informatiepagina van de gemeente vlissingen O II Vrijdagmiddag, twee uur.... Dinsdag geen ophalen huisvuil Nationale herdenking op 4 mei as. Verbouw 3 lagere schoolgebouwen kost 528.200 Boulevards zaterdag gedeeltelijk afgesloten Wanneer de vlag uit mag Aanslagen van gemeentelijke belastingen verzonden DE VLISSINGER Woensdag 24 april 1985 Raadsagenda Verzoek bouw autoboxen Valkenburg Bijeenkomst voor bewoners over derde wereld Iproject -jL Aansluiting op riolering voor woningen Grote Abeele, Abeelseweg en Gerbrandystraat Gerbrandystraat Natuurpad Nollebos: doen! Openbare gebouwen Burgers Vragen? Even bijpraten met wethouder Bruinooge Openbare bijeenkomst herdenking bevrijding op 5 mei a.s. Inspraakavond nota politie Werkgelegenheid Film Gemeentelijke diensten op Koninginnedag gesloten IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. dan is het weer zover, dan begint in het stadhuis de vergadering van de Vlissingse gemeenteraad. Een punt dat daar aan de orde komt en besproken zal worden isde mogelijke opslag van radioactief afval in het Sloegebied. Maar er worden ook nog andere zaken besproken. Onderwerpen waar u - op een of andere manier - misschien ook belang bij hebt. De vaststelling, bijvoorbeeld, van het be stemmingsplan Scheldestraat. of de verbouw van diverse lagere scholen. Maar wat uw interesse ook heeft: u bent van harte welkom bij de raadsvergadering. De publieke tribune van de raadzaal kunt u bereikten vian de trap naast de bodenbalie (in de benedenhal). Op de publie ke tribune ligt een populaire raadsagenda plus de folder 'Het gemeentebestuur' voor u gereed. Andere mogelijkheden dan deze pagina om u op de hoogte te stellen van wat er vrijdag allemaal aan de orde komt zijn: - inzage in de agenda en voorstellen, zowel in de in- formatiehoeken als bij het Stafbureau voorlichting en inspraak (SVI) in het stad huis; - inzage in de 'achterliggende stukken'. Dat zijn nota's, of fertes en dergelijke die bij de raadsstukken horen en zoals die kunnen worden in gezien door de raadslieden (en u dus, tenzij het om ver trouwelijke stukken gaat die in de 'gesloten trommel' ter inzage liggen). Voor informatie: het SVI Voor zover vorige week vrijdag bekend, ziet de agenda voor de raadsvergadering er zo uit: Opening Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 29 ja nuari 1985 Mededelingen. Over te leggen stukken Te behandelen punten: 0-1 Wijziging verordening gel delijke voorzieningen raads- en commissieleden. 0-2 Bezwaren tegen ontwerp besluit tot indeling van de pro vincie in drie samenwerkings gebieden (Wét' Gemeenschap pelijke Regelingen). Een aantal bewoners van Wic- kenburg en Blikkenburg in de wijk Bossenburgh heeft aan burgemeester en wethouders verzocht 8 autoboxen te mogen bouwen op de hoek Valken- burg/Wickenburg. Zij willen daarvoor de benodigde bouw grond die nu gemeenteplant soen is, kopen. Het stuk grond heeft echter in het geldende bestemmingsplan "Bossenburgh" de bestem ming 'Openbaar groen" waar door de bouw van de boxen niet is toegelaten. Het bestem mingsplan zou daarom even tueel gewijzigd moeten worden. Burgemeester en wethouders hebben, voordat zij hierover een beslissing nemen, deze zaak voorgelegd aan de direct omwonenden. Zij ontvingen hierover deze week een "in- spraakbrief" waarmee zij vóór 20 mei a.s. op het voornemen van b w bepalen of zij de bouw van de autoboxen moge lijk willen maken. Van die be slissing zullen alle omwonen den te zijner tijd bericht ont vangen. Enige tijd geleden stelde de gemeenteraad ƒ10.000 be schikbaar voor het UCEP-pro- ject in Bangladesh. Burge meester en wethouders willen echter ook de Vlissingse be volking bij dit project betrek ken. Zij vinden namelijk dat ontwikkelingssamenwerking geen zaak is van de gemeente raad alleen, maar van de gehele bevolking. Daarom wordt er maandag 29 april in het stadhuis een bijeen komst gehouden (aanvang 20.00 uur). Belangstellenden zijn er van harte welkom! Tij dens deze avond zal eerst een uiteenzetting over het project worden gegeven. Vervolgens wordt er informatie gegeven over eventuele akties die be woners, verenigingen of instel lingen willen gaan voeren voor dit project. Tot slot zal er een commissie worden ingesteld, die de initiatieven uit de bevol king zal gaan begeleiden. 0-3 Benoeming en ontslag ambtenaar van de Burgerlijke stand. 1-1 Investeringen brandweer. 2-1 Ligplaats Schorpioen in de Vissershaven. 3-1 Aankoop weegschalen voor vismijn. 4-1 Krediet verbouw diverse la gere scholen. 4-2 Afrekening stichtingskos- ten vergoeding voormalige Beatrixkleuterschool. 4-3 Medewerking aanvullen in ventaris basisschool Rietheim te Ritthem. 4-4 Directies openbare basis scholen. 5-1 Garantie geldlening stich ting Scheldemond. 5-2 Goedkeuring exploitatiere kening 1983 bibliotheek. 7-1 Krediet aanleg riolering ge deelte Gerbrandystraat. 7-2 Krediet aanleg riolering buitengebied Abeelseweg. 7-3 Krediet aansluiting wonin gen Grote Abeele en Abeelse- weg-oost op rioleringsstelsel. 8-1 Voorbereidingsbesluit Paauwenburg II. gedeelte Mo- zartlaan. 8-2 Bestemmingsplan West- Souburg, 3e planherziening. 8-3 Bestemmingsplan Schelde straat. 8-4 Lokatiekeuze opslagfacili teit radioactief afval. 8-5 Aankoop stuk grond aan de Nieuwstraat. 8-6 Krediet aanleg weg in plan Baskensburg I. 8-7 Overeenkomst over stuk grond aan de Oud Zuidbeek- weg. 8-8 Aankoop stukken grond aan de Nieuwstraat. 8-9 Verkoop grond aan de Mo- zartlaan. 8-10 Verkoop grond aan de Hermesweg. 8-11 Aankoop Nieuwendijk 4 9-1 Vaststelling diverse begro tingswijzigingen Rondvraag Sluiting. Wethouder Adan vertelde het vorige week al in de rubriek "Even bij praten met": niet alle bestaande schoolgebouwen zijn geschikt om et (in augustus) de basisschool in onder te brengen. Zo moeten drie scho len aan de binnenzijde worden verbouwd, zodat ook de kleuters daarin gehuisvest moeten worden, in dit gevat gaat het om de Jacob Cats- school, de Paauwenburgschool en de Jan Ligthartschool. De aanpas sing van eerstgenoemde schooi, waarde kinderen van "De Kleuterhoek' worden ondergebracht, kost f 130.000. De kleuters van 'De Vliedberg' gaan voortaan naar de Paauwenburgschool; de verbouwing daarvan kost f 311,500. De Jan Ligthartschool zal straks onderdak gaan bieden aan de leerlingetjes van de huidige kleuterschool "De Woelwaters", er moet dan nog wel eerst voor f 86. 700 worde worden 'vertimmerd'. (De Iris blijft vooralsnog a/s dislocatie van de Jan Ligthartschool gehand haafd). Bij elkaar kost de aanpassing van de drie scholen dus f 528.200. Vrijdagmiddag behandelt de gemeenteraad het voorstel van burgemeester en wethouders omdat bedrag beschikbaar te stellen. De foto van Johan Murre - toont 'in vogelvlucht' de Paauwenburgschool (geheel rechts). 1. ^8 In totaal 37 woningen aan de Abeelseweg-Oost en in Grote Abeele zijn nog niet aangeslo ten op het rioolstelsel. Burge meester en wethouders hech ten er echter grote waarde aan dat dat wel gebeurt, zo schrij ven zl] in een voorstel aan de raad. Daarin melden ze dat met de aansluiting een bedrag ge moeid is van in totaal ƒ287.900. Worden de werk zaamheden nog voor 1 juli 1985 uitgevoerd, dan kan echter nog een rijkssubsidie van 153.000 worden verkregen. Er blijft dan 134.900 voor rekening van de gemeente. De raad zal vrijdag worden voorgesteld te beslui ten tot aanleg van de riolering en het benodigde bedrag uit te trekken. Aan de westzijde van het kanaal door Walcheren ligt, uitkomend op de Nieuwe Vlissingseweg, de Abeelseweg. Ook hier is een aantal woningen nog niet op de riolering aangesloten. Twee liggen net op het grondgebied van Middelburg, drie op dat van Vlissingen. B. en w. vragen de raad om medewerking te geven aan een verzoek van de ge meente Middelburg om in dit 'grensgebied' samen de riool aansluitingen te realiseren. Dat kost de gemeente Vlissingen 33.600,—. Daarvan gaat ƒ31.600,— vanaf aan rijksbij dragen èn een eigen bijdrage van een van de belanghebben den. In het verleden hebben bewo ners van de Gerbrandystraat meerdere malen gevraagd om de panden 103 tot en met 113 aan te sluiten op de riolering. Daar was toen echter geen geld voor. Er is echter nog een deel van het krediet over dat de raad indertijd uittrok voor rioolaan sluitingen in de Palingstraat en de Verkuyl Quakkelaarstraat. B. en w. stellen de raad voor dit bedrag 21.440) nu te gebrui ken voor de huisaansluitingen van genoemde panden. f Het boekje is voor f 1,50 ver krijgbaar op de volgende adres- VVV- Vlissingen, Wals traa t 91; restaurant Skandia sauna, Zwanenburgseweg 11 paviljoen "De Kanovijver', Van Woelderenlaan; Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis; de afdeling beplantingen, Zaaihoekweg 2. r De vaderlandse driekleur kan weer uit de kast worden gehaald. De komende weken zijn er weer diverse, uiteenlopende, gelegenhe den waarop de vlag 'uit' mag. Soms met, soms zonder wimpel. Misschien heeft u zich wel eens afgevraagd welke regels daar nu voor gelden, wanneer het wel en wanneer het niet mag. Dan moet er echter een onderscheid worden gemaakt. Voor het vlaggen bij openbare gebouwen gelden namelijk andere regels dan voor het vlaggen vanaf uw huis of particuliere gebouwen. Op openbare gebouwen (bij voorbeeld die van de gemeen te, de provincie en andere overheidsinstanties) is het aan tal 'vlagdagen' beperkt tot zes. Dat zijn: - 31 januari (verjaardag ko ningin Beatrix, beperkt vlag gen met wimpel; - 27 april (verjaardag prins Al exander), beperkt vlaggen met wimpel; - 30 april (verjaardag prinses Juliana, tevens Koninginne dag), uitgebreid vlaggen met wimpel; - 4 mei (nationale herden king), uitgebreid vlaggen van 18.00 uur tot zonson dergang (21.09 uur), vlag halfstok; - 5 mei (bevrijdingsdag), uit gebreid vlaggen; - 6 september (verjaardag Prins Claus), beperkt vlag gen met wimpel. 'Beperkt vlaggen' houdt voor de gemeente in, dat alleen het stadhuis, de Sint Jacobstoren èn de torens van de hervormde kerken in Ritthem en Oost- Souburg met de nationale driekleur zijn getooid. 'Uitge breid vlaggen' betekent dat op alle openbare gebouwen, bij voorbeeld ook de scholen, de vlag uit gaat. Aan deze regels heeft de ge meente zich te houden. Ze zijn niet verplicht voor de burgers. Als u dus ook op verjaardagen van andere prinsen en prinses sen, bij feestelijkheden 'bin nenshuis' en dergelijke wil vlaggen vanaf uw woning is dat niet verboden. Voorwaarde is dan wel dat de vlag alleen uit mag van zonsopgang tot zon sondergang. Dit geldt ook voor de niet-overheidsinstanties. Als u er nog geen gehad hebt, kunt u er een (of meerdere) spoedig verwachten, de aanslagen van een aantal gemeentelijke belas tingen. Om precies te zijn: de reinigingsrechten, de hondenbe lasting, de precariorechten en de begrafenisrechten. Ze zijn de afgelopen week verzonden, met als dagtekening 22 april 1985. Voor de betaling van de hon- u bijvoorbeeld weinig inkomen Volgende week dinsdag is het Koninginnedag. Dat is ook voor ge meente-ambtenaren een vrije dag. Wat inhoudt dat er ook geen huisvuil wordt opgehaald. Vlissjngers die anders de vuilniszakken op dinsdag langs de weg zetten, moeten dat nu de woensdag erna (1 mei) doen. Al die bewoners krijgen overigens vandaag daarover een brief in de bus, samen met 'De Scheldebode'. (Foto Johan Murre). denbelasting en reinigings rechten hebt u drie maanden de tijd. Dat betekend dat u de aan slag voor 22 juli moeten hebben voldaan. Voor de precariorech ten erl begrafenisrechten zijn de termijnen 1n maand, zodat deze voor 22 mei betaald moe ten zijn. Deze data staan overi gens op de aanslagen zelf ook aangegeven. Bij de accept-gi rokaart voor de hondenbelas ting en de reinigingsrechten is bovendien een toelichting ge voegd. Daarop staat ook om welk tarief het in uw geval gaat, hoe u eventueel ontheffing van deze belasting kunt krijgen (als hebt) en hoe u bezwaren kunt maken. Eén van de komende weken zal daar overigens op deze pagina ook nog nader op worden ingegaan. Wie vragen heeft over (een van) bovengenoemde belastingaan slagten) kan daarmee terecht bij de afdeling financiële zaken in het stadhuis (kamer 31 op de begane grond). U kunt daar op maandag tot en met vrijdag te recht van 9.00- tot 12.00 uur en van 14.00tot 16.00 uur. Bij een eventueel bezoek wel de aan slagen) meebrengen! In het Nollebos is meer te zien dan men 'op het eerste gezicht' vaak denkt. Alleen zijn het vaak geen 'grootse' dingen; men kijkt er vaak overheen. Over het Groot Kaasjeskruid bijvoor beeld of de Japanse bottelroos de esdoorn en de Grote Klis. U kunt in het Nollebos trouwens ook veel verschillende vogels zien vliegen zoals de lijster, ekster, merel of meeuw. Zoals gezegd, niet iedereen weet wat 'ie daar in 't Nollebos ziet en hoort. Daar kan echter wat aan gedaan worden. De werkgroep natuur- en milieue ducatie heeft namelijk een een voudige brochure uitgegeven. Titel: 'Natuurpad Nollebos'. Die naam zegt het al. Met het boek je in de hand kunt u door het bos een route, met paaltjes aangegeven, volgen. In het boekje wordt daarbij 'verteld' wat u zoal op en langs de pa den, in het water en in de lucht kunt tegenkomen, 't Wordt alle maal in grote lijnen beschreven. Zodat u, wie weet, aan het einde van de route ook zegt: "Ik wist niet dat er zoveel te zien was". In de brochure zijn overi gens ook opdrachten voor kin deren opgenomen! Komende zaterdag, 27 april, wordt er een jeugdwielerronde ver reden. De jonge talenten leveren slag op de volgende route: Bou levard Evertsen Kenau Hasselaarstraat - 'doorsteek' bij Maritiem Instituut 'de Ruyter' - Boulevard Bankert en vervolgens weer de Boulevard Evertsen. Om de wielerronde voor zowel deelnemers als toeschouwers en omwonenden veilig te laten verlopen, zullen zaterdag enkele verkeersmaatregelen worden genomen. Die bestaan uit het afsluiten voor alle verkeer en het instel len van parkeer- c.q. stopver boden voor genoemd parcours. De verboden worden zaterdag om 11.00 uur van kracht. Het is de bedoeling dat er op dat tijd stip geen enkele auto meer staat. Tijdens de wedstrijd is het uiteraard niet mogelijk met de auto over het wedstrijdterrein te rijden. Tijdens de wedstrijd is er -te voet- vrije toegang tot het ge bied voor zowel bezoekers als bewoners. Op de foto een beeld van de wielerronde van vorig jaar (foto: Cor Schuilwerve). f Morgen, donderdag 25 april houdt de burgemeester van Vlissingen om 19.30 uur in het stadhuis een inspraakavond voor alle Vlissingers over de nota "De politie in de Vlis singse samenleving". Tijdens deze avond zal naast de burge meester als hoofd van de poli tie ook de commissaris van politie aanwezig zijn. De avond maakt onderdeel uit van een inspraakprocedure rond de nota over de politie. De nota zal met de reacties van de inspraakavond en eventuele schriftelijke schriftelijke reac ties verder worden behandeld tijdens een openbare vergade ring van de commissie openba re orde op maandag 13 mei 1985 om 19.30 uur in het stad huis. Daarbij is ook spreekrecht voor niet-commissieleden. Tenslotte is het de bedoeling de nota met alle reacties te behan delen in de vergadering van de gemeenteraad op vrijdag 31 mei 1985 in het stadhuis. Ter gelegenheid van de 40- jarige herdenking van de na tionale bevrijding organiseert het gemeentebestuur van Vlis singen een openbare herden kingsbijeenkomst in de St. Ja- cobskerk op zondag 5 mei 1985 om 15.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal de hoofdredacteur van de Haag- sche Courant en oud-hoofdre dacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant, de heer G A. de Kok een rede houden met als titel "Vrede en verantwoor delijkheid" en zal een decla matie worden verzorgd door de heer G. Baijens. Voorts wordt medewerking verleend door de Vlissingse Oratorium Vereni ging (zang), het blazerskwartet "Vlijt en Volharding" en Marjan Leijnse (orgel). De bijeenkomst is vrij toegan kelijk, de St. Jacobskerk is op 5 mei geopend vanaf 14.30 uur. Programma's voor de bijeen komst zullen op 5 mei bij de in gang van de kerk worden ver strekt en zijn vooraf verkrijg baar bij het Stafbureau voor- lichtng en inspraak in het stad huis. Volgende week zaterdag (4 mei) wordt op de Noorderbegraaf plaats de nationale herdenking gehouden. Dat gebeurt om 's avonds acht uur, bij het monument nabij de aula dan de President Rooseveltlaan. Tijdens de herdenking staan de twee minuten stilte centraal. Een stilte, die ook gerespecteerd kan worden door even stil te staan, die 4de mei om acht uur 's avonds. Bij deze herdenking worden alle Nederlandse militairen en burgers herdacht, die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog in de strijd om de vrijheid om het leven kwamen; door oorlogshandelin gen of terreur, in Nederland, Zuidoost-Azië of de rest van de wereld. Het programma voor de herdenking op de Noorderbe graafplaats, volgende week zaterdagavond, wordt volgende week woensdag op deze pagina weergegeven. Dat geldt ook voor de maatregelen, die onder meer door de horeca dienen te worden genomen. Op de foto: het monument op de Noorderbegraafplaats (foto Cor Schuilwerve). Er heeft de afgelopen weken in verschillende dag- en weekbladen gestaan dat we een mooie zomer krijgen. Althans, wat het weer betreft. Voor de inwoners van Vlissingen èn de vele toeristen betekent dat, dat er optimaal ge noten zal kunnen worden van de grote attracties in onze gemeente, zoals de stranden, de boulevards èn het Straatfestival. Met de voorbereidingen voor het festival is men al druk bezig. Net als vorig jaar zal het, in ongeveer dezelfde vormgeving, op de open ruimte tussen het Strandhotel en het Maritiem Instituut 'De Ruyter' plaatsvinden. Dat is een ideale stek, die hopelijk weer veel be langstellenden zal trekken, niet alleen uit Nederland, maar ook uit België en Engeland. Op initiatief van de Stichting Vlissingen Pro motie - waarin gemeente en be drijfsleven samenwerken - zullen namelijk binnenkort Engelse jour nalisten Vlissingen bezoeken. Bovendien wordt er begin juni in Antwerpen een persconferentie gegeven voor de Vlaamse pers, waarbij Vlissingen met alz'n aan trekkelijkheden onder de aandacht van onze zuiderburen wordt ge bracht. Uiteraard zal het program ma van het Straatfestival ook aan de nationale pers worden gepre senteerd. Kortom: gemeente en bedrijfsleven trekken er samen hard aan om toerist en recreant naar Vlissingen te halen. Dat houdt natuurlijk nauw verba..'' met de werkgelegenheid en de economie in deze gemeente. Im mers: hoe meer toeristen, hoe meer werk en omzet voor de mid denstand en de horeca-onderne- mers. Als we over werkgelegenheid pra ten, is de promotie van Vlissingen niet het enige waar de gemeente zich mee bezighoudt. Op econo misch gebied stimuleert zij bedrij ven om zich hier te vestigen. Bij voorbeeld door het ontwikkelen van bedrijfsterreinen als Baskens burg en Buitenhaven, maar ook door zelf forse investeringen te plegen in onder meer zwembad en Vissershaven. Wat misschien wat minder in het oog loopt zijn de activiteiten, die de gemeente op sociaal-psychologisch terrein on derneemt. Het gaat daarbij niet zozeer om de zorg voor werkgele genheid, als wel om de zorg voor werklozen. Dat houdt onder meer in ontspannings- en ontmoe tingsmogelijkheden helpen creë ren. Het betekent ook het op peil houden van de beroepsvaardighe den. In vrijwilligersprojecten bij voorbeeld, waarvan we er in Vlis singen nu al vijftig hebben. Ook de film 'Om zelf beslissingen te kunnen nemen' past prima in dat rijtje. Vorige week ging deze film, een samenwerkingsproject van twee gemeenten en het so ciaal-cultureel werk, in première. Deze film handelt over wat er zoal bij komt kijken voor men een eigen onderneming kan starten. Deze film zal, samen met een brochure en eventueel een 'starters'-cursus verhuurd worden. Ik hoop dat vele werklozen er hun voordeel mee kunnen doen, dat het hen zal sti muleren tot het nemen van initia tieven. Mocht u plannen hebben een eigen bedrijf te starten, schroom dan niet contact op te nemen met de medewerkers van het project werkloosheid bij de gemeente. Zo'n 100 serieuze kandidaat-starters gingen u de afgelopen anderhalf jaar voor. Zo'n 25 daarvan zijn nu 'eigen baas'. Ik wens hen vanaf deze plaats graag succes toe en hoop dat hun aantal mag groeien! Volgende week dinsdag (Ko ninginnedag) zijn de gemeen telijke diensten gesloten. U kunt dinsdag dus niet terecht bij de sociale dienst, de reinigings dienst, de afdeling beplantin gen en de diensten in het stad huis.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5