Pod A, A i V l Expositie Kinder- IUl I 1 zeeland W eekenddiensten op pagina 2 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 maart 1985 n im midden- 1 midden zeeland KINDERBOEKEN Hei Middelburgs Theater speelt 'Gieren op 't veilig nest'van Harols Mac Pherson. Mini Theater Middelburgzaterdag 20 uur. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG Het Reizend Volkstheater uit Antwerpen speelt 'De brave soldaat Schwejk', een mu zikale comedie naar het boek van Jaroslav Hasek. naar een bewerking van Zdenek Kraus. Spelers: Frans van de Velde, Dimtri Dupont, Rob Snijers (ook verta ling), Danni Hey- len en Carry Goos- sens. Schouwburg Middelburg, don derdag 20 uur. Kaarten f 18,50 (CJP en Pas 65 fll-). Cam- Goossens en Frans van de Vel de be: Robert Prager en Henk Votel De Appel speelt 'Wachten op Goddot van Samuel Beckett. Ver taling Jacoba van de Velde. Regie: Hugo Maerten. Met Henk Votel, Robert Prager, A us Griedanus en Henk Batenburgh. De Schouw burg Middelburg, vrijdag 20.30 uur. Kaarten f 15,50 (CJP en Pas 65 f 10,-). 'Wachten op Godot' van de Ierse schrijver Samuel Beckett, beleefde zijn eerste opvoering in 1953 in Parijs en werd daarna al snel over de hele wereld gespeeld. Meer dan over welk stuk dan ook zijn er studies verschenen over wat op het eerste gezicht niet meer is dan een verhaal in twee bedrijven over twee mannen, Vladimir en Estragon, die zichzelf bezighouden met gesprekken die schommelen tussen hoop en wanhoop terwijl zij- wachten op Godot; In elke bedrijf ontmoeten ze een man die Pozzo heet, vergezeld van zijn slaaf Lucky; In elk bedrijf komt een jongen met nieuws van Godot. Wat is het geheim van dit stuk dat zoveel toeschouwers, wetenschappers en toneelgezelschappen "aan het werk" heeft gezet? Terwijl Beckett het schreef in de hoop dat het een kant en klare speeltekst zou worden, boeiend begrijpelijk en financieel haalbaar voor theaterproducenten. The Kick Band is een hardrock-formatie uit 't Gooi en bestaat uit: Heidy Tijdink - zang, Frank Tijdink - gitaar. Jan letswaart - bas, John van der Lugt - drums en Wim Stoffels toetsen en gitaar. Bar A merican Middel burg, vrijdag 21.30 uur. f De Nederlandse hardrock bevindt zich zo langzamerhand niet meer in de kinderschoenen. Een aantal bands is zelfs al met succes buiten de landsgrenzen getreden. Kick Band begon als coverband, maar is inmiddels gegroeid tot een formatie met een eigen gezicht, die een repertoire heeft dat voor meer dan de helft uit eigen composities bestaat. Liever dan te bouwen op hol machtsvertoon, zorgt de groep voor ge degen songs, waarin het technisch kunnen een belangrijke plaats in neemt.. De leden zijn bepaald niet onbekend met het functioneren in een semi-professionele band en beseffen wel degelijk waar de grenzen liggen. Wat niet wil zeggen dat die grenzen vastliggen.... Het Kuiperspoortorkest en het Strijkersensemble van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van Dick Boon en Rien Hillebrand verzorgen een 'passieconcert'. Me dewerking verlenen Ab Brouwer - trompet, Carine Messer-hobo, Huub Groven-hobo, Rien Hille brand-Klarinet, Kees van Duin klarinet, Han Beekman-viool, He- leen Jonker-blokfluit en Dick Boon-blokfluit. De Couburg Kou- dekerke, zaterdag 20 uur. Het Kuiperspoortorkest bestaat uit een groot aantal liefhebbers van klassieke muziek, die zich de kunst van het bespelen van een instrument hebben eigen gemaakt; het zijn geen beroeps. Dit door Boon geleide amateurorkest speelt tijdens het 'passieconcert' van Telemann Con certsuite in F, van Corelli het hoboconcert in F (solist Huub Groen) en van Stradella het Concert voor trompet (solist Ab Brouwer) Het Strijkersensemble speelt het Brandenburgerconcert nummer vier in G. met de solisten Han Beekman, Heieen Jonker en Dick Boon. Van Vivaldi laten de strijkers het Concerto in G rosso in C horen. Solisten zijn Corine Messer, Huub Groven. Rien Hillebrand en Kees van Duin. mm m M Niet minder dan 45 rollen moeten de vijf spelers vertolken. Kritieken uit het 'Belgische' spreken daar lovend over. Het Volk schrijft: 'Het overstappen van de ene rol in de andere gebeurt niet alleen snel. maar ook met weinige, doch efficiente hulpmiddelen. De virtuositeit waar mee dit alles gebeurt, is al plezierig op zich. Ook andere Belgische kranten roemden eveneens deze niet storende afwisseling door dezelfde personen. Het Belang van Limburg had veel waarderende woorden voor de 'pittige en goed verstaanbare liederteksten'. Feed Back, een Vlissingse popgroep, presenteert na een lange periode van hard werken een nieuw repertoire' meteen nieuwe bezetting. Dat ibeurt in De Piek te Vlissingen, zaterdag vanaf 21 uur. Feed Back best „estaat nu uit Henk Feij - zang en gitaar, A ad van Oszang en gitaar. Ad Ostè - basgitaar en zangLouis Filiusdrums en zang, Cor de Jonge Saxofoon en Hans Notebaart - trompet. De Middelburgse popgroep Sunlevel treedt op in het voorprogramma. Spelers van het Middelburgs Theater. Op een eilandje in een meer dichtbij de grens van Canada, beheert Mary Fleet, samen met haar broer Tony en haar dochter Pat, een landelijk hotel. 't Is er heel stil nu de zomer voorbij is; ze hebben nog maar één gast. Daarom heeft Tony een advertentie geplaatst, waarin hij de rust van dit eenzame oord aanprijst. Dit blijkt succes te hebben want er komt een gast opdagen. Jack Gable. De jongeman heeft wat last van zijn zenuwen en hij hoopt hier tot rust te komen. Kort daarna verschijnen er nog twee gasten, Frank Lawford en zijn zuster Jenifer. Hij is makelaar en zij lerares, (dat vullen ze tenminste in op het hotelformulier, maar 't zijn een beetje rare mensen). We komen er dan ook vrij gauw achter dat ze horen bij een dievenbende die pas een grote juwelendiefstal heeft gepleegd. De leider is gearresteerd, maar hij heeft de juwelen nog tijdig aan de Lawfords kunnen geven. Die willen zich hier nu schuil houden. Maar als de bendeleider uit de gevangenis ontsnapt en ook op 't Veilig Nest neerstrijkt en bovendien een sprekende gelijkenis vertoont met Jack Gable, is het gedaan met de rust. Alleen ten koste van een hele serie kluchtige verwikkelingen en het vindingrijke optreden van Gable, kunnen de gieren van 't Veilig Nest worden verjaagd. De actrice Nel Kars speelt 'Carré Vrouwen', solotoneel geschreven door 'Carré heren'. Kapel St. Maarten Hoogelande, zondag 14.30 uur. Kaarten f 8,50 (CJP en Pas 65 f 7,— Nel Kars werd geboren in 1938 te Amsterdam. Na de middelbare school bezocht zij de Rietveld Academie. Zij bekwaamde zich in mode en costuumkunde. Er na ging zij naar de toneelschool, waar ze in 1960 examen deed. Tot 1964 werkte ze bij toneelgezelschap pen. In dat jaar besloot ze op ei gen wieken verder te gaan. Haar solotoneel is volop geprezen. Tijdens de voorstelling beeldt ze vier personages uit. Ze begint met een verhaal van een huisvrouw, dan speelt ze een vriendin van Hannie Schaft, als derde persona- Nel Kars ge komt een clown te voorschijn en tot slot krijgen we een mono loog over Mina Kruseman. de fe ministische actrice in de vorige eeuw. IN T KORT Kenmerkend voor de gitarist Mandrie is zijn perfektie. In de Piek te Vlissingen speelt hij tijdens een Podium Café op vrijdag 22 maart, aanvang 21 uur. De toegang is gratis. 'Tejater 7a/w'speelt twee eenakters in het Vestzaktheater te Vlissingen op vrijdag 22 maart, aanvang 20.30 uur. Gespeeld worden 'Het verhaal van de dierentuin' van Edward Albee en 'Footballs' van Samuel Becket. Kaarten kosten 7,50 (CJ P en Pas '65 5,— De Christelijke Oratoriumverenigingg Goes brengt in Kloetinge de Johannes Passion van J.S. Bach op zaterdag 23 maart, aanvag 20 uur. Het Viotaa ensemble en Stoffel Gunst onder andere verlenen hun medewerking. Dirigent is Izaak Ruissen. Kaarten: f 15,— (Pas 65 en CJP 12,- Het Brabants Saxofoonkwartet speelt werken van De Vreese, Poot en Schoonenbeek, in het Lunchcafé Stadhuis te Goes op zondag 24 maart, aanvang 12 uur. Kaarten 8,— (CJP en Pas '65 6,- jeugd tot 12 jaar 3.50). De King Oliver Creole Conserven Blik is de wat spottende naam lijkende noemer waaronder oude stijl jazzmuziek wordt gespeeld. Bri tannia Vlissingen, zaterdag 21 uur. Kaarten 12,50 (CJP en Pas 65 ƒ7.50). Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk) Middelburg, IEN VAN DEN BERG, geweven wandkle den onder de titel 'Lezen en schrijven'. Maandag 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en met vrij dag 10 tot 21 uur en zaterdag 10 tot 13 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg. GERA DAUVILLIER, schilderijen, aquarellen en kunst foto's. Maandag tot en met zater dag 9 tot 18 uur. Galerie Montparnasse (Reigers- straat) Middelburg HEDEN DAAGSE KUNSTENAARS eert nieuwe collectie. Dinsdag tot en met zaterdag 14 tot 18 uur. Dam 43 Middelburg RAOUL DE KEYSER schilderijen. Donder dag tot en met zondag van 14 tot 17 uur. St. Janstraat 41-43 Middelburg ANNEKE RUIMSCHOTEL. Touwplastieken. Donderdag tot en met zaterdag 14 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark) Vlissingen LEVENDE REPTIELEN, AM FIBIEËN EN INSEKTEN. Da gelijks van 14 tot 17.30 uur. De Vleeshal, Middelburg, WOCKS, werken van URBAIN MULKERS. Dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur. Zon dag van 14 tot 17 uur. Gortstraat 48, Middelburg WIL LEM VADER schilderijen, aqua rellen en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 10 uur. Biologisch Museum, Domburg DE NATUUR IN ZEELAND en DIEREN IN DE NATUUR dage lijks van 10 tot 17 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark) Vlissingen. VLISSINGEN^ TIJ DENS EN KORT NA WO II en LAARS OP DE FLES: het oor logsgebeuren tussen 1940 en 1945. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur. Tot en met 23 maart. Bellamy 19, Vlissingen SIGUR- DUR GUDMUNDSSON sculp turen, dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.30 en 13.30 tot 17.00 en op zaterdag van 13. tot 17 uur De Verkeerde Wereld (Vlasmarkt) Middelburg, JOHN MES (pi) toekomstbeelden op schilderijen. Tijdens café-uren. Galerie de Wijnstock (Bellink- straat) Middelburg, TINY VAN DER SAR: etsen. Verder ook ver sierde eieren. Donderdag en vrij dag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 Zeeuws Museum, Middelburg. WEDGEWOOD KERAMIEK. Werkdagen van 10 tot 17 uur en zaterdagen van 13.30 tot 17 uur. (Tot en met 27 ipaart) Galerie Marquis (Nieuwendijk) Vlissingen. BARBARA JEAN EN GUUS VANDENBRAAK, recen te werken. Woensdag tot en met zaterdag 14 tot 17 uur. GEPROLONGEERD Wildschut, de thriller voor liefhebbers van uiterste spanning. Alhambra II Vlissingen, donderdag tot en met zondag 21J0 uur. (Toegang 16 jaar). De Prooi, een Nederlandse film na enkele weken weer terug in Zeeland. Grand Theater Goes, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag tot en met zondag 19 en 21.30 uur. (Toegang 12 jaar). 0 Amadeus, de aangrijpende film over het leven en het werk van de componist Wolfgang Amadeus Mozart. Alhambra I Vlissingen, dagelijks 20 uur, zondag 14 uur in Alhambra II (Alle leeftijden). 0 Broadway Danny Rose met Woody Allen uit Goes naar Vlissingen gehaald. Alhambra II Vlissingen, vrijdag 23 JO uur. (geen opgave). OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG 'La mort en direct' met Romy Schneider, Harvey Keitel en Max von Svdow. Regie: Bertrand Tavenier. Naar het boek 'De onvergetelijke Katherine Mortenhoe' van David Compton. Al hambra (Z VU) 11 Vlissingen, woensdag 20 uur. (Toegang 12 jaar). Romy Schneider Een nieuw aktualiteitenprogramma fascineert de kijkers. Kamera's re gistreren de laatste uren van een stervende, afgewisseld met intervieuws van familieleden, kennissen en buren. Brein achter dit morbide spektakel is televisieregisseur Vincent, voor wie alleen kijkcijfers tellen. Zijn troef: Roddy, een begaafd en intelli gent man, die zijn ziel aan de televisie heeft verkocht. Bij een operatie is een minikamera in zijn hersenen gebouwd; alles wat hij ziet en zegt wordt direkt op tape vastgelegd. In ruil voor zijn privélevcn en diepste geheimen is hij geweldig speelgoed in handen van een meedogenloze regisseur. De komende aflevering staat garant voor een nieuw kijkdichtheid re- kord. De populaire aktrice Katherine Mortenhoe heeft van haar dokter te horen gekregen, dat ze nog maar enkele weken heeft te leven en Roddy krijgt opdracht haar laatste uren vast te leggen. 'Nostalghia' is een Russische film met O leg Jankowski en Erland Jo- sephson. Regie: Tarkovsky. Meccano Middelburg, donderdag 20.30 uur. Een Russische professor is in Toscane om de middeleeuwse ar chitectuur te bestuderen en komt in contact met een excentrieke ziener die het einde van de wereld voorziet en tijdens een protestde monstratie tot zelfverbranding overgaat. De visueel uiterst op merkelijke film zit vol literaire en picturale referenties, maar blijft voor de toeschouwer duister, om dat de regisseur vergeet dat film behalve beeldende ook dramati sche kunst is. De acteurs blijven vooral silhouetten in tegenlicht, al is Giordano opmerkelijke aanwe zigheid als de doortastende tolk van de nostalgische held. 'Los Santos Innocentes' van re gisseur Mario Camus draait in Meccano Middelburg, vrijdag 20 en 22 uur. Los Santos Innocentes is gemaakt naar een boek van Miguel Delibes, die in zijn boek het lot schetst van een arme boerenfamilie, die in de jaren zestig in Extremadura onder nog steeds volstrekt feodale om standigheden het leven voor de grootgrondbezitter schijnbaar gelaten ondergaat. Een bestaan als 'heilige onschuldigen', zoals de vertaalde titel luidt. Foto van Bergmans Fanny en Alex ander Fanny en Alexander is het alom- bekende product van regiseur In- gmar Bergman. Spelers: Gunn Wiillgren en Allan Edwall. Mec cano Middelburg, zaterdag 20.30 uur. In 'Fanny Alexander' is Bergman teruggegaan tot de beginjaren van deze eeuw. In een kleine Zweedse stad, residentie van een Lutherse bisschop, wordt het plaatselijke theater beheerd door de rijke familie Ekdahl. Oscar Ekdahl stierf aan een hartaanval. Alexander die een sterk gevoel geeft voor de achtergrond van dingen, blijft zijn vader in de nabijheid zien. rustig, zwijgzaan, bezorgd, gekleed in een wit pak. Het onbewust oproepen van de dode vader is een vorm van zelfbeheersingübescher- ming, met name als de moeder van de twee kinderen opnieuw in het huwelijk treedt, met de plaatselijke bisschop, een man die in alles het tegendeel is van de vlotte familie Ekdahl. 'N ara va' is een Japanse film met onder andere Sumiko Sahamoto en Ken Ogata. Regie: Shohei Ima- mura' Meccano Middelburg, zon dag 20.30 uur. In 'Narayama' schetst Imamura in schitterende beelden het leven in een 19e eeuws bergdorpje, waarin wegens voortdurende voedsel schaarste de ouden van dagen op hun zeventigste op de rug van de oudste zoon de bergen in werden gedragen om daar te sterven. Orin, een vrouw van 69 is nog zeer vitaal wat tegelijkertijd haar 'handicap' is' want over een jaar moet zij ook sterven. Daar doet ze niet sentimenteel over, eerder steekt ze de draak met haar vitali teit. Als het moment daar is om te gaan, heeft ze daar minder moeite mee dan haar zoon. Die lange, zwijgende tocht naar het knekel- veld in de bergen is een van de mooiste scènes uit 'Narayama'. Wat Imamura onderscheidt van De zoon brengt zijn oude maar vitale moeder weg om te laten sterven. de meeste Japanse collega's, is in de eerste plaats zijn afkeer van uiterlijkheden, van het Japan van de vormelijkheid, de keurige ge dragsregels en de uitgestippelde carrières. De film kreeg de Gou den Palm op het festival van Cannes. 'Der Begin aller Schrecken ist Liebe'van Jörgen Mohrbutter (productie) en Helke Sanders (regie) met Helke Sanders, Lou Castel en Rebecca Pauly. Meccano Middelburg maandag en dinsdag 20.30 uur. Freya heeft een relatie met de ex-vriend van haar beste vriendin. De drie betrokken mensen proberen de problemen die daaruit voortvloeien op een moderne, geëmancipeerde manier op te lossen. Alles gaat rede lijk goed totdat Traugott plotseling Freya aan de kant zet en teruggaat naar Irmtraut. Freya accepteert de smoesjes van Traugott niet en eist een verklaring. Traugott snijdt daarop alle contacten met Freya af, hetgeen zij opvat als een extreme vorm van gewelddadigheid. De slachtofferrol die haar vriendinnen haar opdringen wijst ze beslist van de hand. 'Der Beginn aller Schrecken ist Liebe' is in deze film geen uitdrukking die waar of niet waar is, maar een motto voor een aangenaam opruiend onderzoek naar verborgen vooronderstellingen en associaties. Dustin Hofman en Laurence Olivier speten belangrijke rollen in 'Ma rathon Man' van regisseur John Schlesinger. Meccano Middelburg, woensdag 20.30 uur. Babe, de wat wereldvreemde student, is bezeten van twee dingen: zijn vader die slachtoffer geworden is van een heksenjacht, vrij pleiten van 'anti-Amerikaanse aktiviteiten' en ooit hog eens een marathon lopen. Hij raakt verwikkeld in een ongelooflijke geschiedenis, waarin zijn broer Doe, de CIA en een naar Uruguay gevluchte ex-nazi een rol vervullen. Babe weet niet dat zijn broer Doe zijn welvarendheid te danken heeft aan een spellejte dat hij speelt met de Nazibeul Szell. Szell vertrouwt Doe niet meer en ruimt hem uit de weg. Hij denkt dat Doe zijn broer Babe vlak voordat hij stierf het één en ander heeft toever trouwd en komt uit zijn Zuidamerikaanse isolement naar New York. Tijdens dit bezoek wordt hij herkend door diverse joden en uiteindelijk komt het tot een onvermijdelijke konfrontatie tussen Babe en Szell. Ter gelegenheid van de GOU DEN BOEKENWEEK 1985 (20 t/m 30 maart) verschijnt een voor de liefhebber uniek boek 'De 50 Boekenweekgeschenken, 1932- 1985'. De auteurs Kees de Bakker en Herman Arnolds geven in deze overzichtelijke, rijk geïllustreerde herinneringsuitgave per jaar een reconstructie van hoe het Boe kenweekgeschenk tot stand kwam, een collage van de meest saillante (vooral pers-kritieken,), interessante uitspraken en anek dotes en laten -niet in de laatste plaats- een aantal schrijvers zelf aan het woord. Het boek werd als jubileumgeschenk geproduceerd door de Organisatie van Fabri kanten van Grafische Eindpro- dukten FGE, waarin o.m. de Ne derlandse Boekbinders zijn ver enigd. Bij de officiële overhandi ging van het eerste exemplaar aan CPNB-voorzitter A. Voster pleitte FGE-secretaris drs. J, Traas voor een hechte samenwerking tussen de grafische industrie, uitgevers en boekverkopers. Het allereerste Boekenweekge schenk dateert eigenlijk al van vóór 1932 en bestond uit het boekje 'De uitgever en zijn Be drijf (opl. 35.000 ex.) dat J. Ter- steeg ter gelegenheid van de Dag van het Boek (15 november 1930, toen de Nederlandse Uitgever sbond 50. jaar bestond) schreef en dat boekhandelaren gratis aan hun 'goede' klanten mochten ge ven. Deze succesvolle aanzet was het begin tot de échte eerste Boe kenweek in 1932 en tot het jaar lijkse Boekenweekgeschenk (in dat jaar in een oplage van 32.000 exemplaren en gratis bij aankoop van 2,50 aan boeken). De oplage van het Boekenweekgeschenk 1985 is inmiddels al 385.000 In de periode 1941-45 werd om duidelijke redenen geen Boeken week gehouden. Het aanvankelijk geplande Boekenweekgeschenk 1941 zou overigens cadeau gege ven worden bij aankoop van (ƒ2,50) niet alleen Nederlands-, maar ook Duits-talige boeken. Zover kwam het overigens niet, want de Sicherheitspolizei legde beslag op vrijwel de gehele opla ge. In 1946 echter werd de traditie weer met groot enthousiasme in ere hersteld, maar van de door de boekhandel aangevraagde 200.275 exemplaren van het Boe kenweekgeschenk konden slechts 80.000 vanwege de naoorlogse papierschaarste geleverd worden. 'De 50 Boekenweekgeschenken, 1932-1985' begint met een citaat van P.H. Ritter jr in het toenmali ge dagblad Het Vaderland van 4 mei 1933: 'Is het eigenlijk geen schande dat de organisatie van een Boekenweek jiodig is? Mqest niet ieder jaar een Boekenjaar zijn? Ik hoop, dat de Boekenweek zich uit breidt tot een Boekeneeuw'. We zijn al op de helft. Kees de Bakker en Herman Ar nolds: De 50 Boekenweekge schenken, 1932-1985 12,50. tdoor Jan Smeekensl Van de meer dan 150 boeken die Quentin Blake sinds 1961 illus treerde verschenen er achttien in het Nederlands. Maar pas met zijn illustraties in de boeken van Roald Dahl vestigde hij in ons land echt zijn faam. HET VER HAAL VAN DE DANSENDE KIKKER, dat bij Querido ver scheen. is een van de (weinige) boeken waarvoor hij zelf ook het verhaal schreef. Die werkwijze moet hij maar vaak herhalen. Als Jopie chocola maakt en bo terhammen smeert zal zijn moe der hem de geschiedenis vertellen van Oudtante Geertrui Godewant en de Dansende Kikker Tante Geertrui was getrouwd met een knappe marine-officier wiens schip op een kwade dag niet te rugkwam. Niets in het leven schijnt haar nog de moeite waard en ze wil zich in de rivier verdrin ken. Juist op dat ogenblik ziet ze een kikker en waarom ze het doet weet ze niet, maar ze neemt hem mee naar huis. Gjporge blijkt te kunnen dansen. Ze trekken het land door en zijn ster schiet om hoog. Iedereen wil naar hem ko men kijken. Hij treedt op in Parijs, Spanje en Rusland. In Monte Carlo doet een Engelse Lord tante Geertrui een huwelijksaanzoek. De verleiding is groot, maar ze kiest toch voor de carrière van George die op het punt staat een toernee met Fred Astaire te be ginnen in Amerika. Maar het noodlot slaat toe. In het hotel waar ze logeren breekt brand uit. En dan doet George 'het allerbui- tengewoonste wat hij ooit heeft gedaan, op het toneel of ergens anders'. Voor zover Jopies moeder weet, brachten tante Geertrui en Geor ge de rest van hun leven door in een huisje in Zuid-Frankrijk. Zij gelukkig met haar stokrozen, hij met een grote bak water en af en toe een regenbuitje uit de gieter. De zachtgekleurde (waterver- f)vlakken en penseelstreken in dit weemoedige, maar gelukkige ver haal dat kinderen van alle leeftij den iets te bieden heeft, zijn met een flitsend pennetje virtuoos en ontspannen "beschreven" Een fa voriete illustratie aanwijzen is bij na onmogelijk. Geertrui in haar droefste ogenblik? George dan send met een meisje dat een hele hoop veren aan heeft? Zijn sprong van veertig meter hoogte? Of misschien toch tante Geertrui en George van hun oude dag genie tend? Opvallend is de gelijkenis tussen Jopies moeder en tante Geertrui én de intrigerende zinnetjes op de laatste bladzijde: "Was dit een echt gebeurd verhaal?". "Zo'n beetje". Het verhaal van de dansende kik ker door Quentin Blake. Vertaling Els Pelgrom. Uitgeverij Querido, Amsterdam. Prijs f 19,50. 'Sjors en Sjimmie en de toverring' is een spannende avonturenfilm. Alhambra I Vlissingen, zondag 14 uur. Uiteraard alle leeftijden). Sjors en Sjimmie hebben als dank voor hun hulp aan een bekende oudheidkundige een toverring gekregen. Wat zij niet weten is dat deze ring echte toverkracht bezit. Wanneer Sjors tegen Sjimmie zegt dat hij best eens in de riddertijd zou wil len rondkijken, wordt zijn wens onmiddellijk vervuld. De ridders zien de jongens voor tovenaars aan en zonder pardon worden ze in een kerker opgesloten. De- wanhoop nabij, neemt Sjors de ring weer in de hand en wenst, hun aartsvijanden Boris en Pedro te zien. Ook deze wens wordt ver vuld en met de hulp van de twee schavuiten ontvluchten ze. De Belhamel Sjors en zijn vriendje Sjim mie. ridders ontdekken dit en opnieuw worden ze overmeesterd, maar nu alle vier! Het viertal wordt ver oordeeld tot gevangenisstraf, maar tot hun grote opluchting slaagt Sjors erin om hen weer te rug te toveren in dfe 20e eeuw. Weer een van die geweldige Sjors en Sjimmie avonturen! PORNO 0 Lolita, Alhambra I Vlissingen, vrijdag 23.20 uur. (18 jaar). Moments of Love, Grand Theater, Goes, vrijdag 23 J0 uur. (18 jaar). De koning en de vogel' is geschikt voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Meccano Middelburg, zaterdag 15 uur. Koning Karei V plus drie is acht plus acht is zestien regeert als een tiran over het koninkrijk Tacicardië. Alleen een praatzieke vogel met een kleurrijke verenpracht, die zijn nest gebouwd heeft hoog in het enorme paleis, dicht bij de geheime vertrekken van de koning, durft hem te tarten. De koning is verliefd op een lieftallige, nederige herderin, die hij onder dwang wil huwen. Maar zij bemint een kleine schoorsteenveger. Beiden vluchten voor de koning naar de hoogste top van het paleis, waar zij een onvoorzichtig vogeltje bevrijden uit één van de vele vallen, die de tiran heeft geplaatst. Vader Vogel belooft hen uit dankbaarheid te zullen helpen. De politie ondekt de schuilplaats van de qevluchten. Na een dolle achtervolging door de politie in vliegende apparaten en door geheimzinnige figuren, die de stad bespieden en door de Koning op zijn vliegende troon, worden de herderin en de schoorsteenveger tenslotte gevangen. De vogel en de schoorsteenveger, gescheiden van zijn herderin, worden gedwongen te werken in de koninklijke werkplaatsen en daarna wegens majesteitsschennis in de leeuwenkuil geworpen. Intussen bereid de ko ning het huwelijk met de herderin voor. Met behulp van een blinde musicus slaagt de onverschrokken vogel erin een opstand van de leeu wen tegen de koning te organiseren. De leeuwen ontsnappen uit hun kuil, bevrijden de bewoners van de Benedenstad, verstoren de huwe lijksceremonie en de vogel bestuurt de Grote Robot. 'Reggae Sunsplashis de verfilming van hel bekende festival op Jamaica. De film is geschikt voor de jeugd van twaalf jaar en ouder. Meccano Middelburg, zondag 15 uur. In juli 1979 vond te Montego Bay op Jamaica het tweede Suns- plash-festival plaats. Hoewel het grootste gedeelte van de film on derdeel is van het beroemde Reg- gae-festival, wordt tevens aan dacht geschonken aan allerlei an dere interessante noemenswaar dige over Jamaica. Met onder an dere Peter Tosh. Peter Tosh 'De reis naar Ithakais een cir custheater door Jack Wouterse. Vestzaktheater Vlissingen, zater dag 20.30 uur. Kaarten f 10,— (CJP en Pas f 7,50). Jack Wouterse De hoofdpersoon in de voorstelling is de reiziger, op weg naar Ithaka. Tijdens van zijn stops bekijkt hij zijn souvenirs en fantaseert er, samen met zijn hond, op los over de beleefde avonturen. De geschiedenis van de reis wordt gevormd door verschillende perso nages en hun contrasten. De reiziger vertelt zijn verhaal aan de hand van jongleerkunst, muziek, dans en andere vormen van entertainment. „Elke voorstelling is anders" zegt Wouterse, „er zijn namelijk veel improvisatiemomenten, en is aangepast aan de omstandigheden. Dit in de hoop om samen een leuke avond te hebben, en, voor een enkeling misschien ook interesse te wekken voor de manier waarop de reiziger zijn Ithaka bereiken wil."

de Vlissinger | 1985 | | pagina 10