rtn I NEFIT TÜRB0 J.L. MOENS ZAKEN zijn ZAKEN Het Weekvoordeel OPEN DAG BIJ TIEN ZEEUWSE BEDRIJVEN EN INSTELLINGEN 3*98 Nieuwbouw Rabobank Middelburg vordert geheel volgens plan Vier-sterren-classificatie Westduin Budget Hotel RADSON Bas de Bruijne sponsort M'burgse zaalvoetbalclub bulthaup funkti meer voor keuke DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 10 oktober 1984 0 k y 1 RADSON DEALER: Loodgieters- en centrale verwarmingsbedrijf NIEUWE SCHOLENGEMEENSCHAP GEBOUWD VOLGENS VS SYSTEEM I J/L I -W^Y/l f® l"® werkdagen 9.00 12.00 u QNZE TAAL IN BEWEGING! Van bestuurssecretaris tot trut van Troje! W.C.-EEND ^50750 WITLOF VLAAMSE-100 gram GEKOOKTE BOERENHAM Oostperkweg 18 Middelburg 01180-13367 INFORMATIERUBRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN DEZE KRANT Niet minder dan tien Zeeuwse be drijven en instellingen houden op zaterdag 13 oktober een Open Dag. Een gelukkige samenloop van omstandigheden heeft voor dit recordaantal gezorgd. Op die dag staat namelijk niet al leen de Landelijke Open Dag Chemie op het programma, maar zetten ook enkele bedrijven hun deuren open met het oog op het 15-jarige bestaan van de Indus- triegroep Midden-Zeeland. Hieronder een overzicht van de bedrijven en instellingen die een open dag houden. Het Laboratorium Sint Joanna Ziekenhuis, Kloetingsweg 47 in Goes leidt van 10 tot 16 uur elk uur groepjes van tien belangstel lenden rond. Na een korte inlei ding krijgen de bezoekers o.a. te zien hoe glucosetests worden ge daan en hoe bloed en urine wor den onderzocht. Men dient zich tevoren aan te melden via tele foonnummer 01100-15510 toestel 113. De Zeeuwse Academie voor Che mie en Gezondheidszorg, Rom- merswalestraat 1 in Goes zet de deuren van 10 tot 14 uur open. Voorafgaande aanmelding is dus niet nodig. In het schoolgebouw wordt onder meer een speciale tentoonstelling ingericht over het milieu. Voor Dow Chemical in Terneu- zen vertrekt van 8.30 uur tot en met 14.30 uur om het uur- vanaf het Stadhuis te Terneuzen een bus naar het bedrijf vor een drie uur durend programma. Er worden bezoeken gebracht aan de sty- reenfabriek, het centrale labora- tium, de veiligheidsafdeling en de research-afdeling. Opgaven via telefoonnummer 01150-18920 toestel 2700 of 3200. De Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen zet van 10 tot 15 uur zijn deuren open. Voorafgaande aanmelding is niet nodig. De programma's beginnen in het Scheldekwartier, Van Dis- hoeckstraat, waar films worden vertoond over de fregattenbouw. In dat gebouw is ook een foto-ex positie ingericht. Vervolgens kan men bezichtigen de bedrijfs- school, de lichte plaatwerkerij, de conserveerafdeling, de machine fabriek, de pijpenloods, de la- sloods ketelbouw en dokloods 2 waar de fregatten worden ge bouwd. Er worden ook brand weerwedstrijden gehouden. Hoechst Holland N.V. in Vlissin- gen-Oost heeft vier programma's georganiseerd waarin een audio visueel wordt vertoond, een ron drit over het bedrijfsterrein wordt gemaakt en twee fabrieken wor den bezocht. De vier programma's zijn reeds volgeboekt. M. T. Chemicals, eveneens in Vlissingen-Oost presenteert twee j>rogmmma^^tanvang^(L00^im^ en 14.00 uur. Deze zijn echter al volgeboekt. Het Open Dag programma van de PZEM omvat een bezoek aan het informatiecentrum te Borssele en rondleidingen naar de conventio nele centrale en de daar aan de gang zijnde bouwactiviteiten in P. Rooze, al 25 jaar nu vaiï het bestuurscollege van de Rabobank, legde vorige week vrijdag de eerste officiële steen voor de nieuwbouw van die bank in het Geeregebied. De uitbreiding sluit aan op het reeds bestaande monumentale ge bouw dat zijn ingang heeft aan de Langeviele. De heer Rooze is nu reeds een kwart eeuw lid van het bestuurscollege en zal binnenkort aftreden. De bouw is in januari van dit jaar begonnen en maakt - aldus de Rabobank - goede vorderingen. Alles verloopt volgens plan en als dit zo doorgaat, zal de opening van de nieuwbouw in mei 1985 plaatsvinden, zoals was gepland. Door de nieuwbouw van de Ra bobank wordt het Geeregebied verder ingevuld. Het Rabobestuur heeft samen met de architect ge tracht tot een harmonieus geheel te komen. Er zal een grote open balie in de gebouwen verrijzen en de diensten voor de particuliere cliënten en het bedrijfsleven zul len zich afspelen op de begane grond. Dankzij die open balies kan de bank zich meer toeleggen op haar adviesfuncties. Mede door gebruik te maken van moderne automatiseringstechnie ken komt er voor de mede- werk(st)ers extra tijd beschikbaar, aldus de Rabo, om de cliënten te helpen en te adviseren. "Wacht tijden behoren dan tot het verle den", voorspelt de Rabo-directie. Na de opening van de nieuwbouw zal het huidige pand aan de Lan geviele gerenoveerd worden. Na dien zullen er twee ingangen zijn voor de Rabobank; één in het Geeregebied en één in de Lange viele. verband met de ombouw voor het verstoken van steenkool. De och tendprogramma's zijn al volge boekt. In de middaguren is er nog plaats. Aanmelden via telefoon nummer 01 180-25351 (afd. P.R.). Total zet de deuren tussen 9 en 15 uur open Aanmelding vooraf is dus niet nodig. K.M.S. "Scheldepoort" heet de bezoekers welkom" tussen 10 en 15 uur. Opgave vooraf is niet nodig. In de kantine wordt een diapre sentatie over Scheldepoort ver toond alsmede films overde fre gattenbouw. Verder zijn de twee dokken en de werkplaatsen voor bezoek open. Laboratorium van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee leidt van 10 tot 16 uur elk uur groepjes van tien personen rond. Na een korte inleiding krijgen de bezoekers o.a. te zien hoe glucosetests worden gedaan en hoe urine en bloed worden onderzocht. Voorafgaan de aanmelding via telefoon 01110-2555. bouwen die uit één of twee bouw lagen bestaan, worden turnkey opgeleverd, dat wil zeggen geheel geschilderd en compleet met alle benodigde installaties en vloerbe dekking. Verlaat's Systeembouw Uden b.v. geniet een toenemende belang stelling voor de volgens het zoge naamde VS-systeem opgetrokken schoolgebouwen. Dit systeem maakt een zeer snelle uitvoering mogelijk omdat vier monteurs daarmee per week 200 vierkante meter vloeroppervlak in ruwbouw kunnen realiseren. Voordeel van het VS-systeem is o.m. de gemakkelijke verplaats baarheid van de schoolgebouwen waarbij de verplaatsingskosten ongeveer 20 procent van de nieuwwaarde bedragen. De ge- De afdeling Middelburg is een zaalvoetbalvereniging rijker. Dankzij het assurantiekantoor van Bas de Bruijne speelt er nu een ploeg onder die naam in de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie in de Zeeuwse hoofdstad. Onlangs presenteerde de ploeg zich en een fotograaf vereeuwigde de formatie, die onder leiding staat van coach J. Filajdic. Assurantiekantoor De Bruijne bestaat uit de volgende spelers. Hans Burgs, Peter Burgs, Arno van de Berg, Gerard Kortenhof, Louis Meeuse, Johny Hendrikse, Sjaak de Witte, Izaak van Hane- gem en Frank van Dijke. Lijn rechter is Ko Hendrikse. De juist in deze dagen bekend ge worden erkenning van het West duin Budget Hotel als vier sterren verblijfsaccommodatie in een lan delijke hotelklassificatie was za terdag eervol genoeg om de offi ciële openstelling van deze nieuwe horeca-vestiging in de gemeente nader accent te geven. Staatsse cretaris P. H. van Zeil kwam er voor naar deze toeristische Wal- cherse buurtschap om het ere- schildje aan de muur te bevestigen. De feestelijke ingebruikstelling vond plaats op een moment dat de directie kan terug kijken op een alleszins geslaagde start, met in amper vijf maanden tijds een be zoekers-aantal van rond de vijftien duizend. In de verschillende toespraken werd er breed uitgemeten dat het vooral aan het doorzettingsver mogen van initiatiefnemer en nu directeur Eef Izeboud is te danken dat er op de plaats waar eens de gebroeders Huvers hun uitspan ning hadden het in capaciteit ge zien grootste hotel van Zeeland kon verrijzen, met 84 kamers, een a la carte restaurant, een zwem bad, bar met lounge en diverse vergaderruimten, alles bij elkaar werk biedend aan vijfentwintig mensen. Of zoals de staatssecretaris het zelf formuleerde: „Het heeft veel in zet, tijd, verzuchtingen en een dikke map vol ingewikkelde cor respondentie gekost voordat ambtelijke huisjes konden worden gepasseerd en het sein veilig kon worden gegeven". Dat het bedrijf er uiteindelijk, roeiend tegen allerlei stromingen in, toch nog is gekomen, noemde de heer Van Zeil een duidelijke aanwinst voor het Zeeuwse toe risme. Temeer daar de sector ho tel-pension binnen het totale aan bod van slaapplaatsen slechts een score bereikt van drie procent bij een totaal van 225.000 slaapplaat sen, waarbij ongeveer negentig procent betrekking heeft op de overnachtingsmogelijkheden in de kampeer- en bungalowsector. Landelijk is de score van de sector hotel- personeel gemiddeld zeven procent. Gedeputeerde J. P. Ventevogel voor toeristische aangelegenhe den in Zeeland had, naar hij liet weten, graag wat kanttekeningen willen maken bij de nota toeris tisch beleid. Die nota laat echter nog even op zich wachten, zodat de gedeputeerde, naar hij zei, ook meteen een excuus had voor het pas in een later stadium rond breien van het provinciaal be leidsplan rond recreatie en toeris me. Met name het inzicht hoe.de toeristische organisatie er in de toekomst uit moet zien ontbreekt nog. Het wachten is op dit punt op de uitkomsten van een extern on derzoek. dat dezer weken ter bes preking zal komen. Voortuitlopend op allerlei activi teiten rond het slijten van Zeeland Een goed voorbeeld vormt de Scholengemeenschap "Zwanen burg" die in opdracht van de Dienst Gemeentewerken Vlissin gen aan de Verlengde Bonendijk in Vlissingen wordt gebouwd. Verlaat's Systeembouw Uden zal begin oktober met de bouw be ginnen die na een bouwtijd van ongeveer vijf weken in de eerste helft van november gereed zal zijn. De Scholengemeenschap in Vlissingen zal bestaan uit één bouwlaag met een totaal vloerop pervlak van 191 vierkante meter. Het VS-systeem bestaat uit kop peleenheden met een moduul- maat van 2.50 m die in de eigen fabriek van Verlaat's Systeem bouw in Uden worden geprefa briceerd om op de bouwplaats aan elkaar te worden gekoppeld en afgewerkt. Een en ander wordt onder Komo-certificaat geleverd. Op de bouwplaats worden eerst prefab-funderingen en houten vloeren aangebracht waarna de kozijnen met gewoon glas of alu minium ramen worden gesteld. Hierbovenop monteert men de complete prefab daken. als vakantieland kondigde hij aan dat juist dezer dagen binnen de begeleidingscommissie rond het provinciaal promotie plan een voorkeur was uitgesproken om in te haken op de NBT-actie om frisse lucht te komen happen in Nederland. Dat zou dan regionaal kunnen worden toegespitst op Zeeland. Het NBT blijkt daar wel oren naar te hebben. Het wachten is nu op een reactie van het bes tuur van de provinciale VVV en het Zeeuwse bedrijfsleven. Naast gedeputeerde Ventevogel lieten ook landelijk Horeca-voor- zitter G. van der Veen en burge meester S. Francke zich in loven de bewoordingen uit over het doorzettingsvermogen en de on dernemersgeest van de heer Ize boud. Burgemeester Francke noemde de nieuwe voorziening een aanwinst voor zijn Valkenisse, een gemeente met jaarlijks ruim 17000 toeristische slaapplaatsen, waarvan er nu met het Budget Hotel meegerekend ruim 1200 zijn te vinden in de hotel- en pen sionsector. Namens het architec tenbureau dat de bouw realiseer de sprak de heer P. Wisse. m Openingstijden toonzaal: I bJ 13.00 17.00 u Goes Zuidvlietstraat 75 telefoon 01100-12420 donderdagavond 19.00 - 21.00 u zaterdag 9.30 - 12.30 u de"\/lissinger De nieuwe "Dikke" van Dale is onlangs in een elfde druk op de markt versche nen. Dik omdat hij zo om vangrijk is dat hij uit drie delen bestaat. Naast veel oude woorden staan er ook veel nieuwe woorden in. Het zijn vaak niet alledaagse woorden en uitdrukkingen die de laatste 8 jaar, de tijd die verstreken is tussen de tiende en de elfde druk. in geburgerd zijn in het neder-, landse taalgebruik. Maar ook staan er woorden in die alleen in bepaalde kringen worden gebruikt. Neem nu de politiek als voorbeeod, die woorden gebruikt als: pensioenop bouw, inleveren, tweede ge neratie gastarbeiders, twee verdieners en vutters. Het heeft wel iets weg van ander officieel ambtelijk taalge bruik met woorden zoals deelregeling, interprofessio neel akkoord en bestuursse cretaris. Maar ook nieuwe maat schappelijke verschijnselën als doemdenken, kabeltele visie, draagmoeder en vrou wencafé zijn in de nieuwe 'Van Dale' te vinden. Dat sport een belangrijke plaats inneemt in ons dage lijks leven wordt duidelijk met kregen als afzien, op de nul spelen, snoeihard en het beruchte 'voetbal is oorlog'. Terwijl grappige uitdruk kingen als: 'je moest toch zo nodig?', 'niet dan', ja toch?', 'ergens tegenaanhikken' en 'trut van Troje' ook niet vergeten worden. Al met al is de "Dikke" van Dale zowel het oudste als het grootste woordenboek en heeft men in zijn elfde druk gepoogd een inzicht,te geven van de laatste 150 jaar Nederlandse taal. sanitair reiniger, f «akon 500 gram Maximaal 3 eenheden per klant Geldig van 101/m 13 okloDer 1984 KAMPIOEN GOEDKOOP HUISHOUDEN COOSJE BUSKENSTRAAT 135 VLISSINGEN

de Vlissinger | 1984 | | pagina 19