41 nr. 7a 83 nr. 33 43 nr. 7a (winkel) 85 nr. 35 45 nr. 7b 87 nr. 37 47 nr. 7b (winkel) 89 nr. 39 49 nr. 7c 91 nr. 41 51 nr. 7c 93 nr. 43 53 nr. 7d (café) 95 nr. 45 55 nr. 9 97 t/m 111 reserve 57 nr. 11 113 nr. 47 59 t/m 65 reserve 115 nr. 49 67 nr. 19 117 nr. 51 69 nr. 21 119 nr. 53 71 nr. 21 (winkel) 121 nr. 55 73 nr. 23 123 nr. 57 75 nr. 25 125 nr. 59 77 nr. 27 127 nr. 61 79 nr. 29 129 131 nr. 63 nr. 65 133 135 nr. 67 nr. 69 Waar de informatiehoeken zijn? 137 nr. 71 Daar: 139 nr. 73 - buurthuis Aldegonde, Wes- 141 nr. 75 terzicht 386, tijdens werkda 143 nr. 77 gen geopend van 9.00- tot 145 nr. 79 17.00 uur. 147 reserve - wijkcentrum 'Open Hof', Al 149 nr. 81 exander Gogelweg 59, open 151 nr. 83 op maandag tot en met vrij 153 t/m 173 reserve dag van 8.00tot 12.00 uur en 175 nr. 87 van 19.00- tot 23.00 uur (fo 177 nr. 89 to). 179 nr. 91 wijkcentrum Middenhof', 181 nr. 93 Kanaalstraat 64, Oost-Sou 183 nr. 95 burg, maandag tot en met 185 nr. 97 vrijdag van 8.30- tot 11.00 187 nr. 99 uur, tot en met donderdag 189 nr. 101 bovendien van 19.30- tot 191 nr. 103 21.00 uur. 193 nr. 105 - de openbare bibliotheek, 195 reserve Spuistraat 22-24, geopend 's 197 t/m 207 nieuwbouw maandags van 13.30- tot 209 nr. 105a 20.00 uur, overige werkda 211 nr. 107 gen van 10.00- tot 20.00 uur 213 nr. 109 en zaterdags van 10.00- tot 215 nr. 111 12.30 uur, donderdag gehe 217 nr. 113 le dag gesloten. 219 nr. 115 221 nr. 117 Ook in de leeshoek bij het Staf 223 nr. 119 bureau voorlichting en inspraak 225 nr. 121 in het stadhuis ligt een breed 227 nr. 123 assortiment folders en ander 229 nr. 125 informatiemateriaal. 231 nr. 127 In de etalage van de openbare bibliotheek aan de Spuistraat wordt van 13 juni tot en met 29 augustus een expositie gehouden over het Nollebos. Dit, naar aanleiding van de eerder dit jaar versche nen brochure 'Natuurpad Nollebos'. Op deze expositie kunt u door middel van tekeningen, foto's en preparaten kennis maken met de in het Nollebos levende planten en dieren. Ook kunt u er een indruk opdoen van wat er zoals gepubliceerd is over planten en dieren. Deze expo sitie kon tot stand komen dank zij medewerking van de afde lingen beplantingen van de ge meente Vlissingen, de Openba re Bibliotheek, het Zeeuws Bio logisch Museum en vrijwilligers van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging. Mocht de expositie uw belang stelling wekken, dan hebt u op 13 juni, 18 juli en 22 augustus 1985 de mogelijkheid om onder leiding van een IVN-gids (IVN Instituut voor Natuurbe schermingseducatie) een wan deling door het Nollebos te ma ken. Iedere wandeling start om 19.30 uur vanaf de grote par keerplaats aan de President Rooseveltlaan (naast de oprit naar de Boulevard). Trekt u er liever alleen op uit, dan Is dat natuurlijk ook moge lijk. U kunt dan eventueel ge bruik maken van de brochure 'Natuurpad Nollebos'. In dit boekje vindt u een beschrijving (en Illustraties) van een ge markeerde wandelroute en van de planten en dieren die u tij dens uw wandeling kunt ont moeten. De brochure 'Natuur pad Nollebos' is voor ƒ1,50 verkrijgbaar bij de volgende adressen: - paviljoen 'De Kanovijver', Van Woelderenlaan; - Skandia Sauna, Zwanenburg- se weg 1 (Westduin); - afdeling Beplantingen, Zaai- hoekweg 1; VVV, Walstraat 91; en - Stafbureau voorlichting en in spraak, stadhuis. Vee! jongelui komen dezer dagen "van school af". Vandaar deze week een actueel onderwerp: schoolverlaters en bijstandsuitke ring. De medewerkers van de sociale dienst bemerken nogal eens dat schoolverlaters menen zonder meer bij een bepaalde leeftijd voor bijstand in aanmerking te komen tijdens de periode dat ze nog geen baan hebben gevonden. Zo is het echter niet. Er zijn ook wat dat betreft spelregels. Schoolverla ters tot 18 jaar kunnen geen bij stand krijgen; voor hen is de Al gemene Kinderbijslagwet van toepassing. Schoolverlaters van 18 tot 21 jaar kunnen wèl zo 'n uitkering krijgen als ze werkloos zijn. Niet direct bij het verlaten van de school maar na een wachttijd van een half jaar. Tot dat tijdstip zijn ze net als tijdens hun op leiding voor levensonderhoud op hun ouders aangewezen. Die wachttijd begint aan het eind van het kwartaal waarin ze met hun opleiding zijn gestopt. Is dat om streeks de zomervakantie het ge val, dan gaat de uitkering in op 1 januari daaropvolgend. WH dat ook echt het geval zijn, dan moe ten de aanvraagformulieren om streeks 1 december bij de sociale dienst ingeleverd zijn. Of men nu tijdens de opleiding nog bij de ou ders woonde of elders maakt niet uit. Een direct opkomende vraag: hoe gaat het dan tijdens die wachttijd? Antwoord: dan loopt de kinderbij slag (enkel- of meervoudigdoor. Belangrijk is dan wel, dat de schoolverlater zich tijdig als werkzoekende bij het Gewestelijk arbeidsbureau heeft laten in schrijven. Ik wil dat in het belang van de jongeren zelf nog eens be nadrukken: bedenk dat het ar beidsbureau in ons sociaal zeker heidsstelsel een taak vervult in de bemiddeling, waarvan men ge bruik moet maken om voor het (wettelijk) recht op een uitkering in aanmerking te kunnen komen. Denk nipt dat het arbeidsbureau direct passend werk voor u be schikbaar heeft. Wel is-het een feit dat uit statistische cijfers blijkt dat de daling van de wer kloosheid vooral de jongere leef tijdsgroepen ten goede komt. En kele cijfers: werkloze schoolverla ters in Zeeland op 30 april 1984:1698; 31 maart 1985:1514; 30 april 1985:1383. Een ander cijfer: de openstaande vraag naar personeel in het rayon Vlissingen per 30 april 1985:81 jonger dan 19 jaar op een totaal van 192 voor de gehele provincie. Zonder nu direct al te optimistisch te worden over de mogelijkheid dat schoolverlaters direkt passend werk vinden via het arbeidsbureau of via advertenties, meen ik toch te mogen stellen dat er lichtpunt jes zijn. Gezien deze mogelijkhe den is het ook logisch dat men bij het bepalen van recht op bijstand zorgvuldig nagaat of betrokkene zich aan de spelregels heeft ge houden. En dat geldt natuurlijk niet alleen voor schoolverlaters, maar ook voor oudere werkzoe kenden. Het bespaart u teleur stellingen en de sociale dients- medewerkers veel werk als we met z'n allen de spelregels in acht nemen. Hebt u vragen: stel ze niet uit! Het arbeidsbureau en de so ciale dienst geven ook graag in formatie! Als lid van het Provinciaal Overleg voor Revalidatie merkte ik bij de vaststelling van het jaarverslag 1984 weer eens hoe noodzakelijk het is er op te letten dat men op talloze terreinen steeds rekening houdt met de gehandicapte me deburger. Het zijn soms kleine dingen die aan onze aandacht ontsnappen en die erg hinderlijk en frustrerend zijn voor betrokke ne. Ik denk daarbij met name aan de rolstoelgebruikers. Nu het sei zoen (hopelijk) weer vele moge lijkheden zal bieden om zich bui ten te bewegen, moet ik vaststel len dat er op diverse plaatsen in onze stad hinderlijke obstakels verschijnen. Ik noem u het plaat sen van reclame borden en andere "uitstallingen" op stoepen. Laten we er toch voor zorgen dat we dat soort zaken zo plaatsen, dat er voldoende ruimte overblijft voor een rolstoelgebruiker! Voor ons een kleine moeite, voor betrokke nen een groot goed.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5