Eén dag Legoland met de familie Wolterbeek Groots feest rond Vlissingse modedagen Vroi ond< uwelij erneir jke ch ïers o larme kr p de kun eeg 3ën M' VERSCHOORE MIDDELB0B6 FOLKLORESTAD HET WEEKBLAD VOOR WALCHEREN deVLissinger Populair-klassieke concerten in Veere en Goes met solisten u\ I XcvC ASJEMENOU! K Televisie - Video - HIFI VUURDOOP ZEEUWS ORKEST IN GROTE KERK Niet beroepsmatig Cockpit t DRINKSERVIEZEN 20-21-22 JUNI BRADERIE D O M B U R G primavara 7 dagen open en 6 avonden van 19-21 uur i oplage 22 700 wekelijks gratis huis aan huis op geheel walcheren in combinatie met de faam. totale oplage 44.400 uitgave provin ciale zeeuwse courant b.v administratie: markt 51 postbus 5017. 4330 ka middelburg, 01180-27651 advertentie: walstraat 56-60. postbus 18. 4380 aa vlissingen, 01184-15144. privé: w. melse. 01184-62320 redaktie: ad hanneman, 01180-27651, toestel De Stichting Vlissings Aktivitei- ten Fonds (VAF) heeft voor dit jaar, op zaterdag 8 juni, weer een Walcherenrit voor oldtimers geor ganiseerd. Het groot aantal bui tenlanders dat meerijdt heeft de naam wat toepasselijker gemaakt, namelijk Internationale Walche renrit. 'Het enthousiasme van de deelnemers(sters) is groot. Ze ko men uit alle delen van Nederland, uit België en Engeland, en zelfs één uit Australië, meldt het VAF. Er worden tegen de 160 oldtimers verwacht, met ongeveer 350 inzit tenden. De Engelse deelnemers zijn de leden van de club Morris Register Engeland. De volgende merken zijn verte genwoordigd: Austin, BMW, Che vrolet, Citroën, Ford, Matchless, Mercedes, Morgan, Morris, Opel, Peugeot, Renault en Rolls Royce. De oudste wagen die meerijdt is een Stevens Duryea uit 1906. Wethouder GJ.A.M. Adan geeft 's morgens om negen uur het startsein op de Boulevard Evertsen en Bankert. De route is Vlissin- gen. Souburg, Middelburg. Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Biggekerke, Koudekerke en weer terug naar Vlissingen. On derweg zijn er verschillende stops. In Domburg krijgen de rally rijders een koffiemaaltijd aangeboden. Aan deze rit zijn prijzen verbonden die wethouder Adan na afloop ui treikt op het Bellamypark te Vlis singen. DEZE WEEK IN Handelen in sociale vaardig heden. Jan Cozijnsen in uil hel zakenhari 'Lego kan mei hangen en wurgen de productie van zijn speelgoed aanpassen aan de vraag. 'Zeeland zeven dagen gastvrij in juli, een initiatief van de ho reca. 'Rubrieken: korte informatie, podium, film, expositie, kin derboeken. archiefsprokkels en sport van toen. Het Zeeuws Orkest ondergaat op zaterdag 22 juni de vuur doop in de Grote Kerk te Vee re. Dan namelijk zijn de ge- luidswanden klaar (kosten rond de 20.000,— die er voor moeten zorgen dat de akoestiek verbetert. De ge luidsbanden staan opgesteld rond de orkestbak en leiden het geluid compact naar de toeschouwers. Een enorme verbetering, al dus de stichting Delta Cultu reel, de exploitante van het vroegere kerkgebouw. Er kunnen nu meer concerten en andere activiteiten zoals le zingen worden georganiseerd. Onder leiding van Hein Jor- dans brengt het 72 musici tel lende orkest op 22 juni een populair klassiek repertoire met werken van Mozart, Haydn, Goubod, Saint Saëns en Bizet. Solisten zijn Hans Boom en Jan van den Eynden - beiden hoorn en Jan Paul Tavenier - viool. Hetzelfde concert wordt op zaterdag 8 juni gebracht op de slotavond van de binnen stadsfeesten in Goes in de Grote of Maria Magdalena Kerk. aanvang 20 uur. Het concert in Veere begint even eens om acht uur. Begin fe-' bruari verzorgde het Zeeuws Orkest een Gala Carnavals Concert in Arnhem waar on geveer hetzelfde repertoire op het programma stond. Het orkest bestaat uit 38 be roeps- en hoog gekwalificeer de amateur-musici. Ook een groot aantal docenten van de Zeeuwse Muziekschool heeft een plaats in de orkestbak. Dat is ook de reden waarom de zeventigjarige Hein Jor- dans de dirigeerstok tijdelijk heeft overgenomen van de vaste dirigent Louis Stotijn. Jordans neemt normaal ges proken uitsluitend genoegen met heroepsorkesten. Voor het concert heeft de ge meente Veere 2000.— sub sidie neergeteld. De meeste gemeenten dienen echter 4.000.— voor een uitvoering in hun plaats te betalen. Maar omdat de Stichting Delta Cultureel alle faciliteiten gra tis verleent, is het orkest op de uitnodiging ingegaan. Men rekent er op dat dit soort con certen voortaan elk zomersei zoen in Veere kan plaatsvin den. Het is nu voor het vierde achtereenvolgende jaar dat het Zeeuws Orkest in Veere met een licht klassiek pro gramma optreedt. Voor de uitvoering op 22 juni verzorgt Cees van Eersel een uur lang een concert vanaf het carillon van het stadhuis te Veere. Hans Boom Hein Jordans Jan Paul Tavenier mm.: De kern van de nieuwe Vlissingse stichting van links naar rechts: Rita van Linden, José de Vries, Ineke Stuart en Emma A cda. 'Zelfs Jaap doet mee...' Janne waant zich eventjes een vliegenier op-weg naar Denemarken. "Dit en niets anders. Daarop had ik gehoopt". Janne Wolterbeek uit Middelburg trekt zelfverzekerd zijn bovenlip onder zijn tanden als hij plaatsneemt in het vliegtuig terug naar Nederland. Behalve zijn ouders en zijn zusje lacht het gezelschap volwassenen verbaasd. Na enkele seconden stilte geeft hij uitleg. "Vorig jaar was ik hier met vakantie. Ik vond Legoland toen het leukste. Ik wilde het rijbewijs halen en dat is me deze keer zelfs twee keer gelukt", geniet hij. Een dagje Denemarken met de familie Wolterbeek, Ad Hanneman vloog mee en doet verslag. V.l.n.r.: Sac ha. Jaap, Linda en Janne Wolterbeek bij de Spaeeshuttle, gemaakt van Legosteentjes in het pretpark Legoland. Janne Wolterbeek scoorde hoog in de Eru Goudkuipje tekenwed strijd. De tekening van de achtja rige Middelburger viel tussen de ruim tienduizend andere creatieve kinderproducten zo op, dat de ju ry hem beloonde met de tweede prijs: een dag naar de Legofa- brieken en het attractiepark Le goland in Billund op het Deense eiland Jutland. Ook zijn familie mocht mee. Vorige week vrijdag was het dan zover. In alle vroegte vertrokken Linda en Jaap Wol terbeek en hun beide kinderen Sacha (13) en Janne uit Middel burg vrolijk. De eerste prijs, een week naar Disneyland in Ameri ka, daar kon Janne zich geen en kele voorstelling bij maken. Dat hoefde dan ook niet. Het werd meteen duidelijk: de familie Wolterbeek mocht het nergens aan ontbreken. Al na de start van het privévliegtuig met plaats voor tien personen werd de familie in de watten gelegd. De piloten Gerard Versloot en Ron van Hamberg van RAS (Rijn mond Air Service) begrepen wat hen te wachten stond en serveer den ontbijt met koffie, thee en vruchten. De vliegangst, die voor- Razendsnelle Foto service. Vandaag gebracht en morgen al klaar. Dat kan bij... FOTO FILM VIDEO Vlissmgen Middelburg Goes Nauwelijks één week hadden vier dames en één heer nodig om de handen op elkaar te krijgen van nagenoeg de gehele Vlissingse middenstand voor hun initiatief: twee modedagen in die stad, naar het voorbeeld van modezaken in Bergen op Zoom. En of het mee slepen van de collega-onderne mers nog niet voldoende was - en passant bezocht het vijftal in die ene week een notaris om de stich- tingsacte te laten passeren. Wie met de vier dames praat raakt snel onder de indruk. Te verwachten is dat de Stichting Mode Evenemen ten Vlissingen - zoals zij hun or ganisatie hebben gedoopt - voor de toekomst nog veel in petto heeft. Met het oog op de eerste attractie donderdag 6 en vrijdag 7 juni, twee uiterst professioneel opgezette modedagen op en rond het Beurs plein, een gesprek met voorzitter Rita van Einden, secretaris Ineke Stuart en de beide pr-functiona- rissen Emma Acda en José de Vries. De enige heer van het stichtingsbestuur. Jan Goedvolk (penningmeester), ontbrak. De vier dames wachten geduldig op een terras op het Beursplein. Ze koesteren zich in de zon en hun bruine teint verraadt dal het echte zonnekloppers zijn. Wanneer we echter de handen hebben geschud overheerst het ongeduld om het verhaal te kunnen vertellen. Maar met een allercharmantste glim lach wordt gedurende het gesprek een aantal keren benadrukt dat ze zeer onervaren vergaderaars, pra ters en organisatoren zijn. Wel zijn ze doeners die als ze eenmaal de koe bij de horens te pakken hebben, niet zo makkelijk meer loslaten. Het gesprek is dan ook binnen drie kwartier afgelopen. Alles is gezegd, waarvoor ervaren vergaderaars inderdaad aanzien lijk meer tijd nodig hebben - als regel. Voorzitter Rita van Linden doet met - misschien wel - dat typisch vrouwelijk rationele denken het woord. Ze vertelt hoe ze op be zoek was bij haar broer in Bergen op Zoom, de organisator van de modedagen daar. "Het was zo'n succes dat ik er meteen dolent housiast van werd", zegt ze. "Ik vertelde het een dag later aan Emmy Acda, die mijn idee om dalzelfde in ons uitgebluste Vlis singen te organiseren,meteen zag zitten. In de laatste week van april is alles rond gekomen. Binnen drie dagen hadden we zo'n zestig sponsors bij elkaar en aan het eind van de week hadden we.dankzij wethouder Adan de vergunningen geregeld". Goes, Middelburg, Antwerpen De sponsors brachten een kwart ton hijeen - en dat was exact het bedrag dat de energieke dames hadden begroot. Twintig mode huizen uit Vlissingen kunnen daarvoor hun kleding tonen aan het publiek. Het befaamde mo dellenbureau Visage, dat ook tij dens grote gebeurtenissen zoals de Hiswa wordt gecontracteerd, kon worden besteld, waardoor de am biance een uiterst professioneel karakter krijgt. Het viertal dames beklemtoont: "De mensen kun nen bovendien zien dat ze voor hun kleding niet per sé naar elders hoeven te reizen. We hebben in Vlissingen alles". En dan geven ze toe: "In Bergen op Zoom werd al de ouders toonden voor het vertrek, slonk gestaag en moeder Linda meldde al na de tussenlan ding in Groningen dat vliegen toch wel leuk was. Ook lekje Wortelboer en Sieneke Oeseburg van Lego Nederland te Grootegast, voor wie de twee mo- torige Piper op het Groningse vliegveld Eelde een tussenlanding maakte, overspoelden Janne en Sacha met cadeaus zoals 'regen jassen en T-shirts. Grote letters vermelden trouwens de herkomst van die kledingstukken, zodat daar in ieder geval nooit iemand een raadseltje over hoeft te be denken. "Denemarken is een land met vriendelijke mensen", voorspelde lekje Wortelboer in het vliegtuig je. En die voorspelling kwam uit. Linda Wolterbeek na afloop: "Ik had geen moment het idee dat de mensen beroepsmatig hun taak afwerkten". De ochtend bracht het gezelschap door in de fabriek. De Deense pr- functionaris Eric Palludan en zijn assistente Helle leidden de Ne derlanders inclusief de beide pi loten rond in de fabriek en door het museum. Behalve de afdeling waar nieuwe Legospeeltjes wor den gemaakt, ging elke gewenste deur open. Hoewel Janne en Sa cha genoten, trappelden ze' toch van ongeduld. Het attractiepark Legoland, dat ze al kenden genoot de voorkeur. Toch moesten ze tussen 10 en één uur in de stoet mee. Ook al omdat de directie van Lego had besloten de prijswin naar Janne te benoemen tot 'ere burger van Legoland'. In het Le go-restaurant, waar aan de 'Hol landers' een uitgekiende maaltijd met Deense visspecialiteiten werd aangeboden, decoreerden enkele in officiële kleding getooide Le- golanders Janne met de bijbeho rende versieringen plus een oor konde. De perplexe jongeman hoorde ook nog dat hij die vrijdag zo vaak hij maar wilde, gebruik kon maken van alle attracties in het met Legostenen huizen ver sierde pretpark. Janne fungeerde tijdens de rondgang dan ook als een haas - wij volgden tot de voe ten pijn deden en een terras de rust bood om de vermoeidheid onder een warme zon te laten verdwijnen. "Waar ik het meest van genoten heb?". Janne kan op de terugreis niet zo een-twee-drie antwoorden. "Ik vind de Legotrein die ik heb gekregen leuk", wijst hij naar de enorm grote doos. "Maar dat ik nu een Legoland rijbewijs heb - ik heb er zelfs twee - daar dacht ik van te voren het meest aan". Hij noemt langzaam de ervaringen op van de dag. De monobrail was leuk, de vliegtuigjes, het reuzerad. "Tja, ik kan niet zeggen wat nou het leukste was". Hij heeft ineens geen tijd meer. "Ik moet naar de cockpit. Ik mag naast de piloot zitten die me alles uitlegt". Een opvallend gebeuren daar in Legoland. Ook de volwassenen werden kind en gebruikten de vrijkaartjes royaal. "Zelfs Jaap deed overal aan mee", roept Lin da Wolterbeek andermaal over haar man. op de terugweg. "Tja", mompelt hij later. "Meestal moet ik bij de gebeurtenissen als foto journalist afstand nemen van de zaken. Zoiets werkt door in je privéleven. Ik raakte er nu gefas cineerd. Wat me opviel was vooral de soberheid, zeg maar eerlijkheid waarmee het pretpark wordt ge presenteerd. Ook dat het er alle maal zo schoon en netjes was. viel me op". Terug in Middelburg. Janne en Sacha zijn al in slaap gevallen. De nacht er voor was de kwelling voor de eerste vliegreis zo groot dat de ogen met de regelmaat van de klok opengingen. Slapen, dat wil wel", zucht Linda bij het uit stappen. Zie ook zakenpagina: 'De kindervriendelijke multinational'. Verfijnde tafelsfeer" bij de drinkserviezen-specialist SPECIAALZAAK SERVICE KWALITEIT GARANTIE LANGE DELFT SO MIDDELBURG 01 180 13221 y 01 184 1408» Scherp» prijzen uitgebreide voorlichting" enorm verkocht op de show. We kunnen er vanuit gaan dat dit ini tiatief ook de Vlissingers of mis schien zelfs andere Zeeuwen er toe brengt in Vlissingen te komen kopen. Want wat ze in Goes, Middelburg of Antwerpen vin den, hebben wij ook. Misschien wel meer". Olievlek Het initiatief voor de twee mode dagen werkte als een olievlek. Be halve de medewerking van nage noeg alle modezaken bij de show op het Beursplein, houden die za ken ook Open huis. Ze zijn her kenbaar - zo zegt Ineke Stuart - aan de balonnen en andere ver sieringen voor en in de etalage. Wie tijdens de twee dagen een modezaak bezoekt kan trouwens rekenen op een hapje en een drankje. Ook uit de andere bran ches kwam reactie. En dat heeft er toe geleid, dat er zowel op don derdag als op vrijdag koopavon den zijn. Normaal heeft de Vlis singse binnenstad op vrijdag avond koopavond. In totaal worden tien shows ver zorgd, die elk 35 minuten duren. De eerste show is op donderdag om 14 uur. Wil van Son uit Vlis singen. bekend van vele organisa ties, opent het eerste optreden van Visage. De ex-tv-presentatrice Viola van Emmenes opent vrijdag om 14 uur de eerste show. Beide dagen is er elk héél uur een verto ning, de laatste is om 20 uur. Na 21 uur wordt het beursplein vro lijk en gezellig gemaakt met le vende muziek: donderdagavond het Riverside Combo en vrijdag avond het Combo 2000. Tevens treedt the Blue Jeans Big Band op (donderdag 18-19 uur) Als de beide modedagen vrijdagavond zijn afgelopen heeft het publiek zo'n tweeduizend kledingstukken kunnen aanschouwen. Twee speakers van Radio Luxemburg vertellen de bijzonderheden van kleren en accesoires. Als toetje vertoont de Vlissingse Mode- school op vrijdag om vijf uur wat van haar werkstukken. Wethou der Adan spreekt vrijdag om 21 uur op het plankier het slotwoord. Vermeld dient nog te worden dat het geheel - ook de terrassen waar het publiek kan plaatsnemen - bij regen wordt overdekt. Een organisatie die veel perspec tief biedt, zo bestaat de indruk in ondernemend Vlissingen. En de dames haperen geen moment als ze toegeven dat het misschien wel hun charme is geweest die de overwegend mannelijke onderne mers zo snel op de knieën kreeg, waardoor de Vlissingse midden stand er één groot feest var maakt, als opmaat voor het nade rende toeristenseizoen. Het glasblazen is één van de 14 Oude ambachten die op de tweede en derde dag van de braderie aanwezig zijn. En wel op de Markt. Naast de vanouds bekende is een aantal nieuwe handwerklieden aangetrokken. NIEUWENDIJK 35-39 Vlissingen - bij de Vissershaven - I DAMESMODE KINDERMODE BIJOUS enz. Ooststraat 8 tel. 01188-2121 FOTOGRAFIE MODE GESCHENKEN Ooststraat 6 tel. 01188-1516

de Vlissinger | 1985 | | pagina 1