Familie Maatjes winnaar boodschappen in Corsa uit 07 Het lekeehert IC Koning winter wakker V Carla Wolffers nam zaak over van haar vader Gerard Bouwens sponsort jeugd van Zeelandia BI 'Prettig en leerzaam om met kleinere ondernemers contacten te hebben' Woensdag 9 januari 1985 DE FAAM - DE VLISSINGER GARAGE JANSSENS VERKOCHT 62 AUTO S IN EEN WEEK ■■Mnn —bmmh mm CEES LAURENSE, BEDRIJFSLEIDER V D MIDDELBURG Nieuwe bridgers Toerisme Trui' Zieken Rally Christen zijn Bloemschikken Activiteitencentrum Wildgroei Zeeland helpt Nepal Aquarium liefhebber Oliebol Minitheater Verzorging Maaltijd Midgard De raad geeft raad Autisme Vrouwenraad Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Modern Hebreeuws Vrouw en Geloof Bond van Ouderen Open dag apotheek Houtbewerking Meditatief schilderen of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Vrouwenbond CNV Driekoningen-spel Scouting Epilepsie Hart-infarct L. de Graaf V1ATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS CHIJNT E> Het gezin Maatjes uit Vlissingen had geluk. Tijdens de autoshow bij garage Janssens in Vlissingen (Opel-dealer) eind december schatten 'Lia en Ton Maatjes de prijs van de in een Opel Corsa uit gestalde boodschappen op de cent nauwkeurig: 199,96. Uit handen van Piet Schouwenaar van het Vlissingse bedrijf ontving het echtpaar, vergezeld door de kinde ren Richard en Sasja, de artikelen. "Zo kunnen we weer een tijdje vooruit", aldus de verrukte reactie van I.ia Maaties. Ton Maatjes vertelde bij de over handiging dat de schatting puur 'natte-vinger-werk' was. "We hebben een tijdje staan kijken en gaven'toen dat bedrag op. We be zochten de show uit nieuwsgierig heid. Een nieuwe auto hebben we niet nodig. We rijden al ruim een jaar Opel". Volgens Piet Schouwenaar was de show. die werd gehouden ter ge legenheid van de nieuwe show room. een grandioos succes. "We hebben 62 auto's verkocht, waar onder 52 nieuwe", pronkt hij. Meer dan duizend mensen be zochten de show. Iets meer dan 250 deelnemers telde de actie om de prijs van de boodschappen te raden. De opgegeven prijzen va rieerden van 49,— tot 425,— Piet Schouwenaar (links) feliciteert mevrouw Maatjes. Naast haar man Ton en de kinderen Richard en Sasja Mevrouw Carla Wolffers-Slot zwaait sinds 1 januari de scep ter over schoenhandel Van Kampen Slot aan de Oude Markt in Vlissingen. Vanaf die datum heeft ze de zaak over genomen van haar vader. Zeelandia BI doet het goed. Met minimaal verschil staan de jeug dige voetballers uit Middelburg achter op de koploper, zodat een kampioenschap niet uitgesloten is. Een hart onder de riem zal ze ker de gift van het (doe-het-zelf) verhuisbedrijf Gerard Bouwense zijn, dat de voetballers voorzag van nieuwe kleding. Zeelandia heeft acht jeugdteams in alle leef tijdscategorieën. Op de foto staan de volgende spelers: Bovenste rij v.l.n.r.: Bou wense (sponsor), R.v.d. Beek, M. Baert, J. Looise, A. Vader, J. de Vroe, J. Ebert (trainer), R. Geert- se (leider). Onderste rij: A. Verschuren, S.v. Hoek, R. Wattel, R. Verwei, R. Bouwense, S. de La Cousine, E. Vrijenhoek. Wat onderscheidt een bedrijfs leider van een filiaal van een groot winkelbedrijf van een (kleine) zelfstandige ondernemer? Een op pervlakkig antwoord: een bedrijfs leider heeft een vast salaris en de betrokkenheid met de zaak is (daardoor) minder. De bedrijfs leider zelf daartegenover: "Inhou delijk is er nauwelijks verschil. Het gaat er om dat je je zaak op een goede manier presenteert en inspeelt op veranderingen. Dat je een vast salaris hebt, maakt geen verschil. Ik heb het gevoel dat ik werk voor een eigen zaak. Ik pro beer die opvatting over te brengen op de werknemers". Aan het woord Cees Laurense (41), sinds 1972 bedrijfsleider bij V D. In de beginjaren zwaaide hij de scepter over de filialen in Middelburg en Vlissingen totdat de zaak in de Scheldestad ophield te bestaan. Behalve het Vroom Dreesmann-filiaal aan de Lange Delft 'op niveau' draaiende hou den, is hij actief in talrijke organi saties van winkeliers. Naast (klei ne) zelfstandigen zit hij in het bestuur van de winkeliersvereni ging Lange Delft (voorzitter) en is hij bestuurslid van de Ceremo niemeesters en van de activitei- tencommissie van de Middel burgse VVV. Verder is hij secre taris van de Raad Gróót Winkel bedrijf. de kring Walcheren. "Meedenken in de zin van welke activiteiten kun je organiseren om mensen naar Middelburg te krij gen", peinst hij. "zijn uiterst be langrijk voor het gezamenlijke winkelarsenaal. Bovendien is het prettig en vooral leerzaam om met andere, dus ook kleinere, onder nemers contacten te hebben. Die contacten variëren van een ges prek op straat tot formele contac ten in de besturen. Ik overdrijf trouwens niet als ik zeg dat de ondernemers in Middelburg zeer goed met elkaar omgaan". "Niettemin is het mijn eerste ve rantwoordelijkheid dat het V D-filiaal goed draait. De directie verplicht mij trouwens op geen enkele manier om actief in orga nisaties mee te draaien. De V D-dircctie vond dat vroeger wel belangrijk. Het was toen logisch dat een bedrijfsleider in één of ander bestuur actief was. Het is nu een privékeuze. Het gaat er om in hoeverre je tijd vindt je daarmee bezig te houden. Ik vind het be langrijk om met mede-onderne- mers te denken over activiteiten. Of dat nu gaat over de braderie of een muziekgroepje in de winkel straten. De contacten zijn boven dien een graadmeter voor wat er gebeurt". Toch zijn er middenstanders die hei grootwinkelbedrijf beschouwen als concurrent. Laurense: "Ik heb dat nooit zo gezien. Ik zie grote en kleine win kels als een aanvulling. We zullen hier bepaalde goederen nooit ver kopen. En als iemand er ons naar vraagt, verwijzen we ze door, meestal naar winkels in de buurt van ons. Je ziet trouwens overal dat er zich rond onze zaken in de verschillende plaatsen een be paald soort winkels vestigt. Dat is een gegeven". Ook Blokker en binnenkort de Hema heeft zich pal tegenover V D genesteld. Is dal concurrentie? Laurense: Ik denk dat de Hema het prettig vindt om bij ons in de buurt te zitten. In het begin houd je je hart nog wel eens vast als er zich concurrenten om de hoek vestigen. Maar het is tegelijkertijd ook een uitdaging. Ik denk dat de concurrentie van winkels in Mid delburg eerder problemen voor steden als Vlissingen zal opleve ren. Ze zullen er in die stad kei hard aan moeten werken om at tractief te blijven. Gelukkig heb ben ze er een gemeentebestuur dat bereid is de handen uit de mouwen te steken. En als het daar allemaal een beetje lukt. krijg je een gezonde concurrentie tussen de ondernemers in Middelburg en Vlissingen. Op korte termijn zie ik het echter nogal duister in voor de Vlissingse kleine middenstand". Maar zal Middelburg niet op den duur een achterstand hebben van wege zijn parkeerproblemen? Laurense: "Ik geloof daar niet in. We hebben wat aanloop perike len. En watje wel eens hoort, dat de toeristen zich deze zomer in een doolhof voelen geloof ik ook niet. Het probleem is dat we een goede bewegwijzering missen. Bovendien moetje niet uitsluitend naar de toeristen kijken. Middel burg heeft als provinciehoofdstad veel bezoekers. Als winkeliersor- ganisaties moet je er dus voor zorgen dat de mensen het leuk vinden om er ook boodschappen te doen. Daarom moetje de win kelstraten gezellig maken, bij voorbeeld met muziek. Veel klei ne ondernemers denken dat ze met de nieuwe verkeerssituatie er aan onderdoor gaan. We moeten oppassen dat we niet te snel oor delen en met de botte bijl gaan hakken. Met de gemeente is over leg mogelijk. Dat is in het verle den gebleken. Men is daar bereid (Laurense doelt op de problemen op plein 1940 red.) compromissen te sluiten. Ook op de Markt heb ben we nu zo'n negentig parkeer plaatsen. Oorspronkelijk was het de bedoeling om daar maximaal twintig te maken. Desondanks ademt de Markt nu de sfeer van een grote stad". Laurense krijgt het druk. Over twee jaar bestaat de zaak waar hij nu filiaalchef is honderd jaar. Op zijn revers is een badge gespeld met het cijfer 98. "We zijn nu al begonnen met acties rond het eeuwfeest. Dat kost extra tijd", zegt de in Vlaardingen geboren en in Den Haag getogen Laurense. "Maar dit betekent niet, dat ik me terugtrek uit actieve functies bin nen de organisaties.." Bedrijfsleider Laurense Dc bridgeclub de Vlissingse Fles bestaat binnenkort 35 jaar. Daar om wil ze vanaf 22 januari begin nende bridgers persoonlijk bege leiden bij het spelen in clubver band. Belangstellenden zijn wel kom op dinsdagavonden om 19.30 uur in wijkgebouw Open Hof. Wie meer informatie wil, kan bel len: 01184-12817 of 01184-64165. Een ambtelijke werkgroep van de gemeentesecretarie in Middel burg heeft een notitie samenges teld over dc ontwikkelingsmoge lijkheden van toerisme en recrea tie in Middelburg. In de notitie, die nog een zeer prematuur ka rakter heeft, wordt gefilosofeerd over de stappen die Middelburg zou moeten ondernemen om meer toeristen te trekken. Eén van die mogelijkheden is het al oude plan tot realisatie van een Japanse tuin. Ook de plannen met betrekking tot het VOC-schip komen in de notitie voor. De nieuwjaarsbijeenkomst van het vrouwencafé Trui gaat niet door. De bijeenkomst die voor vandaag (woensdag 9 januari) was vastgesteld, is uitgesteld. 'Hoe gaan wc om met onze zieken' is het onderwerp dat de stichting Middelburgse Vrouwenraad koos voor een vierdelige cursus. De vier onderdelen die besproken worden zijn 'hoe omgaan met hartpatiën ten', 'hoe omgaan met kankerpa tiënten', 'hoe omgaan met een ge handicapte' en 'stervensbegelei ding'. De cursus begint donderdag 7 februari en vervolgt iedere week in gebouw 'De Schakel' in Mid delburg. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij 01180-13207. De komende weken strijden 150 deelnemers in drie voorronden om een startvergunning in de rally Camel Trophy '85. Onder hen zijn drie Zeeuwen: J.J. Kamerling uit Meliskerke, R.L. Koops uit Mid delburg en J.C. Laanen uit Lewe- dorp. Van de 150 deelnemers aan de voorselectie gaan er 20 naar de finale. Tijdens de voorselectie moeten rijvaardigheidsproeven worden afgelegd in vierwielaan- gedreven terreinauto's. Ook móe ten-schriftelijke tests worden af gelegd. Het Internationaal Christelijke Studiecentrum wil bij voldoende belangstelling in Goes de cursus 'christen zijn en samenleving' op zetten. De eerste cursusbijeen komst wordt dinsdag 26 februari gehouden Er komt een groot aan tal onderwerpen aan de orde, waarover J. de Nooijer in Goes (01100-23725) meer inlichtingen kan verschaffen. De Stichting Bevordering aan Volwassenonderwijs geeft ook in Zeeland weer cursussen bloem schikken. Binnenkort gaat er een cursus van start in de Scholenge meenschap De Wellinge te Vlis singen. Wie geïnteresseerd is kan zich nu al opgeven bij de organi serende stichting. telefoon 01177-2010. Het Activiteitencentrum in Mid delburg begint het nieuwe jaar met een aantal nieuwe cursussen. Deze zijn: Schilderen en tekenen, patchwork, wijn maken en zelf- verzorging in de voeding. De bes taande cursussen blijven gehand haafd: Engels, Spaans, kleien houttechnieken, kleurbeleving en poppenmaken. De cursus natuur is onderbroken tot begin maart, wanneer de natuur weer ontluikt. Het Activiteitencentrum is elke dinsdag- en donderdagmiddag vanaf 13.30 uur geopend in het ontmoetingscentrum Dauwen- daele. Naast de cursussen is ook de ontmoeting tussen de deelne mers (werklozen, arbeidsonge schikten. gehandicapten) van groot belang. De Wijkvereniging Zuid in Mid delburg maakt zich zorgen over de wildgroei van struiken en bomen over wandelpaden. Vooral in de winterperiode zijn hiervan vooral oudere inwoners de dupe. Wan neer de wandelpaden niet meer beloopbaar. zijn, moeten zij noodgedwongen van de rijbaan gebruik maken, in het blad Ma- gispraatje van de wijkvereniging staat dan ook een groep aan be zitters van tuinen om struiken en bomen tijdig te snoeien. De actie 'Zeeland helpt Nepal' gaat maandag 21 januari officieel van start. Tijdens een bijeen komst. die om 15 uur begint in de Statenzaal van het Abdijcomplex in Middelburg, wordt het Unicef- project dat provinciale staten hebben gekozen nader toegelicht. Ook de plannen rond de Zeeuwse actie zullen daarbij worden bes proken. De openbare lagere school De Zeeburch aan de Keurhove in de Middelburgse wijk Dauwendaele zoekt een vrijwilliger die verstand heeft van vissen. De aquarium vissen in de school krijgen na tuurlijk regelmatig voedsel, maar de nodige deskundigheid om het aquarium goed te kunnen onder houden ontbreekt. Wie hier kan helpen wordt verzocht contact op te nemen met het schoolhoofd C. Pluymers, 01180-27295 (school) of 01180-13543 (thuis). Belastingen Het nieuwe belastingstelsel in ons land kan gevolgen hebben voorde werkende vrouw. Daarom belegt de afdeling Vlissingen van het C'DA-vrouwenberaad een bijeen komst over deze materie. Spreek ster is het statenlid mevrouw H. Remijn-De Badts. Plaats van handeling is het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Otte- straat in Vlissingen, dat voor dit doel op woensdag 16 januari van af 9.30 uur is geopend. Deelnemers aan de tweede win- tertocht van de wandelsportvere niging Willen is Kunnen in Vlis singen krijgen onderweg een olie bol. De tocht begint zaterdag 12 januari om 13.30 uur bij het club huis in de voormalige kazerne aan de Oranjestraat in Vlissingen. De afstanden zijn 5, 10 en 15 kilome ter. Het Middelburgs Minitheater wordt zaterdag 19 januari geo pend. In enkele maanden hebben vrijwilligers van de Stichting Middelburgs Theater het oude repetitielokaal naast de school in de Verwerijstraat omgebouwd tot een ruimte waar in de toekomst voorstellingen zullen worden ge geven. De Stichting Bevordering Onder wijs aan Volwassenen geeft bin nenkort in Scholengemeenschap de Wellinge aan de Kruisweg in Middelburg een liefhebberijcur sus 'Uiterlijke Verzorging'. Deze op de praktijk gerichte cursus schoonheidsverzorging bestaat uit acht lesavonden. Een ervaren en vakbekwame lerares begeleidt de cursus. Informatie en opgave: 01717-2010. De maaltijdgroep van jongeren centrum Midgard aan de Kuiper spoort in Middelburg serveert donderdag 10 januari boeren koolstamppot. Wie wil aanschui ven moet zich voor 15 uur opge ven: 01180-14281. Het diner wordt om 18 uur opgediend. Onder het motto 'de raad geeft raad' luidt het CDA in Vlissingen het nieuwe jaar in. Raadsleden zullen vanaf 1985 advies geven aan Vlissingers. Ze beleggen daarvoor een spreekuur op dins dagavond van half zeven tot half acht in het stadhuis. Op 22 januari is het eerste spreekuur. De raads leden beloven steeds specialisten van de fractie in te schakelen om de raadvragers advies te kunnen geven. De regio Zeeland van de NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme en verwante kontakt- stoomissen) houdt op maandag 14 januari een ledenvergadering. Mevrouw S. den Boer vertelt tij dens deze bijeenkomst iets over het project Autisme Zeeland. De bijeenkomst vindt plaats in de bi bliotheek van Vijvervreugd in Middelburg. Tijdens de bijeen komst zullen ook de nota 'Autis me' van staatssecretaris Van der Reijden en de beleidsvisie van de NVA aan de orde komen. Aan vang 19.30 uur. De Vlissingse vrouwenraad begint het nieuwe jaar op donderdag 10 januari met een AB-vergadering in 't Anker. Mevrouw De Muijnck van de Openbare Bibliotheek in Vlissingen houdt tijdens die bij eenkomst een lezing over het bi bliotheekwezen. Aanvang acht uur. i De Zeeuwse Volksuniversiteit be gint op donderdag 17 januari met een cursus 'modern Hebreeuws'. In tien lesavonden wordt de cur sist vertrouwd gemaakt met de beginselen van deze in Israël ges proken taal. Deze aanvangscursus wordt gegeven in het Christelijk Lyceum voor Zeeland aan de Bergweg te Goes op de donder dagavonden tussen 20 en 21.30 uur. Voor informatie 01180- 34800. De werkgroep Vrouw en Geloof van het Pastoraal Centrum in Breda heeft over dit thema drie gespreksavonden voorbereid. De ze worden op 31 januari en 7 en 14 februari gehouden in het Eman cipatiebureau Walcheren aan de Nieuwstraat 13 in Middelburg. De te behandelen onderwerpen zijn opstaan, opstandigheid, opstand en opstanding van vrouwen in de bijbel en in onze huidige samen leving. Opgave voor 22 januari bij Martine Buitink 01180-35156. Verbroedering Buitenlanders en Nederlanders kunnen zaterdag 12 januari deel nemen aan een informatiemiddag in het Zuiderbaken aan de Rent meesterlaan in Middelburg. De informatie heeft betrekking op cursussen voor volwassenen. Ver der treden buitenlandse muziek groepen op en zijn er hapjes uit Vietnam, Marokko, Suriname, Turkije en Spanje. Het motto van de bijeenkomst, die om 13.30 uur begint" is 'Mensen leren mensen'. De afdeling Middelburg van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) komt dinsdag 15 januari bijeen in De Schakel aan de Bachten Steene in Mid delburg. Mevrouw Adriaanse laat een unieke serie oude dia's van Middelburg zien. Aanvang 14.00 uur. Wie eens wil zien hoe een zalfje of een zetpil wordt vervaardigd heeft die kans tijdens de open dag van de apotheek Souburg, die zater dag 12 januari op de kalender staat. De open dag slaat in het te ken van het 25-jarig bestaan van de apotheek. Vanaf 10.30 uur worden rondleidingen gegeven, videobanden vertoond en de monstraties uitgevoerd. Ook is er een kleine tentoonstelling. Begin februari start buurthuis Al- degonde/Marnix in Vlissingen met een werkprojekt voor jeugdi ge werklozen. Het onderwerp is houtbewerken. In eerste instantie wordt er ambachtelijk, dus zonder machines gewerkt. Mensen die interesse hebben kunnen bellen met Bert Smit: 01184-66318. Mensen Middels film, video, voorbeeld lessen, buitenlandse muziekgroe pen, hapjes uit Vietnam. Marok ko. Suriname. Turkije en Spanje wordt op 12 januari getracht mensen van verschillende cultu ren dichterbij elkaar te brengen. Onder het motto 'mensen leren mensen' wordt" er een informatie middag met bovenstaande activi teiten gehouden in het Zuiderba ken, Rentmeesterlaan 245 in Middelburg. Volwassenen die willen leren krijgen informatie over cursussen op Walcheren. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 17 uur. Ervaring is niet nodig. JVel de in nerlijke jeuk om een ongekende ontwikkelingsgang met jezelf aan te gaan. Dit zijn volgens Mart Muller in Middelburg de voor waarden om mee te kunnen doen aan de door hem opgezette cursus meditatief schilderen. De eerste les wordt op 29 januari gegeven. Daarna volgen er nog negen op achtereenvolgende dinsdagoch tenden. Muller wil bereiken dat de deelnemers 'de gevoelens van hun eigen binnenwereld ontslui ten en via kleuren naar buiten brengen'. Inlichtingen en opgave: 01180-25331. Volgens de CNV afdeling Kou- dekerke bestaat er binnen haar gelederen behoefte aan een vrou wenafdeling. Vandaar dal er maandag 14 januari een oprich tingsvergadering is in vereni gingsgebouw 'Couburg' in Kou- dekerke. Mevrouw Caljouw uit Souburg vertelt over de Vrou wenbond. terwijl districtsvoor/.it- tcr Phernambucq het werk van het CNV uit de doeken doet. De bij eenkomst begint om 19.45 uur. In de Vrije School Zeeland. Wil lem Arondeusstraat te Middel burg. wordt op vrijdag 11 januari door de leerkrachten een openba re voorstelling gegeven van hel Oberuferer Driekoningenspel. Dit middeleeuws spel laat de strijd zien tussen de hemelkrachten die het pasgeboren Jezuskind behoe den en de demonische machten die het bedreigen. De voorstelling begint om 20 uur. Computer De Hobby Computer Club afde ling Zeeland houdt maandag 21 januari een bijeenkomst in vere nigingsgebouw Open Hof aan de Vlissingse Alexander Gogclweg. Ditmaal wordt er een Workshop over de synclair computer gehou den. De HCC komt iedere derde maandag van de maand bijeen vanaf 19.30 uur. Voor meer infor matie: Ben Sinke,01185-2525. Ter gelegenheid van het jubi leumjaar wordt van 23 maart lot 10 april de landelijke tentoonstel ling '75 jaren, scouting in Neder land' getoond in de kooromgang van het Middelburgse Abdijcom plex. De commissaris van de ko ningin Boertien opent deze expo sitie. Bezitters van historisch Zeeuws scoutingmateriaal wor den verzocht dit ter beschikking te stellen voor de tentoonstelling. Dit kan gemeld worden aan Scouting Zeeland: 01184-18210. Voor het eerst sinds haar uitbrei ding houdt de Epilepsievereni- ging Zeeland een voorlichtings middag in De Stenge in Hein- kenszand, op 12 januari om 14.30 uur. Er wordt over epilepsie ges proken op medisch en maat schappelijk gebied. Sprekers zijn dokter Boon (neuroloog) en me vrouw Erkers en Larsen, beiden verbonden aan de dr. H. Berger kliniek. Inlichtingen over deze middag: 01150-18915 of 01106-1742. Ex-hartpatiënten in Zeeland kun nen vanaf januari een wekelijks sportuur volgen onder deskundige begeleiding. Het initiatief van de Zeeuwse Sportraad is erop geënt om mensen die een hartinfarct hebben gehad uit hun isolement te halen en weer vertrouwd te maken met de sport. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Zeeuwse Sportraad: 01180-33024 Sportopleiding Het Provinciaal Centrum voor Sportopleidingen begint in sa menwerking met de Nederlandse Katholieke Sportfederatie vanaf 14 januari een cursus recreaties portleider-A. Afhankelijk van de herkomst van de cursusleden wordt als cursusplaats Goes of Zierikzee gekozen. De cursus om vat een praktijkopleiding van 70 uur en een verplichte stage van 25 uur. Een bevoegd recreatiesport- leider kan leiding geven aan sportiviteiten bij verschillende ve renigingen. Aanmeldingen en in lichtingen bij: 01100-21212 of 01180-33024. Staatssecretaris Lou de Graaf van Sociale Zaken opent - aldus de CDA-afdeling Vlissingen - toch het nieuwe gebouw van de Sociale Dienst in Vlissingen. Dat gebeurt op dinsdagmiddag 15 januari, 's Avonds is hij te gast in het wijk gebouw 't Anker aan de Bonedij- kestraat te Vlissingen. waar hij voor zijn Vlissingse partijgenoten een spreekbeurt houdt. Deze bij eenkomst - overigens voor ieder een toegankelijk - begint om acht uur. De winter is wakker. Jarenlang bleef de vorstkoning slapen of maakte slechts even geeuwend zijn ogen open. Nu is hij pre sent; nadrukkelijker dan ooit. Ruben O reel fotografeerde de eerste schaatsers afgelopen zondag in Vlissingen.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7