informatiepagina van de gemeente vlissingen Bouwplannen binnenstad Servicedienst zoekt medewerkers Welke vereniging gaat er 750,— verdienen? Behandeling begroting Wat ligt ter inzage? Geen auto's zwaarder dan 3.5 ton op veer dienst naar Breskens DE VLISSINGER Woensdag 30 januari 1985 Inspraak voor omwonenden mogelijk Inrichting Clijverstraat Inspraak Nog vragen? Bespreking schetsplan Molenstraat Open huis 'Swanenburgh' 1 maart Algemene beschouwingen in informatiehoeken Commissies vergaderen Ter inzage Informatiehoeken Hinderwet Aanvraag Beschikking Bouwaanvragen Bestemmingsplannen Culturele Raad Het gemeente bestuur Vlissingen Even bijpraten met burgemeester Westerhout Politie Voorlichting IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Voor een aantal plaatsen in de Vlisslngse binnenstad worden momenteel bouwplannen ontwikkeld. Alle omwonenden zijn hierover door de gemeente geïnformeerd en uitgenodigd om morgen, don derdag 31 januari, hun mening over de plannen te geven om 19.30 uur in het Stedelijk Museum, Bellamypark 19. Het gaat om de bouwplaatsen Hellebardierstraat 2, Bellamypark 9, 11 en 54, Nieuwstraat 23, 24, 42-44 en 108-152 en Oude Markt 1-3. Alle plannen betreffen (huur woningen. De locaties Helle bardierstraat 2 en Bellamypark 9 en 11 naar ontwerp van ar chitectenbureau Jobse BV in opdracht van woningbouwver eniging BASCO. De locaties Nieuwstraat 23, 24, 42-44 en 108-152 en Oude Markt 1-3 naar ontwerp van architect K.J. Nijboer in opdracht van het Sociaal Fonds Schildersbe drijf. De locatie Bellamypark 54 naar ontwerp van architecten bureau Wisse/Tuinhof/ Slem- mer in opdracht van bouwbe drijf P. Flipse Zn. BV. Tot en met morgen, 31 januari, kan ook nog schriftelijk op de plannen worden gereageerd bij burgemeester en wethouders van Vlissingen. De plannen lig gen hiervoor ter inzage bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. Alle schriftelijke reacties en de mondelinge reacties van mor genavond zullen worden be sproken tijdens een openbare vergadering van de project groep Beschermd Stadsgezicht op dinsdag 12 februari as. om 20.00 uur in het stadhuis. Daar na is het de bedoeling in fe bruari of maart as. de op deze wijze tot stand gebrachte defi nitieve plannen te presenteren. Dat zal gebeuren door deze tentoon te stellen in de hal van het stadhuis. Tegen die tijd zai dat op deze pagina worden aangekondigd. Op de tekening: de voorgevel van de "invulling" van de nummers 112 t/m 148 in de Nieuwstraat. Ze hebben veel waardering gekregen, die medewerkers van de servicedienst basisonderwijs. Allerlei werkzaamheden, zowel op technisch als administratief gebied, hebben ze uitgevoerd. Vaak ging het om zaken waar de leerkrachten zelf niet aan toe kwamen, maar die voor het geven van goed onderwijs best belangrijk wa ren. 't Bovenstaande is, taalkundig, in de verleden tijd gesteld. Maar da's eigenlijk niet terecht. Want deze dienst gaat een nieuwe start maken. Met, hopelijk weer een aantal gemotiveerde vrijwilli ge jonge medewerkers. Wie weet, bent u daar één van. De 'eerste lichting' van de Ser vicedienst Basisonderwijs startte begint 1983 haar werk zaamheden. Dat was toen in het kader van een werkgelegen- heidsverruimende maatregel. Dat was echter een tijdelijk ge beuren. Gezien de behoefte bij het basisonderwijs is na afloop gezocht naar een vervolg. Die werd gevonden; de service dienst werd een vrijwilliger- sproject. Dat is nu goedge keurd door de toetsingscom missie èn burgemeester en wethouders. In de praktijk be tekent dat, dat jeugdige vrijwil ligers er in aan de slag kunnen mét behoud van uitkering. En daarmee een stuk ervaring op doen, die de kansten op betaald werk alleen maar vergroten! Bovendien doen zij zowel leer- Kracht, snelheid en behendigheid. Dat is waar het om gaat tijdens individuele- en teamwedstrijden die deze zomer op verschillende plaatsen in Vlissingen en Oost-Souburg worden gehouden. Vori ge week zijn alle Vlissingse sport- en ontspanningsverenigingen aangeschreven met de vraag of ze mee willen doen. Aan wed strijden touwtrekken in teams van tien personen. Of: vier maal honderd meter hardlopen in estafettevorm met een lepel in de mond waarop een rauw ei ligt. Danwel: proberen hoeveel mensen er in een nader vast te stellen merk auto kunnen. Fruit duiken in met water gevulden badkuipen mag ook. krachten als de kinderen in het Vlissingse basisonderwijs een groot plezier! Er ligt nog aardig wat werk op hen te wachten. Een aantal werkzaamheden die de Servi cedienst 'oude stijl' verrichte kunnen als voorbeeld dienen. Op technisch gebied betrof dat onder meer: installatie van ge luidstafels, kisten voor teken materiaal maken, herstel van schuifdeuren, aanleg van een 'levensgroot' spel in een schooltuin, schilderwerk, repa ratie van een poppenkast en nog heel wat meer Ook op administratief gebied viel én valt er heel wat te doen. Een paar voobeelden: bijhou den van een documentatiecen trum, uittypen van (bijvoor beeld) een spellingssysteem, inventariseren en op orde brengen van het schoolboe kenbestand en personeelsbi- bliotheek, stencilwerk, het op orde brengen van dia-bestan den, kortom: veel Er worden in totaal vier vrijwil ligers gezocht, twee voor het administratief werk en twee voor de meer technische 'klus sen'. Voor nadere informatie en opgave kan men terecht bij de Vrijwilligersvacaturebank, Badhuisstraat 104, telefoon nummer 19397. Ook Peter Me- liefste, medewerker van de af deling onderwijs in het stad huis, geeft graag nadere toe lichting. Hij doet de centrale coördinatie van het project. Maandag 4 februari a.s. verga dert om 20.00 uur in de Bouwen Ewoutschool in het openbaar de straatwerkgroep herinrich ting Clijverstraat. De groep is een samenwerkingsverband van ambtenaren van de ge meente en bewoners van de Clijverstraat die zich bezig houdt met een plan voor een nieuwe inrichting van de straat. De straatwerkgroep werkt in opdracht van burgemeester en wethouders. Op de agenda van aanstaande maandag staan o.a. de rand voorwaarden voor de inrichting van de straat en het plan op basis van dat wat de bewoners hebben ontwikkeld. Er is een schetsontwerp gereed voor herinrichting van de Mo lenstraat. Dit ontwerp zal wor den besproken tijdens een openbare vergadering van de straatwerkgroep herinrichting Molenstraat op woensdag 6 fe bruari a.s. om 20.00 uur in het stadhuis. In deze straatwerk groep hebben bewoners van de Molenstraat en vertegenwoor digers van de gemeente zitting. De vergadering is echter open baar zodat iedereen die daar belangstelling voor heeft deze kan bezoeken en zo kennis kan nemen van het schetsontwerp. Naast het schetsplan staat ook nog op de agenda een notitie over het parkeren in de Molen straat en omgeving (die weer gevolgen heeft voor het schetsplan). Voor deze wedstrijden hebben de drie Vlissingse verenigingen van winkeliers de handen in eengeslagen. In het kader van dit unieke samenwerkingsver band zullen de voorrondes dan ook worden gehouden op: Voorjaarsmarkt van de Sou- burgse middenstandsver eniging Nemidso op zater dag 25 mei; de Zomermarkt van de Scheldestraat Winkeliers vereniging tijdens de laatste dag, zaterdag 29 juni; de Braderie van de Vereni ging Winkelcentrum Vlissin gen, tijdens de laatste dag, zaterdag 24 augustus. De finale, waaraan de nummers 1 en 2 van elke voorronde mee doen, wordt gehouden in sep tember tijdens de Najaarsmarkt in Souburg. Voor de nummers 1, 2 en 3 tijdens de voorrondes is er een beker met inscriptie. De vereniging die in de finale de sterkste, snelste en behendig ste blijkt zal naast de nodige eer, een wisselbeker in ont vangst mogen nemen. Plus, en welke penningmeester(es) zal daar niet van gecharmeerd zijn, een geldprijs van 750,—. Maar, penningbeheerd(st)ers, opgelet. Er valt namelijk nog meer te verdienen. De winke liersverenigingen bieden ver enigingen namelijk een aardige vergoeding als zij de organisa tie van één van de vier rondes op zich willen nemen. Daaron der wordt verstaan de voorbe reiding, materiaal-voorziening en de begeleiding, tijdregistra tie en dergelijke tijdens de wedstrijden zelf. Deelnemende verenigingen mogen - om de wedstrijden zo attractief mogelijk te maken - ook zelf wedstrijdonderdelen voorstellen. Die ideeën kunnen ze, net als hun opgave voor deelname, voor 1 maart as. kwijt bij de Stichting Vlissingen Pro motie, Badhuisstraat 104, 4381 LV Vlissingen. Daar kan men tijdens werkdagen 's morgens ook terecht voor nadere infor matie. De Stichting Vlissingen Promotie verzorgt, op verzoek van de verenigingen van win keliers, de coördinatie van de wedstrijden. Van 4 februari tot en met 15 mei kunnen voertuigen, zwaarder dan 3,5 ton geen gebruik maken van de veerdienst Vlissingen-Breskens. Dat komt doordat de op/afritten van de 'fuiken' - waarin de boten aanleg gen geschikt worden gemaakt voor dubbeldeksveerboten. Daarom moeten zij, die met de auto naar 'de overkant' willen voorlopig via de 'oudebrug de boot op. Natuurlijk komen hier ook de reizigers en auto 's vanuit Breskens de boot af. De 'brug' waar ze over moeten is echter niet geschikt voor voertuigen die zwaarder zijn dan 3.5 ton. Die auto's moeten gebruik maken van de veerdienst Kruiningen-Perkpolder. De werkzaamheden beginnen, zoals geschreven, op 4 februari en duren tot en met 15 mei of zoveel kortere als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn. (luchtfoto Slagboom en Peeters) Gisteren, dinsdag, heeft de gemeenteraad een begin gemaakt met de behandeling van de begroting voor 1985. De zes fracties geven daarbij, bij monde van hun voorzitter of specialist(en) hun visie op de ontwerp-begroting en de plannen die burgemeester en wet houders voor dit jaar hebben. Deze algemene beschouwingen liggen vanaf vanmiddag ter inzage in de gemeentelijke informa tiehoeken. Ook bij het Stafbureau Voorlichting en Inspraak in het stadhuis kunt u ze uiteraard inzien. Misschien zit uw zoon of doch ter op de 'Swanenburgh'. 't Kan ook uw kleindochter of klein zoon zijn. Of mogelijk heeft u 'zomaar' belangstelling voor wat ze daar op die scholenge meenschap voor lager beroep sonderwijs allemaal doen. Da's best veel. Uw nieuwsgierigheid daarnaar hoeft u echter niet op te potten. Morgen houdt de scholenge meenschap 'Swanenburgh' na melijk 'openhuis'. Van 15.30- tot 17.00 uur en van 19.30- tot 21.00 uur staan de deuren van het schoolgebouw aan de Zaaihoekweg namelijk open voor de ouders van eigen leer lingen én andere belangstel lenden. Men kan zich dan op de hoogte stellen van de vele op leidingsmogelijkheden die de scholengemeenschap biedt. Zo zullen leerlingen aan het werk te zien zijn. Bovendien wordt er een modeshow in de Franse sfeer gegeven. Leerlingen van de vakrichting Textiele werk vormen zullen daarbij aan het publiek hun eigengemaakte kleding tonen. Vandaag, woensdag 30 januari, zullen burgemeester en wet houders de algemene be schouwingen beantwoorden. Ze beginnen daar vanavond om half acht mee. Vrijdag is dê ge meenteraad al om 10.00 uur in het stadhuis te vinden. Eerst komen dan de raadsleden aan het woord. Zij mogen dan in gaan op de antwoorden die het college van b. en w. woensdag avond zal geven. Ze geven dan, zoals dat heet, hun repliek. Vervolgens kunnen ook b. en w. ook daar weer op antwoorden in, zoals dat heet, hun dupliek. Tot slot moeten dan de begro ting en dit jaar ook het welzijn- sprogramma 1985 worden vastgesteld. Beide vergaderin gen zijn natuurlijk openbaar. Wilt u zich tevoren oriënteren op de komende vergaderingen, dan kunt u terecht in de ge meentelijke informatiehoeken. Daar is heel wat 'leesvoer' met betrekking tot de begroting 1985 te vinden. Iets, dat na tuurlik ook geldt voor de lees hoek van het Stafbureau Voor lichting en Inspraak in het stad huis. In al deze 'hoeken' kunt u met betrekking tot de begroting (want er is nog veel meer) het volgende vinden: de bedrijfsbegrotingen en begrotingen van instellingen en commissies; begroting van uitgaven en inkomsten en memorie van toelichting; beleidstoelichting bij de be groting van uitgaven en in komsten; financieel meerjarenover- zicht; de algemene beschouwin gen zoals die gisteren door de fractievoorzitters en specialisten zijn uitgespro ken. De informatiehoeken zijn on dergebracht in de volgende gebouwen: de openbare bibliotheek, Spuistraat 22-14; wijkcentrum 'Open Hof', Al exander Gogelweg 59 in Paauwenburg; buurthuis 'Aldegonde', Westerzicht 386; wijkcentrum 'Middenhof', Kanaalstraat 64 in Oost- Souburg. In het stadhuis kan men uiter aard terecht bij het Stafbureau Voorlichting en Inspraak. (foto Cor Schuilwerve De firma Flitecar B.V. heeft bij burgemeester en wethouders een hinderwetvergunning aangevraagd. Deze is bedoeld voor een werkplaats en magazijnen voor het fabriceren van transportkisten en geluidsboxen in het pand Gildeweg 27a. B. en w. zijn van plan deze ver gunning te verlenen, zij het on der voorschriften. De aanvraag en de stukken die erbij horen zullen echter eerst ter inzage worden gelegd. Tot en met 25 februari kan men ze inzien bij dienst V.R.O.M. in het stadhuis. Wie overdag verhinderd is kan bovendien iedere woensdag avond van 17.15 tot 20.15 uur de stukken inzien in de lees hoek van het Stafbureau voor lichting en inspraak. Schrifte lijke bezwaren kunnen tot en met 25 februari a.s. worden in gediend bij het college van b. en w. Bovendien kunnen, als daar (telefonisch) om wordt ge vraagd tot en met 18 februari a.s. mondeling bezwaren wor den ingebracht. De aanvraag om een hinder wetvergunning door mevr. T.A. Groen-van Welsum is al in een verder stadium. Burgemeester en wethouders hebben beslo ten haar een vergunning te ver lenen voor een inrichting vobr de verkoop van frites en derge lijke aan de Ringweg in Wester zicht (ter hoogte van nummer 62). De stukken die hierover gaan liggen eveneens tot en met 25 februari a.s. ter inzage bij de dienst V.R.O.M. Binnen deze termijn kan men beroep instellen bij de kroon, zij het dat het hier gaat om een beperkte groep. Nadere informatie hierover kan men krijgen bij de dienst V.R.O.M. Bij b. en w. is ook een aantal aanvragen om een bouwver gunning binnengekomen. De indieners waren: 1. F. Buys voor het uitbreiden van zijn restaurant, pand Koudekerkseweg 2; 2. C.C. Schuilwerve voor het uitbreiden van de winkel, pand Scheldestraat 42; 3. Allied Breweries Ned., voor de bouw van een overdekt terras, pand Boulevard Ban- kert 58; 4. St. Ponyrijden Gehandicap ten voor de bouw van een manege aan de Bosweg; 5. S.J. Faber voor de bouw van een opslag-werkplaats aan de Oostelijke Bermweg; 6. C. de Bruin en A. de Hullu voor de bouw van een noodapotheek aan de Troelstraweg. Het college is van plan de ge vraagde vergunningen te verle nen. Aan die voor de nooda potheek verbinden zij echter de voorwaarde dat dit pand niet langer mag blijven staan dan zes maanden. Voordat over het verlenen van de bouwvergunningen wordt beslist, liggen de stukken hier over nog tot en met 6 februari ter inzage. Bij de dienst open bare werken (stadhuis, kamer 207). Tijdens deze termijn zijn belangstellenden in de gele genheid hun eventuele bezwa ren in te dienen bij b. en w. Met ingang van morgen (don derdag 31 januari) ligt voor een maand ter inzage de vorige week vrijdag vastgestelde 5de herziening van het bestem mingsplan Schoonenburg. Men kan daarvoor in het Stadhuis terecht bij de dienst V.R.O.M. (kamer 010). Een ieder, die zich tijdig met betrekking tot dit bestem mingsplan met bezwaren tot de gemeenteraad heeft gewend, kan tijdens bovengenoemde termijn bij gedeputeerde staten van Zeeland schriftelijke be zwaren indienen. Het is deze week 'topdrukte' voor de Vlissingse raadsleden. Drie zittingen om de begroting te behandelen, met tussendoor ook de nodige fractievergade ringen. Het betekent echter niet dat zij volgende week weer 'op hun lauweren kunnen gaan rusten'. Want de voorbereidin gen voor de 'gewone' februari- raadsvergadering gaat nor maal door. Dat betekent dat de leden van de commissie van advies en bijstand voor de ruimtelijke or dering volgende week dinsdag (5 februari) om 19.30 uur in het stadhuis verwacht worden. Die van de commissie voor verkeer zullen woensdag de 6de om 19.30 uur door de voorzitter welkom worden geheten. Niet, zoals bij de meeste commissies, in het stadhuis maar in het poli tiebureau (Molenstraat 1). Ook bij de Culturele Raad gaat men nijver door met het ont wikkelen van activiteiten. Aan gesprekstof zal het de leden van deze raad donderdag de 7de dan ook niet ontbreken. Voor hen gaan die dag tegen 20.00 uur de deuren van wel- zijnscentrum 'Bachten Komme' open. Al deze vergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden zijn er dus van harte welkom. En al zegt een spreekwoord 'Spreken is zilver, zwijgen is goud', dat betekent niet dat zij niet zouden mogen meepraten. De commissies kennen name lijk spreekrecht voor belang stellenden. Wie wil weten welke onderwer pen besproken gaan worden kan de stukken inzien in de ge meentelijke Informatiehoeken en bij het Stafbureau voorlich ting en inspraak. Welke wethouder is waarvoor aanspreekbaar? Misschien zit u wel eens met zo'n vraag. Er zijn verschillende manieren om achter het antwoord te komen. Door de gemeentelijke infor matiegids op te slaan. Of door even in de de folder 'Het ge meentebestuur van Vlissingen' te kijken. Want daar staan ze alle vier in, samen met hun 25 collega-raadsleden. En, niet te vergeten, de burgemeester en de gemeentesecretaris. 't Is echter niet alleen bij hun namen en adressen gebleven. Er staat bijvoorbeeld ook in wat de gemeenteraad is en doet, waarom er vaste commissies van advies en bijstand zijn. Met de nadruk op de verschillende manieren waarop u met alle bovengenoemde lieden in con tact kunt komen. De folder 'Het gemeentebe stuurvan Vlissingen' bestond al langer. Vorige week is er echter een nieuwe uitgave uitgeko men, die weer geheel bij de tijd is! Interesse? Het Stafbureau voorlichting en inspraak stuurt u er graag een toe. (Als u even telefoonnummer 87335 draait of drukt). Ophalen bij dit bureau of in een van de informatiehoe ken is trouwens ook echt niet verboden! het gemeentebestuur van vlissingen zich zo goed mogelijk betrokken weet bij besluitvorming in de raad. Want daar gaat het toch om: be sluiten die echt in het belang van de Vlissingse burgers worden ge nomen, belangrijk voor ons aller welzijn I Zoals iedere geïnteresseerde Vlis- singer wel zal weten, behandelt de gemeenteraad deze week de be groting voor 1985. Dat is aan de late kant, omdat dat jaar inmid dels al vijf weken oud is. Gelukkig kon ons bo/lege deze week de raad een sluitende begroting voorleg gen, zij het dat ook nu weer offers gebracht moeten worden. Dat vraagt veel van de raad. Wensen van de bevolking, op velerlei ter rein, zullen tegen elkaar afgewo gen moeten worden. Hoe dat ge beurt zal dus deze week blijken. Daarbij zal ongetwijfeld ook aan dacht worden besteed aan zaken van politie en brandweer. Juist daar zullen zich in Vlissingen dit jaar nogal wat veranderingen voordoen. De organisatie van de hulpverlening, zoals die de afge lopen tientallen jaren heeft ge functioneerd, zal door besluiten van het parlement ingrijpende wijzigingen ondergaan. Tot op heden is er sprake van een twee deling. De brandbestrijding en hulpverleningstaak zijn onderge bracht bij de brandweer. Daar naast is er de organisatie Be scherming Bevolking - de BB - voor hulpverlening onder bijzon dere omstandigheden. Door op heffing van de BB zal ook dat on derdeel worden ondergebracht bij de brandweer. Daar krijgt men dus te maken met een taakverzwaring, zij het dat deze zich de afgelopen jaren al heeft ingezet. Op dit ogenblik wordt hard gewerkt aan het opzetten van een nieuwe or ganisatie. Daarbij zal, in de vorm van een uitbouw van de bestaande regionale brandweer, ook de sa menwerking op streekniveau volle aandacht krijgen. Wat de politie betreft is er in de laatste jaren, overat in ons land, veel gesproken en geschreven gver bestrijding van met name de kleine criminaliteit. Ben ieder is het er over eens dat er naar moet worden gestreefd door een juiste aanpak te bevorderen dat de bur ger zich in alle opzichten 'veilig' weet. Het is mede daarom zeer verheugend dat, dankzij een aan tal rijksmaatregelen, de sterkte van het Vlissingse politiekorps in de loop van de jaren '85 '86 met 13 personen zal toenemen en op een totaal van 94 zal komen. Dat geeft nieuwe mogelijkheden. Daarbij zal ook aandacht gegeven kunnen worden aan reeds lang le vende wensen a/s meer vrouwen èn vertegenwoordigers van etni sche minderheden in het uitvoe rende apparaat. Ook de aanpak van het politiewerk, om met de beschikbare mankracht een zo goed mogelijk resultaat voor de burger te bereiken, moet echter geheel of gedeeltelijk 'op de hel ling'. Daarvoor zijn de afgelopen tijd studies verricht. Het komende voorjaar zal de gemeenteraad over dit onderwerp een notitie worden voorgelegd. Zo zijn we gekomen bij de voor lichting en informatieverstrekking over dit gebeuren èn vele andere activiteiten van het gemeentebe stuur. We zijn in Vlissingen in het gelukkige bezit van een goed functionerend Stafbureau Voor lichting en Inspraak. Dat probeert de Vlissingse burger door goede informatie zoveel mogelijk te be trekken bij onder meer de besluit vorming in de gemeenteraad. Dat is geen eenvoudige zaak, omdat zowel de gemeente als de burgers in hun contacten zichzelf voort durend bewust moeten zijn van de beperkingen die er, vooral door fi nanciële omstandigheden, zijn. Daarom is het een gelukkige zaak, dat een commissie communica tiebeleid in het leven is geroepen. Niet alleen, raadsleden, maar ook andere burgers, bijvoorbeeld ver tegenwoordigers van diverse wij ken, maken er deel van uit. In deze commissie wordt regelmatig ge probeerd de voorlichtingsactivi teiten van de gemeente kritisch te volgen en - waar nodig - te verbe teren. Dat is een goede zaak die er aan kan bijdragen dat de burger

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5