l4\j/C?*L41*6\XAJL Bit Q? Bet lakeeBart KiNtic zijn Groeiende belangstelling voor zelfmaakmode Wijde sportieve modellen kenmerken Trefcentermode Dominicus Steketee verraste pupillen van Vijvervreugd Ex-werkloze repareert nu leer en kunstleer Woensdag 10 oktober 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? BEL 01180-27651 a Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Computers COC-gesprekken Franse affiches Alleenstaanden Midden-Amerika Oud Schrift Suikerpatiënten WIM NAEREBOUT LIET ER GEEN GRAS OVER GROEIEN Leuren Heel simpel Ondernemen Weduwen /weduwnaars Schoonmaakbeurt Kopen met koppie Sociale ethiek Jeugdmuseumdagen Friedensstimme Ontmoeting Aktiehuis Herfstn andeltocht Ophaalcursus SVRZ Christenen Energiecentrum Evangelisatiedienst Ontmoetingsdag Activiteitencentrum Gym Serooskerke Gyminstuif Bazaar Experimentele dienst Nieuwe school Parkeerterrein Bejaardenverzekering Cursus ouderen Gezondheid Koken voor mannen Kleuterschool Kindermiddag Tekencursus Zwaan Flash Action Kledingbeurs Burgerinformatica Cursussen Kom uit je huis Knutselen Disco Afgelast. Grieks vegetarisch Kaas en wijn Ouderensoos-verkoop Play back en Fame Dropping INFOBVATIERUBOIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN DEZE KRANT Zelfmaakmode komt steeds meer in de belangstelling. Twee zelf- maakmodeshows van Deltastof- fenhuis in Oost-Souburg, Pfaff- dealer Hemelaar uit VlUsingen en Neue Mode trokken afgelopen vrijdag in totaal ruim 700 bezoe kers naar maritiem hotel Britan nia in Vlissingen. Volgens de heer G. Hemelaar een recordaantal van de vier tot nu jaarlijks gehouden shows. Een internationaal gezelschap van zes topmannequins van Neue Mode, de Duitse zelfmaakmodes- pecialist, toonde op veelal swin gende muziek de allernieuwste modellen voor het komende na- jaar en winter. Ook hier als hoofdkleuren wolwit, toup en le ver, veel ruitdessins, de langere- rokken-mode en veel opgevulde schouders. In de pauzes werden demonstra ties gegeven met de nieuwste mo dellen Pfaff-naaimachines zoals de Pfaff synchrotronic 1229 met het ingebouwde dubbel stoftran- sport en de mogelijkheid voor de industrie ovetlocksteek, verkrijg baar bij Hemelaar op de Nieu- wendijk. P. Baas van Deltastof- fenhuis in de Oost-Souburgse Kanaalstraat toonde de nieuwste stoffen voor najaar en winter. Onder de aanwezigen werden bovendien twee naaimachines verloot en waardebonnen van Deltastoffenhuis. De geshowde kleding werd op de ateliers van Neue Mode gemaakt op Pfaff-naaimachines. In samenwerking met de manne- quingroep Puor Voir houdt het Middelburgse warenhuis Trefcen- ter een groots opgezette mode show gedurende drie dagen. De wijde en sportieve wintermode wordt getoond op dinsdag 16, woensdag 17 en vrijdag 18 oktober. Elke dag zijn er drie shows om 1330, 15 en 16.30 uur. Voor de show dient het publiek een entree bewijs af te halen bij de 'klanten service'. Een gratis kopje koffie in het restaurant is een geste van het 'tref voor de bezoekers. Bij het Trefcenter wordt de win termode gekenmerkt door wijde, sportieve modellen. De pantalons. die sterk in het modebeeld verte genwoordigd blijven, zijn wijd tot zeer wijd, met smal toelopende pijpen. Ook in de jacks vindt men die wijde lijn terug. Brede schou ders. grote revers, veel ritsen en zakken verfraaien de jacks. De pullovers zijn in zeer grote va riatie uitgevoerd, veelal zacht ge ruwde kwaliteit. Angora, Lams wol en Zuiver Wol in hoogwaar dige kwaliteit, die sterk in op komst is. De rokken voor de mo debewuste vrouw zijn strak en overwegend voorzien van een ge raffineerde split. De schotse ruiten zijn favoriet dit najaar Blazers, tweedelige pak ken. japonnen, pantalons en rok ken zijn in die ruiten uitgevoerd. Ze kunnen worden gecombineerd met de tinten zwart, grijs en wol- wit. Rood en cobalt vormen een geliefde contrastkleur. Voor de trendvolgers is er volop keus in de pastelkleuren. De dames Marga en Nelie van Han van de Sande Haarverzor- ging in Middelburg zorgen voor de kapsels en de zilvershop van het Trefcenter zorgt voor de pas sende accessoires, evenals de bloemshop van dit Middelburgse warenhuis. Twaalf modellen (mannen en vrouwen) van de groep Pour Voir tonen de kleding in zowel klassie ke als in swingende vorm. Bakkerij Dominicus Steketee in Westkapelle deed in de week van het brood (maandag 1 tot en met zaterdag 6 oktober) van zich spre ken door met een oude bakfiets, volgeladen met krentebollen. de pupillen van Vijvervreugd te ver rassen. Vorige week woensdag ochtend arriveerde de warme bakker en de meegebrachte lek kernij vond gretig aftrek. Sinds 1982 vragen de bakkers jaarlijks een week lang aandacht voor het brood, voor die tijd werd het korenproduct per jaar op één dag in het zonnetje gezet. Tijdens de week richten de bakkers zich vooral op de jeugd. Werkende Jongeren CNV stelt belangstellenden in de gelegen heid om kennis te nemen van au tomatisering en van het werken met computers. Na een theore tisch gedeelte met filmvoorstel lingen kunnen de deelnemers praktijkervaring opdoen. Ook wordt een bezoek gebracht aan de computerafdeling van de PZEM. Het programma omvat drie da gen. Het begint maandag 15 ok tober om 10. uur in het CNV-con- ferentie-oord Bos en Duin in Oostkapelle. Informatie en opga ve: 01100-30061. De regio Walcheren van het COC heeft ook dit seizoen weer gespre- kavonden op stapel staan. Ze zijn bedoeld om ervaringen uit te wis selen en om de deelnemers in de gelegenheid te stellen om over hun homo of lesbisch zijn te kun nen praten. De eerste bijeenkomst wordt donderdag 11 oktober ge houden. Informatie: 01184-18160. 01184-79886 en 01184-71854. Monsieur Claude Verdier praat maandag 15 ktober over 'een eeuw affiches in Frankrijk'. Hij is daartoe uitgenodigd door het co mité Walcheren van de Alliance Francaise. De lezing wordt ge houden in het Zeeuws Museum in het Abdijcomplex in Middelburg en begint om 20.15 uur. Ouders die aan 't scheiden zijn, gescheiden zijn, een partner heb ben verloren of geen parner heb ben. kunnen maandag 29 oktober deelnemen aan een gespreks- avond van FIOM Zeeland. Een aantal mensen uit de zelfhulp groepen van FIOM vertelt over hun eigen ervaringen. De bijeen komst begint om 20 uur in 't An ker aan de Bonedijkestraat in Vlissingen. Inlichtingen: 01180- 27811. De ontwikkelingen in Midden- Amerika worden in verband met de verhoudingen in de wereldpo litiek met argusogen bekeken. Om belangstellenden de kans te geven meer kennis van dit gebied op te doen. wordt woensdag 17 oktober in buurthuis De Zwaan in Oost Souburg een informatiebijeen komst gehouden. Een spreekster belicht de situatie in Nicaragua. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Medewerkers van het Rijksarchief in Zeeland zijn de docenten van de cursus oud schrift (paleografie) voor beginners, die dinsdag 16 oktober van start gaat. De cursus omvat 15 bijeenkomsten, die elke dinsdag om 19.30 uur beginnen in het gebouw van het Rijksarchief aan de Sint Pieterstraat in Mid delburg. Opgave bij de ZVU: 01180-34800. Suikerpatiënten van 55 jaar en ouder kunnen elkaar zaterdag 3 november ontmoeten in de LTS in Goes. De Internist dr. L. van Gaal uit Amsterdam en mevrouw Cora Visser, diëtiste van de Diabetes Vereniging Nederland (DVN) houden inleidingen. Een demon stratieteam van de DVN geeft voorlichting over zelfcontrole en snuittechniek. Verder worden lilms vertoond, is er een grote in formatiemarkt en staat een fo rumdiscussie op het programma. De bijeenkomst begint om 10 uur en duurt tot 16 uur. Deelnemers moeten zich voor 20 oktober schriftelijk opgeven bij de DVN, Postbus 9210, 3506 GE Utrecht. Stil zitten dat is niks voor Wim Naerebout (39) uit Koudekerke. Toen hij zo'n twee jaar geleden van de ene op de andere dag zonder werk kwam te zitten piekerde hij zich suf om opnieuw emplooi te vinden. Vooral 'in zaken', stond hoog in het vaandel van de in Souburg geboren Naerebout. In een door de Belgen vertaald Duits magazin, volgestauwd met tips om (op)nieuw te beginnen stond een zinnetje dat het helemaal warm maakte van binnen: een reparatie set om leer en kunstleer te repare ren. "En dat was er in Nederland niet", bezweert hij. En zo is hij sinds een jaar bezig om een nieuwe zaak op te bouwen. Elk scheurtje in een leren (of kunstleren) bank stel, stoel, autozitting of wat dan ook behandelt hij. En na behande ling is er zo goed als niks meer van te zien. De man uit Koudekerke doopte zijn bedrijf tot de magisch klinkende naam Mister Repp. Naerebout: "Ik werkte tot voor twee jaar bij een internationale glashandel in Drente. Mijn baas daar had waarschijnlijk genoeg verdiend, wat hij stopte er van de ene op de andere dag mee. Ik houd nogal van pionieren. Dus toen ik van deze mogelijkheid las, ben ik meteen naar Duitsland ge reden om zo'n set te kopen. Die Duitsers keken overigens nogal raar op. Ze wisten niet dat ze in dat Belgische blad stonden. Uit eindelijk lukte het me om een vertegenwoordiging te krijgen in Nederland". De eerste maanden - hij had een uitkering leurde hij bij grote in stellingen zoals ziekenhuizen, het loodswezen en taxibedrijven. Hij had succes. Leren (of kunstleren) bekleding van stoelen, barkruk ken of autozittingen met een scheurtje, gaatje of winkelhaak mocht hij met zijn apparatuur be handelen. "De ziekenhuizen in Middelburg, Vlissingen en Sluis kil behoren nu tot mijn vaste klanten", pronkt hij. Maar parti culieren weten de leer-reparateur ook steeds meer te vinden. "Ik ben nu zover dat ik bijna van mijn uitkering af ben". Alles wat van (kunst)leer is, repa reert Naerebout. Het proces is in feite heel simpel; een opleiding had hij er niet voor nodig. Onder het gat wordt een stuk linnen ge legd, dat een speciqle behandeling heeft ondergaan. Het geheel wordt verwarmd, waardoor het linnen zich aan het (kunst)leer hecht. Daarna wordt een passend gekleurde pasta in het gat ges meerd en de zaak wordt opnieuw verwarmd tot ongeveer 350 gra den. Is dat gebeurd, dan wordt over de weke pasta een doek ge legd. waarin de structuur is ge maakt van de bewerkte stof. "Echt onzichtbaar maken gaat niet", geeft hij toe. "Maar er is bijna niets meer van te zien. Wie Wim Naerebout (foto Ruben O reel) trouwens het bankstel, om maar eens een voorbeeld te noemen, helemaal als nieuw wil hebben, kan ook bij mij terecht. We kleu ren ook leer in dezelfde of in een andere kleur". En zo timmert Wim Naerebout aan de weg om een nieuw bestaan op te bouwen. "Er is genoeg te ondernemen", oordeelt hij. "Wie werkloos is en durft, kan best suc ces hebbeji. Maar de mensen dur ven niet en worden ook niet gesti muleerd om iets te ondernemen. En dat is jammer". En na die woorden haalt hij een demonstra tieflesje met wijn tevoorschijn dat hij over een stuk stof gooit. De ene helft van de stof wordt rood en op de andere helft blijft de wijn in druppels liggen. De stof neemt het niet op. "Dat is een nieuw initia tief varl mij. Ik ontdekte een on derneming die antistatische vloei stof maakte. Dat is geschikt voor onder meer vloerbedekking. Vas te vloerbedekking is vaak na een shampoobeurt niet meer antista- tisch en neemt dan vuil en stof gemakkelijker op. Na een beurt met dit sf>ul stoot het vuil af." Wim Naerebout voert zijn bedrijf voorlopig nog vanuit zijn privé- adres (De Boisotstraat 14) in Koudekerke. Meestal werkt hij bij de klant thuis. Hij heeft nauwe lijks hoeven investeren in zijn zaak en kan daardoor de prijzen laag houden, zo benadrukt hij. De groep voor weduwen en we duwnaars, die wekelijks bijeen komt in het gebouw van FIOM in Middelburg, viert haar derde ver jaardag met een Open Avond in gebouw De Schakel in Middel burg. Belangstellenden kunnen daar kennis maken met de groep sleden en informatie krijgen over de groepsactiviteiten. De open dag begint dinsdag 23 oktober om 19.30 uur. Informatie: 01180-27311. Leden van de Rangers, de jeug dorganisatie van het Wereld Na tuur Fonds, maken maandag 15 oktober de Veermansplaat schoon. In het zomerseizoen ma ken veel watersporters van dit vrij toegankelijk gebied in de Greve- lingen gebruik. De Rangers ver trekken om 10.30 uur uit het ha ventje van Bommenede nabij Zonnemaire. Jongeren die aan het karwei willen deelnemen kunnen zich opgeven: 01100-15298. Christenen 'Wat kunnen christenen uit Oost- Europa ons leren?' is de vraag die dinsdag 6 november aan de orde komt in het evangelisch ontmoe tingscentrum de Burght in Burgh- Haamstede. Daar spreekt die dag dominee Joseph Ton, die in '81 wegens zijn verweer tegen ver drukking van christenen in het oostblok uit zijn vaderland Roe menië werd gezet. Joseph Ton wacht zijn bezoekers om 20 uur op. 'Kopen met 't koppie' is de titel van een boekje dat het ministerie van economsiche zaken onlangs heeft uitgegeven. Het boekje be vat tips voor de consument om problemen te voorkomen. Bij de twintig belangrijkste redenen voor 'consumentenergernis" (waaron der reparatienota's en vooruitbe taling) wordt aangegeven hoe moeilijkheden kunnen worden vermeden. Het boekje kan gratis worden aangevraagd bij Postbus 51, 2500 RR. Den Haag. Schrijf erbij: 'Kopen met 't koppie'. De Vroom, wetenschappelijk me dewerker aan de theologische fa culteit van de Vrije Universiteit in Amsterdam praat maandag 15 oktober over sociale ethiek. Hier onder wordt de samenhang tussen mens, techniek, geloof en toe komst verstaan. De lezing begint om 20 uur in de abdijzaal van het Abdijcomplex in Middelburg. De organisatie is in handen van de werkgroep DISK Midden-Zee land en de werkgroep Theologie van het Zeeuws Genootschap. In formatie: 01180-15353. 'Sprookjesachtig' is het thema van de jeugddagen, die het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka pelle dinsdag 16 en donderdag 18 oktober op het programma heeft staan. Onder dit thema wordt ge keken naar de rol die dieren spe len in sprookjes, fabels en legen den. Tijdens deze dagen kunnen speurtochten worden gemaakt, marionetten worden vervaardigd uit natuurlijk materiaal, films worden bekeken en een sprook jestentoonstelling worden be zocht. Kinderen die mee willen doen, moeten zich voor 12 okto ber opgeven: 01188-2620. De jeugdmeuseumdagen beginnen om 9.30 uur. Brood, regenkleding en laarzen meenemen! De stichting Friendensstimme vraagt zaterdag 27 oktober in Goes aandacht voor de omstan digheden waarin Russische chris tenen moeten leven. Dat gebeurt tijdens een interkerkelijke samen komst, die om 14.30 uur begint in de Maria Magdalenakerk in Goes. De uit de USSR afkomstige Baptisten-evangelist David Klas sen vertelt daar over de vervolging van christenen in de Sowjet Unie. Door zijn getuigenissen moest Klassen bijna tien jaar in straf kampen doorbrengen. Informa tie: Friedensstimme Nederland 01820-10733 De voetbalvereniging Liberty in Vlissingen wil Nederlanders en Surinamers op Walcheren dichter bij elkaar brengen. Daarom heeft de club een gezellige avond geor ganiseerd, die zaterdag 13 oktober om 20 uur begint in de Oude Stad aan de Paardenstraat in Vlissin gen. Daar wordt die avond ook bingo gespeeld. Informatie: 01184-71261 en 01184-10101 De afgelopen tijd is de winkel van het Aktiehuis aan de Simpelhuis- straat in Middelburg verbouwd. Ook is er nieuw materiaal voor handen over allerlei mogelijke actieterreinen,.zoals energie, mi lieu, vrede(sonderwijs). Derde Wereld, onderdrukking, verzet, dienstweigering, feminisme en dergelijke. Met het oog op deze vernieuwingen houdt het Aktie huis zaterdag 13 oktober een Open Dag. Mensen die zich daadwerkelijk willen inzetten kunnen zich die dag aanmelden. Inlichtingen: 01180-38208. Clubhuis De Boerderij aan de Bosweg in Vlissingen is het ver trekpunt van de herfstwandel- tocht die de afdeling wandelsport van de Vlissingse sportvereniging Marathon zaterdag 13 oktober in petto heeft. De afstanden en ver trektijden zijn: 25 km-12.00 uur; 15 km-13.00 uur en 5 en 10 km-13.30 uur. Inlichtingen: 01184-64509. Omdat volgens de Zeeuwse Volk suniversiteit veel mensen'na ver loop van tijd de spellingregels voor de Nederlandse taal verge ten, ('zie het grote aantal d/t fou ten') begint deze instelling woensdag 24 oktober met een 'ophaalcurus Nederlands'. Tij dens tien avonden wordt (dt!) aandacht besteed (d!) aan de be langrijkste spelling- en grammati caregels van het Nederlands. Daarnaast besteedt (dt!) de do cent wat aandacht aan het schrij ven van brieven en teksten. In lichtingen: 01180-34800. De Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland (SVRZ). een or ganisatie met acht instellingen en een aantal dependences, heeft de populaire versie van het jaarver slag over '83 gepresenteerd. Met dit populaire verslag wil de stich ting aan haar werk zoveel moge lijk bekendheid gegeven. Ieder personeelslid heeft een exemplaar ontvangen. Bestuursvoorzitter A.J. Kaland constateert in het voorwoord dat er geen noemens waardige conflicten waren en dat er genoeg geld binnenkwam om alle uitgaven te dekken. Het verbeteren van de onderlinge contacten is het doel van de grote ontmoetingsavond voor christe nen die vrijdag 9 november wordt gehouden in de Schouwburg in Middelburg. Het accent ligt op zangen getuigenis Ds. A. Poley uit Vrouwenpolder spreekt de aan wezigen toe. Muzikale medewer king verlenen het orkest van het Leger des Hcils uit Goes, de zan ger Janus Mondeel en de gospel- zanggroep The Servants, die het initiatief voor de bijeenkomst heeft genomen. De ontmoetings avond begint om 19.30 uur. De Coördinatiegroep Energiebes paring Zeeland (CEZ) is tot en met morgen (donderdag) te gast in het dorpshuis van Kamperland. Vandaag en morgen kunnen alle belangstellenden tussen 15 en 17 :n van 19 tot 21 uur informatie crijgen over alle mogelijke ma- ïieren van energiebesparing. 'Begrijpt u het' is het thema van de evangelisatiedienst, die zondag 14 oktober vanaf 19 uur wordt ge houden in de gereformeerde kerk in Arnemuiden. Voorganger is ds. G.J. Mink. Het Christelijk Ge mengd Koor 'De Lofstem' uit Sint-Laurens en organist De Fey verlenen muzikale medewerking. Het Zuiderbaken in Middelburg is zaterdag 20 oktober het toneel voor de Turks/Nederlandse ont moetingsdag. De ontmoeting is bedoeld om begrip, verdraag zaamheid en aanpassingsvermo gen te kweken bij beide bevol kingsgroepen. Dat kan alleen worden -bereikt, zo meldt de Wijkvereniging Zuid, als beide groepen elkaar goed leren kennen en begrijpen. Onderdelen van de ontmoetingsdag zijn: film. video, dia's, hapjes, muziek documen tatie en huisvlijtdemonstraties. De bijeenkomst begint om 14 uur. Het Activiteitencentrum voor werklozen, arbeidsongeschikten en lichamelijk gehandicapten is elke dinsdag- en donderdagmid dag tussen 13.30 en 16.30 uur geopend in het ontmoetingscen trum Dauwendaele. Op het pro gramma staan cursussen, demon straties en de gelegenheid om el kaar te ontmoeten. Inlichtingen: 01180-27550. Elke maandagavond (vanaf 19.30 uur) en woensdagavond (vanaf 20.30 uur) is de sportzaal in De Zandput in Serooskerke geopend voor gymnastieklessen voor man nen en vrouwen vanaf 16 jaar. De gymnastieklessen worden gege ven door de Sportvereniging Se rooskerke. Informatie: 01180-16133 (na 18.00 uur). De lagere-schooljeugd in Middel burg kan dinsdag 16 oktober deelnemen aan de traditionele gymnastiekinstuif van de Middel burgse Turnvereniging 1969 MTV'69). Deze begint om 13 uur in De Kruitmolen in Middelburg. Bijna alle vormen van gymnastiek zijn dan mogelijk. Inlichtingen: 01180-16508. De hervormde vrouwengroep Zuiderwijk in Middelburg ver koopt vrijdag 12 oktober hand werken en geschenken tijdens een bazaar die vanaf 14.30 uur wordt gehouden in de recreatiezaal van Rustenburg aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De bazaar wordt opgeluisterd met verlotingen en attracties. Ook zijn er hapjes ver krijgbaar. De opbrengst gaat naar de Thomaskapel. Ds. Brummelkamp gaat zondag 14 oktober voor in een experi mentele dienst, die om 16.30 uur begint in de Hofpleinkerk in Middelburg. Kinderoppas is aan wezig. De nieuwe huisvesting van de openbare kleuter- en lagere school De Zuidburch aan de Sant. Rademacherstraat 3 in Middel burg wordt woensdag 31 oktober om 14 uur in gebruik genomen. Burgemeester en wethouders van Veere willen een parkeerterrein aanleggen aan de Kanaalweg Westzijde. Ook vinden ze dat de lagere school De Schutte in Ga- pinge moet worden uitgebreid. Over deze plannen praat de ge meenteraad van Veere in een ver gadering. die woensdag 17 okto ber om 19.30 uur begint in het Veerse stadhuis. De heer Wisse vertelt woensdag 17 oktober iets over de ontwikke lingen in de bejaardenverzekerin gen. Deze vertegenwoordiger van het Ziekenfonds Midden-Zeeland is daartoe uitgenodigd door het steunpunt voor Ouderen in de Stromenwijk/'t Zand. De bijeen komst begint om 10.30 uur in het Kruispunt aan de Mortierestraat. Het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming en de Stichting Welzijn Ouderen hebben samen een korte kennismakingscursus opgezet voor ouderen die iets meer willen weten over en ver trouwd willen raken met de mo gelijkheden van kunstzinnige vorming. De cursus gaat in op verschillende technieken en op ruimtelijke vormgeving. Ook wordt een bezoek gebracht aan een expositie of museum. De cur sus begint op 24 oktober in de Kuiperspoort en duurt 12 woens dagochtenden van 9.30 tot 11.30 uur. Inlichtingen: 01180-33095 en 01180-27537. De Kruisvereniging Walcheren- Oost en de Stichting Welzijn Ou deren tekenen beide voor de or ganisatie van de cursus 'Wat doe ik voor mijn gezondheid als ik ouder word?'. De cursus wordt vanaf 24 oktober op negen achtereenvolgende woensdagoch tenden gehouden in het Kruis punt aan de Mortierestraat in Middelburg. Aanvang 10 uur. Een arts. een apotheker en een diëtiste geven informatie. Informatie: 01180-27537. Mannen vanaf ongeveer 55 jaar kunnen deelnemen aan de cursus 'koken voor mannen', die is geor ganiseerd door de Stichting Huis houdelijke en Consumentenvoor lichting en de Stichting Welzijn Ouderen in Middelburg. Na af loop van deze cursus kunnen de mannen een eenvoudige, gezonde en smakelijke maaltijd bereiden. De cursus begint op 23 oktober in het dienstencentrum aan de Schuttershofstraat la. Inlichtin gen: 01180-27537. De peuterspeelzaal Duimelot in Arnemuiden bestaat tien jaar. Zaterdag 13 oktober houdt Dui melot dan ook tussen 10 en 13 uur Open Huis. Ook is er dan een speelgoed- en kinderfietsenbeurs. Spullen hiervoor kunnen vrijdag 12 oktober tussen 14 en 15 en tus sen 19.30 en 20.30 uur worden in geleverd bij de speelzaal aap de Dokstraat 1 (achter het zwembad) in Arnemuiden. Van de opbrengst gaat 75 procent naar de aanbie der, de rest is voor de aanschaf van buitenspelmateriaal. Woens dag 10 en donderdag 11 oktober vieren leiding en kleuters het ju bileumfeest in eigen kring. Knutselen, kletsen en spelletjes doen zijn de onderdelen van de kindermiddag die woensdag 17 oktober om 14 uur begint in Het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen. Kinderen van 7 tot 12 jaar zijn welkom. Voor de kleuters (4 tot 7 jaar) is een herfstmiddag gepland. Zij kunnen.paddestoelen maken en luisteren naar een herfstverhaaltje. De basistechnieken van het teke nen worden behandeld in een te kencursus. die donderdag 25 ok tober om 13.45 uur begint in buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen. De cur sus omvat tien bijeenkomsten. Aanmelden: 01184-65453. Peute- ropvang is aanwezig. Buurthuis "De Zwaan" in Oost- Souburg houdt aktiviteiten in de herfstvakantie. Vrijdag 12 okto ber: Disco "Flash Action" 19.30 uur. leeftijd tot 16 jaar, Maandag 15 oktober: 3-in-l- klup. 14.00 uur, leeftijd 6-12 jaar. Dinsdag 16 oktober: Speurtocht door Souburg (bij sleqhtweer: levend ganzenbord), leeftijd: 6-12 jaar. 14.00uur Woensdag 17 oktober Goochelaar Renando, 14.00 uur, leeftijd 6-12 jaar. Donderdag 18 oktober: Buitenlandse spelletjes-middag (o.a. Molukse en Surinaamse spelletjes), 14.00 uur, leeftijd 6-12 jaar Vrijdag 19 oktober: Tekenfilms, 14.00 uur, leeftijd 6- 12 jaar. De Nutskleuterschool aan de Ju- lianalaan in Vlissingen biedt woensdag 17 oktober ruimte aan een kledingbeurs/bazar van de Unie van Vrijwilligers (UW) in Vlissingen. De beurs begint om 10 uur en duurt tot 16 uur. Winter- kleding, zowel voor dames, heren als kinderen (geen ondergoed) kan dinsdag 16 oktober tussen 15 en 20 uur worden ingebracht in het schoolgebouw. De aanbieder krijgt 75 procent van de op brengst, de rest komt ten goede aan de UW. Het VJV in Vlissingen houdt sa men met de afdeling Zeeland van de HCC een cursus burgerinfor- matice. Die begint donderdag 18 oktober om 19.30 uur in het VJV- centrum aan de Verkuyl Quakke- laarstraat in Vlissingen. De cursus bestaat uit tien lesavonden op de donderdag en uit twee praktijk- dagen op de zaterdag. De deelne mers. die zich uiterlijk 12 oktober bij het VJV moeten aanmelden (01184-17819) hoeven niet te be schikken overeen homecomputer. In buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen gaan dinsdag 23 oktober de nieuwe cursussen droogbloemen schikken en glasschilderen van start Beide cursussen bestaan uit zes bijeen komsten. De eerste bijeenkom sten, op dinsdag 23 oktober, be ginnen om 13.30 uur. Donderdag 25 oktober begint om 19.30 uur een nieuwe cursus droogbloemen schikken. Opgave bij De Paraplu: 01184-65453. Elke dinsdagochtend van 10 tot 12 uur komt een groep vrouwen bij een in buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen Tij dens deze 'kom uitje huis'-activi- teit kunnen vrouwen andere vrouwen ontmoeten, wat praten en aan handenarbeid doen. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen zaterdag 13 oktober deel nemen aan de spel- en knutsel- morgen. die om 10 uur begint, in buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen. Voor de leeftijdsgroep 12 tot 16 jaar heeft buurthuis Aldegonde vrijdag 12 oktober een discoavond in petto. Aanvang 19 uur. Alde gonde is te vinden in Westerzicht in Vlissingen. Een week later (19 oktober) is er behalve een disco ook een play-backshow. Die be gint eveneens om 19 uur. De vergadering van de verkeers- commissie in Vlissingen. die van daag (woensdag) zou worden ge houden, gaat niet door. Het VJV in Vlissingen serveert zondag 14 oktober een Grieks Vegetarische maaltijd, voortaan wordt er ook weer op dinsdag en donderdag gekookt. De maaltij den worden om 18 uur opgediend. Voor de maaltijd van zondag kan men tot vrijdag 14 oktober 14 uur telefonisch reserveren: 01184- 17819. De activiteitencommissie van wijkcentrum Open Hof in Vlis singen heeft een kaas- en wijn avond voorbereid, die vrijdag 12 oktober om 20 uur begint in Open Hof. Een drogisterij en de heren J. Kwekkeboom (kaasmaker) en J. van Schaik (wijn- en biermaker) verlenen medewerking. Kaarten in de voorverkoop bij de beheer der van Open Hof en 's avonds aan de zaal. Natuurlijk kan er van kaas en wijn worden geproefd. Wat oudere handen maken' is het motto van de verkoping die zich dinsdag 30 oktober afspeelt in wijkcentrum Open Hof in Vlis singen. Daar worden tussen 14 en 17 uur handwerken van de oude- rensoos verkocht. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuw materiaal. Meisjes en jongens die woensdag 17 oktober willen deelnemen aan de plav back- en Famewedstrij- den van Het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen, moeten zich voor vrijdag 12 oktober op geven (01184-14660) De wedstrij den beginnen om 19.30 uur. Deelnemers moeten zelf een plaatje meenemen waarop ze wil len dansen en/of playbacken. Na afloop van de dropping, die vrijdag 19 oktober om 19.30 uur bij het Woltershuis aan de Hoge weg in Vlissingen begint, staat warme soep klaar. De dropping is bedoeld voor jongeren vanaf 14 jaar. Opgave: 01184-14660.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 7