Bit Z> liet zakenlart Echtpaar Dingemanse dolgelukkig met hoofdprijs, een Fiat Panda Verenigde Spaarbank geeft geld aan de Stichting Verlichting Keiïc 'Je kunt er wel over vertellen, maar op de video zie je het' Donderdag 3 januari 1985 DE FAAM - DE VLISSINGER WINNENDE SLAGZIN: MIJN MINIMA WORDT MODAAL, ALS IK ALLES BIJ DE MIRO HAAL' BIJ OPENING VERNIEUWBOUWD KANTOOR LANGE DELFT Burgemeester jjj beste reclameman van spaarbank H.M. Klappe nieuwe bedrijfsleider Miro Minibank Gevonden voorwerpen in Irefcenter Snert-puzzeltocht Delta-project Slechthorenden Cijfers III Zeeuwse Kruis Epilepsie Arbeidsbureau Visteelt Patiënten Lay-out Werklozen Houtbewerking Gehandicaptensport Opening Scouting ZIKV Kruiswerk Hart-infarct Sportopleiding Trui' Koffiecontact Kerstvakantie Borstkankerpatiënten Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Zieken Kerstboomfik Maaltijd J.J. Klaas Kadervorming Sexueel geweld VIDEOPRODUKTIES DICK LAMPE IN MIDDELBURG: Bruiloften en partijen Observeren of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Mensen Computer Diabetes Vakantie Welkomstdienst Vrouwenbond CNV L. de Graaf De raad geeft raad Autisme Swingavond Garage Britannia-direcieur Pieter de Boer overhandigt de officiële papieren van de Fiat Panda aan de heer en mevrouw Dingeman.se. Ad interim bedrijfsleider Mantel (achter) ziet toe. (Foto Ruben Oreel). De hoofdprijsvviniiaars van de Mi- ro-actie waren dolblij. "Ik kan nu eindelijk mijn tien jaar oude Maz da van de hand doen", reageerde de winnaar W.A. Dingemanse uit Vlissingen. En zijn echtgenote, mevrouw N.J. Dingemanse-de Looff: "Zo'n Panda is echt iets voor ons. Klein en zuinig. We hebben bijna wekelijks gespeeld". Zij wonnen de zo begeerde wagen met de slogan: 'Mijn minima wordt modaal, als ik alles bij de Miro haal'. Twaalf weken lang duurde de Miro-actie. Wie mee wilde doen. moest minimaal voor 25,— aankopen doen en ontving dan een formulier met vier zegels. Be halve die vier zegels plakken dienden de deelnemers een slag zin in te vullen, die dan weer in relatie stond met cijfers en letters van een denkbeeldig nummer bord. Wekelijks werden 25 prijs winnaars uitgezocht die een waardebon ontvingen voor een kerstkrans. De 300 winnaars na twaalf weken dongen mede naar de hoofdprijs, een Fiat Panda of 2.500,—Deze wat vreemde keuze was er een - aldus de chef diensten Miro Vlissingen. J.H. van Schaik - om 'belastingtechni sche redenen'. Het echtpaar Din gemanse koos voor de auto. Pieter de Boer, directeur van garage Britannia in Vlissingen. overhan digde de sleutels van de Panda en verblijdde de 64-jarige orgelleraar en zijn vrouw bovendien met de mededeling, dat de wagen - begin januari geleverd - de eerste 20.000 kilometer gratis in onderhoud werd genomen. De jury had een moeilijke taak, zo legde Ad Hanneman uit tijdens de bijeenkomst waar behalve de winnaars, hun zoon en schoon dochter ook enkele kleinkinderen meegenoten van de taart met slagroom en fris. Hanneman. re dacteur van de Walcherse huis- aan-huis-bladen De Faam en De Vlissinger. maakte deel uit van de jury, die verder bestond uit notaris mr. A.J. Sauer te Vlissingen en mevrouw Joke van der Zee. bes tuurslid van de Nederlandse Ve reniging van Huisvrouwen in Vlissingen. "Uit de 300 gekozen slogans", aldus Hanneman. "ko zen wij deze. omdat het denk beeldige nummerbord (MI-84- MO red.) in duidelijke relatie stond met de slagzin. Ik geef toe dat er een taalkundig foutje in zit, maar daar zijn overheen gegaan met het motief, dat wat dichter lijke vrijheid is toegestaan. Het woord minima slaat er voor een groep! Deze Miro-actie telde ruim 25.000 deelnemers. Volgens ad-interim bedrijfsleider W. Mantel is de actie een grandioos succes gewor den, iets dat voor herhaling vat baar is. Met een historisch overzicht van de Verenigde Spaarbank tussen 1819 en nu opende de eerste burger drs. P.A. Wolters van Middelburg de vernieuwbouwde bank van dat concern aan de Lange Delft in Middelburg. Aan het slot van zijn betoog overhandigde hij aan L. van Houte van de Stichting Verlich ting een cheque ter waarde van tweeduizend gulden, bestemd voor het 'klank- en lichtspel' in het Ab dijcomplex in de Zeeuwse hoofd stad. Dat alles gebeurde op woensdag 19 december tijdens een besloten officiële bijeenkomst. Burgemeester Wolters overhandigt de cheque aan de heer Van Houte van de Stichting Verlichting, (foto Ruben Oreel). Vanaf vandaag woensdag 2 ja nuari is de heer H.M. Klappe (37) algemeen bedrijfsleider van de Miro te Vlissingen. In die functie volgt hij de heer W. van Kuyk op. die onlangs werd overgeplaatst naar de Miro te Purmerend. De heer Klappe is afkomstig van de Hema waar hij gedurende 17 jaar in verschillende functies werkzaam was. Ter gelegenheid van deze benoeming kunnen klanten van de Miro te Vlissingen van 9 tot.en met 12 januari profi teren van diverse speciale aanbie dingen. Wolters herinnerde er aan dat de bank van oorsprong een gemeen telijke bank was, waar de 'gewone man' met een beperkte inzet en een beperkte interest geld op een spaarbankboekje kon zetten. "Deze gemeentelijke spaarbank was toen ondergebracht in hel ge meentehuis en op de zaterdagen tussen 12 en 14 uur geopend", doceerde Wolters over de begin jaren. Hij besloot zijn geschied kundig betoog als een echte libe raal met complimenten voor de onderneming die na talrijke fusies was gegroeid tot een 'volwaardig bankbedrijf, waar elke service die een bank behoort te geven anno jaren tachtig aanwezig is. Die passage in zijn toespraak nodigde districtdirecteur Walcheren van de Verenigde Spaarbank uit tot de spontane woorden: "Burgemees ter. we kunnen ons geen betere reclameman voorstellen dan u". De Stichting Verlichting, zo dankte Van Houte voorde gift. zal het geld gebruiken om het appa ratuur te verbeteren. "Dat is al 24 jaar oud en werd aangeschaft om enkele jaren dienst te doen". Hij hoopte dat dit voorbeeld van de Verenigde Spaarbank velen doet volgen. "Ik ben er van overtuigd dat het klank- en lichtspel van de Stichting Verlichting zoals dat in de zomermaanden plaatsvindt in de Abdij, niet verloren mag gaan"-, pleitte Van Houte. Het kantoor aan de Lange Delft 32-36 is het grootste kantoor van de Verenigde Spaarbank in Zee land. De heer P.T. van Steenho ven zetelt er als districtdirecteur van Walcheren. Daarnaast is er het kantoor voor cliënten, dat elf medewerkers telt. Na de verbouwing is het kantoor opgefrist met de kleuren blauw wit en een beetje rood. Moesten vroeger alle bankhandelingen aan de lokettenrij worden afgehan deld. nu is er een splitsing ge maakt naar de aard van de han delingen. Snelle kastransacties gebeuren aan een kasbalie en langzame transacties kunnen worden afgewerkt in een spreek kamer of aan de open productba lies. Aan vloeroppervlakte werd om en nabij de 55 vierkante meter gewonnen. De verbouwing duur de precies 83 dagen. De verbou wing kostte ongeveer één miljoen gulden. Nieuw in het servicepakket van de Verenigde Spaarbank is de zoge naamde 'minibank'. Dat is een geldautomaat, waar cliënten op ieder gewenst moment geld kun nen opnemen. Deze automaat wordt begin 1985 geplaatst. map met foto's; groen notitie boekje; zwemkaart Roompot; wit schoUdertasje. inh. notitieboekje, rose zelfgemaakt portemonneetje; zilveren kinderringetje met rood steentje; zilveren "bedel"-arm- band. De 5-kilometer lange route van de jaarlijkse familie-snert-puz- zeltocht van Wandelsportvereni ging 't Zand in Middelburg gaat door de binnenstad. Na de tocht wordt iedereen een herinnering en een kop snert aangeboden. De tocht is op 5 januari en start in de Vergulde Baars in de Baarsjes straat. Het startbureau is van 13 tot 17 uur geopend. Het startsein wordt van 14 tot 14.30 uur gege ven. Tot 5 februari zijn in het Zeeuws Museum in het Middelburgse Abdij-complex tentoonstellingen te zien van enerzijds schetsont werpen van zeven beeldende kunstenaars in het kader van het provinciale Delta-project en van de onlangs door de provincie aangekochte werken. Het gaat om werk van in totaal 15 Zeeuwse kunstenaars. De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt dinsdag 8 januari een jaarvergadering in de bovenzaal van het 'Schuttershof in de gelijknamige straat in Mid delburg. Na afloop van de korte vergadering vertelt mevrouw Wallenburg iets over het 'Welfare werk'. 'Zeeland in cijfers III' is een geactualiseerde uitgave van het Economisch Technologisch Insti tuut voor Zeeland. Hierin staat de sociaal-economische ontwikke ling vanaf ongeveer 1975. De on derwerpen zijn bevolking, be roepsbevolking, werkgelegen heid. werkloosheid, AAW/WAO en bijstand, vakatures, regionale productie en investeringen, on derwijs, bodemgebruik, bedrijf sterreinen en woningen, inko mens en vermogens, openbare fi nanciën. verkeer en vervoer. Het boekje is verkrijgbaar bij het ETI. Nieuwstraat 27 in Middelburg. 01180-14155. Tijdens de algemene vergadering van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis op 15 decem ber vorig jaar zijn de volgende personen benoemd tot lid van het Algemeen Bestuur: Mr. W. Loof uit Oostkapelle (opvolger J.F..v.d. Slikke uil Veere), als voorzitter J. Marcks uit Vlissingen (opvolger J.D. de Kam uit Nieuwerkerk). De vakature K. Jiskoot, arts te Goes staat nog open. Voor het eerst sinds haar uitbrei ding houdt de Epilepsievereni- ging Zeeland een voorlichtings middag in De Stenge in Hein- kenszand. op 12 januari om 14.30 uur. Er wordt over epilepsie ges proken op medisch en maat schappelijk gebied. Sprekers zijn dokter Boon (neuroloog) en me vrouw Erkers en Larsen, beiden verbonden aan de dr. H. Berger kliniek. Inlichtingen over deze middag: 01150-18915 of 01106-1742. Er zijn vragen gerezen bij de FNV Zeeland over een experi ment dat in januari bij het Mid delburgse arbeidsbureau van start gaat. Het gaat erom dat drie commerciële uitzendbureau's een tiental jongeren een stoomcursus 'vaardigheden in kantoorbanen' aanbieden die vier weken duurt van veertig uur per week. Het bezwaar van de FNV is dat dit experiment nogal geheimzinnig is opgezet. Het gevaar schuilt er in dat werklozen die de cursus vol gen geen werk meer mogen wei geren bij een uitzendbureau en op die manier hun uitkering op de tocht zetten. De FNV Zeeland onderzoekt de mogelijkheden van financiering door de overheid voor visteelt op het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde. De FNV ziet daar een goede mogelijkheid voor werkgelegenheid. In februari wordt een presentaliedag gehou den waar de mogelijkheden van mari-cultures op Neeltje Jans worden besproken. De FNV is met verschillende an dere organisaties druk bezig met de oprichting van een patiënten- belangenvereniging in Midden- Zeeland. Alleen in Zeeuws- Vlaanderen is een afdeling van 'samen beter'. Belangstellenden voor een lidmaatschap kunnen bellen met de FNV: 01180-25655. De redactie van de Vlissingse Werklozenkrant heefteen lay-out cursus' gevolgd waardoor deze krant er beter uitziet. Vanaf 19 januari is de redactie weer iedere woensdag te bereiken bij club- en buurthuis De Paraplu in Vlissin gen: 01184-65453. Werklozen kunnen elkaar vanaf dinsdag 8 januari wekelijks ont moeten tijdens een "Open Huis" in De Zwaan in Oost-Souburg. De bedoeling is dat er van 14 tot 16 uur allerlei activiteiten worden ontplooid naar inzicht van de be zoekers zelf. Gedacht wordt aan thema-filmmiddagen of bijvoor beeld cursussen. Voor meer in formatie kunnen belangstellen den terecht bij het buurthuis. Begin februari start buurthuis Aldegonde/Marnix in Vlissingen met een werkproject voor jeugdi ge werklozen. Het onderwerp is houtbewerken. In eerste instantie wordt er ambachtelijk, dus zon der machines gewerkt. Mensen die interesse hebben kunnen bel len met Bert Stuit: 01184-66318. De opbrengst van de collecte voor de gehandicaptensport bracht in Zeeïand in 1984 4.000 gulden meer op dan het jaar daarvoor, namelijk bijna 80.000 gulden. De jaarlijkse collecte in 1985 vindt plaats van 22 tot en met 28 april. Staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken is door het Vlis- sings gemeentebestuur uitgeno digd om 15 januari het nieuwe kantoor te openen van de Ge meentelijke Sociale Dienst aan de Dokter Gallandatstraat I in Vlis singen. Wanneer het echter aan de FNV ligt komt de bewindsman maar liever niet. De vakvereni ging heeft hevig geprotesteerd tegen de komst van de Graaf en noemt het een aanfluiting wan neer deze staatssecretaris die zo veel bezuinigingen bij sociale za ken heeft doorgevoerd het nieu we kantoor gaat openen. B. en W. van Vlissingen bezinnen zich nog over dit protest. Ter gelegenheid van het jubi leumjaar wordt van 23 maart tot 10 april de landelijke tentoon stelling '75 jaren scouting in Ne derland' getoond in de koorom gang van het Middelburgse Ab dijcomplex. De Commissaris van de Koningin Boertien opent deze expositie. Bezitters van historisch Zeeuws scoutingmateriaal wor den verzocht dit ter beschikking te stellen voor de tentoonstelling. Dit kan gemeld worden aan Scouting Zeeland: 01184-18210. De nieuwjaarsreceptie van Scou ting Zeeland vindt plaats op 7 ja nuari in het gewestelijk bureau in de Badhuisstraat 97 in Vlissingen. Op maandag 7 januari beginnen er weer cursussen bij het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vor ming in de Kuiperspoort in Mid delburg. Voor volwassenen zijn dat onder meer: weven voor be ginners. beeldhouwen en ruimte lijk vormgeven, toneel voor be ginners, kunstgeschiedenis, ken nismakingscursus beeldende vor ming voor ouderen, werken met klei en werken met textiel, yoga en poppen maken. Voor kinde ren: werken met klei van 6 tot 10 jaar na schooltijd. Voor middel bare scholieren: beeldhouwen en ruimtelijk vormgeven. De derde vrijdag van januari is er een werkdag van 10 tot 15 uur. Het onderwerp is deze maand 'papier maken'. Meer inlichtingen: ZIKV. 01180-33095 of 33987^ Uit het jaarverslag 1983 van de provinciale vereniging Zeeuwse Kruis blijkt dat de bezuinigingen in de gezondheidszorg veel extra inspanningen met zich meebren gen. Het ledental steeg in dat jaar van 85.952 tot 86.525. Ex-hartpatiënten in Zeeland kunnen vanaf januari een weke lijks sportuur volgen onder des kundige begeleiding. Hel initia tief van de Zeeuwse Sportraad is erop geënt om mensen die een hartinfarct hebben gehad uit hun isolement te halen en weer ver trouwd te maken met de sport. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Zeeuwse Sportraad: 01180-33024. Het Provinciaal Centrum voor Sportopleidingen begint in sa menwerking met de Nederlandse Katholieke Sportfederatie vanaf 14 januari een cursus recreaties portleider-A. Afhankelijk van de herkomst van de cursusleden wordt als cursusplaats Goes of Zierikzee gekozen. De cursus omvat een praktijkopleiding van 70 uur en een verplichte stage van 25 uur. Een bevoegd recreaties portleider kan leiding geven aan sportiviteiten bij verschillende verenigingen. Aanmeldingen en inlichtingen bij 01100-21212 of 01180-33024. Vrouwenkaffee Trui' nodigt vrouwen met kinderen uit om op woensdag 9 januari een goed be gin van 1985 te vieren in 't Pand in Middelburg. Het Pand is vanaf 17 uur geopend. Voor eten zorgt de 'eetgroep'. De vrouwencontactgroep 'kom uit je huis" houdt woensdag 9 ja nuari haar maandelijkse koffie- contactmorgen in wijkgebouw Zuiderbaken in Middelburg. Centraal staat de rol van de Egy ptische vrouw in de samenle ving vroeger en nu met vertoning van een dia-serie. De aanvang is 9.30 uur en er is kinderoppas. Sociaal Kultureel Werk 'De Hayman' draait in de kerstva kantie donderdag 3 januari voor 8 tot 12 jarigen films. De eerste draait om 10 uur in wijkgebouw Zuiderbaken en de tweede om 14 uur in Ontmoetingscentrum Dauwendaele. beide in Middel burg. De nazorggroep voor borstkan kerpatiënten houdt dinsdagmor gen 8 januari een contactbijeen komst in het gezondheidscentrum Dauwendaele aan de Roosen- burglaan in Middelburg. Een ieder die met lotgenoten wil pra ten is vanaf tien uur welkom. 'Hoe gaan we om met onze zie ken' is het onderwerp dat de stichting Middelburgse Vrou wenraad koos voor een vierdelige cursus. De vier onderdelen die besproken worden zijn 'hoe om gaan met hartpatiënten', 'hoe omgaan met kankerpatiënten', 'hoe omgaan met een gehandi capte' en 'stervensbegeleiding'. De cursus begint donderdag 7 fe bruari en vervolgt iedere week in gebouw 'De Schakel' in Middel burg. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij 01180-13207. B. en w. van Middelburg hebben toestemming gegeven voor een kerstboomverbranding in de wijk Griffioen. Zaterdag 5 januari wordt de fik gestoken in de kerstbomen die eerder in de wijk zijn opgehaald. Het vuur wordt om 18.30 uur aangestoken aan de Walcherseweg tussen de huis nummers 176 en 180. Informatie: 01180-37062. Kip, rijst en mexicaanse groente staan donderdag 3 januari op het menu in jongerencentrum Mid- gard in de Kuiperspoort in Mid delburg. De maaltijd wordt om 18 uur opgediend. Opgeven kan die dag vóór 15 uur bij 01180-14281. De kosten zijn vijf gulden. Voorzitter J.J. Claas van de Ka mer voor Koophandel en Fabrie ken voor Midden- en Noord-Zee land neemt tijdens de nieuwjaars receptie van de KvK op donder dag 17 januari afscheid. Claas vervulde zijn functie tien jaar. Een en ander vindt plaats vanaf 16 uur in de Middelburgse Schouwburg. Tussen 17 en 18.30 uur is er gele genheid om Claas de hand te drukken. Vooraf aan de nieuw jaarsreceptie gaat een kamerver gadering die om 15 uur begint. Dezelfde dag wordt de Prijs voor Creatief Ondernemerschap uitge reikt. Ruim 150 Zeeuwen namen dit jaar deel aan de cursussen 'vaar digheden voor vrijwilligers in de hulpverlening' die door heel de provincie werden gegeven.- De deelnemers kwamen uit verschil lende sectoren van de hulpverle ning en vanuit verschillende in stanties. Het is de bedoeling van het Maatschappelijk Activerings- werk om ook in de toekomst mid dels cursussen aandacht te geven aan kadervorming van vrijwilli gers. De Zeeuwse werkgroep die voor lichting wil geven over ongewen ste intimiteiten, aanranding, ver krachting. incest, kortom sexueel geweld tegen vrouwen, en daar naast opvang wil bieden aan vrouwen die hiermee te maken hebben (gehad), vergadert maan dag 7 januari. Op de agenda staat onder meer de plannen voor op vang. de werkwijze van de werk groep. financiën. Vrouwen die op één of andere manier mee willen werken, of meer willen weten van dit Zeeuwse initiatief, zijn wel kom op deze vergadering die om 20 uur begint, in het kantoor van de St. Vrouwenemancipatie De Bevelanden en Tholen, Zuster straat 19, Goes. Toen de 34-jarige Dick Lanipe de academie voor 'expressie door woord en gebaar' in Utrecht be zocht dacht bij bij zichzelf: 'Met een video werken is leuk als hobby, maar ik moet er voor oppassen dat het niet mijn beroep gaat worden'. Dat was zo'n vijf jaar geleden. In middels denkt hij er anders over. De video heeft een zeer belang rijke plaats in het dagelijkse ge beuren ingenomen en als je er dan toch graag mee omgaat, kun je er net zo goed je beroep van maken, redeneerde de Middelburger. Lampe werkt sinds augustus 1983 als zelfstandige. Onder de naam 'Videoproducties Dick Lampe' is hij actief in het bedrijfsleven, hij werkt voor instellingen en ook particulieren doen regelmatig een beroep op hem. "Ik ben momen teel druk in de weer met een film over hoe werklozen bezig zijn met steun van de overheid een eigen bedrijf op te zetten. Binnenkort gaan we opnamen maken in de Bevelanden en in Vlissingen, van waaruit de projecten door het so ciaal cultureel werk werden gesti muleerd. Verder heb ik video-op names gemaakt van projecten op scholen en voor talrijke bedrijven maakte ik promotiefilms". Hij pronkt: "Die videofilms over be- drijven gaan naar beurzen en ten toonstellingen. Eén van die films is voorzien van enkele vertalingen en reist door de hele wereld". De Middelburger drijft zijn zaak vanuit zijn woonhuis aan de Viis- singsestraat. Eigenlijk - zo geeft hij toe - is de zaak nog in opbouw. "Maar ik werk met uiterst profes sionele apparatuur. Naast de pro motiefilms hoop ik ooit Ster-spots op de video te kunnen zetten. Wie daarvoor naar Hilversum of om streken gaat is ontzettend veel geld kwijt. Ik doe dat aanzienlijk goedkoper en de kwaliteit is min stens hetzelfde". Nieuwe markten voor het gehele videogebeuren zijn ook bruiloften en partijen. "De video is zo'n be langrijk medium geworden, dat je het niet meer weg kunt denken. Onlangs maakte ik een opname van iemand die afscheid nam van zijn bedrijf. Als afscheidscadeau kreeg hij een video en de opname van het afscheidsfeest. Ik werk met alle systemen: VHS en U-matic. Desgewenst kan ik via een studio in Axel of in Roosendaal alles co- ^rieeren". Lampe (foto Ruben Oreel) gaan' Behalve de opleiding aan de aca demie werkte Dick Lampe ook bij diverse bekende filmers. Hij leer de er alle kneepjes van het vak, in allerlei functies. Op de academie zelf experimenteerde hij met de video. "Ik ging bijvoorbeeld op een doordeweekse middag de stad in en observeerd'e winkelende mensen". Daardoor ontwikkelde hij een vaardigheid, die hem later van pas kwam op de scholen waar hij nieuwe projecten in beeld moest brengen. "Je kunt over die nieuwe school systemen wel vertellen, maar als je het op video toont zie je wat er gebeurt. Dat geldt trouwens ook voor promotiefilms over bedrij ven. Je kunt over een product iets vertellen, maar je kunt ook de toepassing laten zien en hoe het gemaakt wordt". Na de academie werkte Lampe zo af en toe eens met video. Het be drijfsleven merkte zijn vaardighe den echter snel op en gaf hem steeds meer opdrachten. "Omdat ik met de regelmaat van een klok opdrachten kreeg, heb ik met toen maar bij de Kamer van Koop handel laten inschrijven. En ik zie er wel brood in om verder te Middels film, video, voorbeeld lessen. buitenlandse muziekgroe pen, hapjes uit Vietnam, Marok ko, Suriname. Turkije en Spanje wordt op 12 januari getracht mensen van verschillende cultu ren dichter bij elkaar te brengen. Onder het motto 'mensen leren mensen' wordt er een informatie middag met bovenstaande activi teiten gehouden in het Zuiderba ken, Rentmeesterlaan 245 in Middelburg. Volwassenen die willen leren, krijgen informatie over cursussen op Walcheren. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 17.00 uur. De Hobby Computer Club afde ling Zeeland houdt maandag 21 januari een bijeenkomst in vere nigingsgebouw Open Hof aan de Vlissingse Alexander Gogelweg. Ditmaal wordt er een Workshop over de synclair computer gehou den. De HCC komt iedere derde maandag van de maand bijeen vanaf 19.30 uur. Voor meer infor matie: Ben Sinke, 01185-2525. De diabetesvereniging afdeling Walcheren speelt dinsdag 8 ja nuari bingo in De Schakel aan de Bachten Steene te Middelburg. De aanvang is 19.30 uur. Voor meer informatie: G.A. de Hoop- Bon. 01180-16817. Buurthuis de Paraplu in Vlissin gen houdt vakantie-activiteiten voor de jeugd. Vrijdag 4 januari is er van 10.30 tot 12.30 uur een spelletjes- en knutselmorgen, van 13 30 tot 16.30 een tafelvoetbal toernooi, vanaf 12 jaar en van 20 tot 24 uur een groot nieuwjaars feest voor jong en oud. Zaterdag 5 januari is er van 10.30 tot 12.30 uur een kinderinstuif. van 12.30 tol 16.30 uur een jongeren-spel letjes-middag en van 19.30 tot 23 uur een nieuwjaarsdisco waar iedereen boven de 13 jaar welkom Ds. IJ kei behandelt tijdens de welkomstdienst van zondag 6 ja nuari in de Ontmoetingskerk in Middelburg het thema 'Je leeft niet voor niets'. Van 18.45 tot 18 uur is er samenzang. Het Ichtus- koor uit Goes en organist Jos Wouters verlenen ook tijdens de dienst muzikale bijstand. Volgens de CNV afdeling Kou- dekerke bestaat er binnen haar gelederen behoefte aan een vrou wenafdeling. Vandaar dat er maandag 14 januari een oprich tingsvergadering is in vereni gingsgebouw 'Couburg' in Kou- dekerke. Mevrouw Caljouw uit Souburg vertelt over de Vrou wenbond. terwijl districtsvoorzit ter Phernambucq het werk van het CNV uit de doeken doet. De bij eenkomst begint om 19.45 uur. Staatssecretaris Lou de Graaf van Sociale Zaken opent - aldus de CDA-afdeling Vlissingen - toch het nieuwe gebouw van de Sociale Dienst in Vlissingen. Dat gebeurt op dinsdagmiddag 15'januari, 's Avonds is hij te gast in het wijk gebouw 't Anker aan de Bonedij- kestraat te Vlissingen, waar hij voor zijn Vlissingse partijgenoten een spreekbeurt houdt. Deze bij eenkomst - overigens voor ieder een toegankelijk - begint om acht Onder het motto 'de raad geeft raad' luidt het CDA in Vlissingen het nieuwe jaar in. Raadsleden zullen vanaf 1985 advies geven aan Vlissingers. Ze beleggen daarvoor een spreekuur op dins dagavond van half zeven tot half acht in het stadhuis. Op 22 januari s het eerste spreekuur. De raads leden beloven steeds specialisten van de fractie in te schakelen om de raadvragers advies te kunnen geven. De regio Zeeland van de NVA (Nederlandse vereniging voor Autisme en Verwante Kontakt- stoornissen) houdt op maandag 14 januari een ledenvergadering. Mevrouw S. den Boer vertelt tij dens deze bijeenkomst iets over het project Autisme Zeeland. De bijeenkomst vindt plaats in de bi bliotheek van Vijvervreugd in Middelburg. Tijdens de bijeen komst zullen ook de nota 'Autis me' van staatssecretaris Van der Reijden en de beleidsvisie van de NVA aan de orde komen. Aan vang 19.30 uur. Zaterdag 5 januari is er in Mid- gard. Kuiperspoort 12 in Middel burg weer een swingavond. De muziek zal verzorgd worden door de Middelburgse drive-in-show 'Tilt'. Verder zullen er die avond ook muziek video's worden ver toond. Aanvang 20 uur. letap-

de Vlissinger | 1985 | | pagina 7