ZAKEN zijn ZAKEN kleintje pils voor 1,— en Mirjam zorgt voor hapjes... DAGJE KEULEN MET DE VVV Q? het lakenhart ZEELAND Dameskapsalon studio Kim voor eigentijdse kapsels 'Ik wil ook het oudere publiek trekken met ongekruid vlees' THE FLYING DUTCHMAN IN VLISSINGEN Stripspeciaalzaak 'Het Perron' met meer dan 3000 titels HELFT NEPAL Woensdag 15 mei 1985 DE FAAM-DE VLISSINGÉR BOSHRA MALAK VAN GRILLROOM'CLEOPATRA': 's Nachts Teken/schilderscursus Naaktz wemmen W oonlastencomité Boemerang Amemuiden V redesgebedsdienst Ochtendwandeling Vitrite Handbaltoemooi Transcendent V rouwenemancipatie Concentratiekamp Eerste paal Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Hardzeilen Rock and roll Ouderen Kwijtschelding Zeeuws elftal Puzzelrit Prestatieloop Lesbische vrouwen Fietsavondvierdaagse of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Hoepsasa Vogelruilbeurs Sterrit Beeldende kunst Mient Jan Faber Puzzelrit Overzichtsexpo V GIRO 7475 MIDDELBURG De stand van zaken, wekelijks in deze krant. Dankzij de grote inzet van Anne Kamstra en zijn vrouw Mirjam is het café The Flying Dutchman aan het Bellamypark de afgelopen zes jaar gegroeid tot één van de be kendste in Vlissingen. The Flying Dutchman, ingericht als een En gelse pub, is een prima gelegen heid voor jong en oud, pronkt An ne Kamstra. Het uitbaters-echtpaar organi seert elke woensdag een life-jazz- avond. Doordat ze dat consequent volhouden, en de musici's trouw blijven komen, onder wie ook vaste klanten spelen, is dit één van de drukst bezochte avonden en erg sfeervol, melden beiden. Vandaag woensdag 15 mei speelt de bekende Belgische bassist Ro ger Vanhaverbeke met zijn groep. Roger Vanhaverbeke heeft al eens verder opgetreden in The Flying Dutchman. "En is erg goed be vallen", zo vertellen Anne en Mirjam Kamstra. Ook op vrijdagavond is er jazz, maar dan heerst er een heel an dere sfeer; meer luistermuziek. Interieur van The Flying Dutchman Buiten de jazz-avonden organise ren Anne en Mirjam nog meer. Zo is er elke vrijdag- van 17 uur tot 19 een borreluur, waar de vaste klanten om beurten zelf de lek kerste hapjes proberen te maken. Een kleintje pils kost dan maar één gulden. Op zondagavond zorgt Mirjam altijd voor een lek ker hapje, wie trek heeft kan gratis nemen. Momenteel is Anne Kamstra druk in de weer met het terras. De be doeling is dat het een serre wordt, zodat de liefhebbers er met elk weer van kunnen genieten. Als al les naar wens verloopt, is het ter ras met Pinksteren klaar. The Flying Dutchman is elke dag geo pend, 's zomers vanaf 10 uur en 's winters vanaf 16 uur. Voor de Zeeuwse en Brabantse liefhebbers van een dagtrip rijdt op zaterdag 1 juni een extra trein naar Keulen, voor de prijs van 32,50. In totaal zijn er 560 plaatsbewijzen beschikbaar. Mid delburg, Vlissingen en Goes krij gen honderd retourtjes en Yerseke mag er zestig verkopen. Deze dagtrip is ontstaan dankzij samenwerking tussen de provin ciale VVV en de Nederlandse Spoorwegen. In genoemde plaat sen kunnen de reislustigen de kaartjes kopen bij de plaatselijke VVV's. Deze reis kan niet worden betiteld als een 'echt georganiseerde reis'. Eenmaal in Keulen aangekomen mag men doen waar men zin in heeft, al dient men er wel op te letten dat de trein om half zeven 's avonds vanuit Keulen weer ver trekt. De reis naar Keulen duurt onge veer vier uur. Om iets over acht uur vertrekt het gezelschap uit Vlissingen en stopt dan achter eenvolgens in Middelburg (8.13 uur), Goes (8.25 uur), Kruiningen Yerseke (8.36 uur), Bergen op Zoom (8.52 uur) en Roosendaal (9.04 uur). Om precies twaalf uur is de aankomst in de Domstad Keulen gepland. Foto: op de voorgrond Anneke Treurniet. De stripspeciaalzaak 'Het Perron' die vorige maand de deuren aan de Sint-Janstraat 3 in Middelburg opende, heeft een grote collectie stripboeken in huis. "We hebben meer dan driedui zend titels en dat is nog niet eens zoveel, want ik ken wel zaken met het dubbele aantal of meer", zegt eigenaar Hans Stoel, die van zijn hobby -het verzamelen van strip verhalen- zijn beroep heeft ge maakt. 'Het Perron' heeft zowel nieuwe exemplaren als tweedehands ma teriaal en vooral voor verzame laars zijn er ook de minder be kende stripverhalen voorradig. Verder heeft Stoel complete series waarvan er enkele in de aanbie ding zijn. Er zijn nogal wat kwali teitsverschillen in de uitvoering van stripboeken en daarom zijn er de 'normale' zachte kaften maar ook hele luxe uitvoeringen in de collectie van de jonge onderne mer. Behalve boeken zijn er ook an sichtkaarten van stripfiguren in het verkoopprogramma opgeno men. 'Het Perron' van Hans Stoel, die zelf boven de zaak woont, is geopend tijdens de normale win keltijden. Studio Kim is de naam van een nieuwe dameskapsalon, die vorige week zaterdag aan het Damplein 27 in Middelburg is geopend. De nieuwe salon heeft vijf stoelen en twee wastafels, opgesteld in een geheel opgeknapt interieur, waar vooral het rose geschilderde bal ken plafond goed combineert met de grijs-witte tinten die in de rest van de zaak zijn toegepast. Studio Kim is een idee van Anne ke Treurniet, die na jaren loon dienst, nu voor zich zelf is begon nen. Vooral de moderne eigen tijdse kapsels worden door de nieuwe onderneemster van harte aanbevolen. Maar, zo zegt zij: "Voor alle soorten haarwerk kun nen ze bij mij terecht en ik werk zowel met als zonder afspraak". Mevrouw Treurniet heeft ook nog een vaste kracht en een part-timer in dienst. Bij studio Kim worden ook alle haarverzorgingsprodukten ver kocht alsmede accessoires zoals oorbellen en kettingen. Fr zijn drie principes die Boshra Malak in zijn zaak als gulden re gels hanteert: een schone zaak, een goede kwaliteit en vriendelijk heid tegenover de klanten. Sinds oktober 1982 is de uit Egypte af komstige Malak eigenaar van Grillroom 'Cleopatra' op de Vlas- markt in Middelburg. Vooral de bekende 'broodjes Shoarma' vin den gretig aftrek in de late avond uren na een cafébezoek. Maar Malak serveert ook complete schotels met voornamelijk ge kruid, maar sinds kort ook onge kruid vlees. Boshra Malak (34) kwam in 1973 naar Nederland. Op de universi teit in zijn geboorteland had hij een graad in de elektronica ge haald. Hij probeerde in Europa werk in deze branche te vinden. "Ik wist dat ik hier meer kon ver dienen en de Europese kuituur trok me wel aan. Zo kwam ik in Nederland terecht. Ik vond echter geen werk in de electronica en heb toen in de horeca gewerkt, in Amsterdam en Den Haag. Ook in 'shoarmazaken", vertelt Malak. De laatste baan die Malak had voordat hij in Middelburg zijn ei gen zaak opende was bedrijfs leider bij Wimpy Fast Food in Den Haag. "Na al die ervaring in de Nederlandse horeca wilde ik graag voor mezelf beginnen maar de grote steden zitten al helemaal vol met grillrooms. Toen ben ik via een kennis die Middelburg kende, hier eens rond gaan kijken. Middelburg beviel me wel. Ik vond het meteen al een leuke stad. Bovendien stond deze zaak leeg in het hartje van de stad middenin het uitgaanscentrum". Dat er iets verderop op de Vlas- markt in die tijd nog een (Turkse) shoarmazaak was, deerde Malak niet. "Iedere zaak heeft zijn eigen karakter. Ik had het idee dat ik er iets anders van kon maken. Dat is inmiddels gelukt. Ik heb zo mijn vaste klantenkring opgebouwd. Dat kan alleen maar als de zaak een duidelijk eigen karakter heeft". Het is hard werken voor Malak, vooral nu zijn vrouw door zwan gerschap niet zo veel meer kan doen. De zaak is in het hoogsei zoen dagelijks van twaalf uur 's middags tot drie uur 's nachts open. In de minder drukke maanden van 4 uur 's middags tot 3 uur 's nachts. Alleen maandags wordt er gerust en in het weekend heeft Malak hulp van één of twee personeelsleden en zijn vrouw. Door die late openingstijden ko men er nogal eens aangeschoten klanten uit de naburige café's een hapje eten. In het begin waren er wel eens lastige lieden tussen. Malak: "Als iemand heeft ge dronken moet je die persoon op een bepaalde manier behandelen. Vooral in de zomer, wanneer er veel vreemden in de stad zijn is het soms moeilijk. In het begin heb ik wel eens iemand uit de zaak moeten zetten. Dat is de laatste jaren evenwel niet meer voorge komen". De specialiteit van Malak is ge kruid vlees. Heel bekend zijn de 'broodjes Shoarma', een snack uit het Midden-Oosten. De shoarma van Malak wordt gemaakt van sterk gekruid, gegrild schapevlees in een zogenaamd 'pitabroodje' en wordt geserveerd met kno flook, tomaten en sambalsaus. Maar behalve die broodjes zijn er ook complete schotels in de grill- room te bestellen. Het gekruide vlees voert daarbij de boventoon, geserveerd met maar liefst zeven soorten salades en franse frietjes. Om echter ook de wat oudere mensen, die minder gecharmeerd zijn van al die kruiden, tegemoet te komen, serveert Malak§jjMteide paasdagen ook schotels(steaks) van ongekruid vlees, gegrild op Lavastenen, Malak: "Ik wil graag aan ieders wensen voldoen. Ik merkte op een gegeven moment dat er vooral jonge mensen in mijn zaak kwamen eten. Ik wil echter ook dat oudere publiek trekken met ongekruide schotels. Ik vind het belangrijk dat ieder een iets van zijn of haar gading kan vinden in mijn zaak". Boshra Malak Deelnemers aan de schilderscur sus in Westkapelle stellen maan dag 20 mei hun werk tentoon tij dens een open avond die om 20 uur begint in de school aan het Europaplein. Belangstellenden kunnen zich daar tevens voor de nieuwe cursus inschrijven. Muziekcursus Als zich minimaal tien kinderen aanmelden, is de Zeeuwse Mu ziekschool bereid om in Westka pelle een cursus algemene muzi kale vorming voor kinderen te or ganiseren. Uitgaande van de be levingswereld van het jonge kind wordt geprobeerd de nu nog ver borgen muzikale eigenschappen van kinderen te activeren. Inlich tingen: 01180-33095. Ondernemers De afdelingen Vlissingen van de KNOV en de NCOV vergaderen donderdag 23 mei gezamenlijk in café-restaurant De Beurs aan het Beursplein in Vlissingen. De on dernemers worden geïnformeerd over de stand van zaken rond de stichting Vlissingen Promotie en rond de ontwikkelingen van de Vissershaven en het Arsenaal. De vergadering begint om 20 uur. In lichtingen: 01184-12510. Doopsgezind De Doopsgezinde gemeente in Middelburg heeft het interieur van haar kerk aan de Lange Noordstraat 62 in Middelburg vernieuwd. Daarom wordt don derdag 23 mei vanaf 10 uur een open huis gehouden. Verder is er een tentoonstelling van de ge schiedenis van de kerk en wordt aandacht besteed aan de huidige activiteiten. Twee organisten en een fluitiste verlenen muzikale medewerking. De naturistenvereniging Zeelan- dia in Middelburg heeft de direc ties van acht zwembaden in Zee land gevraagd om het naakt- zwemmen tijdens enkele vaste uren in de week mogelijk te ma ken. Iedereen die een toegangs kaartje koopt, zou daaraan moe ten kunnen deelnemen, dus niet alleen leden van een naturisten- vereniging, vindt Zeelandia. De directies wordt gevraagd eens hun licht op te steken bij zwembaden in den lande, waar het naakt- zwemmen op bepaalde tijden al is toegestaan. Inlichtingen: Postbus 343,4330 AH Middelburg. Mensen in Nood De familie PJ. Donze aan de Verdilaan 88 in Vlissingen kan zich niet langer beschikbaar stel len als inzamelingspunt voor kle ren ten behoeve van de stichting Mensen in Nood. Een nieuw in zamelingsadres is nog niet be kend. Het 'Woonlastenkomitee Vlissin gen' vergadert maandag 20 mei vanaf 19.30 uur in Bachten Kom- me aan de Badhuisstraat in Vlis singen. Bekeken wordt of en hoe een glijdende schaal voor de kwijtschelding van reinigings rechten kan worden gemaakt. Verschillende werkgroepen bren gen verslag uit. Informatie: 01184-70469. De boemerangvereniging De Boomers uit Vlissingen geeft don derdag 16 mei (Hemelvaartsdag) een demonstratie op het veld bij de sauna in het Vlissingse Nolle- bos. De demonstratie is tussen 13 en 16.30 uur te zien. Met pinkste ren doen enkele leden van de Vlissingse vereniging mee aan een internationaal boemerangtoer- nooi in het Amsterdamse bos. Daar zijn vertegenwoordigers van zeven landen. De gemeenteraad van Amemui den komt maandag 20 mei in ver gadering bijeen in het gemeente huis in Arnemuiden. De raad wordt gevraagd een standpunt in te nemen over de mogelijke komst van een tweede kerncentrale bij Borssele. Ook wordt gesproken over de verkoop van grond en over een aantal juridische stappen rond de weigering van een kam- peerexploitatievergunning. De vergadering begint om 19.30 uur. Veere .De raad van de gemeente Veere vergadert binnenkort. Tijdens de raadsvergadering van woensdag 22 mei wordt gesproken over een voorbereidingsbesluit voor het werkeiland Neeltje Jans. Dit is •echter een formele zaak. Verder komen zeer veel onderwijszaken aan de orde. De vergadering be gint om 19.30 uur in het stadhuis van Veere. 'Kerk en vredesbeweging' is het onderwerp van een vredesge- bedsdienst die zondag 19 mei wordt gehouden in de Doopsge zinde Kerk aan de Lange Noord straat in Middelburg. De dienst, waarin ds W.M. de Bakker voor gaat, begint om 19.30 uur. Na af loop kan in de consistorie over het onderwerp worden doorgepraat. Inlichtingen: 01180-25071. De traditionele ochtendwande ling van de Heemkundige Kring Walcheren door het waterwinge- bie dOranjezon begint zaterdag 1,8 mei om 6 uur op het parkeerter rein Oranjezon. De begeleiders zijn de deskundigen Smulders en Joosse. De wandeling is openbaar. De produktie van de lampvoeten- fabriek Vitrite in Middelburg - een onderdeel van het Philips- concern - steeg in '84 met zestien procent. Desondanks nam de ge middelde voorraad af. Dit blijkt uit het onlangs gepubliceerde jaarverslag. De handbalclub EMM in Mid delburg houdt donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag) het tweede Sport Style Sinke veldhandbal- toernooi. Elf ploegen doen eraan mee. De strijd wordt gestreden in verschillende categorieën en in 14 poules. Het toernooi wordt ge houden op het sportcomplex Na- dorst/Nassaulaan in Middelburg en begint om 10 uur. Belangstellenden kunnen van avond (woensdag 15 mei) een in leidende lezing over transcenden te meditatie bijwonen. Vrijdag 17 mei is er een vervolglezing waarbij TM in praktijk kan worden ge bracht. Beide bijeenkomsten be ginnen om 20 uur in gebouw De Schakel aan de Bachten Steene in Middelburg. De Zeeuwse con tactpersoon is M. de Regt, 01100- 31138. De stichting Vrouwenemancipatie Zeeland stelt vrouwen in de gele genheid om te reageren op het voorontwerp emancipatieplan van de gemeente Vlissingen. Dat is mogelijk tijdens een bespreking die wordt gehouden in De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost- Souburg. Vrouwen kunnen daar maandag 20 mei vanaf 20 uur te recht. De gemeente Vlissingen houdt op 3 juni een inspraak avond over het plan. Inlichtingen: 01180-33904. Een aantal mensen uit de Merwe- destreek, die veertig jaar geleden werden bevrijd uit Duitse con centratiekampen, wil een reünie houden. De reünie wordt zaterdag 15 juni vanaf 14.30 uur in Slie- drecht gehouden. Inlichtingen en opgave: 03451-12937 of 01849-2232. Vanmiddag (woensdag 15 mei) is de eerste paal geslagen voor het nieuwe gebouw van de gemeente lijke scholengemeenschap voor het Middelbaar Dienstverlenings- en Gezondheidszorg Onderwijs (MDGO) aan de Sloeweg 6 in Vlissingen. De handeling werd verricht door de heer H.R. Beeze- mer, een hoge ambtenaar van het ministerie van onderwijs en we tenschappen. Traditionele bedrijfsvaartuigen, de zogenoemde bruine vloot, ne men donderdag 16 mei (Hemel vaartsdag) deel aan de eerste Zeeuwse hardzeilwedstrijd op de Oosterschelde. De schepen zijn gebouwd rond het begin van deze eeuw en zijn nu na een grondige restauratie opnieuw onder zeil gebracht. De tien schepen (klip pers, tjalken, kotters, hagenaars en botters) zijn veertien tot 27 meter lang en voeren een zeilop- pervlak van 120 tot 240 m2. Ze starten om 12 uur bij boei Keeten A (aan de oostkant van de Zee- landbrug) en varen de wedstrijd- baan Kattendijke-Wemeldinge en terug. De strijd kan vanaf de dijk Kattendijke-Wemeldinge worden gevolgd. Tegen betaling kunnen passagiers echter .ook meevaren. De directeur van het recreatie schap Veerse Meer, A. van Gees- bergen, reikt om 20 uur de prijzen uit in café De Gekroonde Suiker biet in Zierikzee; Informatie: 01110-3825. Zoals elke veertien dagen houdt buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg in Vlissingen vrijdag 17 mei opnieuw een rock and rollavond, die om 20 uur be gint. Informatie: 01184-65453. T afeltennis Iedereen van 35 jaar en ouder kan deelnemen aan het tafeltennis toernooi van de Old Timers Club Nederland. Het evenement begint zaterdag 18 mei om 16 uur in het sportcentrum Slagvaert aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. Er zijn vier leeftijdscategoriën. Het toernooi is georganiseerd in samenwerking met de afdeling Zeeland van de Nederlandse Ta feltennis Bond. Inlichtingen: W. Moerman, Moerland 14, Middel burg. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg. Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14 De stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen heeft zowel het jaarverslag '84 als het programma met beleidsvoornemens voor de jaren '85-,'89 bekend gemaakt. Het lijvige boekwerk kan worden in gezien bij de stichting, Badhuis straat 104 in Vlissingen, 01184-16440. Het Woonlastenkomitee Vlissin gen heeft een duidelijk overzicht gemaakt voor iedereen die denkt in aanmerking te komen voor kwijtschelding van de onroerend goed-belasting. Zo wordt stap voor stap uitgelegd, wie een goede kans heeft op kwijtschelding en hoe hij of zij moet handelen. Kwijtschelding is in principe weggelegd voor gehuwden/sa menwonenden die na aftrek van huur en ziekenfonds minder dan 1320 gulden per maand verdie nen. Voor alleenstaanden geldt 860 gulden; voor onvolledige ge zinnen 1165 gulden. Informatie: 01184-61890 of 01184-16655. Het Zeeuws elftal speelt dinsdag 21 mei in Vogelwaarde tegen het Belgische SK Beveren. De wed strijd wordt geleid door Gerard de Schepper en begint om-19.30 uur. Zaterdag 1 juni wordt gespeeld tegen het team van het Medway- district van de Sunday Football Leaque. Deze ontmoeting vindt plaats op het complex van Queens Park Rangers. Woensdag 17 juli speelt het Zeeuws elftal in Knok- ke tegen de Belgische bekerfina list Cercle Brugge en begin au gustus wordt nog tegen het Mo luks elftal gespeeld. De zak van Zuid-Beveland is plaats van handeling bij de puz zelrit die Motor- en Autoclub 'De Zeeuwen' zaterdag 18 mei op het programma heeft staan. Zowel beginners (B-klasse) als gevorder den (A-klasse) kunnen aan de tocht deelnemen. Inschrijven is vanaf 13.30 uur mogelijk in De Korenbeurs, Heerenstraat 17 in 's-Heerenhoek. De eerste deelne mer vertrekt om 14 uur. Camping Dishoek is startpunt bij de prestatieloop van een werk groep van Terre des Hommes en Zeeland Sport. De tocht wordt vrijdag 17 mei over 4 of 8 kilome ter afgelegd. De loop voert de deelnemers door het waterwinge bied, door de duinen en over het strand. Inschrijven is mogelijk vanaf 18 uur. De loop zelf begint om 19 uur. De opbrengst gaat naar poliopatiëntjes in Bolivia. Prima Donna, de groep voor les bische vrouwen in Zeeland, houdt zondag 19 mei een muziekinstuif. Alle bezoeksters wordt verzocht een muziekinstrument mee te ne men. Naast deze improvisatie staat een optreden van een duo. De instuif begint om 15 uur in vrouwencentrum Jet aan de Zus terstraat 13 in Goes. Alleenstaande ouders Fiom-Zeeland start bij voldoende belangstelling een gespreksgroep voor alleenstaande ouders in Vlissingen. De groep is speciaal bestemd voor mensen uit de wij ken Papegaaienburg, Bossen- burgh en Westerzicht. De bedoe ling van de groep zal zijn om te praten over onderwerpen als: op voeden in je eentje, werk- en woonsituatie, wat te doen met de vakanties en de lange weekenden, uitkeringen, etcetera. Ook zal de gezelligheid en het elkaar ont moeten de nodige aandacht krij gen. Informatie: 01180-27311. Van maandag 20 tot en met don derdag 23 mei wordt de Vlissingse fietsavond-vierdaagse verreden. De organisatie is in handen van de Toerclub Vlissingen. Starten is tussen 18 en 19 uur mogelijk bij de Rijwielcentrale aan de Koude- kerkseweg. Vrijdag 24 mei is een inhaalavond voor degenen die één avond verstek hebben moeten la ten gaan. Inlichtingen: 01184-60419. Leden van de Koninklijke Rede rijkerskamer "De Goubloem" uit Vilvoorde in België komen don derdagavond 20 juni met een Hoepsasa naar de Middelburgse braderie. Het gaat hier om een "smijtpop" die door vier dragers op een wit laken wordt gewiegd en telkens omhoog gaat als het re frein klinkt van een eentonig lied. Dit eeuwenoud volksgebruik stamt uit de provincie Antwerpen. De pop waarmeé gegooid wordt, komt reeds in 1676 voor in de boeken van de Rederijkerskamer, maar is naar alle waarschijnlijk heid nog vele jaren ouder. Het spel met de hoepsasa zal op de eerste braderiedag te zien zijn tussen 19.30en21.00uuropenin de omgeving van de Markt. Ge- durende die periode is er eveneens een kleurig optreden van een groep Belgische vendelzwaaiers. Ook al een onderdeel met een folkloristische achtergrond. 'De Vogelliefhebbers' uit Vlissin gen houdt zaterdag )8 mei de laatste vogelruilbeurs van dit sei zoen. Het kopen, verkopen en ruilen van vogels is tussen 9.30 en 12 uur mogelijk op het adres Gerbrandystraat 46 in Vlissingen. Inlichtingen: 01184-65640. De toercommissie van het district Zeeland van de KNWU heeft een sterrit voorbereid, die donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag) wordt verreden. Afmelden is tussen 10.30 en 13 uur mogelijk in het restaurant aan het Veerplein in Kruiningen. Wie de tocht vol brengt krijgt een herinnering. De sectie beeldende kunst van de Zeeuwse Culturele Raad verga dert vanmiddag (woensdag 15 mei) in het gebouw Dam 31 in Middelburg. De agenda vermeldt de bespreking van het provinciaal plan kunst en cultuurbehoud. De vergadering begint om 17 uur. In lichtingen: 01180-33024. Kerkdienst 'God waar ben je?' is het thema van de experimentele kerkdienst, die zondag 19 mei vanaf 16.30 uur wordt gehouden in de gerefor meerde kerk in Oost-Souburg. Voorganger is ds P. Vellekoop. Mient Jan Faber van het Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV) spreekt dinsdag 21 mei tijdens een openbare bijeenkomst van de af deling Reimerswaal van de PvdA. De bijeenkomst staat in het teken van kernbewapening en de plaat sing van kruisraketten op de basis Woensdrecht. Ook het vrouwen- vredescabaret Kontra Mienen uit Middelburg en het Sosjalisties Orkest werken aan de avond mee. De manifestatie wordt vanaf 20 uur gehouden in het Dorpshuis te Kruiningen, waar vanaf 19.30 uur allerlei kraampjes zijn geopend. Informatie: 01130-2715. Motor- en Autoclub Scheldegou- wen heeft donderdag 16 mei (He melvaartsdag) een puzzelrit voor bestuurders van motorvoertuigen in petto. De route voert de deel nemers over het grondgebied van de gemeente Mariekerke. Zowel gevorderden als beginners kun nen aan de 40 kilometer lange tocht deelnemen. Inschrijven voor deze puzzel- en gezelligheidsrit is vanaf 13 uur mogelijk in hotel Walcheren in Koudekerke. Er is een vrije start tussen 13.30 en 15 uur. Zo spoedig mogelijk na aan komst van de laatste deelnemer worden de prijzen uitgereikt. De stichting Kunst in Beweging laat het werk zien van degenen die vanaf september '84 hebben deel genomen aan de cursus van deze stichting. Uitgangspunt was de innerlijke verbinding met het werk. Donderdag, vrijdag en za terdag zijn schilderwerk, boet seerwerk en verschillende teke ningen te zien in het pand Bree- straat 27 (zij-ingang) in Middel burg. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad "Op maandag i3 mei was de totaalstand 188.000,— Dit betekent dat er meer dan 17 Nepalese schooltjes kunnen worden gebouwd. 'Uw bijdrage blijft belangrijk op giro 7475. Tijdens de Oranjemarkt in Zierikzee op 30 april j.I. van 19.00-21.00 uur heeft het Re gionaal Unicef Comité Schouwen-Duiveland 925,— bijeen gebracht. Belangstel lenden konden een dobbelspel spelen met zelfgemaakte hou ten dobbelstenen. De winnaar, de gooier van zes ogen, won een van de vele mooie prijzen, die beschikbaar waren gesteld door de Zierikzese midden stand. De hoofdprijs was een dagtocht per bus. "Op de Expo Goes is de actie "Zeeland helpt Nepal" aan wezig met een informaties tand. Folders, brochures, affi ches zijn gratis beschikbaar. Stickers worden voor een gul den verkocht. De opbrengst hiervan komt de actie ten goe de. De stand is door de orga nisator van de Expo Goes gra tis beschikbaar gesteld. (De Expo wordt gehouden van 14 t/m 18 mei. Voor informatie: ON 80-3101!

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7