informatiepagina van de gemeente vlissingen o u Aldus besloten I De bom 87333 en 87335 GLAS HET INZAMELEN r r WAARD HUP IN DE GLASBAK! Oud wijkt voor nieuw Wat ligt ter inzage? Kunstuitleen dinsdag open DÉ VLISSINGER Woensdag 27 februari 1985 B. en w. willen Verordening woningen en detailhandel in pand Nieuwen dijk 4 Bestemmingsplan West-Souburg Bouwaanvragen Verkeersmaatregelen Huursubsidie aanvragen? voor ruiming bom vastgesteld artikel 1. Artikel 2. Artikel 4 Afzetting gebied Vergadering werkgroep inrichting Molenstraat Informatiecentrum Gaat de ontruiming op maan dag 4 maart door, dan zal het Stafbureau Voorlichting en in spraak die dag zijn 'omge doopt' in een informatiecen trum. Wie bijvoorbeeld te weten wil komen of de afzetting al is opgeheven, kan daar met haar of zijn vragen terecht. Men kan even persoonlijk naar binnen wippen, maar ook bellen. De 'informatie-nummers' zijn: 87333 en 87335 Vergadering projectgroep Scheldestraat Vandaag 'open dag' MTS Artikel 5. Artikel 6 Even bijpraten met burgemeester Westerhout De bom Geluidhinder IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Bovenstaande woorden zullen komende vrijdag weer herhaalde malen gesproken worden. De spreker zal de burgemeester zijn. Hij zal er, als voorzitter van de gemeenteraad, mee aangeven dat de discussie (of, officiëler, beraadslaging) over bepaalde onderwerpen is afgesloten. Meer nog: dat de gemeenteraad voorstellen van burgemeester en wethouders heeft 'overgenomen' en 'conform' (zonder wijzigingen) heeft vastgesteld. Zo gaat het althans met de meeste voorstellen, niet altijd dus. Soms is de gemeenteraad, of het grootste deel ervan, het niet met het voorstel eens. Het kan dan door de raad worden 'verworpen'. Maar b. en w. kunnen het ook 'intrekken', er eerst nog eens over praten of het kan worden gewijzigd. Zodat het voorstel het een volgende vergadering misschien wel 'haalt" het voorstel goedkeuren. Een raadsvergadering is een stukje democratie in de praktijk. 29 Vlissingers, gekozen door vele duizenden andere Vlissin gers, praten en nemen beslui ten over vele uiteenlopende onderwerpen. Dat kan een raadsvergadering tot een af wisselend gebeuren maken, waarvan de lengte vaak moeilijk te voorspellen is. Hoe de raadsvergadering komende vrijdag gaat verlopen is dan ook niet te zeggen. Maar, waarom komt u niet eens kijken? De vergadering begint 's middags om twee uur. De publieke tribu ne - het is wel even trappen klimmen - kunt u bereiken via de deur naast de bodenbalie in de benedenhal. Op de tribune ligt een populaire raadagenda gereed, waarin alle voorstellen kort omschreven staan. De originele voorstellen kunt u uiteraard inzien in de gemeen telijke informatiehoeken. Ma ken die originelen u nog nieuwsgieriger, dan kunt u bij het Stafbureau voorlichting en inspraak aankloppen voor de achterliggende stukken. Dat zijn de nota's, tekeningen en dergelijke die bij de voorstellen horen èn zoals ze ter inzage liggen voor de raadsleden. Onderstaand overzicht geefl een indruk van wat er vrijdag middag daar in de raadzaal van het stadhuis zoal besproken kan gaan worden. Opening Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 21 de cember 1984. Mededelingen. Over te leggen stukken. Te behandelen punten (voorstellen). 0-1 Aanvaarding schenking zit bank. 0-2 Vacature verkeerscommis- sie. 0-3 Aanvaarding schenkingen stedelijk museum. 0-4 Uitbetaling vakantieuitke ring. 0-5 Wijziging algemeen ambte narenreglement. 0-6 Wijziging Algemene Sala ris-verordening. 1-1 Wijziging artikel 1 van de Legesverordening (tariefswijzi ging voor ontheffing sluitings uur horecabedrijven). 1-2 Wijziging prioriteiten t.b.v. uitbreiding computer-configu ratie gemeentepolitie. 1-3 Investeringen bij de politie. 2-1 Kredietaanvraag voor plan nen met betrekking tot de vormgeving van de Koopmans haven. 2-2 Intrekking besluit uittreding gemeenschappelijke regeling Wegschap Walcheren. 2-3 Krediet investeringen bij de dienst openbare werken. 3-1 Vaststelling tarief gebruik electrische walaansluiting ge meentelijk vismijnbedrijf. 4-1 Vaststelling exploitatiever goeding 'De Triangel'. 4-2 Wijziging verordening tot regeling van de vergoeding godsdienst- en vormingsonder wijs; 4-3 Medewerking bij investerin gen bij enkele scholen. 5-1 Goedkeuring exploitatiebe groting over 1985 van de N.V. Sportfondsenbad Vlissingen. 5-2 Vaststelling gemeentelijk programma culturele minder heden 1985. 7-1 Dumpingen afval titaan dioxide-industrie. 8-1 Voorbereidingsbesluit Bo- nedijke, ged. Het Fort. 8-2 Geldelijk steun complex van 54 woningwetwoningen aan de Spuistraat. 8-3 Gemeentelijke garantie voor een geldlening voor de bouw van 26 bejaardenwonin gen aan de Hudsonstraat. 8-4 Krediet sloop panden Nieuwstraat 112-122. 8-5 Krediet sloop panden Bran derijstraat 2a en 4. 8-6 Aankoop pand Nieuwendijk 4. 8-7 Verkoop percelen grond Gravestraat 2e fase. 8-8 Verkoop boerderij aan de Westhoekweg/Schotteweg. 8-9 Verkoop diverse percelen grond aan het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. 8-10 Verdaging beslissing op Arob-bezwaarschrift tegen be sluit tot vaststelling voorberei dingsbesluit Baskensburg (gedeelte Hermesweg). 9-1 Vaststelling begrotingswij ziging 1984. 9-2 Vaststelling begrotingswij zigingen 1985. Rondvraag Sluiting Binnenkort staan ze er niet meer, de panden op bovenstaande foto. 't Zijn die aan de Nieuwstraat 112-122. Vrijdag behandelt de gemeenteraad een voorstel dat op ze betrekking heeft. Er wordt in gevraagd 72.000 uit te trekken om de sloop van deze leeg staande woningen te kunnen betalen. De sloop zal slechts tijdelijk een gat achterlaten. In het woningbouwprogramma voor 1985- 1987 is rekening gehouden met nieuwbouw op deze plaats. Dat geldt ook voor de panden op het perceel Branderijstraat 2a en 4. Burgemeester en wethouders willen niet al te lang wachten met de sloop ervan. Dat kost in totaal 21.000. B. en w vragen de raad dit bedrag beschikbaar te stellen, (foto Cor Schuilwerve). Kortgeleden kocht de gemeen te twee panden op de Nieu wendijk aan, waarin horecabe drijven waren gevestigd. Voor de eigenaar van het tegenover gelegen pand, waarin dancing 'De Schuur' is gevestigd, was dat aanleiding om dit te koop aan te bieden. In onderhande lingen tussen de eigenaar (Rl- BO inter b.v.) en burgemeester en wethouders is een totale koopsom overeengekomen van 200.000,—. Het college stelt de raad nu voor tot deze aankoop te besluiten. B. en w. hebben uiteraard al bekeken welke mogelijkheden dit pand biedt. Volgens hen kan er op de begane grond detail handel worden gerealiseerd. Op de verdiepingen zouden negen woningen in de koop sector kunnen komen. Het col lege van b. en w. streeft ernaar dat er nog in 1985 wordt be gonnen met de nieuwbouw- plannen. Bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis (kamer 010) kan tot en met 7 maart wor den ingezien het ontwerp van de derde herziening van het be stemmingsplan West Souburg. Deze herziening houdt verband met de toekomstige bouw van bejaardenwoningen aan de Oost- berbaan/Noordbeekseweg. Behalve bij de dienst VRON ligt het ontwerp ter inzage in de gemeentelijke informatiehoe ken. Ook kan men ervoor te recht bij het Stafbureau voor lichting en inspraak in het stad huis (zie bericht elders op deze pagina). Telefonisch om toe lichting vragen is ook mogelijk via het nummer 87307. Tot 7 maart kunnen tegen de ont- werp-herziening schriftelijk be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad van Vlissingen. Bij burgemeester en wethou ders zijn onlangs drie aanvra gen voor een bouwvergunning binnengekomen. De indieners waren: - J. Marijs voor de bouw van een berging bij het pand Verlorenlandstraat 12; - Stichting Videoprodukties Matrix voor een studioruimte in het voormalige postkan toor aan de Stenen Beer; - J. v.d. Heijden voor de bouw van een garage nabij het pand Goeman Borgesius- straat 89. B. en w. zijn van plan de bouw vergunningen te verlenen. Voordat zij daarover een defini- tieve beslissing nemen liggen de bouw- en situatietekeningen van 28 februari tot en met 13 maart 1985 ter inzage bij de dienst Openare Werken in het stadhuis (kamer 207). Tijdens deze termijn kunnen belang hebbenden hun eventuele be zwaren indienen. Het college van b. en w. hebben besloten tot een aantal maatre gelen op verkeersgebied. Deze gaan over de volgende straten: - aansluiting westelijke rij baan Bellamypark en Beurs straat (instellen éénrich tingsverkeer en dubbelzijdig parkeerverbod). - Bouwen Ewoutstraat (instel ling parkeerplaats voor mo tor-voertuigen van invaliden voor-het pand nummer 35); - Kasteelstraat (opheffen par keerplaats voor invaliden voor het pand 202) - Hofje de Paauw (parkeer verbod zuidzijde); - kruising toeristisch fietspad Zwanenburgseweg en toe ristisch fietspad/Burge- meeester van Woelderen- laan (aanwijzing als voor rangskruisingen, waarbij verkeer over fietspad voor rang krijgt). De stukken liggen ter inzage bij de dienst VROM in het stad huis (kamer 010). Belang hebbenden kunnen tot 7 maart beroep aantekenen bij de Kroon. Het beroep schrift moet wel worden ge stuurd aan de commissaris van de koningin in Zeeland, St. Pieterstraat 42 in Mid delburg. Gaat de ruiming van de bom in de Vlamingstraat op 4 maart wel of niet door? Op die vraag kan op deze gemeentelijke informatiepa gina helaas geen antwoord worden gegeven. De kopij werd na melijk vorige week vrijdag al ingeleverd. En het onderzoek naar de toestand van de bom werd gisteren gehouden, vandaar. Dit is de plaats in de Vlamingstad waar, vier meter onder het wegdek, de bom ligt. Maandag 4 maart is de streefdatum waarop de Explosieven Opruimingsdienst de bom onschadelijk zal maken, (foto Cor Schuilwer ve). Burgemeester drs. Th.J. Wes terhout heeft maandag de ve rordening vastgesteld, waar mee de maatregelen in verband met de ruiming van de bom in de Vlissingse binnenstad een wettelijke basis krijgen. De offi ciële publicatie ervan staat vandaag in de PZC. Hieronder volgt in grote lijnen de tekst. De volledige tekst is in te zien bij het Stafbureau Voor lichting en Inspraak in het stad huis. Het is een ieder, voorzover niet rechtstreeks betrokken bij het onschadelijk maken en/of ver wijderen van de bom verboden zich vanaf 4 maart, 8.00 uur, op te houden en dieren te laten verblijven binnen het op de bij deze verordening behorende kaart aangegeven, gebied (zo ne a, de 150-meter zone, red.), tot het moment waarop door of vanwege de burgemeester be kend is gemaakt dat de werk zaamheden met betrekking tot de ruiming zijn beëindigd en dat zone a weer is opengesteld. Een ieder die een persoonlijk recht of een zakelijke recht heeft op een woning of een ge bouw binnen het in de eerste lid bedoelde gebied is verplicht ervoor zorg te dragen dat ge durende de in het eerste lid ge noemde dag en tijdstippen: - de zich in de woning of het gebouw bevindende gaslei dingen zijn afgesloten; en - alle zich in de woning of het gebouw bevindende ramen en deuren zijn geopend. Het is een ieder, voorzover niet rechtstreeks betrokken bij het onschadelijk maken en/of ver wijderen van de in aanhef be doelde bom, verboden zich vanaf 4 maart, 10.00 uur in het op bij dit besluit behorende kaart aangegeven gebied (zone b, de 150- tot 450-meter zone, red.) op te houden en dieren te laten verblijven elders dan bin nenshuis of binnen een ge bouw, tot op het moment waar op door of vanwege de burge meester bekend is gemaakt dat de werkzaamheden met be trekking tot de demontages zijn beëindigd en dat zone b weer is opengesteld. Zo dikwijls de zorg voor de na leving van enig voorschrift dit vereist wordt hierbij aan hen, die met handhaving van de voorschriften zijn belast of daaraan moeten meewerken, de last verstrekt alle al dan niet afgesloten terreinen en ruim ten, woningen daaronder be grepen, desnoods tegen de wil van de eigenaar, bewoner of gebruiker, te allen tijde te be treden of binnen te treden, zulks voor zover het woningen Zeer waarschijnlijk zullen de regionale kranten u vandaag en/of morgen wel die duidelijk heid kunnen verschaffen. Bovendien krijgen morgen alle bewoners van de binnenstad een brief van de gemeente 'in de bus'. Daarin zal het defini tieve uitsluitsel worden gege ven. Gaat de ontruiming door, dan staat in die brief ook wat er van de aangeschrevenen wordt verwacht. Zij worden dus per soonlijk geinformeerd. Zoals ze ook eerder een schrijven van de gemeente ontvingen. Ook de bewoners van de 150 tot 450 meter zone werd daarin onder meer geadviseerd enkele maa tregelen te nemén. Het is voor hen aan te raden deze maatre gelen ook uit te voeren. Daar door kunnen in een later sta dium eventuele moeilijkheden met verzekeringsmaatschap pijen voorkomen worden. Er vanuitgaande dat de bom op de streefdatum maandag 4 maart - geruimd zal worden moet iedereen er rekening mee houden dat men die dag de binnenstad niet in kan. Om 10.00 uur worden alle toe- Volgende week woensdag 6 maart vergadert om 20.00 uur in het openbaar in het stadhuis de straatwerkgroep herinrich ting Molenstraat. De groep is een samenwerkingsverband van bewoners van de Molen straat en ambtenaren. Tijdens de vergadering zal een idee besproken worden voor de inrichting van de terreinen tus sen de Jugendstillwoningen aan de Spuistraat. gangswegen en andere door gangen tot dit gebied door de politie afgezet. Hoe laat deze afzetting wordt opgeheven hangt met name af van het ver loop van de demontage. Alleen in echt dringende geval len mogen arts, brandweer en ambulance het gebied in. Ge luidswagens zullen overigens de opheffing van de afzetting van het grootste deel van de binnenstad afkondigen. Die au to's zullen alleen door de bin nenstad rijden! De 'kleine zone' het gebied rondom de Vlamingstraat kan men pas in als de politie daar alle panden heeft afgesloten. Op 1 juli begint het nieuwe tijd vak voor de individuele huur subsidie, die doorloopt tot 1 juli volgend jaar. Bij de aanvraag voor dit nieuwe tijdvak moet u uiteraard een kopie van uw aangiftebiljet inkomstenbelas ting/vermogensbelasting of het T-biljet doen. Vergeet dus niet dat kopie te maken voordat u het belastingbiljet (meestal voor 1 april) 'op de bus' doet! Voorafgaande jaren kon u - als u geen kopie achtergehouden had - daarom vragen bij de In specteur der Directe Belastin gen in Middelburg. Dat kan nu echter alleen nog in uitzonde ringsgevallen! Voorkom daar om problemen. Lever bij de aanvraag om individuele huur subsidie een kopie van het aangiftebiljet inkomstenbelas ting/vermogensbelasting of T- biljet in. Hebt u over dit onderwerp nog vragen, dan kunt u contact op nemen met de medewerker huursubsidie in het stadhuis. Hij is er te vinden achter een van de loketten in het kassiers kantoor op de begane grond. Z'n telefoonnummer is 87323. Morgen, donderdag 28 februa ri, komt om 20.00 uur In wel- zijnscentrum Bachtenkomme in de Badhuisstraat de project groep Scheldestraat in het openbaar bijeen. De groep is een samenwerkingsverband van buurtbewoners en de ge meente voor de verdere ont wikkeling van de stadsvernieu wing in de Scheldebuurt. Onderwerpen voor de vergade ring van morgenavond zijn o.a. de voortgang van de herinrich tingsplannen voor de Clijver- straat, de situatie in de Glacis- straat-oost en het gebruik van het pand Glacisstraat 97 (de HTS-soos). Maandag 4 maart, als de bomruiming in de binnenstad doorgaat, is er in het stadhuis een speciaal informatiecentrum gevestigd. Wie vragen heeft over maatregelen in verband met de ruiming van de bom, kan die daar kwijt. Het info-centrum is echt niet moeilijk te vinden. U kunt gewoon in het stadhuis bij het Stafbureau voor lichting en inspraak 'binnenwippen' (hal begane grond, de kamer links van de trap). Daar is maandag dus het info-centrum geves tigd. Als u dit leest bent u misschien nog niet te laat voor de 'open dag' van de MTS. Deze ge meentelijke school zet van daag de deuren open voor leerlingen van VWO, HAVO, MAVO en LBO die interesse hebben voor middelbaar tech nisch onderwijs. Hun ouders (en andere belangstellenden) zijn natuurlijk ook welkom. De MTS is gevestigd aan de Mar- coniweg 1. De openingstijden zijn van 14.00- tot 16.45 uur en van 18.00- tot 20.45 uur. De school is dan in 'vol bedrijf' te zien. Men is natuurlijk in de gelegen heid zich vandaag aan te mel den. Dat kan echter ook nog la ter, maar toch wel uiterlijk 1 april a.s. betreft met inachtneming van het bij de wet bepaalde. Alle aanwijzingen, gegeven door de politie in het belang van de openbare orde en/of veilig heid van personen, vee, andere levende have en goederen die nen stipt te worden nageko men. Overtreding van een of meer bepalingen van deze verorde ning is strafbaar op grond van artikel 443 van het wetboek van strafrecht. Bellen mag natuurlijk ook. Bij voorbeeld om te weten te ko men of de afzetting van de bin nenstad al is opgeheven. Wie één van de nummers draait (of drukt) die in de kop genoemd zijn, krijgt een van de mede werkers van het info-centrum aan de lijn. Ervoor en erna is en blijft voorlichting natuurlijk voorlichting. Zit u met vragen over het hoe en wat van bij voorbeeld een bouwvergun ning, huurverhoging, de Vlis- Het Stafbureau voorlichting en inspraak in beeld. Op de achtergrond de leeshoek (foto Cor Schuilwerve). Een kleine herinnering: dins dag 5 maart is de kunstuitleen open. 's Middags kunt u er te recht van half twee tot vier uur, 's avonds van zeven tot negen uur. De kunstuitleen is geves tigd in gebouw Breehof aan de Breestraat, schuin tegenover het politiebureau. Er is volop keuze uit zeer singse historie of een inspraak procedure: trek maar aan de bel, vragen staat vrij. Folders en brochures liggen er trouwens ook heel wat. En: ze liggen er om meegenomen te worden. Vergaderstukken - er wordt in de gemeentelijke gemeen schap heel wat vergaderd! - lig gen in deze informatiehoek ook ter inzage. Wie ze in de speciale leeshoek wil doornemen: wel kom. uiteenlopende kunstwerken. Of u nu een aquarel zoekt of een schilderij, een keramiek of een plastiek, men kan u er aan hel pen. De medewerkers geven u daarbij uiteraard graag advies. Zo langzamerhand is vrijwel iedereen er wel van op de hoogte: in onze oude binnenstad ligt wel licht nog een niet ontploft projec- tie! uit de Tweede Wereldoorlog. Kort geleden is dat duidelijk ge worden, bij de voorbereiding van de renovatieplannen voor de Vla mingstraat e.o. Een lelijke tegen valler, want zoiets kan stagnatie betekenen voor de bouw Onge twijfeld zullen er mensen zijn die zeggen: "Moet dat nu allemaal? Die bom ligt er al 45 jaar en er is nog nooit iets gebeurd Waarom al die opwinding?". Maar zo simpel is het niet. In het gebied moet ge werkt worden, er moeten funde ringen voor de nieuwbouw de grond in. Om niet voor onaange name verrassingen te komen staan heeft het college van b. en w op advies van de Explosieven Opruimingsdienst besloten een nader onderzoek in te stellen en zonodig de bom op te laten rui men. Afhankelijk van de toestand waarin het projectiel zich bevindt is daar een meer of minder om vattende operatie voor nodig Zo kan het nodig zijn een deel van de binnenstad voor een korte periode te ontruimen. Daarover ontstaat deze week duidelijkheid, maar vanzelfsprekend moet het ge meentelijk apparaat in nauwe sa menwerking met politie en brand weer wel allerlei voorbereidende maatregelen nemen. En die strek ken ver. Terecht denk ik, want het is belangrijk dat bewoners en winkeliers in de binnenstad, die tijdelijk hun panden moeten ver laten. de zekerheid hebben dat er met hun eigendom in die tijd niets gebeurt. Daarvoor is een omvang rijk toezichthoudend apparaat no dig. Een eerste taak voor de poli tie, die op de dag van de ontrui ming aanzienlijk wordt versterkt met mankracht van elders. Daar naast is er de inzet van hulpverle ningsorganisaties als brandweer en ambulance om - ondanks alle veiligheidsmaatregelen - voorbe reid te zijn op eventuele calami teiten. Een vlot verloop van de operatie is sterk afhankelijk van de medewerking van de direct be trokkenen. Alleen dan kan dit onaangename karwei snel worden geklaard. Een gebeurtenis overi gens, die ook financiële gevolgen voor de gemeente zal hebben. Zo worden we dus nog eens op onaangename wijze herinnerd aan de gevolgen van een inmiddels gelukkig al weer lang achter ons liggende oorlog. Een vorm van overlast waarmee we in onze huidige samenleving regelmatig te maken hebben, is geluidhinder. Vaker dan menigeen denkt, komen plaatselijke over heid en politie in aanraking met overlast door lawaai. Ik denk daarbij niet alleen aan verkeersla waai. Dat is een probleem wat we met elkaar veroorzaken. Nee. 't gaat vooral om geluidsoverlast die met een kleine inspanning mak kelijk is te voorkomen, zoals van platenspelers, radio's, tv's e.d Nog erger is vaak de overlast die veroorzaakt wordt door groepen mensen die met elkaar bijeen zijn. Natuurlijk niet met de bedoeling om een ander overlast aan te doen. Meestal is er sprake van een feestelijke stemming, waardoor men wat minder let op het lawaai dat men veroorzaakt. Daaronder valt ook het komen en gaan van mensen. Vaak bezorgt men elkaar zonder kwade bedoelingen over last en dat is dan weer de basis voor slechte onderlinge verhou dingen. De overheid probeert door het stellen van regels lawaai overlast van openbare gelegenhe den te begrenzen. Meestal lukt dat wel, maar ook in een tamelijk overzichtelijke stad als Vlissingen komen er toch "uitspattingen" voor. Steeds is het een kwestie van geven en nemen en vooral van wat meer begrip voor elkaar en wat meer zorg voor de omgeving. We moeten ons wat meer bewust zijn van het feit dat we betrekke lijk dicht bijeen leven en dus vrij wel altijd met anderen in onze omgeving rekening moeten hou den. Zeker nu we weer de zomer tijd tegemoetgaan, met naar we hopen mooi weer en openstaande ramen, zou dat toch wat meer een ieders aandacht moeten hebben.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5