Koninginnedag ■■■BI schoonenberg ZEELAND Kcttc Tentoonstelling en demonstratie van scheepsmodelbouwclub Boottocht De Zonnebloem wordt weer familiefeest S HELPT NEPAL Woensdag 24 april 1985 DE VLISSINGER VIERDE EDITIE TREFCENTER- LOOP Kunststofbaan V redes weekeinde Homosexuelen Gunstig jaar PZEM Bedrijfsleven Zeeuwse CBS Landelijke Fietsdag Bangla Desh Zeilvloot Zaalvoetbal Interlandwedstrijd Nederland-België Oproep amateurs Anne Frank Zo'n geluid hoort u nog wel. Maar als u niet precies verstaat wat er om u heen gezegd wordt... Met een goed boortoestel hoeft dat niet meer. Kom daar om eens langs. Gratis proefperiode na medisch advies. Desgewenst bezoek aan huis. hoortoestellen Expositie Lezing over NAVO Ponypark Slagharen Oude motorfietsen Vakanties Insekten Ien Dales Gymnastiek Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Vakantie en verzekering Tegen sexueel geweld Paauwenburg groen! of Postbus 5017 4330 KA Middelburg 1 meiviering PvdA Cursus voor huurders CDA Vlissingen Open dagen paraplu GIRO 7475 MIDDELBURG De stand van zaken, wekelijks in deze krant. F.en groot aantal Oranjecomité's en andere verenigingen hebben allerlei activiteiten bedacht om de verjaardag van Koningin Beatrix luister bij te zetten. In bijna alle Walcherse steden en dorpen wordt dinsdag 30 april ee.i uitgebreid programma afgewerkt. Hier volgt een overzicht van de festiviteiten in Vlissingen, Oost-Souburg, Ritthem en Koudekerke. VLISSINGEN 8.00 Klokgelui, 9.00 uur Rond wandeling in Paauwenburg door Drumband VTV en majoretten- peloton Stars at Moonlight. 9.15 uur Muzikale rondwandeling door het centrum door Harmonie Ons Genoegen en de majoretten- pelotons Flushing Girls en Schoonenburg. 9.30 uur Muzikale rondwandeling in de wijk Schel- debuurt door het Showkorps Oranje Nassau. 9.30 uur Harmo nie Ons Genoegen en de majoret- ten-pelotons Flushing Girls en Schonnenburg treden op op het Stadhuisplein. 10.00 Vlaggen hij sen door het Zeekadettenkorps Scneldemond op het Stadhuis plein. 11.00 uur Oranjeloop, georganiseerd door Zeeland Sport. Aanmelden en start bij parkeerplaats nabij oprit Boule vard Evertsen. 13.30 uurOranjerit door MAC De Zeeuwen. Vertrek op parkeerplaats Baskensburg- plein. Opgave en info: 01184- 55658 of 01184-63898. 14.00 uur Feestmiddag voor ouderen in Britannia. Optreden van cabaret groep Neutje met het programma 'Hooggeëerd publiek'. Wijkactiviteiten: Speeltuinvereniging D' Oude Stad: 10.30 uur versieren van fiet sen en steppen op het speelterrein van de vereniging. 11.00 uur Op tocht door de buurt met deze ver sierde tweewielers. 11.30 uur Step- of fietscircuit op het speel terrein (4 tot 8 jaar). 11.30 uur Fietsspeurtocht door de buurt (8 tot 14 jaar), 13.30 uur Tienkamp (4 tot 12 jaar). 19.00 uur Vossen jacht (6 tot 9 jaar). 19.30 uur Start dropping. Activiteitencommissie Open Hof: 10.00 uur Poppenkastvoorstelling in Open Hof voor kinderen 4-7 jaar. Filmvoorstelling in Open Hof kinderen 8-12 jaar. Vereniging Culturele Belangen Lammerenburg (terrein speel tuin): 1030 uur Zeskamp voor volwassenen. Opgave uiterlijk 27 april in de speeltuin. 13.30 uur Kinderspelen 4-12 jaar. 19.00 uur Prijsuitreiking, ieder kind krijgt een prijs. 19.30 uur Lampionop tocht door Lammerenburg en Paauwenburg met medewerking van showkorps Alpha en majo- rettenpeloton Schoonenburg. 20.30 uur Oranjebal met dansor- kest Heat en het duo An en Andy. 22.00 uur Prijsuitreiking winnaars Zeskamp. Club- en buurthuis Scheldebuurt (terrein Van Nispenplein): 9.15 uur Opstellen van de optocht met versierde steppen en fietsen bij de Bouwen Ewoutschool. 9.30 uur Vertrek van de optocht. 9.45 uur Optreden Showkorps Oranje Nassau op het Van Nispenplein. 10.00 uur Kinderspelen voor 4-6 jaar en voor 6-12 jaar. 13.30 uur Songfestival en playbackwedstrijd voor de jeugd. Opgave vooraf 01184-14660. 13.30 uur Vlaamse kermis voor volwassenen. 16.00 uur Gekostumeerde voetbalwed strijd tussen Scheldebuurt en Speelstad. 16.45 uur Prijsuitrei king songfestival en playback wedstrijd. 17.00 uur Kinderen la ten ballonnen op. 19.00 uur Oranjebal voor jong en oud op het Van Nispenplein. Vlissingse Speeltuinvereniging en Speeltuinvereniging Vlissingen- Oost (terrein speeltuinvereniging aan de Bloemenlaan): 11.00 uur Wedstrijd hindernisbaan 10-13 jaar. 10.00 uur Demonstratie jeugdbrandweer. 14.00 uur Fo- topuzzeltocht voor kinderen tot 13 jaar. 14.00 uur Kinderspelen 4-6 jaar en 7-9 jaar. 19.30 uur Lam pionoptocht door de Bloemen- buurt met muziekvereniging Cae- cilia. Wijkvereniging Bossenburgh (schoolplein De Houttuyn): 13.00 uur Optreden brassband Caecilia. 13.30 uur Kinderspelen 4-12 jaar. 13.00 uur Spelen kinderen vanaf 12 jaar. 16,00 uur Kindertheater. Buurthuis Aldegonde Westerzicht (terrein rond buurthuis): 12.45 uur Optocht met versierde fietsen rond Westerzicht met drumband. VTV. 13.00 uur Kinderspelen 4-12 jaar met onder meer playbackfes- tival. 15.00 uur Spelen voor vol wassenen met onder meer play- backfestival en buurtfeest. 19.00 uur Lampionoptocht door de wijk. Na afloop vreugdevuur op weiland bij Weyevlietweg. OOST-SOUBURG Vereniging Souburgs Burgerzin: 9.00 uur Speurtocht. 9.30 uur Kinderspelen op Oranjeplein. 9.30 uur Tekenwedstrijd in zaal Rehoboth en Irene. 12.00 uur Playbackshow op Oranjeplein. 13.00 uur Aanvang zeskamp. 16.30 uur Optreden Vlijt en Vol harding. 19.00 uur Lampionop tocht door de plaats met Vlijt en Volharding en majorettengroep The Young Stars. Buurtvereniging Van Duyven- voorde (terrein bij 'De Schuur' Oost-Souburg): 9.30 uur Optre den showkorps Alpha en majo rettengroep Irene. 10.00 uur Kin derspelen 4'-11 jaar. 14.00 uur Grote bingomiddag voor de jeugd. 16.00 uur Prijsuitreiking in De Schuur van kinderspelen. RITTHEM Oranjevereniging 'Oranje Boven' (Terrein Dorpsstraat Ritthem): 9.00 uur Kinderspelen. 13.30 uur Volksspelen. 16.00 uur Puzzelrit voor auto's. 19.30 uur Optreden ON DA in de muziektent. 20.00 uur Prijsuitreiking en feest in het dorpshuis. KOUDEKERKE 8.00 uur Klokgelui en reveille door herauten te paard. 8.30 uur Voetbaltoernooi sportterrein De Stoofwei. 9.00 uur Gekostumeer de optocht vanuit het Jeugdhonk aan het Dorpsplein naar Der Boede door kleuters en kinderen van klas 1 en 2. 9.00 uur Puzzel- tocht voor kinderen van klas 3,4,5 en 6. Vertrek bij de muziektent op het Dorpsplein. 14.00 uur Ten toonstelling van foto's van Ko ninginnedag en fotowedstrijd in het Jeugdhonk. 14.00 uur Vlaam7 se Kermis op het Dorpsplein met vele volksspelen. 19.30 uur Touwtrekken op het Dorpsplein. 20.45 uur Taptoe door Harmonie Voorwaarts. 20.30 uur Disco in verenigingsgebouw De Couburg. 21.00 uur Oranjebal in hotel Wal cheren met medewerking van The Hearts. De SMVV (scheepsmodellen ver eniging Vlissingen) verzorgt op dinsdag 30 april (Koninginnedag) samen met de Modelboot Vereni ging 'Walcheren' een demonstra tie op de Kanovijver aan de Bur gemeester van Woelderenlaan in Vlissingen. Verder is er een ten toonstelling op het terras van de Kanovijver, die de gehele middag open is voor het publiek. Zowel de demonstraties als de tentoonstel ling worden gehouden tussen 13 en 17 uur. Op de foto: twee modellen van sleepboten, eigendom van Ab de Kroo. Als het motorschip 'De Schelde- vallei' dinsdag 7 mei de trossen losgooit aan de Loskade in Mid delburg begint voor zo'n kleine tweehonderd bejaarden, invali den en aan huis gebondenen weer een echt familiefeest. Daarvoor zorgt de afdeling Middelburg van De Zonnebloem, al vele jaren lang. Deze jaarlijkse boottocht heeft inmiddels al een grote groep 'oude getrouwen', maar ook de nieuwkomers zijn altijd vol lof over het gehele programma. Tot die conclusie komt mevrouw Atje Rienstra, die al weer een jaar of vijf als voorzitter van de Mid delburgse Zonnebloem de vaar tocht helpt organiseren. En ook de komende boottocht waarvoor ge gadigden, zich nog tot 30 april kunnen aanmelden, belooft weer een echte feestelijke dag te wor den. Het accordeonduo 'Deux Pieces' uit Vlissingen zorgt voor vrolijke meezingers en bij het vertrek aan de Loskade speelt een draaiorgel. Dan is er de predikant Elly de Boer uit Sint-Laurens met ge dichten en gitaarmuziek en ook de gasten zorgen hierbij voor eigen bijdragen. Voor de verzorging zijn een arts en rodekruisledefi aan wezig en ook een rooms-katholiek geestelijke maakt de tocht mee. Het is de bedoeling dat De Schel- devallei via de sluizen in Vlissin gen de Westerschelde op vaart, richting Antwerpen. Dan door het Kanaal van Zuid-Beveland, naar de Oosterschelde om dan via het Veerse Meer en het Kanaal door Walcheren weer terig naar Mid delburg te varen. De inscheping is tussen 's morgens kwart over acht en negen uur. Er wordt ook een verloting gehouden met als hoofdprijs een Zeeuwse pop en verder kunnen souvenirs worden gekocht. De deelnemers dienen zelf voor vervoer van en naar de Loskade te zorgen. Alleen in dringende gevallen regelt het af delingsbestuur het transport. Tus sen half zes en zes uur wordt 'De Scheldevallei' weer in Middel burg terug verwacht, waar de feestgangers met muziek worden ingehaald door het drumkorps 'Blue Spirit'. Tot 30 april kunnen zoals gezegd nog aanmeldingen worden geplaatst. Het adres: me vrouw A. Rienstra, Langeviele- singel 18a, 4335 AA Middelburg, telefoon 01180-29718. Zaterdag 27 april beleeft de Tref- centerloop - een wegwedstrijd voor atleten en trimmers over 25 km - zijn vierde uitgave. Om twee uur 's middags is de start vanaf de Markt in Middelburg en dan gaat de tocht via Vlasmarkt, Kromme Weele, Herengracht, Molenwater en Koepoortbrug via de Nadorst- weg over de B-wegen richting Veere om met een omweg weer langs de zelfde route terug te ke ren. Het laatste stukje Middelburg is door de Korte en Lange Noordstraat naar de finish: de Markt, voor het bordes van het stadhuis. De organisatoren, een commissie van Dynamo '70, heb ben een aantal bekende atleten weten te 'strikken'. Uit eigen ge lederen lopen John Vermeule, Kim Reynierse en Frank Kooman mee, van Sliedrecht Sport is Cees Kraayenveld aanwezig, Ton Tee- pen loopt mee voor Haque Roa- drunners. Uit België komen onder meer de atleten Luc Waegeman en Albert van Campfort naar Middelburg. Deze deelnemers zijn allen goed voor een tijd die uitkomt onder de 1 uur en 20 mi nuten. Van favorieten kan nau welijks gesproken worden. "Iedereen behoort in dit gezel schap tot kanshebbers", vertelt Jan Vermeule namens het Dyna- mo-Trefcentercomité en zijn col lega John Quequière weet even eens geen favoriet te tippen. De winnaar van vorig jaar, Jos Ko- niusek van Sprint Breda, is niet van de partij. Bij de dames is Ca- rolien Lucas van het Amsterdam se Sagitta een 'goeie' en bij de ve teranen zijn Rom Jansen, Wim Hol en Dynamo-atleet Ron Abuys de betere lopers. De organisatie heeft voor het eerst in vier jaar een 'afwachtingspro- gramma' voor het publiek. Van twee tot vier uur spelen de Seaport Jazzmen met zang van Ella-Rose Mitchel op een speciaal daarvoor geplaatst podium op de Markt in Middelburg. Wie op de hoogte wil zijn van wat er zich het komende seizoen alle maal afspeelt op de kunststofbaan Baskensburg in Vlissingen kan het uitgebreide programmaboekje bestellen bij het de AWOC (Atle tiek Wedstrijd Organisatie Com missie), per adres Blikkenburg 103 in Vlissingen. Jongeren en jonge volwassenen die belangstelling hebben voor religie en vrede kunnen medio mei terecht in de nieuwe jeugd herberg Kasteel Westhove in Domburg. Daar wordt een vre- desweekeinde gehouden, dat een initiatief is van de World Confe rence on Religion and Peace (WCRP). De manifestatie begint op Hemelvaartsdag (16 mei). Tij dens het weekeinde wordt onder meer Loverendale bezocht. Ge discussieerd wordt er over vredes vraagstukken, religieuze ervarin gen, politieke onderdrukking et cetera. De deelnemers doen ook mee aan de stille kring, de zwij gende vorm van protest in Mid delburg tegen de wapenwedloop tussen oost en west. Informatie: 01180-38113. Het COC Regio Walcheren houdt vrijdag 26 april weer een eet- avond. Op het menu staat een kipschotel. De avond is bedoeld voor homosexuele mannen, en vrouwen die elkaar wel eens op een andere manier willen ont moeten en met elkaar in gesprek willen komen. De aanvang is 19.00 uur. De kosten bedragen ƒ6,50 p.p. Voor inlichtingen: Fien, 01130-15564, Carel of Mar cel: 01184-79886. In het verslagjaar 1984 heeft de PZEM een winst behaald van ruim 28 miljoen. Deze winst wordt gebruikt om met ingang van I januari 1985 de tarieven te verlagen. Vorig jaar bedroeg de winst 6 miljoen, maar toen was het resultaat reeds met 42 mil joen verminderd voor restitutie aan de verbruikers. In 1985 zal over 1984 geen aparte terugbeta ling aan de verbruikers plaatsvin den. De tarieven voor zowel gas als elektriciteit zijn immers reeds met ingang van 1 januari 1985 verlaagd. Zoals bekend bedroe gen de tariefsverlagingen per 1 januari 1985 voor gas 3 cent per m3 voor de kleinverbruikers en voor elektriciteit circa 0.7 cent per kWh voor alle verbruikers. Met deze ariagingen is per jaar een bedrag van 28 miljoen gemoeid, zodat de over 1984 behaalde winst reeds volledig in de nieuwe tarie ven voor 1985 is verwerkt. Het Economisch Technologisch Instituut (ETI) voor Zeeland heeft in 1983 onderzoek verricht naar de mate waarin de prijs van ener gie van invloed is op de rentabili teit van grote bedrijven in Zee land. Dit jaar wordt dat onder zoek geactualiseerd. Het onder zoek richt zich met name op Air Products, Dow Chemical, Hoechst, NSM en Pechiney. In formatie: 01180-14155. Het ETI (Economisch Technolo gisch Instituut) Zeeland houdt zich bezig met onderzoek op sta tistisch en economisch terrein. Over een breed scala van onder werpen heeft het ETI rapporten samengesteld. Eén van die rap porten gaat over economische vraagstukken van een eventuele nieuwe kerncentrale bij Borsele. Een ander is: 'Perspectieven voor een deeltijdopleiding tweede graads pedagogiek in Middel burg'. Maar ook de invloed van de hoogte van de tarieven op de om vang van het verkeer via de Wes- terschelde-veren en de samen hang tussen migratie, woning bouw en werkloosheid in Zeeland zijn onderzocht. Deze en nog veel meer rapporten en notities kun nen worden bekomen bij het ETI Zeeland. Nieuwstraat 27 in Mid delburg. 01180-14155. De ANWB, de TROS en de VVV's hebben zaterdag 11 mei uitgekozen als datum om de lan delijke fietsdag te houden. In een groot aantal plaatsen kan tussen 9 en 13 uur aan één van de 127 in het hele land uitgezette routes worden begonnen. De routes zijn elk 30 tot 40 kilometer lang. Er is geen wedstrijdelement aan de tochten verbonden: iedereen mag er net zolang over doen als hij of zij wil. Wel moet men uiterlijk 15 uur op het vertrekpunt terug zijn. De landelijke fietsdag valt samen met de nationale molendag. De opbrengst gaat naar de Stichting Kampeerauto Gehandicapten, en naar de Nierstichting Nederland. Informatie bij alle ANWB-kanto- ren en een groot aantal VVV- kantoren. Eind vorig jaar hield de gemeente Vlissingen samen met de NOVIB een voorlichtingsavond over een project in Bangla Desh. Dit ge beurde omdat de gemeenteraad jaarlijks tien mille beschikbaar stelt voor een derde-wereldpro ject. Tijdens die bijeenkomst werd afgesproken een vervolgbijeen- komst te organiseren, om het par- tikulier initiatief de kans te geven zich bij de actie aan te sluiten. Ook moeten plannen in de Vlis singse samenleving worden ge coördineerd. De vervolgbijeen- komst begint maandag 29 april om 20 uur in het stadhuis van Vlissingen. De zeilvloot De Zeeuwse Stromen presenteert zijn schepen zaterdag 27 en zondag 28 april in Zierikzee. De schepen liggen afgemeerd in De Nieuwe Haven. De twaalf schepen kunnen daar worden be zichtigd en wie dat wil kan een praatje maken met de schippers. Ook bestaat de mogelijkheid om een paar uur mee te varen op de Oosterschelde. Informatie: 01110-3825. Zaterdag 27 april worden in de nieuwe sporthal in Goes drie zaalvoetbalinterlandwedstrijden afgewerkt. Om zeven uur zater dagavond wordt gestart met de wedstrijd Nederland-Belgic voor jeugdteams, om kwart over acht volgen de dames en de B-teams van Nederland en België beslui ten om half tien de avond. De organisatie heeft de toegang sprijzen populair gehouden, op vier gulden voor drie wedstrijden. Omdat de toeschouwerscapaciteit in de nieuwe sporthal in Goes be perkt is tot zo'n 1500 (zit- en staanplaatsen) is besloten lot het instellen van voorverkoopadres sen voor de interlandwedstrijden Nederland-België op zaterdag 27 april. De toegangsprijzen zijn vier gulden en (voor volwassenen) en twee gulden voor jeugd en 65 Voorverkoop bij het bondsbureau van de afdeling Zeeland in Mid delburg en iedere avond in het restaurant van het nieuwe sport centrum in Goes. De zaalvoetbalinterlandwedstrij den Nederland-België in Goes (zaterdagavond 27 april) worden gefloten door de scheidsrechters Lens (om zeven uur de jeugd wedstrijd en om half tien de B- teams) en de dameswedstrijd door Van Ham (aanvang kwart over acht). Er wordt gespeeld onder de UEFA-regels. Naast bondscoach Evert Theunissen is verzorger Ton Sheilds actief. Voor aanvang en tussen de wedstrijden treedt op het muziekkorps Jong Excelsior uit Goes en de speaker voor de geluidsinstallatie is Hans Schuite- ma uit Goes. Uit in Zeeland bereidt een Solo festival voor amateurkunstenaars voor. Dat wordt op 17 mei ge houden N iet-professionele po diumkunstenaars uit het hele land kunnen aan het festival deelne men, mits zij uitkomen in één van de volgende categorieën Solotto- neel, cabaret, kleinkunst, poëzie, klassieke en lichte muziek, zang, dans. mime. kindertheater.pop- pentheater. clownerie en andere vormen van sölo-entertainment. Overdag vinden de voorrondes plaats. Een selectiecommissie be paald dan wie 's avonds van 20 tot 23 uur als finalisten voor het pu bliek zullen optreden. De presen tatie is in handen van Wieteke van Dort. Het Solofestival voor ama teurs gaat vooraf aan het festival voor professionele artiesten, een dag later - eveneens in de Prins van Oranje in Goes 1 wordt ge houden. Inlichtingen en opgave bij Peter de Quelery van Uit in Zeeland: 01180-15256. Vriendschapscomité In Middelburg is het Nederlands- Turkse Vriendschapscomité op gericht. Aanleiding waren de ge beurtenissen rond het Turkse ge zin Yilmaz-Fidan. dat uit angst voor een dreigende uitzetting uit Nederland asiel had gezocht in de katholieke kerk in Middelburg Het comité heeft haar activiteiten nu uitgebreid en wil helpen bij het optimaal laten functioneren van de buitenlander in de Zeeuwse samenleving. Het comité bestaat uit Turkse en Nederlandse leden. Dringend zoekt het comité uit breiding met vrijwilligers. Met name wordt een beroep gedaan op mensen die uit de voeten kun nen op administratief gebied en op hen die kunnen 'klussen'. In formatie: 01180-36931 of 34385. In het Provinciaal Hervormd Kerkcentrum aan de Singelstraat in Middelburg is vandaag (woensdag), donderdag, vrijdag en maandag een tentoonstelling te zien van de Anne Frankstichting. De tentoonstelling is vooral be doeld voor mensen uit het voort gezet onderwijs. De Anne Frank stichting geeft namelijk allerlei materiaal uit rond de bevrijding maar ook rond de. opkomst van het fascisem en racisme. In lessen op scholen kan met behulp van dit materiaal nader op deze materie worden ingegaan. De openingstij den zijn 8.45 tot 12 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Vanvond (woensdag) en maandag 29 april ook van 19 tot 20.30 uur. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Will van Aggelen en Harry Hut- jens exposeren vanaf zaterdag 27 april tot 15 juni aquarellen en sie raden in Galerie de Wijnstock in de Bellinkstraat in Middelburg. Openingstijden: donderdag en vrijdag van 14 tot 17 uur; zaterdag van 11 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. De openingshandeling wordt zaterdag 27 april om 17 uur verricht. Informatie: 01180-29244 of 38465. Vice-admiraal Geoffrey T.J.O. Dalton, een topman van de NA VO, vertelt op 22 mei over de ta ken, middelen en doelstellingen van SCALANT, één van de on derdelen van de NAVO. De le zing, bedoeld voor genodigden, begint om 19.30 uur in de mari nekazerne in Vlissingen aan de Oosterhavenweg 10. Ponypark Slagharen, waar overi gens veel meer te zien is dan al leen pony's, heeft vanuit een groot aantal plaatsen in ons land bus reizen voorbereid. Wie met zo'n busreis meegaat, kan niet alleen gebruik maken van de onnoeme lijk vele attracties in het park, maar tevens deelnemen aan een bingofeest. Voor inwoners van Middelburg staan nog busreizen gepland op 8 mei en 5 juni. In lichtingen: 01180-28665. De BSA Owners Club, een ver eniging die tot doel heeft oude BSA-motorfietsen te restaureren en te berijden, maakt in het weekeinde van 27 en 28 april een rondreis langs alle provincie hoofdsteden. Zondag 28 april is de groep om 15.15 uur te zien voor het stadhuis in Middelburg. Doel van de tocht is het vestigen van aandacht op het feit dat de ver eniging tien jaar bestaat en op het 75-jarig jubileum van de eerste BSA-motorfiets. Inlichtingen: 030-311231 of 030-942777. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben, na advies van een groot aantal instellingen en instanties te hebben ingewonnen, de vakantie regeling voor het schooljaar '85- '86 vastgesteld. Het schema ziet er zó uit: Basisonderwijs: Herfstva kantie 14.10.1985 t/m 18.10.1985. Kerstvakantie 23.12.1985 t/m 03.01.1986, Voorjaarsvakantie 10.02.1986 t/m 12.02.1986. Paas vakantie 28.03.1986 t/m 04.04.1986. Kon. dag 30.04.1986, Bevrijdingsdag 05.05.1986, He- melvaartdag 08.05.1986 t/m 09.05.1986. vrijdag. Pinkster vakantie 19.05.1986 t/m 21.05.1986, Zomervakantie 14.07.1986 t/m 22.08.1986. Voortgezel onderwijs: Herfstva kantie 14.10.1985 t/m 18.10.1985, Kerstvakantie 23.12.1985 t/m 03.01.1986, Voorjaarsvakantie 10.02.1986 t/m 14.02.1986, Paas vakantie 28.03.1986 t/m 11.04.1986, Koninginnedag 30.04.1986, Bevrijdingsdag 05.05.1986, Hemelvaartsdag 08.05.1986, Pinkstervakantie 19.05.1986 t/m 20.05.1986, Zo mervakantie 14.07.1986 t/m 22.08.1986. De natuurfotograaf L. Savic toont op donderdag 25 april beelden van insekten voor de afdeling Walcheren van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde. In Het wapen van Middelburg zijn onder meer wes pen, bijen, kevers, vlinders en vliegen te zien in hun dagelijkse bezigheden. De di^s zijn gemaakt in de vrije natuur binnen Europa. Wie de verschillende leefwijze van deze insekten wil bewonderen dient zich om half acht in ge noemd café te melden. Op de openbare vergadering van de PvdA Middelburg, welke ge houden wordt op donderdag avond 25 april zal het PvdA- Tweede Kamerlid Ien Dales spre ken over het stelsel van sociale zekerheid. De PvdA heeft zeer veel kritiek op de regeringsplannen tot wijziging van het sociale zekerheids-stelsel. Herziening van dit stelsel is vol gens de PvdA noodzakelijk, maar dan wel op geheel andere wijze. Ien Dales zal die zienswijze uit de doeken doen. De bijeenkomst wordt gehouden in de Concerten Gehoorzaal, Sin- gelstraat 13 en begint om 19.30 De Christelijke Gymnastiekver eniging Veldo geeft zaterdag 27 april een aantal uitvoeringen in sporthal De Kruitmolen in Mid delburg. Vanaf 13 uur geven de kinderen tot en met 9 jaar van de afdelingen Dauwendaele, Sint- Laurens en Zuid een demonstra tie. Hun leeftijdgenootjes van de Baarsjesstraat, Griffioen en Kla- renbeek volgen om 15.30 uur. 's Avonds staat een uitvoering door leden van tien jaar en ouder op het programma. Het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering (V.S.V.) heeft op nieuw de folder "Vakantie en so ciale verzekering" uitgegeven. In deze folder staat veel informatie voor de vakantieganger. Welke zaken moet hij regelen op het ter rein van de sociale verzekering? Verteld wordt in welke landen de ziekenfondsverzekering geldig is, welke papieren men daarvoor no dig heeft en hoe men zich, als dat nodig is, tijdens de vakantie ziek moet melden. Belangrijk is de folder ook voor mensen die een uitkering ontvangen op grond van de Ziektewet de Werkloosheids wet, de WAO en/of AAW. De folder is gratis verkrijgbaar bij het V.S.V. Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam-Buitenveldert, tel. 020-448418 (toestel 17/18). 'Tegen haar wil', VOS-vrouwen, vrouwentelefoon Zeeland en het Aksiehuis in Middelburg zijn van plan om zaterdag 27 april een grote themadag over sexueel ge weld te houden. Aanleiding is het schrijnende gebrek aan onder zoeksgegevens over verkrachting binnen het huwelijk of andere re latievormen, over incest en andere sexuele mishandelingen. Het pro bleem wordt, zo vinden de orga nisatoren, door medici en juristen alleen als sexueel vergrijp bena derd. De machtsverhouding tus sen mannen en vrouwen blijft buiten beschouwing. De manifes tatie, in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg, begint om 13.30 uur. Het audiovisuele programma "Als je lijfje lief is" volgt om 14.30 uur, daarna discussie en een op treden van Alteklein. Om 20 uur wordt het avondgedeelte geopend met de film 'Verkrachting'. Daar na een inleiding, discussie en op treden van 'Walg'. Onder deze leus houdt het wijk- comité Paauwenburg in Vlissin gen enkele activiteiten. Het streven is Paauwenburg een kleurig aanzien te geven door balkon en galerij op te fleuren met bloemen in plantenbakken. Don derdag 25 april geeft de heer Rie- mens uit Vlissingen aan de hand van dia's informatie over welke planten geschikt zijn voor balkon en galerij; hij zal eveneens een plantenbak inrichten. De lezing begint om 20.00 uur in club- en buurthuis De Paraplu. Zaterdag 27 april worden van 10.00 uur tot 13.00 uur plantjes verkocht. Bij goed weer vóór wijkcentrum Open Hof en bij slecht weer in klub- en buurthuis De Paraplu. H et tweede kamerlid Jaap van der Doef spreekt tijdens de 1 meivie ring van de afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid. De bijeenkomst is op woensdag 1 mei in wijkcentrum 't Anker aan de Bonedijkestraat en begint om 10.00 uur. Na de spreekbeurt is er gelegenheid tol gezellig samen zijn. Een koor zorgt voor de mu zikale omlijsting. Informatie: 01184-10235, overdag: 01180-25655. Voor de derde achtereenvolgende keer organiseert de Stichting Op bouwwerk Vlissingen een cursus voor huurders. De cursus wordt gehouden omdat wijkcomité's en huurderscomité's regelmatig wor den benaderd met vragen over de rechten en de plichten van de huurder en de verhuurder. Met name in de periode van de huur verhogingen worden de meeste vragen gesteld met betrekking tot de Huurprijzenwet en alles wat daar verder mee te maken heeft of kan hebben. Opgave en informa tie: 01184-16655. De drugsproblematiek is het cen trale thema van de ledenvergade ring van de afdeling Vlissingen van het CDA, die donderdag 2 mei vanaf 20 uur wordt gehouden in gebouw 't Anker in Vlissingen. Inleiders en forumleden zijn wet houder A.Hoefkens. politiecom missaris L. Schuller en hulpver lener G. Goedhart. Informatie: 01184-68058 of 87276. Buurthuis de Paraplu in Vlissin gen houdt van donderdag 25 tot en met zaterdag 27 april open da gen Donderdag 16 uur: Kook- middag voor kinderen. Donder dag 19.30 uur: Fotografie en de monstraties kleurvergroten, teke nen, glasschilderen, werken met droogbloemen, kleding maken, info- en koffiehoek, werklozen- krant en jazzgymnastiek. Vrijdag 14.20 uur: Muziekworkshop; 15 uur: Filmvoorstelling: 20 uur: Optreden Session Band. Zaterdag 10.30 uur: Kinder fancyfair, rom melmarkt, kinderpoppentheater, plantenverkoop, stripboeken en platenbeurs. Kledingbeurs, Goe deren voor kledingbeurs inleveren op donderdag. De opbrengst gaat naar het Chili comité. Inlichtin gen: 01184-65453. VOOR MEER KORTE INFORMATIE: zie elders in dit blad 1 0 Op maandag 22 april was het totaalbedrag 180.000,— in clusief het provincie-kwartje 0 De particuliere bijdragen va riëren van 1,- tot J' 1000,- De bijdragen van 1,— zijn maandelijkse stortingen die over de gehele actie 24,— op kunnen brengen. 0 Een schenker uit Middelburg stortte 24,— Dit was 12,— van hemzelf en 12,— van ie mand die het geld absoluut niet kon missen. 0 Een schenkster uit Nieuw- en St.Joosland stortte 52,— en vermeldde dat dit voor iedere week ƒ1,— was. 0 Op verzoek van zijn zoon stortte een vader uit Kapelle 75,— op gironummer 7475. Dit geld zou anders besteed zijn aan het verjaardagsca deau! 0 Het Orgaan voor bijstand van het Ziekenhuispastoraat te Koudekerke heeft onlangs ge collecteerd voor de actie "Zeeland helpt Nepal". De opbrengst bedroeg 66,— Voor meer informatie kan men bellen of schrijven: Actie "Zeekind helpt Nepal", Sim Pieterstraat 42, 43324331 EW Middelburg, telefoon 01180- 31398 en 31507. I

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7