DOE-HET-ZELF! Troducf Computervirus waart rond in West Zeeuws-Vlaanderen DE GOEDKOOPSTE MEUBELZAAK Spectrum-computerclub timmert aan de weg informatie KLOKJES OM ZELF TE BORDUREN DE VLISSINGER Woensdag 6 maart 1985 EVERT VAN BENTHEM' ALS WETTIG GEDEPONEERD HANDELSMERK Voordelen Eén type ORANJESTRAAT AXEL (CENTRUM) TEL.: 01155-1440. ZONDAGS GESLOTEN BRESKENS - De op komst van de huiscompu- tcr is niet meer te stuiten. Computerclubs springen als paddestoelen uit de grond. Steeds meer men sen ontdekken de onge kende mogelijkheden van een 'home'-computer. Ook in Zeeuwsch-Vlaan- deren maakt het compu ter-virus steeds meer 'slachtoffers'. nu 1381,- nu 3.260 3 VERDIEPINGEN BOMVOL GEZELLIGE MEUBELEN. MODERN EN KLASSIEK nu 1.466,— nu 2465.— NU 1.149 nu 1021 Het hier afgebeelde klokje is er één, uit een serie van drie, die u zelf kunt borduren. Behalve van het klokje op de foto (bloemen klokje bestelnr. 4012..) zijn er nl. ook nog borduurpatronen ver krijgbaar van een klokje met mozïk-motief (bestelnr. 4011..) en van een geboortcklokje (bestelnr. 4013..) met naam en geboorteda tum. De wijzerplaat wordt gebor duurd in kruissteek motief en daarna op een stuk karton geplakt en ingelijst. De afmetingen zijn ca. 25x25 cm. Een batterij-uurwerkje zorgt er voor dat de klok een heel jaar precies op tijd loopt op slechts 1 batterijtje van 1,5 volt. De prijs per borduurpatroon is f3,50. Voor de 3 borduurpatronen samen is het bestelnr. 4014 F/V1.-ZVA en de prijs ƒ9,50. Het elektronische batterij-uurwerk kost 23,— (zonder batterij), het bestelnr. is EW/71. De tekeningen en het uurwerk kunt u bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postrek.nr. 3567600 t.n.v. Kar- weipost, Vleuten, onder vermel ding van het bestelnr. U krijgt het bestelde dan per omgaande toe gestuurd. Vierentwintig uur nadat de strijd om de Elfstedentocht door Evert van Benthem in zijn voordeel werd beslist, heeft het merkenbureau Markgraaf een aanvraag tot inschrijving van zijn naam als merk bij de Benelux merkenautoriteiten inge diend. Om uitdrukking te geven aan de waardering voor de ze sportieve prestatie neemt Markgraaf in overleg met het bureau Trefpunt te Hil versum. de belangen-be- hartiger van Evert van Benthem, de kosten die sa menhangen met de in schrijving en registratie van de naam Evert van Bent hem voor haar rekening. De registratie van het merk zal gelden in de Benelux- landen gedurende een pe riode van tien jaar. Op deze wijze zorgt het merkenbureau Markgraaf er voor, dat het schaatsfe- nomeen gedurende tien jaar is gevrijwaard tegen mis bruik van zijn naam of ge bruik van zijn naam zonder dat hij daartoe vooraf toe stemming heeft gegeven. De registratie zal betrek king hebben op alle 34 wa- renklassen, waarin de Be nelux Mcrkenwet voorziet. Dit betekent, dat het prak tisch onmogelijk is gewor den, dat fabrikanten of im porteurs produkten voor zien van de naam vim de Elfstendentochtwinnaar of daarop gelijkende namen, tenzij van Benthem daar mee akkoord is §egaan. club 'Zeeuws-Vlaanderen' opge richt. Leden van de club gebrui ken alle de Sinclair Spectrum-ho mecomputer. vandaar de naam. De Sinclair Spectrum is /.eer veel gekocht, wal gezien z'n (lage) prijs en vele mogelijkheden niet zo verwonderlijk is. De leden van de Spectrum-com puterclub komen maandelijks bijeen in de openbare lagere school in Breskens. Maandag 14 januari start de club twee begin ners-cursussen. één voor de jeugd en één voor ouderen. Sakko Bre vet. in liet dagelijkse leven, advo caat. werkt nu ruim een jaar met de Sinclair Spectrum. Uit 'pure nieuwsgierigheid' heeft hij zich een home-computer aangeschaft. Brevet is helemaal 'wild' van het computer-gebeuren. Wil Verker- brugge. onderwijzer, is pas sinds kort 'bekeerd' tot de computer. "Sakko Brevet heeft me er en thousiast voor gemaakt. Aanvan kelijk zei me dat computer-gedoe niet zoveel, totdat ik er zelf mee ging werken. Het ding heeft on gekende mogelijkheden". Peter Pijlman uit Groede is op compu tergebied een oud-gediende. Hij is degene die de computer-cursus sen gaat geven. Het plan om een computerclub op te richten werd half november geboren tijdens een avondje stevig bomen. Bij dat gesprek waren behalve de eerder genoemde Brevet, Verherbrugge en Pijlman ook Peter Loonen, hoofdonderwijzer van de open bare lagere school in Breskens en Peter Minderhout van de Electro- nicashop Breskens aanwezig. Een club biedt een aantal voorde len. Sakko Brevet: "Als je op je eentje bezig bent. blijf je op een bepaald punt steken. Door erva ringen uit te wisselen met andere computerhobbyisten kun je verder komen". Zaterdag 8 december werd in de openbare lagere school in Bres kens een introductie-dag gehou den. De belanngstelling overtrof de verwachtingen. Ook de jeugd toonde opvallend veel interesse in het computergebeuren. (Kinde ren konden zich die middag uil leven met allerhande computer spelletjes). De interesse van kin deren gaat verder dan spelletjes, zo. bleek die middag. Wil Verher brugge: "Kinderen hebben het systeem snel door. Angst voor het toetsenbord kennen ze niet". Vandaar ook dat de club heeft besloten een aparte jeugdcursus op te zetten. Er hebben zich in middels een twintigtal kinderen aangemeld. Ook voor de oude ren-cursus is opvallend veel be langstelling: de computer is 'in'. De club staat uitsluitend open voor Spectrum-gebruikers. Wil Verherbrugge: "We beperken ons doelbewust tot één type computer. We voelen er voorlopig niet voor om ook bezitters van andere com puters toe te laten tot de club. Iedere computer heeft haar eigen dialect, en het wordt dan moeilijk om onderling programma's uit te wisselen". MEUBELVOORDEEL Verherbrugge en BreveI voor hun groie liefde: de computer Sakko Brevet uil Ooslburg en Wil Verherbrugge uil Breskens zijn van die compuler'gekken'. Samen met Peter Pijlman uit Groede hebben /ij de Spectrum computer Hel clubbestuur gaat de leden, zo'n twintigtal op de hoogte hou den van de nieuwste ontwikkelin gen op computergebied. Daartoe /uilen regelmatig demonstraties worden gegeven. Leden die zelf een programma in elkaar hebben geknutseld kunnen dat tijdens de maandelijkse chib-avond aan hun mede-leden laten zien. Sakko Brevet: "Doel van de club is on derlinge kennis uil te wisselen. We /i|ii geen copieerclub. Alleen zelfgemaakte programma's wor den doorgegeven". Om de leden nog beter van dienst te kunnen zijn. denkt het bestuur aan de op richting van een bibliotheek, waaruit boeken en tijdschriften kunnen worden geleend. Zelf iets maken, voor in huis ol ,voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbesehrij- ving maakt het al eeii stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voorde meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar wei post hv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in hel maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich lot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en uit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalvcrlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. royale, zeer grote blank eiken uitschuiftafel en 4 massief eiken stoelen met leuke stof gestoffeerd, compl. 1e klas eiken en leder, u en uw gasten zitten voortaan als een vorst in dit koninklijke bankstel, compleet aon massief eiken tafel nu 760,— bijzondere buitenkans, echt iets anders, deze fraaie eiken salonkast met OCtf\ aanbouwmogelijkheden. nU I .OuU royale massief eiken tafel en 4 eiken stoelen, cct gestoffeerd met een mooie velours nU 1 .t)b f robuust europees eiken met prachtige stof bekleed, keus uit diverse kleuren. 3 2zits 2398.— fauteuil stof 770.— fauteuil leer 975.— r f f - zitcombinatie waarvoor u veel komplimentjes zult krijgen bekleed met leuke roomkleurige gebloemde stof, bij m.v. in diverse kleuren verkrijgbaar 3 f 2 zits 1745.- fauteuil 650.— sierlijk eten en elegant zitten op-en-op eigentijdse luxe eethoek met een unieke stijl tafel 4 stoelen in witlak 1 008 zo zeker als 'n huis: met dit zwaar massief eiken bankstel voelt u zich thuis, royale 3- en 2-zitsbank met dikke warme weefstof mi 9 385 gestoffeerd blank eiken print wood; 'n geliefd model dankzij dfe praktische indeling, voor dit mooie wandmeubel zult u veel komplimentjes krijgen!! let op de fraaie afwerking en de vele bergruimte, met dit kwaliteitsmeubel oogst u veel applaus alle onderdelen los leverbaar berkast: afgeronde hoeken en veel bergruim te, in wit lak. compleet met verlichting gezellig en apart, eiken broodkast met veel bergruimte, 146 cm. br. nu 1599 -, b.v. te combineren mt een of twee tweezitsbankjes, B voor 815 -of faut. 650- (stof naar keuze) maakt u er iets aparts van en voor een betaalbare prijs stoer robuust eiken eethoek waarvoor u veel komplimentjes zult krijgen tafel 4 stoelen v

de Vlissinger | 1985 | | pagina 13