Steketee toonde voorjaars en badmode Jonge zelfstandigen openen golfbaan en pannekoekenhuis WILBRINK NAAIMACHINES IN NIEUW PAND TE MIDDELBURG Doe-het-zelf centrum Geschiere gemoderniseerd fceitc U Nieuwe machine bij Sturm verpakt vlees veel beter Willy Dobbe presenteert mode van De Nobelaer Economische indeling Videotheek 'Martinus' BOSLANDBROOD VOOR NIEUWE BOSSEN Parker maakt jacht op slang Woensdag 24 april 1985 DE FAAM-DE VLISSINGER TOERNOOI EN DEMONSTRATIE OP PROGRAMMA M ALSOVIT -AFSLANK-BROOD BIJ BAKKER TULLENAAR Derde Wereld Rommelmarkt Slechthorenden Muziekworkshop Horror SF-film 100 jaar zondagsschool Omloop Veerse Meer J OVD-promotieteam Reünie Ten Anker Gesproken boeken Rommelmarkt Spaans Koor in Oostkapeüe Surfwedstrijd De Zonnebloem Gymnastiekuitvoering Kom uit je huis De heer Priester van de Middel burgse gemeentepolitie is woens dag 1 mei te gast bij de vrouwen contactgroep 'Kom uit je Huis'. Hij ftraat over aanranding, por nografie en dergelijke. De bijeen komst begint om 9.30 uur in wijk- gebouw Zuiderbaken, M. de La Palmastraat in de Middelburgse Magistraatwijk 'Kom uit je Huis' is een activiteit van het sociaal- cultureel werk De Hayman in Middelburg. Inlichtingen: Arts en patiënt Rommelmarkt Koningin van Saba Fietskamp Carillon Bingo Slager Sturm demonstreert zijn verpakkingsmachine Slager A. Sturm aan de Veerse- singel in Middelburg verpakt sinds enkele weken al zijn vleeswaren in folie. Hij heeft daarvoor een ver pakkingsmachine aangeschaft van het allernieuwste soort. Sturm is de derde Zeeuwse slager die, voor zover bekend, zich van deze novi teit heeft voorzien. Ook in West- kapelle en in Goes krijgen de klanten het vlees volgens de nieuwste vinding verpakt overhan digd. Volgens de heer Sturm is het van belang dat een slager zijn produc ten goed ingepakt afleverd. Het is hygiënischer, maar ook gemakke lijk. Hij benadrukt: "£)e klanten kunnen het vlees nu enkele dagen Janger zonder verkleuring en uit drogen bewaren. Daarnaast kan het gekochte vlees zo in de diep vries worden opgeborgen". Onder de naam 'Fa. Jero' hebben Jerry van Zuylen (23 en Ronny Mahn (21) het pannekoekenhuis, midgetgolfbaan 'Vlissingen' hero pend. Talrijke verbouwingen, zoals een nieuwe keuken, de veranderde bar en een fris interieur gingen aan de verbouwing vooraf. Ook is er een terras bijgebouwd, waarop ruim plaats is voor de liefhebbers. De officieel getinte opening is maandag 29 april, vanaf 19 uur. Centraal voor het tweetal staat om de midgetgolfbaan nieuw leven in te blazen. Volgens beiden is deze baan (aan de Burg. van Woelde- renlaan, nabij de boulevard) de enige wedstrijdbaan in Zeeland. Jerry van Zuylen heeft er alle ver trouwen in dat dit streven zal luk ken. De uitgebluste golfvereniging toont weer interesse, op zaterdag 27 april worden demonstratiewed- Een De speciaalzaak voor naai- en breimachines Wilbrink Middel burg is verhuisd. Het pand aan de Korte Delft 3, waarin ruim vier jaar zaken werden gedaan is verla ten omdat de ruimte veel te klein was. Nu heeft Wilbrink Naaima chines een moderne en ruime win kel aan de Segeersstraat 24 in ge bruik genomen. In twee maanden tijd is de zaak waarin voorheen een doe-het-zelf winkel was gevestigd, omge bouwd tot een moderne show room en demonstratieruimte voor een veelheid aan naaimachines en breimachines, met als hoofdmerk Husqvarna, maar ook Lewen- stein, Toyota, Elna en Lotus zijn bij Wilbrink Middelburg aanwe zig. Vorige week woensdag werd de nieuwe zaak met een drukbe zochte receptie geopend. Paul en Katie Schiewold-Wilbrink lieten met gepaste trots hun nieuwe zaak zien. Mevrouw Schiewold herin nerde er in een korte toespraak aan dat haar vader, die inmiddels is overleden, in de jaren dertig een naaimachinehandel in Zierikzee begon. strijden gespeeld. Verder staat er voor zaterdag 4 en zondag 5 mei een toernooi op het programma. Het woord 'Pannekoekenhuis' moet volgens het tweetal - dat eerder in de nachtbar 'Don Qui- chotte' te Middelburg werkzaam was - ruim worden uitgelegd. Be halve de pannekoeken worden ook andere gerechten, tot en met friet met biefstuk, aangeboden. Verder is er op het fraaibetegelde terras een barbeque. En op korte termijn kunnen de klanten ijs kopen zoals overzicht van de midget goljbaan Spanjereizigers die gewend zijn; groot formaat dus. "We hebben geen bepaalde doel groep waarop we mikken", aldus de jonge ondernemers. "We reke nen op zowel terraszitters als mensen die een maaltijd komen nuttigen. Bovendien denken we ook dat er veel kinderfeestjes en personeelsfeesten zijn die we krij gen te verzorgen. Want het spel midgetgolf is niet duur, maar zorgt wel voor gezellige spanning". Kledingzaak De Nobelaer in Domburg geeft zaterdag 27 maart een modeshow in het Badpaviljoen in diezelfde badplaats. De presen tatie is in handen van Willy Dob be. Tijdens de modeshow tonen de mannequins de volgende merk kleding: Miss Britt, Jean Paul, Penny Black, Zapa, Sainte Fare, Oilily, Cartoon en Eicke Hassel- bach. Van de badmode wordt getoond: Marielle Bolier en Zeta Zukki. Vrijwel uniek in Zeeland zijn de bijoux van Langani en Elle die de mannequins gedurende de show dragen. Ook de kindermode ontbreekt niet tijdens deze groots opgezette modeshow Getoond worden on der meer merken als Oilily, Osh- kosh en Rolo. De modeshow be gint om 20 uur. Overzochtelijk gerangschikt bij Geschiere Het doe-het-zelf centrum Ge schiere in de Gortstraat in Mid delburg is gemoderniseerd en uit gebreid. Met 25 vierkante meter verkoopruimte extra en een effi ciëntere indeling geeft eigenaar Gilles Geschiere zijn klanten meer ruimte om rustig rond te kijken. Bovendien kan er nu materiaal worden getoond dat voorheen noodgedwongen in de magazijnen stond. Verder is de zaak flink ge moderniseerd met een nieuwe pui, heldere kleuren en een nieuwe in ventaris. De doe-het-zelf zaak in de Gort straat 44 bestaat al sinds dertien jaar. Uitbreidingen binnen die tijd hebben de winkel inmiddels qua oppervlakte verdubbeld. Ón danks het groter worden van de zaak blijft bij Gilles Geschiere het geven van goed advies voorop staan. Geschiere: "Zens met de bekende twee linkse han den kunnen iets in elkaar zetten wanneer ze goed geadviseerd worden. Óns motto luidt dan ook: een goed advies is het beste ge reedschap voor de doe-het-zelver. Verder kunnen we alles pasklaar leveren dus is het alleen nog een kwestie van in elkaaT zetten. Waar Geschiere zich ook op roemt is de verkoop van alle soorten hout, precies op maat ge zaagd. Tegelijk met de uitbreiding van de oppervlakte is het assorti ment aangevuld met een grote collectie schilderijlijsten, passe partouts en glas en electra. Geschiere heeft zelf de ingrijpen de verbouwing gepleegd in de avonduren en de weekends. "En ik moet zeggen dat de reacties van mijn klanten tot nu toe al heel positief waren", besluit Gilles Geschiere voldaan. Nu heeft de firma Wilbrink vijf vestigingen, want behalve in Middelburg en Zierikzee, zijn er ook Wilbrink-winkels in Breda, Roosendaal en Vlissingen, alle maal 'gedreven' door kinderen van de stichter. Ook het ontwerp van de nieuwe winkel komt uit de familiekring. Architect Ben Gil lissen uit Biggekerke, schoonzoon van het echtpaar Schiewold, te kende voor het interieur waarin boral de demonstratietafels op vallen. De heer Schiewold houdt zich in Middelburg bezig met de verkoop en reparatie. Zijn vrouw beheert de zaak in Vlissingen. Ter gele genheid van de opening zijn er aantrekkelijke aanbiedingen met kortingen van enkele honderden guldens. Deze voordelen gelden ook in de Vlissingse vestiging van Wilbrink Naaimachines. Bakkerij Tuilenaar aan de Paul Krügerstraat 65 in Vlis singen verkoopt sinds enkele weken Malsovit 'afslank brood', De uitvinder van dit brood. Peter van Tiel, beweert dat met Malsovit op een na tuurlijke wijze overtollige ki lo's blijvend verdwijnen. Volgens de uitvinder zet het geen zoden aan de dijk als men zich een of ander zoge naamd 'minimumdieet' aan schaft en vervolgens weer overgaat op de oude eetge woonten. Dat betekent wel - aldus van Tiel - dat men Mal sovit moet blijven gebruiken. Hij zegt: "Malsovit is niet al leen een natuurlijke methode, die het normale eetpatroon benadert, maar brengt veel mensen er toe weer écht goed te gaan eten, drie keer per dag, zoals vroeger iedereen deed. Mijn product voorkomt, en dat in tegenstelling tot andere diëten, dat men niet alleen overtollig vet kwijtraakt, maar ook noodzakelijke dingen zoals vocht, zout, bepaalde eiwitten ook binnenkrijgt. In Malsovit zit alles wat het li chaam nodig heeft. En het bereikte gewicht blijft na 'de kuur' omdat men gewoon Malsovit blijft eten". Artsen die bedenkingen heb ben tegen het brooddieet van Peter van Tiel krijgen in veel gevallen een brood toege stuurd om hen te overtuigen van de werking, zo meldt Pe ter van Tiel desgevraagd. Een Malsovit-kuur duurt on geveer zes weken. Het brood 'vult lekker', waardoor de trek om bijvoorbeeld 's avonds veel te eten verdwijnt, zo be nadrukt Peter van Tiel. Videotheek 'Martinus' aan de Bosjeslaan in Vlissingen is ver bouwd. Door een economischer indeling van de zaak kunnen de Onder het motto 'Om het recht van de zwaksten' wordt zaterdag 27 april een 'sponsortocht' gehou den ter ondersteuning van de Vastenaktie. De wandeltocht be staat uit vier afstanden, 5, 10, 15 en 20 km, en de fietstocht heeft een lengte van 25 en 40 km. Het is de bedoeling dat iedere deelne mer één of meerdere sponsors heeft die per afgelegde kilometer een bepaald bedrag betaald voor de actie: een betere watervoorzie ning in de krottenwijk van Ipan- tinga in Brazilië. De startplaats voor beide evenementen is de kantine van Amgas aan de Oude Veerseweg in Middelburg. Er kan 's morgens tussen tien en twaalf uur worden gestart. Het startbu reau is vanaf halfnegen geopend. Nadere informatie o.a. bij C.W. Heeren, Nieuwe Oostersestraat 18 in Middelburg, tel. 01180-25712. De Juliana-korpsen in Middel burg noemen hun rommelmarkt de grootste van Middelburg. Of dat waar is, kan zaterdag 27 april worden vastgesteld in en om mo len De Hoop op het Vlissings Bolwerk in Middelburg. De rom melmarkt begint om 8 uur. Ook hapjes en drankjes zijn verkrijg baar. De Zeeuwse Slechthorende Jon geren Club komt zaterdag 27 april bijeen voor een gezellige avond. Het gaat daarbij om een kennis- makings- en ontmoetingsavond, die om 19.30 uur begint in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Informatie: 01180-23501 (na 18 uur). Buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg in Vlissingen stelt vrijdag 26 april zijn deuren open voor musicerende mensen. Die kunnen elkaar vanaf 14 uur ontmoeten en samen muziek ma ken. Allerlei apparatuur is aan wezig. Informatie: 01184-65453. Het werklozenoverleg van buurt huis De Paraplu in Vlissingen laat donderdag 25 april een horrors- cience fiction-film zien. Dat ge beurt in het kader van de open middag. Aanvang 14 uur. Inlich tingen: 01184-65453. Vrijdag 3 mei viert de Nederlands Hervormde Zondagsschool te Ar- nemuiden haar 100-jarig bestaan. Om 19.15 uur is er een herden kingsdienst in de Nederlands Hervormde Kerk. Gastspreker is ds. W. Vroegindeweij, ere-voor- zitter van de Zondagsscholen- bond. Na afloop is er gelegenheid bestuur en leiding de hand te drukken en een kopje koffie te drinken in gebouw Rehoboth. De toerafdeling van de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middel kamp te Goes, houdt zondag 28 april haar 6e Omloop van het Veerse Meer over 30, 70 en 120 km. Inschrijven is mogelijk van 09.00 tot 11.00 uur, in café Royal aan de Lepelstraat te Wolp- haartsdijk. Het JOVD-promotieteam brengt zaterdag 27 april een bezoek aan Middelburg. De dames van het promotieteam zullen met name de jongeren informeren over de JOVD. Tevens zal de JOVD-Zee- land op de Lange Delft aanwezig zijn met een informatiekraam. Het bejaardencomplex "Ten An ker" in Tholen houdt zaterdag 1 juni een reünie voor oud-mede werkers. Het gaat hier om een ac tiviteit in het kader van de viering van het 30-jarig bestaan van deze Thoolse instelling van de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ). De reünisten met hun partner worden om streeks 19.00 uur verwacht in de grote recreatiezaal van "Ten An ker". Aanmelding vooraf is wel gewenst. Dat kan - liefst voor 8 mei - bij Adri de Graaf, Hoog aarsstraat 30, 4691 KC in Tholen. Telefoon 01660-3828. De Nederlandse Blindenbiblio theek in Den Haag wil meer be kendheid geven aan de mogelijk heden van boeken en tijdschriften die op cassette ingesproken zijn. In eerste instantie zijn die bedoeld voor blinden en slechtzienden maar ook andere mensen kunnen veel profijt trekken van deze voorziening, zoals oudere mensen voor wie het lezen te vermoeiend is geworden, bedlegerige patiën ten, spastici en reumapatiënten. Inlichtingen: 01180-11032. De tournooicommissie van de Voetbalclub Vlissingen houdt za terdag 27 april een rommelmarkt op het parkeerterrein van het clubhuis van Vlissingen aan de Irislaan. De rommelmarkt begint om 9.00 uur en eindigt om onge veer 12.00 uur. De baten zijn voor de gedeeltelijke financiering van het door deze tournooicommissie te organiseren internationaal jeugdtournooi op 25 en 26 mei. Hiervoor zijn naast clubs uit Bel gië, Frankrijk, Engeland en Duitsland ook nog NAC, HVV'24 en de Zeeuws A- en B-selectie ge contracteerd. Inlichtingen: 01184-62735. De culturele vereniging voor Spaanssprekenden in Zeeland (cïrculo cultural de socios de ha- bla espanola en Zeeland) organi seert iedere tweede en laatste za terdag van de maand een bijeen komst. Deze avonden zijn inte ressant voor iedereen die belang stelling heeft voor de Spaanse taal en cultuur, en ook voor diegenen die zich verder in de Spaanse taal willen verdiepen en hun kennis in praktijk brengen. Er is altijd gele genheid om te praten met mensen die Spaans als moedertaal heb-' ben. De bijeenkomsten worden gehouden in/het gebouw, Papis- land 3 in Middelburg. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. Toekomst van kerk Prof. dr. G. Dekker, hoogleraar aan de Vrije Universiteit (vakge bied sociologie en godsdienst, fa culteit der godgeleerdheid) praat donderdag 25 april (aanvang 19.45 uur) in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg over "De toekomst van de kerk". Hij zal in gaan op ontwikkelingen in de sa- ménleving die de christelijke godsdienst en de kerk "bedrei gen" en die er toe leiden dat het christendom van steeds geringere betekenis wordt voor ons (sa menleven. Vragen over het rea geren van de kerk op deze ont wikkelingen, de rol van de traditie en mogelijke aanpassingen aan de situatie zullen daarbij aan de orde worden gesteld. De bijeenkomst wordt georganiseerd door het be stuur van het regionaal verband van de VU-verenigin Informatie: 01180-25838. De Christelijke Koorvereniging 'Sursum Corda' uit Spakenburg geeft zaterdagavond 27 april een zanguitvoering in de nieuwe Ge reformeerde Zionskerk in Öost- kapelle. Het geheel in Spaken- burgse klederdracht gestoken koor, bestaande uit 80 leden, zal een aantal geestelijke liederen van bekende componisten, onder wie Schubert, Mozart, Handel en Wesley, ten gehore brengen. Het geheel wordt afgewisseld met sa menzang en orgelspel. De uitvoe ring begint om 20 uur. De surfwedstrijd, die zondag 28 april door windsurfvereniging Zuid-West Zeven bij surfcentrtim de Schotsman in Kamperland wordt gehouden, is niet uitslui tend voor leden. Door de stor machtige wind kon de openwed-, strijd op 14 april niet door gaan. Daarom is het ook voor nietleden mogelijk op 28 april aan de wed strijd op de olympische baan deel te nemen. Inschrijven kan van 10.00 tot 11.00 uur in het surfcen trum. Om 11.30 uur is de start van de eerste manche waarna er nog vier manche's zullen volgen. In formatie 01180-13781 Gehandicapten en ouderen uit de gemeente Vlissingen en Valkenis- se en uit Meliskerke kunnen deel nemen aan een bustocht van De Zonnebloem. De bustocht gaat via Oisterbeek naar Groesbeek, Berg en Dal, door de omgeving van Nijmegen en door het Land van Maas en Waal. Deelnemers uit de stad Vlissingen kunnen za terdag 25 mei met de bus mee; de anderen op zaterdag 1 juni. Op gave en informatie: Vlissingen: 14177, 17318 en 19464, Oost- en West-Souburg: 01184-71880, Koudekerke: 01185-2336 en overige plaatsen: 01186-1700. De christelijke gymnastiekvereni ging DIOS uit Oost-Souburg geeft zaterdag 27 april haar jaarlijkse uitvoering in de sporthal Bas- kensburg in Vlissingen. Er worden verschillende demonstraties gege ven op allerlei toestellen. Ook wordt aandacht geschonken aan jazzgymnastiek. De muzikale om lijsting is in handen van het jeug dorkest en de drumband van Vlijt en Volharding. De manifestatie, die tevens in het teken staat van DIOS' twintigjarig bestaan, begint om 19 uur. 01180-29004. De relatie tussen arts en patiënt staat centraal tijdens de bijeen komst van de groep voor wedu wen en weduwnaars. Onder aus piciën van FIOM Zeeland komt deze groep wekelijks bijeen in ge bouw De Villa in Goes. Het thema wordt besproken tijdens de bij eenkomst van donderdag 9 mei. Aanvang 20 uur, inlichtingen: 01180-27311. klanten volgens eigenaar Martin Lere veel meer op hun gemak rondkrijken tussen de duizenden banden. Er zijn rekken bijgebouwd in de videotheek en de balie is groter geworden. Zo'n tweeënhalf jaar geleden be gon Martin Lere met de verkoop van videobanden vanuit de flat die hij bewoonde. Was er toen keus uit 1000 banden; nu heeft Lere in zijn zaken in Middelburg (Euromarkt) en Vlissingen 15.000 banden in de omloop. "Door die enorme uitbreiding van het assor timent werd de zaak in Vlissingen gewoon te klein. We mochten er geen meters bij bouwen dus heb ben we alles nu gewoon veel beter ingedeeld. Je merkt nu al aan de reacties dat de mensen eerder blijven staan voor een praatje. En dat heb je nodig in een zaak als deze", legt Lere uit. In de videotheek worden drie sys temen aangeboden: Betamax, VCC 2000 en VHS. Video-appa- ratuur wordt voor verhuur bij de klanten thuis afgeleverd en aan gesloten. Damesmode en lingeriespeciaal zaak Steketee hield vorige week vrijdag in de zaak aan de Lange De natuur heeft het in onze jaren niet altijd even gemakkelijk. Ge lukkig groeit het inzicht bij de burger dat het de moeite waard is om je in te zetten voor het behoud van natuur en landschap. Bakker en natuurbeschermers helpen el kaar bij het proces waarbij steeds meer mensen gaan meedoen om ons land weer groen te maken. Goed lekker brood, het rijpend graan op vruchtbare bodem, zui ver water en schone lucht. Zaken die welhaast vanzelfsprekend bij elkaar horen. Sinds vorige week ligt bij de Ne derlandse bakkers een nieuw brood te koop. Boslandbrood. Boslandbrood is een smakelijk tarwe-roggebrood, waarvan bij verkoop een dubbeltje beschik baar wordt gesteld ten behoeve van de Nationale Boomplantak- tie. Samen met de Meelfabriek Plange brengen de Nederlandse bakkers dit nieuwe brood op de markt. De Nationale Boomplantaktie wil geld inzamelen om voorlichting te geven en nieuwe bossen aan te planten. Zelke 48 in Vlissingen 'open huis' en modeshows. In een viertal shows werd een keur van modische en sportieve dameskleding ge toond. Alle shows trokken een vol huis. De presentatie was in handen van Wil van Son en haar groep, die was uitgebreid met enkele dames voor de badmodepresentatie die voor de eerste keer bij het Vlis singse damesmodehuis was toe gevoegd aan de show. Steketee toonde een unieke col lectie met een veelheid aan pas teltinten en wit, afgestemd op de middenklasse. Zowel jong als 'oud' komt aan zijn trekken en het modehuis garandeert dat er van iedere maat maar één model in de collectie aanwezig is. De show bevatte veel overalls, broekpak- ken, blazers met broekrokken en vlotte zomerjurkjes. De badmode, bikin's en badpakken, werd ge completeerd door strandjurkjes en badjassen. Roovers leer zorgde voor de afwerking met een collec tie tassen en Van Haren leverde de schoenen voor de mannequins. De overige accessoires, zoals ket tingen en hoeden en mutsen, heeft Steketee zelf in huis. De founda- üons ,en nachtkleding, waarin Steketee eveneens ruim gesor teerd is, werden niet getoond. "We hebben overigens wel alles in huis om een vrouw volledig te kunnen kleden", zo werd door het modehuis verzekerd. De bezoekers van de show - iedereen had vrije toegang - wer den door het modehuis verwend met een frisdrankje en een ver snapering. Een gedeelte van de zaak was ingeruimd om een aan tal zitplaatsen te creëren. De openbare lagere school De Westburch en de openbare kleu terschool De Westhof in de Mid delburgse wijk Griffioen 2 hebben een rommelmarkt, kledingbeurs en fancyfair voorbereid, die za terdag 27 april van 10 tot 13 uur worden gehouden. Onder meer worden zelfgemaakte boterbab- belaars verkocht. Voor de kinde ren staat een film op het pro gramma. Om 10.30 uur wordt een veiling gehouden. De opbrengst is bestemd voor 'het realiseren van enkele onvervulde schoolwensen'. Inlichtingen: 01180-37062. De Fransman Jouin vertelt maandag 29 april aan de hand van dia's over het imperium van de Koningin van Saba. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst die is georganiseerd door het Comité Walcheren van de Alliance Fran- caise. De bijeenkomst begint om 20.15 uur in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Informatie: 01180- 37488. Jongens en meisjes van 13 tot en met 16 jaar kunnen zich bij buurthuis Aldegonde in Vlissin gen (01184-66318) opgeven voor een fietskamp in België. De deel nemers kamperen bij de boer. Het evenement wordt gehouden van 13 tot 20 juli. Het carillon van de Lange Jan in Middelburg speelt met ingang van I mei de volgende melodiëen. Hele uren: Andante, G.F. Han del. Kwart over: Motief uit 'Wa- chet auf, ruft uns die Stimme', J.S. Bach. Halve uren: Allegro-mode- ratie, G.F. Handel. Kwart voor: Eerste regel van 'Heer Jezus heeft een hofke'. Buurthuis Aldegonde in Vlissin gen zet zijn deuren vanavond (woensdag 24 april) om 20 uur open voor een bingo-avond. In- lichtirgen: 01184-66318. Al een tijd lang zoekt het Parker Pen Museum in Newhaven (Sussex) naar één van de laatste exempla ren die de kollektie Parker- pennen in het museum vol ledig kan maken. Grote af wezige is nog de 'slang', een unieke vulpen uit 1898. De ze pen, voorstellende een zilveren slang met smaragd groene ogen die langs de houder kronkelt, ligt mis schien wel ergens bij iemand thuis in een laatje! Of in oma's dekenkist.... Daarom heeft Parker een zoekaktie in Nederland op touw gezet om te proberen zo'n slange-pen bovenwater te halen. Volgens een woordvoerder van de pen- nengigant zijn er eind vori ge, begin deze eeuw ook in ons land vele exemplaren van de 'slang' verkocht. Parker hoopt nu dat er nog mensen zijn die zo'n pen in hun bezit hebben. In ruil stelt Parker een gloednieu we zilveren vulpen (de Par ker Premier Sterling Silver) ter waarde van 650.— be schikbaar. Mits natuurlijk de oude pen in goede staat verkeert en er puntgaaf uit ziet. Overigens, ook pennen van Parker kunnen iets op leveren... Om het nog aan trekkelijker te maken be loont Parker ook de bezit ters van gave Parkers van voor de oorlog met een duurdere ruilpen! Alle toegezonden exempla ren worden, mits in goede staat, toegevoegd aan de museumkollektie. Zo kan het gebeuren dat inzenders hun pen nog eens als mu seumstuk terugzien. Het adres: Parker Pen Be nelux B.V., Parker House, Postbus 2037,4800 CA Bre da.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 11