met de gratis loten maakt u kans op: 1 kleurentelevisie 2 videorecorders 6 dames- of herenfietsen 4 kinderfietsen 4 buitenlandse reizen 3 fototoestellen 20 HOOFDPRIJZEN 500 GRATIS OME WILLEM GEWIJZIGDE VERKEERSSITUATIE IN HET HART VAN MIDDELBURG Welkom in het vernieuwde c9 van MIDDELBURG GROTE SINT NICOLAASAKTIE met grandioze prijzen ili» (verkrijgbaar bij de deelnemende winkeliers, bij een minimale besteding van 2.50) A en bovendien op toegangsbewijzen voor een voorstelling van op woensdag 1 9 december V Het Rad van Avontuur bepaalt op zaterdag 1 en 8 december weer een aantal nummers voor de hoofdprijzen. Dat gebeurt in het centrum tussen 1 3.00 en 1 6.00 uur. Einduitslag: Zaterdag 8 december om 16.00 uur voor het stadhuis. Woensdag 28 november 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER Illi'" Met het gereedkomen van de herinrichting van de Markthet Plein 1940 (en binnenkort de Gravenstraat tussen de Markt en de Zusterstraat) onstaat in de binnenstad van Middelburg een nieuwe verkeerssituatie. Uitgangspunt van deze werkzaamheden is dat het woon- werk- en winkelklimaat in het hart van de Zeeuwse hoofdstad wordt verbeterd. Dit geldt met name voor de positie van de voetgangers. De doorstroming van het openbaar vervoer en het (brom) fietsverkeer is niet gewijzigd. Het autoverkeer in de binnenstad wordt teruggedrongen door de nodige parkeermaatregelen te nemen. De nieuwe situatie is op onderstaand kaartje weergegeven. B De Markt en omgeving Parkeerterreinen Het binnengebied van de Markt is ingericht als parkeerterrein dat nog slechts te bereiken is via de Lange Noordstraat. De zuid- en westzijde wordt voetgangerspromenade. Voor de (brom)fiets is er aan de westzijde van de Markt een specia le strook aangelegd. Hierdoor ont staat een speciale (brom)fietsroute vanuit de Lange Noorstraat via het plein voor het stadhuis, de westzij de van de Markt en de Graven straat naar de Zusterstraat. De Gravenstraat tussen de Markt en de Zusterstraat zal worden inge richt als winkelerf waarop - zoals gemeld - het (brom)fietsverkeer in beide richtingen wordt toegelaten. Op de busbanen -voor het stadhuis en op het Plein 1940- worden voorzieningen aangebracht waar door alleen bussen van deze route gebruik kunnen maken. Het herin- richtingensplan is voorzien van een lussensysteem. De parkeerplaat sen op het Plein 1 940 zijn uitslui tend bereikbaar via een lus die door de Langeviele - Plein 1940 en Vlasmarkt loopt. Het Zusterplein kan worden bereikt via een lus die van de Gortstraat - Zusterstraat naar dit plein leidt. Aan de rand van de binnenstad en bij het N.S.-station zijn enkele ter reinen waar men gratis kan parke ren. Deze parkeerplaatsen zijn te vinden aan het Hof van Tange, de Kanaalweg, de Loskade en het Molenwater. Op de overige terrei nen moet voor het parkeren wor den betaald op maandag tot en met zaterdag van 08.00 tot 1 8.00 uur. De tarieven en de maximum-par- keertijd zijn aangegeven op de parkeerautomaten en -meters. Autobussen worden verwezen naar de Loskade of het Molenwater ter hoogte van Miniatuur Walcheren. Voor het Hof van Tange zal bin nenkort een maximum doorrij- hoogte van twee meter worden in gesteld. Parkeerplaa tsen in straten Vele straten in het centrum van de stad zijn voorzien van parkeer plaatsen met meters. Ook hier moet voor het parkeren betaald worden van maandag tot en met zaterdag tussen 08.00 en 18.00 uur. De tarieven en de maximum- parkeertijd zijn aangegeven op de meters. Maximum parkeertijd Bij de automaten op Bodenplaats, Damplein, Kousteensedijk en in de Parkeerkelder Geere geldt geen maximum parkeertijd. Op de Markt en het Plein 1 940 (automaten) en bij de meeste parkeermeters langs de straten in het centrum van de stad kan maximaal twee uur wor den geparkeerd. In de Langeviele en de Segeersstraat is het parkeren tot maximaal V2 uur beperkt. In vaiidenparkeer- p ia a tsen Voor gehandicapten zijn in de Middelburgse binnenstad totaal 28 parkeerplaatsen gereserveerd. De plaatsen zijn aangegeven door borden met het bekende vignet. Enkele tips Tijdens de donderdagse week markt is de Markt niet beschikbaar als parkeerplaats. Parkeren langs gele strepen en op voetpaden is verboden. Parkeerwachters controleren da gelijks het betaald parkeren. Sluit uw voertuig goed af en laat er geen waardevolle voorwerpen in achter. Parkeerkelder Geere In het hart van Middelburg is dit voorjaar de 'Parkeerkelder Geere' geopend. Deze heeft een capaciteit van 300 auto's en 3 motoren. De garage met in- en uitrit aan de Koestraat is open van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 18.30 uur. Op koopavonden tot 21.30 uur. Zaterdag van 08.00 tot 1 7.30 uur. Op zon- en feestdagen is de parkeerkelder gesloten. Tot en met maart '85 geldt voor het parkeren in deze garage een ver laagd tarief. Legende: Parkeerterrein Parkeerkelder Geere Doorgaande route(s) Nieuwe verkeerslus(sen) 1 Stadhuis 2. Schouwburg 3 Concert- en Gehoorzaal 4 Politiebureau 5 Ziekenhuis 6 VVV 7 Miniatuur Walcheren 8 Rechtbank 9 Abdij 10 Station

de Vlissinger | 1984 | | pagina 34