Podi lum ^éekeinddiensten schri Films M A ms Expositie DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 januari 1985 MIDDEN ZEELAND Wijzigingen: bij voorkeur schriftelijk. Het adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, telefonisch maandag voor 14 uur: 01180-27651, toestel 54. kinderboeken dïerenartsen: wijk verpleeg kindigen: OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG *'De groot inquisiteur' uit Dosto- jevski's 'De gebroeders Karama- zow' door toneelgroep Trezoor uit Amsterdam. Minitheater Middel burg, zaterdag 20 uur. Toegang sprijs f7,50 (CJP en Pas 65 f5,50). ■p -M 'Duetten voor ballet en muziek' met Alexandra Radius en Han Ebbe- laar. Muzikale medewerking verlenen Christiaan Bor viool) en Frederic Meinders (piano). De Prins van Oranje Goes, maandag 20 uur. Toegang sprijs f 18.50 (CJP en Pas 65 f 13- Alexandra Radius en Han Ebbelaar Deze nieuwe ballet- en muziekproductie omvat naast een nog niet 'eerder in Europa uitgevoerd pas-de-deux van de choreograaf George Balanchini, drie wereldpremieres van speciaal voor Radius en Ebbelaar gemaakte duetten van Nils Christe. Jan Linkens en Han Ebbelaar. Begin september ging deze uitvoering in premiere. In het seizoen 1983-1984 had het duo succes met de productie 'Romantisch Klassiek Ballet'. Dit seizoen krijgt een extra feestelijk accent vanwege het feit dat Ebbelaar en Radius hun 25-jarig jubileum vieren. Tijdens de uitvoering dansen zij op muziek van Chopin, César Franck, Scriabin en Stravins ky. 'Het meisje met het Rode kapje' door poppentheater Willem Parcival. Elke woensdagmiddag vanaf half drie in Meccano Middelburg. Black Widow en Lions Pride verzorgen een Belgisch Hardrock festijn in The Cavern te Middelburg, zondag 15 uur. Entreeprijs f 12,50 10,— in voorverkoop). Black Widow Black Widow werd opgericht in 1980. De doelstelling om superdeluxe hardrock te produceren werd nooit verlaten. Wel wisselde de bandleden elkaar zo veelvuldig en snel op dat er in die vijf jaar tijd tijdens een reünie van ex-leden wei een aantal mensen gelijk aan de bezetting van een symfonie-orkest op het podium neergezet zou kunnen worden. Langzaam maar zelfverzekerd werkte de groep zich omhoog. Steeds weer een evenwicht zoekend tussen de kwaliteit van de muziek als de uit te voeren show. Een professioneel niveau bereiken was het belang rijkste. De waardering kwam er pas echt toen de formatie doordrong tot de finale van een nationale talentenjacht in België. Prompt daarop kreeg het viertal een aantrekkelijk platencontract uit Amsterdam. De debuut-lp kreeg de naam 'Streetfighter'. De band bestaat uit Rick Rex (zang), Levee (gitaar), H.T. Angel (bass) en Ian Hammers (drums). Lion Pride is een Belgische groep die er naar streeft om elk muziekstuk een geheel eigen dimensie te geven. De eerste plaat is inmiddels onder de titel 'Breaking Out' uit. Krachtige dreigende ritmes met solo's zijn de kenmerken van Lion Pride. m ISVRIM N MIDDELBl RG: zaterdag lot 24 uur; J.L.F. Worielboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaan- sekaai 47, tel. 12637. Visites aan vragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek. Badhuis straat 46, tel. 12950. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23. tel. 64633. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17 tot 18 uur. SOUBURG, NIEUW LAND, AR- NEMUIDEN, MIDDELBURG- ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, O. Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Amemuiden. tel. 01182-1308. Vi sites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende geval- ilen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, SEROOSKERKE, VROUWEN POLDER, VEERE EN ZAND DIJK: zaterdag en zondag: O. Dijkstra. Oostkapelseweg 12, Gnjpskerke. tel. 01189-2523. DOMBURG, AAGTFKERKE, WESTKAPELLE, KOUDER- KERKE, ZOUTELANDE, ME- LISKERKE EN BIGGEKERKE: vrijdag 18 uur tot en met zondag 24 uur: A.v.d. Male. Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. 'Wat is er met Meivinofwel The prisone' of Avenue' met Ton van Duinhoven, Sjoukje Hooymaayer, Manon Alving, Louise Ruys en Ab Abspoel. Regie Jo Dua, schrijver Neil Simon. De Schouwburg Mid delburg, woensdag 20 uur. Kaarten reserveren op dinsdag' 5 februari van 19 tot 20 uur, 01180-27046. De groot inquisiteur is een hoofdstuk uit de roman de gebr. Karama- zow" van Dostojevski en kan zeker als een van de hoogtepunten in de wereldliterateur worden aangemerkt. De bewerking behelst nauwelijks meer dan een comprimering van de monoloog van de groot inquisiteur tegen Christus. Het stuk is gesitueerd in het 16e eeuwse Sevilla ten tijde van de inquisitie. Dostojevski schildert het despotisme tegenover de vrijheid; de klassieke confrontatie tussen goed en kwaad, individu en zelfbedacht systeem. De groot inquisiteur stelt dat om volmaakte vrijheid en gelijkheid voor allen te bereiken het despotisme van een top onvermijdelijk is. De mensen zijn slaven en in de slavernij zijn ze gelijk. Christus hoort de groot inquisiteur zwijgend aan. Ton van Duinhoven en Sjoukje Hooymaayer in 'Wat is er met Meivin' Neil Simon op z'n best! De schrijver van onweerstaanbare blijspelen als "Met blote voeten in het park", "Plaza Suite" en "Sweet Charity" neemt nu met een sardonisch genoegen de welvaartsmaatschappij op de hak. Het stuk dat in New York speelt, is al enkele jaren geleden geschreven, maar het heeft zichzelf geactualiseerd. Over Meivin. een man van middelbare leeftijd, worden alle rampen van de recessie uitgestort: 'inleveren', ontslag, rolwisseling - zijn vrouw gaat werken -, diefstal, burengerucht, bedreiging, inmenging van familie...genoeg om gek van te worden, en dat wórdt Meivin dan ook bijna. Het lijkt tragisch, maar Simon laat er. briljant, toch de humor van zien. Een heerlijk, geestig stuk over een actueel onderwerp, waarbij de lach ons bevrijdt uit soms beklemmende situaties. Evenals vorig jaar heeft de ANWB al haar kampeeraktivitei- ten samengebundeld in de Kam- peerkrant. In deze Kampeerkrant wordt een compleet overzicht gegeven van alle aktiviteiten en dienstverle ningen op kampeergebied. Zo wordt aandacht besteed aan o.a.: de geschiedenis van het kamperen diverse instanties die zich bezig houden met kamperen tips over kamperen, caravanning Bond- serkenningen, verzekeringen, landgoedkampen, etc. caravan- rij-instruktie. De Kampeerkrant voor Neder land is ook dit keer een éénmalige uitgave en is gratis voor iedereen verkrijgbaar op alle ANW B-kan toren. In het februari-nummer 'Mecca no' van het gelijknamige filmt heater in Middelburg, wordt (uiteraard) gejuicht over de toe treding van het Middelburgse fe nomeen tot de Associatie van Ne derlandse Filmtheaters. In een uitvoerig verhaal wordt ingegaan op het ontstaan van de associatie. En een bericht uit het Algemeen Dagblad wordt gebruikt om uit te leggen welke voordelen de bun deling biedt; men krijgt beschik king over films van de Neder landse Bioscoop Bond (NBB), zonder de doelstelling uit het oog te verliezen: het vertonen van kwaliteitsfilms, zonder te verval len in geweld- en pornofilms. 'Kunstzinnige films, die bij de ge wone bioscopen niet of weinig aan bod komen', wordt uitgelegd. In een vervolg op het genoemde ver haal legt een aantal prominenten en kenners van de bioscoopwereld uit waarom filmtheaters zo be langrijk zijn. Na producent René Scholten, re- giseuse Digna Sinke, distributeur Huub Bals en filmrecensent Hans Beerekamp (NRC) zegt wethou der'Gerrit Schoenmakers dat het een verkeerde zaak zou zijn als filmtheaters subsidie zouden ge bruiken om een eventueel exploi tatietekort te dekken. "Verder verwachten wij van Meccano dat ze met name in de zomermaanden een uitgebreid programma sa menstellen", aldus Schoenma kers. Uitgebreid komt Alhambra-uit- bater Ad Weststrate aan het woord. In het Meccano-interview benadrukt hij dat het Middel burgse filmhuis absoluut geen concurrent is van zijn Alhambra in Vlissingen. Uit zijn woorden kan worden geproefd dat een filmtheater een traditie in stand houdt, namelijk goede films to nen. Kwaliteitsfilms zijn voor bioscopen commercieel nauwe lijks haalbaar. Onder meer daar om verwacht hij als mensen (ci taat) het beu zijn om nog onder hun kerstboom met een videore corder te zitten 'klootzakken' wel weer naar de bioscoop zullen gaan. Weststrate verwijst naar Amerika waar het bioscoopbe zoek weer toeneemt. Verder in het februarinummer van Meccano een overzichtelijk programma van de films in die maand en veel achtergrondinfor matie. 'Meccano' in magazinaformaat is te koop voor f 1,50. (door Jan Smeekens) Over de mensen die hij op San Salvador gezien had schreef Co lumbus aan de Spaanse vorsten: Zo volgzaam en zo vredelievend zijn deze mensen dat ik Uwe Ma jesteiten durf te bezweren dat er op de aarde geen beter volk bes taat. Een volk zonder kwaadwil ligheid. niet oorlogszuchtig; man nen en vrouwen hebben de ge woonte naakt te lopen'. Columbus heeft geen moment vermoed wat voor rampzalige ge volgen zijn brief zou hebben voor de Indianen. In HET VUUR VAN DE ZON vertelt Joyce Rockwood hoe Eu ropeanen rond 1530 verantwoor delijk waren voor de ingrijpende veranderingen in het leven van de Cherokees. Ze kiest duidelijk par tij. maar nooit belerend of met het vingertje omhoog. Haar verhaal is sterk genoeg van zichzelf. De mensen in het boek heeft ze ver zonnen, maar hun manier van leven en wat ze meemaken is ge baseerd op feiten. Regen Duif is negen als ze getuige is van voortekens van zulke gru welijke dingen dat de wereld al bij voorbaat op zijn grondvesten wankelt. Ze zal al vroeg een vrouw zijn met de gedachten van een vrouw en hét werk van een vrouw. Het belangrijkste voorteken liet de Onsterfelijken zien; "geesten" die herten zonder geweien berij den, op de oceaan wonen in drij vende dorsphuizen en hun kle ding van koper maken. Zij zullen de oorzaak blijken van het on zichtbare vuur. de niet te stuiten ziekte die met koorts begint en eindigt met de dood. Regen Duif en haar zoontje Trekker overleven echter de pokken. Ze zouden voor altijd gelukkig kunnen blijven als Trekker niet het nieuwe voorte ken gezien had met de Onsterfe lijken die een pad vertrapten in het maïsveld. En hij is de jongste van een tweeling en heeft de macht van het zien. Joyce Rockwood beschrijft de ge beurtenissen vanuit het gezichts punt van de Cherokees en dat maakt 'Het Vuur van de Zon' tot zo'n indringend boek. Wat deze mensen zagen gebeuren, ging hun begrip ver te boven. Maar het on vermijdelijke van wat hen zou overkomen hebben ze ongetwij feld aangevoeld. Het Vuur van de Zon door Joyce Rockwood. Uitgeverij Willem J. Wildeboer, A mslerdam. Prijs f 19,90. Leeftijd vanaf 12 jaar. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG 'Der Fall Bachmeier' ofwel: 'Keine Zeil fiir Trünen' met Maria Colbin, Michael Gwisdek, Christi ne Limbach, Angela Schmidt en Werner Remm. Regie en scenario's Hark Bohm. Filmtheater Meccano Middelburg, donderdag 20.30 uur, f7.50 WL. M** i A4S§ fs 3i. s n .•JÉ** m 'm l y/f fZ&rm 'W' 1. ,itB H \i l i I *1 #r w m wil j i I ""ff T i 1 1 4 i %i Marie Golbin als Marianne Bach meier In een rechtzaal in Lübeck schoot Marianne Bachmeier de man dood, die terechtstond wegens de sexmoord op haar zevenjarig dochtertje. Zij nam het recht in eigen hand en werd daardoor in de Duitse Bondsre publiek voer voor de boulevardpers. Mark Bohm die behalve cineast ook jurist is, hoefde in deze zaak niet zijn tijd te verdelen tussen de wetboeken, als advocaat en de studio's. Voor Der Fall Bachmeier was hij in beide disciplines tegelijk werkzaam. V'jyiaf 1 mei 1981 was Bohm regelmatig te vinden in de rechtszaal en had lange gesprekken met Marianne Bachmeier. Na een jaar begon hij met de voorbereidingen van de film. In deze film wordt de nadruk gelegd op een nalatigheid van de justitiële autoriteiten. De moordenaar van het zevenjarig meisje was ten tijde van de moord op vrije voeten gesteld. Tijdens het proces in Lübeck ge beurde het zelfs dat de rechtbank werd gepresideerd door een rechter die voor deze invrijheidsstelling verantwoordelijk was. Marianna Bachmeier kreeg daardoor de indruk dat er geen recht zou worden gedaan, omdat een justitële 'vergissing' moest worden weggemoffeld. Marianne werd veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Haar dochter Anne - zo stelde het vonnis vast - werd wegens nalatigheid van de Lübeckse rechtbank gedood. 'Parfait' Amour' met onder an- dereOnno Molenkamp en Guusje van Tilburg, regie Jean van de Velde, Johanna d'Armagnac mu ziek. Meccano Middelburg, vrijdag en zaterdag 20 uur, zondag en maandag 20.30 uur, f6,— Onno Molenkamp speelt Pavel Mosz Door een auto-ongeluk is de Tsjechische vluchteling Pavel Mosz (Onno Molenkamp) zijn geheugen kwijtgeraakt. Na een kort verblijf in het ziekenhuis keert hij terug naar de plaats waar hij sinds de jaren twintig, na zijn vlucht uit Oost-Europa, woont. Het is een bijna vervallen,mid delgrote westerse industriestad. Met een koffer vol kleren, zijn paspoort in de binnenzak van zijn regenjas en een goed vertrouwen in de mens heid, komt Pavel Mosz aan op het station. Over de regisseur Jean van de Velde valt te vertellen dat hij in 1977 voortijdig de filmacademie verliet. Samen met René Seegers en Leon de Winter richtte hij de Associatie van Filmauteurs op en later de Eerste Amsterdamse Filmassociatie. Het drietal regisseerde in een samenwer kingsverband vanaf 1978 drie documentaires voor de NOS en de VPRO. 'Vanuit het heden'... 'Junkieverdriet' en 'De Wereldverbete raar'. Zij maakten ook twee speelfilms: 'De verwording van Herman Dürer' en 'De Afstand'. Jean van de Velde herschreef'Junkieverdriet' bovendien voor de toneelgroep Centrum. 'Time Bandits' met John Cleese, Michael Palin en Shelley Duvall. Regie: Terry Gilliam. Meccano Middelburg, vrijdag 22 uur. f 7.50. Een 'helemaal te gekke film' met bandieten, consumptiemaatschappij, satan, dwergen, legendes, minotaurus. Napoleon, onzin, oorlog, opper wezen, pacifisme, Robin Hood tv en zeepiraten. En wervend wordt daaraan toegevoegd: 'Nog gekker dan Monthy Python'. 'Possesion' met Isabelle Adjani, Heinz Bennet, Margit Carstensen, Michael, Hogben, Shaun Lawton en Johanna Hofer. Een Franse film, regisseur is A ndrzej Zulawski. Toegangsprijs f6,— Isabelle Adjani houdt het met een veelarmig monster in 'Possesion' Het verhaal van deze moderne griezelfilm is simpel en op het eerste gezicht banaal. Een echtgenoot met een druk leven komt thuis van een lange reis en ontdekt dat zijn vrouw een minnaar heeft. De echtgenoot ontdekt dat deze minnaar eigenschappen heeft die hijzelf mist. Na deze constatering blijft er één raadsel.als de vrouw niet bij haar echtgenoot is en ook niet bij haar minnaar, waar is ze dan? Een detective komt op het spoor van dit 'derde leven' van de vrouw. Dat speelt zich af in een kaal appartement tegenover de Berlijnse muur. Daar laat zij zich be minnen door een veelarmig monster, dat volledige bevrediging schenkt. GEPROLONGEERD 'Ghostbusters' voor de tweede week in Grand Theater Goes, werkda gen 20 uur, zaterdag 19 en 21.30 uur en zondag 14, 19 en 21.30 uur. 'Karate Kid', voorde tweede week in Alhambra I Vlissingen, werkdagen (behalve woensdag) 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. 'Gremlins', voor de vierde week in Alhambra II Vlissingen, donderdag en vrijdag 20 uur, zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 19 uur. 'Drama della Gelosia' met Mar cello Mastroianni, Monica Vitti, Giancarlo Giannini en Manoio Zarzo. Regie: Ettore Scola, een Italiaans produkt uit 1970. Mec cano Middelburg, woensdag 20.30 uur f 6,— Marcello Mastroianni, Monia Vittie en Giancarlo Giannini in 'Drama del Gelosia'. De gebeurtenissen in deze film spelen zich grotendeels af op de vuil nishopen of de vervuilde stranden van Rome. Naar de vorm is het verhaal opgebouwd als reconstructie van een moord, waarbij de perso nages af en toe uit hun rol stappen om commentaar te leveren op het gebeuren, een techniek die Skola ook toepaste in 'C'eravamento tanto amati'. Eïn driehoeksverhouding tussen een bloemenverkoopster, een metselaar en een pizzabakker is de kern van het verhaal. 'Big Chili' met Tom Berrenger, Glen Close, Jeff Goldblum, Wil liam Hurt, Kevin Kline, Mary Kay Place, Meg Tilly, Jobeth Williams, Don Galloway, Regie Lawrence Kasdan. Alhambra (ZVU) Vlissin gen, vrijdag (A lhambra II) 23 uur en woensdag (Alhambra 1) 20 uur. 4* j De spelers in 'Big Shill* In hun studietijd waren onafscheidelijke vrienden verbonden voor een vurig jeugdig idealisme. Nu, 15 jaar later, is een van hen overleden. Om hem te begraven zijn de anderen bij elkaar gekomen. En tegen de qchtergrond van die dood krijgen zij een andere kijk op hun liefdes, wrok, vreugden, jaloezie, hartstochten en genoegens van destijds... en gaan zij hun tegenwoordige levens anders bezien. "The Big Chili" is een uiterst knap verteld verhaal, geregisseerd'door Lawrence Kasdan, die zijn medewerking verleende aan het scenario. Hij werkte ook mee aan de scenario's voor "Raiders of the Lost Ark", "Return of the Jedi' en "Body Heat', die hij eveneens regisseerde. De grandioze humor en de romantische onthullingen worden vertolkt door een stel bijzondere acteurs.... 'Tightrope' is een Malpaso Pro- duktie, uitgebracht door Warner Bros., met in de hoofdrollen Clint Eastwood en Genevieve Bujold. In de andere rollen: Dan Hedaya, A l- ison Eastwood, Jennifer Beck, Marco St. John, Rebecca Perle, Regina Richardson, Randi Brooks, Jamie Rose en Margaret Howell. "Tightrope" is geschreven en gere gisseerd door Richard Tuggle en geproduceerd door Clint Eastwood en Fritz Manes. De muziek is van Lennie Niehaus. Alhambra 11 Vlissingen, zondag 21.30 uur, maandag lot en met woensdag 20 uur. mm H Clint Eastwood met zijn (echte) dochter Alison en filmdochter Jennifer Beck.. 'Tightrope', met in de hoofdrol Clint Eastwood, is het verhaal van Wes Block, inspecteur op de afdeling moordzaken van de politie van New Orleans. Hij krijgt opdracht de man op te sporen die in de beruchte Franse wijk prostituees vermoord na hen eerst seksueel misbruikt te hebben. Block is gescheiden en voedt alleen zijn twee dochtertjes op (Alison Eastwood en Jennifer Beck) Tijdens het onderzoek naar de moorden maakt hij kennis met een sterke, sympathieke vrouw (Geneviève Bu jold) die aan het hoofd staat van de plaatselijke actiegroep 'Vrouwen tegen Verkrachting'. Block raakt al snel' persoonlijk betrokken bij de moorden wanneer vrouwen waar hij intiem mee is geweest verkracht en vermoord worden. Hij wordt zo geconfronteerd met de duistere zijde van zijn eigen ka rakter, waar hij door middel van de details van de diverse moorden met zijn neus op gedrukt wordt. De moordenaar drijft Block steeds meer in het nauw en op het laatst worden zelfs Block's dochtertjes en nieuwe vriendin potentiële slacht offers. PORNO Meisjes lusten' speelt in Alhambra I Vlissingen, vrijdag, 23 uur 'Hoogstandjes voor diamantjes' speelt in Grand Theater Goes, vrijdag 23 uur. 0 'Lucky Luck in Daisy Town' is weer een film vol avontuur met de alombekende held. Alhambra I Vlissingen, zondag 14 uur. 0 'Comedy Capers' betekent weer genieten van de humor uit de oude (film)doos met onder andere Charly Chaplin in Meccano Middelburg, zaterdag 15 uur 4,— WEST- EN MIDDEN-WAL- CHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Beukelmanstr. 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN: Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. van 11 tot 12 uur: H. Steu nenberg. Westerbaan 18. W- Souburg, tel. 01184-60104. APOTHEEK: MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daarop volgend: Stromenwijk-'t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvol gend: Souburg, C.v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGE: Geldt uitsluitend voor VLISSIN GEN en OOST-SOUBURG: H Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Dom- burgseweg 33a, 01188-1443. Be handeling kleine huisdieren op afspraak. KLEINE HUISDIEREN: (gezel schapsdieren) het hele weekend: Th. J. Driehuis-van Haselen, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Consult na tele fonisch afspraak. MIDDELBURG: Grote huisdie ren: 01180-33803, visites aanvra gen van 8 tot 9 uur. KLEINE HUISDIERENPRAK TIJK OOST-SOUBURG: Ka naalstraat 3, 01184-60860, behan deling na telefonische afspraak. MIDDELBURG-STAD: Kruis- gebouw Nieuwstraat, telefoon 01180-12228. Avonddienst van 17.30 tot 22.30 uur, 01180-14366. MIDDELBURG-ZUID EN AR- NEMUIDEN: kruisgebouw wijk gezondheidscentrum, telefoon 01180-14366, avonddienst van 17.30 tot 22.30 uur, telefoon 01180-14366. KOUDEKERKE, MELISKER KE, BIGGEKERKE, ZOUTE LANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKER KE, VEERE, GAPINGE, VROU WENPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE EN ST. LAU RENS: v.d. Welle, tel. 01187-1604. VLISSINGEN-STAD: gers, tel. 01180-29264. G. Bur- WEST-SOUBURG, PAPEGAAI ENBURG, BOSSF.NBURG, WESTF.RZICHT, PAAUWEN- BURG, OOST-SOUBURG en RITTHEM: E.A.R. Hupkens, tel. 01180-33796. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk) Middelburg IEN VAN DEN BERG, geweven wandkle den onder de titel 'lezen en schrij ven'. Maandag 17.30 tot 21 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10 tot 21 uur en zaterdag 10 tot 13 uur. (Opening zaterdag 26 januari). Lange Noordstraat 56, Middel burg GF.RA DAUVILLIF.R, schilderijen, aquarellen en kunst foto's. Maandag tot en met zater dag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48, Middelburg WIL LEM VADER. schilderijen, aquarellen "en kunstfoto's. Maan dag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. St. Janstraat 41-43 Middelburg ANNEKE RUIMSCHOTEL. touwplastieken. Donderdag tot en met zaterdag 14 tot 17 uur. Iguana Bellamypark Vlissingen LEVENDE REPTIELEN, AM FIBIEËN EN INSEKTEN. Da gelijks van 14 tot 17.30 uur. Bellamy 19, Vlissingen AUKE DE VRIES sculpturen, dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13 tot 17 uur vanaf 2 februari. Biologische Museum, Domburg DE NATUUR IN ZEELAND en DIEREN IN DE NATUUR dage lijks van 10 tot 17 uur. Atelier 4 (Julianlaan 4) Vlissingen ALBERT VERBURG fotowerk. Maandag tot en met vrijdag 12 tot 14 uur. Tot en met I februari. Galerie Montparnasse (Reiger straat) Middelburg HEDEN DAAGSE KUNSTENAARS een nieuwe collectie. Dinsdag tot en met zaterdag 14 tot 18 uur. BKR-centrum 'Balans 17' Mid delburg ERIC ROEST werk en installatie. Woensdag tot en met vrijdag 12 tot 17 uur en zaterdag 11 tot 16 uur. Dam 43, Middelburg TOON VERHOEF, tekeningen van 1968 tot 1974. Donderdag tot en met zaterdag 14 tot 18 uur of na tele fonische afspraak. Tot en met 3 februari. Galerie de Wijnstock (Bellink- straat 32), Middelburg ANNET ARDESH (spritztekeningen) en CAROL VAN DEN BOOM (bronzen). Donderdag tot en met zaterdag 14 tot 17 uur, zaterdag van 11 tot 12.30 uur. De Vleeshal, Middelburg REM- MANTS OF THE MISS GENE RAL IDEA PAVILLION IN DE VLEESHAL. Dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur en op zondag van 14 tot 17 uur.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 8