Later sightseeing in V rouwenpolder rit C? het ziïenhart De Snelle Schoenhersteller vestigde zich aan het Damplein 28 in Middelburg Nauwelijks treinreiziger als klant, maar heel erg veel mosselen t/ lUrtti Woensdag 30 januari 1985 DE VLISSINGER Mijnwerkers Snoezelen AD HAMERS, BEDRIJFSLEIDER STATIONSRESTAURANT VLISSINGEN Bureaucratie Borstvoeding Homosexueel Recreatieloop Migraine Hotelgids La Grande Parade Ophaalactie Knipselkrant Minima Jachtclub Winterwandeltocht Onderwijsdebat Narcotiseur Spaanse taal Borstkankerpatiënten "Ons Genoegen" CPN Sportmedisch Wat te melden? BEL 01180-27651 - Toestel 54 1} of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Beste films Kwaad daglicht Spinnen en weven Cursus Engels Walt Disney Volleybal Ouderen Fietskamp tieners Raad Westkapelle Papegaaienburg Mijnwerkers Opbouwwerk Open Huis Vrouwenraad Stille Kring Meidengroep Raad Mariekerke Computercursus SINKE KOMEJA N MET B RE EZ A NDPROJECT IN DUITSLAND Makelaar Sinke Komejan uil Middelburg heeft de afgelopen da gen tijdens de watersportbeurs 'Boot '85' in het Duitse Diisseldorf getracht het Breezandproject tweede fase aan de man te bren gen. Het betreft luxe-vakantiewo ningen in de prijsklasse van plus minus 160.000,- die aan de rand van Vrouwenpolder nabij het Veerse Meer gebouwd gaan wor den. Sinke Komejan, die ook de verkoop van de vijftig huizen van het Breezandproject eerste fase in handen had, beschouwt het meer daagse verblijf op de Duitse beurs als een 'aftasten van de markt in het Ruhrgebied'. De vakantiehui zen worden gebouwd in opdracht van de verzekeringsmaatschappij Aegon. Dat aftasten van de Duitse markt gebeurt aldus makelaar Anton Sinke - niet zomaar. De huizen bemiddelaar uit Middelburg stelt vast dat er uit het Ruhrgebied veel mensen naar Zeeland komen om daar te genieten van de frisse lucht, in enkele uren tijd rijden. Verder is het volgens Sinke een gevolg van het feit dat de verze keringsmaatschappij kantoren heeft in Duitsland, waardoor de relatie met eventuele kopers niet op al te grote afstand geschiedt. Sinke constateert vervolgens dat zestig procent van de huizen in het reeds bestaande Breezandproject verkocht is aan Duitsers. Bij voldoende animo zal een groep Duitsers over enkele maan den worden.uitgenodigd om het project nabij de Walcherse kust plaats per bus te komen bezichti gen, verklapt de heer Sinke. "De trip kost 100.-. Dat bedrag wordt later weer van de verkoopprijs af getrokken'. "Op kleine karweitjes, zoals hak ken en beschermzolen, kan worden gewacht, maar voor het betere schoeisel neem ik toch wat meer tijd". Aan het woord is Jan Jansen, de 53-jarige ondernemer achter De Snelle Schoenhersteller, die zich sinds begin januari van dit jaar aan het Damplein 28 in Middelburg heeft gevestigd. Jansen is geen vreemde in de schoenhandel. Dertig jaar lang heeft hij in het oosten van het land een eigen schoenenzaak gehad. Toen echter zijn beide dochters met hun respectievelijke echtge noten naar Zeeland verhuisden om in Goes (Van der Reepe) en in Middelburg (De Arend) een schoenenzaak over te nemen, wil den vader en moeder Jansen ook naar het Zeeuwse verhuizen. En zo kwam De Snelle Schoenher steller naar Middelburg. Het pand, waarin voorheen een post zegelhandelaar zaken deed. werd van een nieuwe pui voorzien, 'in- Jan Janssen wendig' wat verbouwd en een nieuw en modern machinepark voor het herstellen van schoenen aangeschaft: de zaak kon draaien. Inmiddels hebben velen de weg naar de nieuwe zaak al gevonden. De Snelle Schoenhersteller is da gelijks - behalve 's maandags - geopend van negen tot zes uur, ook tussen de middag en tijdens de donderdagse koopavond tot negen uur. De inzamelingsacties, die de So cialistische Partij overal heeft ge houden voor de in barre omstan digheden verkerende gezinnen van stakende Britse mijnwerkers, heeft tot nu toe meer dan hon derdduizend kilo aan levensmid delen opgeleverd. De mijnwer kersgezinnen in Engeland hebben nu ook dringend behoefte aan winterkleding. Daarom roept de Socialistische Partij op om kleding af te staan en te brengen naar de inzamelingsadressen. Informatie: 01180-33251, 01184-78127, 01184-79879 en 01184-16087. Riverside Combo Het geheel vernieuwde Riverside Combo, dat inmiddels 14 jaar bestaat, heeft besloten een musi- cassette op te nemen. Dat gebeurt in de Roda-studio in Wemeldin- ge. De Vlissingse formatie speelt vooral evergreens, Zuidameri kaans, country and western, rock and roll, Nederlandstalige en mo dem repertoire. Het is één van de meestgevraagde muziekgtzel- schappen in Zeeland. Vitriteprijsvraag Het gemeentebestuur van Mid delburg heeft een prijsvraag uit geschreven onder architecten en stedebouwkundigen. Doel van de prijsvraag was te komen tot ideeën voor de invulling van het Vitriteterrein in Middelburg. De Vitritefabriek in de binnenstad wordt spoedig gesloopt. Op de vrijkomende plaats wil de ge meente woningen bouwen. In to taal zijn 164 inzendingen binnen gekomen, compleet met maquet tes. De winnaar wordt vrijdag 1 februari tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis van Middelburg bekend gemaakt. Daar zal de jury een toelichting geven op de uit slag. Alle inzendingen zijp te zien tijdens een tentoonstelling, die van 4 tot en met 12 april wordt gehouden in de Burgerzaal van het Stadhuis. Daar mag ook het publiek zijn voorkeur kenbaar 'maken. De inzender die de meeste voorkeurstemmen van het pu bliek krijgt, ontvangt de publiek sprijs. In totaal is vijftigduizend gulden beschikbaar voor prijzen. De SVRZ-zwakzinnigeninrich- ting 'Vijvervreugd' in Middelburg is begonnen met een "snoezelpro- ject', dat vier weken zal duren. Het is speciaal bestemd voor de daar wonende mensen, die door hun laag niveau niet naar school of aan het werk kunnen. Het "snoezelen" biedt deze groep die per gestoorde geestelijke gehan dicapten vooral zintuigelijke prikkels. Zo wordt bijvoorbeeld gebruik gemaakt van lichteffec ten, kleuren, geluiden, muziek en zacht speelgoed. Ook een bellen- blaasmachine en vloeistofprojec tie door middel van dia's maken deel uit van het geheel. Voor de uitvoering van het project is in één van de paviljoens van "Vijver vreugd" tijdelijk een ruimte vrij gemaakt en in de juiste sfeer ge bracht. Op initiatief van de toenmalige chefkok Ad Hamers presenteerde de Vlissingse stationsrestauratie zo'n zeven jaar geleden voor het eerst mosselen op het menu. Ve rorberden de gasten toen nog maar 25 kilo in de week, nu moet het restaurant in het mosselseizoen minstens 2000 kilo Yersekse mos selen per week aanvoeren om in de behoefte te voorzien. De inmiddels tot bedrijfsleider gepromoveerde Hamers vertelt trots dat echte vi- sliefhebbers uit heel Zeeland naar de stationsrestauratie komen voor een mossel- of andere vismaaltijd. Maar er pakten zich ook donkere wolken samen boven het eindpunt van de spoorwegen. Over het ver leggen van het opstelterrein voor auto's van de veerpont Vlissingen- Breskens is Hamers minder te spreken. Dat heeft hem veel klan dizie en een moeilijk half jaar be zorgd. De 32-jarige uit Brabant afkom stige bedrijfsleider Hamers voert, na daar eerst vijfjaar als chefkok te hebben gewerkt, sinds vier jaar. het management over de stations restauratie. Voor die tijd was hij vijf jaar treinsteward op binnen- en buitenlandse trajecten. Hij doet het werk graag en noemt de 15 overige personeelsleden en de vier part-timers 'een leuke ploeg om mee te werken'. Het verdwij nen van het opstelterrein voor auto's met bestemming Breskens van het plein voor het restaurarit noemt Hamers echter een domper die het restaurant het afgelopen jaar heel wat omzet kostte. "Doordat we een eind-, of zoals je wilt een beginstation zijn, hebben we eigenlijk nauwelijks treinreizi gers als klant,. Misschien dat zo'n vijf procent van onze klanten op de trein wacht. Voor het klein buffel waren echter de wachtende automobilisten voor de pont onze beste klanten. Dat is nu helemaal weggevallen want hel huidige op stelterrein is te ver lopen om hier even voor een kop koffie en een broodje binnen te wippen", con stateert Hamers. Pogingen van Hamers om met een soort caravan op het huidige op stelterrein nog wat omzet binnen te halen met de verkoop van kof fie, broodjes en sigaretten werden snel door het Vlissingse gemeen tebestuur verijdeld. De bedrijfs leider kreeg van de gemeente geen vergunning om zich daar perma nent te vestigen op N.S.-grond en moest na tien dagen verdwijnen. Inmiddels heeft Hamers echter andere middelen gevonden om het opgelopen verlies te compen seren. "We hebben met succes een aantal bedrijven in de omgeving uitgenodigd voortaan hier in het restaurant personeelsfeesten te houden. Verder hebben we reis- bureau's benaderd met de vraag of zij bussen met bestemming En geland (wanneer die moeten wachten voor de boot) hierheen kunnen sturen. Daar is ook al op gereageerd en al met al kun je nu zeggen dat we door het diepste dal heen zijn", vertelt Hamers zicht baar opgelucht. Waar de heer Hamers ook mee te kampen heeft is de bureaucratie. Het restaurant wordt door Wagon Lits Nederland gepacht van Ser- vex (een dochteronderneming van de N.S.) en is bovendien een mo- numentenpand. Hamers: "Alles watje voor elkaar wilt krijgen, moet dus verschillen de kanalen passeren. Eén briefje schrijven is niet voldoende. We zijn nu al ongeveer vier jaar bezig om een overdekt terras te krijgen maar nog steeds is dat niet rond. We krijgen deze zomer gelukkig wel een open terras met zo'n 150 stoelen. Dat overdekt terras kun nen we voorlopig wel vergeten denk ik". Vlissingen is naast Hoek van Hol land (ook zo'n spoor dat in zee lijkt te verdwijnen of op zijn minst aan het einde van de wereld uit komt) overigens het enige restau rant dat Wagon Lits Nederland in beheer heeft. Beide stationsres tauraties bleken jaren geleden verlieslijdend totdat Wagon Lits besloot de zaken over te nemen. De overige restauraties in het land zijn in particuliere handen. Sa men zijn zij gebundeld in de Ve reniging van Stations restaura teurs die volgens Hamers onge veer 87 leden telt. We vergaderen meerdere keren per jaar over bij voorbeeld onze maandelijdse ac ties, dat zijn maandmenu's die ieder restaurant verkoopt, en ons gezamelijk inkoopbeleid. Het is heel goed om sommige dingen samen te doen zoals het inkopen van producten en zo'n maandme- nu". Het maandmenu dat voor februa ri op de kaart prijkt is kippelevers met spek, aardappelkroketjes en snijbonen. A d Hamers Elke derde wöensdag van de maand kunnen (aanstaande) moeders en hun kinderen een koffieochtend bijwonen, waarbij het uitwisselen van ervaringen, met name op het gebied van het zelf voeden van kinderen, centraal staat. Elke tweede dinsdag van de maand wordt over dit onderwerp een informatie-avond gehouden. Daar worden alle aspecten van borstvoeding belicht, waaronder voor- en nadelen, voeden in de kraam periode, overgaan op vaster voedsel en dergelijke. Informatie, ook voor hulp bij problemen: 01180-15041 en 01180-33663. De regio Walcheren van het COC begint binnenkort weer met een gespreksgroep waarin homosex- uele mannen en vrouwen met el kaar kunnen praten en reacties kunnen uitwisselen. De introduc tieavond voor deze gespreksgroep begint donderdag 31 januari om 20 uur. Informatie: 01184-79886 en 01184-10416. Groede-Oostburg-Groede is een prestatieloop die is voorbereid door de atletiekvereniging De Wielingen, de OBM en de voet balvereniging in Groede. De tocht wordt op zaterdag 2 februari ge lopen over de afstanden 2, 5, 6 en 13 kilometer. Vanaf 13.15 kan worden ingeschreven in de kanti ne van de voetbalvereniging. Het startschot klinkt om 14 uur op de Markt in Groede. Inlichtingen: 01172-2461. Spelontwikkeling Jan van de Hillen en Sarina Koops van het Regionaal Insti tuut Ambulante Geestelijke Ge- zondsheidszorg (RIAGG) vertel len donderdag 31 januari iets over spelontwikkeling bij jonge kinde ren. Na dit overzicht is er gele genheid tot discussie. De bijeen komst begint om 20 uur in het kinderdagverblijf aan de Kinder dijk in Middelburg. Inlichtingen: 01184-14532. De afdeling Zeeland van de Ne derlandse M igrainevereniging komt dinsdag 5 februari bijeen in de bovenzaal van de Huifkar in Middelburg. Voor de pauze spreekt mevrouw Marinissen over alternatieve voeding. Na de pauze kan worden gediscussieerd en kunnen ervaringen worden uitge wisseld. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. De Provinciale VVV Zeeland heeft de nieuwe hotel- en pen- siongids '85 uitgegeven. In de Zeeuwse gids is een groot aantal hotels en pensions vermeld, met daarbij bijzonderheden over de ^.commodatie, de ligging en de óvernachtingsprijzen. De gids kan worden bekomen via de Provin ciale VVV Zeeland, Postbus 123, 4330 AC Middelburg. Experimentele dienst Industriepastor Jan Scheffers gaat zondag 10 februari voor in de ex perimentele dienst, die om half vijf begint in de Hofpleinkerk in Middelburg. Aan de hand van Mattheus 6 1-15 wordt ingegaan op de jeugdwerkloosheid. Kinde ropvang is aanwezig. Het Zeeuws Kunstenaarscentrum in Middelburg stelt belangstellen den in de gelegenheid om La Grande Parade te bezoeken. Tij dens deze tentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amsterdam zijn alle belangrijke kunstwerken van de afgelopen veertig jaar te zien. De expositie ^wordt gehou den ter gelegenheid van het af scheid van Edy de Wilde als di recteur van het museum. De bus- tochT van Middelburg naar Am sterdam staat zaterdag 23 februari op de kalender. Opgave en in lichtingen bij Hetty Sijnke 01180-26609. De Vredesaktiegroep Walcheren gaat maandagavond 4 februari in de Middelburgse wijk Dauwen- daele materiaal ophalen voor het Vredesaktiekamp in Woens- drecht. De bewoners van het Vre desaktiekamp hebben dringend behoefte aan onder meer land bouwplastic, kruiken, gereed schap. plastic zeilen en droog hout. Als de actie in Dauwendaele een succes wordt, worden ook in andere wijken van Middelburg materialen opgehaald. Ook kun nen spullen worden gebracht naar het Aksiehuis aan de Simpelhuis- straat 5 in Middelburg. Op ver zoek (01180-38208) wordt het ook opgehaald. Het gironummer van de penningmeester van het Vre desaktiekamp is 3332968 ten na me van Niek van Esser Vredesak tiekamp Hoogerheide. Het Aksiehuis (Simpelhuisstraat 5) in Middelburg geeft elk kwar taal een knipselkrant uit, waarin een bepaald thema wordt be schreven. Aanleiding is het grote aanbod van kranten, waardoor soms erg interessante artikelen niet worden gelezen. De tot nu toe behandelde thema's zijn arbeids ethiek, een verbod op racistische groepen en vrouwen en geweld. De knipselkranten kunnen wor den gebruikt bij het opzetten van discussies over deze onderwerpen. Inlichtingen: 01180-38208. Doopdienst Ds. R. van Buiren en pastoor A. Burm leiden de oecumenische doopdienst die zondag 3 februari om 19 uur begint in de Oranje- pleinkerk in Oost-Souburg. Het thema is: 'Eén Heer, één geloof, één doop'. Het jongerenkoor uit Veere en Gapinge verleent mede werking. Het district Zeeland van de FNV heeft alle Zeeuwse gemeenten een brief gestuurd, waarin staat hoe de gemeenten de lasten van de mini ma kunnen verlichten. De FNV noemt onder meer verlaging van de onroerend-goedbelasting, van de rioolrechten, van de afvalstof fenheffing en van de hondenbe lasting. In sommige gevallen zou den de gemeenten over moeten gaan tot kwijtschelding van ge meentelijke heffingen. De FNV doet in de brief verder een aantal suggesties voor een beter ge meentelijk sociaal beleid. Hierbij vallen vooral de voorgestelde kortingsmogelijkheden op ge meentelijke culturele voorzienin gen (zwembad, cursussen en der gelijke) op. De jachtclub Veere bestaat 25 jaar. Dit feit wordt herdacht met een receptie voor genodigden, die vrijdag 15 februari tussen 17 en 19 uur wordt gehouden in het club gebouw aan de Kaai in Veere' Deelnemers aan de derde winter wandeltocht van de wandelsport- vereniging Willen is Kunnen krij gen onderweg een kop warme chocolademelk aangeboden. De tocht, met afstanden van 5, 10 en 15 kilometer, wordt zaterdag 2 fe bruari gelopen. Het clublokaal in de voormalige Willem lil kazerne aan de Oranjestraat in Vlissingen is het vertrekpunt. De tocht begint om 13.30 uur. M. Beinema (CDA), J. Franssen (VVD) en G. Niessen (PvdA) zijn de forumleden tijdens een onder wijsdebat, dat vrijdag I februari plaatsvindt in café Baarends aan de Voorstad 17 in Goes. De orga nisatie van het debat is in handen van de JOVD Zeeland. De bij eenkomst begint om 20.30 uur. Veldo De Christelijke Gymnastiekvere niging Veldo uit Middelburg heeft zaterdag 26 januari haar jaarlijkse clubkampioenschap op de kalen der staan. De wedstrijden spelen zich tussen 9.30 en 16 uur af in de twee sportzalen van het Deltacol lege aan de Merwedestraat in Middelburg. 'De narcotiseur is anesthesist ge worden' is het thema van een le zing door de arts N.S. Faithfull. Hij is verbonden aan de afdeling anesthesie van de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam. De heer Faithfull spreekt onder meer over de grondprincipes van de moder ne narcose. De lezing begint om 20 uur in gebouw De Schakel aan de Bachten Steene in Middelburg. Voor de organisatie tekent het Natuurkundig Gezelschap Mid delburg. De culturele vereniging voor Spaanssprekenden in Zeeland (Circulo de Socios de habla Es- pagnola) stelt eens in de veertien dagen haar zaal open voor dege nen die hun kennis van de Spaanse taal in praktijk willen brengen. Er is dan gelegenheid om te praten met mensen die het Spaans als moedertaal hebben. Ook kan worden ingeschreven voor de cursus praktisch Spaans voor beginners, die woensdaga vonds wordt gehouden tussen 19 en 21 uur. De activiteiten worden gehouden op het adres Papisland 3 in de Middelburgse wijk Dau wendaele. Informatie: 01184- 60189. De nazorggroep voor borstkan kerpatiënten houdt dinsdag 5 fe bruari een contactmorgen in het gezondheidscentrum Dauwen daele aan de Roozenburglaan in Middelburg. Vrouwen met een borstamputatie of die een borst- sparende behandeling hebben ondergaan, kunnen vanaf tien uur dit lotgenotencontact bezoeken. De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen in Vlissingen heeft 3.500.— gekregen van het An jerfonds. Door de uitbreiding van het ledental zowel bij de Delta band als de Jeugd-Deltaband - beiden onderdelen van Ons Ge noegen - moest een aantal nieuwe trompetten worden aangeschaft, terwijl tevens enkele instrumenten hoognodig aan vervanging toe waren. De bijdrage van het An jerfonds levert een flink aandeel in de aanschaf van de 10 nieuwe trompetten. Het district Zeeland van de CPN stelt belangstellenden in de gele genheid om zondag 3 februari de landelijke manifestatie van de CPN in Amsterdam te bezoeken. Door meermanskaarten te kopen wil de CPN de reis naar Amster dam betaalbaar houden. Degenen die van deze mogelijkheid gebruik willen maken, kunnen zich opge ven via 01180-13671 of 01180-15633. De manifestatie wordt van 12 tot 17 uur gehouden in de RAI in Amsterdam. Spre kers zijn onder anderen Ina Brouwer, Marcus Bakker en Fré Meis. Verder zijn er allerlei dis cussiebijeenkomsten en wordt een uitgebreid cultureel programma afgewerkt. De sportmedische regio Zeeland heeft voor 't eerst het blad Regio nieuws uitgegeven. Daarin staat informatie over actuele zaken op het gebied van de sportgezond- heidszorg die van belang zijn voor de sportbeoefenaren in Zeeland. Exemplaren zijn te verkrijgen bij de Sportmedische regio Zeeland, postbus 407, 4330 AK in Middel burg. 01180-33024. r A Filmtheater Meccano in Middel burg wil een enquete houden naar de vijf beste films van 1984. De vijf gekozen films zullen binnen kort opnieuw in Meccano te zien zijn. Wie aan de enquete wil deelnemen, kan contact opnemen met Meccano: 01180-33414. "De Verklaring dat de demon stranten bezoekers zouden ver hinderen het stadhuis te betreden is een aperte onwaarheid. De burgemeester heeft daarmee ge tracht de demonstranten in een zeer kwaad daglicht te stellen". Dit schrijft progressief Vlissingen in een verklaring naar aanleiding van de officiële opening van het nieuwe gebouw van de Gemeen telijke Sociale dienst. De opening werd verricht door staatssecretaris L. de Graaf van sociale zaken. Onder meer de FNV was boos over de uitnodiging door het ge meentebestuur. "Juist de man die een beleid voert van sociale af braak', zo stelde de FNV. Voor het stadhuis verzamelden zich op die openingsdag talrijke demon stranten, die werden geweerd door de politie. Volgens progres sief Vlissingen had de burge meester als hoofd van de politie zich wat zorgvuldiger moeten op stellen en er geen gesloten veste van moeten maken. De werkgroep Vlissingen van de Zeeuwse Volksuniversiteit gaat op zes avonden een cursus spinnen en weven verzorgen. Docente is mevrouw A.M. Burgers. Zij zal de cursisten leren spinnen met een spintol. Van de gesponnen wol wordt met verschillende weef- technieken een wandkleed ge maakt. Het vervaardigen van een eenvoudig weefraam wordt op de eerste bijeenkomst behandel. Wie deel wil nemen aan deze cursus kan zich aanmelden bij de ZVU aan de Dam in Middelburg, tele foon 01180-34800. Klaverjassen Op initiatief van een aantal wijk bewoners heeft buurthuis Alde- gonde (Westerzichl 386) in Vlis singen een klaverjasavond voor bereid. Die begint dinsdag 5 fe bruari om 20 uur. Bij voldoende belangstelling be gint buurthuis Aldegonde in Vlis singen binnenkort twee cursussen Engels. Opgave: 01184-66318. Spelletjesavond Oude en nieuwe spelletjes, erw tensoep. Nederlandstalige muziek en een film met Raymond van 't Groenewoud ?ijn de ingrediënten van een spelletjesavond, die vrij dag 1 februari om 20 uur begint in buurthuis de Paraplu aan de Al exander Gogelweg 59 in Vlissin gen. Bijna alle creaties van Walt Dis ney verschijnen zaterdag 2 fe bruari op het witte doek dat-is opgehangen in buurthuis De Pa raplu aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. Het tekenfilm festival -voor alle leeftijden- be gint om 10.30 uur. Alle volleybalploegen uit de wijk Paauwenburg in Vlissingen kun nen meedoen aan het volleybal toernooi van buurthuis De Para plu. dal op 30 maart wordt ge houden in de sporthal van het Maritiem Instituut De Ruyter. In schrijvingen moeten voor I maart binnen zijn bij De Paraplu, tele foon 01184-65453 of 01184-64540. Appèldienst Ds. De Boer leidt zondag 3 fe bruari de appèldienst die vanaf 10 uur wordt gehouden in de Ja- eobskerk in Vlissingen. Vanaf9.30 uur kan thee worden gedronken; om 9.45 uur begint de samenzang. Combo De Hoeksteen uit Mid delburg verleent muzikale mede werking. Na de dienst kan worden nagepraat bij een kopje koffie. De afdeling Vlissingen van de Protestants Christelijke Ouderen Bond PCOB) komt donderdag 31 januari bijeen in het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Ot- testraat in Vlissingen. De heer Tuinhof vertelt aan de hand van dia's over zijn reis naar Zuid-Af- rika. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Tieners mogen dit jaar opnieuw mee met de fietsvakantie van de Stichting Sociaal-Kultureel Werk in Vlissingen. Het fietskamp wordt gehouden van 13 tot 20 juli en speelt zich afin België. Bij onze zuiderburen wordt overnacht op boerderijen. Wie luxe verwacht, kan beter thuisblijven. Bert Stuit van buurthuis Aldegonde in Vlis singen (01184-66318) weet er meer van. De gemeenteraad van Westka pelle vergadert donderdag 31 ja nuari in het gemeentehuis van Westkapelle. De raadsleden bui gen zich onder meer over subsi- dievoorstellen, over de aansluiting van het instructiezwembad op de drukriolering en over de verkoop van stukken grond aan de Bea- trixstraat en de Koestraat. De vergadering begint om 20 uur. Het huurderscomité Basco/Pape gaaienburg en het wijkcomité Pa pegaaienburg in Vlissingen ver gaderen woensdag 6 februari om 20 uur in school De Vaste Burgh. Het gaat vooral om de oprichting van een huurderscomité voor de woningen die worden beheerd door Sinke Komejan. Verder staat een aantal huishoudelijke zaken op de agenda. Inlichting: 01184-63651. De Britse mijnwerkers Simon Targett en David Knight brengen maandag 4 februari een bezoek aan club- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlissingen.' Het tweetal wil graag informatie geven over de achtergronden en gevolgen van de nu al bijna een jaar durende mijnwerkersstaking in Engeland. Verder zullen ze pleiten voor het stopzetten van de kolentransporten vanuit Neder land naar het Verenigd Konink rijk. Voorts komt het gewelddadi ge optreden van de Britse politie legen de mijnwerkers aan de orde. Tenslotte zal worden gewezen op de grote financiële nood die de mijnwerkersgezinnen ten gevolge van de staking lijden. Informatie:- 01184-16223. De stichting Opbouwwerk Vlis singen vergadert maandag 4 fe bruari om 20 uur in het welzijns- centrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Ges proken wordt onder meer over het werk van het Vlissings Anti-Ra- cisme en Anti-Fascisme Komitee. Ook de stiptheidsacties van het BASCO-personeel komen aan de orde. De scholengemeenschap Swa- nenburhg in Vlissingen houdt op londerdag 31 januari Open Huis. /an 15.30- tot 17 uur en van 19.30- tot 21.00 uur staan de deu ren van het schoolgebouw aan de Zaaihoekw eg open voor de ouders van eigen leeriingen en andere belangstellenden. Men kan zich dan op de hoogste stellen van de vele opleidingsmo gelijkheden die de scholenge meenschap biedt. Zo zullen leer lingen aan het. werk te zien zijn. Bovendien wordt er deze keer in Franse sfeer een modeshow gege ven. Leerlingen van de vakrich ting textiele werkvormen zullen daarbij aan het publiek hun zelf gemaakt kleding tonen. 'Het leven is zo anders geworden' is het thema van een cursus van de Middelburgse vrouwenraad. De cursus bestaat uit vier gespreksa- vonden. waarbij wordt ingegaan op de gevolgen van hartziekten, kanker en op het ontstaan van handicaps. Ook wordt aandacht besteed aan stervensbegeleiding. De cursus wordt op 7, 14. 21 en 28 februari tussen 20 en 22 uur ge houden in gebouw De Schakel in Middelburg. Inlichtingen: 01180-13207. De vredesbeweging in Middel burg stelt iedereen die uiting wil geven aan zijn of haar afschuw over de kernwapenwedloop in de gelegenheid om zaterdag 2 fe bruari deel te nemen aan de Stille Kring. Deze zwijgende vorm van protest begint om 11.30 uur op de hoek van de Lange Delft en de Koorkerkstraat in Middelburg. De Jongerenbeweging verbonden met de FNV in Middelburg wil haar meidengroep uitbreiden. De meiden houden zich bezig met cabaret, informatie-avonden en met gesprekken over allerlei voor meiden interessante onderwer pen. Vanavond (woensdag 30 ja nuari) komt de meidengroep om 19 uur bijeen in het pand Dam 12-14 in Middelburg. Informatie: 01180-38318 (Yvonne). Welkomstdienst 'Levensvulling en levensbestem ming' is het thema van de wel komstdienst die zondag 3 februari wordt gehouden in gebouw De Hoeksteen in Middelburg. Voor ganger is ds. C. Holleman uit Ba- rendrecht. De dienst begint om 19 uur: vanaf 18.45 uur is er gele genheid voor samenzang. Muzi kale medewerking verlenen orga nist Jos Wouters, de Gideonsben de onder leiding van Tom Strating en het Welkombo. De gemeenteraad van Mariekerke vergadert dinsdag 5 februari van af 19.30 uur in het gemeentehuis te Meliskerke. De raad buigt zich onder meer over het verzoek van Cebeco-Zuidwest om aan de Pe- kelingsweg te Aagtekerke een loods te mogen bouwen. Het Vormingswerk Jonge Vol wassenen in Middelburg begint maandag 4 februari weer met een basiscursus Informatica. De cur sus is bedoeld voor jonge mensen die direct of indirect met de com puter worden geconfronteerd, maar er (nog) niet mee uit de voeten kunnen. De cursus staat onder leiding van Michel van der Westen. De cursus wordt opgege ven in het VJV-gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Middelburg. De eerste cursus avond begint om 20 uur. Infor matie: 01180-16278.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7