Open School: uitbreiding onderwijs volwassenen Opbrengst Lentefeest voor De Vriendenkring Uonsclub Vlissingen steekt hart onder de riem van gehandicapten sportvereniging k promoot musiceren ZIJNEN VLISSINGEN m I ilUJk renat mrtl. maar koop hem MJ a Dat U pmooc kat tilaul*. «ut «tj öaet*o to toti voer tot «Itute VERSCHOORE Markt 43-c in Middelburg Ifsl - HET WEEKBLAD WALCHEREN deVLissinger dames mode LINKS BEKEKEN Bodybuilders strijden om kampioenschap van Zeeland woof®"? QO0 Vlissings Lentefeest met veel artiesten Massale theaterproductie Scheldemond-leerlingen Bristol beloont die moeite dubbel en dwars st.jacobsstraat 31 vlissingen OP PAGINA 6 Wacht daarom met uw Paas-inkopen tot 4 april a.s. JEUGD DELTA BAND wm Cr 29 N1aART (achterkant Blauw Geruite Kiel) 100,- VOORDEEL ZWIESEL UW MOOISTE DIA NU OOK IMUjfKKMSnFOïO BACK vanaf 4 april a.s. óók in Zeeland Woensdag 27 maart 1985 oplage 22.700. wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren in combinatie met de faam. totale oplage 44 400 uitgave provin ciale zeeuwse courant b.v. administratie: markt 51. postbus 5017, 4330 ka middelburg, 01180-27651 advertentie: walstraat 56-60. jostbus 18, 4380 aa vlissingen, 01184-15144. privé w melse 01184-62320 redaktie: ad hanneman, 01180-27651toestel 54. Na Middelburg (begin februari) gaat ook nu in Vlis singen een Open School beginnen onder paraplu van het VJV (Vormingswerk Jong Volwassenen). De Open School heeft tot doel 'een leemte op het gebied van basiseducatie in de regio op te vullen'. Cursisten van alfabetiseringsprojecten, praktisch Nederlands of VOS konden voorheen niet verder, met de Open School wel. Deze onderwijsvorm geeft volwassenen (vanaf 17 jaar) een kans om in eigen tempo iets te gaan leren. Samen met de anderen wordt er in de Open School gewerkt aan algemene ontwikkeling, aan de hand van onderwerpen waarmee mensen te maken heb ben. Voorbeelden zijn arbeid, gezondheid, geld en wonen. Ook worden er vaardigheden aangeleerd zoals het samenvatten van teksten, praten in een groep en er worden vakken als Nederlands, Engels en rekenen aangeboden. De deelnemers bepalen zelf het werktempo. Twee keer per week komen de cursisten naar de klas en als daar belangstelling voor is wordt er voor kinderop pas gezorgd. Op Walcheren zijn twee projecten actief. De VJV in Middelburg bestrijkt ook Arnemuiden, Mariekerke en Veere en het VJV in Vlissingen heeft de regio Vlissingen, Valkenisse en Domburg onder zijn hoede. Voor informatie: 01180-16278 (Middelburg) en 01184-17819 (Vlissingen). DEZE WEEK IN Een crêperie in Middel burg 'De tweede in Neder land', zeggen de beide uit baters in 'Uit het zaken- hart'. Jan Raas rijdt zeker in de Ronde van Midden Zee land. Hij tekende het con tract. Christ Peters tekent deze week voor een boeiend re laas in 'A rchiefsprokkels Verder Podium-, film-en jnder nieuws De opbrengst van het Lentefeest op zaterdag 30 maart in Britannia is bestemd voor de gehandicapten sportvereniging De Vrienden kring. De club hoopt onder meer moderne lichtgewicht basketbal- rolstoelen van dat geld te kunnen kopen. Dit initiatief van de Lions- club Vlissingen, de organisator van het tweede Lentefeest, komt precies tien jaar nadat de MTS in Vlissingen met een succesvolle re cordpoging de basis legde voor De Het Zuiderbaken in Middelburg is zaterdag 30 maart weer het do mein van de Zeeuwse bodybuil ders. Dan wordt er gestreden om de jaarlijkse titel 'Mr. of mrs. At las'. Voor het eerst staat ook het kampioenschap van Zeeland op het programma. Een andere novi teit is het duo-poseren. Kortom het belooft, nog meer dan de voorgaande keren, een grootse happening te worden. De liefheb bers van deze sport hebben zich al verzekerd van een plaatsje. In de voorverkoop zijn bijna alle kaar ten verkocht. En organisator Samson vermoedt dat er aan de zaal nog maar enkele kaarten be schikbaar zullen zijn. Ook vorig jaar was het Zuiderbaken overvol. Vijftien Zeeuwse sportscholen werken mee aan dit sportgala waarvoor zich maar liefst 48 deel nemers hebben aangemeld. De besten van Zeeland treden aan en onder hen is ook de winnaar van vorig jaar, Chris Beekman. Hij zal onder meer felle concurrentie krijgen van Armand van den Berg en Adri Souisa. Andere deelne mers kunnen echter nog voor ver rassingen zorgen. Gastoptreden De organisatie heeft ook een drietal topfiguren naar Middel burg gehaald voor een gastoptre den. Onder hen is de veelvoudig Miss Holland, Miss Europa en wereldkampioene Erica Mes met haar nieuwste stijl van poseren waarmee zij zelfs in Amerika gro te successen heeft geboekt. Ook de wereldkampioenen Berry de Mey (ook al eerder in Middelburg te zien geweest) en Appie Steekbeek zijn van de partij voor een exclu sieve demonstratie. Erica Mes en Berry de Mey zullen ook duo-po se ren. De wedstrijden in Het Zuiderba ken beginnen zaterdagmiddag om De Jeugd-Deltaband houdt op za terdag 30 maart, 's middags tussen twee en drie uur een rondwande ling door de binnenstad van Vlis singen. Op het terrein van de Zee manserve wordt in de nabijheid van de grote rommelmarkt (die daar wordt gehouden door de actie commissie van de Deltaband) een optreden verzorgd. Daarna is er om ongeveer drie uur in het repe titielokaal aan de Koestraat een openbare repetitie, waarbij be langstellenden van harte welkom zijn. Nieuwe leden kunnen zich opgeven (jongens vanaf de leeftijd van 8 jaar). Op een groot aantal lagere scho len in Vlissingen is aan deze wer vingscampagne aandacht ge schonken door middel van een poster. Nieuw aangemelde leden beginnen op maandag 1 april met de lessen. De jeugd-Deltaband is (evenals de Deltaband) een zelf standig optredend onderdeel van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen. Wanneer de jongens de leeftijd van 14 15 jaar hebben bereikt en over voldoende capaci teiten beschikken kunnen ze wor den opgenomen in de Deltaband. De technische leiding van de Jeugd-Deltaband hoopt op een uitbreiding met ongeveer zes le den, waarvoor instrumenten (trompetten en trommen) be schikbaar zijn. De instructie van de jeugd wordt verzorgd door de heer De Boo van Uijen, die tevens instructeur van de Deltaband is. De leiding van de Jeugd-Delta band is in handen van Gerrit Broers. Hij wordt daarbij geassis teerd door Simon Kleinman, Ruud Vissenberg, Ruud Schot en Mitak Turczynowicz. ONZt ZAAfcl Vriendenkring. De leerlingen van de middelbare technische school hasketbalden toen 225 uur achter elkaar en vergaarden naast een plaats in het Guiness Book of Re cords veel geld waarmee hulpmid delen voor sportieve gehandicap ten konden worden aangeschaft. Dat geld vormde een gezonde basis om De Vriendenkring een jaar la ter officieel als vereniging van start te laten gaan. De Lionsclub Vlissingen hoopt op een geslaagd festijn, maar de betiteling 'ge slaagd' kan pas worden gebruikt als er veel geld over is. "We kunnen dat geld best gebrui ken", formuleert voorzitter Joop de Loof van de Vriendenkring voorzichtig. Hij wil vooral niet de indruk wekken dat,zijn club op de rand van bankroet staat. "We kunnen het allemaal nét redden. We krijgen geld van de gemeente Vlissingen en wat giften. En de vijftig leden betalen net niet teveel contributie. Van de opbrengst van het Lentefeest kopen we nieuwe rolstoelen voor de basketballers. Momenteel spelen zij in de lan delijke competitie met nogal zwa re ouderwetse rolstoelen. Het nieuwste dat er op de markt is, is vederlicht. De spelers kunnen er veel hogere snelheden mee berei ken. Te vergelijken als het verschil zoals tussen een wandelaar en een hardloper". Een grap Zoals gezegd werd De Vrienden kring opgericht in 1976, een jaar nadat de Vlissingse MTSers zo succesvol hun recordpoging vol brachten. "De Vriendenkring is eigenlijk ontstaan uit de gehandi- captensoos", herinnert de 39- jarige Joop de Looff zich. Die werd sinds 1972 gehouden in Bachten Komme in Vlissingen. In 1972 begon de soos met een zwemclub, eerst in de Sportfond- sebad, later in Zonneveld. "De opbrengst toen was bedoeld voor de zwemmers. Maar we kunnen stellen dat die recordpoging een in positieve zin uit de hand gelopen grap was; zoveel geld kwam er binnen. We hebben toen nog zes rolstoelen kunnen kopen voor an dere sporten. In 1976 is toen de basketbalgroep begonnen". Zwemmen en basketbal De Vriendenkring telt ongeveer vijftig leden. De afdeling-basket- bal is verdeeld over drie groepen, die wekelijks trainen in de sport hal van Zonneveld in Domburg. Er zijn twee juniorengroepen (van zeven tot twaalf jaar en van twaalf tot achttien jaar) en één senioren- groep. De seniorengroep speelt competitie in de landelijke tweede "verfijnde tafelsfeer" N Tijdelijk op 30-delig drinkservies Model "PRESTIGE" van 373.50 voor 272,50 BIJ DE DRINKSERVIEZEN- SPECIALIST Een van de juniorenploegen met in het midden met baard trainer Piet Kruithof en rechts Roland Melis, speler van het eerste team. divisie. Voor de junioren bestaal er geen competitie. Wel worden regelmatig toernooien georgani seerd, waarbij ook de schooljeugd uit de omgeving mee kan doen. Het grootste deel van de junioren bestaat uit pupillen van het reva lidatiecentrum Zonneveld. Naast de basketballers is ook nog de zwemgroep, ongeveer de helft van het ledental die wekelijks in het warme water van Zonneveld zwembad de spieren losgooit. Betere prestaties Joop de Looff is al vanaf het begin voorzitter. Hij ondervindt het ini tiatief van de Lionsclub Vlissin gen als een hart onder de riem steken van de bestuursleden en vrijwilligers, die zich al jaren in zetten voor 'de club'. Van de ho pelijk hoge opbrengst denkt hij in ieder geval rolstoelen voor het eerste basketbalteam aan te schaffen. De aankoopprijs per rolstoel bedraagt 2.500,— En met die nieuwe rolstoelen kunnen nog betere prestaties worden neergezet (de Zeeuwse ploeg staat op de tweede plaats in de compe titie), waardoor de gehandicap tensport meer aandacht krijgt. "Mogelijk dat daardoor meer ge handicapten sport gaan beoefe nen", meent De Looff. "Slechts vier procent van de gehandicap ten doet aan sport, tegen veertig procent van de validen". Over de oorzaak daarvan kan hij echter slechts een persoonlijke mening geven. "Ik denk dat velen pas op oudere leeftijd gehandicapt wor den. Daarnaast is er een drempel voor velen. Vooral de mensen die in geringe mate gehandicapt zijn, zullen niet zo snel gaan sporten in een rolstoel; dat geeft al meteen zo'n idee dat men zwaar gehandi capt is". Verder hoopt de voorzitter van De Vriendenkring om tijdens het Lentefeest in Britannia nog enkele vrijwilligers te werven, iets waar ook zij om staan te springen. SERVICE KWALITtlT GARANTIE LANGE DELFT 50 MIDDELBURG 01 180 13221 MAART: VOORDEELMAAND SSht fUDOJJKEAKTIi .2tm30moart J (lij Nu van uw d<a extra voordelig een foto op het formaat 10 15 c FOTO FILM VIDEO Vlissingen Middelburg Goes J~ foor 0M J vtmkljkv kunt n nooit nt |foomjkao: Scherpe prijzenuitgebreide voorlichting 'Het klaterend succes van het eerste Vlissingse Lentefeest vorig jaar, nodigt uit tot het organiseren van een nieuw bruisend festijn". Zo dient de Lionsclub Vlissingen zijn tweede 'Lentefeest' aan in het programmablad. En wie dat blad verder doorbladert komt weldra tot de ontdekking dat er op zater dag 30 maart heel wat artiesten van formaat in het geheel afge huurde maritieme hotel Britannia op de podia zullen verschijnen. Vanaf 20.30 uur treden er op: Guys Dolls, Seaport Quartet met Ella-Rose Mitchell, het Com bo 2000, Disco Fire Ball, Lou Nielsen Band. José en Marjol Flore. Ook is er een fancy fair. De opbrengst van het 'Lentefeest' is bestemd voor de gehandicapten sportvereniging 'De Vrienden kring', die voor haar eerste bas ketbalteam nieuwe-moderne rol stoelen gaat aanschaffen. Vorig jaar hield de Lionsclub Vlissingen om en nabij de tien- Seaport Quartet met Ella-Rose Mitchell duizend gulden over aan het eer ste Lentefeest. Dat bedrag werd geschonken aan de Stichting Ramschip Schorpioen. Kaarten voor dit festijn zijn ver krijgbaar in Vlissingen bij de VVV en de boekhandels Bikker en De Ruyter en in Middelburg bij de VVV en boekhandel Van Benthem Jutting. José *Het (lentefeest) Combo 2000 Marjol Flore BRISTOL Bristol, de vermaarde schoenen- en sport/vrijetijdskledingzaak opent op 4 april a.s. haar 22e filiaal op de (naast de N.M.B. - hoek Gravenstraat) Die opening zal gepaard gaan met nog nooit eerder vertoonde feestelijke aanbiedingen. U zult dat met ons eens zijn als u op 3 april onze advertentie in deze krant bekijkt. Op woensdag 27 en donderdag 28 maart voeren ongeveer 150 leer lingen van RSG 'Scheldemond' een grotendeels door henzèlf ge schreven theaterproductie op in hotel Britannia te Vlissingen. Thema van de voorstelling is het circus. Spelsituaties eb dialogen hebben de leerlingen zélf geschre ven op basis van een door enkele leraren opgesteld raamscript. Bij het schrijven van het script en de regie verleende Willem Huijbregts van het Zeeuws Steunpunt zijn medewerking. Deze samenwerking is drie jaar geleden tot stand gekomen in het kader van het zogenaamde 'Secu- Project' (Secundair onderwijs en culturele instellingen). Het is de bedoeling dat de school na deze drie jaar voortaan geheel zelf standig dergelijke theaterproduc ties kan opzetten. De voorstelling is getiteld 'het RSG Circus'. Het geheel bestaat uit ongeveer twintig scènes, die alle direct of indirect (scènes over het leven op school en daarbuiten, die overeenkomsten vertonen met circussituaties; bijv. dressuur -Or de in de klas) met het circus heb ben te maken. Gezien de opzet van de voorstel ling -alle leerlingen die dat willen moeten mee kunnen doen- en het daardoor zeer grote aantal deel nemers, is een aantal groepen ge vormd, waaronder dansgroepen, toneelgroepen, een muziek-, een decor- en een publiciteitsgroep. Een half jaar lang hebben deze groepen elke vrijdagmiddag geoefend. De publiciteitsgroep hield de rest van de school op de hoogte door middel van een spe ciale krant: 'De Circourant'.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 1