plafonds binnenkort <jokin MillDDCLBURG LANGeviete Wie niet adverteert wordt vergeten Keïtc U DUIMELOT uwer kerks cwijnkef/er pan kk)uwer kerk s cwijnkefJer Jj& adverteren doet verkopen Met collegeschoen het voorjaar in, DE FAAM - DE VLISSINGER UW WEEKBLAD VIDEOBANDEN HUUR. DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 maart 1985 ANBO PCOB ICTO Volksschilderen Raad Veere Worsteling V rou wenochtend Rock and roll Hyperventilatie Jongeren Homeopathie Drugverslaafden Bingo Koninginnedag Fotoclub Bridgedrive Gevangenen I Gevangenen II Spelinstuif nooit meer witten PlflMECO het budget-vriendelijke span-platond PLAMECO" Plafondrenovatie in div. kleuren en maten 28 t/m 43 Snuffelmarkt in veilinghallen Een Unicef-kaart voor iedere gelegenheid. Edil Buitenboel Gevonden voorwerpen in Vlissingen van sl ij törij Walstraat 104 Vlissingen Tel. 01184 -12035 De ANBO, Algemene Ned. Bond van Ouderen Middelburg, houdt dinsdag 26 maart om 14 uur in gebouw "De Schakel" aan de Bachtensteene, haar algemene le denvergadering. Het voornaamste agendapunt is de verkiezing van een nieuwe penningmeester Komt allen. De afdeling Vlissingen van de Prot. Christelijke Ouderenbond houdt op donderdag een leden vergadering, die zal worden ver zorgd door het Bureau voor Mer kartikelen, Het onderwerp is kij ken, keuren, kiezen met de maal tijdschijf. Ook niet-leden zijn van harte wellcom op deze middag om half drie in het jeugdgebouw van de Petruskerk, Dr. Ottestraat. Oud-minister dr. P. de Geus van defensie spreekt donderdag 21 maart de ICTO-afdeling Vlissin- gen-Middelburg toe. Hij begint zijn lezing, die als thema heeft 'Vredesperspectief tot het jaar 2000', om 19.45 uur in het jeugd gebouw van de Petruskerk aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen. De bijeenkomst van ICTO-Wal- cheren, die begin februari wegens het barre winterweer niet kon doorgaan, wordt vrijdag 26 april gehouden in de Ontmoetingskerk in Middelburg, dan spreekt dr. J. Vlaardingerbroek. Aanvang 20 uur. Inlichtingen: 01184-60459. Buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen begint bij voldoende belangstelling met een cursus volksschilderen. De cursus bestaat uit tien wekelijkse lessen op woensdagavond. Woensdag 27 maart is de eerste bijeenkomst. Opgave en inlichtingen: 01184-14660. De gemeenteraad van Veere ver gadert woensdag 27 maart in het monumentale stadhuis in Veere. Aan de OFde komt onder meer een b- en w-voorstel om geld uit te trekken voor apparatuur voor ge meentewerken en voor nieuwe helmen voor de brandweer. Ook is geld nodig voor de vernieuwing van de torenverlichting in Seroos- kerke. De raadsvergadering be gint om 19.30 uur. Hen Bollen en Jantien Kuiper- Abee hebben het boek 'Worste ling om Walcheren' geschreven. De commisaris der Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, krijgt maandag 1 april het eerste exem plaar tijdens een bijeenkomst in het provinciehuis. 'Welke invloed kunnen we zelf uitoefenen door middel van de politiek?' Over deze vraag buigen de vrouwen zich die woensdag 27 maart de Thferria-ochténd in buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg bijwonen. Het gaat daarbij om invloed op lokale za ken, zoals groenvoorziening, speeltuigen en dergelijke. Spreek ster is het gemeenteraadslid Riet Suwijn (Progressief Vlissingen) Daarna volgen vragen en discus sie. De thema-ochtend begint om 9.15 uur, kinderoppas aanwezig. Buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen-Paau- wenburg houdt vrijdag 22 maart vanaf 20 uur een rock- and roll- avond. Tien procent van alle Nederlan ders heeft wel eens last van hy perventilatie. Daarom hebben de Nederlandse Hyperventilatie Stichting (NHS) en de Stichting voor Maatschappelijke Dienst verlening Walcheren besloten om zaterdag 30 maart een voorlich tingsbijeenkomst te houden, die om 14 uur begint in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Een arts, een gedragstherapeut en enkele oud-patiënten vertellen over hun ervaringen. Inlichtingen bij de NHS, postbus 70386, 1007 KJ Amsterdam. Over hyperventi latie kunnen ook telefonisch in lichtingen worden verkregen: Maandag: 01184-15386, woens dag 01184-66354, donderdag 01184-64587 en vrijdag 01184-61002, in alle gevallen tus sen 18 en 20 uur. Tijdens kan tooruren: 01180-11255. De Middelburgse JOW (Jongere nontmoetingswerkplaats) gaat binnenkort van start. Jongeren vanaf zestien jaar die van school af zijn en overdag tijd hebben, kunnen er terecht. Ze kunnen zo wel vertoeven in de bar/ontmoe tingsruimte (lezen, muziek, tafel voetbal, biljart), als meedoen aan activiteiten. Hieronder vallen: Het zelfleren bouwen en repara- reren van geluidapparatuur, het leren werken met computers, huidverzorging en make-up., het leren werken aan fietsen, brom fietsen en motoren, stofdrukken en stofontwerpen en timmeren en houtbewerken. Er worden geen cursussen gegeven: belangrijker is het zelf eens proberen onder des kundige leiding. De JOW is dins dag tot en met donderdag geo pend van 13.30 tot 16.30. Woens dag 27 en donderdag 28 maart worden vanaf 13.30 uur open da gen gehouden in de JOW, die is gevestigd in de voormalige school aan de Poortershove 1. Hoofd ambtenaar W. van Groesen opent de JOW dinsdag 26 maart om 19 uur tijdens een open avond voor wijkbewoners. De JOW is een in itiatief van het sociaal-cultureel werk De Hayman, een wijkbe- woonster en de gemeente Mid delburg. Inlichtingen: 01180-29004. De Vereniging tot Bevordering der Homeopathie in Nederland, afdeling Zeeland, houdt dinsdag 26 maart haar jaarlijkse Algemene Ledenvergadering in Ter Valcke Valckeslotlaan 200 te Goes. Aan vang 19.30 uur. In aansluiting hierop volgt omstreeks 20 uur een lezing door de heer H.H.A.M. Verdeyen, homeopathisch arts te Breda, met als onderwerp: "ziekte en gezondheid bekeken vanuit de homeopathie", waarbij met name de aandacht zal worden gericht op: astma, bronchitis, allergie. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De landelijke Stichting Ouders van Drugverslaafden heeft haar activiteiten uitgebreid met een landelijke telefonische hulp dienst. Ouders van drugverslaaf den worden daarbij dan altijd te woord te staan door andere ou ders van wie een zoon of dochter zijn of haar toevlucht tot drugs heeft genomen. Het telefoon nummer is: 072-152244. Van maandag tot en met vrijdag be reikbaar van 17 tot 01 uur; op za terdag, zondag en feestdagen van 9 tot 01 uur. In het VJV-gebouw aan de Ver- kuyl Quakkelaarstraat in Vlissin gen heeft het buurthuis Schelde- buurt onderdak gevonden om vrijdag 22 maart, een bingo-avond te houden. Aanvang 20 uur. Club- en buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen wil op Koninginne dag (30 april) een play back songfestival houden. Wie mee wil doen moet zich opgeven vóór 12 april: 01184-14660. Fotoclub De Flitsparaplu heeft dinsdag 26 maart een ontmoe- tings- en foto-uitwisselingsavond met leden van de fotoclub De schelde. De ontmoetingsavond segint om 20 uur in Open Hof aan le A. Gogelweg in Vlissingen. De Activiteitencommissie van Open Hof in Vlissingen (A. Go gelweg) heeft een bridgedrive voorbereid, die woensdag 27 maart vanaf 19.30 uur wordt ge houden in Open Hof. Opgave en inlichtingen: 01184-16176. Amnesty International vraagt aandacht voor het op grote schaal voorkomen van martelingen in de wereld. De weck van 23 tot en met 30 maart is uitgeroepen tot actie week, onder het motto 'toegang tot gevangenen'. De werkgroep Middelburg van Amnesty staat zaterdag 23 maart met een kraam in de Lange Delft. De actie richt zich met name tegen de Sowjet- Unie, Chili. Turkeije. Iran en Zaïre. Informatie: 01188-3074. Burgemeester drs.Th. Westerhout van Vlissingen bezoekt zaterdag 23 maart de kraam van Amnesty International die staat opgesteld op de Kleine Markt in Vlissingen. Via een microfoon zal hij aan het winkelend publiek kenbaar ma ken waarom hij aan de actie van Amnesty meewerkt. Leden en niet-Jeden van de Vlis- singse sportvereniging Marathon kunnen deelnemen aan de grote spelinstuif die Marathon vrijdag 22 maart vanaf 19.30 uur houdt in clubhuis 'de Boerderij' aan de Bosweg in Vlissingen. ,00 Het plafond voor nu en tot ver na het jaar 2000. zeer geschikt voor nieuwbouw en renovatie toepasbaar m warme, koude droge, vochtige, natte, lange, korte, hoge en lage ruimten hel systeemplafond d»t weinig alhanghoogte vraagt en dal loch de gelegenheid gcett om ..installatie opbouw uit te voeren is gemakkeii|k te demonleren en opnieuw aan te brengen het plalond dal de minste montageti|d vraagt ook onbeperkt als verlaagd plalond te monteren. Collector b.v. Industrieweg 5-7 Hulst 01140-10956 Ik heb interesse voor uw plafond-programma. Ik zou graag nadere inlichtingen ontvangen. NAAM ADRES EHBO Alphen POSTCODE/PLAATS TELEFOON Uitknippen en zenden Collector B.V., Industrieweg 7, Hulst Jl Schoenmode Nieuwe Burg 18. Middelburg Tel. 01180-12416 Ga 'ns kijken bij uw Herlag-specialist Burgpromenade 25 Middelburg Tel.: 01 180-34252 Zaterdag is het weer snuffelen ge blazen in de Middelburgse veiling hallen aan de Braakmanstraat. Dan wordt voor de één en dertigste keer de Walcherse Snuffelmarkt gehouden. Op de 1500 m2 vloeroppervlakte zullen weer zo'n 150 kleurrijke kooplieden achter kramen hun spulletjes verkopen die ze hebben overgehouden van een schuur- of zolder of kastopruiming. Wat er te koop zal zijn kan tevo ren nooit voorspeld worden. Het aanbod varieert van miniatuur autootjes van tientallen jaren oud tot een fraai en gaaf antiek eiken houten kastje. Na de markt in maart zal er nog één Snuffelmarkt worden georga niseerd in de veilinghallen in de maand april. Daarna start het organisatieburo Zuid-West Nederland met de voorbereidingen voor de toeristi sche Snuffelmarkten langs de Walcherse kust. Van de gemeentebesturen van Vlissingen en Westkapelle is reeds toestemming ontvangen enkele Snuffelmarkten binnen hun ge meenten te organiseren. Tijdens de Snuffelmarkt aan staande zaterdag is er gelegenheid een kraam te reserveren voor deze zomerse markten. Ook telefonisch kan men zich aanmelden: 01100-20107 en 01102-2988. De Walcherse Snuffelmarkt is a.s. zaterdag weer geopend van 's morgens 9 tot 's middags 5 uur. Nagenoeg iedereen kent de Unicef-kerstkaarten. Mis schien minder bekend is dat er ieder jaar in maart nóg een collectie verschijnt: kaarten voor alle gelegen heden zoals Valentijnsdag, Pasen, geboorten huwelij ken of zo maar een groet aan familie of vrienden. Met de opbrengst van deze kaarten worden projecten voor noodlijdende kinderen gefinancierd. Belangrijk in dit geheel is de Strijd tegen de Kindersterfte, een actie die, sinds ze twee jaar gele den door Unicef werd ge start, al behoorlijke resulta ten heeft geboekt. Nieuw is de serie van drie afbeeldingen van vogels, van de hand van de Argen tijn Centofanti. Opvallende ontwerpen, door zowel het gebruik van kleuren als de aparte vouw-wijze. Vijf composities van bloemen en planten vormen een kleurrijke noo- in de collec tie. Hetzelfde geldt voor het onderwerp "vrolijke kinde ren"; kunstenaars uit Eu ropa, Latijns Amerika en de Verenigde Staten legden, ieder op hun eigen manier, het opgaan van kinderen in hun spel vast. Andere culturen Unicef zou Unicef niet zijn wanneer in deze collectie geen aandacht was ge schonken aan andere cultu ren. Deze zijn vertegen woordigd door verfijnde af beeldingen van Japanse houtsnedes en ontwerpen uit onder meer India, Mexi co en Thailand. N iet nieuw, maar nog steeds bijzonder populair zijn de met de hand vervaardigde kaarten, rechtstreeks af komstig uil Nepal. Verder bevat de collectie briefblaadjes voor kleine notities, geschenkkaartjes, correspondentiekaarten en briefpapier. Voor diegenen die Unicef- kaarten cadeau willen ge ven is er een speciale ge schenkdoos verkrijgbaar, gevuld met een uitgebreide selectie uit de nieuwe serie wenskaarten. De doos is ook uitermate geschikt voor mensen die het handig vin den altijd een voorraadje "kaarten voor het hele jaar" in huis te hebben. De vorming van groene aanslag (wieren, algen) op schuttingen en muren van beton, steen en/of hout op balkons, vlonders, terraste gels, tuinmeubelen of zelfs glas vormt niet alleen een bron van ergernis. Het kan ook gevaarlijk zijn door het risico van glad worden tij dens regenval of een voch tige atmosfeer. Vele grote en kleine ongelukken zijn er het gevolg van geweest. Intradal te Amersfoort, fa- brikante van de vele mer kartikelen, heeft een pro- dukt geïntroduceerd dat de groene aanslag als sneeuw voor de zon moet laten ver dwijnen, namelijk 'Edil Buitenboel'. Schrobben met een harde kwast en naspoe len met schoon water is af doende, volgens de fabri kant. Het produkt wordt voor huishoudelijk gebruik geleverd in een plastic fla- kon met een schroef- /maatdop, inhoudende 500 ml. De geadviseerde konsu- mentenprijs is 7,65. In de praktijk zal die ca. 6,95 bedragen, een grootverpak king van 5 liter is ook lever baar. Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 27 februari tot 6 maart de volgende voorwerpen aangegeven: diverse bank biljetten, metalen herenbril in bruin etui, damesbril in bruin etui, sies wieldeksel, lapjeskat, doopbewijs, wol len blauw-grijze hand schoenen, 1 paar donker bruine dameshandschoe nen, blauwe kinderwant; glacé kinderhandschoen, oranje regenjack, armband met inscriptie, corbin sleu teltje, 1 huissleutel, zwart leren mapje met 3 sleutels. Bij het dierenasiel te Vlis singen zijn aangegeven: zwart-witte poes, lapjes poes. Bij de Gemeentepolitie te Oost-Souburg zijn geen ge vonden voorwerpen deze week. FOTO-FILMVIDEO turn»Ï7 one* 12J00 's Maandagsmiddags open

de Vlissinger | 1985 | | pagina 15