e~-*Mïë$r - 11 Li '50+ Waterfestijn 1985' in Roompot Reereatie Kamperland Waarom verhuizen uit kleine dorpen? Kandidaten gevraagd voor provinciale emancipatiecommissie Fietsgraveeractie in Zeeland een succes ontwerp-vergunningen otv aanvragen en ontwerp-besluiten hercules en hoechst Aankoop slikken en schorren Paulinapolder Woensdag 27 februari 1985 *sür> DE VLISSINGER Beleid provinciale griffie provinciale griffie Gevonden voorwerpen Dit zijn de adressen: Resultaten Enige tijd geleden heeft de Vrije Universiteit in Amsterdam een rapport uitgegeven over een onderzoek waarom mensen zijn verhuisd uit een klein dorp. Het onderzoek is gehouden op Schouwen-Duiveland, maar de resultaten ervan kunnen ook betekenis hebben voor andere gebieden in Zeeland. Subsidies culturele uitwisseling Wonen Ouderen Stadhuis B uws Gedeputeerde Staten stellen voor een subsidie te verlenen van ruim ƒ65.000,— voor de aankoop van schorren en slik ken die liggen voor de Paulina polder nabij Biervliet. Het terrein, dat wordt omschre ven als een "traditioneel natuur gebied", zal worden aangekocht door de Stichting het Zeeuwse landschap. Deze organisatie heeft al een deel van het gebied in be heer. Een ander gedeelte is ei gendom van het waterschap Het Vrije van Sluis. De stichting wil met het schap contact opnemen over een beheer dat meer in over eenstemming is met de waarde van het natuurgebied. Het aan te kopen terrein is onder deel van een boedel waarop 30 personen recht hebben. Daarom is het moeilijk een beheersover eenkomst af te sluiten in plaats van tot aankoop over te gaan. Provinciale staten beslissing over het subsidie in hun vergadering van 1 5 maart a s. In de provinciale emancipatie commissie is een plaats vrijge komen. Daarom worden nu kandidaten gevraagd. Het staat elke belangstellende vrij zich op te geven. Van tevoren kunnen inlichtingen worden ingewonnen bij: Mw. E. van 't Hof, afdeling welzijn pro vinciehuis, tel. 01180-31424 of bij mw. M. van Putten, tel. 01180-31429. De provincie zou - aldus het rap port - in haar kleine dorpenbeleid meer aandacht moeten schenken aan de werkgelegenheid in kleine kernen dan aan de huisvesting op zichzelf. Ook zou moeten worden getracht enkele passende wonin gen in "reserve" te houden voor mensen wier voorkeur uitgaat naar het wonen in een dorp. Het onderzoek is gehouden tus sen 1976 en 1982. Er zijn in totaal 287 huishoudens geën quêteerd. Schriftelijke aanmelding is mo gelijk bij: Secretariaat provin ciale emancipatiecommissie, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. De provinciale emancipatiecom missie adviseert het provinciaal bestuur over: - het provinciale emancipatiebe leid in de meest ruime betekenis; - de jaarlijkse toekenning van ac tiviteitensubsidies (verdeling rijks- gelden). Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 De Vrouwenbond FNV afdeling Souburg heeft een brief gestuurd aan burgemeester en wethouders van Vlissingen met het verzoek het stadhuis in Vlissingen tijdens koopavonden open te stellen voor het publiek. Aanleiding voor het verzoek is het feit, dat het bureau Bevolking elke werkdag al om 15 uur gesloten is. Voor werkenden buitenshuis is het vrijwel onmo gelijk om zonder het opnemen van een snipperdag een paspoort en rijbewijs aan te vragen, schrijft de bond. In ruil voor openstelling op vrijdagavond zou het bureau één keer in de week een ochtend of middag gesloten kunnen zijn. Bij de Gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 13 tot 20 februari de volgende voorwerpen aangegeven: rode step, leren hon- denriem, zwarte wollen hand schoen, witte cremekleurige handschoen, herenzakhorloge, grijze bivakmuts, blauwe sjaal, licht-blauwe sjaal, portemonnee met sleutel, portefeuille met por temonnee, huissleutel nr. 17, bos slcuicis, um autusicuicis, iips- sleutel nr. 36, 5 sleutels aan han ger. Bij de gemeentepolitie te Oost-Souburg: quartz dameshor loge, grijze pullover, kleine zwarte portemonnee met inhoud, da meshorloge zonder bandje, rode zwembroek, bruine das, bruin-ge le muts en handdoek. Gevonden dieren in het asiel te Vlissingen: jonge zwart-witte kat, 2 lapjeskat ten, Duitse staander, zwart-bruine bastaard. Aagtekerke: L. Joosse; Ar- nemuiden: F. Bliek-Meijer, Tweewielercentrum "Zee land"; Domburg: L. Akker daas; Grijpskerke: Garage Wattel; Koudekerks: L. van de Velde, Rijwielhandel S. Kluijfhout; Middelburg: De Pree speciaalzaak bromfiet sen-fietsen, P.J. Klaassen en Zn., Piet Voskamp, B. Melse, Fa. v.d. Driest, C. de Kam, W.C.D. van Staveren, Occa sie Centre, Stationsrijwielstal ling; Oost-Souburg: Firma Meijers, M.A. de Pree Zoon, K.H. Lobbezoo; Oost- kapelle J. Wagemakers; Se- rooskerke: L. Boone, Fa. de Ligny Zn.; Veere: P. Sturm Zn., Vlissingen: Fa. Meij ers, Rijwielcentrale, Bram in het Bellamypark, Wijkhuis, Stationsrijwielstalling, Wie- lerwinkel Filius, Toon's rij wielshop; Vrouwenpolder: Rijwielen, brommers en mo toren Petiet: Westkapelle: Garage J. Faasse Zoon, Rij wiel- en sportshop van Ma rion: Zoutelande: Rijwielhan del C. Leijnse. SPORT VAN TOEN Op de foto staan op de bovenste rij: reserve Huivers, Vos, Thiele Adriaansen, De Rijke, Net, grens rechter Gilissen en een voor de in zender onbekende. Op de onderste rij: F. de Bruine, Gabriëlse, Bep Jongepier, Cor Janisse, de inzen der zelf, Piet Flipse en Huivers. Ook deze foto is bij ons te bestel len. De kosten zijn 7,50 die con tant of met een cheque zijn te voldoen. Bij contante betaling wel de brief laten aantekenen. Che ques op naam van fotograaf Ru ben Oreel. Het adres is: redactie Faam/Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. In de jaren 1981-1983 nam de fietsendiefstal in Zeeland aanzien lijk toe. In 1981 werden 2265 fietsen gestolen, in 1982 2761 en in 1 983 31 23. Dit zijn aangif- tecijfers. De werkelijke cijfers lig gen vermoedelijk nog hoger. Uit gaande van een gemiddelde waarde van 300,— per fiets be draagt de totale schade minimaal 1 miljoen. De Zeeuwse politie besloot het probleem regionaal aan te pakken. Het Regionaal Bu reau Voorkoming Misdrijven maakte een plan en startte in no vember 1983 de actie 'voorko ming en bestrijding diefstal rij wielen". Belangrijkste onderdeel van de actie was het aanbrengen van de postcode en het huisnum mer van de eigenaar op het rij wiel. Tot nu toe hebben al 1 70.000 Zeeuwen hun fiets la ten graveren. De politie heeft hierbij hulp gehad van de Zeeuw se Stuurgroep Werkloosheid. Naast de graveeractie wordt het publiek gewezen op de volgende punten: gebruik een goed veiligheids slot laat uw fiets registreren (regi- stratiekaarten bij politie en rij- wielhandel) doe bij vermissing altijd aan gifte Destijgingvanhetaantalfietsen- diefstallen in Zeeland is in 1984 tot staan gebracht en zelfs ver minderd met 10%. In 1984 werden 2837 fietsen als ver mist aangegeven. Een daling van 286 ten opzichte van het jaar daarvoor. Volgens de politie zou het aantal gestolen fietsen in 1984 zonder de actie onge veer 3500 geweest zijn. Er zijn door de politie aanzienlijk meer fietsen bij de eigenaars te rugbezorgd dan voor de actie het geval was. Nog steeds komen bij de politie verzoeken binnen van mensen die hun fiets alsnog willen laten graveren. Het regionaal bureau voorkoming misdrijven heeft een inventarisatie gemaakt van Zeeuwse rijwielhandelaren die willen meewerken aan het ver volg van de actie. Het is in het belang van het publiek dat men de fiets alsnog laat graveren De Heer Adriaan de Bruijne uit Vlissingen was de inzender van nog een foto van de jarige voetbal en atletiekvereniging Zeelandia in Middelburg. Dit is een foto uit 1936 van de tweede klasse KNVB. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een groot aantal culturele verenigingen en organisaties en de Zeeuwse gemeentebesturen op de hoogte gesteld dat er een voudiger procedure is gekomen voor het verkrijgen van subsidie voor culturele uitwisselingen met de Belgische provincies Oost- en West-Vlaanderen. In het vervolg kan voor een activiteit door een initiatiefnemer rechtstreeks sub sidie worden gevraagd bij het ei gen provinciebestuur. Dit moet uiterlijk vier maanden van tevoren gebeuren, bij uitzondering drie. Via de zg. "stuurgroep culturele uitwisseling" neemt elk betrok ken provinciebestuur een beslis sing, die zo snel mogelijk wordt doorgegeven. Wie vragen of suggesties over culturele uitwisselingen heeft kan zich wenden tot de heer W. de Meurichy, bureau onderwijs en cultuur van de provincie Zeeland, Sint Pieterstraat 42, Postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, tel. 01180-31419. De titel van het rapport luidt: "Vertrekkers uit kleine ker nen" en het is geschreven door F. Thissen. Gebleken is dat meer dan een kwart van de mensen die verhuisd zijn uit een klein dorp dit liever niet had ge daan. Het gaat dan bv. om be jaarden die naar een speciale woning elders of een tehuis moesten vertrekken en om mensen die dichter bij hun werk wilden wonen. Een voorname rol speelt ook de afstand tot de scholen voor voortgezet onder wijs. Bijna de helft van degenen die zijn verhuisd naar een grotere plaats op Schouwen hebben eerst geke ken naar een woning in een ander klein dorp. Meestal lukt het niet om hier een ander huis te vinden dmdat er te weinig aanbod is. Gekeken is ook wie in kleine dor pen zijn gaan wonen. Het zijn vaak "starters op de woning markt", mensen die hun eerste huis betrekken. In de dorpen zijn vaak goedkope woningen te vin den. Deze mensen kunnen niet als "dorpsgebonden" worden aan gemerkt. Vaak vertrekken ze later weer, b.v. vanwege de opgroei ende kinderen Ouderen die genoodzaakt zijn te verhuizen naar een bejaardente huis, verliezen vrijwel alle contac ten met hun vroegere dorp. In de nieuwe woonplaats worden geen contacten meer opgebouwd. Voor hen is verhuizen een bijzonder in grijpende gebeurtenis. Het zou - aldus de samensteller van het rapport - aanbeveling verdienen een zg. "flankerend beleid" te voeren. Instellingen zouden hun hulpverlening zo veel mogelijk moeten richten op het zolang mogelijk zelfstandig wonen van ouderen. Ook kan worden gedacht aan het oprich ten van kleine tehuizen (met 10 tot 15 plaatsen) voor de oude- ren uit het eigen dorp. Spelactiviteiten voor ouderen tijdens '50+ Waterfestijn 1985' Het Waterfestijn voor 50-plussers heeft vooral als doel een gezellig dagje uit te verzorgen voor groe pen en individuele ouderen. Ver der vindt het MBvO het gunstig wanneer ook ouderen kennis ma ken met wateractiviteiten en de rol die het Zwemparadijs Zeeland in Kamperland daarbij kan spe len. Tijdens deze drie dagen durende festiviteit is De Roompot van 10 tot 17 uur open. Het programma van water- en spelactiviteiten is 's morgens van 10 tot 13 uur en 's middags van 14 tot 17 uur. Het mini-symposium wordt ge houden op dinsdag 5 maart van Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet Algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. In samenwerking met de Dienst Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO) houdt Roompot Recrea tie 5, 6 en 7 maart het '50+ Wa terfestijn 1985' in Kamperland. Tijdens een minisymposium op dinsdag 5 maart met het thema 'MBvO nu en in de toekomst' worden de opzet van deze oudere- norganisati en het waterfestijn nader doorgesproken. Op dat symposium is iedereen aanwezig die beleidsmatig, organisatorisch of uitvoerend betrokken is bij het MBvO-Zeeland. 17.30 tot 19.30 uur. Daarna wor den de aanwezigen in de gelegen heid gesteld nog een duik te ne men in het zwembad. Roompot Recreatie is gevestigd aan de Mariapolderseweg 1 Kamperland. Voor meer infor matie: 01107-1555. Aanvraag Olie Terminal Vlissingen B.V. te Vlissingen heeft bij hen op 26 september 1984 een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden en wijzigen van de inrichting door de bouw van een opslagtank voor gasolie. De inrichting is gelegen aan de Oosterhavenweg te Vlissingen, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie C no. 1806 Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting en tot het voorkomen of beperken van luchtverontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 28 februari 1985 tot en met 13 maart 1985 op volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur; - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 13 maart 1985, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot en met 13 maart 1985 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunningen. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 27 februari 1985. Aanvragen 1Hercules B.V. te Middelburg heeft op 22 januari 1985 bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een petrochemische industrie voor de bereiding van koolwater-stofharsen op een perceel aan de Herculesweg 35 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, no. 90. Het betreft het in bedrijf nemen van een C4-opslagtank en een C4-tankautolossation. II Hoechst Holland N.V. te Vlissingen heeft op 28 januari 1985 bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor. het uitbreiden van een chemische fabriek op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 526, ,559, 576 en 609. Het betreft het plaatsen van een extra gaswasser met stofafscheider in de afgasstroom van sinterfabriek Jl. Ter inzage De aanvragen met bijlagen, de ontwerp-besluiten (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting - voor wat betreft I- en tot het voorkomen of beperken van luchtverontreiniging -voor wat betreft II-) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 28 februari 1985 tot en met 27 maart 1985 en wel op de volgende plaatsen en tijden: I- in het gemeentehuis van Middelburg op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en iedere donderdagavond van 18-21 uur (voor inzage opdonderdagavond telefonisch afspreken: 01180-26251tst. 431 II- in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30—12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur; l-ll- op het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 27 maart 1985 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de aangevraagde vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel het geven van de gevraagde vergunningen, als tegen de ontwerp-besluiten en wel tot en met 27 maart 1985. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht kunnen tot en met 20 maart 1985 tegen de aanvragen en /of ontwerp-besluiten mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn. (telefoon: 01180-31364). Middelburg, 27 februari 1985. l

de Vlissinger | 1985 | | pagina 9