Keïti 1*J(C Airbus Catering: afhaalrestaurant voor de 'gewone Hollandse hap" mt 07 het zakenhart V Eerste jaar afsluiten met nog klantvriendelijkere onderneming VLISSINGSE SLAGER VERBOOM KREEG ERKENNING VOOR DRIE VLEESSOORTEN Woensdag 23 januari 19,85 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te meiden? BEL 01180-27651 Toestel 54 U of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Gevonden voorwerpen in Vlissingen HENK KLAPPE NIEUWE BEDRIJFSLEIDER BIJ MIRO Vol ontzag C&A Jonge homo's Vrouwen Rekreatiesport Zure regen 1 Statenlid Huurders boos Paardestallen Zeedijk Culturele Raad Bibliotheek Natuur en milieu Homosexueel Zure regen 2 Stages Abva/Kabo Mijnwerkers Alliance Franciase Kunstenaarscentrum Wijkwelzijn 1 Mei-comité Solistenconcours Franse bieb Fossielen Raad Veere Raad Arnemuiden Zandstroomcontact Inspraak Excursie Verkeerslichten Cursus Engels Fotoclub Klaverjassen Kunstzinnig Toneel voor Vrouwen Playbackshow Poppenspel Gym voor ouderen- Muziekworkshop Leegloop Doka te gebruiken Eén voor Afrika Rock and Roll Disco V1ATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS1 CHIJNT E> Het echtpaar Lucas en Rita van ratenhove heeft aan de Coosje Buskensstraat 162 in Vlissingen een origineel afhaalrestaurant geopend. Onder de naam Airbus Catering brengt het tweetal een voudige 'Hollandse' maaltijden aan de man voor een prijs die va rieert tussen de viereneenhalve gulden en dertien gulden. Ook ve getarische happen worden ver kocht. Ervaringen met dit soort werk hadden beiden enkele jaren in Nigeria. Lucas Tatenhove legt uit waarom hij denkt met deze hapklare novi teit succes te hebben. "Wie geen zin heeft om te komen en ook niet buitenshuis wil eten is aangewe zen op de Chinees of een patat- kraam. Een gewone Hollandse maaltijd zoals gebakken lever, zuurkool met worst of boerenkool met worst krijg je nergens, tenzij je in een restaurant gaat. Ik denk dat er aan deze service behoefte bes taat. We hebben verschillende doelgroepen. Dat zijn kamerbe woners of toerfeten in de zomer maanden, die in hun tentje, cara van of gewoon op het strand de maaltijd kunnen nuttigen, maar ook mensen die op een dag geen zin of geen tijd hebben om te kunnen koken". De spijskaart van de Tatenhovens vermeldt een dertigtal hoofdge rechten. Daarnaast biedt het echtpaar salades aan. omeletten en verse soep, die per liter te koop is. Bij de maaltijden zit verse groenten en - als het niet vegeta risch is - een goed stuk vlees. "Kwaliteit voor een betaalbare prijs", werft de eigenaar van het Hollandse afhaalrestaurant, dat yorige week woensdag (16 janua ri) onder grote belangstelling werd geopend. In Nigeria leverde de Hollanders kant en klare maaltijden aan - vooral - Westerse bedrijven en luchtvaartmaatschappijen. Ook in Zeeland ligt volgens Tatenhove een markt in het bedrijfsleven voor zijn onderneming. Hij denkt daarbij aan personeelsfeestjes en dergelijke, maar ook aan pensions of café's die hun service aan' het publiek willen uitbreiden. "Mees tal beschikt een café of een pen sion niet over de accommodatie om grote hoeveelheden eten klaar temaken. Op bestelling kunnen ze bij mij terecht. In principe is de prijs die ik aan deze ondernemin gen vraag gelijk aan die aan par ticulieren. Maar met wie bijvoor beeld dagelijks bestelt kan wat worden geregeld. Dat spreekt vanzelf'. Het eten wordt in aluminium bakjes verkocht. Wie een lange rit moet maken, of wie de dagelijkse Lucas en Rita Tatenhove hap pas later kan nuttigen kan bij Lucas en Rita Tatenhove eens tempex bak kopen - ze zijn er in verschillende maten - waarin het eten 2.5 uur lang op temperatuur blijft. Airbus Catering is dagelijks geopend tussen 16 en 20 uur. Slager R.J. Verboom is één van de 465 slagers in Nederland die afge lopen maandag (21 januari) werd onderscheiden voor zelfgemaakte vleeswaren. De Vlissinger viel in de prijzen dankzij de kwaliteit van de gekookte worst, boerenlever- worst en ham. Namens het instituut voor am bachtelijke slagersproducten (IAS) reikte acteur Henk Molen berg in het congrescentrum De Reehorst te Ede de erkenningen uit. Het IAS verzorgt keuringen voor de Nederlandse aubachtelijke slagerijen. De eigen - zo stelt het instituut - die aan de producten worden gesteld, zijn bijzonder hoog. Iedere zelf worstmakend slagersbedrijf kan deelnemen. De keuring is ingesteld voor de meest verkochte vleeswaren, na melijk: rookworst. gekooxte worst, leverworst, hausmacher, gebraden gehakt, gekookte achterham en droge worst. De keuringen bestaan uit drie onder delen. Er vindt een aangekondig de keuring plaats, er is een steek proef en ook wordt de gehele zaak nog eens onaangekondigd onder de loep genomen. Bij de Gemeentepolitie te Vlissingen zijn inde periode van 10 tot 17 januari de volgende voorwerpen aan gegeven: zwarte poedel, witte schaatsbeschermer, vlaggemast, klein wit kin derwantje, zwarte wollen handschoen, I paar bruine herenhandschoenen. 1 blauwe wollen want. 1 zil verkleurig kinderhorloge, doublé quartz herenhorlo ge. rode nylon pet. blauwe herenportemonnee. klein bruin knipportemonneetje. 1 zwarte kinderpoTtemon- nee. 4 sleutels aan zwart la bel van Siemens, 6 sleutels aan hanger, bos van 6 sleu tels, waaronder 2 lipssleu- tels. oude bruine fietstas. In het dierenasiel te Vlis singen is aangegeven: een klein rood-wit katertje. Bij de gemeentepolitie te Oost-Souburg geen aangifte van gevonden voorwerpen. Als het aan de nieuwe bedrijfs leider van Miro in Vlissingen ligt, zal het publiek zijn aanwezigheid duidelijk gaan merken. Een klant vriendelijke benadering is één van zijn hoogste prioriteiten. "Ik ben het er mee eens dat het personeel nog wel eens nors overkomt", geeft hij toe. "Vergeet echter niet dat die mensen soms onder be hoorlijke druk staan. Dat neemt echter niet weg dat dat kleine beetje extra, bijvoorbeeld gedag zeggen als de klant bij de kassa heeft afgerekend, de gehele am biance binnen een hypermarkt verbetert". Henk Klappe is sinds de eerste dagen van januari bedrijfsleider bij de Vlissingse vestiging van het Ahold-concern Miro. Zeventien jaar lang werkte hij in diverse functies bij Hema, de laatste standplaats was Zeist. Daar bena derde een headhunter (koppens neller) hem voor een functie bij de Miro. "Ik hoefde daarover nau welijks na te denken. Werken bij de Miro in deze functie, is voor mij een uitdaging. Dal betekent trouwens niet dat ik het niet naar m'n zin had bij de Hema; ik had daar nog jaren kunnen blijven. Maarzo'n hypermarkt als de Miro met z'n verkoop van om en nabij de 25.000 producten heeft onge kende mogelijkheden. Er spelen daar heel andere problemen. En dat vind ik een uitdaging". Voor sommige functies is het overigens doodnormaal dat een bedrijf eep beroep doet op een headhunter, los van advertenties in kranten en vaktijdschriften. Klappe weet: "Die mensen zijn enorm op de hoogte. Ze wisten meer over mij dan ik had ver wacht. Als je door zo'n headhun ter wordt benaderd, ben je niet meteen van die baan verzekerd. Er volgt een procedure, met psy chologische en medische testen en gesprekken met directieleden, die ongeveer drie maanden duurt. Ook staat niet vast in welke vesti ging je.wordt geplaatst. Pas later hoorde ik dat ik in Vlissingen te recht zou komen". De nieuwe bedrijfsleider keek zijn ogen uit toen hij in de keuken van de Miro keek. Voordat hij in Vlis singen kwam, werkte hij enkele maanden in enkele Miro-vesti- gingen. Hij vulde vakken, keek in de slagerijen en loste auto's. Nu nog reageert hij vol ontzag. "Om een hypermarkt goed te kunnen draaien is een zeer efficiënte or ganisatie nodig. Alles is van tevo ren geregeld. Zo weten we bij voorbeeld hoeveel klanten er per uur. per dag de kassa's zullen passeren. Ondanks die kennis loopt het soms mis. Op de eerste winterse zaterdag liep het dan ook enigszins uit de hand. De mensen kwamen later dan normaal. Zo rond de middaguren hebben de cassieres. die toen minder in aan tal waren, alle zeilen moeten bij zetten om de klanten te kunnen helpen. Ook de planning om de vakken bij te vullen is precies vastgesteld, dat gebeurt 's avonds en voor de versgroepen 's morgens vroeg. Er werken hier zo rond de 215 mensen vanaf zes uur 's mor gens tot tien uur 's avonds. Een consument heeft er nauwelijks weet van hoeveel mensen hier aan het werk zijn". Vriendelijkheid en efficiency moeten volgens Henk Klappe hand in hand kunnen gaan. Zijn eerste jaar als bedrijfsleider wil hij afsluiten met een nog klantvrien delijkere onderneming. Hij heeft al plannen om het personeel meer te scholen in die richting. Hij on derstreept nogmaals dat meer persoonlijk contact - "simpel goe dendag, tot de volgende keer, bij de kassa" - verhoogt de gezellig heid in de zaak. Het zijn spannende tijden bij de Miro-vestigingen. Enige tijd gele den kondigde de directie aan dat men het plan had de afdeling kle ding af te stoten. Er waren onder handelingen geopend - zo bericht te de Ahold-directie - met C&A om dat deel over te nemen. Henk Klappe daarover: "Het is allemaal nog niet zeker, maar ik zqu het toejuichen als C&A zich met de kledingverkoop in onze vestigingen zou gaan bemoeien. De verwachting is namelijk dat als een gespecialiseerd bedrijf als C&A zich met kleding gaat be moeien deze tak met nog veel meer zorg wordt omgeven. Ik hoop dat er twee dingen gebeu ren. Dat is ten eerste dat de klan ten dan met nog meer plezier naar de Miro komen en ten tweede dat er op deze manier twee zeer sterke poten binnen een bedrijf opere ren". Henk Klappe woont op dit mo ment nog in een hotel te Vlissin gen. Zijn huis in Nieuwengein is inmiddels verkocht en in Middel burg heeft hij zich verzekerd van een nieuwe eigen woning. In juni verhuist de familie Klappe pas. "Mijn vrouw en ik hehben gewacht tot de grote schoolvakantie omdat we het ondoenlijk vinden om kin deren in het midden van het schooljaar naar een andere school te laten gaan". Henk Klappe (37): "Om een hypermarkt goed te kunnen draaienis een zeer efficiente organisatie nodig" Het COC regio Walcheren start binnenkort een gespreksgroep voor jongeren tot de leeftijd van 23 jaar. De bedoeling is om met elkaar te praten over het beleven van homoseksuele gevoelens in het dagelijks leven, en de reacties hierop van de omgeving. De ges- preksavonden worden in een huiselijke sfeer gehouden. De groep komt een keer per twee weken bij elkaar, in totaal zes keer. Donderdag 24 januari is er een introductie avond die om acht uur begint. Voor informatie kan men bellen naar een van de vol gende nummers: 01184- 79886/10416. 'Beroeps huisvouw' is het thema van een bijeenkomst voor vrou wen. die woensdag 30 januari om 9.15 uur begint in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg. Me vrouw Strayer praat daarbij onder meer over rolverdeling, de bele ving van het huisvrouw zijn en de maatschappelijke rol van de huis vrouw. Kinderopvang is aanwe zig. Het provinciaal centrum voor sportopleidingen en de Zeeuwse Sportraad hebben nu al zoveel aanmeldingen binnen, dat maan dag 25 februari op Schouwen- Duiveland een cursus rekreaties- portleider A. van start kan gaan. Wie belangstelling heeft kan zich nog aanmelden via 01180-33024 of 01100-21212. De cursus leert de deelnemers leiding te geven aan groepen en activiteiten op het ge bied van de rekreatiesport, zoals bij sportverenigingen, loopgroe pen, buurthuiswerk en dag- en verblijfsrekreatie. De statenleden en gemeenteraad sleden van D'66 gaan overal in het land regen opvangen. Dit gebeurt om te meten in welke mate de re gen zuur is. Ook in Zeeland is D'66 in dit opzicht actief. De actie wordt begeleid door de Land bouwhogeschool in Wageningen. Over ongeveer zes weken worden de resultaten bekend gemaakt. Alex Dijkwel uit Middelburg wordt de opvolger van het staten lid Scheele (D'66). De heer Scheele vertrekt omdat hij een nieuwe baan heeft gevonden in Utrecht. De heer Dijkwel is ad junct-directeur van de scholenge meenschap de Wellinge in Mid delburg. Doordat het personeel van de Ve reniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting (VVV) in Vlisr singen een stiptheidsactie houdt, is voor de huurders van de onder hel beheer van deze VVV vallen de woningen een onaanvaardbare situatie ontstaan. Dit schrijven de bewonerscomité's Rooie Buurt en het Fort in Vlissingen. De stipt heidsactie wordt gevoerd omdat het personeel het niet eens is met de benoeming van een nieuwe di recteur van de VVV. De bewo nerscomité's willen op korte ter mijn door de VVV worden uitge nodigd om over de ontstane pro blemen te praten. Alle huurders zijn door de bewonerscomité's van hun onvrede op de hoogste gesteld. Bewoners van het buitengebied van Westkapelle hebben in de af gelopen jaren soms zonder bouw vergunning een aantal paardes tallen gebouwd. De gemeenteraad van Westkapelle heeft nu een ge bied aangewezen waar de bouw van dergelijke stallen niet op pro blemen stuit. Buiten het aange wezen gebied zullen illegale bouwsels niet meer worden geto lereerd. 'Zoals te verwachten was zijn er. ondanks serieuze controle, toch nog kleine foutjes blijven staan", zegt K. Faasse. schrijver van het boek 'Westkapelle, dorp aan de Zeedijk'. De correcties staan nu vermeld in het informatieblad van de gemeente Westkapelle. De sectie algemene zaken van de Zeeuwse Culturele Raad verga dert woensdag 13 februari vanaf 14.15 uur in het gebouw van de Stichting Zeeland, Dam 31 in Middelburg. Maandag 28 januari wordt de nieuwbouw van de Zeeuwse Bi bliotheek aan de Koustecnsedijk in Middelburg geopend. In dit gebouw zijn de Provinciale Bi bliotheek van Zeeland, het Zeeuws Documentatiecentrum, de Openbare Bibliotheek van Middelburg, de Zeeuwse Centrale Muziekbibliotheek en de Provin ciale Bibliotheekcentrale Zeeland ondergebracht. Het centrale tele foonnummer wordt: 01180-30300. De werkgroep natuur- en milieu educatie van de afdeling Walche ren van de KNNV heeft weer een aantal natuur- en milieu-cursus sen op stapel staan. De cursusssen zijn: Biotopen, vogels, en milieu kunde. Ook biedt dc werkgroep een cursus Zeeuwse landschappen aan. Informatie bij Elly van El- sacker-Paauwe in Ritthem, 01184-64212. Homosexuclc mannen en vrou wen kunnen vrijdag 25 januari deelnemen aan een eetavond. Op het menu staat een vegetarische schotel, die om 19 uur wordt op gediend. Tijdens en na de maal tijd is er gelegenheid voor 'een gezellige babbel'. Informatie en opgave: 01184-10821 en 01184- 79886. Ook Provinciale Waterstaat in Middelburg besteedt aandacht aan het probleem van de zure re gen. Prof. ir. Adema van de Landbouwhogeschool in Wage ningen houdt woensdag 30 janua ri vanaf 14 uur een lezing over dc oorzaken en effecten van zure re gen en wat er tegen kan worden gedaan. Dc heer Den Brabander van dezelfde hogeschool vertelt hoe partikulieren snel en eenvou dig toegang kunnen krijgen tot de kennis van hogescholen en uni versiteiten. Belangstellenden voor deze bijeenkomst moeten zich opgeven bij het F.TI Zeeland 01180-14155. De Jongerenbeweging verbonden met de FNV heeft een folder sa mengesteld over stages. Omdat er voor stagiaires meestal weinig is geregeld in de wet en in de CAO's, heeft de Jongerenbeweging richt lijnen op papier gezet voor ieder- eerj die met stages te maken heeft of krijgt. De brochure kost 35 cent per stuk en is te bestellen bij de Jongerenbeweging. Dam 12-14 in Middelburg. Telefoon 01180- 38318 De afdeling Middelburg van de Abva-Kabo komt donderdag 24 januari bijeen voor de jaarverga dering. Deze begint om 19.30 uur in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Na het huishoudelijk gedeelte voert de heer C.A. Vrins, bondssecretaris van de Abva/Ka bo het woordt. Twee Britse mijnwerkers, die nu al bijna een jaar staken, bezoeken Vlissingen. Dinsdag 29 januari vertellen ze in Buurthuis Alde- gonde aan Westerzich in Vlissin gen over de oorzaken van de sta king en over de gevolgen voor de mijnwerkersgezinnen. De meeste gezinnen moeten nu rondkomen van acht gulden per dag. Er wordt veelal gezamenlijk gekookt in gaarkeukens. Het bezoek van Da vid Knight en Simon Target is gepland om 20 uur. Nederlanders en Fransen kunnen woensdgg 1.3 februari terecht bij de koffiecontactochtend van Al liance Francaise in het schoolge bouw aan de Verdielaan in Vlis singen. De koffiecontactochtend heeft tot doel beide nationalitei ten de gelegenheid te geven met elkaar in contact te komen. Aan vang 9.30 uur. Het Zeeuws Kunstenaarscentrum verhuist binnenkort van de kelder van de openbare bibliotheek aan de Molstraat naar het gebouw de Kloveniersdoelen aan de Achter de Houttuinen in Middelburg. Reden voor de verhuizing is de overplaatsing van de bibliotheek naar de nieuwbouw aan de Kous- teensedijk in Middelburg. Omdat de Kloveniersdoelen nóg moeten worden ingericht, kan het ZKC voorlopig geen exposities houden. Het ZKC blijft telefonisch be reik baar onder 01180-11791 Het wijkwelzijnsoverleg Middel burg-Zuid (WWOMZ) heeft zijn eerste nieuwsbrief uitgebracht. In de toekomst wil dit overlegor gaan, dat begin '83 is opgericht, dat vaker doen. In het WWOMZ is een groot aantal organisaties vertegenwoordigd. Het secreta riaat is gevestigd in het gebouw van sociaal kultureel werk De Hayman aan de Rentmeesterlaan. telefoon 01180-29004. Het 1 mei comité in Vlissingen vergadert vanavond (woensdag 23 januari) in het BLG-kantoor van de KMS. Het gaat vooral om de bespreking van het op 1 mei uit te voeren programma. De vergade ring begint om 19.30 uur. De christelijke brassband ON DA uit Middelburg heeft twintig in schrijvingen ontvangen voor het jaarlijkse onderlinge solistencon cours dat zaterdag 26 januari op het programma staat. Het vrij toegankelijke concours begint om 19.30 uur in het repetitielokaal in de Stromenwijkschool in Middel burg. De bibliotheek van Alliance Francaise. gevestig in het school gebouw aan de Verdilaan in Vlis singen. is voortaan elke tweede donderdag van de maand geo pend van 18 tot 19 uur. Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle werkt momenteel aan de nieuwe expositie. Die zal gaan over de fossielen schelpen van Zeeland. Aanleiding hiertoe is de uitgave van het tweede deel van de Atlas Fossiele Schelpen. Aan deze atlas heeft ook het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen meegewerkt. Zeeland is één van de beste vindtplaatsen van fossiele schel pen in ons land. Wanneer de ten toonstelling wordt geopend staat nog niet vast. De gemeenteraad van Veere ver gadert woensdag 30 januari vanaf 14 uur in het stadhuis van Veere. De raadsleden behandelen onder meer het verkeers- en parkeerplan voor Veere en praten over steun aan de muziekvereniging Veeres Genoegen. Verder komt een groot aantal onderwijsvoorstellen aan de orde. Doordat wethouder P.W. van Leerdam (SGP) zijn werkzaam heden om gezondheidsredenen heeft moeten neerleggen, moet de gemeenteraad van Arnemuiden maandag 28 januari een nieuwe wethouder kiezen. Verder praat dc raad dan over het garanderen van een geldlening, waarmee een mortuarium in het dienstencen trum Te Mortiere kan worden ge realiseerd. De raadsvergadering begint om 19.30 uur in het stad huis van Arnemuiden. Vrouwen uil de Middelburgse wijken 't Zand en Stromenwijk komen regelmatig bijeen onder de naam Zandstroomcontact. Woensdag 27 januari gaan de da mes onder leiding van Lenie de Puit werken met droogbloemen. De dames moeten zelf een schaartje, een pincet en een pen seeltje meenemen. Daarmee mo gen ze om 9:30 uur wijkgebouw De Vergulde Baars binnen. De bewoners van een aantal stra ten in het stadscentrum van Vlis singen kunnen donderdag 31 ja nuari hun zegje doen tijdens een inspraakbijeenkomst. Burge meester en wethouders geven dan vanaf 19.30 uur informatie over de bouwplannen in de Hellebar- dierstraat. Nieuwstraat, aan de Oude Markt en aan het Bellamy- park. De inspraakbijeenkomst wordt gehouden in het Stedelijk Museum van Vlissingen. Alle reacties zullen verder worden besproken tijdens de openbare vergadering van de projectgroep Beschermd Stadsgezicht. Die komt dinsdag 12 februari om 20 uur bijeen in het stadhuis. In het voorjaar worden de definitieve plannen tentoongesteld in de hal van het stadhuis. De leden van de gemeenteraad van Vlissingen brengen donder dag 14 februari een bezoek aan het politiebureau in die stad. De raadsleden worden op de hoogte gebracht van de laatste ontwikke lingen. waaronder de pas voltooi de verbouwing van het politiebu- De werkgroep veilige oversteek plaatsen (VOP) in Bossenburgh en Papegaaienburg in Vlissingen doet een dringend beroep op de gemeenteraad van die stad om de verkeerslichten bij de oversteek plaatsen op de Nieuwe Zuidbeek- seweg in werking te stellen totdat snelheidsbeperkende maatregelen zijn genomen. Het in werking stellen van de lichten kost 5 tot 6 mille. Een bevoegd docent begeleidt dc cursus Engels voor beginners, die dinsdag 11 februari om 13.30 uur begint in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg. De cursus bestaat uit 12 lessen en wordt op een niet-schoolse manier gegeven. Opgave voor 6 februari bij De Zwaan. 01184-61252. Buurthuis Het Buut aan de Bea- trixlaan in Vlissingen heeft een nieuwe activiteit voorbereid. Het gaat hier om fotoclubs voor jon geren van 12 tot 18 jaar en voor volwassenen. De club voor jonge ren begint dinsdag 30 januari om 19 uur; dc volwassenen worden vrijdag 2 februari om 14 uur ver wacht. Ontwikkelen, vergroten, afdrukken, fototechniek en ont werptechnieken zijn de ingre diënten van deze cursus. Infor matie: 01184-16223. Wegens enorm succes van de eer ste klaverjasavond van de wijkve- reniging Bossenburgh. wordt voortaan elke woensdagavond van 20 tot 22 uur een klaverjas avond gehouden in het noodlo- kaal van De Houtuyn in Bossen burgh. Kunstzinnige Vorming Vlissingen •begint in februari met een aantal nieuwe cursussen. Deze zijn: Mu ziekgeschiedenis, etsen, bloem- sierkunst, kunstgeschiedenis, boetseren en ballet. Zowel begin ners als gevorderden kunnen aan de cursussen deelnemen. Deze cursussen worden gegeven door bekwame docenten. Inlichtingen verschaft de Culturele Raad Vlis singen: 01184-14928. Buurthuis Aldegonde heefj een toneelcursus voor vrouwen op stapel staan. Deze begint donder dag 7 februari. De vrouwen stu deren een bestaand stuk in en besteden verder aandacht aan grimeren en decor ontwerpen. Opgave of informatie via 01184- 66318 ofOl184-71415. Buurthuis de Paraplu (Alexander Gogelweg 59 in de Vlissingse wijk Paauwenhurg) heeft weer een playbackshow voorbereid. Kin deren van 6 tot 10 en van 10 tot en met 14 jaar kunnen eraan deelne men. De show begint zaterdag 9 februari om 10 uur 's morgens. Wie mee wil doen moet zich voor 1 februari opgeven (01184-65453) en moet zelf een pht^tje of cassette meebrengen. De interculturele werkgroep van buurthuis De Paraplu in Vlissin gen laat zaterdag 26 januari een Moluks Sprookje zien, getitelA 'De aap en de Goheba'. Daarna wordt een Jan Klaassen-verhaal uitgevoerd. De poppenkastvoor stellingen zijn toegankelijk voor alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De werkgroep houdt regel matig activiteiten waarin, ver schillende culturele minderheden een rol spelen. Molukse. Neder landse en alle andere kinderen zijn welkom om 10.30 uur. Infor matie: 01184-65453. De Kruisvereniging Platteland Walcheren begint weer met gym nastiek voor ouderen in Zoute- lande. Dinsdag 29 januari wordt een openbare introductieles ge houden. Die begint óm 15 uur in Middendorp in Zoutelande. Bij gymnastiek voor ouderen moet niets en kan alles. De deelnemers en deelneemsters van 60 jaar en ouderen bepalen zelf wat ze doen en in welk tempo. Inlichtingen bij de wijkverpleegkundige 01186-1325 of bij mevrouw A. Provoost: 01186-1456. ledereen kan deelnemen aan de muziekworkshop, die buurthuis De Paraplu in Vlissingen vrijdag 25 januari op de kalender heeft staan. Vanaf 14.30 uur kan ge bruik worden gemaakt van de daar opgestelde geluidsappara tuur. Doel van de workshop is het met anderen musiceren. Alle stij len zijn mogelijk. Inlichtingen: 01184-65453. Voor het eerst sinds de jaren vijf- lig van deze eeuw is het bevolk- singscijfer van Zeeland teruggelo pen. De teruggang zit 'm voorna melijk in het grote aantal mensen dat uit Zeeland vertrok. Er keer den 1190 mensen méér Zeeland de rug toe dan er kwamen. Het aantal geboorten in Zeeland was 1023 hoger dan het aantal sterf gevallen. Wie deze cijfers tegen elkaar afzet, ontdekt dat Zeelands bevolking met 167 zielen terug liep. Eind '84 woonden in onze provincie 355.346 mensen. Wie enige ervaring heeft met het werken in een donkere kamer kan voortaan zelf foto's ontwikkelen en afdrukken in buurthuis De Pa raplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. Tegen een kleine vergoeding kan de daar aanwezi ge doka-apparatuur worden ge bruikt. Fotopapier en chemicaliën* moeten de deelnemers zelf mee nemen. Informatie: 01184-65453. De actie 'Eén voor Afrika' van de gereformeerde gemeente in West kapelle bracht 6765,80 op. De voor hetzelfde doel gehouden ba zar van het Protestants Christelijk Onderwijs had een opbrengst van 3358.20. Om de veertien dagen draaien de disc-jockeys van buurthuis De Praplu in Vlissingen rock and roll-platen. Vrijdag 25 januari is het weer zover. De rock and roll- avond begint om 20 uur. Inlich tingen: 01184-65453. Breakdance en electric boogie zijn de voornaamste onderdelen van de disco-avond, die zaterdag 26 januari wordt gehouden in buurt huis De Paraplu in Vlissingen. Het is de bedoeling dat er ook de monstraties van deze dansstijlen worden gegeven. De disco-avond begint om 20 uur. Informatie: 01184-65453.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7