en hun voorjaarscollectie l Interieur Hooftman speelser en frisser Kwekerij Moesbosch neemt hydrocultuur in eigen hand Vlissingse modezaken ZEELAND Jan Jakobsen ziet zijn zaak als woonwarenhuis HELFT NEPAL 'Woensdag 13 maart 1985 DE FAAM - DE VLISSINGER Modeshow in *0pen Mof* Opvolging Wolters Dierenarts Russisch vegetarisch ABO cursus Eurythmie Bingo Swingavond Foto-avond Nieuwbouw school Tolkien Genootschap Disco- en soosavond Prima Donna Bingo Kinderfilms LHNO Vrouwen Arbeid anders Experimentele dienst Familieraad Trainingsdag Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Bingo Open deur dienst Moderne architectuur Wandeltochten Zuid-Afrika CDA-Vrouwenberaad Opbouwwerk Lezing over KNMI of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Themadienst Veiligheidsbeurs Amnesty Begroting Bezwaren CPN-ruzie Artsen/Patiënten Umtata Transkei KLEDINGZAAK VOOR JONG EN OUD VtATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS1 CHIJNT E) Zes Vlissingse middenstanders werkten vorige week dinsdag mee aan een voorjaarsmodeshow in het wijkcentrum 'Open Hof in Vlissingcn. Ruim hon derdveertig dames kregen een gevarieerde collectie voorjaarsmode, zowel voor dames als heren, te zien. Zijnen dames mode liet een klassiek geedeelte zien voor de wat oudere dames en daarnaast was er een ruime collectie voor de jonge vrouw, waarbij vooral de lichtere kleuren zoals mintgeel en abrikoos pre valeerden. Voor de completering van de garderobe zorgden Roelse met schoenen, eveneens in de lichtere kleu ren, en Roovers was present met tassen, aangepast aan de schoenen. Voorts liet Roovers tenniskleding zien. Herenmodehuis Heystek bracht een ruime collectie herenkleding waarbij vooral de vlotte overhemden en de katoenen pantalons en jacks er uitsprongen. Uiteraard ontbraken bij Heystek ook de klassieke modellen niet. Streepdessins en ruiten waren veel terugkerende onderwerpen Hairpoint tekende voor de kapsels van de manne quins (vijf) en dressmen (drie). Kwekerij Moesbosch zorgde voor de entourage van de vlot gebrachte en door Wil van Son gepresenteerde voorjaarsshow. Na een half jaar experimenteren is Moesbosch zover dat het bedrijf niet alleen in het eigen verkoop- programma kan voorzien, maar ook aan de handel kan leveren Ben van de Waart is de man bij Moesbosch die zich met deze voor Zeeland nieuwe tecltmethodc be zighoudt. Moesbosch-directeur D. Joziasse is erg gelukkig me de nieuwe 'poot' onder zijn bedrijf. Hoewel er momenteel nog op be scheiden schaal wordt geprodu ceerd, ziet hij een grote toekomst voor de hydrocultuur in zijn be drijf. "Vooral voor kantoren is hydrocultuur aan te bevelen. De planten vragen weinig onderhoud en de bakken, vooral de groteren, moeten slechts een keer in de maand worden bijgevuld. Ook bij vakanties is het gemakkelijk; er kan voor de hele vakantie water worden gegeven", verzekert de heer Joziasse. Ut Q? Het zakealiart Gezellig winkelen in een meubel zaak is een trend die langzaam maar zeker zijn intrede doet. Naast de traditionele meubelen verschijnen er steeds meer 'mee- neemafdclingen', aangevuld met kleine artikelen, die het woonge- beuren compleet maken. Ook Ja- kobsen Meubel aan de Buiten ruststraat 20 in Middelburg speelt in op dit gegeven en laat dit in uiterst uitgekiende advertenties weten. Ondernemer Jan Jakobsen hier over: "Jonge mensen konden bij ons voorheen niet of nauwelijks slagen. Om daar wat aan te doen hebben we het 'jong-wonen-ge- beuren' in huis gehaald. Bij de samenstelling van de acccssoire- collectie zijn we uitgegaan van drie sferen: sportief (rood, geel, blauw), romantisch (pasteltinten) en design (zwart, wit, grijs). Over igens zijn de drie stijlen ook prima te combineren", vindt de 39-jarige ondernemer die zijn meubelzaak ziet als een woonwarenhuis. Het 'jong-wonen-gebeuren' is grotendeels op de begane grond ondergebracht, maar ook de tweede etage is voor een deel door dit nieuwe genre in beslag geno men. Jakobsen Meubel heeft overigens de beschikking over vijfduizend vierkante meter ver koopruimte. in drie lagen opge bouwd. De benedenverdieping toont be halve de jonge woonmode ook een greep uit alle stijlen meubelen die Jakobsen te bieden heeft. Voorts is achter de receptie een nieuwe afdeling cadeauartikelen gecreëerd met allerlei leuke ac cessoires en verlichtingsartikelen in moderne pasteltinten. Het klassieke gebeuren en de ei ken meubelen alsmede de moder ne stijl staan op de eerste etage uitgestald. Ook complete keukens zijn op deze etage opgesteld. Dit deel van de verkoop wordt trou wens niet door Jakobsen Meubel verzorgd. Het slaapkamergebeuren is op de tweede etage ondergebracht. "Een heel belangrijk onderdeel van het woongebeuren". heeft Ja kobsen ondervonden. "Er wordt veel geld uitgegeven aan slaap- meubelen en vooral de goede spullen genieten de voorkeur". Duur "We hebben de naam duur te zijn. Maar dat is beslist niet waar. Vooral de nieuwe afdeling 'jong- wonen' ligt erg aantrekkelijk in Ondernemer Jakobsen prijs", stelt Jan Jakobsen vast. En hij veronderstelt dat het duur ogende en erg grote pand de in druk wekt 'prijzig te zijn'.. Jakob sen en zijn medewerkers - 'in to taal werken we met twaalf men sen' - willen nu zo snel mogelijk dat imago veranderen. Dit jaar is het al weer vijfjaar geleden dat Jakobsen Meubel het pand aan de Buitenruststraat in gebruik nam. Twee jaar geleden trok Jakobsen sr. - de grondlegger van het bedrijf - zich uit de zaak terug. Begin Jakobsen senior begon in 1949 een zaak in woningtextiel en on dergoed aan de Paspoortstraat in Souburg. Langzamerhand werd het verkoopprogramma uitge breid met een keukentafel en een stoel. Ook de verkoop en het leg gen van vloerbedekking kwam erbij. Het pand was nogal klein en het gebeurde nogal eens dat er vloerbedekking afgesneden moest worden. Dat gebeurde dan op straat, voor de winkel. Het kwam dan nogal eens voor dat er een lijnbus van het streekvervoer even moest wachten omdat wij net op dat moment een rol vloerbedek king hadden uitgerold om af te meten, weet Jan Jakobsen. die op 17-jarige leeftijd bij zijn vader in de zaak kwam, zich te herinneren. In 1966 werden de zaken in Sou burg groter aangepakt en kwam er nog eens vierhonderd vierkante meter bij. Toch. werd het te klein en in 1973 verhuisde Jakobsen Meubel naar de Langeviele in Middelburg. Daar waren echter geen uitbreidingsmogelijkheden. Steeds meer mensen trokken naar de grote meubelhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Vader en zoon Jakobsen besloten toen om de zaken groter aan te pakken en in 1980 werd het huidige pand betrokken. "En nu kunnen wc optimaal inspelen op de vraag van onze klanten, zodat ze niet meer naar elders hoeven uit te wijken. Wij hebben nu voor ieders wat wils: degelijke kwaliteit, optimale service en betaalbare prijzen", zegt Jan Jakobsen niet zonder trots, "en met de nieuwe 'jong- wonen'-afdeling en de cadeau- en accessoireshop hebben wij het complete woon-meubel-gebeuren in huis, want behalve meubelen in alle genres is er ook een ruim ge sorteerde afdeling woningtextiel in de zaak ondergebracht zodat we een huis 'van top tot teen' kunnen aankleden. D'66 wil weten van Middelbur gers wie en met welke kwaliteiten de opvolger van de huidige bur gemeester drs. P. A. Wolters moet worden. Zoals bekend loopt de ambtstermijn van Wolters deze zomer af. De Afdeling Walcheren van de democraten houdt daarom de komende weken een enquete. In een brief laat D'66 overigens weten een voorstander te zijn van een gekozen burgemeester, maar de minister van binnenlandse za ken wil daar nog niet aan begin nen. Drs. P. de Jong, dierenarts van Burgers Dierenpark te Arnhem, vertelt dinsdag 19 maart in Mid delburg over zijn werk. Hij doet dat op uitnodiging van het comité Zeeland van het Wereld Natuur Fonds. De lezing, waarbij ook dia's worden vertoond, wordt ge houden in "De Huifkar" aan de Markt te Middelburg. Aanvang 20.00 uur. De heer De Jong is ook belast met de medische begelei ding van de oerrunderen, die op de schorren van de Grevelinge grazen. Zondag 17 maart om 18.00 uur serveert de werkgroep schepje ei gen werk een Russische vegetari sche maaltijd in het VJV Vlissin- gen. Reservering kan tot vrijdag 15 maart tot 14.00 uur. Tel: 01184-17819. Het adres: Verkuyl Quakkclaarstraat 95 te Vlissingen. Tevens zijn nieuwe medewerkers welkom. Op donderdag 14 maart start in Vlissingen een cursus Algemene Basis Opleiding in de sport. De cursus wordt gehouden in een lo kaliteit van de Skandia Resto in Vlissingen. Aanvang van de eerste cursusavond is om 19.30 uur. De organisatie is in handen van de Kommissie Sportbelangen Vlis singen en de Zeeuwse Sportraad. Belangstellenden kunnen zich nog bij één van de genoemde instan ties aanmelden. Eurythmie-leerkrachten, leerlin gen en oud-leerlingen van de Vrije School aan de Willem Arondeusstraat in Middelburg geven woensdag 20 maart een eu- rythmie-uitvoering. Eurythmie probeert taal en muziek door be weging uit te drukken. Het is een nieuwe bewegingskunst naast ballet, mime en dans. De uitvoe ring begint om 20 uur. De supportersvereniging van de Voetbalclub Vlissingen, Rood- Wit, houdt Vrijdag 15 maart een bingo-avond in het clubgebouw aan de Irislaan. Aanvang 20 uur. In jongerencentrum De Piek aan de Hellebardierstraat in Vlissin gen wordt zaterdag 16 maart een swingavond gehouden die in het teken van de Motown-muziek staat. De swingavond begint om 21 uur. De resultaten van verschillende projectgroepen komen aan bod tijdens de foto-avond van foto club Flitsparaplu, die dinsdag 19 maart om 19.30 uur begint in Open Hof aan de A. Gogelweg in Vlissingen. De chef van de afdeling bouw kunde en restauratiewerken van de Vlissingse dienst Openbare Werken slaat vrijdag 15 maart om 14.30 uur de eerste paal voor de nieuwe Pieter Louwerseschool in Oost-Souburg. Onder auspiciën van het Tolkien Genootschap Unquandor wordt woensdag 20 maart een lezing ge houden in Open Hof aan de A. Gogelweg in Vlissingen. Het ge nootschap stelt zich ten doel de belangstelling voor het werk van J.J.R. Tolkien te vergroten en geïnteresseerden hierover van ge dachten te laten wisselen. Tolkien schreef onder meer 'In de ban van de ring'. De lezing begint om 20 uur. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen vrijdag 15 maart terecht in het Vlissingse club- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan. Daar wordt een disco- en soosavond gehouden, waarbij discjockeys de nieuwste platen draaien. Inlich tingen: 01184-16223. Prima Donna heeft een thema middag over 'kunst en cultuur van vrouwen voor vrouwen' voorbe reid. De themamiddag begint zondag 17 maart om 15 uur in vrouwencentrum Jet aan de Zus terstraat 17 in Goes. Prima Donna is een groep voor lesbische vrou wen in Zeeland. Informatie: 01100-20692. Buurthuis Aldegonde (Wester- zicht 386 in Vlissingen) houdt dinsdag 19 maart vanaf 20 uur een bingo-avond. Kinderen kunnen zaterdag ochtend 16 maart vanaf 10 uur terecht in buurthuis Aldegonde in Vlissingen om naar kinderfilms te kijken. De letters LHNO staan voor La ger Huishoudelijk- en Nijverheids Onderwijs. Over deze vorm van onderwijs heeft de Zeeuwse Pro vinciale Onderwijsraad samen met het Provinciaal Platform LHNO Zeeland een brochure sa mengesteld. Het boekje kan wor den bekomen bij de directies van de LHNO-scholen in Zeeland en bij de onderwijsraad: 01180-31011. De Zeeuwse Dag- en Avondscho lengemeenschap constateert, dat vrouwen een achterstand hebben in het leren omgaan met compu ters. Die achterstand is niet nodig en werkt bovendien bedreigend voor de maatschappelijke weer baarheid van vrouwen. Daarom wil de ZDASG doorgaan met het bereiken van vrouwen in het pro ject burgerinformatica. Dat staat in een evaluatierapport naar aan leiding van het invoeren van dit project op de ZDASG Inlichtin gen: 01100-15972 ('s morgens). 'Arbeid anders' is een videofilm die donderdag 14 maart wordt vertoond tijdens het werklozeno- verleg in buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen. Vanaf 14.30 uur wordt daar een open middag gehouden. Gespro ken wordt over jongeren met en zonder werk, over WAO'ers die toneel spelen, over alternatieve projecten voor en door werklozen en over allerlei andere mogelijk heden voor werkloze jongeren die niet met de armen over elkaar willen zitten. Informatie: 01184-65453. Ds. R. van Buiren gaat zondag 17 maart voor in de experimentele dienst die om 16.30 uur begint in, de gereformeerde kerk aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. 'Lijden. Waar is God?' is het the ma van de dienst. Voor de klein sten is er oppas aanwezig. In het verpleeghuis Der Boede in Koudekerke is een familieraad geïnstalleerd. Deze raad moet de belangen van de psychogeriatri sche bewoners behartigen. De be wonersraad, die hetzelfde doet voor de somatische patiënten, be stond al langer. Informatie: 01180-14658 toestel 228. De C- en D-ploegen van de voet balverenigingen Serooskerke en Veere doen op 10 april mee aan een trainingsdag op het sportpark Bieweg in Veere. Ze krijgen onder meer les in balvaardigheid. Deze training wordt gegeven door de Oostsouburgse voetballer Danny Blind, die in het eerste van Sparta speelt. Ook andere voetbalken ners, waaronder Zeeuwse trainers, verlenen medewerking. De trai ningsdag begint om 9 uur. Inlich tingen: 01189-2549. Keiïc l^o >l/i/lA6tXAJL GIRO 7475 MIDOELBURG 0 De huis-aan-huisbrievenactie voor de 'actie Zeeland helpt Nepal' heeft al bijna 20.000 gulden opgeleverd. 0 De gemeente Borsele stimu leert de actie door bij iedere opgebrachte gulden van een inwoner uit die gemeente een kwartje extra in de pot te doen. Borsele hanteert de slogan 'In Borsele is uw gulden een daal der waard' (inclusief het kwartje dat de provincie bij el ke gulden doet. 0 De gemeente Goes heeft aan het coördinatieteam van de actie gevraagd hoe zij het be ste de actie kunnen onder steunen. Gedacht wordt aan tentoonstellingen, acties van verenigingen en dergelijke. 0 Overigens hebben meerdere gemeenten het coördinatie team gevraagd welk steentje zij bij kunnen dragen aan de actie voor schoolgebouwen in Nepal. 0 Afgelopen maandag stond de opening van een apotheek in de Vlissingse Wijk Paauwen- burg geheel in het teken van de Zeeuwse actie. De eigenaar heeft een (onbekend) bedrag beschikbaar gesteld. Coördi natrice Jantien Kuiper-Abee van de 'actie Zeeland helpt Nepal' kreeg van het driejarige zoontje van één van de apot hekers de gift in de vorm van een cheque, die geplaatst was in een maquette van een schooltje. In de apotheek een noodschool hangen momenteel posters en kaarten, die er minimaal een week blij ven. Aan bezoekers wordt des gevraagd informatie gegeven. Ook vanaf maandag is een 'actie in de Zeeuwse biblio theek begonnen. Op de da tumstroken bij uitgeleende boeken wordt gebruik ge maakt van het vignet van de actie, inclusief het gironum mer. 0 Misschien ten overvloede nog een keer: de bouwkosten van een schooltje bedragen 8.500,— waarvan 3.400,— voor de dakbedekking wordt besteed. De inrichting kost 2.500,- Het buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen begint vrijdag 22 maart met een serie bingo-avonden. De bingo-avond wordt gehouden in het VJV-gebouw aan de Verkuyl Ouakkelaarstraat. Dominee C. van Veelen is voor ganger tijdens de 'open deur dienst*, die zondag 17 maart wordt gehouden in de Nederlandse her vormde kerk te Biggekerke. De dienst begint om 17 uur. Mede werkenden zijn: het jeugdmu- ziekkorps van Luctor et Emergo uit Zoutelande en de zondag school. De Zeeuwse Culturele Raad en het Bureau Culturele Zaken van de gemeente Middelburg organi seren in het najaar in De Vleeshal in Middelburg een project over moderne architectuur. Doel van dit project is het belichten van re cente en vernieuwende opvattin gen over architectuur als vorm van kunst. Zeeland is rijk aan his torische gebouwen, en Middel burg en Zierikzee horen - ondanks hun beperkte omvang - tot de top tien van de Nederlandse monu mentensteden. Maar de moderne architectuur dreigt in het vergeet boek te raken. Daarom komen er een tentoonstelling, een boekwerk en een aantal inleidingen met dis cussie. Voorts wordt een opdracht voor een schetsopdracht gegeven. Informatie bij de ZCR: 01180-33024. De Sportvereniging Aagtekerke (SVA) houdt zaterdag 16 maart haar achtste wandeltocht. Men kan kiezen uit vier afstanden, 5, 10, 15 en 25 kilometer. De start is bij het verenigingsgebouw Amiei- tia in de Agathastraat te Aagte kerke. De start van de 25 km is om 13.00 uur, de 15 km om 13.30 uur en de overige afstanden om 14.00 uur. Het startbureau is om 12.30 uur open. Leden van erkende wandelsportbonden krijgen J" 0,50 reductie op het inschrijfgeld van 4,-. Iedere deelnemer die de tocht volbrengt ontvangt een spe ciaal voor deze tocht ontworpen medaille. De Wereldwinkel Middelburg, het Middelburgse Aktiehuis en het Politiek Kaffee in Vlissingen zijn de organisatoren van een tweelingmanifestatie over Zuid- Afrika, die vrijdag 15 en zaterdag 16 maart wordt gehouden in Middelburg en Oost-Souburg. Aanleiding hiertoe is de succes volle actie tegen de Krugerrands. Er zou dan ook een Walcherse werkgroep moeten worden ge vormd die zich permanent bezig houdt met regionale acties tegen het apartheidsregime in Zuid-Af rika. Tijdens beide bijeenkomsten is volop informatiemateriaal aan wezig. De ene bijeenkomst begint vrijdag 15 maart om 20 uur in het Aktiehuis aan de Simpelhuisstraat in Middelburg; de andere zater dag 16 maart om 14.30 uur in De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg. Inlichtingen: 01180-38208. De derde en laatste bijeenkomst van het CDA-Vrouwenberaad in Middelburg in de reeks thema avonden over 'arbeid, betaald en niet-betaald', wordt vrijdag 22 maart vanaf 20 uur gehouden in de Getuigeniskerk in Middelburg. Spreekster is mevrouw mr. M. Bellingwout-Roodenburg, vice- voorzitter van het landelijk be stuur van de CDA-vrouwen. In formatie: 01180-12949. Motorsport De enkele weken geleden opge richte Motorsport Stichting Zee land treedt donderdag 14 maart naar buiten met een filmavond in bar De Schuur in Westkapelle. Vanaf 20 uur worden de films 'MX Professionals', This is trial' en 'An exiciting start' vertoond. Op 12 mei laat de stichting een bus rijden naar de motorcross in Son bij Eindhoven. Daar treden ook de Zeeuwse motorrijders Bennie Poppe en Kees Zuidhof in het strijdperk. Opgave en inlich tingen: 01180-26289. De Zeeuwse afdeling van de Wo- mens International Zionist Orga nisation (WIZO) heeft een actie op touw gezet ten bate van het opbouwwerk in Israël. Zondag 17 maart wordt in de Lammeren- burcht in Vlissingen een bazar gehouden, waarvan de opbrengst gaat naar Israëlische kindertehui zen. Van 11 tot 19 uur kunnen kraampjes met kleding, make up, sieraden, speelgoed, postzegels, munten, boeken, curiosa en kunstnijverheidsartikelen uit Is raël worden bezocht. Verder zijn er consumpties uit dat land voor handen. Inlichtingen: 01184- 64484. Het oud-hoofd van de meteo- dienst van het KNMI-station in Vlissingen, de heer L. Drijgers, houdt woensdag 20 maart een le zing over.'Het KNMI in de weer'. De heer Drijgers spreekt op uit nodiging van de Heemkundige Kring Walcheren in hotel Wal cheren in Koudekerke. De bij eenkomst waarbij ook dia's wor den vertoond, begint om 20 uur. 'De erfenis van het geweld' is het thema van de vredesgebedsdienst die zondag 17 maart vanaf 19.30 uur wordt gehouden in de Doop sgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Le den van de Middelburgse IKV- kern verzorgen de liturgie. Na af loop kan worden gediscussieerd. Inlichtingen: 01180-25071. De commissie veiligheid van de Zeeuwse Vrouwenraad richt dins dag 19 en woensdag 20 maart een frote manifestatie in in De chouwburg in Middelburg. 'Vei ligheid in en om het huis' is het thema van de manifestatie, waar aan een groot aantal organisaties en instellingen meewerken. De veiligheidsdagen worden dinsdag 10 maart om 10 uur geopend door mevrouw J.B. Boertien-Velema. de echtgenote van de commissaris van de koningin in Zeeland. Tij dens de beurs staan onder meer kraampjes opgesteld van de PZEM. de brandweer, de EHBO, de plantsoenendienst, de apothe kers, de Brandwondenstichting, het bureau voorkoming misdrij ven van de politie. Veilig Verkeer Nederland, Keuringsdienst van Waren, Nederlandse Hartstich ting. stichting Consument en Vei ligheid, Zeeuws Servicebureau Jeugd- en Jongerenwerk, red dingsbrigades etcetera. De mani festatie is op beide dagen geopend van 10 tot 21 uur. Inlichtingen: 01140-13233. Guatemala, Brunei en Joegoslavië zijn de actiegebieden van de schrijfavonden, die Amnesty In ternational vanavond (woensdag 13 maart) houdt in Het Wolters- huis en het Pastoraal Centrum Papegaaienburg in Vlissingen. De schrijfavonden beginnen om 20 uur. In de bibliotheek in Oost- Souburg staat dinsdag 19 maart vanaf 14 uur een schrijfavond op het programma. De brieven wor den verstuurd naar autoriteiten en ambassades. Daarin wordt om vrijlating voor gewetensgevange nen en politieke gevangenen ge vraagd. Er zijn voorbeeldbrieven in het Nederlands en het Engels aanwezig. Inlichtingen: 01184-79623. De gemeenteraad van Westka pelle behandelt woensdag 27 maart.de begroting voor dit jaar. De gemeenteraadsvergadering begint om 19 uur in het gemeen tehuis. Zoals elke gemeente heeft ook Westkapelle te maken met de ge wijzigde wet op de stads- en dorpsvernieuwing en de nieuwe methode van subsidiëring. Het daarbij behorende raadsbesluit ligt ter inzage bij de gemeentese cretarie. Bezwaren kunnen daar tot 25 maart worden ingediend. Evenals in een groot aantal ande re afdelingen in Nederland heb ben communisten uit Zeeuws- Vlaanderen, Vlissingen, Oost- Souburg en Middelburg hun lid maatschap van de Communisti sche Partij Nederland (CPN) op gezegd. Ze hebben zich aangeslo ten bij het Verbond van Commu nisten in Nederland (VCN) en het VCN-district Zeeland opgericht Het VCN wil als 'leidinggevende communistische organisatie een noodzakelijk strijdmiddel voor de arbeidersklasse zijn, tegen de re gering Lubbers, tegen kernwa pens, tegen een tweede kerncen trale in Zeeland, voor vrede en voor een beter bestaan en voor een socialistische maatschappij'. Inlichtingen: De Smitstraat 17 Oost-Souburg. 'Tussen artsenmacht en patiën tenklacht' is het geruchtmakende boek van de socioloog Wim Blok Het gaat over de mogelijkheden tot verbetering van de belangen van patiënten en over de zaken die die verbetering in de weg staan. Het boek wordt vrijdag 22 maart officieel gepresenteerd. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst, die om 20.30 uur begint in Motel Goes. Een uur eerder wordt de afdeling Noord- en Midden-Zee land van de Patiëntenvereniging Samen Beter opgericht. Aan de bijeenkomst werken mee: Gede puteerde voor volksgezondheid Wim Don, districtsbestuurder Tjeu Strous van de FNV, voorzit ter Gilbert van Goethem van Sa men Beter, de uitgever van het boek, Dick Boer, en het koor Links Kollectief Walcheren. In lichtingen: 01140-15420 (Samen Beter) of 058-671961 (Wim Blok). De actie die vorige maand in tien Walcherse kernen is gehouden ten bate van het YWCA-project 'Vrouwen- en meisjeswerk in Umtata-Transkei', is een groot succes geworden. Een container vol kleding wordt momenteel naar het bewuste gebied vervoerd. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad Het interieur van kledingzaak Hooftman op de hoek Plein 1940 en de Pottenmarkt in Middelburg is veranderd. In plaats van het donkere hout dat vele jaren het uiterlijk van Hooftman bepaalde, is wit nu de kleur die de toon aan geeft. Daarmee wordt recht ge daan aan het modebeeld van het nieuwe seizoen, dat voornamelijk pasteltinten te zien geeft. Samen met de modekleuren van de veelzijdige heren- en dames collectie biedt Hooftman een fris ser en vrolijker geheel dan het wat verouderde interieur voorheen. Alleen een hoekje achter in de zaak waar de wat klassiekere col lectie te vinden is herinnert nog aan het donkere uiterlijk. Behalve de kleuren is er echter nog meer veranderd. Merkkle ding als Bergerie die Canier, John Slim. Rockport, Gentleman-Bre- ches, en Westley voor de heren en Chilly en Colette op de damesaf deling hangt in verschillende combinaties in de rekken. Dus bijvoorbeeld een broek, pullover en jack van John Slim naast elkaar zodat niet lang gezocht hoeft te worden naar de juiste combinatie. Van sommige merken zijn zelfs schoenen en tassen voorradig. Volgens een van de vier perso neelsleden van Hooftman, Gerrit Meelendorp, is de verandering vooral gepleegd met het oog op de jongeren. "Met deze wat speelsere en frissere opzet willen we ook wat meer jongeren in de zaak krijgen. We hebben nu echt duidelijk een eigentijdse en een klassieke col lectie. Ik moet zeggen dat het ook veel leuker is om in te werken". De interieurverandering vond plaats terwijl de zaak gewoon geopend was. In totaal nam het karwei zo'n zes weken in beslag. Donderdag 28 maart wordt met twee modeshows om 14 uur en 19.30 uur de voorjaarscollectie getoond bij Hooftman. Ladys peaker bij deze gelegenheid is mevrouw Wil van Son. Vier da mes en drie heren showen dan het nieuwste van het nieuwste dat Hooftman op modegebied in huis heeft. cc T z X O Ben van de Waart bezig in zijn nieuwe afdeling hydrocultuur. Hydrocultuur is de benaming voor het systeem waarbij planten alleen op water (met daarin voedings stoffen) leven. Voordeel hiervan is onder meer dat de planten weinig verzorging nodig hebben: eenmaal in de veertien dagen water bijvul len is meer dan voldoende. Kwe kerij Moesbosch had de hydrocul tuur al lang in het verkooppro gramma. Maar de planten werden bij kwekers in het land aange kocht. In Zeeland was er geen be drijf dat zich met de teelt van hy drocultuurplanten bezighield. Omdat de aanvoer erg duur is en de planten ook duurder zijn dan de gewone op aarde geteelde proukten, besloten de gebroeders Joziasse van kwekerij Moesbosch aan de Galgeweg in Koudekerke, zelf de hydrocultuur ter hand te nemen.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7