'We hopen ooit nog eens uit de modder te komen' Uitbreiding afdeling homecomputers bij Back Modeshow van Sies in de Hooizolder uit Q? het lakeuhart fC 'ïte J V ZEELAND Even op adem komen voordat er weer een uitbreiding komt L HELFT NEPAL Woensdag 20 maart 1985 DE FAAM - DE VLISSINGER 'JAN LABAN' IN GEEREGEBIED VERNIEUWDE INTERIEUR JAN ADRIAANSSEN VAN FORMIDO: Vlissingen - films Fietscross Kledingbeurs Uitgesteld V rouwen-oriëntatiekursus Fancy fair Antiracisme-fascisme Sport in Bossenburgh Sint-Laurens Rode Kruis-mars W at te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Zomerpostzegels ICTO Kledingbeurs Pannekoektocht Ons gebit De stand van zaken, wekelijks in deze krant. Modeshow Splijtstofwisseling Mariekerke V rou wenemancipatie Dierenasyl Kijk op Vlissingen Belastinghulp of Postbus 5017 4350 KA Middelbur; Raad Westkapelle Stromingsleer Weidevogels Christenvrouw Vrije peuterklas VAW jubileert Pech onderweg VIATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS CHIJNT E> Ondanks de, voor Jan Laban, te leurstellende ontwikkeling van het Geeregebied heeft zijn parfumerie annex drogisterij aan de Lange Geere onlangs een geheel ver nieuwd interieur gekregen. Daar bij is afgestapt van de donkere kleuren en de wat rommelige in deling van de zaak die dezelfde naam draagt als haar eigenaar. Tegelijk met de aanleg van nieuwe verlichting, het aanbrengen van een nieuw verfje en veel spiegels, is de zaak nu efficiënter ingedeeld. Jan Laban: "We hebben de zaak gewoon gemoderniseerd. De voornaamste kleuren die we ge bruikten zijn wit en grijs. Met daarbij de spiegels langs de wan den lijkt het geheel veel ruimer". Nieuw is ook dat er een scheiding is gekomen tussen het drogisterij en cosmeticagebeuren. Er is nu een speciale toonbank voor de drogisterij. "Dat is voor de men sen veel duidelijker. Bovendien zijn het toch andere klanten die even binnen wippen voor een buisje aspirine dan die mensen die rustig even ftnze ruime collectie cosmetica willen bekijken", meent Laban. Maar niet alleen het interieur is nieuw. Laban heeft voor Zeeland de exclusieve verkoop van bijou terie-artikelen van Monet. bekend van de slogan: 'na goud komt Monet'. De vernieuwde zaak in het Gee regebied blijft overigens het zor genkindje van ondernemer Laban die ook een parfumerie/drogiste rij drijft in de Segeersstraat. "We zijn daar zes jaar geleden in de modder begonnen en er is on danks de vele beloften van de ge meente wat dat betreft niets ver anderd. We kunnen alleen nog maar hopen ooit uit de rotzooi te komen en met mij nog zo'n vijf tien andere ondernemers in dit zelfde gebied". Jan Laban achter de toonbank in de vernieuwde zaak Foto-Video-Homecomputer Back heeft onlangs haar afdeling home computers ingrijpend vernieuwd en uitgebreid. Hiermee speelt Back, met vestigingen in Vlissin- gen, Middelburg en Goes, in op de sterk toegenomen vraag naar deze apparatuur. Vooral de jeugd toont een toene mende interesse voor de home computer. Volgens Hans Back is vergrote belangstelling voor een aanzienlijk deel toe te schrijven aan de invoering van de computer op middelbare scholen en de ster ke verlaging in prijs van de appa ratuur. "Er zijn al homecomputers te koop vanaf 299,00". Wat een paar jaar geleden bij Back begon met enkele eenvoudi ge spelcomputers, is nu uitge groeid tot een breed assortiment homecomputers. "We hebben ze in alle maten, soorten en prijzen", werft Back. "Iedere geïnteresseer de heeft namelijk weer zijn eigen specifieke wensen waarop we nu kunnen inspelen". Alle grote bekende merken zijn in het assortiment opgenomen. Zo zijn er onder andere de MSX-sys- temen van Philips, Sony en Gold star en verder Atari, Commodore, Sharp, Comx, Spectrum en Aquarius. Van al deze merken heeft Back nu een grote sortering homecomputers, printers, moni toren, discdrive's en joysticks. Daarnaast is ook het software pakket flink uitgebreid: van een voudige computerspelletjes voor de jeugd tot boekhoud- en tekst verwerkingsprogramma's voor zakelijk gebruik. De Zeeuwse modellengroep 'Pour Voir' presenteert in opdracht van Henk Sies uit Middelburg de nieuwste zomermode zoals deze in zijn zaak in de warme maanden Jan Adriaanssen begon zijn loop baan in 1953 in de ijzerwarenzaak 'De Gouden nagel' in Vlissingen. Omdat vader Adriaanssen ziek was werd Jan van de HBS gehaald om de zaak te runnen. Nu is deze 49- jarige eigenaar-directeur van drie Formido-bouwmarkten in Goes, Vlissingen en Middelburg. Zijn motto is: "blijven uitbreiden om nog efficiënter te kunnen werken. Bovendien biedt je de mensen die voor je werken kans op promotie". Dat de vergunningen voor het openen van een nieuwe zaak niet voor het oprapen liggen weerhield Jan Adriaanssen er niet van om een paar weken geleden Formido Middelburg te openen op het in dustrieterrein. 'De gouden nagel' in Vlissingen werd 'Konraad' Een naam die menig Middelburger ook kent van de ijzerwarenzaak Adriaansen die 15 jaar lang uitbaatte aan het Domburgs Schuitvlot in Middel burg. Dat de formule van de For mido bouwmarkten ('breed as sortiment tegen lage prijzen en in- en verkoop van grote partijen doe-het-zelfartikelen') aansloeg bij het publiek, bleek al bij de opening van de eerste Formido- zaak in Vlissingen in 1979. Goes volgde in 1982 en met de opening van Formido Middelburg dit jaar lijken Walcheren en Beveland ge dekt. Ligt aan die snelle groei, die toch gepaard gaat met steeds weer mil joenen-investeringen ook een beet je expansiezucht ten grondslag? Adriaanssen: "Natuurlijk is het leuk om een gezond bedrijf zo te zien groeien. Wat mijn streven echter vooral is, is om mijn bedrijf gezond te houden. Eigenlijk heb ben we nog nooit tegenslag gehad. Tot nu toe is de omzet nog ieder jaar gestegen. Dat hebben we dan wel vooral te danken aan de groei die er in deze branche zit. Wan neer je stil blijft staan in de ont wikkeling bloedt een bedrijf dood". Directeur Adriaanssen is vooral wordt verkocht. Deze modeshow vindt plaats in discotheek de Hooizolder op vrijdag 22 maart, aanvang 22 uur. De show bestaat uit drie delen: City-look, strandmode en night life. Volgens Sies is de zomermode dit jaar eenvoudig, de lijnen zijn lang, de schouders breed en de kleuren zijn enorm belangrijk. Daardoor ontstaan, aldus Sies, soms verrassende combinaties. In de zaak van Sies aan de Pot- tenmarkt zijn merken verkrijg baar als In-Wear, Esprit, Jackpot en Half voor de dames en Dobber, Long, Don, Ufo en Love voor de heren. De producten van deze fabrikan ten worden door Pour Voir op een eigentijdse swingende manier ge presenteerd. Han van de Sande verzorgt de haren en Mieke Petiet is verantwoordelijke voor de ma- ke-up van de dames en heren modellen.' De zanggroep Sensation en de bandparodist Jochem van Gelder zorgen voor afwisseling tijdens deze avond vol zomerse mode. beleidsmatig cn organisatorisch bezig. Verder voert hij reclame en heeft zelf het personeelsbeleid van de 40 werknemers in handen. Zijn kantoor was eerst bij Konraad Middelburg maar is nu naar de bouwmarkt in de Zeeuwse hoofd stad verhuisd, hoewel Adriaans sen zelf dicht bij Goes woont. In Middelburg is nu ook het centrale magazijn gevestigd. "Dat kantoor houd ik bewust in Middelburg, omdat ik dan tussen Goes en Vlissingen in zit. Boven dien is er hier de ruimte voor. Dat is ook de reden dat hier nu het centrale magazijn is gevestigd. Eerst waren de magazijnen ver spreid over de verschillende za ken. Nu heb je alles bij elkaar. Een zaak die zo groeit moet je tenslotte ook qua organisatie aan passen", meent Adriaanssen. Gezond verstand De ondernemer appelleert aan het 'gezonde verstand van de bestuur ders' wanneer het gaat om het af geven van vergunningen. "Zowel in Goes als in Vlissingen, en nu ook weer in Middelburg heb ik moeten knokken om mijn bedrijf op een industrieterrein te mogen vestigen. Het regeringsbeleid ver telt dat bouwmarkten en grote meubelzaken, hoewel detailhan dels, daar prima op hun plaats zijn. De gemeenten willen daar nog wel eens anders over denken. Die zijn bang dat de binnenstad leegloopt. Het kost je wat reisjes naar Den Haag, naar de Raad van State, maar het heeft succes. De ge meente Middelburg is ondanks al les ook met een vergunning over de brug moeten komen". Die vergunning kan overigens nog betwist worden zoals Adriaanssen jaren geleden in Goes meemaakte toen een week voor de opening van de bouwmarkt, de al toege kende vergunning, na een be zwaarschrift werd vernietigd. "Uiteindelijk is dat ook weer goed gekomen. Maar al heb je je bedrijf al gevestigd, het blijft een beetje gokken. Ik hoop dan altijd maar dat het gezonde verstand zegeviert bij mensen die bezwaar hebben". Nieuwe plannen voor de toekomst heeft de geboren Vlissinger nog niet. Is er dan een einde gekomen aan de groei? Adriaanssen: "Nee hoor, als het goed is komt daar nooit een einde aan. We moeten natuurlijk wel even op adem komen wantje kunt zo'n miljoenen-investering niet even uitje mouw schudden". De verkoopcijfers van de doe- het-zelf supermarkt aan de Mid delburgse Grenadiersweg zijn tot nu toe al vér boven verwachting. En volgens Adriaansen zal dat ook in de toekomst zo blijven. "Juist als het slechter gaat met de economie zie je dat mensen steeds meer zelf in huis gaan doen. Wanneer je daar op inspeelt met goed materiaal voor redelijke prijzen kun je toch ook niet anders dan goed zitten?". Jan Adriaanssen Verschillende oude Polygoon journaals over Vlissingen zijn donderdag 21 maart te zien in het Stedelijk Museum in Vlissingen. Een greep uit het aanbod: De brand van de NedPam, de ope ning van de keersluis (beide zon der geluid), een zwemwedstrijd Vlissingen-Breskens uit de jaren dertig, de storm en ramp van 1953 en fragmenten over het loodswe zen en de visserij uit de jaren vijf tig. De journaalfragmenten overgezet op videoband zijn in het bezit van het Gemeentear chief Vlissingen. De vertoning is een initiatief van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum Vlissingen. De videoband begint om 20 uur. Informatie: 01184-12498. Alle jongens en meisjes in het be zit van een crossfiets kunnen met Pinksteren (eind mei) meedoen aan de open Nederlandse fiets- crosskampioenschappen die in Bergen op Zoom worden gestre-* den. Alle organisatiegegevens, zoals deelname, startkaarten, in delingen, reglementen, verzeke ring en inschrijfformulieren, ver strekt het Komité Nederlandse Kampioenschappen Fietscross, Populierlaan 118, 4621 CN Berg en op Zoom, telefoon 01640- 41824. Terre des Hommes, de organisatie die zorg draagt voor de operaties van Poolse hartpatiëntjes in ons land, krijgt de helft van de op brengst van de kinderkleding- en speelgoedbeurs die vrijdag 29 maart wordt gehouden in gebouw Irene achter de Gereformeerde kerk aan de Kanaalstraat in Oost- Souburg. De beurs wordt gehou den tussen 15.30 en 17 uur. Ver handeld wordt kleding voor kin deren tot en met 12 jaar en speel goed. Maandag 25 en dinsdag 26 maart kan het aanbod tussen 10.30 en 11.30 uur in gebouw Ire ne worden ingeleverd. Maandag 1 en dinsdag 2 april kunnen niet verkochte spullen daar op het zelfde tijdstip worden afgehaald. De verkoper krijgt de andere vijf tig procent van de opbrengst. Windsurfvereniging Zuid-West Zeven heeft met het oog op de veiligheid van de deelnemers be sloten de eerste twee wedstrijden uit te stellen. Door de extreem lage tempera tuur van het water acht het be stuur het niet verantwoord om de wedstrijden dit jaar zo vroeg te organiseren. De geplande wed strijden van 17 en 24 maart wor den uitgesteld tot 13 en 14 april. Dit zal dan een grootse opening van het seizoen worden met op zaterdag 13 april een funwedstrijd om de de Jong Sails bokaal, za terdagavond een seizoensope ningsfeest en op zondag 14 april de openingswedstrijd voor rond en platbodumsurfplanken. De funwedstrijd op 13 april is te vens een van de kwalificatiewed strijden voor de leden om in te kunnen schrijven voor de Holland Surf Pool wedstrijden op 16, 17, 18 en 19 mei te Vrouwenpolder. Voor vrouwen die graag met an dere vrouwen willen praten over hun vrouwzijn en de rol van de vrouw in de maatschappij, bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan de vrouwen-oriëntatiecursus. In deze cursus, die gegeven wordt door het Vormingscentrum Jonge Volwassenen komen de volgende onderwerpen aan bod: vrouw zijn en moederen, vrouw-zijn en haar sociale rol, vrouw-zijn en finan ciële (on)afhankelijkheid. De bijeenkomsten vinden weke lijks plaats op maandagochtend van 9.15 - 11.30 uur. Kinderoppas is aanwezig. Opgeven: VJV, 01184-17819. De majorettenvereniging Dau- wendaele, de Blue Diamond en de Little Diamonds werken zonder subsidie. Om de clubkas een beetje aan te vullen wordt zater dag 23 maart een grote fancy fair en rommelmarkt gehouden op het verlaagde plateau van de brand- vijver aan de Roozenburg- laan/Buitenhove in Middelburg- Dauwendaele. Het evenement begint om 9 uur en duurt tot 16 uur. Ervaringen van Vlissingers met discriminatie, racisme en facisme zullen in de toekomst de activitei ten bepalen van het Vlissings an- tiracisme/-fascisme comité. Daarom heeft het comité besloten een aantal inventarisaties te hou den onder verschillende maat schappelijke organisaties. Veel verenigingen, scholen, politieke partijen en vakbonden zijn uitge nodigd om donderdag 21 maart een inventarisatiebijeenkomst te bezoeken. Die begint om 20 uur in Bachten Komme en staat open voor iedere belangstellende. In lichtingen: 01184-16655 en 01184-13606. De wijkvereniging Bossenburgh stelt nog steeds iedereen in staat om mee te doen aan sportieve re creatie. Het schema is als volgt: dinsdag 21 tot 22 uur volleybal; dinsdag 22 tot 23 uur badminton; woensdag 21 tot 22 uur tafelten nis; woensdag 22 tot 23 uur vol leybal; donderdag 21 tot 22 uur badminton; donderdag 22 tot 23 uur zaalvoetbal. Het wijkcentrum in Sint-Laurens is dinsdag 26 maart het toneel van de jaarlijkse ledenvergadering van de wijkvereniging Sint-Lau rens, die om 20 uur begint. Voor de vijftiende keer wordt de Rode Kruis-mars gelopen. Deze door de afdeling Middelburg van het Rode Kruis georganiseerde mars staat zaterdag 30 maart op de kalender. De afstanden zijn: 5, 10, 15, 20 en 40 kilometer. Start plaats is sporthal De Voorborch aan de Breeweg in Middelburg. Het startschot klinkt om 9 uur. Inlichtingen: 13479, 11935 of 37289, alle in Middelburg. De comité's Middelburg en Vlis singen verkopen vanaf dinsdag 26 maart drie weken lang zomer postzegels in de hoofdpostkanto ren van beide plaatsen. In Mid delburg, waar de UW de verkoop voor haar rekening heeft geno men, zijn de zegels elke werkdag van 9.30 tot 16.30 uur te koop en op zaterdag tot 12 uur; in Vlissin gen maandag tot en met zaterdag van 8.30 tot 12 uur. In de Miro zijn de zegels op vrijdagavond (17.30 tot 21 uur) en op zaterdag (van 11 tot 16 uur) verkrijgbaar; in de Middelburgse Rabobank (Lange- viele) maandag tot en met vrijdag van 10.30 tot 15 uur. De serie zo merpostzegels heeft afbeeldingen van een viertal bekende kerken in ons land en zijn ook in een mapje verkrijgbaar. Het comité Kam perland heeft vorig jaar in Zee land de meeste zegels per inwoner verkocht. De opbrengst van de zomerpostzegels gaat naar orga nisaties op het gebied van cultuur, maatschappelijk welzijn en volks gezondheid. De ICTO-afdeling Mariekerke en omstreken komt donderdag 21 maart bijeen in 'Ons Huis' in Me- liskerke. De NAVO-officier A. Triestam spreekt dan over de NAVO-strategie. Daarna wordt een film over dit bondgenoot schap vertoond. Aanvangstijdstip niet bekend. Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14. Voorjaars- en zomerkleding voor vrouwen en kinderen (vanaf maat 104) wordt verkocht tijdens de beurs van de vrouwenconlact- groep Kom uit je Huis van het sociaal-cultureel werk De Hay- man. De kledingbeurs wordt woensdag 27 maart tussen 13.30 en 15.30 uur gehouden in het wijkgebouw Zuiderbaken aan de M. de La Palmastraat in Middel burg. Op diezelfde dag kan kle ding (géén sokken, T-shirts, on dergoed of partijen) tussen 9 en 11 uur worden aangeboden. De ver koper krijgt 75%. Ophalen en af rekenen is vanaf 16.15 uur moge lijk. Kleding die niet voor 17.15 is opgehaald gaat naar sociale in stellingen. Informatie: 01180-29004. De wandelsportvereniging Willen is Kunnen in Vlissingen geeft de deelnemers aan de pannekoek- wandeltocht -zaterdag 23 maart een warme pannekoek. De af standen zijn 5 en 10 kilometer. Het vertrekpunt is de voormalige kazerne aan de Oranjestraat in Vlissingen waar de wandelaars om 13.30 uur van start gaan. In lichtingen: 01184-64595. Het gebit van een mens is zeer in dividueel en uit het gebit zou moeten kunnen worden afgelezen hoe een mens in elkaar zit. Over deze stelling spreekt de Zeister tandarts G. Willemsen dinsdag 26 maart in de Vrije School aan de W. Arondeusstraat in Middel burg. De anthroposofisch getinte spreekbeurt begint om 20 uur en is georganiseerd door de Stichting Mediaan. GIRO 7475 MIDDELBURG "Totaalbedrag op maandag 18 maart 1985 is ƒ39.650,-. (Hierbij is niet gerekend de gift 2000,- van de apotheek in Vlissingen, deze stort maandelijks 200,- "Bij enkele gemeentebesturen bestaat de intentie om op het in de gemeente ingezamelde bedrag een bijdrage uit de ge meen lekas te verlenen in de vorm van een percentage op het ingezamelde bedrag. De provincie heeft besloten over het ingezamelde bedrag verhoogd met de gemeente lijke bijdrage haar bijdrage te berekenen. Dus in de gemeen te Borsele is de gulden méér dan een daalder waard, zoals de burgemeester dat vorige week al veronderstelde. "Op initiatief van de voorzitter van de Christelijke Federatie Overheidspersoneel Schou- wen-Oost is tijdens de "fami liedag" van de federatie op 8 maart een collecte gehouden voor de actie "Zeeland helpt Nepal". De opbrengst bedroeg 320,— Dat bleek gemiddeld f 3,— per persoon te zijn. "Via de Zeeuwse Bibliotheek is informatie naar de overige bi bliotheken in Zeeland gezon den. Het gaat om de brochure onderwijs in Nepal en het land Nepal en de folder. Deze kun nen door belangstellenden worden meegenomen. Vier ondernemers werken mee aan de modeshow, die woensdag 27 maart op het programma staat in hel dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen. De mode show is een initiatief van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen en begint om 19.30 uur. Kaarten zijn elke middag aan de zaal verkrijgbaar. De kerncentrale Borssele is tijde lijk uit bedrijf. De PZEM-centrale is in de nacht van 13 op 14 maart stilgelegd in verband met de elfde splijtstofwisseling in de centrale. Daarbij worden, zoals gebruike lijk, tevens revisie en inspectie werkzaamheden uitgevoerd. De PZEM verwacht dat de kerncen trale eind april weer gaat draaien. De gemeenteraad van Mariekerke vergadert dinsdag 26 maart vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis in Meliskerke. De raadsleden buigen zich onder meer over de subsidie verordening stads- en dorpsver nieuwing. Verder komen twee onderwijskundige zaken aan de orde. De Stichting Vrouwenemancipa tie Zeeland, gevestigd aan de Nieuwstraat 13 in Middelburg, heeft het jaarverslag over '84 uit gebracht. Daarin wordt een over zicht gegeven van de activiteiten en de stand van zaken met be trekking tot vrouwenemancipatie, verdeeld over zes Zeeuwse regio's. Belangstellenden kunnen 's mor gens terecht bij de stichting; op donderdag tot 16.30 uur. Inlich tingen: 01180-33814. Door omstandigheden is het tele foonnummer van het Dierenasyl aan de Walcherseweg in Middel burg niet in het nieuwe telefoon boek opgenomen. Het nummer is: 01180-13023, b.g.g. 01180-26794. De gemeente Vlissingen heeft de informatiegids 'Kijk op Vlissingen 1985' uitgebracht. De inhoud van deze gids, waarin informatie over scholen, gemeentebestuur, ver enigingen, kerken etcetera, is bij gewerkt tot aan begin januari. De gids is af te halen bij het bureau Voorlichting van de gemeente Vlissingen. De afspraken, die met 400 oudere inwoners van Vlissingen, Souburg en Ritthem waren gemaakt over belastinghulp,'zijn, zoals gemeld, doQr omstandigheden gewijzigd. De Stichting Welzijn voor Oude ren Vlissingen heeft het volgende schema opgesteld, waarbij de af gesproken tijdstippen hetzelfde blijven. Bachten Reede: 1 maart wordt 18 maart, 4 maart wordt 21 maart. Bachten Poorte: 5 maart wordt 22 maart. Bachten Komme: 25 februari wordt 25 maart, 26 fe bruari wordt 26 maart en 27 fe bruari wordt 27 maart. De afspra ken voor 13, 14 en 15 maart ko men te vervallen. Inlichtingen 01184-16440. De gemeente Westkapelle wil dit en komend jaar geld uitgeven aan hulpverleningsapparatuur, aan de trap bij de Bucksweg, aan de ver betering van duinpaden, aan de aanschaf van een glascontainer, aan de verbouwing van het dien stencentrum en aan een filter voor het zwembad. Met dit alles is ruim anderhalve ton gemoeid. De raad bespreekt dit voorstel tijdens de begrotingsvergadering, die woensdag 27 maart om 19 uur begint in het gemeentehuis in Westkapelle. Prof. dr. ir. G. Vossers, verbonden aan de afdeling transportfysica van de Technische Hogeschool in Eindhoven, vertelt donderdag 21 maart iets over ontwikkelingen in de stromingsleer. De heer Vossers spreekt op uitnodiging van het Natuurkundig Gezelschap in Middelburg. De lezing wordt ge houden in gebouw De Schakel in Middelburg (Bachten Steene) en begint om 20 uur. Aan bod komen voorbeelden uit onder meer de astronomie, geofysica, akoestiek en oceanologie. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de Vereni ging tot Behoud van Natuurmo numenten in Nederland staan de weidevogels centraal. Ch. Jaco- busse, inventarisatiemedewerker van de -Stichting Het Zeeuwse Landschap, gaat daarbij in op de oorzaken van de veranderingen die zijn opgetreden in het broed- bestand van weidevogels als scholekster, kievit, watersnip, grutto, tureluur en kemphaan. Verder wordt film 'Weidevogels' van de bekende natuurcineast Jan van de Kam vertoond. De jaar vergadering begint donderdag 28 maart om 20 uur in De Prins van Oranje in Goes. Inlichtingen: 01184-17087. 'De christenvrouw en haar waarde als vrouw' is het thema van een tweedaagse conferentie die op. 1 en 2 mei wordt gehouden in het evangelisch ontmoetingscentrum De Burght in Burgh-Haamstede. Inleidingen, discussies, onderlin ge contacten, muziek en zang zijn de ingrediënten van de conferen tie. Inlichtingen: 01115-3030. Rommelmarkt De Vrije School in Middelburg (W. Arondeusstraat) heeft zater dag 23 maart geprikt als datum voor haar jaarlijkse rommelmarkt en kledingbeurs. Ook zijn er kraampjes met huisvlijt en pop pen, koffie en koek. Het gebeuren begint om 9.30 uur en duurt tot 13 uur. Informatie: 01180-12102. De initiatiefgroep 'Vrije Peuter klas' wil een peutergroep begin nen die is geschoeid op de Vrije School-leest. Kleuterleidster L. Gerard licht de plannen toe tij dens een informatiebijeenkomst. Die wordt dinsdag 26 maart vanaf 20 uur gehouden in het gebouw van de Vrije School aan de W. Arondeusstraat in Middelburg. Inlichtingen: 01184-13443. Wijkfeest Bewoners van de wijk waarin het club- en buurthuis Het Buut in Vlissingen (Beatrixlaan 2) is gele gen, worden zaterdag 23 maart verwacht op het wijkfeest. Ze kunnen dan luisteren naar accor- deonmuziek en voordrachten, meedoen aan bingo en een loterij en dansen. Het doel van het feest, dat om 20 uur begint, is de mede werkenden van Het Buut ook eens op een andere manier te leren kennen. Inlichtingen: 01184-16223. De voetbalvereniging VAW be staat 35 jaar. De vereniging speelt zowel zomeravondvoetbal als zaalvoetbal. Vanaf de oprichting van de club is de heer De Nooyer voorzitter. Ter gelegenheid van het jubileum wordt binnenkort een veldvoetbaltoernooi georga niseerd. Verder heeft VAW zich verzekerd van de steun van twee sponsors. De ANWB heeft zich voorgeno men om ook dit jaar weer een cursus Pech Onderweg te houden in Middelburg. Doel van de cur sus is het zelf opsporen en verhel pen van storingen aan de auto. Het accent ligt daarbij op de praktijk. De lesavonden zijn op 2 en 23 april en op 7 en 14 mei. Ze worden gehouden in de gebouwen van De Wellinge aan de Kruisweg in Middelburg. Inlichtingen en opgave bij het ANWB-kantoor aan de Lange Geere in Middel burg: 01180-15155 Dagtrips België De Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen heeft het boekje 'Dagtrips voor individuelen' van de pers laten rollen. Het boekje bevat vijftien tot in details uitge werkte autoroutes door deze Bel gische provincie. Ook telt de bro chure een aantal fietsroutes. Veertig frank kost de uitgave, die te bekomen is bij de Federatie voor Toerisme Oost-Vlaanderen, Koningin Maria-Hendrikaplein 64, 9000 Gent. Informatie: 09-3291221637. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad

de Vlissinger | 1985 | | pagina 9