informatiepagina van de gemeente vlissingen II €3 If 35 voorstellen en nog meer Wat deed Sint in 't stadhuis? Voorstel krediet bouw nieuwe kleuterschool Inspraak welzijns programma 1985 I Informatiegids Voorstel aankoop voormalig post kantoor aan Stenenbeer Voorlichtingsavond over derde wereld project in stadhuis ^9/ DE VLISSINGER Woensdag 28 november 1984 Winkels komende week langer open Even bijpraten met wethouder kijk op vlissingen 1984 Commissies vergaderen Milieu en beleid Voorkeur voor woonbestemming Kies, na havo en vwo Bruinooge IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Zo'n 35 voorstellen staan er op de agenda. En, wie weet wat de 'ingekomen stukken' en de rondvraag nog aan gespreksstof op leveren. Het kan dan ook best een gevarieerde vergadering wor den, vrijdagmiddag daar in het stadhuis, 't Gaat hier dus over de gemeenteraad. De 29 leden ervan, (waaronder vier wethouders) de burgemeester als voorzitter en de secretaris zullen tegen twee uur rond de tafel schuiven. Zij zullen zich dan in hun doen en laten aanschouwd weten door tientallen belangstellen den. De vergadering is immers openbaar. Logisch, want de raad zit daar dankzij èn voor de Vlissingse gemeenschap. En voor u, als individuele burger. Ondanks de 'vaste' belangstel lenden is er echter nog genoeg plaats voor hen die 'zomaar' eens komen kijken en luisteren. Kortom: welkom! Op de publieke tribune ligt de populaire raadsagenda kant en klaar. Deze omvat een overzicht van de ingekomen stukken en een samenvatting van ieder raadsvoorstel. U kunt zich van tevoren echter ook al voorbe reiden. Dat kan, bijvoorbeeld, door in gemeentelijke informa- tiehoeken de complete verza meling van agenda en stukken in te gaan zien. Of door bij het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis te vragen naar de 'achterliggende stuk ken'. Dat zijn de nota's en der gelijke die bij de voorstellen horen en zoals die ter inzage liggen voor de raadsleden. Om u alvast een indruk te geven van wat er aan de orde komt, volgt hieronder de agenda. AGENDA Opening Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 28 sep tember 1984. Mededelingen Te behandelen punten: 1.1 Benoeming directeur ge meentelijke school "Swanen- burgh". 2.1 Voorbereidingsbesluit Bo- nedijke, gedeelte Koudekerk- seweg. 2.2 Voorbereidingsbesluit Bui tenhaven. 2.3 Verdaging beslissing over vaststelling bestemmingsplan Schoonenburg. 2.4 Bestemming gronden in plan Westduin l-Kanovijver. 2.5 Verzoek "Vereniging Mo lenstraat-bewoners" om ver goeding planschade. 3.1 Krediet energiebesparende maatregelen politiebureau. 3.2 Investeringen voor politie. 4.1 Reorganisatie/overdracht vleeskeuringstaken. 4.2 Krediet bodemonderzoek terrein Arsenaal aan de Emma- straat. 4.3 Goedkeuring exploitatiere kening 1983 Stichting Huiska merproject voor Druggebrui kers. 4.4 Goedkeuring exploitatieb- groting 1985 Stichting Huiska merproject voor Druggebrui kers. 5.1 Garantie geldleningen voor nieuwe eigen woningen. 6.1 Krediet uitvoering werk zaamheden rondom kopbe- bouwing Bellamypark. 6.2 Krediet voorzieningen zij gevel pand Bellamypark 3. 6.3 Krediet aansluiting 4 pan den Havenweg te Ritthem op riolering. Eigenlijk mocht het van hem - de Sint - niet verklapt worden. Toch, na enig aandringen, zei hij: "doe het dan maar, want deze kwaliteit mag gezien wor den!" Waar hij het over had? Over zijn aankoop van de boekjes 'Vlis singen in de tijd' en de vouw- folders 'Langs Vlissingse mo numenten'. Daar had hij zojuist een fikse stapel van opgehaald. Om er vele Vlissingers blij mee te maken. Nee, hun namen noemen wilde de Goedheilig man niet. Dan zou de verras sing eraf zijn. Wel wilde hij kwijt dat hij de prijs van 1,50 voor het boekje en ƒ1,— voor de vouwfolder echt niet hoog vond. Trouwens, Sinterklaas vulde de grote juten zak ook nog met de boeken "Uitge wrongen maar blijven drijven" van het Steuncomité behoud KMS-groep. "Ik ken nog enkele lieden die dit boek maar eens goed moeten lezen. Want die situatie is nog steeds niet roos kleurig en daar mogen zij niet aan voorbijgaanbromde hij. Om er mompelend aan toe te voegen "Ongelofelijk, hele maal voor niks dat boek". Gelukkig kon de bisschop worden bewogen niet alle voorraden mee te nemen. Dus als u ook op zoek bent naar een passend geschenk, wip dan eens binnen bij het Staf bureau Voorlichting en Inspraak in het stadhuis. Daar zijn alle drie hierboven genoemde uitgaven verkrijgbaar. 'Vlissingen in de tijd' en 'Langs Vlissingse monumen ten kunt u bovendien kopen in het Stedelijk Museum (Bellamypark 19) en de VVV. (Walstraat 91). Tenzij Sint ook daar zijn slag heeft geslagen. Wacht dus niet te lang 6.4 Krediet vervanging licht masten. 6.5 Realisering voorstadhalte NS Oost-Souburg. 7.1 Aankoop voormalig post kantoor aan Stenenbeer. 7.2 Verkoop grond Blikken- burg. 8.1 Verstrekken geldlening aan visbootclub "Deurloo". 8.2 Intrekken raadsbesluit sub sidiëring Mr. Dr. Soumoukil- stichting. 8.3 Krediet bouw kleuterschool Vlissingse Schoolvereniging. 8.4 Vaststelling vergoeding sa lariskosten psycholoog werk zaam voor de school "De Triangel". 8.5 Uitkering overschrijdings bedragen over 1971 t/m 1975 aan de besturen van de bijzon dere kleuterscholen. 8.6 Medewerking bij aansachaf stencilapparaat voor de Mar- nixschool. 8.7 Krediet voor 2 computers informatica-onderwijs aan de Zeeuwse Dag- en Avond-Scho len Gemeenschap. 10.1 Wijziging "Tien dagenre geling". 10.2 Aanvulling huurovereen komst met NV Haven van Vlis singen ten behoeve van de ge meentelijke vismijn. 10.3 Aankoop viskisten voor het gemeentelijk vismijnbedrijf. 10.4 Kwijtschelding gedeelte kosten voortvloeiend uit garan tie hypotheek. 11.1 Algemeen kasgeldlenings- besluit en algemeen geldle- ningsbesluit voor 1985. 11.2 Rekening-courant-over eenkomsten voor 1985. 12.1 Aanbieding gemeentebe groting voor 1985. 12.2 Vaststelling diverse begro tingswijzigingen 1984. Rondvraag Sluiting. In verband met de viering van de verjaardag van de Sint mo gen de winkels de komende week (behalve in het week einde) ook 's avonds open blij ven. Mogen. De kans bestaat daarom dat er tijdens genoem de avonden ook winkels geslo ten zullen zijn. Op de volgende dagen en uren hebben middenstanders vrij stelling van de Winkelsluitings wet: woensdag 28 november (vandaag) van 18.00- tot 21.00 uur; -donderdag 29- en vrijdag 30 november van 05.00- tot 21.00 uur; zaterdag 1 december van 05.00- tot 17.00 uur; maandag- 3 en dinsdag 4 december van 05.00- tot 21.00 uur; woensdag 5 december van 05.00- tot 18.00 uur. Deze week is het ontwerp van het welzijnsprogramma voor 1985 van burgemeester err wethouders van Vlissingen verschenen. Dat is een omvangrijk boekwerk waarin b w voorstellen doen aan de gemeenteraad over subsidies aan organisaties en instellingen en waarin o.a. staat welke voorzieningen b w op het terrein van het welzijn nodig vinden. In de rubriek "Even bijpraten met wethou der...." elders op deze pagina vertelt de wethouder van o.a. het welzijnsbeleid, D.J.P. Bruinooge hier het een en ander over. Het is de bedoeling dat de gemeenteraad het programma in ja nuari as. bespreekt. Voor het zover is vormt het echter eerst onderwerp van inspraak. Zo zijn schriftelijke reacties mogelijk tot 3 januari as. Op deze datum wordt bovendien een voorlichtings avond over het programma gehouden om 19.30 uur in "De Zwaan" aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg, in aanwezig heid van de wethouders van o.a. Welzijn D.J.P. Bruinooge en van o.a. de "zorg"-sector van het Welzijn, A. Hoefkens. De gemeenteraad van Vlissingen heeft in zijn vergadering van augustus jl. besloten 10.000,- ter beschikking te stellen voor een derde wereldproject. Het gaat om een project dat zich bezig houdt met opvang van en onderwijs aan straatkinderen in de steden in Bangladesh en Nepal. Alle Vlissingers die hiervoor belangstelling hebben kunnen over dit project worden geïnformeerd tijdens een voorlichtingsavond in het stadhuis op maandag 3 december a.s. om 20.00 uur. Diezelfde dag, maar dan om 16.00 uur, vindt ook in het stadhuis een voorlichtingsbijeenkomst plaats voor onder wijsgevenden. Bij deze bijeenkomst zal de wethouder van o.a. onderwijs, de heer G.J.A. M. Adan, het woord voeren. De bijeen komst 's avonds wordt georganiseerd door de ontwikkelingssa menwerkingsorganisatie N.O.V.I.B. Het ontwerp-welzijnsprogram- ma voor 1985 is deze week toe gezonden aan een groot aantal organisaties en instellingen en - ter kennisneming - aan de leden van de gemeenteraad. Het ligt ter inzage bij het bureau welzijn in het stadhuis (eerste verdie ping) en in de gemeentelijke in- formatiehoeken in de hal van het stadhuis, de bibliotheek in de Spuistraat en in de wijkcen tra "Middenhof" in de Kanaal straat, "Open Hof" aan de A. Gogelweg en "Aldegonde" in Westerzicht. Te koop of te leen Het ontwerp-welzijnsprogram- ma is met een bijbehorend "in spraakplan" gratis verstrekt aan alle betrokken instanties en groeperingen. Het is echter ook te koop voor 3,75 (halve kost prijs) of (beperkt) te leen voor 7,50 (kostprijs, wordt als sta tiegeld terugbetaald bij inleve ring) bij het Stafbureau Voor lichting en Inspraak in het stad huis (begane grond). Verwerking reacties Alle reacties worden door bur gemeester en wethouders op genomen in een ontwerp- raadsvoorstel. Daarbij geven zij! hun commentaar op de reacties aan en hun conclusie die daar uit volgt. Het ontwerp-raads- voorstel wordt met een uitnodi ging voor de vergadering van de vaste commissie van Advies en Bijstand voor het welzijn toegezonden aan alle inspre kers op 10 januari 1985. De vergadering van de commissie vindt plaats op 14 januari 1985 om 19.30 uur in het stadhuis. Tijdens deze vergadering kan iedereen met gebruikmaking van het spreekrecht nogmaals reageren. Het welzijnspro gramma zal ook nog in het openbaar worden behandeld in de vergaderingen van de com missie Financiën en sociale aangelegenheden, beide op 16 januari 1985 in het stadhuis. De gemeenteraad zal tenslotte het programma behandelen tege lijk met de behandeling van de gemeentebegroting voor 1985 op 29 en 30 januari en 1 februari 1985. Het project dat de N.O.V.I.B. "sponsort" heet officieel "Un derprivileged children's educa tional programma in Bangla desh" (U.C.E.P.). Het gaat daarbij om zowel jongens als meisjes in de leeftijd van 9-14 jaar. De gemeenteraad is van mening dat ontwikkelingssa menwerking geen zaak is van de gemeente alleen maar zeker ook van de hele Vlissingse sa menleving. Zo heeft de vereni ging voor protestants-christe lijk onderwijs te Oost- en West- Souburg onlangs bij de ope ning van een nieuwe school een bedrag van 2000,- ten behoeve van het U.C.E.P.-pro- ject aan de gemeente overhan digd. Voorlichtingsavond Tijdens de voorlichtingsavond op 3 december in het stadhuis zullen o.a. leden van de ge meenteraad aanwezig zijn maar ook vertegenwoordigers van het Vlissingse culturele leven, het onderwijs en het sociaal- cultureel werk en van de vak beweging en de kerken. Verder is elke Vlissingse burger op de ze avond natuurlijk van harte welkom. De gemeenteraad heeft zich immers uitgesproken voor het betrekken van de Vlis singse bevolking bij de ontwik kelingssamenwerking. Het pro gramma van de avond staat nog niet helemaal vast. In elk geval zal er een dia-vertoning over het U.C.E.P.-project zijn en zal er namens de gemeente sym bolisch een cheque worden overhandigd aan de N.O.V.I.B. Het gemeentebestuur hoopt veel Vlissingers op deze avond te mogen begroeten! Bij het Stafbureau Voorlichting en Inspraak van de gemeente wordt momenteel gewerkt aan de samenstelling van de infor matiegids 'Kijk op Vlissingen 1985'. De bedoeling is dat dit boekje eind februari volgend jaar bij u thuis zal worden bezorgd. Het 'groene boekje' dat een van de afgelopen weken bij u is be zorgd is dus geen uitgave van de gemeente. Heeft u daarover vragen, klachten of opmerkin gen dan moet u zijn bij de uit gever ervan: Stadsperiodieken Nederland in Amsterdam. Adres en telefoonnummer staan op pagina 4 van het boekje. I Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad aan staande vrijdag voor een bedrag van 850.000,— beschikbaar te stellen voor de bouw van een kleuterschool van de Vlissingse Schoolvereniging. De kleuterschool moet komen bij de bestaan de lagere school van deze vereniging aan de Govert Flincklaan 1. Al op 17 november 1978 besloot de gemeenteraad medewerking te verlenen bij de stichting van een 2-klassige kleuterschool bij de - inmiddels bestaande lagere school van de Vlissingse schoolvereniging (V.S.V.). De ze medewerking wordt nu "ver taald" in een daadwerkelijke verlening van het krediet dat nodig is voor de bouw, als de raad hiermee akkoord gaat. In het prioriteitenschema voor 1979 en volgende jaren was daarvoor al rekening gehouden door het opnemen van een in vestering van 500.000,Dat is dus eigenlijk te weinig, maar door rekening te houden met de rijksvergoeding die de ge meente ontvangt en door res tanten van het prioriteitensche ma voor 1983 en voorgaande jaren te gebruiken is het moge lijk het bedrag van 850.000,— aan de raad te vragen, aldus b w in hun voorstel. Bij de foto: de bestaande school van de Vlissingse Schoolvereniging aan de Go vert Flincklaan (foto: Cor Schuilwerve). "Milieu en Beleid". Dat is de titel van een informatiekrant van het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer. Inhoud: de zogenaamde Indicatieve Meerjarenprogramma's Milieu 1985-1989. In die programma's worden be paalde doelen gesteld, die bin nen een bepaalde periode moeten worden bereikt. Bij voorbeeld op het gebied van luchtverontreiniging ('zure re gen'), afvalstoffen, stralingsbe scherming en geluidhinder. Op al deze onderwerpen wordt in 'Milieu en Beleid' ingegaan. Ook een vraaggesprek met mi nister dr. P. Winsemius ont breekt niet. De krant kunt u krijgen bij het Stafbureau voor lichting en inspraak in het stad huis (begane grond, kamer 034, tel. 87335). l Speciaal voor h.a.v.o. en v.w.o.-scholieren in de hogere klassen is het blad 'Kies' uit gebracht. Zij gaan zich in de komende jaren voorbereiden op het eindexamen. Dat bete kent onder meer dat er eindex amenvakken moeten worden gekozen. Welke? Dat hangt helemaal af van de baan die men in gedachten heeft èn de opleiding die daar bijhoort. Bovengenoemde 'Kies' is be doeld om te helpen bij deze keuzes. In vele gevallen zal 'Kies' bij de schooldecanen te verkrijgen zijn. Ze liggen echter ook in de gemeentelijke informatiehoe- ken. Het voormalige hoofdpostkantoor aan de Stenenbeer staat sinds de ingebruikneming van nieuwe postkantoren in Vlissingen, leeg. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad in zijn vergadering van aanstaande vrijdag voor dit gebouw te kopen voor een bedrag van 150.000,—. Daarbij wordt in eerste instantie gedacht om daarna in het gebouw woningen onder te brengen. Het gebouw is nu eigendom van de Staat der Nederlanden. Bij de verkoop bij opbod van het gebouw hadden b w een bod uitgebracht van 150.000,—. Dit bod bleek het hoogste te zijn waardoor nu tot verkoop van het gebouw aan de gemeente kan worden overgegaan. Een eerste onderzoek heeft uitge wezen dat een woonbestem ming met behoud van het ge bouw tot de mogelijkheden be hoort. Uitgaande van de koop som zal dit geen negatief ex ploitatieresultaat opleveren, al dus b w in hun voorstel aan de raad. Op de foto: het thans leeg staande kapitale pand waarin voorheen het Vlissingse hoofd postkantoor was onderge bracht (foto: Cor Schuilwerve). Sinterklaas of niet, het bestu ren van de gemeente gaat on verdroten voort. Of het nu is op het gebied van sport, cultuur of ruimtelijke ordeningDe be treffende (bestuurs) commis sies komen deze en volgende week weer een keer bij elkaar. Hieronder staat wanneer en waar. Commissie Sportbelangen op woensdag 28 november (vandaag) in het stadhuis, aanvang 19.30 uur. Bestuurscommissie wel zijnsvoorzieningen op maandag 3 december in het stadhuis, aanvang 17.00 uur. Culturele Raad op donder dag 6 december in welzijns- centrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104; aanvang 20.00 uur. Commissie van Advies en Bijstand voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 4 de cember in het stadhuis, aanvang 19.30 uur. De stukken voor deze vergade ringen kunnen worden ingezien in de gemeentelijke informatie- hoeken. Die zijn ondergebracht in het stadhuis en de volgende gebouwen: de openbare bibliotheek (Spuistraat 22-24); op werk dagen open van 10.00 tot 20.00 uur, behalve op don derdag (hele dag gesloten), maandag (open van 13.30- tot 20.00 uur) en zaterdag (open van 10.00- tot 12.30 uur). wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg); open op maandag tot en met vrijdag van 08.30- tot 11.00 uur en tot en met don derdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. wijkcentrum 'Open Hof' (Al exander Gogelweg 59); open op maandag tot en met vrijdag van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. wijkcentrum 'Aldegonde' (Westerzicht 386) geopend tijdens activiteiten in het centrum. Eén dezer dagen verschijnt het welzijnsprogramma 1985, waarin het college meedeelt welk beleid het zich voorstelt het volgend jaar op welzijnsgebied te voeren. In deze aflevering'van "even bijpra ten" wil ik op een aantal onder delen daarvan wat nader ingaan. SKW/SKA De fusie tussen SKA en SKWis in een afrondend stadium gekomen. Met de federatie in oprichting moet ik nog een gesprek hebben over een aantal wenselijkheden die er nog ligt. Maar over de uit gangspunten zijn we het eens. Naar mijn mening is daarmee een belangrijke mijlpaal bereikt. Met de inzet van de gezamenlijke mid delen en menskracht van de ge noemde stichtingen zal een groter effect kunnen worden bereikt op het gebied van het dub- en buurt huiswerk en het jeugd- en jonge renwerk. Peuterspeelzaalwerk Het zou prettig zijn wanneer we met het peuterspeelzaalwerk al even ver zouden zijn. Wel hebben de drie betrokken instellingen het belang van samenwerking onder kend. Over het hoe bestaat nog enig verschil van mening. In ieder geval is duidelijk dat ook hier een grotere kostenbesparing en de mogelijkheid doelmatiger te wer ken aanwezig zijn. Een belangrijk gevolg daarvan zou kunnen zijn dat bijvoorbeeld tarieven niet hoeven te worden aangepast. UCEP-project Het college stelt voor ook in 1985 een bedrag van f 10.000, - uit te trekken voor het UCEP-project in Bangladesh. Het gaat daarbij om steunverlening aan de straatjeugd in die stad, door het bieden van opvang- en scholingsmogelijkhe den. Begin december zal in sa menwerking met de NOVIB een voorlichtingsavond worden geor ganiseerd, waarvoor vertegen woordigers uit het onderwijsveld, kerken, vakbeweging, culturele organisaties, enz. zullen worden uitgenodigd. Want wij willen na drukkelijk de inwoners van Vlis singen bij dit derde wereldproject betrekken. Rascisme en fascisme Het gemeentebestuur is van me ning dat rascisme en fascisme krachtig bestreden moeten wor den. Er moet respect zijn voor en acceptatie van eikaars cultuur. Het is vooral een probleem van mentaliteit en om die reden heb ben wij f 5 000,- in het welzijn sprogramma 1985 gereserveerd voor de subsidiëring van activitei ten die gericht zijn op de bestrij ding van (uitingen van) fascisme en racisme. Organisaties kunnen onder nader te bepalen voorwaar den een beroep op die "pot" doen. Accommodaties Ook aan de accommodaties, die in het welzijnsveld in gebruik zijn besteedt het welzijnsplan 1985 veel aandacht. De problemen rond de slechte staat van het Buurthuis "Marnix" hopen we op te lossen door dit onder te brengen in een aanbouw aan het wijkcentrum "Aldegonde" in Westerzicht. De kosten hiervan belopen twee ton. Voor het vinden van een oplossing voor de wijkvoorziening in de Scheldebuurt is eveneens geld gereserveerd. De VOC de Piek kan in 1985 rekenen op f 50.000,- voor het verbeteren van diverse ruimten, de verwarmingsinstalla tie en de isolatie. Uw inbreng Het bovenstaande is maar een greep uit de veelheid van onder werpen die het welzijnsprogram ma voor 1985 bevat. Zaken als maatschappelijke dienstverle ning, bejaardenwerk, educatie, cultuur, recreatie, sport, emanci patie. enz. kan ik gezien de ruimte in deze rubriek hier niet toelichten. Maar geen nood! Het welzijnspro gramma ligt ter inzage in de ge meentelijke informatiehoeken. Het zal tegelijk met de begroting 1985 worden behandeld in de raadsvergaderingen op 29 en 30 januari 1985 en 1 februari 1985. U kunt het plan inzien en er op reageren. Ik verwijs U daarvoor naar de procedure zoals die elders op deze pagina is aangegeven. Er is een totaalbedrag van bijna elf miljoen met dit programma ge moeid Dat bedrag wordt mede door u opgebracht. Alleen daarom al is 't uw aandacht waard!

de Vlissinger | 1984 | | pagina 5