informatiepagina van de gemeente vlissingen l> Q W De bijstands uitkeringen Informatieavond over bedrijven terrein Hermesweg Bestemmings plan Spuistraat ter inzage Exposities gemeente vlissingen geopend: maandag t/m vrijdag 08,30 - 12.30 uur Iwat ligt ter inzage? DE VLISSINGER Woensdag 9 januari 1985 Eind vorig jaar is ook de Eerste Kamer akkoord gegaan met het wetsvoor stel tot het in 1985 achterwege laten van aanpassingen van het minimum loon, de sociale- en enkele andere uitkeringen. Dat betekent dat de bij standuitkeringen sinds 1 januari iets hoger zijn dan in 1984. Dat is met name het gevolg van lagere premies en belastingen. Het normbedrag m Woonkosten Verdiensten uit arbeid- Onderverhuur Is de stoep bij u voor Hinderwet Bestemmingsplannen In een artikel elders op deze Verkeersmaatregelen Van alle verdiensten Eigen vermogen Minimum (jeugd) loon gelijk Igebleven Na de basis school, wat dan? Dienst Welzijns voorzieningen nu in stadhuis gehuisvest Even bijpraten met wethouder Bruinooge Informatie hoek stad huis verplaatst Ter inzage/bezwaren Commissies vergaderen Officiële opening gebouw sociale dienst Promotie Impuls Welzijnsplan IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. - voor echtparen zonder en met kinderen is nu per week 339,55 en per maand 1.471,30. - voor één-oudergezinnen per week ƒ305,60 en per maand, 1.324,20. (Het vakantiegeld bedraagt bij echtparen f 78,37 per maand en bij één-oudergezinnen f 70,53 per maand). - voor thuisinwonende (werklo ze) kinderen bij 20 jaar 98,45 per week en 426,65 per maand; bij 19 jaar 78,60 per week en 340,50 per jaar; bij 18 jaar 77,95 per week en 337,85 per maand. (Het vakantiegeld bedraagt per maand bij 20 jaar f 43, 73. bij 19 jaar f 37,37 en bij 18 jaar f32.33). - voor alleenstaanden bij 23 jaar en ouder 237,§5 per week en 1.029.90 per maand; bij 22 jaar 204,10 per week en 884,40 per maand; bij 21 jaar 177,80 per week en 770,40 per maand; bij 18, 19 en 20 jaar 166,05 per week en 719,50 per maand. (Het vakantiegeld voor alleen staanden bedraagt per maand: bij 23 jaar en ouder f 54,86; bij 22 jaar f 52.89; bij 2 1 jaar f 51,82, I soc ti bij 20 jaar f43,73; bij 19 jaar f37,37 en bij 18 jaar f32.33). Het vakantiegeld wordt eens per jaar, in juni, uitbetaald. Huurders van woningen met een huur tussen 239,60 en 650,— per maand hebben meestal recht op huursubsidie. Bijstandsontvangers met een eigen huis, waarvan de woon kosten tussen 239,60 en 650,— per maand liggen, kun nen een toeslag krijgen die ge lijk is aan de huursubsidie. Bij woonkosten boven 650,— per maand kan hooguit tijdelijk een toeslag worden gegeven. Van het geld dat een bijstand sontvanger door (deeltijd)-werk verdient, wordt 25 procent niet van de uitkering afgetrokken. Voor één-ouder-gezinnen geldt daarnaast, dat de eerste 73,55 van wat de ouder per maand verdient niet wordt afgetrok ken. Ook hier geldt dat 25 procent van de netto-inkomsten uit on derverhuur mag worden be houden. Deze netto inkomsten worden gesteld op 40 procent In september van het vorig jaar hebben de bewoners en gebrui kers van panden aan de Hermesweg en omgeving informatie ge kregen over een plan voor bedrijventerrein aan deze weg (achter de flats aan de Paul Krugerstraat). In het kader van een inspraak procedure hebben velen van hen toen gereageerd op dit plan van burgemeester en wethouders. Aan de hand van deze inspraakreacties is nu een aangepast plan opgesteld. De gemeente wil dit plan aan hen voorleggen tijdens een informatie-/voorlichtingsavond op maandag 14 januari. Deze avond wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. De wethouders van ruimtelijke ordening, de heer A. Hoefkens, zal daarbij aanwezig zijn. Het terrein aan de Hermesweg waarover komende maandag zal worden gesproken. (foto Cor Schuilwerve). Het leven is vaak vol verrassin gen. Soms zijn het blijde, soms vervelende. Zo zal de afgelo pen week ook op uiteenlopen-: de wijze de sneeuw ervaren zijn. Velen vinden zo'n witte wereld mooi, genieten met en op de slee of bekogelen elkaar met sneeuwballen. Anderen vinden sneeuw mooi zolang ze er alleen maar naar kijken. Totdat ze er opuit gaan Vastgereden of -getreden sneeuw wordt, zeker als het ook wat vriest, een glijbaan. Zodat prompt valpartijen volgen. Met alle gevolgen van dien. Vaak onnodig. Want het is simpel een kwestie van de stoep voor uw woning, flat, winkel of bedrijf (samen) sneeuw- en ijsvrij hou den. U heeft er in de eerste plaats zelf gemak van. Vindt u het leuk om onderuit te gaan? Daarnaast geeft het uw mede voetgangers een stuk veilig heid. Van dat alles afgezien: u bent het (volgens de Algemene Politieverordening) verplicht, het sneeuw- en ijsvrij houden van de stoep voor uw woning. Een tip: wacht niet te lang met het sneeuwruimen. De sneeuw is dan nog niet 'aangekoekt' en gemakkelijk te verwijderen. Een weinig zout doet soms ook wonderen. Het aannemingsbedrijf De Bruijne en Dingemanse uit Middelburg heeft bij burgemeester en wethouders een hinderwetvergunning aangevraagd. Deze is bedoeld voor een opslagloods annex werkplaats voor machinale houtbewerking op het perceel Mar- nixplein 39a. Burgemeester en wethouders willen de vergunning verlenen. Voordat zij daarover een defini tieve beslissing nemen liggen de aanvraag (en andere stuk ken die ermee te maken heb ben) ter inzage bij de dienst V.R.O.M. in het stadhuis, (be gane grond, kamer 021). Schriftelijke, gemotiveerde be zwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij b. en w. worden ingediend tot en met 14 januari. Dat is ook de datum tot en met welke de beschikking kan wor den ingezien waarmee b. en w. de heer P. van Ham hebben la ten weten hem geen hinder wetvergunning te verlenen De heer Van Ham had zo'n ver gunning aangevraagd voor een verkooppunt van frites en der gelijke op de Alexander Gogel- weg, hoek Troelstraweg. Door een beperkt aantal personen kan tegen deze beschikking nog tot en met 14 januari be roep worden ingesteld bij de Kroon. Bij de dienst V.R.O.M., waar de beschikking ter inzage ligt, kan men daarover nadere inlichtingen geven. Het college heeft ook een hin derwetvergunning geweigerd aan de firma L. Hoek te Oost- Souburg. De firma Hoek had een vergunning aangevraagd voor een inrichting voor het be waren en/of bewerken van af- valprodukten als oude metalen en papier. De stukken die over deze aanvraag gaan kunnen tot en met-21 januari a.s. worden ingezien bij de dienst V.R.O.M. Daar kan men ook meer vertel len over de mogelijkheden tegen de beschikking beroep aan te tekenen bij de Kroon. pagina wordt aandacht besteed aan het ontwerp-bestem- mingsplan Spuistraat. Dit plan ligt tot 20 januari as. ter inzage bij de dienst V.R.O.M. èn in de gemeentelijke informatiehoe- ken. Dat is ook de termijn waarbinnen men tegen het ont- werp-plan bezwaar kan aante kenen bij de gemeenteraad. In zijn vergadering van 30 no vember vorig jaar stelde de ge meenteraad de voorberei- dingsbesluiten Bonedijke (ge deelte Koudekerkseweg) en Buitenhaven vast. Ook deze besluiten kunnen bij de dienst V.R.O.M. worden ingezien B. en w. hebben besloten tot een aantal verkeersmaatrege len. Deze gelden met name voor het Bellamypark en om geving. De betreffende beslui ten kunnen (tot 26 januari as.) worden ingezien bij de afdeling Bestuurszaken (bureau Alge mene Zaken) in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 131). Binnen de bovengenoemde termijn kan tegen deze beslui ten beroep worden aangete kend bij de Kroon. van het overeengekomen be drag voor huur, gas/electra en dergelijke. Wie minder dan drie kostgangers houdt mag 25 pro cent van de netto inkomsten behouden. Deze netto-inkom sten worden gesteld op 40 pro cent van het kostgeld, maar minstens op 52,05 per week of 225,55 per maand per kost ganger. Zijn er drie of meer kostgangers, dan wordt dat be schouwd als een pensionbedrijf en worden de inkomsten volle dig ingekort. samen mag niet meer worden behouden dan: 220,70 per maand voor het hoofd van een één-oudergezin en voor een echtpaar met of zonder kinde ren; - 154,50 per maand voor een alleenstaande van 23 jaar of ouder; - 64,— per maand voor een thuisinwonende van 20 jaar. Voor alleenstaanden beneden de 23 jaar en thuisinwonenden onder de 20 jaar gelden aparte bedragen. Niet al het spaargeld behoeft te worden aangesproken voordat men voor bijstand in aanmer king komt. Het vrij te laten ver mogen is: - 15.600,— voor gezinnen; - 7.800,— voor alleenstaan den. Voor mensen die een bijstand suitkering ontvangen voor hun dagelijkse levensonderhoud, jonger zijn dan 65 jaar en een eigen huis bewonen, geldt een extra vrijlating. Bij hen wordt van het vermogen in het huis namelijk nog eens 15.000,— volledig vrijgelaten en van het meerdere de helft. De totale vermogensvrijlating is be grensd tot 75.400,— voor ge zinnen en 67.600,— voor al leenstaanden. foto Cor Schuilwerve Het minimumloon en het mini mumjeugdloon zijn per 1 ja nuari niet gewijzigd. Dit bete kent dat de bedragen, die vanaf 1 juli 1984 gelden, nog geheel 1985 zullen gelden. Wel zullen, door wijzigingen in de premies en de belastingen, de netto-mi nimum (jeugd)lonen over het algemeen licht stijgen. Voor een werknemers van 23 jaar of ouder blijft het bruto-mi- nimumloon: per maand 1.987,70; per week 458,70; per dag 91,74. De bruto minimumjeugdlonen bedragen sinds 1 januari (eerst wordt het maandloon ge noemd, daarna het weekloon): 22 jaar 1.689,50-ƒ389,90; 21 jaar 1.441,10- 332,60; 20 jaar 1.222,40- 282,10; 19 jaar 1.043,50 - 240,80; 18 jaar ƒ904,40- 208,70; 17 jaar 785,10- 181,20; 16 jaar 685,80- ƒ158,30; 15 jaar 596,30- 137,60. Voor een 16-jarige is het mini mumjeugdloon sinds 1 januari bij twee dagen partiële leerp licht en een werkweek van drie dagen ƒ411,48 per maand en 94,98 per week. Daar staan ze: ouders èn leer lingen èn leerkrachten van de zesde klas van de basisschool. Ze staan voor de keuze naar welke school de leerling(e) moet als hij/zij straks van de basisschool 'af' is. Goed, er zijn er voor wie het al zonnek laar is. Anderen zijn nog aan het piekeren. Eén van de hulpmiddelen om hun gedachten wat richting te geven is de uitgave 'Kies, na de basisschool', 't Is een uitgave van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen. Alle mogelijke vormen van onder wijs na de basisschool komen er in voor. Maar ook het verschil tussen het onderwijs vroeger en nu wordt er in beschreven, net als wetenswaardigheden over schoolgeld, tegemoetkoming studiekosten en leerplicht. Als 't goed is zijn alle Vlissingse ba sisscholen van een "stapel van deze uitgave van 'Kies' voor zien. Ze zijn echter ook ver krijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. Ook de gemeentelijke informatiehoeken zijn van een stapeltje voorzien. Reeds in 1976 werd er voor het plangebied Spuistraat een ont- werp-bestemmingsplan opgesteld. Bij de behandeling daarvan bleek echter dat bestemmingsplannen voor als 'actieve stadsver nieuwingsgebieden' aan te merken binnenstadsgedeelten, moesten steunen op concrete uitvoeringsplannen. Door burge meester en wethouders werd toen dan ook besloten de werk zaamheden aan de ontwerp-bestemmingspannen Gravestraat en Spuistraat voorlopig stil te zetten. Er werden vervolgens, op basis van reeds opgestelde uitgangspunten, uitvoeringsplannen ge maakt. Z len de ontwerp-rehabilitatieplannen voor Grave straat en oK«.straat tot stand komen. Op basis daarvan kan nu worden 'teruggekoppeld' naar de bestemmingsplannen èn het bestemmingsplan Spuistraat worden afgerond. Dit bestemmingsplan nu ligt momenteel -in ontwerp- ter in zage. Het omvat het gebied dat als grens heeft: Boulevard de Ruy- ter (inclusief bebouwing en glooiing), de Coosje Busken- straat, de terreinen van 'De Schelde' (tot aan de Vrouwe straat), Vrouwestraat, Oude Markt (zijde Hema), door de bebouwing naar de Spuistraat (uituitgezonderd gedeelte waar blokbebouwing komt), Molen straat, Breestraat, door de be bouwing naar Hellebardier- straat, de Breewaterstraat en vandaar door de bebouwing naar Boulevard De Ruyter. Vooruitlopend op dit bestem mingsplan zijn overigens al twee deel-bestemmingsplan- nen opgesteld. Dat zijn die voor het deel van de Spuistraat, waar de vijf bouwblokken komen en het stuk aan de oostzijde van de Walstraat tussen Vrijgang en Vrouwestraat. Over het ontwerp-uitvoerings- plan Spuistraat en omgeving is uitvoerig inspraak gepleegd. Naar aanleiding van de reacties van personen en groepen werd reeds een aantal beleidsbeslis singen genomen. Daarnaast is er in het bestemmingsplan zo veel mogelijk rekening gehou den met deze reacties. Het plan (een boekwerk van- in totaal ruim 45 pagina's) gaat op vele uiteenlopende aspecten van het gebied Spuistraat in. Op het verkeer bijvoorbeeld, de parkeer gelegenheden, de wij ze van bebouwing, maar ook de concentratie van de detailhan del en horeca. Wat het laatste aspect betreft is er een over zicht in het ontwerp-plan opge nomen van de in het bovenge- Sinds enkele weken is het Stafbureau Voorlichting en In spraak gehuisvest in de voor malige commissiekamer van het stadhuis, vrijwel direct na de ingang. Deze ruimte is voor het publiek heel wat gunstiger gelegen. Bovendien er vol doende plaats voor het over zichtelijk opstellen van een het vele informatiemateriaal. Daar naast was er nu ook ruimte voor een lees- en zithoek. Een en ander zal deze week worden ingericht. Daarmee wordt de informatiehoek 'Onder de trap' overbodig en 'opgeheven'. Al het materiaal dat men voorheen daar kon halen en/of inzien is nu te vinden bij het Stafbureau Voorlichting en Inspraak. U bent er van harte welkom! De andere informatiehoeken zijn nog steeds op hun oude plaats te vinden. Ook die in buurthuis 'Aldegonde' in de wijk Westerzicht. Lange tijd is dit voormalige wijkgebouw nauwelijks open geweest. Sinds het clubhuis erin geves tigd is kunt u er echter iedere werkdag van 9.00- tot 17.00 uur terecht! De andere mformatiehoeken zijn ondergebracht in: de openbare bibliotheek (Spuistraat 22-24); op werk dagen open van 10.00- tot 20.00 uur, behalve op don derdag (gehele dag geslo ten), maandag (open van 13.30- tot 20.00 uur) en za terdag (open van 10.00- tot 12.30 uur). wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg); open op maandag tot en met vrijdag van 08.30- tot 11.00 uur en tot en met don derdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. wijkcentrum 'Open Hof' (Al exander Gogelweg 59); open op maandag tot en met vrijdag van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. noemde gebied toegelaten be drijven en die er niet zijn toege laten. Voordat het plan wordt vastge steld ligt het nog tot 20 decem ber ter inzage bij de dienst V.R.O.M. in het stadhuis (be gane grond, kamer 010). Bovendien kan men het ook in zien in de gemeentelijke infor matiehoeken in de bibliotheek aan de Spuistraat, in de wijk centra 'Open Hof' (Paauwen- burg) en 'Middenhof' (Kanaal straat, Souburg) en in het buurthuis 'Aldegonde'. Telefo nische inlichtingen kan men krijgen via de nummer 87316 en 87307. Tijdens de bovenge noemde periode kan een ieder bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp- bestemmingsplan. Wie nu, als'ie bij de dienst Welzijnsvoorzieningen moet zijn, aanbelt op nummer 57 van de Dokter Stavermanstraat is op het verkeerde adres. Niet dat hij of zij dan ver van het goede adres is. Met ingang van het nieuwe jaar is deze dienst namelijk gehuis vest in het stadhuis. Om precies te zijn: op de tweede verdieping (vleugel zijde Brouwenaar- straat). Ook het telefoonnum mer is gewijzigd. Het nieuwe is: 87420. f Dinsdagmiddag 15 januari zal de staatssecretaris van sociale zaken en werkgelegenheid het nieuwe gebouw van de Ge meentelijke Sociale Dienst of ficieel openen. Dat gebeurt 's middags op sobere wijze. Het betekent wel dat er die middag na 12.30 uur geen cliënten ontvangen kunnen worden. Een werkstuk van Hans van de Ban, genaamd "Deite". "Het materiaal is heel herkenbaar en verloochent zijn 'gevonden' afkomst nooit: Friese doorloper, machineketting, koekepan, tra pleuning, dakpan, etc.". Deze omschrijving slaat op het werk van Hans van den Ban. Van deze Amsterdamse beeldend kunstenaar zijn momenteel werken te zien in galerie 'Bellamy 19'. Van den Ban, in 1950 geboren in Zwanenburg, kreeg zijn beroepsopleiding aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam. Hij werkte mee aan enkele groepstentoonstellingen en had ook enkele indivi duele exposities, met name in Amsterdam. De gemeentelijke galerie 'Bel lamy 19' is ondergebracht bij het Stedelijk Museum aan het Bellamypark (juist ja, op num mer 19). Maandag is de deur daarvan de hele dag op slot. Dinsdag tot en met vrijdag is 'ie echter open van 10.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. Zaterdag hebt u de tijd van 13.00- tot 17.00 uur. De tentoonstelling van Van den Ban is er een uit een serie met als centraal thema sculptuur. 'Beste wensen', 'een goed 1985'. Deze woorden zijn de afgelopen week heel wat keren gevallen. De komende week gaan de leden van een aantal vaste commissies van Advies en Bijstand deze woorden in daden omzetten. De volgende commissies gaan vergaderen, allemaal in het stadhuis (be halve de verkeerscommissie). Het zijn die voor: financiën op woensdag 16 januari, aanvang 19.30 uur; onderwijszaken op dinsdag 15 januari, aanvang 19.30 uur; openbare werken en volks huisvesting op maandag 14 januari, aanvang 19.30 uur; personeelszaken en organi satie op woensdag 16 ja nuari, aanvang 17.00 uur; sociale aangelegenheden op woensdag 16 januari, aanvang 19.30 uur; verkeer op woensdag 9 ja nuari (vandaag), aanvang 19.30 uur in het politiebu reau, Molenstraat 1; welzijn op maandag 14 ja nuari, aanvang 19.30 uur; Voorts zal men morgen (don derdag 11 januari) in welzijns- centrum Bachten Komme vanaf 20 uur de Culturele Raad in vergadering kunnen aantreffen. Zijn voorgangster in 'Bellamy 19' was Yvonne Kracht. Moge lijk was u niet in de gelegenheid haar werk te gaan bekijken. In dat geval kunt u uw schade nog een beetje inhalen. Tot en met 31 januari zijn namelijk nog en kele van haar werken te zien in en om het stadhuis. Twee kunt u bij binnenkomst in de hal vin den, één op de binnenplaats. Het stadhuis is op werkdagen (behalve zaterdag) tijdens kan tooruren geopend. Als u dit leest is het nieuwe jaar alweer een week op gang. Tijdens vele nieuwjaarsrecepties de afge lopen dagen, is al 'teruggeblikt' op het afgelopen jaar. Het aspect werkgelegenheid zal daarbij on getwijfeld vele malen zijn aange roerd. Toch wil ik dat ook op deze plaats doen. Omdat ik er als wet houder van werkgelegenheid heel blij mee ben dat het werkloos heidspercentage vorig jaar met 2 procent gedaald is. Bedroeg dat percentage op 31 december 1983 nog 16,2, op 31 december 1984 was het 14,3! Een verheu gende, positieve ontwikkeling. Ik heb trouwens goede hoop dat de ze zich dit jaar zal voortzetten. Neem bijvoorbeeld de toenemen de activiteiten in Vlissingen-Oost Momenteel wordt daar de Kaloot- haven gegraven, terwijl in 1985 zal worden begonnen met de aan leg van de Bijleveldhaven. Daar naast verwacht ik daar toch wel uitbreiding van werkgelegenheid door mogelijke bedrijfsvestigin gen. Min of meer in het verlengde van de hiervoor genoemde ontwikke lingen ligt ook de toeristische promotie Vanuit het algemene cultuurbeleid is men momenteel al weer volop bezig met de voorbe reidingen van een uitgebreid aan tal activiteiten in het zomersei zoen. Net als vorig jaar zal daarbij de slogan zijn 'Vlissingen Mari tiem, bruisend als de branding'. In het totaal-programma zal uiter aard het straatfestival weer een aardige rol gaan spelen. Ik hoop dat de bevolking daar weer met volle teugen van zal mogen genie ten. Daarnaast, ik heb het op deze plaats al meer gezegd, is zo'nt programma natuurlijk van groot belang voor de toeristische pro motie. Ik ben dan ook verheugd over het akkoord dat de raad in december heeft gegeven aan het instellen van de stichting Vlissin gen Promotie. Bedrijfsleven èn gemeente werken daarin samen. Er worden nu reeds door deze stichting activiteiten ontwikkeld om met name het dagtoerisme sterk te bevorderen. In dat rijtje mag natuurlijk niet onvermeld blijven de renovatie van de Vissershaven. Met de toekom stige exploitant van de jachthaven wordt momenteel gepoogd om te komen tot een buitengewoon aantrekkelijk inrichtingsplan. Bovendien komt er het eerste kwartaal van dit jaar een zoge naamd 'programma van eisen voor het Arsenaal en omgeving Alles bij elkaar opgeteld hoop ik dat dit een belangrijke economi sche impuls voor de binnenstad met zich mee zal brengen. Daar mee zal ook de werkgelegenheid in onze gemeente gediend zijn! Bij de behandeling van de begro ting, eind van deze maand zal ook het welzijnsplan ter vaststelling worden aangeboden. Naar mijn mening is een van de meest ken merkende aspecten in het ont werpplan dat de tarieven voor ge bruik van gemeentelijke accom modaties -bijvoorbeeld peuter speelzalen en sporthallen - niet verhoogd worden. Dat scheelt de gemeente een for forse hap aan inkomsten. Toch is dit beleid naar mijn mening verantwoord. Op de ze manier namelijk levert de ge meente haar bijdrage in het zo laag mogelijk houden van contributies en dergelijke Daarmee, hoop ik, blijft deelname aan zowel sport- als culturele activiteiten juist ook voor mensen met de laagste inko mens bereikbaar.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5