uit Q? het Meahart 'Mijn broer temt ezels' Vlissingers en Middelburgers wonnen reis naar Tunesië Indonesische eethuis Surabaya is verhuisd DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 februari 1985 Olau kaartjes zeer in trek TOKO EN RESTAURANT NU IN STATIONSSTRAAT Fotoavond Prijsklaverjassen Hulp voor ouderen Filmmiddag Maaltijd Rock and roll Bingo Playbackshow Bonendijcke OUD-LERAAR ENGELS DOET HET IN NASLAGWERKEN Welfare Enquete Zelf kleding maken Racistisch geweld Dansavond V redesakt iekamp Henk Binnendijk MDGO-school Groot bal Alpenvereniging Youth for Christ De Burght Louis Capart Vredesopbouw Computers r Wat te melden? BEL 01180-27651 i/ U of Postbus 5017 h 4330 KA Middelburg L Reumafonds Jongerendag Cursussen ICTO Schoolfeest T oetsingscommissie Geen BASCO Raad Domburg VOS-informatie Bloemschikken Geen huurverhoging Kamavalstrimloop 'Vergaderkunst' Zwembad Carillon Openbare les Koken voor mannen Gevonden voorwerpen in Vlissingen De heer en mevrouw Louwerse uit Vlissingen en het echtpaar Tilroe uit Middelburg hebben een volle dig verzorgde reis voor twee per sonen naar Tunesië gewonnen. Zij namen deel aan de Daihatsu- wedstrijd 'Gratis onder dc Noord-Afrikaanse zon' en won nen één van de hoofdprijzen. Vo rige week vrijdag kregen zij bij Daihatsu-dealer Klip aan de In dustrieweg 17 in Vlissingen de reisbescheiden uitgereikt door de heer E. Verschoor van Daihatsu- Nederland. Tot eind vorig jaar konden Dai- hatsu-rijders hun familie en ken nissen overtuigen om ook dit be kende Japanse automerk te gaan rijden. De heer Louwerse kon dc heer Tilroe overtuigen van dc kwaliteit en de financiële voorde len van zijn auto. Ook Tilroe ging Daihatsu rijden. Beiden dongen mee naar de hoofdprijs in de Daihatsu actie en met succes. De prijswinnaars, beide rijden nu in een minibestelwagen, kunnen TIEN JAAR O LA U voor 31 maart 8 dagen doorbren gen in een luxueus 3-sterren hotel in de Tunesische badplaats Sous- se. De veerdienstmaatschappij Olau in Vlissingen wordt overstroomd met 10 jaar oude tickets. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan heeft deze veerdienst naar Engeland in eerste instantie de eerste vijf tig inzenders van een kaartje uit 1975 een gratis overtocht met diner aangeboden. Inmiddels heeft Olau al bijna 200 oude kaartjes ontvangen, waaruit blijkt dat Nederlan ders trouwe verzamelaars zijn van vakantieherinneringen. Om teleurstellingen te voor komen, maakt Olau nu een extra feestelijk gebaar en zet deze aktie voorlopig nog voort, hetgeen betekent dat men met een ticket uit 1975 een gratis overtocht naar En geland en een gratis diner krijgt. Het echtpaar Louwerse krijgt de reisbescheiden van Daihatsu-vertegen- woordiger Verschoor. De heer De Voogdbedrijfsleider van Autobedrijf Klip kijkt lachend toe. Rechts het echtpaar Tilroe. Ook de twee zoons van het echtpaar Louwerse woonden de prijsuitreiking bij. Twee in één. Zo zou de nieuwe In donesische toko en eethuis Sura baya van Netty en Ernst van Toll aan de Stationsstraat genoemd kunnen worden. Voorheen baatte het echtpaar de winkels uit in de Segeersstraat (de toko) en in de St. Janstraat (het eethuis) in Middelburg. Door beide zaken onder te brengen in het voormalige Chinees-Indisch restaurant Tai Woh - zo benadrukt Ernst van Toll wordt het geheel overzichtelijker, "en heb ik meer tijd voor een nor maal familieleven". Vorige week vrijdag werd het eet huis en de toko geopend. Enkele honderden geinteresseerden en klanten bezochten de receptie. Een teken hoe het zakendoen van Van Toll aanslaat? "Ik denk van De tokoaan de voorzijde van het restaurant wel", antwoordt de zakenman. "We onderscheiden ons duidelijk van de mallemolen van half ver hollandste Chinees-Indisch res taurants. We doen geen enkele concessie. Ons eten is precies zoals het in Indonesië wordt opge diend". Van Toll toont een boekje, geti teld 'De 50 beste Indonesische restaurants in Nederland'. Op bladzijde 103 wordt het Middel burgse restaurant aangeprezen. "Een uitgebreide lijst met de na druk op Oostjavaanse en Ma- doersese gerechten", luidt de om schrijving van het 'betaalbare' di ner dat de kaart heeft te bieden. De'onderzoekers melden in het boekje dat het goed vertoeven is in het restaurant van Van Toll, waarbij vooral het Indische buffet wordt geroemd. Dat de liefhebber enkele dagen per week 's avonds onbeperkt kan genieten van een groot assorti ment Indonesische heerlijkheden wordt in het boek met stip ge roemd. De nieuwe zaak is in totaal negentig vierkante meter groot. De toko - alleen overdag geopend - is met wanden afgescheiden van het restaurant. Veertig mensen kunnen in het restaurant plaats nemen aan een tiental tafels. "Dat is voldoende", oordeelt Ernst van Toll. "Over het algemeen reserve ren de mensen een tafel tijdens de avonden van het buffet". Fotoclub Dc Flitsparaplu in Vlis singen ontmoet dinsdag 12 fe bruari leden van de fotoclub De Spinne uit Goes. Beide clubs brengen een twintigtal foto's ter bespreking. De ontmoetings avond begint om 19.30 uur in Open Hof aan de Alexander Go- gelweg. De Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg staat woensdag 13 februari open voor liefhebbers van prijsklaverjassen. Het festijn, georganiseerd door de VCB Lam- merenburg, begint om 20 uur. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen wil oudere in woners van Vlissingen, Souburg en Ritthem helpen bij het invullen van belastingformulieren. In schrijving voor deze hulp is op 8 en 15 februari tussen 14 en 17 uur mogelijk aan het loket van het Dienstencentrum aan de Bad huisstraat 104 in Vlissingen, op 12 en 13 februari tussen 9 en 10.30 uur in het kantoor van Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen en op 13 en 20 februari tussen 9 en 10 uur in het kantoor van Bachten Poorte in Oost-Sou- burg. Een natuurdocumentaire van Bert Haanstra is woensdag 13 februari te zien in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredeho- flaan in Vlissingen. De filmvoor stelling, georganiseerd door de Stichting Welzijn voor Ouderen, begint om 14 uur. De werkgroep Schep je eigen werk serveert zondag 10 februari een Hongaarse maaltijd (vegeta risch) in het gebouw van het VJV in Vlissingen. Reserveren is mo gelijk tot vrijdagmiddag 14 uur: 01184-17819. De werkgroep is te vens dringend op zoek naar nieu we medewerkenden. De maaltijd wordt overigens om 18 uur opge diend. Buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg in Vlissingen heeft vrijdag 8 februari een roek- and roll-avond op het programma staan, die om 20 uur begint. In lichtingen: 01184-65453. In De Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg wordt vrijdag 8 februari vanaf 20 uur bingo ges peeld. De organisatie berust bij de VCB Lammerenburg. De playbackshow, die buurthuis De Paraplu zaterdag 9 februari houdt, begint om 10 uur in het buurhuis aan de Alexander Go gelweg in de Vlissingse wijk Paauwenburg. Inlichtingen: 01184-65453. Het wijkcomité Bonendijcke in Vlissingen vergadert donderdag 14 februari vanaf 20 uur in het kantoor van de Stichting Op bouwwerk Vlissingen in het wel- zijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissin gen. Het gaat daarbij vooral om de uitvoering van het beleidsplan '85. Uit het jaarverslag over '84 blijkt, dat het wijkcomité een in geslapen beStaan leidt. Aan de Lange Noordstraat 44 in Middelburg is een unieke winkel geopend. Althans, dat zegt de ei genaar Hugo de Werk. "Ik ben de enige winkelier in Nederland, die nationale en internationale na slagwerken verkoopt", beweert hij. De 36-jarige ex leraar Engels noemde zijn winkel ABC. 's Mor gens (van negen tot twaalf uur) bemant hij de zaak naast het post kantoor en 's middags en 's avonds bezoekt hij instellingen of klanten van de uitgeverij waarvoor hij werkt. Het winkeltje ziet er nog wat po vertjes uit. Wat men verwacht - lange rijen met verschillende boekwerken ontbreekt. Op de toonbank liggen enkele Zeeuwse boeken: de Zeeuwse Encyclope die en het Zeeuwsch dialecten boek. Hij wijst op dat stapeltje en verzucht: "Het is toch jammer dat niet iedere Zeeuw die boeken binnen bereik heeft. Wie ze wil kopen moet daar veel geld voor neerleggen. Ik heb nu een systeem bedacht om de boekwerken bin nen ieders bereik te krijgen. Voor de encyclopedie betaalt de afne mer zes maanden lang honderd gulden per maand en het dialec tenboek kan worden verkocht tegen drie maandelijkse termijnen van 75,— De verkoopprijs van de encyclo pedie bedraagt 525,— en wie het dialectenboek in één keer betaalt, dient daar 198,— voor neer te tellen. "Maar", zegt de nieuwe Middelburgse ondernemer, "bij de encyclopedie ontvangt de ko per de heraldische kaart van Zee land en bij het dialectenboek geef ik Den Vos Reinaerd cadeau". De Werk woont nu precies een jaar in Zeeland. Hij vertrok uit Den Haag en kreeg een baan aan de Rooms Katholieke Paulus- Mavo in Vlissingen als leraar En gels. Hij was - zo benadrukt hij - uitgekeken op het onderwijs. "En het ondernemersbloed zit bij ons in de familie, althans van vaders kant. Een oud-tante verkocht op haar negentigste jaar nog huizen. Mijn broers en zussen zijn ook al lemaal van die vrije mensen. Ze hebben allemaal wel iets aparts geleerd. Mijn jongste broer bij voorbeeld. temt ezels". Dat hij in de boeken terecht kwam vindt hij niet vreemd. "Mijn moeder heeft wel twee bibliothe ken uitgelezen. Ik kwam op het idee om juist naslagwerken te gaan verkopen, na een gesprek met iemand op het arbeidsbureau. Ik kon dit pandje huren en er boven mijn woning inrichten. Het moet inderdaad allemaal nog een beetje aan kant worden gemaakt, maar voorlopig kan ik in ieder geval vooruit". Met het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen, de uitgever van de Zeeuwse encyclopedie, onder handelt De Werk over een goede prijs. "Het is toch zonde dat die boeken daar zo maar blijven lig gen. Met mijn redelijke afbeta lingsregeling verwacht ik de boe ken bij de Zeeuwen te brengen. En daar horen ze". Op het activiteitenlijstje van de ex-leraar Engels, die ook nog een tijdje als tolk-vertaler werkte, staat ook de wens om buitenland se naslagwerken te verkopen. "Onderhandelingen met uitgevers zijn al bezig. De Encyclopedia Britannica en Larousse kan ik binnenkort mogelijk hebben. Daarnaast doe ik nog veel meer. Zo rond juli kan ik gebruikte schoolboeken aanbieden met een behoorlijke korting. En verder zie ik als één van mijn nevenactivi teiten om me in te zetten mee te denken over het rijp maken van Neeltje Jans voor de recreatie". Hugo de Werk (36) in zijn zaak te Middelburg In het dienstencentrum aan de Molenwal in Westkapelle vertel len enkele deelnemers en vrijwil ligers iets over de welfareprojec ten van hel Rode Kruis. De voor lichtingsmorgen begint maandag 11 februari om 9.30 uur. Inlich tingen: 01187-1592 of 01187-1514 (tussen 8.30 en 9.30 uur). Buurthuis De Paraplu in de Vlis singse wijk Paauwenburg gaat een enquete instellen. De medewer kers zijn benieuwd naar de me ningen van de wijkbewoners over het buurthuis zelf en over de acti viteiten daar. De medewerkenden van De Paraplu hopen dat veel bewoners van de wijk aan de en quete willen meewerken. Inlich tingen: 01184-65453. Rondleiding De Openbare Bibliotheek aan de Spuistraat in Vlissingen geeft vanavond (woensdag) een rond leiding door het gebouw. Belang stellenden moeten zich om 19 uur vervoegen bij de inlichtingenbalie in het gebouw. Na een dia-serie en de rondleiding wordt het werken met de catalogus op microfiche uitgelegd. De basisbeginselen van het ma ken van kleding kunnen worden geleerd tijdens een cursus die de Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen binnenkort houdt in de scholengemeenschap Swanenburg in Vlissingen. De cursus bestaat uit acht lesavonden van twee uur. Informatie: 01717-2010 Met name voor tieners heeft buurthuis Aldegonde in de Vlis singse wijk Westerzicht een the ma-avond over rascistisch geweld -voorbereid. Die avond wordt vandaag (woensdag 6 februari) gehouden vanaf 19.30. Aan' de hand van twee videofilms wordt gediscussieerd. De eerste film gaat over het geweld tegen niet-blan- ken in Engeland, waar vooral jongeren worden opgehitst door racistische partijen als British Movement en National Front. De tweede film gaat over Kerwin Duinmeyer, de Antilliaanse jon gen die ruim een jaar geleden in Amsterdam werd doodgestoken vanwege zijn bruine huidskleur. Jonge werklozen Buurthuis Marnix in West-Sou burg begint 12 februari een werk project houtbewerking voor jeug dige werklozen. De deelnemers leren verschillende houtbewer kingstechnieken waarmee in een later stadium spelmateriaal en meubilair voor bejaarden en ge handicapten wordt gemaakt. De eerste bijeenkomst begint om 14 uur. Informatie: 01184-66318 (Bert Stuit). New Formation luistert een dans avond op, die zaterdag 9 februari vanaf 20 uur wordt gehouden in De Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen. Na het omslagverhaal in de Faam/Vlissinger van enkele we ken geleden, heeft de fractievoor zitter van de PPR in de tweede kamer, mevrouw Ria Beckers, aan de burgemeester van Woens- drecht gevraagd de bewoners van het Vredesaktiekamp in Woens- drecht de komende maanden on gemoeid te laten. De ontruimin gen in de afgelopen maanden hebben vaak een grimmige sfeer doen ontstaan, schrijft mevrouw Beckers. Ze vindt dat onnodig politieoptreden tegen mensen die zich geweldloos inzetten voor de vrede radicalisering en zelfs ge welddadig optreden van anderen in de hand kan werken. Daar heeft niemand belang bij, zo staat in de brief. In het Evangelisch Ontmoetings centrum De Burght in Burgh- Haamstede worden dit jaar drie thema-weken gehouden waarin evangelische televisieprogram ma's centraal staan. Tijdens elke themaweek is Henk Binnendijk, maker van evangelische pro gramma's, een dag aanwezig. Naast de studies van de televisie programma's komt ook het crea tief en recreatief bezig zijn aan bod. Informatie: 01115-3030. Betaalde arbeid Het CDA-Vrouwenberaad in Middelburg praat de komende tijd over het vraagstuk van be taalde arbeid en vrijwilligerswerk. Tijdens de eerste bijeenkomst over dit onderwerp spreekt het CDA-statenlid J.F.M.J. Scheffers. De thema-avond begint donder dag 7 februari om 20 uur in één van de zalen van de Getuigenis- kerk in Middelburg. De discus siestukken kunnen worden aan gevraagd via 01180-12949. De MDGO-school in Vlissingen zet haar deuren donderdag 7 fe bruari open voor alle belangstel lenden. Tijdens deze open dag wordt informatie gegeven over opleidingen in de dienstverlening en de gezondheidszorg, zoals agogisch werk, mode en kleding, sociale arbeid, personeelswerk, verpleging en de Intas-opleiding. De MDGO-opleidingen duren drie jaar en gaan vergezeld van stages. De school is tijdens de Open Dag toegankelijk van 14 tot 16 en van 19 tot 21 uur. Het schoolgebouw staat aan de Sloe- weg 6. Jongerencentrum De Piek in Vlissingen stopt met 'de half slachtige discopogingen' en gaat voortaan maandelijks een groot bal op stapel zetten. Het eerste bal. waarbij de mogelijkheid om te kunnen dansen het belang rijkste doel is, wordt zaterdag 9 februari gehouden. Het bal moet, zo zegt De Piek. boven het niveau van een gewone swingavond uit steken. Discjockey Jok Bollok van Radio Noordzee draait de platen. Het bal begint om 21 uur Inlich tingen: 01184-16791. Homojongeren De regio Walcheren van het COC begint weer met een gespreks groep voor homosexuele jongens en meisjes tot 23 jaar. De groep praat in huiselijke sfeer over het beleven van homosexuele gevoe lens en de reacties hierop uit de omgeving. Donderdag 21 februari is er een introductieavond, die om 20 uur begint. Het is mogelijk om vooraf een persoonlijk gesprek te hebben met een gesprekleider of -leidster. Informatie: 01184-79886 (Carel), 01184-10416 (J^cky) of 01184-72602 (Guurt). De kring West-Brabant en Zee land van de Koninklijke Neder landse Alpenvereniging komt donderdag 14 februari bijeen om over het nieuwe zomerprogram- ma te praten. Het programma wordt toegelicht met dia's. De bijeenkomst is met name bedoeld voor de beginnende alpinist. Plaats van handeling is het West brabantse Etten-Leur. Informatie 01682-3653, 078-166549 of 078-174497. Youth for Christ grijpt het inter nationale jongerenjaar '85 aan om een uitgebreide campagne onder de jeugd te beginnen. De actie gaat binnenkort met een lande lijke manifestatie van start. In veertig plaatsen in Nederland -ook in Zeeland- worden actiewe ken gehouden. Volgens Youth for Christ liggen de knelpunten voor jongeren vooral op het vraagstuk van oorlog en vrede, verslaving, sexualiteit, werkloosheid en gezin. Verder verspreidt Youth for Christ komend voorjaar op grote schaal een jongerenkrant. Waar en wanneer de actieweken worden gehouden, maakt Youth for Christ nog bekend. 'Gods vaderliefde en zijn toewij zing aan Hem' is het thema van een themaweekeinde dat zich van vrijdag 8 tot zondag 10 februari afspeelt in het evangelisch ont moetingscentrum de Burght in Burgh-Haamsteede. Het pro gramma bevat toespraken en ges preksgroepen rond het thema, muziek en samenzang, ontmoe ting en ontspanning. Opgave en inlichtingen: 01115-3030. De FranSe chansonier Louis Ca part treedt vrijdag 15 februari op tijdens een bijeenkomst van het comité Walcheren van Alliance Fran^aise. Het optreden begint om 20.15 uur in een zaal van de Ontmoetingskerk in Middelburg. Ria Weel van de stichting Vrede sopbouw in Utrecht spreekt don derdag 7 februari in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. Tijdens een openbare vrouwenbijeen komst geeft ze informatie over de doelstellingen en het werk van haar stichting. 'Hoe leren we vre de maken; oorlog maken is geen kunst" is het thema van haar be toog. Als afsluiting van de avond, die om 19.30 uur begint treedt de vrouwencabaretgroep 'Contra Mienen' op. Zestien onderwijsgevenden ont vingen onlangs hun computerdi ploma. De onderwijzers, voor het merendeel afkomstig uit Goes, hadden de cursus 'microcompu ters in het onderwijs' van de stichting Teachip met goed gevolg afgesloten. Deze in Utrecht ge vestigde stichting wil bereiken, dat microcomputers in het onder wijs op verantwoorde wijze wor den gebruikt. De cursussen wor den op die plaatsen gegeven, waar er belangstelling voor bestaat. a Toestel 54 t M/owaaóML Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14. 1 Wie met het Reumafonds op va kantie wil gaan, doet er goed aan om vrijdag 8 februari te luisteren naar de heer J. Julius van het Na tionaal Reumafonds uit Den Haag. Op uitnodiging van de Reumapatiëntenvereniging Mid den-Zeeland praat hij vanaf 20 uur in De Stenge in Heinkens- zand, Informatie: 01180-29487. Het comité Jongerendag roept al le jongeren op om leuke en posi tieve ideeën naar voren te brengen voor de jongerendag die op 16 mei in Middelburg wordt gehouden. Vanmiddag (woensdag 6 februa ri) wordt een bijeenkomst gehou den waarop iedereen zijn of haar ideeën kwijt kan. De bijeenkomst begint om 15 uur in het Aksiehuis aan de Simpelhuisstraat in Mid delburg. Inlichtingen: 01180- 38208.' De Vrije Universiteit en Samen leving (VUSA) is van plan om in Middelburg en Goes twee cursus sen van de grond te krijgen. In Middelburg gaat het om de cursus 'Islam in Nederland"; in Goes om 'het protestantse kerkinterieur door de eeuwen heen'. De bijeen komsten (voor elke cursus vier) staan in Middelburg gepland op dinsdagavonden - vanaf 26 fe bruari - en in Goes op vrijdagen - vanaf 1 maart - Informatie: 020- 5482674. Dr. J. Vlaardingerbroek, predi kant te Rotterdam, spreekt vrij dag 8 februari op een bijeenkomst van de Walcherse afdelingen van het ICTO. 'De Bijbel, de kerk en de vredespolitiek' is het thema van zijn lezing, die om 20 uur be gint in een zaal van de Ontmoe tingskerk in Middelburg. Slechthorenden De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Vereniging voor Slechthorenden heeft mevrouw Melis bereid gevonden te vertel len over een reis door Libanon en Jordanië. De lezing, gelardeerd met dia's, begint dinsdag 12 fe bruari om 14.30 uur in gebouw Schuttershof aan de Schutters hofstraat in Middelburg Tijdens deze bijeenkomst worden ook de jaarstukken van de afde ling behandeld. Informatie: 01180-12118. Leerlingen van De Vrije School laten zaterdag 9 februari iets zien van de manier waarop ze de leer stof aangeboden hebben gekre gen. Ze voeren een toneelstukje op, demonstreren eurithmie, en dragen gedichten voor. Dat ge beurt tijdens een openbaar schoolfeest, dat om 10 uur begint in het schoolgebouw aan de W. Arondeusstraat in Middelburg. Het district Zeeland van de FNV vindt het onjuist, dat in sommige gevallen geen advies van de toet singscommissies wórdt gevraagd, wanneer iemand verzoekt om vrijwilligerswerk te doen met be houd van uitkering. Want in der gelijke gevallen zou wel eens niet kunnen worden nagegaan of het daadwerkelijk om echt vrijwilli gerswerk gaat, schrijft districts bestuurder M. Strous van de FNV in een brief aan alle bij de Vere niging van Zeeuwse Gemeenten aangesloten gemeenten. Onder het kopje 'opbouwwerk' meldden wij vorige week dat er afgelopen maandag vergaderd zou worden over onder meer een stiptheidsactie van het BASCO- personeel. Dit had moeten zijn een stiptheidsactie onder het per soneel van de Vereniging tot Ver betering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en omliggende ge meenten. De verkoop van Hof Domburg aan de Stichting Badplaatsbelan- gen enkele punten aangaande het onderwijs en de aanvaarding van een schenking van de Rabobank (groot 5.000,— staat op de agenda van de gemeenteraad van Domburg, die op dinsdag 12 fe bruari in het gemeentehuis verga dert, aanvang 19.30 uur. In 't Pand te Middelburg, een ontmoetingsruimte voor vrouwen, wordt op maandag 11 februari in formatie gegeven over een VOS- cursus. VOS betekent Vrouwen Oriënteren zich op de Samenle ving. Tijdens de cursus wordt on der meer ingegaan op de positie van de vrouw in de samenleving. De cursus is bedoeld om samen met andere vrouwen de eigen si tuatie te bezien en een betrok kenheid te ontwikkelen met wat er buiten het huishouden gebeurt. Machteloos en onzeker voelen is onnodig aldus de cursusleiding. Er zijn twee voorlichtingsbijeen komsten op maandag 11 februari tussen 10 en 11 uur en tussen 20 en 21 uur. In het Vlissingse buurthuis Het Woltershuis is een cursus bloem schikken georganiseerd. In vier bijeenkomsten wordt aan de cur sisten geleerd hoe men bloemen leuk kan rangschikken. Voor in formatie 01184-14660 Het huurderscomitee van de wo ningstichting Walcheren heeft de tweede kamerleden voorgehou den dat het nu maar eens afgelo pen moet zijn met de jaarlijkse huurverhogingen (voor 1985 drie en vijf procent). In een brief aan de parlementariërs stelt het Vlis singse huurderscomitee voor de huurprijzen voor de komende ja ren te bevriezen. Een lijst met bij na vijftig handtekeningen steunt de wens van het comitee. Trimmers kunnen op zaterdag 9 februari deelnemen aan de kar- navalstrimloop van de sportvere niging Aloy uit Graauw. Het is "de vijfde loop in Graauw in een serie van vijf. Na afloop wordt de trofee uitgereikt, waarvoor zo'n vijfhon derd mensen in aanmerking ko men. De afstanden waarvoor ge kozen kan worden zijn: twee, vijf en zeven kilometer en de tien En gelse mijl. De start vindt plaats bij het clubhuis en is om drie uur za terdagmiddag. Overigens - zo meldt de organisatie - kunnen de afstanden ook worden gewandeld. In de overweging van b en w om vijf vergaderpunten te verfraaien met schilderijen en tekeningen moet ook worden opgenomen he dendaagse kunst neer te hangen. Gedacht wordt daarbij aan kunst uit hetuitleencentrum van de BKR. Dit schrijft de Culturele Raad Vlissingen aan het college van b en w. Onder meer deze brief staat op de agenda van de raad voor de vergadering die donder dag 7 februari wordt gehouden in het welzijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Als het weer geen roet in het eten gooit, zal het openluchtgedeelte van het zwembad Poelendaele in Middelburg zaterdag 11 mei wor den geopend. Zoals het er nu naar uitziet, zal het met ingang van maandag 9 september weer dicht gaan. Het overdekte bad gaat dicht van vrijdagavond 12 juli tot en met zondag 25 augustus. In het openluchtgedeelte wordt de laat ste hand gelegd aan allerlei nieu we attributen, zoals bubbelban- ken, whirlpools en dergelijke. Sinds begin februari zijn er nieu we melodieën gezet op het af- speelmechanisme van het carillon in de Lange Jan in Middelburg. Op de hele uren klinkt het thema van 'The harmonius blacksmith' van G.F. Handel. Op de halve uren is de beurt aan J.S. Bach met een menuet. Om kwart voor het uur wordt een fragment uit een sonate van D. Scarlatti afge draaid. Om kwart over het uur kan worden geluisterd naar een fugathema van J.S. Bach. De scholengemeenschap voor be roepsonderwijs en middelbare school voor scheepswerktuigkun- digen heeft besloten om woensdag 13 februari van 14 tot 16 en van 19 tot 21 uur openbare lessen te ge ven. Wie belangstelling heeft kan dan terecht in de schoolgebouwen aan de Kruisweg in Middelburg. Mannen van 55 jaar en ouder kunnen dankzij de Stichting Wel zijn Ouderen in Middelburg leren koken. De cursus Koken voor Mannen wordt gedurende 8 don derdagmiddagen van 16.30 tot 19 uur gegeven in het Dienstencen trum aan de Schuttershofstraat in Middelburg. Donderdag 14 fe bruari is er vanaf 10 uur een in troductieles. De docente Lenneke Straayer van de Stichting Huis houdelijke en Consumentenvoor lichting geeft dan tekst en uitleg. Inlichtingen: 01180-27537 (vra gen naar B. Geleinse). Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 23 tot 30 januari de volgende voorwerpen aan gegeven: zwarte bouvier, wit laken, kinderschaatsjes lichl-blauwe wollen hand schoen. bruine skai hand schoen. rechtse bruine handschoen, rode wollen handschoen, zilveren ket tinkje met uil, muntenket- ting zeeuwse boerinnen- strik. 5 sleutels en nagelk nipper aan ring, sleutel aan sleutelhanger, sleutel aan sleutelhanger, autosleutel en huissleutel aan ring, 1 lipssleutel. bos van 4 sleu tels. Bij degemeentepolitie te Oost-Souburg: 2 lipssleutels aan ring. brui ne herenportemonnee met inhoud. 2 autosleutels aan ring. chroom autobuiten spiegel. In het dierenasiel te Vlis singen is een zwart-witte poes aangegeven.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7