informatiepagina van de gemeente vlissingen De eenmalige uitkering 1984 I Vallend blad Informatiehoek 'Aldegonde' nu vaker open r U O t Wat ligt ter inzage? I Expositiereeks over beeldhouwkunst in 'Bellamy 19' DE VLISSINGER Woensdag 3 oktober 1984 Wat u weten moet over RWW-jongeren: opgelet! Voor wie? Ongehuwd? Iets meer dan het minimum? Zelfstandigen Commissies vergaderen Welk minimuminkomen? Hoe aanvragen?! Nog vragen? Uitbetaling De andere Bestemmingsplannen Wet geluidhinder Hinderwet Aanvraag Vergunningverlening Rolstoelgebruikers De honden mogen weer de stranden op Collecte Even bijpraten met wethouder Hoefkens Reacties Rapport Begroting 1985 Bejaardentehuis IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Economische teruggang, inleveren, bezuinigen, schrappen, vermindering koopkracht....Deze en andere minder opwekkende geluiden komt u vrijwel dagelijks in de krant en op de radio en televisie tegen. Ook de eenmalige uitkering voor mensen met de laagste inkomens heeft veel met de econo mische situatie te maken. Het zijn juist die mensen, die, relatief gezien, koopkracht moeten inleve ren. Anders gezegd: een jaar geleden kon u met een tientje meer levensmiddelen enzovoorts kopen dan nu, oktober 1984. Om die reden heeft de regering besloten de laagstbetaalden ook dit jaar een eenmalige uit kering te geven. Die kunt u tot en met 15 november aanvragen (zie kader). Personen, die bij stand of een R.W.W.-uitkering ontvangen voor de algemene kosten van levensonderhoud, hoeven de eenmalige uitkering niet aan te vragen. Zij ontvan gen, als zij voor de uitkering in aanmerking komen een vra genlijst van de gemeentelijke sociale dienst. Deze moet inge vuld en ondertekend worden teruggezonden. Dit geldt niet voor degenen die: -alleen periodieke bijzondere bijstand ontvangen; -periodieke algemene bijstand of RWW ontvangen maar nog geen 21 jaar zijn en thuis wo nen; -in afwachting van een defini tieve beslissing op hun aan vraag bij wijze van voorschot bijstand ontvangen; -een WWV-uitkering ontvan gen; -een uitkering ontvangen op grond van de Rijksgroeps re geling Gerepatrieerden; -niet meer in het uitkeringssys teem zijn opgenomen omdat bv. hun uitkering (tijdelijk) is ge stopt of geblokkeerd. Nieuw in de regeling een- malige uitkering 1984 is, dat J ook een aantal "RWW-jon- geren" voor een eenmalige i uitkering in aanmerking zullen kunnen komen. Het i gaat om degenen die aan de J volgende voorwaarden vol- doen: -er moet recht bestaan op J de uitkering 1984 voor de i echte minima; -men moet vanaf 1 januari 1984 zelfstandig een huis- i houding hebben gevoerd j en dus niet bij de ouder(s) i hebben gewoond; -en er moet in 1983 geen eenmalige uitkering ver- strekt zijn omdat er recht op een overbruggingstoeslag i in de RWW bestond. De extra toeslag op het uit- keringsbedrag voor 1984 is 400,-. j Wie tot deze groepen behoort en van mening is voor de een malige uitkering in aanmerking te komen, moet dus zelf een aanvraag indienen (zie onder "hoe aanvragen?"). In principe voor iedereen die van niet meer dan één mini mumloon of één minimumuit kering moet leven. De eenmalige uitkering be draagt voor: -een gehuwde 585, -een ongehuwde met één of meer kinderen 525,-. -een ongehuwde van 23 jaar of ouder zonder kinderen 410,-. -een ongehuwde van 22 jaar zonder kinderen 360, -een ongehuwde van 21 jaar zonder kinderen 315, -een ongehuwde van 18 t/m 20 jaar zonder kinderen 290,-. Het uitkeringsbedrag zal wor den verhoogd met 50,- voor ieder kind waarvoor over het tweede of derde kwartaal recht op kinderbijslag bestond. Voor degenen die in 1984 huursub sidie of woonkostensubsidie voor woonwagenbewoners of woonkostentoeslag van de bij stand ontvangen wordt de uit kering met 85,- verhoogd. Heeft men in 1983 ook een eenmalige uitkering ontvangen en is de gezinssituatie niet ge wijzigd dan bestaat aanspraak op een "meerjarigentoeslag" en een hoger kindertoeslagbe drag. De hoogten daarvan zijn ook weer afhankelijk van de gezinssamenstelling en/of de leeftijd. Er zijn echter uitzonde ringen. Niet elk minimuminko men geeft recht op een eenma lige uitkering. Zo moet er spra ke zijn van niet meer dan één minimumloon, één minimale sociale-verzekeringsuitkering of één bijstandsuitkering. De eenmalige uitkering is niet be doeld voor personen die géén inkomen hebben of alleen leven van rente of giften. Ook mensen met een studietoelage zullen iet zonder de eenmalige uitke ring moeten doen. Andere voorwaarden die bij uw aanvraag een rol spelen zijn dat u sinds 1 januari 1984 in Ne derland moet hebben gewoond én een eigen huishouding moet hebben gevoerd. Voor de duidelijkheid: u hebt geen eigen huishouding als u in een inrichting of in een bejaar denoord woont en zakgeld ont vangt. Bovendien heeft u geen eigen huishouding als u niet getrouwd bent én minderjarig èn nog thuis woont bij uw ou ders). In alle andere gevallen is er wel sprake van een huishou ding. Onder gehuwd wordt verstaan Het is zover. De herfst is begonnen, langzaam maar zeker gaan de bladeren vallen. Soms kan dat tot narigheid leiden. Wat te denken van bijvoorbeeld verstopte rioleren, gladde plaatsen op wegen, fiets- en voetpaden? Het is niet zo leuk daarover onderuit te gaan. Daarom werkt de gemeentelijke reinigingsdienst hard om de overlast zoveel mogelijk te beperken. Het grondgebied van de gemeente is echter groot zodat het misschien wel eens even duurt voordat men bij u in de straat komt. Maar u kunt ook zelf helpen de overlast te beperken. Misschien woont u in een huis met een tuin. Misschien staan er in die tuin bomen en struiken. Bedenk dan wel dat het blad waarvan u deze zomer en het begin van de herfst hebt genoten uw blad is. Help de reinigingsdienst eens een handje als het er om gaat de openbare weg schoon te houden. Veeg de omgeving van uw tuin de komende weken eens extra aan. Let er daarbij vooral op dat de roosters van de straatkolken niet verstopt ra ken. Dit voorkomt dat het re genwater op de weg, pad of stoep blijft staan. Want dat kan, in combinatie met gevallen bla deren, een onverwachte en daarmee gevaarlijke 'glijbaan' opleveren. Nog een tip: gooi het weggeveegde blad niet weg, maar spit het onder in uw tuin. Dat draagt bij tot een goede humusvorming en een vrucht bare grond. Zo heeft u er ook nog voor lange tijd plezier van! (Foto J. W. van der Linde). dat u met uw echtgenoot/echt genote samenwoont. Als dat niet het geval is komt u in de categorie 'ongehuwden'. Men sen, die niet getrouwd zijn maar wel samenwonen, worden met gehuwden gelijkgesteld. Dat geldt zowel voor ongehuwdep die een bijstandsuitkering ont vangen, als voor andere onge huwd samenwonenden. De laatsten moeten dat wel duide lijk op hun aanvraag-formulier melden. Misschien krijgt u wel net iets meer dan het minimuminko men. Ook dan loont het de moeite een aanvraag in te die nen. U heeft dan mogelijk recht op een deel van de eenmalige uitkering. Bijvoorbeeld: u zit per maand ƒ10,— boven het mini mum. Dan wordt er dus twaalf maal 10,— 120,-) van de eenmalige uitkering afgetrok ken. Echter, wanneer dat deel minder dan vijftig gulden be draagt, wordt niet tot uitbeta ling overgegaan. Er wordt overigens ook voor 1984 nog een afzonderlijke re geling getroffen voor mensen, die hun inkomen niet verdienen of ontvangen uit of in verband met een (vroegere) dienstbe trekking, maar uit een zelfstan dig uitgeoefend beroep of be drijf. der kind bent. Voor jongeren tot 23 jaar is ook de leeftijd van belang. De kinderbijslagbedra gen en de vakantie-uitkering hoeft u niet als inkomen op te geven. Behalve loon of uitke ring van uzelf en uw echtge- no(o)t(e) of partner tellen ook uw eventuele andere inkomsten mee. Rente bijvoorbeeld, of bij verdienste uit arbeid, alimenta tie of een studietoelage. Dat moet allemaal worden opgege ven. De gemeente houdt er trou wens wel rekening mee, dat u daarover nog belasting en so ciale premies moet betalen. Betaalt u zelf de premie voor de vrijwillige- of bejaardenzieken fondsverzekering, dan wordt deze door de gemeente van uw inkomen afgetrokken. Dat geldt ook voor de alimentatie die u moet betalen. U moet op uw aanvraagformu lier het inkomen invullen, dat u direct voorafgaand heeft ver diend. Of u een eenmalige uit kering krijgt hangt af van de aard van het inkomen. Boven dien speelt mee of u gehuwd, Op alle postinrichtingen (dus i zowel op hoofd- als bijkanto- J ren en de postagentschappen) kunt u vanaf morgen (4 okto- i ber) een aanvraagformulier met voorlichtingsfolder afha len. Dit geldt niet voor hen, die een bijstands- of R W. W. uit kering ontvangen. Die perso nen ontvangen rechtstreeks een vragenlijst van de ge meentel Het aanvraagformulier moet u zorgvuldig en volledig invul len, ondertekenen en van de gevraagde bewijsstukken (loonstrookjes), specificatie uitkeringen, specificatie kin derbijslag e d.) voorzien. In de bijbehorende envelop kunt u het aanvraagformulier met de bewijsstukken zonder postze gel opsturen aan de gemeente (dus niet inleveren!). Zorg er wel voor dat uw aanvraag op tijd binnen is. Uw aanspraak op de uitkering vervalt, wan neer uw aanvraag na 1 5 no vember a s. binnenkomt bij de gemeente. Het kan natuurlijk, dat u bij het invullen van het formulier op zaken stuit die u niet dui delijk zijn. Hoe u in dat geval moet handelen is vermeld in een toelichting van de ge meente die u bij het aan vraagformulier op het post kantoor krijgt uitgereikt. Er wordt naar gestreefd de eenmalige uitkering, wanneer u daarvoor in aanmerking komt, in de laatste week van het jaar uit te betalen. Al eens in de gemeentelijke informatiehoek in wijkcentrum 'Al degonde' (Westerzicht) rondgesnuffeld? "Nee", antwoorden misschien velen, "het gebouw was nauwelijks open". Dat klopte. Althans: tot voor kort. Lange tijd kende 'Aldegonde' maar een paar gebruikers, die er bovendien maar enkele uren per week waren. Het gebouw heeft nu echter nieuwe bewoners. De Stichting So ciaal Kultureel Werk (kortweg S.K.W.) heeft sinds kort het gebouw - dat middenin de wijk Westerzicht ligt - in gebruik. r net iaar uit te oetaien. i dan wel ongehuwd met of zon- 'L Dat betekent dat het wijkcen trum nu de gehele week (op zondag, donderdagochtend, vrijdagochtend en zaterdag middag na) tijdens kantooruren geopend is). S.K.W. bestuur is echter zo vriendelijk geweest de ge meentelijke informatiehoek te handhaven. Deze heeft alleen een andere plaats gekregen: na de ingang direcht rechts. Het aanbod van informatiemateriaal is op het zelfde peil gebleven. Dat wil zeggen dat er 'van alles en nog wat' te vinden is: stuk ken van raads-en commissie vergaderingen, de gemeente begroting, nota's inspraakplan nen, brochures, tientallen fol- ders-om-mee-te-nemen Kortom, bewoners van Wester zicht, Papegaaienburg, Bos- senburgh en West-Souburg: op naar 'Aldegonde'. Bewoners van andere wijken hoeven overigens ook niet ver voor een flink brok gemeente lijke informatie. In Paauwen- burg is bijvoorbeeld een infor matiehoek te vinden in wijk centrum 'Open Hof'. Dat is maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. De Oost-Souburgers kunnen binnenstappen in wijkcentrum 'Middenhof' aan de Kanaal straat. Dit voormalige gemeen tehuis is open op maandag tot en met vrijdag van 08.30- tot 11.00 uur en tot en met don derdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. De bewoners van Bij de afdeling Ruimtelijke Ordening in het stadhuis (eerste ver dieping, kamer 147) ligt tot 27 oktober 1984 ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan Scheldestraat. Dit ontwerp omvat, glo baal, de gebieden tussen de Singel, Paul Krugerstraat, Badhuis straat, Schelde-terreinen en Van Dishoeckstraat. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder tegen dit bestemmings plan schriftelijke bezwaren indienen bij de gemeenteraad. Op 30 augustus jl. stelde de gemeenteraad vast het be stemmingsplan Paauwenburg III., gedeelte Lange Pacht. Ook dit plan kan worden ingezien bij de afdeling Ruimtelijke Orde ning. Zij, die zich tijdig met be zwaren tegen het plan tot de gemeenteraad hebben ge wend, kunnen tot en met 8 ok tober bezwaren indienen bij Gedeputeerde staten van Zee land te Middelburg. Tenslotte kan bij bovenge noemde afdeling ook worden ingezien het door de gemeen teraad op 30 augustus jl. vast gestelde voorbereidingsbesluit Koopmansvoetpad II (om de bouw van een judozaal mogelijk te maken). Burgemeester en wethouders zijn van plan Gedeputeerde Staten van Zeeland te vragen hogere grenswaarden te mo gen vaststellen ingevolge de Wet geluidhinder. Dit, in het kader van het bestemmings plan Scheldestraat- Het ont werp van het verzoek en de bij behorende stukken liggen tot 27 oktober 1984 ter inzage bij de afdeling Ruimtelijke Orde ning in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 147). Tijdens deze termijn kan een ieder en aanzien van het ontwerp-ver- zoek schriftelijke opmerkingen maken bij het college van b. en w. Op donderdag 18 oktober 1984 wordt er in het stadhuis een openbare zitting gehou den. Daarbij zal een ieder in de gelegenheid zijn tot het maken van opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek. De industrie- en handelsmaat schappij 'Meubelfabriek Ara besk' b.v. te Vlissingen heeft bij het college een hinderwetver gunning aangevraagd. Deze gaat over een meubelverkoop ruimte met een afdeling voor machinale houtbewerking, een montagehal en spuit- en loo- gruimten op het perceel Ko ningsweg 39a. De stukken die hierop betrek king hebben liggen ter inzage bij de afdeling algemene zaken tot en met 12 oktober a.s. Men kan hier terecht op maandag tot en met vrijdag van 08.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Bovendien kunnen ze iedere woensdagavond van 17.15- tot 20.15 uur worden in gezien in de informatiehoek in de hal van het stadhuis. Dat is ook de datum tot en met welke bezwaren kunnen worden in gediend bij burgemeester en wethouder. Als daar (telefo nisch) om wordt gevraagd kun nen bezwaren ook mondeling worden bekendgemaakt. De uiterste datum is dan wel 5 ok tober (vrijdag a.s.). Burgemeester en wethouders hebben besloten aan de vol gende aanvragers een vergun ning te verlenen: 1A.J. Somers voor het wijzigen van een brood- en banketbak kerij in het pand Nieuwstraat 5; 2. W. Wallach te Domburg voor een verkoopruimte voor voe- dings- en genotmiddelen, ba- dartikelen en dergelijke op een perceel aan de Boulevard De Ruyter (Keizershoofd); 3. Van Rietschoten en Houwens b.v. voor het uitbreiden en wij zigen van een electrotechnisch bedrijf op het perceel Mercu- riusweg 5. 4. J. Wisse voor een herstelin richting voor motorvoertuigen op het perceel Boschaartsweg 4 in Ritthem; 5. P.M. Sorber voor een herste linrichting voor motorvoertui gen op het perceel Gildeweg 13 te Vlissingen; 6. Vanduho b.v. te Beneden- leeuwen voor een benzinesta tion (zelfbediening) aan de Mercuriusweg. De beschikkingen van b. en w. en andere stukken die bij deze aanvragen horen liggen tot en met 12 oktober ter inzage bij de afdeling algemene zaken. De tijden waarop deze afdeling voor publiek geopend is staan vermeld onder het kopje 'Aan vraag". De 12de oktober is ook de uiterste datum dat er beroep kan worden ingesteld tegen het verlenen van de vergunning. Dat kunnen onder anderen de aanvrager, de betrokken advi seurs en belanghebbenden die kunnen aantonen daartoe niet eerder in staat te zijn geweest. De beroepsschriften moeten worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en gestuurd aan: Raad van State, Afdeling voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een eventueel verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van de afdeling geschillen van be stuur. de 'oude' binnenstad hoeven voor veel informatie, ook niet helemaal naar het stadhuis te komen. Zij kunnen daarvoor te recht in de openbare biblio theek aan de Spuistraat. Die is open op maandag van 13.30 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00- tot 12.30 uur. Donderdag is de bi bliotheek de hele dag dicht. En dan is er ook nog de informa tiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Daar kan men op maandag tot en met vrijdag te recht van 08.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur In alle gebouwen kan men met een rolstoel terecht. De biblio theek is gelijkvloers en 'drem pelloos', 'Middenhof', 'Open Hof' en het stadhuis hebben een hellingbaan. Bij 'Aldegon de' zal men enige hulp nodig hebben om de drempel over te komen. (Foto Cor Schuilwerve). Vanavond, 3 oktober, vergadert in het stadhuis het algemeen bestuur van de commissie Sportbelangen. De aanvang is om 19.30 uur. Volgende week donderdag is het de beurt van het algemeen bestuur vab de Culturele Raad. De leden daar van worden om 20.00 uur ver wacht in het welzijnscentrum 'Bachten Komme' aan de Bad huisstraat 104. De agenda's voor bovenge noemde vergaderingen kunnen worden ingezien in de vijf ge meentelijke informatiehoeken. Waar deze te vinden zijn kunt u lezen in het artikel onder de kop 'Informatiehoek 'Aldegonde' nu vaker open'. Sinds maandag is het weer toegestaan met de honden de Vlissingse stranden op te gaan. Ze kunnen er weer een half jaar rennen en dollen. In de periode oktober tot en met april is het Nollestrand en het strand voor Boulevard Evertsen namelijk aangewezen als renveldjes. Natuurlijk wordt daarbij wel verwacht dat er het nodige toe zicht is. Overigens zijn er in de omge ving van de binnenstad ook nog genoeg andere plaatsen waar de honden 'los' mogen. Op de glooiing onderaan Boulevard de Ruyter en in de Spuikom bij voorbeeld of in het Nollebos tussen Westduin en het strand. Vindt u dat te ver dan is, als het gaat om het poepen van de honden: het parool: hond in de goot! Als deze week de bel van de voordeur klinkt is de kans groot dat er een medewerk(st)er van de 'Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren' voor de deur staat. Zij of hij zal u om een financiële bijdrage vragen voor het werk van deze vereni ging. Burgemeester en wethouders hebben voor de collecte toe stemming verleend. De periode waarin deze mag worden ge houden loopt tot en met zater dag a.s. Overigens mag de ver eniging zaterdag ook een straatcollecte houden. Zaterdag 6 oktober wordt in galerie Bellamy 19' de expositie van de beeldhouwer Fred Benjamins geopend. Dat gebeurt om 15.00 uur. Belangstellenden zijn er van harte welkom. Deze opening is in feite ook het startsein voor het tentoonstel- lingsblok '84-'85, dat als thema 'schulptuur' kent. In de loop van een half jaar kan men daar bij kennis maken met zes zeer uiteenlopende beeldende kun stenaars op het gebied van beeldhouwkunst. De program meringscommissie beeldende kunst heeft met name voor deze categorie gekozen omdat hierin momenteel duidelijke ontwik kelingen plaatsvinden. In voor gaande jaren werden ieder sei zoen verschillende aspecten van de hedendaagse beelden de kunst getoond. De personen die de komende tijd zullen exposeren zijn achtereenvolgens: -Fred Ben jamins; -Hilda van Sumere; -Yvonne Kracht; -Hans van den Ban; -Auke de Vries; Sigurdur Gudmundsson. Informatiema teriaal over de exposanten en hun werk is te vinden in een catalogus waarin ook een over zicht van de ontwikkelingen in de beeldhouwkunst is opgeno men. De catalogus wordt ge completeerd met een visie van Koos van Duinen ('t Kruithuis Den Bosch) op sculptuur. De catalogus is na 6 oktober 1984 verkrijgbaar bij de Culturele Raad (welzijnscentrum Bach ten Komme, Badhuisstraat 104) en 'Bellamy 19'. Deze gemeentelijke galérie is overigens te vinden in aan het Bellamypark op nummer 19. De ingang is dezelfde als die voor het museum De openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- tot 12.30 uur en 13.30- tot 1 7.00 uur. Zaterdag kan men er terecht van 13.00- tot 17.00 uur. Op zondag en maandag zijn galerie en museum gesloten. De scu/ptur "Voertuig" van Fred Benjamins, gemaakt van hout en lood. (Foto Thijs Quispel). In de achter ons liggende weken is steeds duidelijker geworden dat op diverse onderdelen van mijn portefeuille een toenemende druk is te constateren. Ik denk daarbij in de eerste plaats aan de ontwik kelingen rondom de zogenaamde "echte minima" in relatie tot de eenmalige uitkering over 1984. Zoals u ongetwijfeld uit de pers hebt vernomen heeft het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen een beroep gedaan op de Tweede Kamer om het Wetsontwerp te verbeteren op het punt van de berekeningsmethode Het heeft niet mogen baten. Er is nog een kleine verbetering in het wetsontwerp aangebracht voor wat betreft de toegestane bijver dienste (de precieze uitwerking is nog niet bekend). Maar ik moet gewoon vaststellen dat een beter systeem zonder al te veel moeite mogelijk was geweest. Ik verwacht dat er de komende weken duidelijkheid zal ontstaan over het regeringsbeleid in 1985 met betrekking tot de eenmalige uitkeringen. Aan de hand daarva'n zullen we moeten bezien wat ons te doen staat Zowel de mede werkers van de sociale diensten als de regering erkennen dat de rekuit de minima is Het feit dat degenen die ook in 1983 een eenmalige uitkering ontvingen ditmaal recht zullen hebben op een extra toeslag wijst daar op Het mag toch niet zo zijn, dat "om administratieve redenen" een on juist en onzuiver beleid wordt uit gevoerd?! Verschillende reacties op onze stellingname geven duidelijk aan dat velen mèt ons verandering willen. Je vraagt je wel eens af of er wel voldoende inzicht in de echte problematiek is bij de wet gever. De ogen sluiten is veel minder vermoeiend dan ze open te houdenHet is nodig steeds maar weer de positie van hen die aan de ondergrens van de koop kracht staan, goed in het oog te houden Een ander sprekend voorbeeld van de toenemende spanning wordt duidelijk uit het onlangs versche nen rapport van tien grote ge meenten, getiteld "Minima zon der marge". Dit rapport heeft ve len (opnieuw) aan het denken ge zet. Het geeft duidelijk aan dat door samenspel van allerlei facto ren de huishoudens met een mini mum-inkomen structureel achter blijven in koopkrachtniveau. Ook wij, als plaatselijke overheid, zul len ons opnieuw moeten beraden over het beleid dat er toe moet bijdragen dat lastenverzwaringen slechts minimaal en zo mogelijk naar draagkracht worden vastge steld. Enkele gemeenten zijn al gestart met het ontwikkelen van een beleid dat gebaseerd is op de aanbevelingen uit genoemd rap port. Ook in Vlissingen zal spe ciale aandacht voor de "echte minima" in een beleid moeten worden geformuleerd en geëffec tueerd Het relatief grote aantal inwoners dat in onze gemeente tot deze inkomensgroep behoort legt op ons de plicht zorgvuldig, uiterst zorgvuldig, om te gaan met de beschikbare middelen. Met het bovenstaande in het achterhoofd is het zeker niet een voudig om tot een sluitende be groting voor 1985 te komen. Om de begroting sluitend te maken zullen pijnlijke besluiten moeten worden genomen. Daar valt niet aan te ontkomen. Wij dienen er voor te zorgen dat deze last recht vaardig wordt verdeeld, met open oog voor de positie van de mini ma. Een somber beeld, dit "bij praten", daar ben ik me van be wust. Toch dient ook u dit beeld te zien. We zijn samen verantwoor delijk, vind ik! Dan toch ook nog een stukje po sitief nieuws. Vorige week is de eerste paal geheid voor een chris telijk bejaardentehuis aan het Stadhuisplein. Met 67 één- en 3 tweepersoonskamers zal het in het voorjaar van 1986 in een grote behoefte voorzien. De bouw bleek in deze tijden van bezuiniging nog net mogelijk En dat stemt tot te vredenheid en dankbaarheid

de Vlissinger | 1984 | | pagina 5