informatiepagina van de gemeente vlissingen li Q If Bewaar de huis- vuilfolder! IWat ligt ter inzage? I Contact I 1 l "'-Tl Alarminstallatie? Melden! DE VLISSINGER Woensdag 20 maart 1985 Plan voor inrichting Molenstraat Het ophalen Grof vuil Ontgronding Verkeersmaatregelen Bouwaanvragen Op andere wijze Bedrijfsafval Huursubsidie aanvragen? gereed Even bijpraten met wethouder School? Chemische stoffen Ophaaldag huis vuil Ritthem e.o. per 1 april op maandag Om de kwaliteit van de arbeid l+l'Z Projectgroep Centraal Wonen Commissies vergaderen Bruinooge Hebt u een alarminstallatie in of aan uw woning? Zo ja, hebt u daarvoor een vergunning van de gemeente? Wat houdt een vergunning eigenlijk in Werkgelegenheid Jongerenjaar Museum IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Houd hem in de gaten: de folder 'regeling ophalen huisvuil'. Vandaag wordt 'ie bij u - samen met de 'Scheldebode' - bezorgd. Bewaar die folder! Reden: het feit dat er op 1 april a.s. een nieuwe regeling voor het ophalen van huisvuil ingaat. En daar krijg met op alle Vlissingse huisadressen mee te maken! De nieuwe regeling is, in vergelijking met de oude, op enkele punten sterk gewijzigd. Punt 1: het ophalen van grof vuil (voortaan alleen op afroep). Punt 2: het toestaan van andere dan KOMO-huisvuilzakkken (mits van dezelfde kwaliteit). Punt 3: het gereedzetten van vuilcontainers door bedrijven (zo dicht mogelijk bij de rijbaan). Verder staat er in de folder informatie over alles, waar de reinigingsdienst u ook letterlijk mee van dienst wil zijn. Met als uitgangspunt: het schoon en leefbaar houden van woonomgeving. Maar dat kan alleen mef uw medewerking! imum van 0,2 m3 per bedrijf spand. - Het bedrijfsafval kan op ande re dagen door de reinigings dienst worden afgehaald tegen betaling van een bepaald be drag (afhankelijk van de hoe veelheid). Inlichtingen hierover bij de reingingsdienst. - Het bedrijfsafval kan worden aangeboden in een container die bij de reinigingsdienst kan worden gehuurd (240-, 500 of 1000 liter). De tijdstippen van het ledigen van de containers kunnen in overleg met de reini gingsdienst worden geregeld. Inlichtingen over de tarieven zijn bij deze dienst verkrijgbaar. Alle bedrijfsafval in zakken, bundels of containers moet Om te beginnen: door het vuil niet te vroeg buiten te zetten. Dus zeker niet de avond ervoor. Daarbij helpt het al een stuk als u geen plastic draagtasjes, pa pieren zakken, wasmiddelen dozen en kartonnen dozen ge bruikt voor het verpakken van huisvuil. De reinigingsdienst haalt één keer per week het huisvuil op. De 'ophaaldag' blijft voor de meeste Vlissingsers gelijk. Al leen de bewoners van Ritthem en de buitengebieden moeten hun huisvuil nu voortaan op maandag buiten zetten (was woensdag). Hiervoor gelden de volgende regels: 1. Doe het vuil in plastic zakken met KOMO-keur (zelf aan schaffen) of andere zakken van tenminste dezelfde kwaliteit. 2. Zorg ervoor dat de zakken goed afgesloten zijn en niet zwaarder wegen dan 10 kilo. 3. PLaats huisvuil op de rand van de stoep of op de daarvoor aangewezen plaatsen, tussen bielzen of met de letter HV (huisvuil). 4. Biedt vuil dat niet in zakken kan (zoals houtafval, snoeihout, vloerbedekking en dergelijke goed gebundeld aan. Deze bundels mogen niet zwaarder wegen dan 25 kilo. Bovendien mogen ze niet groter zijn dan 60 x 60 x 120 centimeter. Als grof vuil wordt onder meer gezien: oude koelkasten, (brom)fietsen, bedspiralen, te levisies, stalen, meubelen en dergelijke. Deze worden weke lijks gratis op afroep door de reinigingsdienst opgehaald. U moet daarvoor de reinigings dienst bellen, (nummer 62291), bezoeken of schrijven. Het grof vuil wordt dan binnen acht da gen afgehaald. Bij de reini gingsdienst kan men u vertel len op welke dag dat bij u is. Burgemeester en wethouders zijn van plan de vergunningen te verlenen. Voordat ze dat doen, liggen de bouw- en si tuatietekeningen tot en met 27 maart ter inzage in het stadhuis. Men moet ervoor bij de dienst Openbare Werken zijn (tweede verdieping, kamer 207). Tijdens bovengenoemde termijn kun nen belanghebbenden hun eventuele bezwaren indienen bij b. en w. Tot en met 15 april ligt bij de dienst Openbare Werken in het stadhuis een aanvraag van het Havenschap Vlissingen ter in zage. Het havenschap verzoekt daarin, ontgrondingswerk zaamheden te mogen uitvoeren in de Van Cittershaven (Vlissin- gen-Oost). Deze zijn nodig om de haven te verdiepen. Tot en met bovengenoemde datum kunnen tegen het verlenen van de vergunning schriftelijke be zwaren worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zee land, St. Pieterstraat 42 in Mid delburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten tot het nemen van een aantal verkeersmaa tregelen. Belanghebbenden kunnen tot 1 april a.s. de be sluiten inzien bij de dienst VROM, kamer 019 in het stad huis. Tot genoemde datum kan men ook in beroep bij de Kroon. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin, maar inge diend bij de provincie Zeeland, Sint Pieterstraat 42 in Middel burg. Het gaat om de volgende besluiten: 1. afsluiting van de Kerkstraat voor alle verkeer in beide richtingen, behalve voet gangers. Vanaf de zijde van het Bellamypark zal inrijden voor onmiddellijk laden en De ophaaldag van het huisvuil zal voor de meeste inwoners niet veran deren. Het grof vuil bij het huisvuil zetten is voortaan echter niet meer mogelijk! (foto Johan Murre) Verspreid over de gehele gemeente staan twaalf glascontainers. In de folder 'regeling ophalen huisvuil', kunt u lezen waar precies. (Foto Johan Murre) Enkele personen en organisaties hebben bij burgemeester en wethouders van Vlissingen bouwaanvragen ingediend. Die van J.J. de Raad en Projectbouw Zeeland hebben betrekking op de bouw van bungalows aan de Mozartlaan. De aanvraag van L.J. Criens betreft een bungalow aan de Lekstraat/Burg. Stemer- dinglaan. Die van de ANWB tenslotte is nodig voor de bouw van een technostation aan de Hermesweg/Mercuriusweg. (Een an dere lokatie dan die, waar men het technostation in eerste in stantie had gedacht). lossen zijn toegestaan van maandag tot zaterdag van 7.00- tot 12.00 uur. 2. opheffing parkeerplaats voor invaliden voor het pand, Jan van de Capelle- laan 45; 3. door het aanbrengen van een gele streep het parkeren te verbieden in de noor doostelijke bocht van het Bellamypark; 4. opheffing parkeerplaats voor invaliden aan de Delta weg, tegenover de achter zijde van het pand Boule vard Bankert 76; 5. het aanwijzen tot woonerf van de Verkuijl Quakkelaar- straat (gelegen tussen de Scheldestraat en Van Dis- hoeckstraat), de Nic. Ho- nighstraat, de Lammens straat, de Van Hoorn van Burchtstraat, de Becker- straat, de Hurgronjestraat, de Vafi der Swalemestraat, de Callenfelstraat en de Winkelmanstraat; 6. de oostzijde van Sterken- burg, tegenover het pand nr. 97, inrichten tot parkeer plaats voor motorvoertuigen voor invaliden in het bijzon der voor de heer I.E.M. Weug die op bovengenoemd adres woont. 7. het gedeelte van de Singel ter hoogte van nummer 262 in te richten tot parkeer plaats voor motorvoertuigen voor invaliden, met name voor de bewoner van dat pand, de heer M. Toet; 8. het opheffen van de par keerplaats voor invaliden tegenover het pand Hoge- weg 125; 9. in hun besluit van 7 oktober 1982 de zinssnede 'langer dan een half uur' te wijzigen in 'langer dan één uur' (be treft de blauwe zone ge deelten in de Badhuis- en Glacisstraat). Wanneer u huis- of grof vuil op andere dagen kwijt wilt, zijn er de volgende mogelijkheden: A. Tegen betaling van een be paald bedrag (afhankelijk van de hoeveelheid) kunt u huis- en grof vuil laten afhalen, (inlich tingen bij de reinigingsdienst). B. Voor grote hoeveelheden kunt u een afvalcontainer (van maximaal 1.000 liter) huren bij de reinigingsdienst. C. Voor erg grote hoeveelhe den (zoals puin en sloopafval) kunt u containers huren bij particuliere bedrijven. Adres sen en telefoonnummers van deze bedrijven zijn verkrijgbaar bij de reinigingsdienst. D. Zelf storten is mogelijk op de stortplaats 'Midden-Zeeland', (bij Pechiney aan de Frankrijk- weg) Tot honderd kilo kan daar gratis worden gestort. Grotere hoeveelheden kunt u er voor een gering bedrag kwijt. Inlich tingen hierover zijn verkrijgbaar bij de stortplaats (telefoon 01196 12583). De stortplaats is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00- tot 16.00 uur. Buiten deze tijdens kunt u het afval gooien in containers die buiten het hek van destort- plaats staan. Bedrijven (kantoren, winkels, restaurants, e.d.) hebben de mogelijkheden om afval, tegen een speciaal tarief, door de rei nigingsdienst te laten afhalen: - het bedrijfsafval kan op de wekelijkse ophaaldag van het huisvuil worden aangeboden. Het moet dan verpakt zijn in zakken met het KOMO-keur of andere zakken van tenminste dezelfde kwaliteit of goed ge bundeld. Hierbij geldt een max- Op 1 juli begint het nieuwe tijd vak voor de individuele huur subsidie, die doorloopt tot 1 juli volgend jaar. Bij de aanvraag voor dit nieuwe tijdvak moet u uiteraard een kopie van uw aangiftebiljet inkomstenbelas ting/vermogensbelasting of het T-biljet doen. Vergeet dus niet dat kopie te maken voordat u het belastingbiljet (meestal vóór) april) 'op de bus' doet! Voorgaande jaren kon u - als u geen kopie achtergehouden had - daarom vragen bij de In specteur der Directe Belastin gen in Middelburg. Dat kan nu echter alleen nog in uitzonde ringsgevallen! Voorkom daar om problemen. Lever bij de aanvraag om individuele huur subsidie een kopie van het aangiftebiljet inkomstenbelas ting/vermogensbelasting of T- biljet in. Hebt u over dit onder werp nog vragen, dan kunt u contact opnemen met de me dewerker huursubsidie in het stadhuis. Hij is er te vinden achter één van de loketten in het kassierskantoor op de be gane grond. Z'n telefoonnum mer is 87323. PS Elders op deze pagina staat een bericht over hulp bij het in vullen van het aanslagbiljet in komstenbelasting. Het plan voor een nieuwe in richting van de Molenstraat is gereed. Alle straatbewoners zijn daarom uitgenodigd hun mening over het plan te geven tijdens een presentatieavond op maandag 25 maart a.s. om 20.00 uur in de openbare kleu terschool "Het Mezennest" aan de Bakkersgang. Het plan is gemaakt door de "straatwerkgroep herinrichting Molenstraat" in opdracht van burgemeester en wethouders van Vlissingen. De werkgroep is een samenwerkingsverband van de gemeente en bewoners. Na de presentatieavond zal de straatwerkgroep het plan aan bieden aan burgemeester en wethouders. Daarna is het de bedoeling dat de gemeente raad het plan goedkeurt en het benodigde geld voor de uitvoe ring daarvan beschikbaar stelt. De gemeente heeft vrijwel da gelijks op vele manieren con tact met burgers. Telefonisch, persoonlijk, per brief of 'via' de pagina die u nu leest. De ene keer zoekt de gemeente con tact, de andere keer doet u dat. De informatiehoeken zijn wat dat betreft een tussenweg. De gemeente brengt allerhande informatie in de buurt van de burger. Die zal er echter ook zelf op uit moeten. Dat spaart hem in veel gevallen een tocht je naar het stadhuis uit. Zoiets kan toch maar mooi meegeno men zijn. De informatiehoeken zijn in de volgende gebouwen onderge bracht: -het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386) op werkda gen geopend van 9.00-tot 12.00 uur en van 14.00- tot 17.00 uur; goed verpakt en afgesloten zijn en moet zo dicht mogelijk aan de rijweg worden aangeboden. Particulieren kunnen alle che mische afvalstoffen (verfresten, peut, bestrijdingsmiddelen, ontwikkelaar en dergelijke gra tis inleveren bij de reinigings dienst. Belangrijk is dan wel dat u er bij kunt vertellen om welke stoffen het gaat. Restanten me dicijnen kunt u bij de apotheken en bij de reinigingsdienst inle veren. Gebruikte batterijen uit camera's kunt u bij de fotohan- del en reinigingsdienst kwijt. Voor afgewerkte motorolie ten slotte kunt u bij de plaatselijke garagebedrijven, sommige tankstations en de reinigings dienst terecht. Via deze kanalen gaan de af- valprodukten naar bedrijven, die deze weer verwerken tot nieuwe produkten. In de folder die vandaag bij u thuis wordt bezorgd, is onder meer een straatnamenlijst opgenomen. Daarin kunt u lezen op welke dag bij u het huisvuil met ingang van 1 april wordt opgehaald. Voor alle straten in Vlissingen en Oost- Souburg is dat op dezelfde dag als nu het geval is. Alleen de ophaal dag voor de straten in Ritthem en het 'buitengebied' daaromheden zal wijzigen van woensdag in maandag. Themadag over: Komende zaterdag, 23 maart, verzorgt de werkgroep Vrede- Industrie-Milieu (VIM) de the ma-dag 'Om de kwaliteit van de arbeid'. Deze dag wordt ge houden in het 'Scheldekwar- tier' (Van Dishoeckstraat 530) en duurt van 09.30- tot 16.00 uur. Het thema zal vanuit verschil lende invalshoeken worden be licht. Zo zal Jan Wijkstra (me dewerker Oecumenisch Studie- en Actie-centrum voor Investe ringen) ingaan op het onder werp 'Werken in de Wape nindustrie'. Ad van den Bigge- laar (beleidsmedewerker FNV) houdt een inleiding over 'Ener gie'. 'En dan: hoe verder met de KMS' is het onderwerp waaro ver Arie van der Hek het za hebben. Van der Hek is voorzit ter van de vaste commissie voor economische zaken van de Tweede Kamer. Na de inleidin gen worden er discussies ge houden. Dat gebeurt aan de hand van stellingen, waarover tenslotte gestemd wordt. Tij dens de middagpauze zal de dia-serie 'Organisatie indus- triegroepen en produkten KMS' worden getoond. Op zoek naar onderwijs mogelijkheden voor uw kinderen? De afdeling onderwijs in het stadhuis informeert u er graag over. Dagelijks tijdens kantooru ren van 08.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur op de eerste verdieping (te lefoon 87340). „I-MECJÏEjÉ, - w Vandaag, 20 maart, vergadert om 20.00 uur in het openbaar in het stadhuis de projectgroep Centraal Wonen. De groep houdt zich bezig met het ont wikkelen van een bouwplan voor de noord-oosthoek van het toekomstige bestemmings plan Rosenburg. Het gaat om een bouwplan waaraan een ze kere ideologische gedachte ten grondslag ligt, dat overi gens een gebruikelijk type wo ningen omvat. -het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59, Paauwenburg), op werkdagen geopend van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. -het wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg), op werkdagen open van 8.30- tot 11.00 uur, tot en met donderdag bovendien van 19.30-tot 21.00 uur; -de openbare bibliotheek (Spuistraat 22-24), geopend: maandag van 13.30tot 20.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 20.00 uur en zater dags van 10.00- tot 12.30 uur. Op donderdag is de bibliotheek de gehele dag gesloten. Voor ai het materiaal dat In de informatiehoeken ligt, kunt u ook terecht in het stadhuis. Om precies te zijn: bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak. Als u dit leest kunt u er mis schien nog net naar toe, naar de commissievergaderingen in het stadhuis. Er worden er van daag (woensdag 20 maart) twee gehouden. Ze zijn allebei openbaar. Bovendien is er ook voor het publiek gelegenheid om mee te praten. De commissies die gaan verga deren zijn die voor: -financiën, aanvang 17.00 uur; -sociale aangelegenheden, aanvang 19.30 uur. Volgende week woensdag (27 maart) vergadert in het stadhuis de commissie Sportbelangen. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur. Die is al enige tijd verplicht. De politie wordt er echter reglma- tig mee geconfronteerd dat niet voor iedere alarminstallatie vergunning is aangevraagd. In het vervolg gaat zij in die ge vallen strenger optreden. Een behoorlijke boete kan dan het gevolg zijn. Die kan echter eenvoudig voorkomen worden. Gewoon direct een vergunning aanvragen bij de burgemeester van Vlissingen. Bij de afdeling Bestuurszaken (bureau Alge mene Zaken) in het stadhuis (eerste verdieping, telefoon 87203) ligt het standaard aan vraagformulier gereed. Voor alle duidelijkheid: het maakt niet uit wat voor type alarmin stallatie het is. Zowel voor een door specialisten aangelegde installatie als een eenvoudig apparaatje dat u zelf hebt aan gebracht is een vergunning verplicht. Waarom moet er nu ook voor alarminstallaties een vergun ning worden gevraagd? Omdat steeds vaker bedrijfsgebou wen, maar ook particuliere wo- Beperking van mogelijke over last door het (ongewild) in schakelen van apparatuur. Dat is de voornaamste reden dat in de gemeente Vlissingen een vergunning voor een alarmin stallatie moet worden aange vraagd. De vergunning houdt echter niet in dat de gemeente op enige wijze aansprakelijk heid aanvaardt voor een goede ningen, door middel van alar minstallaties worden beveiligd tegen overval en inbraak. De apparatuur die daarbij wordt gebruikt is in twee hoofdgroe pen te verdelen: installaties die luidalarm en installaties die sti- lalarm produceren (ook combi naties komen voor). Bij het luid-alarm worden middelen toegepast die de aandacht van omwonenden of voorbijgan gers moeten trekken. Dat gaat bijvoorbeeld met behulp van si renes, bellen en zwaailichten. In de praktijk komt het echter nogal eens voor dat de installa ties zomaar, voor niets, alarm slaan. Dat is dan ook de aanlei ding geweest vergunnings-eis in te voeren. Soms komt zo'n vals alarm door een onoordeel kundig gebruik van de appara tuur. In andere gevallen worden (onderdelen van) de installaties niet vakkundig aangelegd of slecht onderhouden. Daarbij moet worden aangete kend dat het aantal nodeloze alarmeringen vaak wordt ver oorzaakt door een klein aantal installaties. werking van de installatie. Ook kan niet worden gegarandeerd dat de politie in alle gevallen tot onderzoeksactie ter plaatse overgaat. Dat is namelijk ook afhankelijk van de omstandig heden, waaronder een mogelijk alarm bij de politie binnen komt. Uiteraard spelen daar ook de mogelijkheden bij de politie mee, die op dat moment aanwezig is om tot actie over te gaan. De vergunning, die dus voor iedere bezitter van wat voor in stallatie dan ook, verplicht is omvat acht voorwaarden. Maar of het nu een dergelijk al arm betreft of een stil-alarm (rechtstreeks aangesloten op het politiebureau), er wordt toch weer een beroep gedaan op het toch al zwaar belaste politie-apparaat. EFFECT Afgezien daarvan: als een alar minstallatie enige keren voor niets is afgegaan wordt het ef fect ervan mogelijk minder. Als er dan weer eens zo'n alarm is zullen buurtbewoners mis schien denken: "och, 't zal wel weer vals zijnEn zich ver volgens nog eens onder de warme dekens omdraaien. Natuurlijk mogen ook de gun stige resultaten met alarme- ringsapparatuur niet uit het oog worden verloren. Er werden en worden inbraken en overvallen mee voorkomen. In andere ge vallen kon snel worden inge grepen en de dader opgepakt. Beveiligingsapparatuur heeft dus zonder meer een duidelijk nut. Maar dan moet overlast wel tot een minimum worden beperkt! Daarin staat onder meer dat er tenminste een maal per jaar een onderhoudsc'ontrole aan de in stallatie moet plaatsvinden door een erkend installateur. Wan neer het apparaat geluid voort brengt moet het maximaal drie minuten na inschakeling auto matisch uit gaan. Voorts moet de vergunninghouder onder meer er voor zorgen dat de po litie ten minste twee adressen heeft in de gemeente Vlissin gen. Die moeten dan in het bezit zijn van de sleutels van het pand én de bediening van de alarminstallatie. Binnenkort verschijnt het voor ontwerp van de gemeentelijke emancipatienota. Die nota moet er toe leiden dat de gemeente niet alleen door het toekennen van subsidies, maar ook op haar "ei gen" beleidsterreinen een em- naicpatiebeleid gaat voeren. U kunt daarbij denken aan onderwijs en vormingvolkshuisvesting en ruimtelijke ordening; openbaar bestuur, gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverle ning. Ëen veelomvattende nota dus, waarop men in ruime mate zal kunnen inspreken. Een perma nente emancipatiecommissie zal het college daarna ter zijde staan om de uitvoering van dat beleid te begeleiden. Ik ben blij dat ook dit onderdeel van de beleidspunten nota, zoals die voor het begin van deze raadsperiode is overeenge komen. daarmee zal zijn uitge voerd. De werkgelegenheid in het ha- venschapsgebied vertoont een verheugende ontwikkeling. Als speciaal met dit onderdeel belast wethouder en als dagelijks be stuurslid van het Havenschap Vlissingen vindt ik dat een geluk kige constatering De beslissin gen om de Kaloothaven en de Bij- leveldhaven te graven zullen lei den tot nieuwe vestigingen: een bedrijf dat gespecialiseerd is in de overslag van kolen is er één van Met een tweetal andere bedrijven verkeren de onderhandelingen in een afrondend stadium. In een reeks van jaren zal dit alles leiden tot een blijvende uitbreiding van de werkgelegenheid met enige honderden arbeidsplaatsen Aan te nemen is, dat ook een bedrijf als de N. V. Haven van Vlissingen hiervan de vruchten zal plukken. Los daarvan is het verheugend te kunnen vaststellen dat directie en medewerkers van dat bedrijf - in een tijd van grote concurrentie in de havenwereld - toch kans zien het activiteitenpakket steeds uit te breiden. In het kader van het door de Vere nigde Naties uitgeroepen Interna tionaal Jongerenjaar 1985 be zoeken groepjes van twee a drie jongeren uit derde wereldlanden dit jaar ons land Drie jongeren, die deelnemen aan het UCEf -pro- ject in Bangla Desj, dat door de gemeente Vlissingen financieel wordt ondersteund, zullen een week lang Zeeland bezoeken Waarschijnlijk in de week van 23 tot 27 september a.s. Een pro gramma voor die week zal onde, verantwoordelijkheid van de ge meente worden opgesteld. U zult daar te zijner tijd in deze rubriek nader over kunnen lezen Het Stedelijk Museum biedt het komende seizoen een ruim aanbod aan exposities. Op 4 april opent de Commissaris der Koningin de ex positie "De Klepper klept niet meer", die wordt ingericht door de Nederlandse Stichting Lepra bestrijding in samenwerking met het Tropeninstituut. Voor deze wat van de gebruikelijke exposi tiethema's afwijkende tentoon stelling heeft het museum graag ruimte beschikbaar gesteld. Voor de zomerexpositie gaan de ge dachten uit naar de bestaande tentoonstelling 'Strandingen, schipbreuken en scheepsrampen van het Scheepvaartmuseum uit Amsterdam. Aan het maritiem gebeuren zal op de bovenverdie ping van het museum nadrukke Hjker aandacht worden besteed, nu een aantal belangrijke objecten uit de verzameling van de Vereni ging Nederlandse Loodsensocië- teit werd verworven en een aantal andere voorwerpen in langdurige bruikleen werd verkregen van de Directie Scheepvaart en Maritie me zaken. Samen met de Vlie- genthert-objecten geeft dat de mogelijkheid de maritieme histo rie van het Westerscheldegebied nader te belichten. Tenslotte wordt in het najaar een expositie gewijd aan 75 jaar sociale wo ningbouw in Vlissingen. Uit het feit, dat in 1984 meer dan 18.000 personen over de mu seumdrempel gingen (een abso luut record!) kunnen we afleiden dat het actief museumbeleid van de laatste jaren vruchten afwerpt. Het museum is er dichter door bij de mensen komen te staan! I t

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5