informatiepagina van de gemeente vlissingen Meld gladheid aan gemeente of politie Nieuw aanzien Scheldestraat Inspraak over mini nota stadsvernieuwing Tussen 'het vlak' en de 'illusie van de diepte' Wat ligt ter inzage? hafta Türkqe ilgi DE VLISSINGER ^9TVG^ Woensdag 5 december 1984 Sr w Strooimateriaal Zout I Commissies vergaderen Informatiehoeken Voorstel tot woningbouw in Ritthem Brochure "Informatie over zekerheid in uw gezin" Melden Welke straten? Welke fietspaden? Houd zelf uw stoep sneeuw- en ijsvrij! GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUR IN DE GLASBAK! Inspraak Gratis verkrijgbaar De "mini-nota stadsvernieu wing" is toegezonden aan een groot aantal betrokkenen. Ze ligt echter ook ter inzage in de Beschikking De volgende twee aanvragen zijn al in een verdergevorderd stadium van behandeling. Het zijn die van: 030 Even bijpraten met wethouder W. Wisse Stadsvernieuwingsfonds Soberheid IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Een paar weken geleden werden onze landgenoten In het noorden vrij onverwacht met sneeuw en gladheid geconfronteerd. In Zeeland hebben we er tot nu toe nog geen last van gehad. Integendeel, de temperatuur was de afgelopen tijd nu niet direct winters. Toch is het kwik in de buiten thermo meter langzaam maar zeker aan het dalen. Daarom, zoals gebruikelijk is in deze tijd van het jaar, een artikel over gladheids bestrijding. In de gemeente Vlissingen wordt de gladheid bestreden door de reinigingsdienst. Dat gebeurt volgens een vast plan. Bij optredende gladheid wor den allereerst de busroutes en de hoofd- en doorgaande we gen sneeuw- en ijsvrij gemaakt. De belangrijkste fietspaden worden daarbij niet vergeten. Overdag zullen bij gladheid bovendien straten rond bushal tes, openbare gebouwen en voetgangersoversteekplaatsen sneeuw- en ijsvrij worden ge maakt. In straten waar geen doorgaand verkeer komt wordt niet gestrooid. (Onder hoofd wegen worden bijvoorbeeld gerangschikt de Paul Kruger- straat, Sloeweg, Koudekerkse- weg, President Rooseveltlaan, Burgemeester Stemerdinglaan, Kanaalstraat, Lekstraat en Zandweg.) Natuurlijk is het, zelfs met inzet van alle beschikbare mankracht en materieel, onmogelijk alle gladheid te bestrijden op het moment dat deze optreedt. Niettemin wordt zo snel moge lijk na melding van gladde we gen het personeel (telefonisch) opgeroepen. Het materiaal staat altijd klaar om onmiddel lijk uit te kunnen rijden. Dit ma terieel omvat drie strooiauto's, drie sneeuwploegen en voor de (belangrijkste) fietspaden twee tractoren met sneeuwploegen en aanhangstrooiers. Dit is een dee! van het materiaal dat dag en nacht bij de gemeentelijke reinigingsdienst gereed staat. Zoals u mogelijk wel weet wordt gladheid bestreden met zout. Dit zout tast echter het milieu, de voertuigen en het wegdek aan. Zolang echter geen beter middel tegen aanvaardbare prijs verkrijgbaar is wordt in Vlissingen gladheid met zout bestreden. Om de bezwaren van het zout enigszins op te heffen worden echter meerdere strooibeurten met een 'lage' dosering van maximaal twintig gram zout per vierkante meter uitgevoerd. Dit verdient de voorkeur boven een hogere dosering in één keer. Ook zal niet preventief - dat wil zeggen voorafgaand aan mogelijke gladheid - worden gestrooid. Vergaderen op de laatste vrijdag geeft in de decembermaand vaak wat problemen. Die vrijdag valt dit jaar bijvoorbeeld tussen de kerst en de jaarwisseling. Vandaar dat de raadsvergadering niet die laatste vrijdag, maar precies een week ervoor wordt gehouden (21 december). Dat betekent ook dat de commissies van Advies en Bijstand allemaal een week vroeger vergaderen. Oftewel: de komende week. Waar? Gewoon, in het stadhuis. De commissies die gaan verga deren zijn die voor: financiën op woensdag 12 december, aanvang 17.00 uur; onderwijszaken op dinsdag 11 december, aanvang 19.30 uur; openbare werken en volks huisvesting op maandag 10 december, aanvang 19.30 uur; personeelszaken en organi satie op woensdag 12 de cember, aanvang 17.00 uur; sociale aangelegenheden op woensdag 12 december, aanvang 19.30 uur; welzijn op maandag 10 de cember, aanvang 17.00 uur De stukken voor al deze verga deringen liggen ter inzage in de vijf gemeentelijke informatie- hoeken. Die kunt u vinden in de volgende gebouwen: de openbare bibliotheek (Spuistraat 22-24); op werk- Ten behoeve van de dorpsver nieuwing in Ritthem is in op dracht van burgemeester en wethouders de projectgroep Ritthem werkzaam. Daarin zit ten naast ambtelijke vertegen woordigers, bewoners van het dorp. De projectgroep heeft deze week aan alle inwoners van Ritthem schriftelijk voor stellen gedaan voor woning bouw op de hoek van de Dorpsstraat en de Weverstraat en voor de plaats waar nu nog de school "Rietheim" staat. Alle bewoners kunnen op deze voorstellen reageren met een bij de brief gevoegd inspraak- formulier. De formulieren moe ten vóór 17 december as. aan de gemeente worden terugge zonden. Alle indieners van een reactie zullen worden uitgeno- digd voor de volgende verga dering van de projectgroep Ritthem in "Ons Dorpsleven". Dan zullen de reacties en de voorstellen voor de woning bouw verder worden bespro ken. dagen open van 10.00 tot 20.00 uur, behalve op don derdag (hele dag gesloten), maandag-(open van 13.30- tot 20.00 uur) en zaterdag (open van 10.00- tot 12.30 uur). wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg); open op maandag tot en met vrijdag van 08.30- tot 11.00 uur en tot en met don derdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. wijkcentrum 'Open Hof' (Al exander Gogelweg 59); open op maandag tot en met vrijdag van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. wijkcentrum 'Aldegonde' (Westerzicht 386) geopend tijdens activiteiten in het centrum. stadhuis (informatiehoek 'Onder de trap'); open op maandag tot en met vrijdag van 08.30tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. "Elke dag komen er weduwen en weduwnaars bij, die meestal geheel onvoorbereid, gecon fronteerd worden met een groot aantal problemen. Afgezien van de belangrijke vraag naar de financiële positie van de weduwe, in welke gemoed stoestand moet zij haar beslis singen nemen? Tot wie moet zij zich om hulp wenden? Wat is de beste manier om haar te helpen met haar financiële en emotionele problemen?" Deze tekst vormt een deel van de inleiding van de brochure "Belangrijke informatie over zekerheid in uw gezin". Het is een uitgave van de Stichting Welzijnsbevordering Weduwen en Weduwnaars (Postbus 18, 6665 ZG Driel). Het boekje, dat 2,— kost, kan worden besteld bij bovenstaand adres. (foto Cor Schuilwerve). Het optreden van gladheid kan men melden aan de gemeente lijke reinigingsdienst. Deze dienst is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereik baar van 07.30 - tot 16.00 uur onder nummer 62291. Tussen 16.00 07.30 uur van de volgen de dag, in het weekeinde en op erkende feestdagen kan glad heid gemeld worden aan de politie, telefoonnummer 15050. De politie licht dan de leider van de strooiploeg in, die men sen en materiaal kan inzetten. Eventueel neemt hij eerst con tact op mef het K.N.M.I. over toestand van het weer. Bij gladheid worden de volgen de straten aangepakt, zij het niet in de hier gehanteerde al fabetische volgorde: A. Dekenstraat; A. Coortelaan; (tussen Bloemenlaan en A. Bosschaertstraat); A. Gogelwel; Bachlaan; Badhuisstraat Bella- mypark; Bermweg; Betje Wolff- plein; Beursplein; Bloemen laan; Bonedijkestraat; Bossen- burghweg; (tussen Sloeweg en Nieuwe Zuidbeekseweg); Bou levard Bankert; Boulevard de Ruyter; Boulevard Evertsen; Brouwenaarstraat; Burcht straat; Burg. Stemerdinglaan; Burg. van Woelderenlaan; Commandoweg; C. Busken- straat; Dorpsweg; Edisonweg; Energieweg; Gerbrandystraat; Glacisstraat (tussen Schelde- straat en van Dishoeckstraat); Gravestraat; Grote Abeele Ha venweg (tussen Oostelijk Bermweg en woonwagencen trum) H. Avercamplaan; Hen drikstraat; H. Segherslaan (tus sen Bloemenlaan en Avercam plaan); Hertzweg; Hogeweg (tussen Bonedijksstraat en Koudekerkseweg); Industrie weg; J. de Moorstraat; Kanaal straat; K. Hasselaarstraat; Koopmansvoetpad; Koude kerkseweg; Kromwegesingel; Lekstraat; Marconiweg; Mar- nicxplein; Middelburgsestraat; Nieuwendijk; Nieuwe Zuid beekseweg; Noordbeekseweg; Oostelijk Bermweg; Oranjeplein (doorgaande route) Paauwen- burgweg (tussen Burg. van Woelderenlaan en Van Hogen- dorpweg); Paspoortstraat; P. Krugerstraat; P. Heinkade; Pres. Rooseveltlaan; Ramme- kensweg (tussen Dorpsweg en Ritthemsestraat); Ritthemse- straat (tussen Kromwegesingel en Oranjeplein); Scheldestraat (tussen A. Dekenstraat en P. Krugerstraat); Sloeweg; Smalle Kade; Spoorstraat; Spuistraat; Stenenbeer; Troelstraweg; Van Dishoeckstraat (tussen Glacis straat en P. Krugerstraat); Van Hogendorpweg; Vlissingse- straat; Voltaweg; (tussen Weyevlietweg en Nieuwe Zuid beekseweg); Weyevlietweg; Wilhelminastraat; Zandweg; Zeewijksingel; Zuiderzeestraat; Zwartezeestraat (doorgaande route). Bovendien worden bij gladheid de volgende fietspaden sneeuw- en ijsvrij gemaakt: Duinpoortweg, Glacisstraat (Van Duinpoortweg tot Kenau Hasselaarstraat), Koudekerk seweg, Gerbrandystraat; Vre dehoflaan; Burgemeester van Woelderelaan (van Vredeho flaan tot Bachlaan); Bachlaan; President Rooseveltlaan Vlis- singse Kleiweg; fietspad achterlangs Leharlaan; Rossi- nilaan en Steve Bikostraat; fietspad langs Sloeweg; Ver lengde Bonedijkestraa Bos- senburghweg; Langeleenweg; Baskenburgplein; de straat Bossenburgh; Zuidbeekseweg; fietspad Weyevliet; Papegaai- enburgweg; Kleiweg; Noord beekseweg door Westerzicht naar Weyevliet, fietspad van Zuiderzeestraat naar Sloeburg en Veerhavenweg, Koopmans voetpad; Lekstraat. In een tijdsbestek van nauwelijks een jaar is er heel wat gewijzigd in de Scheldestraat: in positieve zin. Neem de hoek met de Aagje Deken straat. Daar stond vorig najaar nog de dieselelectrische centrale van 'De Schelde', oud, aangetast door de tand des tijds. Als een 'Phoenix uit de asis er echter een nieuw woningcomplex verrezen. Uitgevoerd in lichte steen vormt het gebouw een duidelijk contrast met het pand dat er vroeger stond. Opdrachtgever voor de bouw was de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting, die er binnenkort daardoor 51 mieuwe woningen bij krijgt. ■ven verderop in de Scheldestraat voltrekken zich langzaam maarzeker ook belangrijke wijzigingen in de indeling. Het trottoir is, over de gehele lengte van de straat aan beide zijden op één hoogte gebracht. (Foto onder). Daardoor is er meer eenheid gebracht in de Scheldestraat als winkelstraat. Gecombineerd met de bankjes en de plantebakken die er her en der het trottoir versieren kan worden gesproken van een duide lijke vooruitgang van de vroegere situatie De winkeliers leveren overi gens een financiële bijdrage aan de herinrichting van de straat. De foto 's zijn van Cor Schuilwerve. De kop boven dit artikel zou een thema kunnen zijn van de expo sitie die Yvonne Kracht momenteel in 'Bellamy 19' houdt. Zij is de derde beeldende kunstenaar die dit jaar in de gemeentelijke ga lerie haar of zijn werken toont In een serie die geheel gewijd is aan sculptuur. Belangstellenden kunnen nog tot en met zaterdag 22 december haar werk gaan bekijken. Niet dat ze, als ze in 'Bellamy 19' zijn geweest, alles gezien hebben. In de hal van het stadhuis staat namelijk tot dezelfde datum een opengewerkte kubus met spiegels van de Amsterdamse kunstenares. Yvonne Kracht (geboren in 1931 te Rotterdam) heeft reeds zo'n vijftien tentoonstellingen op haar naam staan. Haar wer ken bleven daarbij niet alleen binnen, maar gingen ook over 's lands grenzen. Bijvoorbeeld naar Italië, Joegoslavië, Hon garije en de Verenigde Staten. Zelf omschrijft ze haar activitei ten als volgt: "Mijn werk heeft altijd de dualiteit tussen 2- en 3-dimensionaal in zich gehad. Ik ben als schilder opgeleid en mijn beelden zijn voornamelijk vanuit het platte vlak gecon strueerd. Later ben ik ook met spiegels gaan werken, die voor mij tegelijk 'het vlak' en 'de illusie van diepte' zijn". Galerie Bellamy 19' is te vinden op hetzelfde adres als het Stede lijk Museum: Bellamfaark 19. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. Zaterdag is de galerie open van 13.00- tot 17.00 uur. Het stad huis is open op maandag tot en met vrijdag van 08.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 1 7.00 uur. In bovenstaand artikel kunt u lezen wat de gemeentelijke rei nigingsdienst doet aan glad- heldsbestrijding. Behalve (vracht)auto's en (brom)fietsen moeten echter ook voetgan gers veilig op pad kunnen. Daarom bent u (volgens de Al gemene Politieverordening) verplicht zelf de stoep voor de woning sneeuw- en ijsvrij te houden! Als een ieder dat doet is het een kleine moeite. U heeft er in de eerste plaats zelf gemak van. Ook geeft u uw mede voetgangers een stuk veilig heid. Onder hen zijn ook men sen die moeilijk ter been zijn. Help hen een handje, ook als u ziet dat ze ergens anders door sneeuw- of ijs worden gehin derd. Wacht niet te lang met het sneeuwschuiven. De sneeuw is dan nog niet 'aangekoekt' en gemakkelijk te verwijderen! Zet sneeuwschuif en bezem dus al vast maar 'voor de pak'. Thema-avond op 12 december Deze week is de "mini-nota stadsvernieuwing" van burgemeester en wethouders verschenen. De nota bestaat uit een voorontwerp raadsvoorstel getiteld "Verdeling en planning middelen Ge meentelijk Stadsvernieuwingsfonds 1985-1989". De nota geeft aan hoe b w vinden dat het geld voor de stadsvernieuwing in Vlissingen de komende jaren besteed zou kunnen worden. Bij de nota is een inspraakplan gevoegd waarin staat hoe inspraak daarop mogelijk is. De nota zal namelijk eerst gedurende de maand december onderwerp van inspraak vormen en daarna, in januari worden behandeld in de vaste commissies van Advies en Bijstand en de gemeenteraad. De nota is toegezonden aan een groot aantal betrokkenen bij de stadsvernieuwing in Vlissingen en voorlopig ter kennisneming - aan de raadsleden. Het woord is namelijk - tot 1 januari a.s.- eerst aan de insprekers. Het indienen van inspraakreac ties op de nota van b w is al leen schriftelijk mogelijk. Deze reacties op het voorontwerp raadsvoorstel moeten vóór 1 januari bij de gemeente binnen zijn om te kunnen worden op genomen in het ontwerp- raadsvoorstel. Daarbij zullen b w hun commentaar geven en daaraan tevens conclusies ver binden. Het ontwerpraadsvoor- stel zal aan alle indieners van een reactie worden toegezon den. Daarbij ontvangen zij te vens een uitnodiging voor de vergadering van de vaste com missie van Advies en Bijstand voor openbare werken en volkshuisvesting op 14 januari 1985. Het voorstel en de in spraakreacties zullen worden behandeld in de vergadering van deze commissie en boven dien in de commissies voor de monumenten op 15 januari en financiën op 16 januari 1985. Tijdens al deze vergaderingen kunnen de insprekers (en an dere belangstellenden) met ge bruikmaking van het spreek recht reageren. Tenslotte zal de gemeenteraad zich over het plan buigen op 25 januari 1985 om 14.00 uur in het stadhuis. Ter informatie van moge lijke insprekers op de nota wordt door de Opbouw- werkgroep Stadsvernieu wing van de Stichting Op bouwwerk Vlissingen een informatie- en discussie avond gehouden Deze gaat over de nieuwe wet op de dorps- en stadsvernieu wing, waar de nota van b w een gevolg van is. Deze thema-avond wordt gehou den op woensdag 12 de cember 1984 om 20.00 uur In Welzijnscentrum Bach- ten Komme, Badhuisstraat 104. Tijdens deze avond zullen o.a. de wethouder van stadsvernieuwing, de heer W. Wisse en diverse ge meentelijke deskundigen op dit gebied aanwezig zijn. Er zal behalve over de nieu we wet uiteraard ook ge sproken worden over de nota van b w die "in de inspraak" is. gemeentelijke Informatiehoe ken en is gratis verkrijgbaar bij het Stafbureau Voorlichting en Inspraak in het stadhuis. De heer C.H. Schroevers heeft een hinderwetvergunning aan gevraagd voor een winkel in tweedehands boeken annex inrichting voor opslag en ver koop van vuurwerk. Dit, met betrekking tot het pand Schel destraat 41. Burgemeester en wethouders zijn van plan de vergunning te verlenen. Voordat zijn daartoe overgaan ligt de aanvraag tot en met 14 december a.s. ter inzage bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. Bij de ze dienst kan men van maan dag tot en met vrijdag terecht van 08.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Op woens dagavond kunt u de aanvraag en de bijbehorende stukken bovendien inzien in de ge meentelijke informatiehoek 'Onder de trap' in het stadhuis (van 17.15- tot 20.15 uur). De 14de december is ook de uiter ste datum waarop men bij b. en w. bezwaar kan aantekenen tegen het verlenen van de ver- gunning. Maakt u liever mon deling uw bezwaren duidelijk, dan kan dat ook. Als uiterste datum daarvoor geldt 7 decem ber. de heer J.M. van de Berg «4P i<h. |M| Wfflï pil Ï-UO» oUjJU* Wekelijks aktuete informatie in het turks 030-315212 marokkaans 030-312024 berbers 030-313024 \mrmmmmmmrnmmi. voor een autospuitinrichting op het perceel Cruquius- straat 35 te Vlissingen en dé heer Fliers voor een ver kooppunt van frites en der gelijke op het perceel Veer havenweg (opstelterrein Provinciale Stoombootdien sten). B. en w. hebben besloten beide aangevraagde vergunningen te verlenen. Voordat zij dat doen worden alle stukken tot en met 14 december a.s. ter inzage ge legd bij de dienst Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. De openingstijden van deze af deling staan in de eerste alinea. Beroep instellen is alleen nog mogelijk bij de Kroon en dan nog alleen voor een beperkt aantal personen. Hierover kan men u bij de afdeling. Algemene Zaken nader informeren. Op 1 januari a.s. wordt èet nieuwe wet op de stads- en dorpsver nieuwing van kracht. Ook voor Vlissingen heeft dat gevolgen. Een van de belangrijkste verschil len met de situatie tot nu toe zal zijn dat de gemeente jaarlijks een vast bedrag van het rijk krijgt voor de stadsvernieuwing Tot nu toe was er namelijk een "woud" van regelingen waarbij de gemeente wel geld kreeg maar er voor allerlei projecten steeds declaraties bij het rijk moesten worden inge diend. Daar komt nu een eind aan en we krijgen de beschikking over een eigen "pot" voor de stads vernieuwing Officieel heet dat het gemeentelijk fonds stadsver nieuwing. Het fonds is een hele verbetering omdat de gemeente nu beter plannen voor een heel jaar of meerdere jaren vooruit kan maken. Je kunt dan veel beter aangeven welk beleid je voorstaat. Daardoot kan je ook zorgvuldiger inspraak verlenen. Ik doel daarmee op de inspraak die burgemeester en wethouders verlenen op de "mi ni-nota stadsvernieuwing". El ders op deze pagina staat hoe dat in z'n werk gaat. Een belangrijke nota want daarin wordt aangege ven hoe b win de komende jaren het geld van het stadsvernieu wingsfonds willen gebruiken voor: - aankoop van panden en bedrij ven in de oudere wijken; - verbetering van monumenten panden; - verbetering van particuliere woningen; - aanstellen van een contact persoon voor begeleiding van huurders bij renovatie van hun woning; - woonbuurtverbetering (het vernieuwen van straten door het maken van woonerven e. d.). Inspraak daarop dus, maar wel in spraak in grote lijnen natuurlijk. Althans op dit moment want als de nota in januari door de ge meenteraad - al of niet gewijzigd - wordt vastgesteld, moet daarna aan de invoering worden gewerkt. En dan krijgt u, wanneer bijvoor beeld uw straat "aan de beurt" zou zijn, volop de gelegenheid daarover mee te praten. Nu ik het toch heb over het ver nieuwen van straten denk ik dat we ons wel moeten realiseren dat dat in de toekomst soberder zal moeten dan tot nu toe. De ge meente moet namelijk het geld uit het stadsvernieuwingsfonds ver delen over alle zaken die ik hier voor heb opgesomd. Want er moet zo veel gebeuren! Een pro bleem daarbij is bovendien dat we het bedrag dat we aan de stads vernieuwing in 1985 mogen be steden nog niet precies weten. Alhoewel dat een beetje een sluier oy.er alles legt hebben b w toch een verdeling voor 1985 voorge steld in de nota. Dat is voor aan koop van panden en bedrijven f450.000,— voor monumen ten f 800 000,— voor verbete ring van particuliere woningen f 150.000, voor de contact persoon voor de renovatie bijna f 100.000,— en voor woon buurtverbetering tenslotte f 600.000, Dit laatste bedrag bijvoorbeeld is vee! lager dan we hiervoor in de laatste jaren be schikbaar hadden. Je kunt daar in 1985 best veel voor doen, maar zoals ik al zei, dat zal dan soberder moeten dan tot nu toe. U moet daarbij bedenken dat de gemeente in overleg met bewoners en on dernemers in de jaren 1983 en 1984 zo'n 35.000 m2 bestra tings werk heeft laten uitvoeren! Met het bedrag dat B Wzich nu voorstelt in 1985 daaraan te zul len besteden zal dat niet meer dan 15.000 m2 kunnen zijn. Van "luxe in de uitvoering zal dan ook geen sprake meer kunnen zijn. Ik denk dan ook dat, na de in spraak op de "mininota stadsver nieuwing" en na besluitvorming van de raad daarover, we wel eens noodgedwongen zullen moeten kiezen voor handhaven van het wegdek in straten en alleen maar moeten volstaan met het maken van een enkele drempel of bloem bak. Het zal waarschijnlijk, he laas, niet anders kunnen.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 5