JVtrttc ie V D schonk extra prijzen voor Pinkeltje kleuractie Zeeuwse Wijnimport ontkurkte Beaujolais in Gevangentoren uit C? het Menhart Steketee: Uitsluiten ambachtelijk en met eerlijke grondstoffen PRESENTATIE 'PRIMEUR' IN VLISSINGEN Keukens van de vakman Woensdag 21 november 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? BEL 01180-27651 i fj Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Beplanting Opvangtehuis Uit in Vlissingen Accordeola de Jager Tolhoek NU BROODMUSEUM VOOR RONDLEIDINGEN Balen Alternatieve raad Kaartleesrit Werkgelegenheid I nforma t icaprojec t Oecumenische dienst Marine-reis Dorp aan de Zeedijk Afscheid CBTB Reuma Sport Steunt Zonneveld Vogeltentoonstelling Criminalistiek V akantiewoningen Recreatiekaart Begin komend jaar verschijnt een nieuwe recreatiekaart van Zee land. De kaart, een uitgave van de Provinciale VVV in Zeeland te Middelburg, geeft niet alleen hoofdwegen en kleine weggetjes aan, maar ook wandelgebieden, bezienswaardigheden en kinde rattracties. Verder staan er pick nickplaatsen, campings, jachtha vens, zwembaden, maneges, be zienswaardige kerken, molens en VVV-kantoren op. Op de achter zijde van de kaart is aandacht besteed aan weekmarkten, re creatieparken, kinderboerderijen, botenverhuur en rondvaarten. In lichtingen: 01180-33051. School- en beroepskeuze "De Windroos" Kunst lenen Muziekshow MTV Feestmiddag Toneelavond Wijkkomitee Binnenstad Loodswezen PCOB Rijsttafel Opbouwwerk Sessiemiddag Thema-ochtend Poppenkast Tekencursus Oud papier Leiding gevraagd Uit en Voor het Volk Kaarsenactie Zandstroomcontact PC Ouderen Evangelisatieavond Alcoholvrije soos Cursussen De Piek Speelgoedbeurs Voor de kinderen die hebben mee gedaan aan de Pinkeltje kleuractie in het kader van de kinderboeken week en hun kleurplaat bij Vroom Dreesnian in Middelburg inle verden, was er kans op een extra prijsje in deze landelijke actie. V D-Middelburg vond de beloning van de aktie wat pover en stelde zelf een drietal prijzen beschikbaar voor de inzendertjes bij het Mid delburgse warenhuis. Woensdagmiddag 14 november kregen de drie winnaars hun prijs overhandigd door de heer C. Laurense, bedrijfsleider van V D Middelburg. Dat gebeurde in de bedrijfskantine waar de win naars met hun ouders eerst met een drankje en gebak waren ver welkomd. De tekeningen waren beoordeeld door bedrijfsleider Laurense, chef etalagedienst N. Legemate en verkoopmanager A. Heerkens. De werkstukken van de drie win naars, bijeengebracht op een bord aan de wand van de kantine, wer den onthuld door de heer Lau- De (extra) prijswinnaars: Jitske van DiepenHarm Wielemaker en Karin Vaneveld. rens, die vervolgens de prijzen aan de winnaars uitreikte. De eerste prijs, een stapel boeken, was voor de 10-jarige Harm Wie lemaker uit Zoutelande; Karin Vaneveld uit Middelburg 11 jaar) won de tweede prijs (een spellen- doos) en de 7-jarige Jitske van Diepeningen uit Arnemuiden kreeg een grote kleurdoos voor dederde prijs. Na deze 'huisactie' stuurt V D-Middelburg de in zendingen door naar het landelijk wedstrijdgebeuren. Vrijwillig(st)ers brengen vrijdag 23 en zaterdag 24 november be planting aan rond het terrein van Speelstad aan de Sloeweg in Vlis- singen. Dat gebeurt tussen 9.00 en 16.00 uur. Wie mee wil doen moet wel een spade meenemen. De or ganisatie is in handen van het Wijkkomitee en de Wijkvereni- ging Bossenburgh, de Kommissie Speelstad en de gemeentelijke plantsoenendienst van Vlissingen. De stichting 'Een nieuwe Schep ping' in Arnemuiden wil in het pand Westdijkstraat 5-7 in Arne muiden een opvangcentrum be ginnen voor mensen met proble men. De stichting is van plan om het huidige pand te slopen en er een nieuw gebouw voor in de plaats te zetten. De gemeenteraad van Arnemuiden wordt gevraagd dit plan goed te keuren. De raad vergadert maandag 26 november vanaf half acht in het gemeente huis. De sectie Uit in Vlissingen van de Culturele Raad Vlissingen verga dert vanavond (woensdag 21 no vember) vanaf 20.00 uur in het welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen. Vanwege het 25-jarige bestaan van de accordeonvereniging Ac cordeola, is er op zaterdag 24 no vember in de Willem III kazerne aan de Oranjestraat een receptie. Van 14.30 tot 16.30 uur kunnen zij die de enige Zeeuwse accordeon vereniging een warm hart toedra gen de leden de hand schudden. Zijn bijeenkomsten als de presen tatie van de Beaujolais Primeur nu wel of niet commercieel. Die vraag was heel even aan de orde tijdens de aanbieding van deze door ken ners als vrolijke romantische en speelse wijn betitelde drank, vori ge week donderdag in de Gevan gentoren te Vlissingen. Ben van Damme van de Lamme Goedzak meende dat er met deze evenementen een bijdrage wordt geleverd aan het algemeen nut: Vlissingen promotie, dus niet commercieel. Niet waar, en wel commercieel weersprak A.H. Slik van de Zeeuwse wijnimport. "Ik geef hier gratis wijn in de hoop, dat ik de proevers er van kan overtuigen dat ik uitsluitend kwa liteitswijn lever". Deze kleine stribbelingen deden overigens niets af aan de voor treffelijke ambiance waarin de ongeveer veertig bezoekers geno ten van de Beaujolais Primeur en de Nouveau, die Slik opdiende, afgewisseld met hartige hapjes uit de keuken van Ad van der Heij den, uitbater van de Gevangento ren. Het was voor het tweede achter eenvolgende jaar dat de heer Slik in de Gevangentoren de Primeur presenteerde. Ook vorig jaar opende hij de eerste fles op Zeeuwse bodem in die uitspan ning met dat gruwelijke verleden. "Het is de bedoeling", pleitte Van der Heijden, "dat dit groeit tot een traditie". In zijn openingswoord herinnerde Van Damme aan de vele inspan ningen die hij en Van der Heijden- zich het afgelopen jaar getroostte om samen met de Olau Line een 'Vlissingen Arrangement' te orga niseren. Een initiatief met een treurig resultaat, aldus Van Dam me. "We stelden de Olau Line voor een arrangement van vier dagen met drie overnachtingen in Britannia, eten in De Gevangen toren of De Lamme Goedzak en enkele excursies voor 325,— te verkopen in Engeland' De Olau Line oordeelde echter dat dit ar rangement te duur was". Van Damme herinnerde er aan dat het idee voor het Vlissingen Arrangement' was ontstaan na de presentatie van de Beaujolais Pri meur 1983. En daarom -zo luidde zijn betoog - is dit soort bijeen komsten zo belangrijk. Onderne mers maken kennis met elkaar en nemen initiatieven". Dat de presentatie van de Beaujo lais Primeur 1984 kennelijk toch een commercieel staartje heeft, blijkt hieruit, dat zowel de Gevan gentoren als De Lamme Goedzak een Primeur Menu de komende weken op hun spijskaart hebben staan. Speciaal op Uw situatie afgestemde informatie en advies. Exacte planning en komplete montage door ervaren vaklieden. En daarboven op de spreek woordelijke ALNO 5-jaren garantie op materiaal en verwerking der keuken elementen. Vakmanschap straalt U toe in onze showroom. Goes. Houlkade 7 tel 01 100-21250 Geopend van ma.-vr 8 00-1 7 00 u Zaterdag van 1 0 00-1 2 00 u Middelburg, Korte Noordstr. 1 tel 01180-33050 Geopend van ma -vr. van .00-1 7 .00 u Om de ambachtelijke wijze waarop broodbakkerij Steketee Domini- cus in Westkapelle het brood be reidt nog eens extra te benadruk ken, is er een broodmuseumpje in gericht in het kantoor van die fa briek aan de Oude Zandweg. Bak ker Steketee, een verwoed antiek- verzamelaar heeft in de loop der jaren een aardige collectie bak kersattributen verzameld. Zo is er. in het kantoor van beide bakkers ondermeer een verzameling spe culaasplankjes in allerlei vormen en maten te zien, een graanmo lentje van omstreeks 1750 en een taai-taai bekken uit de 18e eeuw. Niet zonder trots toont bakker Mart Steketee zijn 'schatten'. "Wat wij hier hebben staan is over het algemeen heel apart spul. Het heeft me ook heel veel moeite ge kost dat allemaal bij elkaar te krijgen. Mensen houden tegen woordig liever alles zelf dan dat ze iets verkopen. Nu hebben we nog maar een begin maar we zijn erg trots op deze verzameling", laat Steketee weten. Sommige ge bruiksvoorwerpen zijn echter ook overblijfselen van de bakkersfa milie Steketee die al vier genera ties lang voor een groot deel van de Walcherse (voorheen de Zuid- Bevelandse) broodvoorziening zorgt. Bakker Ko Dominicus leer de het vak van vader op zoon. De bedoeling van het museumpje is overigens niet dat hele drom men toeristen in het hoogseizoen het kantoor binnenstromen. Ste ketee: "We houden hier op de vrijdagavond nog al eens rondlei dingen voor bijvoorbeeld dames clubs, personeel van winkels of andere verenigingen. Het is na tuurlijke ook interessant om te zien hoe we hier nog op de stenen vloer bakken met ongebleekte bloem, weinig vet en zonder kunstmatige toevoegingen en handwerk verrichten. Met het museumpje erbij kunnen de men sen dan ook een beetje inzicht krijgen in hoe het er vroeger aan toe ging in die bakkerijen". Maar ook particulieren zijn wel kom bij Steketee/ Dominicus om eens een kijkje te nemen in het bedrijf en de antiquiteiten te be wonderen. Dat is echter alleen mogelijk tijdens kantooruren. Steketee toont oude speculaaspers in het broodmuseum. Mart Steketee en Ko Dominicus namen de broodfabriek in West kapelle ongeveer zes jaar geleden over van Delta-bakkerij. De bak kerij als zodanig bestaat in juni 20 jaar. "Maar er is inmiddels heel wat veranderd", weet Steketee. "Toen wij de zaak overnamen zijn we helemaal op de gezonde- brood-toer gegaan. We bakken volledig met producten van de Zeeuwse molenaar en zonder welke kwalijke toevoegingen ook. Dat kun je dan eigenlijk wel een verbetering noemen". Volgens Steketee (en zijn com pagnon knikt beamend) is de om zet sinds hun overname zeker verhoogd. "Door die specialitei ten van die natuurlijke middelen hebben we meer klanten gekre gen. Het personeelsverband is in middels ook met acht naar 38 mensen verhoogd". Hoeveel broden er per dag precies worden gebakken is een beetje moeilijk uit te rekenen omdat er ook kl^inbrood wordt gebakken. "Maar normaal zitten we op zo'n 750 balen meer per week en uit een baal gaan 90 broden. In het hoogseizoen mag dat getal overi gens verdubbeld worden". Steketee/Dominicus leveren brood, kleinbrood maar ook pro ducten van bladerdeeg (bijvoor beeld saucijzebroodjes) en met de hand gemaakte ontbijtkoeken aan bakkerijen en kleine en grote su permarkten op Walcheren, Noord- en Zuid Beveland en een gedeelte van Zeeuwsch Vlaande ren. En wat de feestdagen betreft: ook in de broodfabriek in Westkapelle wordt nu druk gewerkt aan ban ketletters, -staven en dergelijke. 'Door omstandigheden' gaat de alternatieve raadsvergadering vanavond (woensdag 21 novem ber) in het stadhuis in Vlissingen niet door. Het was de bedoeling dat inwoners van Vlissingen de plaatsen van de raadsleden zou den innemen en het college van burgemeester en wethouders zou den bestoken met zaken die bij hen leven. Nu de alternatieve vergadering is uitgesteld, kunnen opnieuw vragen en opmerkingen worden ingediend bij de Stichting Federatie Sociaal-Kultureel Werk in Vlissingen, Postbus 1130, 4388 ZJ Oost-Souburg. Motor- en Autoclub De Zeeuwen stelt beginners in de gelegenheid om deel te nemen aan een een voudige kaartleesrit. De rit, die 25 kilometer lang is, staat zondag 25 november op de kalender Er wordt gereden met een gemiddel de snelheid van 24 kilometer per uur. Inschrijven is tussen 13.00 en 14.30 uur, mogelijk bij de rpsto van Skandia Sauna aan de Zwa- nenburgseweg 1 in Vlissingen (Nollebos). De buurtvereniging Van Duyven- voorde in Oost-Souburg gaat zich bezighouden met werkgelegen heid in de buurt. Daartoe wordt zaterdag 24 november een bijeen komst gehouden. Van 11 tot 14 uur is de tentoonstelling 'Werk maken van kleinschaligheid' te zien. Om 14 uur begint een dis cussie over werkgelegenheid in de buurt. De buurtvereniging zal daarbij haar plannen toelichten. Een aantal instanties is voor deze openbare bijeenkomst uitgeno digd. Plaats van handeling is het onderkomen aan de Middelburg sestraat 113 in Oost-Souburg. Gedeputeerde staten van Zeeland zijn enthousiast over het informa- ticaproject van de gemeentelijke MTS in Vlissingen. Het dagelijks bestuur van de provincie heeft aan de ministers van onderwijs en we tenschappen en van economische zaken in Den Haag steun ge vraagd voor het Vlissingse initia tief. Deken J. Aarts uit Middelburg gaat zondag 25 november voor in de oecumenische dienst, die om 19 uur begint in de Kanaalstraat- kerk in Oost-Souburg. Het jonge renkoor Vlissingen onder leiding van E.J. Kwast verleent mede- werking. Het thema is 'Uw Ko ninkrijk kome'. De OVW-vereniging Zuid-Ne derland van de Koninklijke Ma rine is van plan een reis naar In donesië voor te bereiden. Dit ini tiatief is het vervolg op een on langs gehouden reünie, waarbij vele 'oude maten' elkaar na veer tig jaar terugzagen. Informatie: 013-682425. K. Faase heeft de geschiedenis van Westkapelle beschreven. In het boek wordt ingegaan op de periode vanaf 1850 tot aan 1945. Het boek telt 264 pagina's en 740 foto's. Het eerste exemplaar wordt vrijdag 23 november aangeboden aan de burgemeester van Westka pelle, de heer H. A. van Malde- gem. Dichter-schrijver en ex-vlie genier A. Viruly krijgt het tweede exemplaar. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst in 'Noordzee- galm' aan de Zuidstraat in West kapelle. De bijeenkomst begint om 15.30 uur. De chef tekstver werking en vormgeving van het ADZ in Vlissingen, de heer G.J. Gerestein, zal iets vertellen over de totstandkoming van het boek. De heer B. van Dueren den Hol lander uit Fijnaart neemt 19 de cember afscheid van de Christe lijke Boeren- en Tuinders Bond (CBTB). De heer Van Dueren heeft zich bijzonder ingezet voor de contractteelt in Zuid-West- Nederland. De afscheidsreceptie wordt 19 december gehouden in Het Turfschip in Breda en begint om 16 uur. Dr. Steenhuis, orthopedisch chi rurg in Goes, praat vrijdag 23 no vember over 'reuma en de moge lijkheden tot opereren van door reuma aangetaste gewrichten'. De lezing wordt gehouden in De Stenge in Heinkenszand en begint om 20 uur. Informatie bij de Reumapatiëntenvereniging Mid den-Zeeland (RVMZ), 01180- 29487. De Stichting Sport Steunt Zonne veld heeft gisteren geschenken aangeboden aan De Sterre in Clinge, Den Berg in Goes, Vijver vreugd in Middelburg, Kinder- zorg in Serooskerke en Zonneveld in Oostkapelle. De heer Van de Walle, voorzitter van het district Zeeland van de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers, opent donderdag 22 no vember de vogeltentoonstelling, waarbij bijna vijfhonderd vogels te zien zijn, wordt gehouden in ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle. Wethouder L. Wattel reikt zaterdag 24 no vember om 17.30 uur de prijzen uit aan de winnaars. De vogelex positie is donderdag 22 november geopend van 20 tot 22 uur, vrijdag 23 november van 10 tot 22 uur en zaterdag 24 november van 10 tot 17 uur. De inzenders zijn leden van 'De Cultuurvogel' uit Sou burg, 'De Vogelvrienden' uit Vlissingen en 'De Nachtegaal' uit Domburg. Criminalistiek is de wetenschap die zich bezighoudt met de toe passing van natuurwetenschap pen in het kader van de straf rechtpleging. Prof dr. E.R. Groe- neveld praat hierover in Middel burg. Zijn lezing begint woensdag 28 november om 20 uur in ge bouw De Schakel aan de Bachten Steene in Middelburg. De spreker is verbonden aan het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk. De or ganisatie is in handen van het Natuurkundig Gezelschap Mid delburg. De Provinciale VVV Zeeland heeft weer een gids gepubliceerd waarin een groot aantal vakantie woningen is vermeld. De VVV bemiddelt bij het huren van deze onderkomens. Inlichtingen: 01180-33051. In het kader van de televisie uit zendingen (open school) "Na LBO/MAVO" (Feduco, Teleac) is de informatheek van het ad viesbureau voor school- en be roepskeuze in Vlissingen geopend op maandag 26 november, 3 en 10 december van 9 tot 17 uur. Be zoekers kunnen hier uitvoerige informatie krijgen over verdere studiemogelijkheden voor leerlin gen na het LBO en het MAVO. Ook wordt informatie gegeven over andere mogelijkheden op het gebied van studie en beroep. De informatheek is verder het gehele jaar door geopend op elke woens dagmiddag van 13.30 u. tot 16.30 u. in het gebouw van het advies bureau. Badhuisstraat 24, Vlissin gen, tel: (01184)-13655. St. Nicolaas Actie In het kader van de Sint Nicolaas Actie "Middelburg Surprisestad" wordt het publiek betrokken bij het bepalen van de zes nummers voor elk van de 20 hoofdprijzen. Daarom rijdt op zaterdag 24 no vember, 1 en 8 december van 13.00 tot 16.00 uur een paarde- tram met Rad van Avontuur door het centrum van de Zeeuwse hoofdstad. Op diverse plaatsen wordt gestopt. Er is dan een stukje amusement en de presentatie pieten" vragen een aantal mensen een draai aan het grote wiel met cijfers te geven. Na drie weken zijn in willekeurige volgorde dan alle getallen bekend en zal Mid delburgs burgemeester drs. P A. Wolters de definitieve uitslag be kend maken. "Dat gebeurt op za terdag 8 december om 16.00 uur voor het stadhuis. Zaterdag gaat de eerste 'trekking' van start, waarbij accordeonist Harry Boer het amusement zal verzorgen. De deelnemers aan het dagver blijf voor ouderen "De Win droos" in Middelburg krijgen vrijdag 23 november twee ge schenken aangeboden. Het eerste wordt overhandigd in het kader van het 35-jarig bestaan van de Stichting Verpleeg- en Rusthui zen Zeeland (SVRZ), waartoe het Dagverblijf Voor Ouderen (gees telijk zwakbegaafden) behoort. Uit de Humanitaire Actie van de Koninklijke Maatschappij "De Schelde" in Vlissingen komt het tweede cadeau. Beide surprises worden overhan digd tijdens een middag, die van 14.30 tot 16.00 uur wordt gehou den in de hal van "De Windroos" aan de Koudekerkseweg 143a. Het geheel wordt opgeluisterd door optredens van een expres- siegroep en een trommelgroep van De Wndroos. Op 1 december krijgt Middelburg een gemeentelijk B.K.R.-cen trum, genaamd "Balans 17". Het is gevestigd in het voormalige waaggebouw aan de Balans. In dit centrum zullen voortaan alle kunstwerken, aangekocht in het kader van de Beeldende Kunste naars Regeling worden beheerd, opgeslagen en gedocumenteerd. Bovendien kunnen zowel particu lieren als instellingen tegen een bruikleenvergoeding kunstwer ken uit dit bezit lenen. Daarnaast zullen op de eerste verdieping doorlopend verkoop-exposities worden georganiseerd van het werk van kunstenaars die gebruik maken van de B.K.R. Op deze wijze zal worden getracht meer bekendheid te geven aan het werk van de Middelburgse beeldende kunstenaars. Het Tamboer- en Trompetter korps en de majoretten van de Middelburgse Turnvereniging '69 (MTV) houden zaterdag 24 no vember een muziek en show avond in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. Ook de jazz- afdeling, de Bright Stars en de miniretten werken mee. Voorts wordt er een verloting gehouden en er is gelegenheid tot een dansje. Een programmaboekje, dat tevens als toegangsbewijs geldt, is 's avonds aan de zaal verkrijgbaar. De Muziek- en Showavond begint om acht uur. Zieken en invaliden kunnen za terdag 24 november een feest middag van de Zonnebloem be zoeken in de grote zaal van de MTS in Vlissingen. Op het pro gramma staat onder meer een op treden van de cabaretploeg 'Zee land plat'. Over de andere pro gramma-onderdelen wilde de or ganiserende vereniging nog niets kwijt bij wijze van verrassing. De feestmiddag duurt van 14 tot 18 uur. Meer inlichtingen zijn te ver krijgen bij C.M. van der Werf, 01184-71880. De zangvereniging Nut en Ge noegen uit Aagtekerke voert dinsdag 27 november in het Dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen het plattelandsblij spel 'Beloofd is beloofd' op. De voorstelling begint om 19.30. Kaarten zijn aan de zaal verkrijg baar. De vergadering van de werkgroep Spuistraat van het Wijkkomitee Binnenstad is verschoven naar dinsdag 27 november. De veelbesproken beloodsing an no 1884. die zich afgelopen zomer afspeelde op de rede van Vlissin gen, is vastgelegd op video. Deze en andere film- en videobanden over het Loodswezen in Vlissin gen zijn vrijdag 23 november te zien in het Wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. De voorstelling be gint om 20.00 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij de beheerder van Open Hof. De Protestants Christelijke Oude renbond afdeling Vlissingen komt op donderdag 29 november bijeen in het jeugdgebouw aan de Pe- truskerk. Tijdens deze ledenver gadering, aanvang 14.30 uur, bes preekt gewestsecretaris L. Lous het onderwerp 'wonen voor ou deren'. Ook niet-leden zijn wel kom op deze vergadering. De kookgroep van het VJV in Vlissingen bereidt zondag 25 no vember een vegetarische Chinese rijsttafel. De maaltijd wordt om 18 uur geserveerd. Reserveren is mogelijk tot vrijdagmiddag 14 uur: 01184-17819. Ook elke dins dag en donderdag wordt er vege tarisch gekookt. De Stichting Opbouwwerk Vlis singen vergadert donderdag 22 november in het welzijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuis straat in Vlissingen. Centraal op de agenda staat de begroting voor '85. De vergadering begint om 20 uur. Belangstellenden die willen deel nemen aan de sessiemiddag in buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen moeten zelf hun instrument en versterker (maximaal 50 Watt) meebrengen. De sessiemiddag speelt zich maandag '26 november vanaf 13.30 uur af. 'Kindermishandeling' is het cen trale thema van de maandelijkse vrouwenbijeenkomst in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg. De thema-ochtend -woensdag 28 no vember- begint om 9.15 uur. Na een inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen en tot dis cussie. 'Feest in lachebekjesland' is de ti tel van een poppenkastvoorstel ling in buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlis singen. De voorstelling begint za terdag 24 november om 10 uur en duurt tot 12 uur. Ook worden kringspelletjes gespeeld. Het ge beuren is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar. Informatie: 01184-65453. Er is nog ruimte voor nieuwe deelnemers aan de tekencursus voor beginners van buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogel weg in Vlissingen. De cursus -elke donderdagmiddag van 13.45 tot 15.15 uur- omvat het aanleren van basistechnieken. Kinderopvang is aanwezig. Informatie: 01184-65453. Buurtschaakavond Onder leiding van een vooraan staand Zeeuwse schaker wordt vanavond (woensdag 21 novem ber) de eerste buurtschaakavond gehouden in buurthuis De Para plu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. De buurtschaak avond begint om 20 uur. Infor matie: 01184-65453. De Middelburgse Lutemgroep (Scouting) begint zaterdag 8 de cember een oud-papieractie. Dit zal de vijfde en laatste financiële actie van de groep zijn in '84. De zeeverkenners van de Lutem groep in Middelburg hebben een geweldig gebrek aan leidingge venden. Jonge mensen die be langstelling hebben voor het zee- verkennersgebeuren kunnen zich aanmelden bij de kraam van de groep, die zaterdag 24 november in de Lange Delft in Middelburg staat. De Koninklijke Vereniging Uit het Volk, Voor het Volk in Mid delburg heeft een zaal van De Huifkar aan de Markt gereser veerd voor de jaarlijkse ledenver gadering. Die wordt vanavond (woensdag 21 november) vanaf 20.30 uur gehouden. De vereni ging organiseert jaariijks de vie ring van Koninginnedag en van Bevrijdingsdag in Middelburg. Najaarsbazar De dames van de handwerkclubs van de afdeling Middelburg van de UW hebben de hele zomer doorgewerkt om de traditionele najaarsbazar mogelijk te maken. Die staat donderdag 22 november tussen 10 en 15 uur op het pro gramma. Plaats van handeling is het UVV-gebouw aan de Heren gracht 52 in Middelburg. Er zijn veel praktische Sinterklaas- en Kersléadeautjes voorhanden. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe materialen. De leden van de Middelburgse scouting (Lutemgroep) verkopen vanaf zaterdag 24 november kaarsen. Dat gebeurt niet alleen tijdens een huis-aan-huis-actie, maar ook vanuit een kraam die zaterdag 24 november staat op gesteld in de Middelburgse Lange Delft. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van vloerbedek king in het onderkomen aan het Seisbolwerk in Middelburg. De deelneemsters aan Zand stroomcontact (een vrouwencon tactgroep in de Stromënwijk en 't Zand) brengen woensdag 28 no vember een bezoek aan een or- chideeënkwekerij in Koudekerke. Wie mee wil, moet om half tien bij de ingang van Vijvervreugd zijn of om 9.35 uur de bus vanaf de Langevieleweg pakken. Informa tie: 01180-14904. De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) komt donderdag 22 november om 14 uur bijeen in gebouw De Schakel aan de Bach ten Steene in Middelburg. Na het huishoudelijke gedeelte praat de directeur van het Ziekenfonds Midden-Zeeland, de heer D.A. Tazelaar, over nieuwe regelingen met betrekking tot ziektekosten verzekeringen voor ouderen. In formatie: 01180-29010. Belastingen Burgemeester en wethouders van Domburg willen een aantal rech ten en belastingen met 3 procent verhogen. Dit voorstel wordt bes proken tijdens de behandeling van de begroting voor '85. De be grotingsvergadering van de ge meenteraad begint vanmiddag (woensdag 21 november) om 14 uur in het gemeentehuis van Domburg. De evangelist W. van Kranenburg spreekt woensdag 21 november over 'evangelisatie onder rooms- katholieken'. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst die om half acht begint in de kerk van de gerefor meerde gemeente in Oostkapelle. Koren uit Vlissingen en Oostka pelle verlenen medewerking. Er is een boekentafel aanwezig. Met enige bitterheid kondigde de organisatie van de jongerensoos Second Home in Middelburg haar sluiting aan. Ruim tien jaar flo reerde de soos. Het seizoen '82/'83 was met een gemiddeld aantal van 200 bezoekers per avond een topjaar. Kenmerkend voor Second Home was dat er feen alcohol werd geschonken, iaterdag 17 november viel defi nitief het doek. Voor het schei dende bestuur konden geen op volgers worden gevonden. Voor de leeftijdsgroep van. 16 tot 25 jaar heeft het jongerencentrum De Piek in Vlissingen een aantal cursussen georganiseerd. Het zijn: een video- en een fotografiecur sus. Hoewel de eerste bijeenkomst voor de videocursus al vanavond (woensdag 21 november) is, kan men zich tot volgende week woensdag (28 november) opge ven. Tijd en plaats van de cursus fotografie worden nog bepaald. Voor informatie 01184-16791. Wandelen met hond KC Zeeland, de kynologenclub, houdt op zondag 25 november een wandeling voor mensen met hon den. Dit vredig tafereeltje speelt zich af in de omgeving van Oost kapelle. waar rond half elf 's morgens bij kasteel Westhove wordt gestart. De route is onge veer zes kilometer en voert over het strand, waar de honden los kunnen lopen. Iedereen kan deel nemen. De Speel-o-theek Paauwenburg heeft op zaterdag 24 november van 10 tot 13 uur een speelgoed beurs. De 2e beurs wordt gehou den in het buurthuis de Paraplu, Alexander Gogelweg 59. Op vrijdagavond 23 november kan in de Paraplu tussen 19.00 en 21.00 uur speelgoed ingeleverd worden op te verkopen. Van de opbrengst is 20% voor de speel-o-theek. Informatie 01184-15222.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 7