"Niet overdrijven en niet romantiseren: het is gewoon mijn werk" HET VOORDELIGSTE ADRES VOOR: VLOERBEDEKKING* POLYETHER MATRASSEN 3E VELOURS* POLYETHER PLATEN*KARPETTEN DEKBEDDEN *GORPIJNVELOURS Z De Faam en DeVlissinger worden gelezen. Op heel Walcheren. scherpe prijzen. 32.90 MATRASSEN DE VLISSINGER Woensdag 10 april 1985 DEKBEDDEN in vele kwaliteiten tegen GORDIJN VELOURS GRATIS GENAAID POLYETHER PLATEN 2, 4, 6, 8 en 10cm. 120/200 ook op maat gesneden. ^-r^POLYETHER met 20% tot 30% voordeel SG30 SG35 SG40 80x190 116,- 125,- 160,- 90x190 129,- 145,- 180,- 90x200 139,- 155,- 195,- 120x190 179,- 198,- 245,- 130x190 195,- 215,- 265,- 140x190 210,- 230,- 290,- 140x200 219,- 245,- 305,- 160x200 365,- 180x200 415,- TAPIJTEN 400 br. reeds vanaf VINYL 200 br20.— 400 br49.— 32.50 32.50 34.90 69.- 79.— KARPETTEN tegen voordeelprijzen reeds vanaf1 59. VOORDEURMATTEN op maat gesneden 'IMHItnn Aller eerst een geruststel ling: als u sinds vorig jaar Cees Hoogesteger gemist mocht hebben, maakt u zich dan vooral geen zorgen! Cees maakt het uitstekend. Warmte Bruiloften en partijen Zonzijde Cruises Nieuw Hoge uitzondering Nooit vrij Over bloemen IXIA Plein 1940 Middelburg, tel. 01 1 80-1 2560 magazimyerkoop Marconi weg 12 Tel. 01184-65923 Vlissingen bij PZEM-centrale achter MTS Geopend van maandag t/m vrijdag Van 9.00-12.30 uur en van 1.30-5.00 uur, zaterdag vai! 10.00-4.00 uur - Cees Hoogesteger is nu muzikant op cruiseschip - mm, mmm ff. mm» Hi «t SS» r De alom bekende Zuidbeve- landse entertainer speelt en zingt nog altijd. Hij loopt nog vrijwel welke dag 8 tot 10 km. hard. Zijn kennis van het Engels en Duits blijven uitstekend op peil. Sterker nog: hij breidt op dit moment zijn talenkennis uit met Italiaans. In zijn woning aan de Dorps straat in Wemeldinge doet de open haard zijn uiterste best om de Hollandse kilheid te verdrij ven. Want Cees Hoogesteger is tegenwoordig gewend aan warmte. De bruine kleur van zijn gezicht verraadt dat. Acht maanden lang voer Cees als muzikant mee op een luxe cruiseboot. Acht maanden lang waren de Middellandse Zee en de Zwarte Zee zijn werkterrein. Vanaf april tot en met november vorig jaar werkte hij op het luxe Griekse cruiseschip 'Albatross' van de Rederij Dolphin Hellas. Begin mei roept aldaar de plicht weer. De varende vakantiegan gers kunnen zijn muzikaal ver maak niet missen! Wie dus gedacht mocht heb ben, dat Cees Hoogesteger van de aardbol verdwenen was, omdat hij niet meer op bruilof ten en partijen verscheen, is nu weer helemaal bijgepraat: een Griekse love-boat is in de plaats gekomen voor de roke rige zaaltjes in Nederland. Subtropische bootreizen in plaats van nachtelijke auto tochtjes... Cees is nu enkele maanden te rug in Nederland. Voor de bui tenwacht blijken zijn huidige werkomstandigheden zeer ro- Het luxe cruiseschip Albatross "Aan de andere kant: een crui seschip heeft ook veel aantrek kelijke kanten. Je hoeft alle ap paratuur en instrumentarium niet meer steeds op te bouwen en af te breken, niet meer in te laden en uit te laden. Ik kan nu 's avonds alles lekker laten staan. Als ik de volgende mor gen uit bed stap, staan alle spulletjes nog klaar van de vo rige dag". "En ja, als je uit je raampje kijkt, schijnt altijd de zon, hè? En hier klettert de regen vaak over het dak. Dat is een zeer plezierig verschil". De 'Albatross' maakt 10- en 14- daagse cruises, die allemaal beginnen in Venetië. De route is steeds verschillend, maar tij dens de 18 reizen van vorig jaar voerden de tochten onder meer langs havens in Joegoslavië, Griekenland, Turkije, Rusland, Egypte, Israël en Cyprus. De gasten op deze Love Boat zijn doorgaans Duitsers, Ame rikanen, Oostenrijkers, Zwit sers en Italianen. "Nederlan ders en Belgen ben ik pas 2 keer tegengekomen", aldus de Wemeldingse musicus, van wie verwacht wordt, dat hij aan boord dagelijks 4 optredens verzorgt (tijdens de lunch, de thee, het diner en 's avonds). Bovendien doet hij mee aan 3 shows van andere artiesten. Tussendoor studeert hij nieu we nummers in. Acht maanden lang. Elke dag. "Niet één vrije dag dus", constateert hij. "Of acht maanden lang vakantie. Het is maar hoe je het bekijkt". "De eerste paar weken is het allemaal nieuw. En dat geniet je uiteraard overal van. Later wordt het gewoon. Als je voor de 10e keer door het Kanaal van Korinthe vaart (een lang smal kanaal, met loodrechte oevers van 80 meter hoog), dan heb je het wel gezien". "Het is net als in de tv-serie Love Boat: het is hardstikke leuk, maar dan vooral voor de passagiers. Ik wil het niet over drijven en niet romantiseren. Het is gewoon mijn werk. Erg leuk werk, weliswaar. Maar toch: gewoon mijn werk". "De passagiers kennen me niet. Dus elke dag moet ik me waar maken. Gelukkig gaat me dat goed af. Anders zou ik voor dit jaar niet opnieuw gevraagd zijn. Ik breng niet alleen mijn muziek mee. Ik heb ook een sfeertje bij me. En dat komt over. Nog altijd heb ik verschrikkelijk veel ple zier in dit werk. Ik zeg altijd maar: je kunt beter met je hart spelen en fouten maken, dan alleen met je vingers spelen en geen fouten maken. Ik speel met liefde, nog altijd. Dat moet ook wel op een Love Boat." Nu is Cees tijdelijk thuis. Onder het genot van een glaasje oyzo (een soort Griekse pernod) ver telt hij, dat zijn 'vriendencombo' nauwelijks meer kan optreden door de nieuwe omstandighe den. Alleen bij hoge uitzonde ring verschijnen Cor van de Bout (Kloetinge) en Ebbo Ger ritse (Hansweert) nog op brui loften en partijen. "Met Cor werk ik al 25 jaar sa men, met Ebbo al 17 jaar. Zo'n trio kan dus eigenlijk nooit uit elkaar vallen. Dat bestaat al te lang. Maar het aantal optre dens is bijna tot nul geredu ceerd". Cees Hoogesteger (49) was oorspronkelijk werkzaam in het drukkersvak. In het begin van de jaren '60 rolde hij gaande weg in de showbiz. Afwisselend was hij muzikant en typograaf en tussendoor had hij in Goes ook nog enkele café's (De Vrij buiter en De Klapbanke). Hij bouwde in de regio bekendheid en populariteit op, bijvoorbeeld met The Orpheans. maar ook met zijn creatie Koperen Ko. Sinds zes jaar is hij volledig te rug als beroepsmuzikant: hij treedt ofwel met zijn trio ofwel solo op. Hij kwam op de 'Alba tross' terecht via een relatie in 'Cees Hoogesteger als 'zeegaand muzikant'. mantisch over te komen. Heeft hij zelf ooit van zo'n 'werkter rein' gedroomd? Terwijl hij enkele houtblokken in het openhaardvuur schuift, zegt hij: "Nee, ik heb er nooit van gedroomd. Daar ben ik nuchter genoeg voor. Hoe je het ook bekijkt, ik doe gewoon mijn werk. Ik ben en blijf muzi kant. Ik hou van uitdagingen en van uitproberen. Het allerple zierigste is, dat ik nu het groot ste deel van het jaar vast werk heb". "Even eerlijk: ik doe het na tuurlijk niet van weelde. De gangbare reactie in mijn om geving is: 'Een cruiseschip? Gut, wat leuk!'. Maar het is ook pure noodzaak. Je moet toch eten? Ik heb dure instrumen ten. Daar moeten goede in komsten tegenover staan". "Ik ben niet goedkoop. Dat weet ik van mezelf. Dan is het werk dun gezaaid. Zeker nu er in Nederland veel amateurs zijn, die voor weinig geld werken en de markt bederven voor de be roepsmensen". 'Het trio, met Cees HoogestegerCor v.d. Bout en Ebbo Gerritse Engeland, die daar artiesten manager is. Hij kijkt alweer met plezier uit naar het komende cruise-sei zoen, ondanks het feit, dat hij dan nooit één dag vrij heeft. "Dan moet je het wel erg graag doen, hè?", zegt hij lachend. "Ik vind het geen bezwaar, hoor. Ik ben nu eenmaal gek op dit vak. Anders houd je dat geen acht maanden achter el kaar vol". Tussen de gasten aan boord Dit bescheiden knolgewasje behoort tot de familie van de Iridaceae en het is zeker de moeite waard eens een bos van deze aparte snij bloemen in huis te halen. De bijzondere bloem heeft een aar als bloeiwijze en er staan zo'n acht tot vijftien kleine bloemetjes op. Op pervlakkig bekeken lijkt de Ixia met zijn klokvormig bloemetje en zijn lijnvormig blad wel op een Freesia. Er is een grote verscheidenheid aan kleuren en zo is er keus uit wit, geel, oranje, roze en crème. De Ixia hoort thuis in Zuid- Afrika en de Engelsen noe men de Ixia dan ook wel African cornlily. De Hollandse kwekers za gen wel wat in het gewas en zijn vrolijk aan het kruisen geslagen. Het resultaat is een grote verscheidenheid aan deze bloemen met na men als 'Venus' paarsrood, "Castor' steenrood, 'Mar quette' en 'Spotlight', crè me-geel, 'Panorama' rose met wit gestreept 'Rose Emperor', rose en 'Titia' zalm rose. Mooie soorten zijn ook de Ixia ciridi-flora, fraai groen met donkere vlekken, de gele 'King of the Yellow' met zijn paarse oog en de vurig-rode 'Urbanus'. Meestal zullen de onderste drie tot vier bloemen bij aankoop al mooi van kleur zijn. De resterende bloe metjes zullen, zeker als u wat snijbloemenvoedsel aan het water toevoegt, bij u thuis gaan ontluiken. Eigentijdse mannenmode? Dat kan bij ons. Want niet alleen de man die zich 't prettigst voelt in een kolbert of kostuum maar ook die man die misschien wat meer prijs stelt om de nieuwste modesnufjes op de voet te volgen is bij ons aan het juiste adres. Neem nu deze pulloverslechts een voorbeeld uit onze ruime kollektie. Maar dan wel een waar iedere modebewuste man zich in thuis zal voelen. Voor een up-to-date kennismaking met een eigentijdse mannenmodekollektie moet u binnenkort beslist eens langs komen!

de Vlissinger | 1985 | | pagina 10