informatiepagina van de gemeente vlissingen U Q tf Van oud naar nieuw Woonbuurt verbetering Wonen in de binnenstad van Vlissingen I Nog meer nieuw Aangenaam winkelen Vroeger en nu ai ii ^sAc^ DE VLISSINGER Donderdag 3 januari 1985 In 1984 veel stadsvernieuwing Avond over programma welzijn 1985 Ook s ta ds vernieu wing in Sche/debuurt li Gelukkig nieuwjaar! IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Deze eerste informatiepagina van het nieuwe jaar is een goe de gelegenheid nog eens terug te kijken op wat er zoals in 1984 in Vlissingen tot stand is geko men. En dan vooral gebouwd, want dat is er heel wat in Vlis singen het afgelopen jaar, met name in de stadsvernieu wingsgebieden. Een in het oog springend voorbeeld daarvan is het herstel van de zoge naamde "kop"bebouwing op het Bellamypark. Deze rij pan den verkeerde tot aan 1984 in desolate verwaarloosde staat (foto boven). Eind vorig jaar kwam echter de vernieuwbouw van het complex gereed. Daar bij werd het historisch karakter van de panden bewaard. In de gebouwen zijn nu huurwonin gen ondergebracht van de Vlissingse woningbouwvereni ging BASCO (foto onder). Een stuk stadsvernieuwing op een beeldbepalend punt in Vlissingen. Foto boven: Cor Schuilwerve. Foto onder: Johan Murre. Een nieuwe woning huren in de binnenstad van Vlissingen. Dat was in 1984 mogelijk dankzij nieuwbouw in opdracht van wo ningbouwvereniging BASCO in de binnenstadsgebieden Grave- straat en Spuistraat en omgeving. Deze gebieden werden enkele jaren geleden'door de gemeenteraad aangewezen als actieve stadsvernieuwingsgebieden. Dat betekent dat hier de stadsver nieuwing daadwerkelijk en met spoed ter hand moest worden genomen. Dat gebeurde eerst door het bouwen van nieuwe huur woningen en vervolgens door het opknappen van de straten in die gebieden. Twee voorbeelden van woonbuurtverbeteringen die in 1984 ge reed kwamen: de Flessenstraat, een 30 km/u straat in het stads vernieuwingsgebied Gravestraat en omgeving en de Slijkstraat, een woonerf in het stadsvernieuwingsgebied Spuistraat en omge ving. Beide straten, en een aantal daar omheen, werden met in spraak van de bewoners opnieuw ingericht na het gereedkomen van de woningen in deze gebieden. Foto boven: de Flessenstraat. Foto onder: de Slijkstraat. Foto's: Cor Schuilwerve. Nieuwe huurwoningen in de Hendrikstraat in het actieve stadsvernieu wingsgebied Gravestraat en omgeving. Rechts op de foto stond tot voor enkele jaren geleden een kaaspakhuis. Links op de foto lag al jaren lang een braakliggend terrein, (foto: Johan Murre) Gebouwd werd er in Vlissingen in 1984 volop. En wordt er nóg want het nieuwe golfslagbad achter het bestaande zwembad aan het Baskensburgplein is nog in aanbouw (foto boven). Op de foto's daaronder achtereenvolgens de nieuwbouw van de ge meentelijke sociale dienst aan de Dr. Gallandatstraat, het kan toorgedeelte van de nieuwe gemeentelijke vismijn aan de Bin nenhaven en de nieuw gevormde protestants christelijke basis school Schoonenburg aan de Roerstraat. Foto's: Johan Murre. In 1984 kreeg een aantal belangrijke Vlissingse en Souburgse winkelstraten een "face-lift". Zo werd na het gereedkomen van het Bellamypark en de Kerkstraat begonnen met de herinrichting van de Nieuwendijk. Het is op onderstaande foto nog wat rom melig maar de winkelzijde is er in elk geval zichtbaar op vooruit gegaan. Het rechterdeel op de foto zal spoedig volgen (foto: Jo han Murre). Ook de Scheldestraat en de Paspoortstraat op de foto's daaronder kregen een flinke opknapbeurt (foto's: Cor Schuilwerve). Het winkelen in al deze straten is er een stuk aangenamer door ge worden! Vanavond, 3 januari 1985 wordt om 19.30 uur in "De Zwaan" aan de Kromwegesingel een voorlichtingsavond gehouden over het ontwerp-welzijnspro- gramma voor 1985 van burge meester en wethouders. Op het programma was al inspraak mogelijk gedurende de maand december van het afgelopen jaar. De gemeenteraad zal het programma deze maand be handelen tegelijk met de ge meentebegroting voor 1985 op 29 en 30 januari en 1 februari a.s. Tijdens de voorlichtingsavond vanavond zullen namens het college van burgemeester en wethouders aanwezig zijn de wethouders D.J.P. Bruinooge en A. Hoefkens. De mondelinge reacties van de avond zullen samen met de in december ontvangen schriftelijke reacties worden opgenomen in een ont- werpraadsvoorstel. Dat voor stel zal, met een uitnodiging voor de vergadering van de commissie welzijn worden toe gezonden aan alle insprekers op 10 januari a.s. De insprekers (en andere belangstellenden) kunnen dan met gebruikmaking van het spreekrecht reageren op de verantwoording van de inspraak tijdens de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor het wel zijn op 14 januari 1985 om 19.30 uur in het stadhuis. Oók stadsvernieuwing, maar hier weer heel anders, in de Scheldebuurt. Iets meer dan een jaar geleden stond op de plaats waar nu nieuwe wonin gen staan (foto onder) de elec- trische centrale van de KMS De Schelde op de hoek van de Aagje Dekenstraat en de Scheldestraat (foto boven). Het nieuwe blok woningen kwam eind vorig jaar gereed in op dracht van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuis vesting te Vlissingen en omlig gende gemeenten naar archi tectuur van het architectenbu reau van het architectenbureau Wisse, Tuinhof en Slemmer. In het blok, dat in "massa" onge veer doet denken aan de voor malige centrale op deze plaats, zijn meer dan 50 huurwoningen ondergebracht. De eerste daarvan zijn inmiddels ver huurd. In het gedeelte dat zichtbaar is op de foto zullen in de loop van deze en volgende maand de gordijnen en planten van de nieuwe bewoners zicht baar zijn. Foto's: Cor Schuilwerve. m. Nieuwe huurwoningen van woningbouwvereniging BASCO in de Kou denhoek naar ontwerp van architectenbureau Jobse BV. De drie 'oude panden rechts op de foto zijn nieuw maar hebben gevels die overeen komen met die van de panden die daar tot voor enkele jaren geleden stonden, (foto: Johan Murre). Huurwoningen van BASCO naar ontwerp van architectenbureau Wisse, Tuinhof. Slemmer in de Bakkersgang in het stadsvernieuwingsgebied Spuistraat en omgeving, (foto: Johan Murre Het jaar 1984 ligt weer achter ons. Bij deze gelegenheid wil ik graag nog eens terugblikken op dat voorbije jaar. Er is namelijk in 1984 - ondanks de beperkte fi nanciële middelen - toch nog wel het een en ander tot stand geko men in onze stad. Zo was het in 1984 tien jaar geleden dat de no ta binnenstad'verscheen. De ge meenteraad besloot toen, in 19 74, voor de komende jaren het accent te leggen op het ontwik kelen van de binnenstad van Vlis singen. De bedoeling was vooral de binnenstad te versterken als woongebied en het centrum een functie te geven als winkelgebied dat zowel voor bewoners als be zoekers aantrekkelijk zou zijn. Op een dag als vandaag mag je je dan afvragen wat er van dat voorne men in de afgelopen tien jaar is terechtgekomen. Het verheugt mij dat juist in 1984 het resultaat op vele plaatsen zichtbaar werd. Zo werden vorig jaar vele 'ga tendie de binnenstad ontsierden opge vuld met gerestaureerde en ver nieuwde woningen waardoor hele straten weer een gaaf beeld ver tonen. Naast de woningen werden echter ook de straten vernieuwd en werd groen aangelegd. Kijkt u maar op het Bellamypark, in de Palingstraat, Hendrikstraat en Koudenhoek, in de Slijkstraat, Bakkersgang en op de Grote Markt, maar bijvoorbeeld ook in de Scheldestraat en de Paspoort straat. Vissershaven Om nog even in de binnenstad te blijven: 1984 was ook het jaar waarin na lange voorbereidingen kon worden begonnen met het opknappen van de Vissershaven. Door de functie die deze histori sche haven zal krijgen als jacht haven zal Vlissingen er een nieu we attractie bij hebben. Boulevards Natuurlijk was 1984 ook vooral het jaar van het gereedkomen van het omvangrijke werk aan de ver nieuwing van de boulevards. We kunnen dan ook met meer recht dan ooit zeggen Vlissingen heeft de mooiste boulevard van het land! Ik hoop van ganser harte dat in de loop van dit jaar op de bou levard kan worden begonnen met het bouwen van woningen en bij komende voorzieningen op het open stuk tussen het Strandhotel en het maritiem instituut de Ruy- ter. Het is een groot project dat zeker een belofte in zich heeft. Welzijn Naast deze allemaal nogal mate riële zaken nam de gemeenteraad in 1984 ook heel wat besluiten die voor het welbevinden van de Vlissingers van betekenis kunnen zijn. Zo werd bijvoorbeeld een minderheden-nota uitgebracht en ligt er nu bij de raadsleden een welzijnsprogramma voor dit jaar dat vrijwel een voortzetting in houdt van het tot nu toe op dit gebied gevoerde beleid. Ondanks de weinig rooskleurige financiële toestand van de gemeente Werk Het jaar 1984 was weer het eer ste "normale jaar voor de KMS De Schelde, na de ingrijpende ge beurtenissen van het jaar daar voor. Gelukkig ziet het er nu naar uit dat het bedrijf langzaam maar zeker bezig is zich te herstellen. Dat zal natuurlijk nog veel inzet vragen, maar het begin is er. Ook in verband met de werkgelegen heid is in 1984 aan de binnenha ven een nieuwe gemeentelijke vismijn gebouwd Het gemeente bestuur heeft de vaste overtuiging dat deze een goed uitgangspunt geeft voor de verdere ontwikke ling van deze voor Vlissingen be langrijke bedrijfstak Hoewel het streven erop gericht is zoveel mogelijk mensen aan het werk te helpen is het helaas zo dat een deel van de Vlissingers van een uitkering moet leven. Het ge meentebestuur zal echter, ook in dit jaar, binnen de zeer krappe mogelijkheden die de rijksover heid ons daarbij geeft, trachten deze sociaal onaanvaardbare "pijn" zoveel mogelijk te verlich ten. Gaarne wil ik besluiten met u al len, in welke situatie u ook mag verkeren, een voorspoedig 1985 toe te wensen. drs. Th. J. Westerhout, burgemeester van Vlissingen.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5