uit Q? JOKE EN RONALD ONK OPENDEN PRIMAVERA IN DOMBURG fceïtc l^o fljt»| dat de mensen niet voor elk jgmfal wissewasje naar Middelburg gaan' Slagerij Sturm vierde 15-jarig bestaan samen met de klanten Karwei houdt open huis Konraad verhuist naar industrieterrein Woensdag 20 februari 1985 DE VLISSINGER Riet Jansen begon voor zichzelf met Walchers Gordijnenhuis Aanstaande ouders De kleine gids Jongeren en werk Nieuwe opleiding Kleine Gids '85 Beeldende Kunst Kampioenschappen Onderwijsraad Molukken Martelen 'Wij samen' Miniatuur-auto's Huurbeleid Telefonische hulpdienst Pas op! Gospelmuziek Opvoeden Prestatieloop Wilde Flora Museumvrienden Wal Ie melden? BEL 01180-27651 Toeslel 54 *44 V ol wasseneneduca t ie Kustloop Vijvervreugdtrimloop Dichter Provinciehuis Studiedagen W erklozentheater Winterserietocht Gevonden voorwerpen of Postbus 5017 4330 KA Middelhui Rock and roll Bingo Dansavond Kindertheater Modelfotografie Jongeren Doe het zelf Muziek-workshop Vrouwen en meiden Kinderfilm Werklozen Scheldebuurt Kinderclub VIATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS CHIJNT E> slagerij Sturm aan de Veersesin- gel 90 in Middelburg vierde vorige week het feit dat slager A. Sturm precies vijftien jaar geleden de zaak overnam. En dat wilde de on dernemende slager - die in die vijf tien jaar al enige malen zijn zaak uitbreidde -niet zonder meer voor bij laten gaan. Hij schreef een wedstrijd uit voor zijn klanten, die het totale gewicht moesten raden van de slager en zijn zes medewer kers. Aan de gratis wedstrijd deden ruim voerhonderd personen mee en zo'n vijftien inzenders raadden het juiste gewicht: 490 kilo en geen 'half onsje meer'. Er werd geloot om de hoofdprijs, een rollade ter waarde van vij fentwintig gulden. De heer Van de Bos uit Amemuiden werd de ge lukkige. Verder kregen nog vier winnaars een hoofdprijs en de overigen die het juiste gewicht op hun briefje hadden staan kregen een rookworst. Slager Sturm heeft behalve uit breidingen en verbouwingen ook de service voor zijn klanten nooit uit het oog verloren. H ij heeft zelfs 'nog een besteldienst; over een groot deel van Walcheren. "Ik ben er nu drie jaar mee bezig en het breidt nog steeds uit", stelt Sturm tevreden vast, en: 's woensdags bezorgen we in Nieuwland, don derdag wordt St-Laurens aange daan en de vrijdag is voor Gapin- ge en omstreken gereserveerd". De bestellingen worden zonder extra kosten bezorgd. Slager Sturm heeft al weer plan nen om zijn zaak te vergroten. "Als de vergunningen tijdig af komen wordt op korte termijn een begin gemaakt met een uitbrei ding van de werkplaats en dat moet dan tevens de laatste ver bouwing zijn. want dan is alle be schikbare ruimte benut", zo licht Sturm toe. Mevrouw Riet Jansen-Vreijsen in het Watchers gordijnenhuis. Voor de vaste klanten van de winkel aan de Korte Noordstraat 53 in Middelburg is er nauwelijks iets veranderd. Alleen de naam is gewijzigd in Walchers Gordijnenhuis. De rest, zoals de ruime sortering gordijn stoffen, vitrages, tafelkleden en alles voor de slaapkamer, is gelijk geb leven. Ook de verkoopster is dezelfde; alleen zij is niet meer in loondienst bij Maartense, maar per 1 februari begon Riet Jansen-Vreijsen voor haarzelf. Slager Sturm (helemaal rechts met haard) en zijn medewerkers Noodgedwongen overigens. Haar was na vijf jaar dienstverband ontslag aangezegd toen Maarten- se de zaak wilde sluiten. "Hoewel ik al 54 jaar ben, voel ik me toch nog veel te jong om in huis achter de ramen te gaan zitten, en met Maartense kon ik overeen komen en nu ben ik voor mezelf bezig", vertelt de kersverse onderneem ster. Overigens is de 'vrouwen hand' in de zaak duidelijk merk baar. Voorheen werkte zij onder leiding van een chef en was het nogal eens rommelig in de zaak. Hoewel zij voordien ook al eens geprobeerd had orde op zaken te stellen, lukte dat eigenlijk nooit. Maar nu is al les opgeruimd en naar het eigen inzicht van mevrouw Jansen in gericht. Ook de service blijft hetzelfde. Bij het Walchers Gordijnenhuis wor den alle gordijnen van boven de tien gulden per meter gratis opge meten en gemaakt en daarnaast is er een grote voorraad op staal met een besteltijd van maximaal drie dagen. Het Walchers Gordijnenhuis is dagelijks geopend van 8.30 tot 12.15 uur en van 13.30 tot 18.00 uur en tijdens de koopavond op donderdag van 19 tot 21 uur. Sinds Karwei bouwmarkt in Mid delburg haar deuren heeft geo pend zijn 25.000 bezoekers de drempel gepasseerd. Voor diege ne die wel of niet kennis gemaakt hebben met Karwei kunnen langskomen op de open-huis da gen op 21, 22 en 23 februari. Op zaterdag 23 februari zijn er speciale demonstraties van: Black Decker, KWB nietmachines, Amfra energie besparende rege lingen voor de c.v.. Coldecor sier- plpisters. Karwei dichtingskitten, Skan blokhutten voor in de tuin en Karwei sierpleisters. Demonstraties zijn zaterdag van 10 tot 17 uur. Karwei is te vinden aan de Waldammeweg 2 te Mid delburg. De Middelburgse ijzerwaren en doe-het-zelf zaak Konraad is*vanaf vrijdag 22 februari te vinden op de Grenadiersweg 19 in Middelburg. Behalve een nieuw onderkomen heeft Konraad ook een andere naam: Formido Konraad Mid delburg b.v. Voorheen was Kon raad gevestigd op het Domburgs Schuitvlot 23. Een feestelijke openingsreceptie vindt donderdag 21 februari plaats tussen 18 en 21 uur. Lange tijd dachten beiden: "Als je een zaak hebt, ben je zeven dagen per week in de weer". Niettemin nam het echtpaar Joke en Ronald Vonk begin januari in Domburg een winkel over. Ze argumenteren nu: "Wat je ook doet. Als je op de een of andere manier zelfstandig bezig bent, ben je ook constant bezig. We hebben er lang over na gedacht, maar we menen dat we met deze zaak een leuk bestaan kunnen opbouwen. Eigenlijk zijn alle elementen ingebracht, waar mee we ons tot op heden hebben bezig gehouden". Ronald Vonk (32) werkte zo'n acht jaar in de luchtfotografie. Eerst bij Slagboom en Peeters. Later, toen de gebroeders Slag boom-junior zelfstandig begon nen, werd hij mededirecteur van het florende bedrijf Delta Phot. Vorig jaar was hij de luchtfoto grafie beu en meldde zich als re clamefotograaf in Eindhoven, waar hij in een mum van tijd tal rijke aantrekkelijke opdrachten binnen sleepte. Joke Vonk (31) was secretaresse bij Pechiney in het Sloegebied. Daarnaast ontwikkelde zij pro motieactiviteiten voor Zeeland en ontwierp kaarten, waarbij zij vooral gebruik maakte van eigen pentekeningen. De enigszins be kende kreet 'made in Zeeland' is onder meer van haar hand. Lente "Het reizen naar Eindhoven elke dag werd op den duur vervelend", legt Ronald Vonk uit. Beiden zijn geboren Vlissingers en bezitten een monumentaal pand in Mid delburg, dus verhuizen was ook al niet zo simpel. Na wikken en we gen werd uiteindelijk besloten het pand van Adriaansen aan de Ooststraat in Domburg te kopen en het bedrijf voort te zetten, maar dan met een geheel eigen inbreng, onder de naam Primavera, het geen lente betekent in het Ita liaans en Spaans. Geïnspireerd door de eerste regels van Herman Gorters gedicht mei' zegt Joke Vonk: "En lente is zoiets als 'een nieuwe lente, een nieuw geluid'. En een nieuw geluid, dat willen we laten horen, of beter nog, laten zien". Uiteraard zal Ronald Vonk in Primavera de afdeling fotografie voor zijn rekening nemen. Behal ve het eenvoudige rolletje dat kan worden gebracht en wordt ver zonden naar de ontwikkelcentrale van Agfa, neemt hij ook opdrach ten aan. Hij is gespecialiseerd in reportages, zowel in de technische als gelegenheidsreportages (hu welijken, recepties en modes hows). Verder is hij van plan om achter de zaak een studio in te richten voor portretfotografie (pasfoto's). In de winkel zelf wor den foto-artikelen verkocht. Een belangrijk element binnen Primavera is de cadeaushop. Joke Vonk legt daarbij de nadruk op exclusieve artikelen. "Die hoeven trouwens niet per definitie duur te zijn", zegt zij. Ook geschenken en kleding voor heren nemen een belangrijke plaats in. Verder gaat het echtpaar Vonk golfkleding verkopen en zullen straks in de rekken ook tenniskleren van be kende exclusieve merken komen te hangen. Met de winkel naast Primavere, De Nobelaer, zijn af spraken gemaakt. "We willen geen klanten van een ander af snoepen. En door een dergelijke manier van werken kunnen we hier in Domburg zoveel bieden, dat de mensen niet voor elk wis sewasje naar Middelburg gaan", verwoorden beiden hun bedrijfs filosofie. Geen Kitsch Hoewel in de eerste plaats gemikt wordt op de Domburger - 'en omstreken' - kan een ondernemer in Domburg er niet omheen, dat er het in de zomer wemelt van de toeristen. "Eigenlijk hebben we daarmee ook een beetje rekening gehouden. Dankzij de jodiumba- den die hier komen en de appar- tementenbouw in het Badhotel, krijg je seizoensverlenging in Domburg". Joke en Ronald Vonk zullen met het oog op de toeristen naast hun bestaande veelzijdige assortiment daarom ook souvenirs gaan ver kopen. Joke benadrukt: "Maar dan niet de souveniers waarop je het etiket 'kitsch' kunt plakken. Neen, we denken eerder aan iets dat echt Zeeuws is, zoals bijvoor beeld Pearemessen. We zijn op zoek naar mensen die orginele Zeeuwse artikelen zelf maken. Dat soort souvenirs willen we aan de toerist in Domburg aanbie den". Begin januari openden het echt paar Vonk Primavera. Momenteel wordt er tussen de te verkopen artikelen nog stevig geschilderd en verbouwd. In de eerste helft van maart hoopt het echtpaar de winkel van 80 m2 groot in de mo derne kleuren grijs en wit met een officieel tintje te openen. Joke en Ronald Vonk Bij voldoende belangstelling wil de Kruisvereniging Walcheren- Oost een gespreksgroep voor aan staande ouders oprichten. Die groep komt dan vanaf eind maart vier of vijf keer bijeen in het Wijkgezondheidscentrum aan de Roozenburglaan in Middelburg. Gesproken wordt over zwanger schap, geboorte en voeding. Ook wordt de film vertoond over het eerste contact tussen ouders en kind na de geboorte. Opgave vóór 8 maart via 01180-14866 (tussen 9 en 12 uur). De 44e editie van De Kleine Gids voor de Nederlandse sociale ze kerheid, een uitgave van de Ver eniging van Raden van Arbeid, is zojuist uitgekomen. Deze gids is zoals gebruikelijk bijgewerkt tot het laatste moment. De verande ringen in wetgeving, welke even tueel nog te wachten zijn en over de invoeringsdatum waarvan nog geen zekerheid bestaat, zijn af zonderlijk in het boekje vermeld. De Kleine Gids geeft in beknopte maar toch zo volledig mogelijke vorm en in handig zakformaat in formatie over alle sociale verze keringswetten en sociale voorzie ningen en vormt een belangrijk hulpmiddel voor iedereen die als belanghebbende met de sociale zekerheid te maken heeft. Ook als lesmateriaal voorziet De Kleine Gids al jarenlang in een behoefte. Het boekje is verkrijgbaar bij de Raden van Arbeid. Het jongerenpastoraat op Wal cheren heeft samen met het in dustrie-pastoraat een drietal ont moetingsavonden voor jongeren vanaf 16 jaar voorbereid. Die bij eenkomsten worden 27 februari, en 13 en 20 maart gehouden in kerkcentrum De Hoeksteen in de Middelburgse wijk Dauwendaele. De bedoeling is met elkaar te praten over denkbeelden over werk en baan en te zien of die denkbeelden kloppen met de praktijk. Verder komt vrijwilli gerswerk, werken met een uitke ring, studie, hobby en dergelijke aan bod. Informatie en opgave bij Ben Daalhuizen: 01180-28542. De Zeeuwse Dag- en Avondscho lengemeenschap begint binnen kort met de nieuwe opleiding se cretariële richting. In twee jaar worden de studenten opgeleid op MEAO-niveau. De zes te doceren vakken zijn Nederlands, Duits, Engels, Bedrijfseconomie, machi- neschrijven en steno. De vooro pleiding bedraagt minimaal MA- VO-D. Meer inlichtingen bij de ZDASG: 01184-66186. De Stichting Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering heeft de 44-ste editie van de 'Kleine Gids' uitgebracht. Alle bestaande en nieuwe regelingen en wetten op het gebied van de sociale zeker heid zijn erin vermeld en toege licht. Het gaat hier om een uitgave van de Vereniging van Raden van Arbeid. Bij elke Raad van Arbeid kan het boekje, dat 1,25 gulden kost, worden afgehaald. Inlichtin gen: 020-448418. De sectie beeldende kunst van de Zeeuwse Culturele Raad verga dert dinsdag 26 februari vanaf 17 uur in het gebouw van het pro vinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland aan de Dam 31 in Mid delburg. Het gaat over het beleid inzake de tentoonstellingsruimte De Vleeshal in Middelburg, over de regionale BKR-commissie en over de besteding van de rijksbij drage beeldende kunst '84. Infor matie: 01180-33024. De Zeeuwse Ren- en Toerclub Theo Middelkamp, de Wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen en de Wielervereniging Zeeland werken zaterdag 23 februari hun geza menlijke clubkampioenschappen af. Deze worden verreden op het parcours in Hansweert. De trim mers vertrekken om 11 uur voor een strijd over 30 kilometer. De liefhebbers en veteranen volgen om 12 uur. De nieuwelingen star ten om 13 uur, de junioren om 14 uur en de amateurs om 15.30 uur. Zij rijden 80 kilometer. In totaal verschijnen in deze laatste cate gorie 55 renners aan de meet. In lichtingen: 01130-3082, De Provinciale Onderwijsraad vergadert maandag 25 februari in het provinciehuis in Middelburg. Gesproken wordt onder meer over het voorstel om één advies raad voor de volwasseneneducatie op te richten. Ook wordt afscheid genomen van secretaris Anneke van de Zwaart. De vergadering begint om 14 uur. De visserij op de Molukken staat centraal op vrijdag 22 februari in het dokumentatiecentrum Mo- lukkers in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg. Met behulp van een dia-serie en een fototentoon stelling wordt getracht de proble matiek van de visserij op de Mo lukken uiteen te zetten. De aan vang is 20 uur. De tentoonstelling 'martelen is mensenwerk' van Amnesty Inter national is nog tot 12 maart te zien in de openbare bibliotheek in de Spuistraat in Vlissingen. Rond dit thema zijn bovendien boeken voor uitleen beschikbaar. De bi bliotheek is geopend op maandag van 13.30 uur tot 20 uur, dinsdags, woensdags en vrijdags van 10 tot 20 uur en op zaterdag van 10 tot 12.30 uur. 'Wi-Makandra' is Surinaams voor 'wij samen'. Onder die naam gaat een nieuwe Middelburgse stich ting activiteiten organiseren voor alle Surinaamse en Antilliaanse mensen in de omgeving. De eerste activiteit in de vorm van een feestavond vindt zaterdag 23 fe bruari plaats in De Schakel, Bachten Steene 14 in Middelburg. Er wordt veel Surinaamse muziek gemaakt en ook Surinaamse lek kernijen ontbreken niet. Ook niet-Surinamers zijn welkom. De aanvang is 19.30 uur. Verzamelaars van miniatuur-au to's kunnen woensdag 20 februari autootjes ruilen en met collega- verzamelaars van gedachten wis selen tijdens een contact-avond. Deze wordt gehouden in cafétaria 'Nieuwland' naast het dorpshuis in Nw. en St. Joosland om 19.30 uur. Het woonlastenkomitee Vlissin gen vraagt met een brief aan de Tweede Kamer en de vaste com missie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening om bevrie zing van de huren, in plaats van de aangekondigde verhogingen 'en huurharmonisatie. Aan het eind van de brief wenst het Vlissingse comité de verantwoordelijken veel wijsheid toe bij de behande ling van het huurbeleid in 1985. W ereldgebedsdag Vrouwen uit India stelden de li turgie samen voor de diensten op Wereldgebedsdag. Op 1 maart komen in de hele wereld mensen bijeen om te bidden voor de vre de. In Middelburg wordt de dienst die dag gehouden in de Koorkerk. Aan de dienst, die om 19.30 uur begint, verlenen het Gerefor meerd Kerkkoor onder leiding van de heer Slinger en de organist H. van Winkelhoff medewerking. De opbrengst van de collecte gaat naar moeder Theresa, die werkt voor dakloze kinderen in de slop penwijken van Calcutta. De telefonische hulpdienst in Zeeland heet sinds kort: SOS Te lefonische Hulpdienst Zeeland. Deze naamsverandering is inge geven om de onderlinge herken baarheid van de 26 SOS telefoni sche hulpdiensten in Nederland te vergroten. Het telefoonnummer voor een gesprek van mens tot mens blijft: 01180-15551. De Zeeuwse Stichting Voor Re validatie heeft gewaarschuwd tegen een blaadje dat 'Aktie Rol stoel' heet. Het krantje is in een oplage van 5000 stuks huis aan huis verspreid in Terneuzen. De uitgave werd verzorgd door een reclameadviesbureau in Spappe- meer. In het blaadje wordt gesug gereerd dat gehandicapten of be jaarden heel lang op een rolstoel zouden moeten wachten. Daarom werden de lezers opgeroepen geld te storten. De Zeeuwse Stichting voor Revalidatie benadrukt ech ter met klem dat artsen, wijkver pleegkundigen etcetera in Zee land precies weten waar een rol stoel moet worden aangevraagd en dat er van een probleemsituatie absoluut geen sprake is. "Het op nemen van betaalde advertenties lijkt ons dan ook de belangrijkste beweegreden voor het laten ver schijnen van dergelijke blaadjes", zegt de stichtingsdirecteur drs. F. Mulders. Een aantal Zeeuwen heeft het plan opgevat om een bus te laten rijden naar het galaconcert gos pelmuziek, dat zaterdag 9 maart in het Congresgebouw in Den Haag wordt gehouden. Het con cert wordt georganiseerd door de EO. De bus vertrekt om 10 uur op de Loskade in Middelburg en om 10.15 uur bij het NS-station in Goes. Informatie 01100-15906 (na 18 uur), 01100-11276 of 01180-27570. De psycholoog dr. T. Gordon heeft een opvoedingsmethode ontwikkeld die tot doel heeft de omgang tussen ouders en kinde ren bevredigend te laten verlopen. Een cursus die op deze methode is gebaseerd wordt binnenkort in Zeeland gegeven. Inlichtingen bij: 01180-34937 (b.g.g. 01103-1639) ofOl 108-1685 (b.g.g. 01108-1790). Atletiekvereniging Dynamo in Middelburg heeft zaterdag 2 maart geprikt als datum voor de jaarlijkse massale prestatieloop door het duingebied bij Oostka- pelle. De jeugd loopt 4 kilometer: overige deelnemers kunnen kie zen uit 5, 10 en 15 kilometer. In schrijven is mogelijk op de vol gende adressen: 01. Corbaulstraat 1 in Middelburg, Lisztlaan 11 in Vlissingen, Nagelenburgsingel 115 in Oost-Souburg en Noord- weg 17-19 in Oostkapclle. De Zeeuwse Volksuniversiteit be gint woensdag 13 maart met de cursus wilde flora. De deelnemers leren hierbij een methode om van elke plant de naam vast te stellen (determineren). Ook worden ex cursies georganiseerd. Opgave en inlichtingen: 01180-34800. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen brengt zaterdag 23 februari een bezoek aan het Stadhuis van Vee- re. De heer Sanders uit Middel burg leidt het gezelschap vanaf 10.30 uur rond. Normaliter is het Veerse stadhuis alleen 's zomers te bezichtigen. Ook niet-leden van de vereniging mogen mee. Inlich tingen: Bellamypark 19 Vlissin gen. De PvdA in Zeeland heeft een studieconferentie over volwasse neneducatie voorbereid, die za terdag 23 februari wordt gehou den in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk in Mid delburg. Naast video-informatie over basiseducatie komen de voorstellen van minister Deetman aan bod. Sprekers zijn onder meer oud-minister Jos van Kemenade, gedeputeerde Paul Boersma en ABOP-functionaris (tevens raads lid in Middelburg) Jo Korstanje. De bijeenkomst begint om 10.15 uur. Schriftelijke voorinformatie kan worden aangevraagd: 01185- 1824,01180-29114 of 01102-2554. De atletiekvereniging De Wielin gen en de fietstrimclub Breskens hebben samen de kustloop uitge zet. Deze recreatieloop wordt zondag 24 februari gehouden en gaat over 1,5, 4,5 en 9 kilometer. Inschrijven is vanaf 9.45 uur mo gelijk in cafetaria De Kombuis aan de Boulevard in Breskens. Start en Finish liggen aan de Pro menade. De 1,5 kilometer lopers gaan om 10.30 uur weg; de ande ren om 11 uur. Inlichtingen: 01172-2400. Diwas Sport-Sportprijzen en de atletiekvereniging Dynamo in Middelburg tekenen voor de or ganisatie van de Vijvervreugd trimloop. Die staat zaterdag 23 februari vanaf 14.30 uur op het programma. Het parcours loopt door de omgeving van tehuis Vij vervreugd, dat ook de opbrengst van de trimloop krijgt. De afstan den zijn 3, 6, 9 en 12 kilometer. Inschrijven is vanaf 13 uur moge lijk in de gymzaal van Vijver vreugd. De Zeeuwse dichter Rob van He se houdt maandag 25 februari een lezing over 'het duizendvoudige gezicht der poëzie'. Hij spreekt op uitnodiging van het Zeeuwse Mu seum. De lezing begint om 12.30 uur in de museumgebouwen aan het Abdijplein in Middelburg. In lichtingen: 01180-26655. De Heemkundige Kring Walche ren gaat zaterdag 23 februari op bezoek naar het provinciehuis in Middelburg. De Kring wil be langstellenden een indruk geven van de werking en werkzaamhe den van de provincie Zeelónd. Het bezoek bestaat uit een diase rie, een rondleiding en bezichti ging van de Statenzaal. De excur sie begint om 10 uur bij de ingang van het provinciehuis aan de Sint Pieterstraat in Middelburg. De dames M.A. de Waard- D'Nous en H. Polderman-Martin zijn de inleidsters tijdens twee studiedagen van het gewest Zee land van de NCVB. De studieda gen worden in het Middelburgse Zuiderbaken gehouden op don derdag 28 februari en in de Goese Westerkerk op dinsdag 5 maart. Het thema van de dagen is: 'Vrouw, milieu en samenleving'. Beide dagen beginnen om 10 uur. Kaarten zijn te bestellen via: 01184-66423. Een theaterproduktie opzetten waarin de problematiek van jon geren en jonge werklozen aan de kaak wordt gesteld. Dat is het doel van het pas opgerichte Werklo- zentheater Middelburg. De groep is op zoek naar acterende of mu sicerende jongeren die mee willen doen. Informatie: 01180-14281. De deelnemers aan de laatste winterwandeltocht van de Vlis singse wandelsportvereniging Willen is Kunnen worden onder weg getrakteerd op een bolus. De tocht wordt zaterdag 23 februari gelopen. Deze vierde en laatste tocht uit de winterserie gaat om 13.30 uur van start bij het clublo kaal in de voormalige kazerne aan de Oranjestraat in Vlissingen. De afstanden zijn 5, 10 en 15 kilome ter. De volgende dag (zondag 24 februari) wordt de uitgestelde wintertrainingstocht van 35 kilo meter gelopen. Deze tocht begint om 10 uur. Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 6 tot 13 februari de volgende voorwerpen aangegeven: bruine herdershond, bruine hond met zwart-rood bandje, zwarte damesportemon nee met inhoud, bruine heren portemonnee met inhoud, rode portemonnee met inhoud, bruine laarzen, zilverkleurige ketting met horloge, sleutel nr. 404, sleutel nr. 32, bos van 3 sleutels 2 sleutels aan ring, 1 sleutel aan hanger met schaartje, huissleutel met knijper, 5 sleutels en musketonhaak aan ring, licht bruine etui met sleutels. Bij de gemeentepolitie te Oost- Souburg: blauwe metalen hand wagen, rechter zwarte hand schoen, roze tasje met ballet schoenen. Bij het dierenasiel te Vlissingen zijn aangegeven: cy perse kater, cyperse kater met wit en oranje, cyperse poes met ge knakt oor. Buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg 59 in de Vlis singse wijk Paauwenburg heeft vrijdag 22 februari vanaf 20 uur een rock- and rollavond op het programma staan. Zowel in De Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg als in het clubgebouw van de voetbalver eniging Vlissingen aan de Bloe- menlaan wordt vrijdag 22 februari vanaf 20 uur bingo gespeeld. The Poppelstars, zanger Nick Mackenzie en het duo Ravelaar verlenen medewerking aan de dansavond, die zaterdag 23 fe bruari wordt gehouden in De Lammerenburcht aan de Zuid beekseweg in Vlissingen. De or ganisatie van de dansavond, die om 20 uur begint, is in handen van de VCB Lammerenburg. Buurthuis De Paraplu in Vlissin- fen-Paauwenburg biedt zaterdag 3 februari onderdak aan inter cultureel kindertheater. Het ge beuren begint om 10.30 uur. In formatie: 01184-65453. Een vakfotograaf geeft adviezen tijdens de modelfotografieavond, die dinsdag 26 februari Vanaf 19.30 uur wordt gehouden in Open Hof aan de A. Gogelweg in Vlissingen. De avond is georgani seerd door fotoclub De Flitspara- plu. Jongeren uit de Scheldebuurt in Vlissingen kunnen elke woensdag tussen 19 en 20.30 uur deelnemen aan de activiteiten van buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen. Bij gebrek aan een eigen ruimte wor den deze gehouden in Hei Wol- tershuis op de hoek van de Hoge- weg en de Bonedijkestraat in Vlissingen. Buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg in Vlissingen is begonnen met een cursus 'Doe het zelf in huis'. Deelnemers wordt geleerd fietsen, auto's en huis houdelijke apparaten te repare ren. De eerstvolgende cursus avond begint maandag 25 februa ri om 19.30 uur. Inlichtingen: 01184-65453. Buurthuis De Paraplu stelt zijn deuren vrijdag 22 februari om 20 uur open voor musici. Zij worden in de gelegenheid gesteld met el kaar muziek te maken. Appara tuur en instrumenten zijn aanwe zig. Informatie: 01184-65453. Vrouwen en meiden vanaf 16 jaar vormen de doelgroep waarvoQr het Vlissingse buurthuis Alde- gonde vrijdag 22 en zaterdag 23 februari een aantal films draait. Door het filmaanbod wil Alde- gonde (Westerzicht 386 werken aan 'de positie van de vrouw'. Ook zijn kraampjes opgesteld van Vrouwen voor Vrede en van de FNV-vrouwen. Het filmfestival met doorlopende voorstellingen begint vrijdag om 20 uur. Op za terdag is Aldegonde open van 10.30 tot 23 uur. Inlichtingen: 01184-66318. Elke zaterdag van 10 tot 12 uur draait buurthuis Aldegonde films voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Aldegonde is gevestigd in de Vlis singse wijk Westerzicht. De buurthuizen Marnix en Alde gonde en Vlissingen hebben twee activiteiten voor werklozen opge zet. Elke dinsdagmiddag kunnen jeugdige werklozen tussen 14 en 17 uur technieken van houtbe werking leren. De houtsnijclub -elke donderdagmiddag- leert de fijnere kanten van het houtbe- werken. Informatie: 01184-66318. Het club- en buurthuis Schelde buurt in Vlissingen zit al een half jaar zonder onderdak. Daarom moeten de activiteiten elders wor den gehouden. Zo speelt de kin- derkledingbeurs van Schelde buurt zich zaterdag 23 februari af in Het Woltershuis aan de Hoge- weg in Vlissingen. Vrijdag wordt tussen 10 en 12 en van 14 tot 16 uur kleding ingezameld. De ver koop is de volgende dag tussen 10 en 12 uur. Inlichtingen: 01184-14660. Ook de kinderclub van Schelde buurt heeft tijdelijk onderdak ge kregen in Het Woltershuis. Elke woensdagmiddag om 12.45 wor den de kleuters opgehaald bij de Bouwen Ewoutschool en daar na afloop van de club ook weer te ruggebracht. De kinderen houden zich bezig met handenarbeid, timmeren en tekenen.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7