Podi ïum Films ms \Fcekeindcliensten Expositie DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 februari 1985 MIDDEN ZEELAND MIDDEN ZEELAND Wijzigingen: bij voorkeur schriftelijk. Het adres: Postbus 5017,4330 KA Middelburg, telefonisch maandag voor 14 uur: 01180-27651, toestel 54. huisartsen OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG 'Under fire' van Roger Spottis- woode met Nick N'olte in de hoofd rol. Meccano Middelburg, donder dag tot en met zondag 20.30 uur. In 'Under Fire' opereert een foto journalist die kiest voor actieve deelname aan de bevrijdingsstrijd in Nicaragua, zonder zijn beroep er aan te geven. 'Under Fire' is opgebouwd rond de Amerikaanse fotojournalist Russel Price die verslaafd lijkt te zijn aan span ning, actie en oorlog. Hij wordt gekarakteriseerd door zijn eigen woorden: 'I don't take siders, I take pictures'. In Nicaragua (de nadagen van het Somoza-regime vlak voor de Sandinistische over winning in juli 1979) maakt hij een emotionele crisis door. waar bij zijn geweten op de proef wordt gesteld. 'Under fire' mm*. "Throne of blood' van de Japanse cineast Kurosawa is de Shakespeare- verfilming van Hamlet. Meccano Middelburg, maandag en dinsdag 20.30 'Lola' van Rainer Werner Fassbinder met onder andere Barabare Su- kowa en Armin Mueller-Stahl. Meccano Middelburg, woensdag 20.30 uur. Vrijdag 23.30 uur 'Lola' is Fassbinders sarcastische kijk op de jaren vijftig, het Duitsland van Adenauer, de periode van het 'Wirtschaftswunder'. Het stadje Coburg is in de roes van de wederopbouw' iedereen prof- teert, iedereen wordt elke dag een beetje rijker. Het hoofd van de gemeentelijke instantie die de bouwvergunningen verstrekt is een bra ve, hardwerkende man, Von Bohm genaamd, rtij ontsteekt ondanks zijn gelijkmatige humeur in woede als hij ontdekt dat de vrouw van wie hij houdt 's nachts in een bordeel werkt van de plaatselijke aannemer en speculant SchuckWt. Von Bohm dreigt de hele corrupte bovenlaag van Coburg aan de kaak te stellen. Maar Schuckert weet het schandaal te voorkomen, Von Bohm trouwt met Lola Alles gaat weer zijn gangetje in de stad en Adenauer blikt neer van de verkiezingsaffiches: "Geen experimenten". 'De ijssalon' van Dimitri Frenkel Frank met Gerard Thoolen, Renee Stoutendijk en Bruno Ganz. A lhambra II Vlissingen, vrijdag, zaterdag en zondag 21.30 uur. Het verhaal is geïnspireerd op de geschiedenis van de Amsterdamse IJssalon Koco, die in februari 1941 door de Duitsers werd overvallen omdat vandaaruit anti-fascistische knokploegen opereerden. De film is geen historische reconstructie, maar vertelt een eigen verhaal met an dere personen en andere namen. De IJssalon vertelt het verhaal van de eigenaar Otto Schneeweiss, een uit Berlijn geëmigreerde jood, een le venslustige optimist en struisvogel, die geen gevaar wil zien. Het is begin 1941, de Duitsers houden zich betrekkelijk kalm, er zijn nog geen razzia's geweest. Velen in Nederland denken dat het hier niet zo'n vaart zal lopen. Otto krijgt bezoek van een vroegere vriend uit Berlijn, die intussen majoor is geworden in het Duitse leger. Twee andere vrienden, jonge Amsterdammers, vroeger makkers op school, zijn nu in verschil lende kampen terechtgekomen: Hans is de leider van een groepje jonge NSB'ers geworden, Luuk leidt een anti-nazi knokploeg. Rond de ijssa lon worden de botsingen tussen deze twee groepen steeds heftiger. De innige vriendschap tussen Otto en de Duitse majoor Gustav is tegen deze achtergrond een scherp contrast. De oudere zuster van Luuk raakt, aarzelend en onzeker, verliefd op de Duitse officier. De escalatie van racisme en geweld in en om de ijssalon leidt tot een Duitse overval. Liefde en vriendschap worden op de proef gesteld. Otto wordt gearres teerd. Hij moet kiezen tussen dood en verraad. Gustav moet kiezen tussen vriendschap en zijn plicht als Duits officier. Trudi, z'n Hollandse vriendin moet kiezen tussen liefde en principes. De film laat uiteindelijk zien hoe de oorlog, elke oorlog, elementaire menselijke verhoudingen voorgoed vernietigt. 'Red Dawnof te wel 'Te vroeg om te stervenis een film van John Milius met Patrick Sway ze, C. Thomas HowellLea Thompson en Charly Sheen. A lhambra II Vlissingen, vrijdag, zaterdag en zondag 19 uur, maandag en dinsdag 20 uur. In deze gruwelijke oorlogsfilm is te zien welke verwoestingen kernwa pens aanrichten. Hele steden worden weggevaagd door kernbommen in 'Red Dawn'. gty- Scène uit 'Return of the soldier' 'Terugkeer van een soldaat' van Alan Bridges met Julie Christie, Alan Bales, Ann Magret en Glenda Jackson, A lhambra 11 (A VU), woensdag 20 uur. De reactie van de naaste omgeving in geval van geheugenverlies staat centraal in deze film. Twee vrouwen wachten op respectievelijk hun neef en echtgenoot uit de eerste wereldoorlog. Hij blijkt hen niet te herkennen maar glashelder staat hem een derde vrouw voor de geest met wie hij een idyllische jeugdliefde beleefde. 'Once upon a time in America' van Sergio Leone met een prachtige hoofdrol van Robert de Niro. Grand Theater Goes, zaterdag en zondag 20 uur. Deze klassieke gangsterfilm is van dezelfde maker als van 'Once upon a time in the West'. De film duurt bijna 4 uur. GEPROLONGEERD 'Purple Rain* (met Prince), Alhambra I Vlissingen, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 2130 uur, zondag 16, 19 en 2130 uur. 6 'De Prooi', nieuwe Nederlandse speelfilm. Alhambra II Vlissingen, donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 20 uur, vrijdag, zaterdag en zondag 2130 uur. PORNO 'Smoker'. Alhambra I Vlissingen, vrijdag 2330 uur. KINDERBOEKEN tdoor Jan Smeekens In een, in ons land veel gebruikt aardrijkskundeboek voor de vijf de klas, zit ook een hoofdstuk over Suriname. Een (weliswaar kleine) steekproef leert dat het meestal wordt overgeslagen. Surinaamse kinderen daarentegen leerden tot voor kort in hun land alles over onze eetgewoonten, onze folklo ristische gebruiken, onze indus trieën, onze dorpen en steden, onze rivieren en kanalen. Door hun schoollezingen merkten Dolf Verroen en Nannie Kuiper hoe bijster weinig Nederlandse kinderen van Suriname afweten. Die ervaringen waren aanleiding tot Ons Surinaamse Ik. Hun bloemlezing met verhalen, ge dichten en informatieve teksten wil Nederlandse kinderen meer van de achtergronden van Suri naamse kinderen doen begrijpen. De teksten over één onderwerp staan geordend bij elkaar. En zo komen o.a. aan bod: eten, flora, fauna, topografie, historie, le vensgewoonten en bewoners. Maar omdat de bundel is bedoeld voor kinderen vanaf 10 jaar, is het jammer dat die ordening niet duidelijker is aangegeven. Het verband tussen de teksten zal nu niet door alle kinderen gezien worden. Of de bundel ook een goed beeld geeft van wat in Suriname voor kinderen gepubliceerd wordt is moeilijk te beoordelen. Veel tek sten worden hier voor het eerst gepubliceerd en van andere is on bekend waar en wanneer ze ver schenen. Ook het taalniveau is niet zo gemakkelijk te plaatsen. Sommige teksten lijken me eerder door kinderen dan door volwas senen geschreven. Maar mis schien heeft dat wel te maken met het andere Nederlands dat Suri- Met het voorjaar en de zomer in aantocht gaan velen alweer den ken aan tochten en uitstapjes. Sommigen denken daarbij aan lange autoritten naar het drukke zuiden of dure vliegvakanties. Steeds meer mensen zoeken het echter dichter bij huis en gaan op stap in eigen land. Enkele jaren geleden heeft de overheid twintig gebieden aange wezen, die vanuit cultuur- en na tuurhistorisch oogpunt van bij zonder belang zijn. In deze zoge noemde nationale landschappen vormen natuur- en cultuurlandschap en nederzettingen een samenhan gend geheel. Deze nationale landschappen nu zijn het uitgangspunt voor de on langs verschenen uitgave "Ontdek namers nu eenmaal spreken en schrijven. Het meest interessant zijn de Anansiverhalen van Noni Lichtveld en Dobru. Dit sympathieke boek is behalve thuis ook op school zeer goed te gebruiken om begrip te kweken voor Nederlandse staatsburgers van wie we weinig weten, maar die bij ons op school zitten, onze buren zijn, met wie we bevriend zijn of samenwerken. En misschien kan uitgeverij Leopold overwegen ook van an dere culturen een dergelijk boek samen te stellen. Ons Surinaamse Ik, samengesteld door Dolf Verroen en Nannie Kui per. Illustraties door Noni Licht veld. Uitgeverij Leopold. Den Haag. Prijs f 21.50. Nederland" van Uitgeversmaat schappij The Reader's Digest N.V. In Ontdek Nederland wordt aan de hand van vele honderden foto's, tekeningen en kaarten (er staan meer dan 1500 illustraties in het boek) een volledig beeld gegeven van elk van de twintig gebieden. "Ontdek Nederland" neemt u als het ware aan de hand door de volgende nationale landschap pen: Terschelling, Noordenveld, Texel, Zuidwest Friesland, Zuid west Drente, Noordwest Overijs sel, Omgeving Bergen, Overijssel se Vecht. Centraal Noord-Hol land, Waterland, Noordoost- Twente, Veluwe, Vechtstreek, Graafschap, Kromme Rijnge bied, omgeving Winterswijk, Gel derse Poort, Midden-Brabant, Midden-Limburg en Mergelland. Elk landschap wordt op dezelfde manier beschreven. Daardoor zijn bepaalde aspecten van het gebied eenvoudig op te zoeken. Ker nachtige teksten bij recente foto's geven een inzicht in het ontstaan, de natuur- en cultuurgeschiedenis van de betreffende gebieden. Daar blijft het echter niet bij. Na dat men zich thuis heeft verdiept in het natuurschoon in ons eigen land kan men erop uittrekken. "Ontdek Nederland" is evenals het bekende "Beste Boek voorde Weg" totstandgekomen in samenwerking met de ANWB. Het boek omvat 426 pagina's en kost f 89,90. Het is verkrijgbaar bij de boekhandel, de A N WB-kantoren of rechtstreeks te bestellen bij Reader's Digest, Am sterdam. Wie de vernieuwde Welke-gids Thuiscomputers doorbladert, merkt al snel dat het aanbod op de computermarkt in korte tijd enorm is toegenomen. Er is een uitgebreide keuze in hardware (de apparaten) en in software (de gegevens waarmee de computer werkt). Juist dat grote aantal verschillende merken en typen, elk met hun eigen voor- en nadelen, maakt het er voor de consument beslist niet makke lijker op een goede keuze te maken. Ook de prijzen lopen sterk uiteen: van een paar honderd gulden voor een eenvoudige computer die u zo op uw TV-toestel kunt aansluiten, tot een uitgebreid computersys teem van ver boven de tiendui zend gulden. Het zijn prijsver schillen die het risico voor de consument groot maken dat veel geld wordt uitgegeven aan een computer die, na aanschaf, niet aan de specifieke wensen van de gebruiker blijkt te voldoen. Bovenstaande problematiek is voor eindredacteur Chriet Titu- laer het uitgangspunt geweest bij het samenstellen van deze nieuwe Welke-gids. Het volledige thuis computeraanbod wordt ontrafeld en de lezer krijgt een goed beeld van de mogelijkheden, merken en kosten. De gids gaat vanzelfsprekend uit gebreid in op de computer zelf en de randapparatuur, zoals de prin ter, de cassette en de floppy disc. De vernieuwde Welke-gids met zijn uitgebreide produkt- en prijsinfor matie en de vele nuttige adressen is een eerste stap in de goede richting voor een ieder die zich op het on bekende, maar boeiende pad van de thuiscomputerwereld begeeft. De Welke-gids Thuiscomputers is bij' de ti/dschriftenw inkels te koop voor f 4;95. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG 'Hoe versier ik een stuk' is een klucht van John Lantings Theater van de Lach. De Schouwburg Middelburg, maandag en dinsdag 20 uur. Kaarten f 21.50, CJP/Pas 65 f 17.50. 'Hoe versier ik een stuk' speelt zich af in het kantoor van de Holbix Koekfabrieken, waar op een dag boekhouder Bloem wordt verdacht van een poging tot aanranding. Consternatie in het bedrijf is het gevolg, maar niet de beroering die men zou verwachten. Vooral de dames van de koekfabriek kijken Bloem plotseling met heel andere ogen aan. Dit sullige, niets betekenende mannetje groeit hierdoor plotseling uit tot 'een echte vent', die links en rechts iedereen kan versieren. John Lanting speelt boekhouder Bloem. 'Jacqueline en ikis een toneelproductie naar de gelijknamige roman van Marnix Gijsen. Het wordt uitgevoerd door toneelgezelschap Ivonne Lex. Schouwburg Middelburg, donderdag 20 uur. Kaarten f 18.50 CJP /Pas 65 /U-. Marnix Gijsens roman is grotendeels autobiografisch. Werkzaam op het Antwerpse stadhuis, kreeg hij als jong ambtenaar de taak een som geld te verdelen onder de 'behoeftigen'. Tijdens zijn omzwervingen door de volksbuurten ontmoet hij de ge heimzinnige Jacqueline, een beeldschone en zeer aardse vrouw van losse zeden. De preutse ambtenaar komt, ondanks zijn morele bezwa ren, in vuur en vlam te staan en wordt door Jacqueline op overrompe lende wijze ingewijd in de rituelen van de liefde. Scene uit 'Redders' van Gerril Komrij Zuidelijk Toneel Globe speelt 'de Redders' van Gerril Komrij. Schouw burg Middelburg, vrijdag 20 uur. Kaarten f 18.50, CJP/Pas 65 f 13,— In het seizoen '82/'83 debuteerde taalvirtuoos Gerrit Komrij als to neelschrijver met 'Het Chemisch Huwelijk', een opzienbarend stuk, dat door Globe met groot sukses werd gespeeld. In opdracht van Globe schrijft hij momenteel 'de Redders', een zo mogelijk nog opzienbaren der toneelspel, al was het alleen maar door het ten tonele voeren van een dertiental illustere figuren uit meer dan 30 eeuwen al dan niet ver meende beschaving. Hamlet, Don Juan, Jezus, Orfeus, Brunhilde, Lo relei, Billie the Kid, Shirley Temple en andere kopstukken uit literatuur, mythologie en geschiedenis voer- en een ongetwijfeld lucide en venijnig debat. V Theater groep Vreuchdendael uit Breda speelt drie eenakters van Heyer- mans in hel Middelburgse minitheater in de Verwerijstraat. Zaterdag 20 uur. Deze Bredase theatergroep bestaat uit een groep mensen die al acht jaar voor hun plezier op de planken staan. De namen van de eenakters zijn 'Buren', 'Saltimbank' en 'Verveling'. De stukken zijn voor een groot deel naturalistisch. De mensen worden getoond in hun sociale omstan digheden en zichtbaar wordt ook hoe zij slachtoffer worden van die omstandigheden. "Buren' is door regisseuse Connie Baars-Kunst in deze tijd geplaatst. Het stuk gaat over mensen in gehorige, kleine flatjes met alle gevolgen van dien. 'Saltimbank' is het verhaal van een invalide geworden man eqzijn vrouw, die dat feit moeilijk kan accepteren. Het speelt zich af in een circus. 'Verveling' is een monoloog die gaat over een vrouw die stapelgek wordt van het eeuwig alleen zitten en dan een slippertje maakt met een andere man. The Stevedore Jazzband speelt oude stijl (Engelse dixieland). Deze zes mans formatie is in 1978 opgericht. Het orkest bracht twee elpees uit. Britannia Vlissingen (De Ruyterzaal), zaterdag 21 uur. Kaarten f 12.50, CJP/Pas 65 f 7.50, donateurs van het organiserende Jasz f5,— The Stevedore Jazzband bestaat uit Ruud Peerdeman (trompet, zang). Jan van Deursen (clarinet, zang). Henk van der Veen (trombone, zang). Marcel Degeling (banjo) Jose Baars (stringbass) en Siem Brieffies (drums). De Engelse gospelartiest Adrian Snell bezoekt tijdens zijn toernee door ons land ook Middelburg kerkcentrum De Hoeksteen, Roozenburglaan, donderdag 20 uur. Kaarten in voorverkoop f 8,50 en aan de zaal f 10,— Deze gospelzanger kreeg vooral veel bekendheid met de rock opera "The Passion', het verhaal over de kruisiging van Jezus. In het voorprogramma speelt de Haagse groep 'Wingerd'. Zij ma ken nederlandstaliee melodieuze rock. Gospelzanger Adrian Snell Black Page is een hardrockgroep. De band bestaat uit Nick Roozenboom (sologitarist, bijzang), André Hamers (slaggitarist en bijzang), Toine Hommel (drums), en Leo Piasmans (lead vocals). Bar Americain Mid delburg, vrijdag 21 uur. De Zeeuwse Koorschool onderleiding van Evert Heyblok is te gast op de jaarlijkse uitvoering van de Christelijke Brassband Ónda Middelburg. De Brassband en het jeugdorkest treden op in de concert- en gehoorzaal in Middelburg, zaterdag om 19.30 uur. Het jeugdorkest brengt onder-leiding van Piet Baan muziek van Han del, en Siebert. De Brassband brengt muziek van Edward Elgar, John Denver, Gordon Langford en Jacob de Haan. Anno Appelo leidt de Brassband. De Zeeuwse koorschool tenslotte heeft op het programma muziek van Purcell, Jacob en Handel maar ook het lichtere genre. Als gastsoliste op trompet treedt op Truus Muizer. De Tjechische dichter/zanger Jaroslav Hutka brengt een nederlandstalig programma in het Vestzaktheater in Vlissingen. Vrijdag, 20.30 uur. Kaarten f 10,—CJP/Pas 65 f 7.50. Jaroslav Hutka verliet Tjechoslowakije in 1978. Hij heeft honderden liederen, drie romans, kinderboeken en vijf Tjechische elpees op zijn naam staan. Tegenwoordig treedt hij regelmatig in Nederland op. Zijn eerste Nederlandstalige elpee heet 'hier is mijn huis'. De teksten van zijn liederen gaan over tal van onderwerpen zoals vrede, problemen van buitenlanders die de Nederlandse taal leren enzovoorts. Hutka bege leidt zichzelf op de gitaar. Grin maakt onmiskenbare Rock 'n Rollmuziek. Deze uit zeven personen bestaande formatie kreeg ondermeer bekendheid met het nummer 'You need a gun'. De Piek Vlissingen, zaterdag 22 uur. Kaarten f 7.50. De violiste Myra van Groenendael en de pianist Rien Balkenende geven een gezamenlijk concert waarbij het tweetal werken van Bach, A ndriessen, Smetana en Brahms ten gehore brengt. Kapel van St. Maarten, Hooge- lande, zondag 14.30 uur. Kaarten f 7,— CJP f5,— Café Paniek is een Vlaams actualiteitencabaret dat wordt gebracht door de Zwarte Komedie. Vestzaktheater Vlissingen, zaterdag 20.30 uur. Kaarten f 10-(CJP/Pas 65 f 7,50). 'Komische, erotische en funky verhalen uit de NV België, songs mono drama's en pastiches in alle smaken, snelle dranken, frisse bediening". Zo presenteert de Zwarte Komedie zijn nieuwste 'brouwsel 'Café Pa niek'. Een satirisch theaterprogramma dat de politieke en andere ak- tualiteiten op de voet volgt en dat regelmatig wordt aangescherpt door tekstschrijvers die hun pen bij voorkeur drenken in hoge kwaliteit vitriool. 'Geen huisje te heilig, geen scheen te zeer, geen teen te lang' is het motto. Als het Café Paniek zich voor één avond vestigt in het Vest zaktheater, dan zal blijken dat de Zwarte Komedie ook de gangen van onze vaderlandse politici en andere bekende Hollanders' nauwlettend in de gaten houdt. 'Café Paniek', een bruisend avondje kabaret met Alida Neslo (bekend van TV-Touche) popdichter-tekstschrijver Tom Lanoye, Max Schnur (schrijver van de Tindemans-satire Omdat men sen belangrijk zijn' en 'De Avonturen van God') Chris Cauwenberghs, Mitta van der Maat, Jacques Smeets en Max Schnur. 'Jungle book van Zoltan Korda in Meccano, zaterdag 15 uur. (8 jaar en ouder). Nathoo, een twee-jarige baby, verliest zijn ouders, die door een tijger worden vermoord. Het kind vindt bescherming in een wolfskuil en als de tijger het spoor van het kind volgt, verdedigt de moeder-wolf het kleine kind en de tijger druipt af. Nathoo wordt groter en groeit op als Mowgli, de vriend van alle dieren in het oerwoud. De inlanders zien in hem echter een boze geest en men keert zich tegen hem. Messua, een inlandse vrouw wordt gevangen genomen omdat zij met Mowgli heeft gesproken en dus van de duivel is bezeten. Zij zal worden geofferd maar Mowgli bedreigt het dorp met vernietiging. Hij laat al zijn vrienden uit het oerwoud aanrukken, een horde van verwoestende dieren die met hun wild vlammende ogen een cordon om het dorp leggen. Bang voor zoveel verscheurend geweld, wordt de vrouw vrij gelaten. Na deze angstige uren bespreekt men het gebeuren en men ontdekt, dat Mowgli een van hen is, want hij bezit de kracht om de gevaren van de jungle te bedwingen. Een film vol verbazingwekkend avontuur!! 'Waterschapsheuvel' van martin Rossen in Meccano, zondag 15 uur. (8 jaar en ouder). Tijdens een schermige maannacht verlaat een groep konijnen de ge borgenheid en veiligheid van hun gebied. Niemand weet precies waar zij heen gaan; noch Hazelaar, de moedige leider van het groepje, noch Kopstuk, de dappere en avontuurlijke krijger en zelfs niet Vijfje, die hen tot vertrek heeft aangesppord, omdat hij op hun eigen terrein grote gevaren voorziet. Op zoek naar een nieuw gebied waar zij in vrede kunnen leven, stellen zij zich bloot aan andere niet minder dreigende gevaren. Wanneer ze na lange omzwervingen een geschikte plek vin den, gaan ze op zoek naar wijfjes om het vóórtbestaan en de uitbreiding van hun groepje te verzekeren. Waterschapsheuvel stelt de kijker in staat de konijnenwereld volledig te betreden, de dingen door hun ogen te zien en hun angsten en overwinningen intensief mee te beleven.... 'Pipo en de piraten van toen' van Kees van Eyck met Cor Witschge, Marijke Bakker, Herbert Joeks, Janine van Wely, Hans Boskamp en Elsa Lioni. Alhambra II Vlissingen, zondag 14 uur. Pipo, Mammaloe, Klukkluk en de zus van Pipo, Plom, reizen met hun circus door de wereld. Tijdens een voorstelling in een havenstadje wordt de buiksprekerspop van Plom gestolen door kapitein Labbedoe. Pipo en Plom verbergen zich op het schip van Labbedoe dat een piratenschip blijkt te zijn Kapitein Labbedoe ruilt de inmiddels door Pipo weer teruggevonden buiksprekerspop van Plom voor zijn hele lading gesto len waar. Op het eiland Rarumba blijkt dat de pop sprekend lijkt op het verdwenen zoontje van de kapitein Pipo, Mammaloe, Klukkluk en Plom vinden het zoontje Takko uiteindelijk op een gedeelte van het eiland dat behekst is. Hij wil pas terugkomen als zijn vader belooft nooit meer te zeeroven en eerlijk werk zoekt. MIDDELBURG - zaterdag tot 24 uur: F.L. Berghauser-Pont, Bei- linkplein 1, telefoon 37393, zon dag tot 24 uur: J.F.L. Wortelboer, Kromme Weele 7, telefoon 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van .17.30 tot 18 uur. VLISSINGEN - zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, W. Klooslaan I, telefoon 68021zondag tot 24 uur: tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17 tot 18 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, AR- NEMIJIDEN, MIDDELBURG ZUID: zaterdag J.C. Ponten, Ou de Rijksweg 6, Nieuwland, tele foon 01182-1340, zondag P. Kod de, Oude Vlissingseweg 13, Mid delburg, telefoon 01180-15810. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, SEROOSKERKE, VROUWEN POLDER, VEERE EN ZAND DIJK - zaterdag en zondag: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tele foon 01181-271. DOMBURG, AAGTEKERKE, WESTKAPELLE, KOUDEKER- KE, ZOUTELANDE, MELIS- KERKE EN BIGGEKERKE - vrijdag 18 uur tot en met zondag 24 uur: P.K. Noorlander, Mid delburgsestraat 94, Koudekerke, telefoon 01185-1231. WEST- EN MIDDEN-WAL- CHEREN - B. Bouwense, Valke-- nisseweg 14, Biggekerke, telefoon 01185-2190. TANDARTSEN: Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: P.H.E. Kappenberg, Cho- pinlaan 71, Vlissingen, telefoon 01184-65557. APOTHEEK: MIDDELBURG van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daarop volgend: L.v.d. Boogert, Vrij landstraat 79, telefoon 27471. VLISSINGEN - van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvol gend: J.M.H.v.d. Sande, Badhuis straat 30-34, telefoon 12066. VERLOSKUNDIGE: Geldt uitsluitend voor VLISSIN GEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, Doomenburg 91, Vlis singen, telefoon 01184-71140. DIERENARTSEN: DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTKAPELLE - Oude Dom- burgseweg 33a, 01188-1443. Be handeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdieren (gezelschaps dieren) het hele weekend: Th. Driehuis-van Haselen, Vlissingen, telefoon 01184-66548, consult na telefonische afspraak. MIDDELBURG - grote huisdie ren: 01180-33803, visites aanvra gen van 8 tot 9 uur. KLEINE HUISDIERENPRAK TIJK OOST-SOUBURG, Ka naalstraat 3,01184-60860, het hele weekeinde bereikbaar. WIJK VERPLEEG KUNDIGEN; MIDDELBURG STAD - telefoon 01180-12228. Avonddienst van 17.30 tot 22.30 uur - 01180-14366. MIDDELBURG-ZUID EN AR- NEMUIDEN - telefoon 01180-14366, avonddienst van 17.30 tot 22.30 uur, telefoon 01180-14366. KOUDEKERKE, MELISKER- KE, BIGGEKERKE, ZOUTE LANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKER KE, VEERE, GAPINGE, VROU WENPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE EN ST. LAU RENS: K. Koster, Noordstraat 27, Domburg, telefoon 01188-1427. VLISSINGEN-STAD: M.E.W. Jansen-van Rens, telefoon 01180- 27583. WEST-SOUBURG, PAPEGAAI ENBURG, BOSSENBURG, WESTERZICHT, PAAUWEN- BURG, OOST-SOUBURG EN RITTHEM, W. Verhagen-Wes- terbeke, telefoon 01184-61541. Zeeuwse Bibliotheek (Kous- teensedijk) Middelburg IF.N VAN DEN BERG, geweven wandkleden onder de titel 'le zen en schrijven'. Maandag 17.30 tot 21 uur. dinsdag tot en met vrijdag 10 tot 21 uur en zaterdag 10 tot 13 uur. Lange Noordstraat 56, Mid delburg GERA DAUVIL- LIER, schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48, Middelburg WILLEM VADER schilde-' rijen, aquarellen en kunstfo to's. Maandag tot en met za terdag 9 tot 10 uur. St. Janstraat 41-43 Middel burg ANNEKE RUIM- SCHOTEL. Touwplastieken. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Iguana Bellamvpark Vlissin gen LEVENDE REPTIE LEN, AMFIBIEËN EN IN- SEKTEN. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Biologisch Museum, Dom burg. DE NATUUR IN ZEE LAND en DIEREN IN DE NATUUR dagelijks van 10 tot 17 uur. Galerie Montparnasse (Rei gerstraat) Middelburg HE DENDAAGSE KUNSTE NAARS een nieuwe collectie. Dinsdag tot en met zaterdag 14 tot 18 uur. De Vleeshal, Middelburg PA- NAMARENKO, objecten. Dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur en op zondag van 14 tot 17 uur. Stedelijk Museum (Bellamy- park) Vlissingen, VLISSIN GEN, TIJDENS EN KORT NA WO II en LAARS OP DE FLES: Het oorlogsgebeuren tussen 1940 en 1945. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur. Balans 17 Middelburg LEENDERT VAN DER POOL schilderijen en teke ningen. Woensdag tot 'en met vrijdag 11 tot 17 uur en zater dag 10 tot 16 uur.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 8