tfjjc y' uit Q7 het lakeuhart Keïïc Formido Bouwmarkt nu ook in Middelburg Echtpaar Kerkhove gaven hun sigaren een facelift Koudekerkse eerste prijs bij landelijke kleurwedstrijd Paul van Kampen nieuwe regiodirecteur Credietbank L J Heropening 'De Smulhoek' Woensdag 27 februari 1985 DE VLISSINGER Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 U of Postbus 5017 4330 KA Middelburg V Van plantenhandelaar tot bankdirecteur Alleenstaande ouders Pottenbakken ZVU-cursussen EVP Zeeland Scouting Openingssterrit Thuis in wijn. Het onderwijscentrum Horeca begint donderdag 7 maart met een cursus 'Frankrijk als wijnland'. De cursus wordt gehouden in het Strandhotel in Vlissingen. De cursus is eigenlijk een vervolg op de basiscursus 'wijnen', maar kan ook zonder deze 'vooropleiding' worden gevolgd. Informatie: 079-511014 of Antwoordnummer 10109 in 2600 VP Zoetermeer. Theologie V rouwenemancipatie Hotnosexuelen Gert en Hermien Gert en Hermien treden op tij dens een midweek, die het Evan gelisch Ontmoetingscentrum De Burght in Burgh-Haamstede bin nenkort houdt. Het getuigende zangduo is donderdag 14 maart vanaf 20 uur te zien en te horen. Inlichtingen: 01155-3030. Nepal Israël Cursus zwangerschap Ledenvergadering CDA-vrouwen Vlissingen Nicaragua Culturele Raad Epilepsie Ontslag Belastingen Postzegelruilbeurs Burgerinformatica NCVB Walcheren-West Woonlastenkomitee Borstamputatie Toneel voor ouderen Opbouw Oost-Souburg Raad Westkapelle Monty Python Woody Woodpecker Schildersbuurt-Noord Bingo Werklozenkrant VIATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS1 CHIJNT E> Het interieur van de nieuwe Formido-zaak in Middelburg Vorige week vrijdag opende J. Adriaanssen zijn derde Formido Bouwmarkt. Naast Vlissingen en Goes heeft nu ook Middelburg een Formido-zaak. Aan de Grenadier- weg 19, in het voormalige pand van de firma Herder, is in korte tijd 1300 vierkante meter verkoop ruimte ingericht voor zowel de doe-het-zelver als voor de vakman. Hout, plaatmateriaal, elektra, hand- en elektrisch gereedschap, ijzerwaren, verf, bouwmaterialen, keukens, vloer- en wandtegels zijn nog maar een kleine greep uit het grote assortiment dat Formido- Middelburg biedt. Nieuw in deze Formido Bouw markt is, dat de klant door aan duidingen en toepassingsvoor beelden zeer snel datgene kan vinden dat hij zoekt en nodig heeft en daarnaast zijn vakmen sen permanent aanwezig voor de gevraagde adviezen. Formido Middelburg komt voort uit Konraad Middelburg, de van ouds bekende ijzerhandel aan het Domburgs Schuitvlot. Maar deze bedrijfsruimte was te beperkt van omvang om er een Formido-zaak in te beginnen en daarnaast ont brak er voldoende parkeergele genheid, aldus de heer Adriaans- se, die zich wel genoodzaakt zag de binnenstad te verlaten. Nu heeft Formido een eigen par keerterrein met zestig plaatsen en een totale bedrijfsruimte van 2000 vierkante meter, waarin ook een magazijn en de kantoorruimten zijn ondergebracht. Formido Middelburg is tevens hoofdkan toor van de drie Zeeuwse vesti gingen. De nieuwe zaak betekent de 36-ste Formido bouwmarkt in Nederland. De talrijke aantrekkelijke aanbie dingen zorgden voor een gezellige drukte tijdens de openingsdagen. Acht medewerkers onder leiding van Matt Pont 'bedienen' ieder een eigen afdeling in de nieuwe Formido. Maatje en Leo Kerkhove Met gepaste trots stonden Maatje geheel vernieuwde sigarenmaga- en Leo Kerkhove vrijdag in hun zijn aan de Kanaalstraat 4 in Oost-Souburg. In enkele dagen tijd is het gehele interieur ver nieuwd tot een sfeervol geheel waarin alle artikelen ruim en overzichtelijk staan uitgestald, en waarbij het accent voor een groot deel op zelfbediening is gelegd. Sigaren, pijpen en tabak staan 'zo voor het grijpen'. De sigaretten staan achter de toonbank, evenals de snoepgoederen en de fotorol letjes, want Kerkhove houdt het niet bij rookartikelen alleen. Ook staatsloten, lotto, toto en bus- kaarten kunnen bij Maatje en Leo Kerkhove worden gekocht. Het echtpaar Kerkhove zit al elf jaar in de zaak en tien jaar geleden werd de zaak voor het eerst ver bouwd. "De ruimte is hetzelfde gebleven, alleen het interieur is nu geheel vernieuwd", vertelt Leo Kerkhove. Zijn vrouw zit al veel langer in de zaak, want voorheen zaten haar ouders - de familie Berrevoets in de tabakshandel en hielp zij vaak mee. Cafétaria 'De Smulhoek' in Oost- Souburg is volledig vernieuwd na dat een brand in december flinke schade aanrichtte. Na een ingrijpende verbouwing die mede door toedoen van de feestdagen en de aanhoudende vorst drie maanden duurde, wordt de zaak vrijdag 1 maart heropend Ter gelegenheid daarvan houdt eigenaar Peter de Wispelaere donderdag 28 februari een ope ningsreceptie van 17 tot 19 uur. Het cafetaria is gelegen aan de Vlissingsestraat 63. De prijswinnaars bij V D -middelburg, met links de heer Gribnau en naast hem Suzanne de Vries. Bedrijfsleider Laurense kijkt op de achter grond tevreden toe. De 10-jarige Suzanne de Vries uit Koudekerke won de eerste prijs in de landelijke kleurwedstrijd die het grootwinkelbedrijf Vroom Dreesmann in de maand januari hield. Zij maakte de mooiste teke ning van de in totaal 12.000 inzen ders. Suzanne kreeg onder andere een lang pinksterweekend in een 5 sterren bungalow aangeboden. Zij mag dan haar ouders en haar broertje Stefan ook meenemen. Voorts waren er bloemen voor haar en haar moeder en ook kreeg zij een geschenkenbon. Voor de prijsuitreiking was de heer F. Gribnau, directeur regio nale merchandising van V D speciaal naar Middelburg geko men. In de personeelskantine van de Middelburgse V D-vestiging vond de prijsuitreiking plaats. Behalve Suzanne kregen nog ne gen andere kinderen een ge- schenkenbon aangeboden door- de heer C. Laurense van het Mid delburgse warenhuis. De tien beste inzendingen van iedere V D-vestiging, er zijn er 61, deden mee aan de landelijke wedstrijd De prijswinnaars zijn: 1 Suzanne de Vries, Koudekerke; 2. Wendy Kole, Oost-Souburg; 3 Mariëtte Potteboom, 4. Evalien Wielemaker, St. Laurens; 5. Cin dy van Hoeydonck. Vlissingen; 6. Tineke Geurts, Vlissingen; 7. Mariëlle de Werk, Middelburg; 8. Marco Hoogesteger, Westkapelle; 9. Joyce van Gorkom, Middel burg; 10. Allard de Kam, Vlissin gen. De regio Zeeland van de Neder landse Credietbank heeft een nieuwe directeur. Sinds 1 februari van dit jaar is de heer P. (Paul) J.C. van Kampen de manager ge worden van de Zeeuwse Crediet bank-vestigingen in Goes, Ter- neuzen, Sluis, Hulst, Putte, Vlis singen en Middelburg. Paul van Kampen is tevens directeur van het kantoor in Middelburg van waar uit hij de provinciale belangen be hartigt. Van Kampen is nog niet zo lang in het bankwezen werkzaam. Tot 1980 was hij zakelijk leider van een plantendiscounthuis dat hij samen met een compagnon had opgezët. Uit dien hoofde had hij veel contacten met accountants, zakenlieden en bankiers. Zij ma nier van werken en zijn kijk op de Financiële aspe'cten van de zaak vielen kennelijk op. Vooral bij de mensen van het bankwezen. In eerste-instantie werd wel eens gekscherend de opmerking ge maakt dat hij het maar eens moest proberen in de bankwereld, want daar leek hij geknipt voor. In 1980 lukte het de Amro-bank hem over te halen om voor hen te gaan werken. "Ik heb toen eerst gewerkt op het hoofdkantoor in Amsterdam om vervolgens driek wartjaar door het land te trekken om alle 'ins en outs' van het bankwezen in korte tijd te leren kennen en op het hoofdkantoor heb ik mij verdiept in het krediet wezen". Van Kampen leerde kennelijk snel, want twee jaar la ter werd hij directeur zakenrela ties van het districtskantoor van de Amro in Breda. Het district Breda omvatte 24 kantoren waar mee Paul van Kampen vooral op het gebied van de zakelijke kre dieten contacten onderhield. "Eind 1984 kwam het verzoek van de Nederlandse Credietbank om voor hen te gaan werken in de re gio Zeeland. We kwamen snel rond en per 1 februari ben ik dus in Zeeland begonnen. Ik kende Zeeland nauwelijks. Ik had er al leen maar enkele 'vakantieachtige herinneringen' aan. Toch was Zeeland voor mij een uitdaging en vooral het grensgebeuren trekt mij erg aan", legt de 37-jarige bankdirecteur uit. Voorlopig woont Paul van Kampen nog in Breda, maar hij is van plan om zijn vrouw en zijn twee kinderen zo snel mogelijk naar Middelburg of omgeving te halen, "want met dat heen en weer reizen verlies ik eigenlijk veel te veel tijd". Directeur van Kampen onder houdt regelmatig contacten met de kantoordirecties uit de regio. Eens per week komen de direc teuren van de zes Zeeuwse vesti gingen van de Nederlandse Cre dietbank naar Middelburg om de regionale zaken te bespreken, en vooral in het 'grensgebeuren' - de relaties van de grenskantoren Putte, Sluis, en Hulst - is de nieu we regiodirecteur erg geïnteres seerd. De Nederlandse Credietbank is niet, zoals de naam misschien doet vermoeden alleen 'in' voor het verstrekken van kredieten. "Uiteraard heeft iedere bank zijn specialisme, maar daarnaast ver leent de Credietbank service in alle bankzaken. Een optimale be diening van de klanten staat bij ons voorop", stelt de nieuwe re giodirecteur vast. De Nederlandse Credietbank is aangesloten bij de wereldomvat tende organisatie Chase, een in ternationale bankorganisatie met vestigingen in meer dan honderd landen, en dat geeft weer de no dige kennis om ook in het buiten landse handelsverkeer optimaal te kunnen meedraaien, aldus de heer Van Kampen. "Het hele bankwezen is voor mij een uitdaging waar ik mij met energie en veel plezier aan wil wijden". Paul van Kampen Zowel ouders die door overlijden of scheiding alleen zijn komen te staan als zij die vanaf de geboorte van het kind alleen voor de op voeding staan kunnen deelnemen aan de gespreksgroep voor al leenstaanden ouders op Walche ren. De groep, begeleid door FIOM in Middelburg, is bedoeld voor hen die met elkaar van ge dachten willen wisselen, over er varingen willen praten en steun van elkaar willen krijgen in een nieuwe levenssituatie. Maar ook ontmoeting en gezelligheid spelen een belangrijke rol. De nieuwe gespreksgroep begint woensdag 6 maart. Inlichtingen en opgave: 01180-27311. Alle ingeschreven werklozen kunnen gebruik maken van de speciale pottenbakkersruimte van het Vormingswerk Jonge Volwas senen (VJV) in Middelburg. Iedere vrijdagmorgen is vanaf 10 uur deskundige leiding aanwezig. Opgave bij het VJV: 01180-16278. De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU heeft nog plaatsen vrij bij de volgende cursussen: Wilde flo ra (13 maart), bloemschikken (27 maart) en het kweken van tuin kruiden (16 april). Ook voor de excursie naar het Land van Saef- tinghe' op 11 mei zijn nog plaat sen vrij. Inlichtingen: 01180- 34800. Cathy Ubels en Jan-Nivo Schol ten zijn de gasten tijdens de alge mene ledenvergadering van de Evangelische Volkspartij in Zee land. De bijeenkomst wordt za terdag 9 maart gehouden en be gint om 14 uur in het jeugdwerk- bureau van de FCJZ aan de Korte Kerkstraat 10 in Goes. Mevrouw Ubels is tweede kamerlid voor de EVP en de heer Scholten heeft zich samen met collega Dijkman losgemaakt uit de tweede-ka merfractie van het CDA. Ook spreekt Cortstant van Water schoot, lid van provinciale staten van Zeeland voor de PPR/EVP. Aan de orde komt onder meer een bespreking van de situatie rond kernenergie en rond de progres sief christelijke samenwerking. Inlichtingen: 01180-33253. Marathon De marathonloper Jack Valentin geeft woensdag 6 maart een lezing in gebouw het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat in Mid delburg. Valentin is uitgenodigd door de atletiekvereniging Dyna mo en Habee Rekreatie in Mid delburg. Hij laat videobeelden zien en vertelt over wedstrijden, trainingen, voorbereidingen, schoeisel en eetgewoonten. De bijeenkomst begint om 19.30 De commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, opent katerdag 23 maart in het Abdij complex in Middelburg de ten toonstelling die in het teken staat van het 75 jarig bestaan van scou ting in Nederland. De van oor sprong landelijke tentoonstelling wordt aangevuld met regionaal en plaatselijk materiaal. Ter gele genheid van deze tentoonstelling wordt een reünie gehouden van alle oud-kaderleden van scouting in Zeeland en van de vier afzon derlijk opererende organisaties uit de tijd dat de overkoepelende scoutingsorganisatie nog niet bes tond. Inlichtingen bij het bureau Scouting Zeeland aan de Bad huisstraat in Vlissingen. De toercommissie van het district Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie (KNWU) begint weer met het organiseren van sterritten. De openingssterrit wordt zondag 3 maart verreden. Afmelden is tussen 11 en 13 uur mogelijk bij het restaurant op het veerplein in Kruiningen. Alle toerfietsers kunnen eraan deelne men. Inlichtingen: 01180-15388. Huwelijk Het verstevigen van de huwelijks relatie is het doel van een bijeen komst die van vrijdag 22 tot en met zondag 24 maart wordt ge houden in het evangelisch ont moetingscentrum De Burght in Burg-Haamstede. Het 'doorpraat- weekeinde' is een vervolg over te levisie-uitzendingen over dit on derwerp, die de EO op de buis bracht. Sprekers zijn Gert en Baukje Doornenbal van het Na- vigatorwerk en de Belgische psy choloog Sjef de Vriese. Gastheren zijn twee EO-medewerkers. In lichtingen: 01155-3030. De Theologische Faculteit in Til burg heeft de Opstandingskerk in Terneuzen gereserveerd om er zaterdag 9 maart een open dag te houden. De open dag. wordt om 10 uur geopend door deken J. Aarts. De hele dag kunnen be langstellenden informatie krijgen over het studeren van theologie in Tilburg. Een deel van de facul teitsbibliotheek is te bezichtigen. In de middagpauze is er een me ditatieve samenkomst. Voor kin deren is een creche voorhanden. De open dag is bedoeld voor hen, die geinteresseerd zijn in vragen over geloof en kerk. Uit het pro gramma - er zijn vijf thema's - kan zelf een keuze worden gemaakt. Inlichtingen: 013-662580, De stichting Vrouwenemancipatie komt dinsdag 5 maart bijeen voor de algemene vrouwenvergade- rin k Die begint om 10 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Onder meer wordt het jaarverslag over '84 besproken, 's Middags vertelt Martha Blom iets over de wet op de tweeverdieners. Kinde ropvang is. aanwezig. Inlichtin gen: 01180-33814. Homosexuele mannen en vrou wen kunnen vrijdag 1 maart deel nemen aan een eetavond, die is georganiseerd door de regio Wal cheren van het COC. Het menu vermeldt varkensgoulash met mandarijn, dat om 19 uur wordt opgediend. Informatie: 01184- 79886 of01180-15564. In alle Zeeuwse brievenbussen - en dat zijn er precies 143.180 valt donderdag 28 februari en vrijdag 1 maart een envelop met infor matie over de actie 'Zeeland helpt Nepal'. De envelop bevat een brief van de commissaris der ko ningin dr. C. Boertien, waarin hij de actie van harte aanbeveelt en een financiële bijdrage vraagt, een folder met informatie over het ontwikkelingsland Nepal en een machtigingsformulier om in ter mijnen een bedrag te laten over schrijven op giro 7475. De actie Zeeland helpt Nepal' duurt twee jaar en heeft niet alleen tot doel bewoners van dit land te helpen, maar ook om de betrokkenheid en bewustwording van mensen in Nederland bij de problemen van de derde wereld te vergroten. In formatie op het provinciehuis: 01180-31398. De Zeeuwse werkgroep 'Steun aan Israel" houdt dinsdag 5 maart een dorpsavond bij de familie Vreeke, Zandput 17A in Seroos- kerke (W). Woensdag 6 maart wordt de dorpsavond gehouden in het Casembroothuis in Kamper land en donderdag 7 maart in De Haven in Yerseke. De dorpsa vonden beginnen om 20 uur. Er worden films vertoond over Israel en er zijn Israëlische artikelen te koop. Ook kunnen hapjes uit dit land worden geproefd. De op brengst gaat naar het Israëlische Rode Kruis: Magen Dvid Adom. Inlichtingen: 01102-2307. De Kruisvereniging Vlissingen- Souburg en het Vormingswerk Jonge Volwassenen in Vlissingen hebben weer een cursus zwanger schap voorbereid, die maandag 4 maart begint in het gebouw van de Kruisvereniging aan de Leliën- laan 1 in Vlissingen. De cursus is bedoeld voor vrouwen die zwan ger zijn en voor vrouwen die zwanger willen worden. Er wordt informatie gegeven over het zwanger zijn en de periode daar na. De cursus bestaat uit zes bij eenkomsten van 19.30 tot 21.30 uur. Aan bod komen allerlei as pecten over moeder en baby. In formatie: 01184-15175 (Roos Roose) of 01184-17819 (Joke Pais). De jaarlijkse Provinciale Leden vergadering van de NCRV voor de provincie Zeeland vindt 5 maart plaats in De Schouwburg in Middelburg. De vergadering be gint om 19.30 uur. Tijdens de ver gadering zijn, zoals gebruikelijk, de leden van de Raad van Bestuur van de NCRV en de programma leiders radio en televisie aanwezig om vragen van leden te beant woorden. Voorzitter drs. Th. D. Jansen houdt een toespraak onder het motto 'Zestig jaar NCRV, wat doen we ermee?'. Na de pauze wordt, onder leiding van Judith Bosch, het van de televisie beken de spelletje "Ben je zestig" ges peeld. De ledenvergaderingen van de NCRV worden bok dit jaar weer opgeluisterd door het optre den van een koor uit de desbe treffende provincie. In Zeeland is dat het Interkerkelijk Gemengd Koor 'Zuiderzangers', onder lei ding van Jan Heuseveldt. "Maatschappelijke veranderingen voor de vrouw' is het thema van de jaarvergadering van het CDA- vrouwenberaad in Vlissingen. De jaarvergadering speelt zich vrij dag I maart vanaf 10 uur af in het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat in Vlissin gen. De leden worden een half uur eerder verwacht. Als inleider over het onderwerp is de heer J.W. Schutte uitgenodigd, leraar aan het Maritiem Instituut De Ruyter in Vlissingen. Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14. Onlangs is het Nicaragua Komi- tee Zeeland opgericht. Aanleiding hiertoe was de steeds grote steun van de Verenigde Staten aan huurlingen die het Sandinistische bewind omver willen werpen. Daarom wil het Zeeuwse comité de situatie onder de aandacht van een breed publiek brengen en so lidariteit vragen voor het volk van Nicaragua. Het Zeeuwse comité bestaat uit twee afdelingen: Zeeuws-Vlaanderen en Midden- Zeeland. Deze laatste onderneemt activiteiten vanuit de Wereldwin kel in Middelburg, Dam 47, 01180-25347. De openingstijden zijn: maandag tot en met zaterdag van 10 tot 12 uur en donderdag avond van 19 tot 21 uur. De Zeeuwse Culturele Raad ver gadert donderdag 28 februari in het gebouw van het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland aan de Dam 31 in Middelburg. De leden van de culturele raad zullen voornamelijk advies geven over een groot aantal subsidieverzoe ken. De vergadering begint om 14 uur. Informatie: 01180-33024. Leerhuisweekeinde Het Oecumenisch Vormingscen trum Hedenesse in Cadzand be gint op 2 maart een nieuw soort cursus. Het gaat hierbij om een 'leerhuisweekeinde'. Kenmer kend hiervoor is het samen lezen en samen leren, door middel van het voortdurend vragen. Het the ma is 'Opstaan of blijven liggen' en slaat op een paasverhaal. Het weekeinde is toegankelijk voor iedereen die belangstelling heeft voor bijbelstudie en verdieping. Inlichtingen en opgave: 01179-1654. In de tweede week van maart col lecteert het Nationaal Epilepsie Fonds 'De macht van het kleine'. De opbrengst wordt gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak en de bestrijding van deze ziekte, voor activiteiten voor epilepsiepatiënten en voor voor lichting. Ongeveer 90.000 Neder landers (één op de 150) lijdt aan epilepsie. Informatie: 023-339060. Giro: 222111. Het project Vrouw en Arbeid voor de provincie Zeeland wil een beeld krijgen van het aantal vrouwen dat ontslag heeft geno men of gaat nemen als gevolg van de wet op de tweeverdieners. Landelijk bedraagt dit aantal al 50.000. Vrouw en Arbeid vraagt de betrokken vrouwen - anonierrt - te bellen op donderdagochten den: 01180-37555. Ook kan wor den geschreven naar Vrouw en Arbeid, Nieuwstraat 13, 4330 AK Middelburg, t.a.v. Irma Bogers. Vermeld dan wat voor werk u deed, hoeveel uur per week, hoe lang u dat al deed, uw leeftijd en of u staat ingeschreven bij het ar beidsbureau. Ook kunnen de re gionale emancipatiewerksters worden gebeld: 01100-16473, 01180-33904. 01170-5281, 01155-2442, en 01110-5615. Het CNV in Zeeland wil zijn le den helpen bij het invullen van de belastingaangiften. Daarbij wordt vooral gelet op de aftrekposten. In Vlissingen kunnen CNV'ers don derdag 7 maart terecht in Het Anker aan de Bonedijkestraat. Deze belastingzitting begint om 19 uur voor degenen van wie de achternaam met A tot en met K begint en om 20.30 voor de overi gen. In Oostkapelle is Bos en Duin aan de Duinweg dinsdag 12 maart vanaf 19.30 uur voor dit doel geo pend. In Middelburg worden de letters A tot en met L dinsdag 26 maart om 19.00 uur verwacht in gebouw de Schakel aan de Bach- ten Steene; de overige letters zijn anderhalf uur later aan de beurt. Inlichtingen: 01100-20310. Handelaren uit het hele land zijn aanwezig op de postzegel ruil beurs van de afdeling Vlissingen van de vereniging van postzegelverzame laars Philatelica. De beurs speelt zich zaterdag 2 maart af in de Rijksscholengemeenschap Schel- demond, ingang Paul Kruger- straat in Vlissingen. Ook is er een verloting. De beurs wordt gehou den van 10 tot 17 uur en om 15 uur begint de veiling. Inlichtingen: 01)84-13153. Het Vormingswerk Jonge Vol wassenen in Vlissingen begint dinsdag 19 maart opnieuw met een cursus burgerinformatica. Hierbij staat de rol van de com puter in de samenleving centraal. Daarnaast wordt ook in de prak tijk kennis gemaakt met de com puter. De cursus omvat tien les- bijeenkomsten op de dinsdag avond en twee prak tijk dagen op de zaterdag. Opgave is tot woens dag 13 maart mogelijk bij het VJV: 01184-17819. De rayonvrouw van de afdeling Walcheren-West van de NCVB, mevrouw E.L. Reijnhoudt-Ka- land, leidt maandag 4 maart de jaarlijkse huishoudelijke vergade ring van deze afdeling. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het jeugdgebouw van de Neder lands hervormde Kerk in West kapelle. De dames praten over het NCVB-werk in het algemeen, over de aandacht die de NCRV aan deze vrouwenorganisatie heeft besteed en over de lande lijke NCVB-actie ten bate van vrouwen in Haïti, dat één van de armste ontwikkelingslanden is. Informatie: 01187-1686. Het Woonlastenkomitee Vlissin gen vergadert maandag 4 maart vanaf 19.30 uur in het welzijns- centrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Er wor'dt gesproken over de infor matie die het comité aan huurders kan verschaffen over de huurver hoging die op 1 juli ingaat, over de mogelijkheden tot kwijtschelding van de onroerend-goedbelasting en over de afschrijvingen van de verontreinigingsheffing van het Waterschap Walcheren. Inlich tingen: 01184-70469. De nazorggroep voor borstkan- kerpatiënten houdt dinsdag 5 maart een contactmorgen in het gezondheidscentrum Dauwen- daele aan de Roozenburglaan in Middelburg. Vrouwen met een borstamputatie of zij die een borstsparende behandeling heb ben ondergaan, kunnen vanaf tien uur dit lotgenotencontact bezoe ken. De toneelgroep uit Oostkapelle voert woensdag 6 maart in het bejaardentehuis Ter Reede in Vlissingen het uit zes bedrijven bestaande toneelstuk 'Onder Duitse Bezetting' op. De opvoe ring van dit door Kees Klap ge schreven stuk begint om 19.30 uur. Wijkcentrum Middenhof aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg is de plaats, waar de opbouwcom- missie Oost-Souburg donderdag 28 februari vanaf 19.30 uur ver gadert. Alle in de commissie sa menwerkende groepen geven een overzicht van de stand van zaken. De gemeenteraad- van Westka pelle bespreekt een verzoek van een ingezetene die aan de Joos- sesweg een kleine camping wil beginnen. De raadsvergadering wordt donderdag 28 februari ge houden in het gemeentehuis in Westkapelle en begint om 20 uur. Het Werklozenoverleg in buurt huis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen laat in het kader van de open dag donderdag 28 februari een film van Monty Python zien. De vertoning begint om 14 uur. Inlichtingen: 01184-65453. De alombekende specht Woody Woodpecker speelt de hoofdrol tijdens de filmochtend voor de jeugd, die zaterdag 2 maart om '10.30 uur begint in buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogel-> weg in Vlissingen-Paauwenburg. Inlichtingen: 01184-65453. Het Komitee Schildersbuurt- Noord in Vlissingen vergadert donderdag 28 februari in de Jan Ligthartschool in Vlissingen. Op de agenda staan de besprekingen van hetjaarverslagover'84 en van de enquête die is ingesteld naar de 'ribbels' in de Hendrick Vroom- laan. De vergadering begint om 20 uur. De stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen heeft weer een bing^ op stapel staan. Plaats van handeling is het dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen. De bingomiddag, op woensdag 6 maart, begint om 14 uur. Kaarten zijn iedere middag verkrijgbaar in de zaal van Bachten Reede. In lichtingen: 01184-12706. De redactie van de Werklozen- krant in Vlissingen heeft het eerste nummer van dit jaar uitgebracht. In de lijvige krant staan zowel ar tikelen die specifiek werklozen aangaan, maar ook bijdragen met een algemeen karakter Het red- actie-adres is hetzelfde als dat van buurthuis De Paraplu, Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. Tele foon 01184-65453.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7